Keresés

Részletes keresés

Z-M-an Creative Commons License 2009.11.21 0 0 192
KoAn!

Puxi 888 power állítás: név+freki módban hiába állítom át a teljesítményt. Pl. alapból L-ra van programozva. Menübe be, H-ra állít, a kijelzőn meg is jelenik a megfelelő betű, de adásnál csak a "fél S csík" jelenik meg, azaz továbbra is L teljesítménnyel megy ki... Valamit rosszul csinálok? (Csak freki+freki módban működik a dolog, amikor a memória száma nem látható a kijelzőn, de ekkor full manual minden, azaz tkp. kézzel kell újraprogramozni a memóriában beállítottakat, azaz semmit sem ér így...) Valamit rosszul csinálok? Köszi
Előzmény: KoAn (155)
spapda Creative Commons License 2009.11.19 0 0 191
Persze az is lehet, hogy keverem másik rádió képével... Na, majd Tornádó Laci megmondja, ő jelenleg a legmegbízhatóbb forrás Puxing-ügyben! :)
Előzmény: spapda (190)
spapda Creative Commons License 2009.11.19 0 0 190
Ez jó hír, mert az eredeti Nokia sem drága, az utángyártott még ennél is olcsóbb, na meg szerintem egy 4xAA elemtartó kimenetére jack dugót forrasztva akár sima AA akksival is lehet USB-t "emulálni", PDA-knál legalábbis az esetek többségében működött (ahogy látom, a Wouxun kétsávoshoz lehet kapni 5xAA akksikabátot, ebből gondolom, hogy a Puxing PX-2R is meghajtható ilyen módon).

Lenne még kérdésem: adatkábel hogyan van megoldva? Mert valahol egy olyan képet láttam, miszerint csak 1 aljzat van a gép tetején. Ez tényleg így van? Mert akkor az eddigi Puxing kábelek nem jók (vagy csak átalakítással jók) a PX-2R-hez. A puxingradio.com-on egyetlen adatkábel van csak, amihez azt írják, hogy PROGRAMMING CABLE FOR ALL MODEL OF PUXING RADIO EXCEPT PX-999. Hogy is van ez?
Előzmény: CB Tornádó Laci (188)
Terjedés Creative Commons License 2009.11.19 0 0 189
Szia!
Kezd tetszeni ez a rádió!
Várható a kétsávos változata is?
Előzmény: CB Tornádó Laci (188)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.19 0 0 188
A BR-5C Nokia akksit ajánlom. Tökéletesen illeszkedik és működik vele a rádió. Ilyen akksija van pl a Nokia 3100 telónak.


Előzmény: spapda (184)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.19 0 0 187
Hibátlan megfigyelés, jól beszélsz :-)


Előzmény: logN (185)
KoAn Creative Commons License 2009.11.19 0 0 186
Ugye.
Előzmény: logN (185)
logN Creative Commons License 2009.11.19 0 0 185
Sziasztok...
A két rádióhoz, ahogyan látom két különböző antenna csatlakozó típus kell?
Nagoya UT 108-as típust néztem.
Míg a PX888-nak a lány antenna kell, vagyis külső menetes középen lyukas antennavég,
addig a PX2R-hez a Yaesu, ICom szabvány belső menetes középen pöckös fiú antenna???
Ugye? :)
spapda Creative Commons License 2009.11.18 0 0 184
Azt lehet tudni, hogy pontosan melyik Nokia akksival kompatibilis a PX-2R sajátja? A képeid alapján valami nagyobb testű, talán régebbi Nokiát tudnék elképzelni, de az is lehet, hogy mivel viszonylag kicsi a rádió, ezért valami kisebb, újabb Nokiáról van szó. Persze előbb jöjjön meg a készülék, akkor ráérek filózni a tápellátáson (na meg az USB-s töltőnek köszönhetően szinte bármilyen külső árramforrás kreálható hozzá minimális anyagköltségből).
Előzmény: CB Tornádó Laci (183)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.18 0 0 183
Lazán kibír egy nap átlagos rádiózást, még nagy állásban is. Ha kinézel a szombati puskás börzére, némi szerencsével még találkozol is vele nálam, mivel többen oda kérték a rendelt cumókat.
Előzmény: logN (182)
logN Creative Commons License 2009.11.18 0 0 182

Köszönöm a kimerítő felhomályosítást! Értem és érzem a kis csipkelődést benne, de tényleg köszönöm... :)

Egyébként korábban is kérdeztem ezt, csak nem kaptam kielégítő választ!

