Keresés

Részletes keresés

_MrB_ Creative Commons License 2008.02.22 0 0 11578
nejnek is, meg nekem is 3-3 hónapnyi. 12 lencse, de 4féle dioptriával ~ :D
Meg nemtudom. Kéne valami napszem a Polarglare helyett-mellé (ami necces lesz), mert az már kissé viharvert szegény. Mindezt occsóért ~ : /
Előzmény: Reider Optika (11577)
Reider Optika Creative Commons License 2008.02.22 0 0 11577
g0rilla: Szerintem az a lencse rossz.

_MrB_: Gyere! Mennyi kell?
g0rilla Creative Commons License 2008.02.21 0 0 11576
Nem, én úgy értem, hogy fél szemmel nézve jelenik meg ez az elkenődött kép. Tehát letakarom a jobb szemem akkor ott az éles kép is, de a fényes, rikító tárgyak mellett van egy ilyen szellemkép is. Például az esti utcai lámpáknál. És ha átteszem a másik szememre ezt a lencsét, akkor a hiba is átkerül. A gyengébb lencsénél pedig nincs ilyen hiba, bármelyik szememre is teszem.
Tehát valami különbség van a lencsék között... nem tudom mi lehet a háttérben
macimoci Creative Commons License 2008.02.21 0 0 11575
Nagyon hasonlit a problémád ahhoz, amit én már átéltem.

Igaz előszőr egy évig félrekezeltek autó-immun betegséggel de a végén kiderült, hogy csak szemizom renyheségem volt. Amit egy 5 perces műtéttel helyre hoztak. Minden esetre menj el egy tapasztalt , megbízható szemorvoshoz! De addíg is amikor az említett jelenséget tapasztalod, próbáld meg felváltva letakarni a szemeidet. Valószímű, hogy amit szellemképnek vélsz, az a rosszabbik szemed képe, ami most azért feltünő, mert a lencsével élesebb kontúrokat látsz. Ha a váltva takarással ugráló képet látsz, akkor szinte biztos, hogy erről van szó.
Előzmény: g0rilla (11574)
g0rilla Creative Commons License 2008.02.21 0 0 11574
Sziasztok!

1 hónapja kezdtem lencsézni VisionExpressnél. Elég rossz a szemem, jobb -4,5; bal -6 dioptriát igényel.
B&L PureVision havilencsét választottam.
Viszonylag élesen látok vele, de a bal (rosszabb) szememnél még az éles kép mellett bónuszként megjelenik kicsit jobbra fölfelé egy tompa homályosabb fátyolosabb változat ugyanarról. Ez persze főleg a kontrasztos helyeknél szembetűnő pl egy fényes toll, tv képernyő széle vagy mondjuk fekete alapon fehér betűk.
Ez egy pislantással a másodperc törtrészéig helyre áll, de aztán újra kibújik a rendes éles képből ez a kenődött fátyolos vmi. A másik (kisebb diopriájú) lencsénél nincs ilyen gond, ott csak akkor látok ilyet, ha nagyon a szemöldökeim közti irányba nézek. Gondolom ilyenkor elcsúszik kicsit, és a szélével nézek. Egyébként a bal (rossz) szememnél is csökken ez a gond, ha kifelé nézek (ballal balra).
Gondolkodtam kipróbálom, mi van ha megcserélem a két lencsét. Hát az történik, hogy ez a furcsaság is átkerül a másik szememre a lencsével együtt. A kép persze nem éles mert elég nagy a 2 szemem közti különbség, de ez a probléma nem a kép élességéről szól, hanem egy ilyen külön szellemkép szerű vmiről, ami pedig átkerült a másik szemre.

A VisionExpressnél se tudtak mit mondani, azt mondta, hogy középen van a lencse és nem is száraz. Másik ötlete a cilinderhiány volt, de korábban a szemvizsgálatnál, amikor a cserélhető lencsés vizsgáló keretben cserélgette a lencséket, az lett az eredmény, hogy kicsit rosszabbul is látok, ha cilinder van a lencsén.
Ezért gondoltam kontaktlencsehiba, hiszen csak az egyik lencsénél van... Ígyhát meg is vettem a lencséket. (Eddig a próbalencséről írtam.)

Most az a gondom, hogy ugyanígy jelentkezik ez a gond az újjal is...
Lehet, hogy -6 -os dioptriával már nem tudnak olyan jó minőséget csinálni, és ez a dolog a dioptriával jár?

