Keresés

Részletes keresés

hmhmhm30 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 20572

Szia!

A testhőjét kéne vsszstornászni, és akkor jó eséllyel visszafogadja a mama! (Persze, ha egyéb baja nincs.) Orvos látta?

Előzmény: hoyanta (20570)
norsycat Creative Commons License 2012.03.18 0 0 20571

Sajnálom. Ez nagyon nehéz helyzet.  Sajnos, ha az anyja kitette, az nem sok jót jelent, különösen, ha tényleg nem is szopik. Reménykedjünk, hogy legalább a két lány rendben lesz.

Előzmény: hoyanta (20570)
hoyanta Creative Commons License 2012.03.18 0 0 20570

Olyan nagyon szomorú vagyok. Roncsikám kiscicái pár nappal korábban jöttek. 9-en lettek 5 kéket és 1 barnát elvsztettünk. Maradt 1 barna kisfú 2 teknőc kislány. A lányok jól vannak, a kisfiú nem szopik. Cumiztatom, már 2 napja nem alszok, de nem sok a remény...Ma hajnalban az anyja kitette a kosárból. visszaraktam erre ezt eljátszotta még 2-szer...

Mot kinomban elvettem tőle egy dobozban lakik és egy frottír zokniba csúsztatott forróvizes palack a mamija. Igazából nyelni nyel de szopni nem szopik...hát ez van...

jromi Creative Commons License 2012.03.16 0 0 20569
Előzmény: jromi (20542)
Lord Aramis Creative Commons License 2012.03.16 0 0 20568

Köszi a választ..a család ott él körülötte és a többi cicus is..akik egytől egyik nagyon szeretik a kisbabucikat..nyalogatják..takaritgatják ..terelgetik vele együtt..nem vettem észre hogy ez az anyucicának nem tetszene..sőt...olyankor kijön és felmegy az ablakba napozni :-) édesek igy együtt :-)..szóval.. akkor meg kell vizsgálnom mivel tudnám kicsit nyugisabbá tenni nekik a napjaikat. :-)

Előzmény: macipofa (20567)
macipofa Creative Commons License 2012.03.15 0 0 20567

Nem érzi biztonságosnak a helyet. vagy sok a mozgás körülötte.

Előzmény: Lord Aramis (20562)
CBNora Creative Commons License 2012.03.14 0 0 20566

Jópofa az az aquapónia, de nem biztos, hogy megéri. Sima fóliasátor, üvegház, fólia alagutak nagyon hasznosak, az üvegházba akár egy hordó vizet is betehetsz hőtárolónak, legföljebb nem eszel pisztrángot, de nem kerül olyan sokba.

A palántákról kelés után vedd le a tetőt! Később kint viszont még jól jöhetnek a búrák fagy esetén.

És szeretettel meghívlak a Házi veteményesbe!

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9108176&la=116845466

Előzmény: norsycat (20565)
norsycat Creative Commons License 2012.03.14 0 0 20565

Szia Druszám!

Nem fogod elhinni, milyen csoda történt: kedvet kaptam a kertészkedéshez! :-) A családom döbbentem néz, és szerintem naponta elmormolnak pár imát, hogy ugye ez nem álom és nem ér mindjárt véget. Az elmúlt minimum 25 évben vasvillával se lehetett volna rávenni, hogy kertészkedjek. Anyukám már rég beletörődött, hogy ez már csak így marad. Most nagyon örül és szurkol, nehogy elmenjen a kedvem. Na meg persze segít is. 

Már 2 hete nevelem a palántákat a nappaliban. A gyárból összeguberáltam egy csomó elfekvő plexi búrát, mini melegháznak. A hétvégén egy kb. 15 nm-es kertecsét felástak nekem a terasz előtt, hogy az lesz én kiskertem. Egyelőre kicsiben kezdem. A nagyobbik részét bevetettem maggal, alig maradt hely a későbbi növényeknek. Mit mondjak, azóta se jöttek helyre a térdeim és a lábaim. Nagy lelkesen leguggoltam, hogy elvessem a magokat, aztán nem bírtam felállni, főleg a süppedős talajon. Szörnyű ijesztő élmény volt. Erre mondják, hogy " Nem szokta a cigány a szántást."