 

Üzemideje mennyi a PX2R-nek? Átlagos rádióforgalmazás mellett 1 napot kibír? :)

 

Láttam a "LogN" feliratot a kijelzőn... JELES! :) Köszönöm a tájékoztatást. Már csak döntenem kellene. :)

CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.18 0 0 181
Ááá ott csak tápcsatlakozó van. Progizni a tetjén lévő headset csatlakozón keresztül lehet.
Előzmény: KoAn (180)
KoAn Creative Commons License 2009.11.18 0 0 180
Ha már USB, programozni is lehet azon keresztül?
Előzmény: CB Tornádó Laci (179)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.18 0 0 179
Az S mérője működik több fokozatban is, de ugyanúgy csak saccolásra alkalmas mint a puxié, nem hiteles S mérő. Amúgy élőben is tényleg jól néz ki, kézreálló. A mikrofon mellől a tömítés természetesen hiányzik. Viszont van az oldalán táp és töltő csatlakozó, a töltő zsinór végén egy USB dugót találunk. A mellékelt töltőn kívül akár egy laptop USB portjáról is feltöltődik benne a kis nokia akkumulátor.


Előzmény: KoAn (177)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.18 0 0 178
Csak kérned kell és megadatik!

Így mutatja a 25 -ös végződést :-))



Előzmény: logN (174)
KoAn Creative Commons License 2009.11.18 0 0 177
Na így már mindenki megnyugodhat. :)
Nagyon jól néz ki az a rádió :)

S mérője használható, korrekt értékeket mutat amúgy? Vagy csak a zaj és az S1 közötti tartományt mutatja, mint a 888 vagy kg-uvd1p? :)
Előzmény: CB Tornádó Laci (175)
KoAn Creative Commons License 2009.11.18 0 0 176
Igen, alapvetően arra értettem a kereső szót, de most hogy így mondod, lehet igaz ez a scan-ra is. :)

A .5, .25 és .75 -re fix kijelző van egymás alatt rögtön a számok után.
Az .5-öt a .25-ből csinálja úgy, hogy lehagyja a 2-est. :)

Előzmény: logN (174)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.18 0 0 175
Kedves LogN!

Engedd meg, hogy megerősítselek hitedben és lelki támaszt nyújtsak ezen vészterhes időkben. Bár a gonosz döngeti ajtajaink és sötét árnyak cikáznak fejünk fölött, de ne feledd hogy hited megóv és erőt ad mindenek felett!
Amég a 6.25 -ös frekipontosság és a keskeny FM mód védangyalai óvnak és vigyáznak minket, addig félnivalód nincs e zord PMR világban! :-)))))))))))))










Előzmény: logN (171)
logN Creative Commons License 2009.11.18 0 0 174

" Ha a keresővel akarsz lépkedni, akkor csak 12.5 vagy 25-öt lép. "

Itt a KERESŐ szó alatt, a csatornaléptető gombot vagy tekerőt érted ugyebár? :)

 

Na itt a másik kérdésem... Láttam már PX888 kijelzőt képen, de nem értettem hogyan mutatja a 25 és 75 végződést, hiszen kétszer 3 karakter van rajta ponttal elválasztva? :)

Előzmény: KoAn (173)
KoAn Creative Commons License 2009.11.18 0 0 173
Csak az tudná megerősíteni, akinek van ilyen készüléke. Akinek meg van, annak már természetes, nem érti mit nem értünk :)

Én úgy vettem ki a válaszából, hogy van benne 6.25-ös lépés, ha kézzel beírod a frekit. Ha a keresővel akarsz lépkedni, akkor csak 12.5 vagy 25-öt lép.