Kezdő vagyok a témában, ilyenkor mit szokás tenni? Van esély rá, hogy kicserélik nekem a megvett többi lencsémet valami más márkára? Mert az a gond, hogy 6 pár lencsét kellett most vennem, mert különböző a dioptriám... Vagy ezt már tuti hogy buktam és fél évig így kell néznem? Ez árthat a szemnek?

Még egy kérdés: Nagyon fölfelé, vagy a sarokba csak rövid ideig tudok nézni, mert csúszni kezd lefelé. Ez mindenkinél így van?

Köszi szépen és bocsi, hogy ilyen hosszú lett :)
_MrB_ Creative Commons License 2008.02.21 0 0 11573
Szia, legkésőbb március 15 elötti péntek környékén dokkolunk nálatok lencsékért, miegymásért.
Előzmény: Reider Optika (11572)
Reider Optika Creative Commons License 2008.02.21 0 0 11572
ultrasilk 55: Olyannal, amit a kontaktológus felír.

CooperVision: Gáborom, ezzel vitatkozni vagyok kénytelen. A kontaktlencse cirka olyan inaktív kémiailag, mint egy orvosi szike pengéje. Amire szintén felírnak egy expiry date-t. Ugye nem logikius, hogy annak a lejárta után nem éles? Nem hát! De a sterilitását az expiry date-ig őrzi meg, illetve biztonsági ráhagyással fene tudja, meddig. Azután újrasterilezve ugyanúgy használható.
Nos, képzeljük el, hogy előveszünk egy kontaktlencsét, viseljük egy napig, megpucoljuk, beletesszük a szuper oldatba, ami fertőtlenít, nedvesít, kutyát sétáltat és főz, ezt cseréljük rajta havonta, bent van sötétben UV-fénytől távol, nos akkor mi a fene történik ezzel a lencsével?
Hát ugyanúgy semmi, mint a gyári bliszterben foszfát vagy borát bufferelt sima sóoldatban.
Ja, hogy a gyártó nem vállal felelősséget? Na ja, az a kibontás pillanatáig szól. Nincs ezzel semmi gond.

k2k: Amikor a kontaktológusod megnézi biomikroszkóppal (réslámpa) és azt mondja, "most".

kutyus213: AirOptix Individual, ez 3 hónapos. szilikon-hidrogél és 2 darab kerül 22000 Forintba.

szijamiau: Szerintem egy rendes szemvizsgálatra volna szükséged. Fél dioptria eltérés 5-6 prizmadioptriát indukálhat.
szijamijau Creative Commons License 2008.02.20 0 0 11571

Hello!

Egy optikus véleményét szeretném kikérni. A következő a helyzet:

Mindkét szemem rossz, távolra nem látok. -1-es kontaktlencsét hordok, mellette van egy ugyancsak -1es szemüvegem - általában otthoni használatra. Egy idő után észrevettem, hogy nekem lencsével sem tökéletes a látásom, így elmentem a szemészetre, gondoltam, hátha tovább romlott a szemem - ez idén januárban volt. A szemész megállapította, hogy a szemem ugyanúgy -1es, nem érti, miért nem látok. Ez sztk-ban volt, nekem kellett rávezetni, hogy vmit találjunk már ki, mert tényleg nem jól látok, úgy érzem, mintha "visszabutulna" a szemem. Nagy nehezen kiderült, hogy rejtett kancsalságom van. Ez úgy történt, h elém tettek egy lapot, rajta egy számegyenes, középen egy felfelé mutató nyíl. Ezt kellett néznem, és megmondani, hogy a nyíl merre tér ki, és mennyivel (normális esetben nem tér ki). Nekem majdnem leugrott a nyíl a lapról! Szóval megállapította, h szemrendező szemüvegre van szükségem. Sajnos, ezt még nem csináltattam meg, itt tart az ügy. És most jön a fordulat! A múlt hétem egy este mentem a fürdőbe kivenni a lencsét, kezemben a szemüveg. Véletlenül elfeledkeztem magamról és feltettem a szemüveget úgy, h még a lencse is bent volt. Kitisztult a világ! Mindent kristálytisztán láttam! Sokkal élesebben, mint csak lencsével, v csak szemüveggel. Ennek mi a magyarázata?

Köszi előre is!