A paprika, paradicsom meg még pár növény a teraszon lesz, dézsában meg tartóban, sőt a macskert kerítésére is futtatok majd babot. Jó szőrös babok lesznek.:-)

Tulajdonképpen az történt, hogy az az aquapónia, amit küldtem neked, nagyon fellelkesített, és hónapok óta egyfolytában követem az eseményeket. Antimezőgazdászként is teljesen a rabja lettem. A családnak tetszik ugyan, de arra még nem tudtam rávenni őket, hogy közösen építsünk egy ilyen aquapóniás üvegházat. Azért az nem lenne olcsó multaság, a megtérülése meg elég kérdéses. De figyelem tovább, hogy akik most nekiállnak, hogy haladnak, és ha még jövőre is lesz kedvem, akkor majd csak megfűzöm a családot.

Előzmény: CBNora (20561)
Lord Aramis Creative Commons License 2012.03.14 0 0 20564

Igen Ulfi ez nagyon praktikus..mihamarabb szerzek én is ilyen lámpát..köszönöm az 5letet..:-)

Előzmény: Ulfang (20563)
Ulfang Creative Commons License 2012.03.14 0 0 20563

Nekünk van egy kislámpa a konektorban és éjjel bevilágítja a lakást, így biztonságban vannak a cicák is meg a fiam is.
Fényérzékelős, nem fogyaszt sokat. Nagyon praktikus. 

Előzmény: Lord Aramis (20562)
Lord Aramis Creative Commons License 2012.03.14 0 0 20562

Sziasztok..picit aggódom a 3 hetes kiscicáim miatt, ugyanis az anyuka azt kezdte el csinálni, hogy éjszaka kihoz egy egy kismacskuszt az elszeparált részből és leteszi a szoba kellős közepére..namármost  a picurik már szépen mennek..és félek,hogy olyan helyre másznak ahol baja lehet..mondjuk felmászik valamin  és leesik.. vagy valaki kimegy wc-re és a sötétben rálép..( jajj még leirni is szörnyű)

Nem tudom miért csinálja ezt..eseleg van valakinek ilyen tapasztalata?

 

CBNora Creative Commons License 2012.03.14 0 0 20561

Jó játék lesz!

Tavaly patkányokat csapdáztam a melléképületben, egész nyátron elszórakoztam vele. Egymás után két csokiparányt is ki tudtak úgy lopni a csapdából, hogy nem estek fogságba. Aztán mikor megpróbáltam fölvenni kamerával, hogy csinálják, nem jöttek.

Persze lehet, hogy az egeret egyszerűbb megfogni.

Előzmény: Jaffa5 (20557)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.03.14 0 0 20560

Szia!

 

 

Jaj, bocs felületesen futottam csak végig a topikon, azt hittem MC-t vettél ivartalanítási kötelezettség nélkül.

Előzmény: lea_organa (20556)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.03.14 0 0 20559

A végén még olyan lesz a helyesírásom mint B.L.-nek . . .   :-)

Előzmény: Jaffa5 (20558)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.03.14 0 0 20558

Bocsánat, tavaly.  :-)

 

 

Előzmény: Jaffa5 (20557)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.03.14 0 0 20557

Én felfedeztem egérkakit a kertben, az OBI-ban vettem élvefogó egérfogót.

Nagyon jól néz ki, műanyag az egész, kultúrált, 2000 Ft volt kb.

Hamegfognék vele egy cinit elvinném vaalhova a mezőre azért ő is had éljen.

 

Kitettem, de eddig nem fogtam semmit, lehet, hogy az a kaki régi, de csak most a tvaaszi takarításnál láttam meg.

 

Tavaj Jaffika elkapott 3 egeret, lehet, hogy még azok piszkítottak oda.

lea_organa Creative Commons License 2012.03.14 0 0 20556

Szia Jaffa!