px-888-om is van, ott is úgy működik, hogy mindegy milyen lépésre van állítva a rádió, az csak a kereső gomb lépéseit határozza meg. Én kézzel beírhatok 6.26-ös lépésű frekit akkor is, ha 25-re van állítva. Ha a puxing ettől nem tért el, akkor nincs is vele semmi gond.
Előzmény: logN (171)
logN Creative Commons License 2009.11.18 0 0 172

Ui: Sőt, az interneten bóklászva, kifejezetten az ellenkező információt olvastam, miszerint nem állítható be a szabad felhasználású PMR frekvencia...

logN Creative Commons License 2009.11.18 0 0 171

Legyen szíves valaki erősítse meg a Tornádó Laci válaszát számomra, miszerint a Puxing PX 2R-ben van 6.25-ös lépésköz, és ezáltal a PMR frekvencia pontosan beállítható!

A nemzetközi Puxing oldal kizárva, ott nincs ilyen információ!

Köszönöm...

HG4I Creative Commons License 2009.11.18 0 0 170
Ne válaszd egyelőre.
Amit kapnál érte, az nem az, ami neked kell(het).
Írtam már, nincs meg az európai verziója, csak az amerikai.
Az pedig nagyságrenddel gyengébb paraméterekkel rendelkezik, mint ami nálunk kell.

De a te dolgod.
Előzmény: Szegedi Gabesz (169)
Szegedi Gabesz Creative Commons License 2009.11.17 0 0 169
Köszönöm gyors válaszotokat. A 7900 plusz 3000ft, szerintetek maradjak a 7800 nál, vagy válasszam a 7900 est? Tudom, az én magán ügyem, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.
KoAn Creative Commons License 2009.11.17 0 0 168
A mem. only-t tudja a 7800 is. Bár az menüből kapcsolható. Igazán értelme akkor lenne, ha csak programozó kábelen keresztül lehetne állítani.
Előzmény: HG4I (167)
HG4I Creative Commons License 2009.11.16 0 0 167
Szia!

A 7900 a 7800 utódja (lesz).
Idén tavasszal harangozták be, az USA piacon már megjelent.
Európai verziója még nincsen, hamarosan lesz (néhány hónap).
Az 5 W plusz nem igazán mérvadó (kicsit jobb hűtés elég hozzá).
Kis változtatás a "Memory only mode" - ekkor a (buta) felhasználó nem állíthat kézzel frekvenciát, csak a memorizált csatornák között mászkálhat. Nálunk nincs különösebb jelentősége.

Majd meglátjuk, milyen is valójában...


üdv.
Előzmény: Szegedi Gabesz (163)
enpesta Creative Commons License 2009.11.16 0 0 166
Szia!
Ha Téged jól hall a barátod (6-8 km-t írtál) akkor valószínűleg az adód és az antennád, valamint a barátod antennája és vevője jó.
Mivel Te nem jól hallod Őt, ezek után kizárásos alapon a barátod adója vagy a Te vevőd lehet hibás.
Más készüléket (hasonló távolság, teljesítmény mellett) hallottál-e?
A barátod rajtad kívül tud-e mással rádiózni problémamentesen?
Van-e lehetőségetek a készülékeitek műszeres mérésére?
Egyéb konkrétumok ismerete nélkül szerintem valahogy így kellene elindulni a megoldás keresésében.
Előzmény: CRM125 (153)
V4 Forever Creative Commons License 2009.11.16 0 0 164

Csak a külsőt változtatták meg és persze az a plusz 5W.

Semmi több.Szerintem a 7800-as szebb.:)

Előzmény: Szegedi Gabesz (163)
Szegedi Gabesz Creative Commons License 2009.11.16 0 0 163
Sziasztok!
Bár, vszeg nem ide tartozik, de hátha tudtok segíteni. Mi a lényegi különbség a
Yaesu 7800 ill. 7900 között? Én addig jutottam, hogy UHF -en plusz 5w jön ki.
Aki tudja, kérem írja meg. Köszönöm.
Zolcsa Creative Commons License 2009.11.16 0 0 162
"Kezdő rádiós vagyok."

Meg egy kicsit türelmetlen. Ha valaki tudja a választ a kérdésedre, fog válaszolni.
Előzmény: CRM125 (153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!