Üdv: SzM

CooperVision Creative Commons License 2008.02.20 0 0 11570

McLaca: Nem tudom, hogy mi maradt ki a válaszomból, de természetesen igazad van: Az Aspirin és a Kontaktlencse között ÓRIÁSI különbség van. Az egyik pl. 'külsőleg', a másik 'belsőleg'....A LÉNYEG a felbontástól számított szavatosság/minőség megőrzés volt.....az Aspirin új generációja a 'protect' pedig filmtabletta....:-)

 

Üdv,

DG

Előzmény: McLaca (11568)
k2k Creative Commons License 2008.02.20 0 0 11569

Nátha esetén tudom,hogy nem lehet lencsézni.

És mikor lehet újra?

Ha mondjuk már 2 napig kutya bajom?

McLaca Creative Commons License 2008.02.20 0 0 11568

Épp csak a lényeg maradt ki a válaszodból... :)

 

Apropó Aspirin: ha kiszeded a levélből, akkor ki lesz onnan szedve. Az ASS nem filmtabletta, nem reagál a fényre, akár a konyhaasztal közepén is hagyhatod (ha nincs párában), és eláll a lejárati ideje végéig. Tehát minden tekintetben VAN különbség az acetilszalicilsav és a szilikon-hidrogél között. Jó nagy.

 

Üdv!

Előzmény: CooperVision (11566)
CooperVision Creative Commons License 2008.02.19 0 0 11567

KUTYUS

 

Évesben viszonylag sokfélét találsz....haviban talán kettőt.....esetleg CooperVision termék?.....:-)

 

DG

Előzmény: kutyus213 (11562)
CooperVision Creative Commons License 2008.02.19 0 0 11566

Sziasztok!

 

Erre már válaszolnom kell nekem is....:-)

 

Tehát: Minden lencsének van lejárati (szavatossági ideje) - FELBONTÁSIG!.....utána a gyártó által meghatározott ideig használható (akár szemben, akár tokban)......

 

...mi a különbség egy kibontott (levélből kiszedett) Aspirin alufóliában, hűtőben tartása és egy kontaktlencse tokban, ápolóban, pincében tartása között?......SEMMI.....mindkettő helytelen, ráadásul egy 'nem kívánt esemény'-kor a gyártó felelősséget sem vállal, ha nem előírás szerint járt el a kontaktlencse viselője.....

 

Üdv,

DG

Előzmény: davi2x0 (11512)
_MrB_ Creative Commons License 2008.02.19 0 0 11565
Pedig olyannal. ~ : (
Előzmény: ultrasilk 55 (11564)
ultrasilk 55 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 11564

Sziasztok!

Sajnos még mindig nem kaptam kielégítő választ arra a kérdésemre, hogy mivel helyettesíthető az ultrasilk 55 lencse(methafilcon 45%, ,víz 55%). A neten nem talákom sehol ezt a fajtát, a boltban meg nagyon drága:-( Remélem tudtok segíteni.

És légyszi, ne azt írjátok, hogy" olyannal ,amit a kontaktológus felír"

Előre is köszönöm.

Előzmény: Reider Optika (11537)
donnola Creative Commons License 2008.02.17 0 0 11563

Sziasztok!

 

Sikeres szemműtét miatt megválnék maradék kontaktlencséimtől:

 

10 db Bausch Lomb SoftLens One Day (D: -7.00, BC: 8.6 mm, lejárat: 2009-02) - 1.000,- Ft

5 db Bausch Lomb SoftLens One Day (D: -7.50, BC: 8.6 mm, lejárat: 2008-09) - 500 Ft

1 db Bausch Lomb PureVision havi lencse (D: -7.00, BC: 8.6 mm, lejárat: 2008-11) - 500 Ft

2 db FreshLook Colorbrends, dioptria nélküli, True saphire színű (BC: median, lejárat: 2009-01) - 1.000,- Ft

 

Ha érdekel, ide írjatok: donnola80@gmail.com

kutyus213 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 11562
Sziasztok!
Nem tudnátok olyan (lágy)lencse márkát/típust ajánlani, ami -15D körül is van? Ráadásul 8,9-e görbülettel? (Focus Monthly helyett.) Havi kellene leginkább, de éves is lehet. A napi változat úgyis reménytelen ebben a méret- tertományban. Jól jönne még olyan webcím is, ahol méretek, adatok alapján lehet keresni nem pedig a gyártók szerint. Kösz előre is.
üdv
Pyxee0221 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 11561
Sziasztok!
Tudna nekem valaki véleményt mondani a CooperVision kontaktlencsékről(kezelhetőség,megbízhatóság,minőség,kényelem)?
mafliditte Creative Commons License 2008.02.12 0 0 11560
Sziasztok,