Az én cicusom vidékről érkezett. Nem tudtam, hogy Neked is van ragdoll-od. Most is láttam, hogy van 7. és 8. kerületben is eladó kiscica. Megszokásból még nézem a hírdetéseket:)

Nekem Cingi véletlen ajándék, én egy maine coon-ra vágytam igazából. De nagyon jó így is. A Tied hány éves? Akkor megbarátkozom az ivartalanítás gondolatával, még van 3-4 hónapunk hátra. Az orvos a 9 hónapos kort javasolta. Napsugaras szép napot

norsycat Creative Commons License 2012.03.14 0 0 20555

Akkor ez a történet happy end-del végződött.:-) Szép kutyus.

 

Mikor ma jöttem haza, a bátyám pointere, Csucsika kilógott a kapun, amíg beálltam a kocsival. Hívtam vissza, de fütyült rám. Utána mentem, bár nem láttam merre jár. Szerencsére az utca végén megtaláltam, és akkor már boldogan jött is a hívásra. Lehet, hogy magától is hazajött volna velem, de nem bíztam a véletlenre: a selyemsálamat kötöttem a nyakörvére póráznak.

Mondjuk ez még a jobbik eset volt. Előfordult régebben is, hogy a pointerek megléptek és épp összetalálkoztam velük az úton kocsival. Hívtam őket, jöttek is, csak éppen rossz szokásuk szerint előtte belefetrengtek vala sz...-ba, jól összekentek engem is, míg a kocsiba pakoltam őket, meg persze a kocsit is. Az volt ám az öröm....

 

Fura módon tegnap találtam egy újabb döglött egeret, ami kicsit meg volt rágcsálva. Ez már a második egér rövid időn belül, pedig ezelőtt soha nem találkoztam velük. Nem tudom, Debby nem egy mérgezett egértől pusztult-e el. Az asszisztens csaj azt mondta, hogy ilyen gyors lefolyású vesebetegség mérgezések miatt szokott kialakulni, például fagyállótól. Nálam ez kizárt, mivel a macskakert teljesen védve van, oda senki nem tud becsempészni fagyállót, se semmilyen mérget bedobni. Viszont az egerek be tudnak jutni, és ha esetleg mérgezettek voltak, akkor az magyarázná, hogy elveszítették a védekező ösztönüket és bementek a macskák közé. Persze nem tudom, hogy tényleg így van-e, csak beindult az agyam.

Előzmény: Jaffa5 (20552)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.03.14 0 0 20554

Én inkább rettegek, hogy mikor jön a következő ilyen, nem nekem való ez az állatmentés, borzasztóan megvisel, ráaádsul ami állathoz én egyszer hozzá nyúlok, meg akarom tartani, nehogy rossz helyre kerüljön. . . .

Pedig akartam állatvédőknek dolgozni, de képtelen vagyok rá.

Épp elég amibe így belebotlok.

Előzmény: jromi (20553)
jromi Creative Commons License 2012.03.14 0 0 20553

1 élet megmentve általad, ez olyan lélekemelő érzés lehet!!!

Előzmény: Jaffa5 (20552)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.03.14 0 0 20552

OFFTOPIK, RÁADÁSUL KUTYÁS!

 

Jaj, nem is írtam.

Képzeljétek szombat d.e jövök haza a piacról és a 6 sávos pálya közepén sétál egy németjuhász.

Persze mindenki dudál, már rendes dugó volt a pályán, ahogy kerülgették a kutyát, de senki nem áll meg segíteni neki.

Na, félre álltam, akkor megállt egy csaj meg a pasija is.

Átszaladtam hozzájuk a pályán

A kutyát betettük az ő kocsijukba. Áthozták a túloldalra, mert én meg a másik oldalon parkoltam.

Kiszedtük a kocsiból, és át akartuk tenni az enyémbe, de nem akarta.