már évek óta hordok kontaktlencsét, nagyon szeretem. De most felmerült egy probléma. Ahogyan visszaemlékszem, se decemberben, se jauárban nem vettem észre, hogy nagyon romlott volna a szemem, nem volt gond, megrendeltem az újabb adag lencsét. A bal szemem kontaktlencsével-6.00, a jobb eddig -7.50 volt. Szemüveggel -6.75 és -8.50. Viszont az új lencse, a jobb oldali nagyon rossz, nem bírom viselni, nagyon homályosan látok vele. Voltam dokinál, a szememmel semmi gond, nincs elváltozás, most szemüvegben vagyok, érzem, hogy a jobb szemem nem tökéletes, de azért nem annyira, mint a lencsében. Ma is érdekes helyzet volt, a szemüveggel a dokinál jól látom a táblát a jobb szememmel is, viszont az ő lencsebedugdosós szemüvegével -9:25-öt mért. Nem nagyon értem. Volt már valakinek olyan tapasztalata, hogy nem az a dioptriájú kontaktlencse volt a dobozban, mint ami rá van írva? Már többet is felbontottam, egyik se jó.

Előre is köszi a válaszokat.
McLaca Creative Commons License 2008.02.11 0 0 11559

Szerintetek 2×3db-os OX 10 rongyért drága?

Most ott vettem, ahol vizsgáltattam, de a vizsgálat 1,5-2 rongy, a ráfizetés meg ugyanennyi, de évente 4×, vizsgálatra meg max. 2× kell menni...

Szánom-bánom, de nem vagyok a pénzem ellensége, legközelebb a lencseboltban vásárolok... :(

 

Üdv!

_MrB_ Creative Commons License 2008.02.06 0 0 11558
Ez mai napig igy van.
Előzmény: rockorottdingo (11557)
rockorottdingo Creative Commons License 2008.02.05 0 0 11557

Értem.Köszi!

Bauschról vélemény?Régebben olvastam, hogy sokan nincsenek tőle elragadtatva.

Előzmény: _MrB_ (11556)
_MrB_ Creative Commons License 2008.02.05 0 0 11556
Butaságot írsz. Nem a gyártót, hanem adott gyártó adott fajta (adott darab) lencséit nem bírta/bírja a szemed.
Amugy kérdezd kontaktológusodat szerintem első körben.
Előzmény: rockorottdingo (11555)
rockorottdingo Creative Commons License 2008.02.05 0 0 11555

Üdv. Mindenkinek!

 

Tudnátok segíteni abban, hogy eddig Soflens 66-ot használtam-amit januártól kivontak a forgalomból-,mire lenne érdemes váltanom? Másik gyártót nem merek kipróbálni, mert azon már túl vagyok, nem jött be. Pl.a Cibát nem bírta a szemem.

Előre is köszönöm a javaslatokat.

 

F.Niki.

Reider Optika Creative Commons License 2008.02.04 0 0 11554
A kora miatt simán.
A többit meg megnézzük.
Előzmény: k2k (11550)
Vilandra Creative Commons License 2008.02.04 0 0 11553
Köszönöm a válaszokat, Night&Day próbám lesz, ha minden igaz.
Kíváncsian várom:)
Előzmény: Reider Optika (11549)
k2k Creative Commons License 2008.02.01 0 0 11552
Óóóó!!!Köszi!
Elbaltáztuk a délutánunkat, pedig ma tudtam volna menni korán:((
Előzmény: _MrB_ (11551)
_MrB_ Creative Commons License 2008.02.01 0 0 11551
Holnap nincs vizsgálat. Csak hétközben.
Előzmény: k2k (11550)
k2k Creative Commons License 2008.02.01 0 0 11550
Jajj, de jó, hogy látlak!!
Minden bizonnyal holnap úgyis meglátogtunk benneteket, de a lány telejsen frászban.

14. éves és szeretne lencsét a szemére.
Kérdése, lehet-e neki?
Mármint kora miatt??
Előzmény: Reider Optika (11549)
Reider Optika Creative Commons License 2008.02.01 0 0 11549
Jamesch85: Már biztos megoldottad, de van egy csomó üzlet, ahol ha nincs is raktár, de van próbasor. Abból szerintem adnak.

Vilandra: Te sose próbálgassál lencsét csak úgy!!!
Ha meg bemész a kontaktológusodhoz, ő pontosan tudni fogja, hogy a 8.4-es Oasyst te hordhatod-e, vagy se. Szóval mars be hozzá!!!

CultStyle: Végre megfelelően pozícionálták a B&L árát:-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!