Nagyon fájtak a hátsó lábai, és ahogy nyúltunk felé odakapott.

Nem harapott, de hát kössz szépen, egy hatalmas, idegen, zavart kutya.

Elkezdett menni tovább, de nem mertük kézzel visszatartani, mert azért mind a hárman kicsit féltünk tőle, csak terelgettük, hogy ne a pálya felé menjen.

Becsöngettem egy házba és kértem madzagot.

A kocsi csomagtartójában meg találtam egy bevásárló táskát, ami ilyen anyagtáska volt. Pont volt nálam egy olló, szétvágtam a táskát és improvizáltam egy nyakörvet neki, a madzagból meg pórázt.

Végül sikerült betenni a kocsiba.

Addigra odaért a párom is.

Eddig kb. egy óra telt el, 25 menhelyet, állatvédőt, orvost, mindent hívtam - még jó, hogy ezek mind benne voltak a telefonomba.

Persze senki nem tudott segíteni, senki nem akarta befogadni.

Végül egy állatorvos azt mondta, hogy 2000 Ft-ért ott hagyhatom őt holnap 12-ig.

Már csak el kellett oda vinni.

A párom fél a kutyáktól, így elég nehezére esett beülni a kocsiba, miközben a kutya szájával a fülébe lihegett, de látta, hogy nincs más, kénytelen volt, én meg beültem a kutyussal a hátsó ülésre, hogy tudjam őt tartani menet közben.

Megérkeztünk, lefotóztuk telefonnal, bevették őt.

 

Haza mentem, interneten meghirettem ezer felé, kikerestem a XI. kerületi állatorvosokat, akiket találtam azoknak írtam egy mailt, a kutya fotóját csatoltam.

Írtam menhelyeknek, fajtamentőknek, aki csak eszembe jutott.

Aztán este még visszamentem oda ahol találtam és kiplakátoltam a környéket, fresiben, tescoban, buszmegállókban . . .

 

Nem gondoltam, hogy kidobott kutyus, mert jó állapotban volt, kissé kövér volt, se chip, se nyakörv, nagyon idős volt, én 10 évesnek gondoltam, ősz volt, a fogai kopottak . . . .

Teljesen kétségbe estem, mert tudtam, hogy ha nem lesz meg a gazdija ennek  a kutyusnak nem találok gazdit és a nyakamon marad.

Vasárnap mentem a rendelőbe, kikönyörögtem egy újabb napot a kutyának, hogy had maradjon ott, persze újabb 2000 Ft-ért.

Benéztem a kenneljébe és szerencsétlen teljesen össze volt törve lelkileg, reszketett.

Ettől függetlenül nem mertme volna bemenni hozzá. Úgy látszik, ahogy öregszem én is félek a kutyáktól.

 

Haza mentem és elképzlni sem tudtam, hogy mi lesz vele, megint internet, nyitottam neki topikot, feltettem FB-ra, elküldtem a menhelyeknek a telefonszámomat, (akik nem vették be), ha esetleg ott keresnék megtaláljanak engem . . .

Végül este 8-kor csörögtt a telefonom és a gazdája jelenkezett érte.

Az egyik fajtamentő látta a szórólapomat meg a gazdijét is, és megadta neki a számomat.

kiderült, hogy a kutya 14 éves, és nyitva hagyta a szomszéd a kaput, soha nem volt még kerten kívül, és a XII. kerületből kóborolt le az autópályáig a Sasadi úton . . .

 

Szerencsére jó vége lett, de én még most sem nyugodtan meg, hogy mit kezdek vele, huhhhh.

A párom kocsija azóta is úszik a kutyaszőrbe, jó hogy eszembe jutott, legalább elviszem mosóba, ha már ilyen rendes volt és segített.  :-)

 

Jaffa5 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 20551

Igen, Zsebikénk egy akrobata cica volt.  :-)

Egyik sem tudja utána csinálni.

jaffa próbálkozik, de hát elég csajos amit művel a fán, reszket a kis lába, vacilál, hogy menjen-e tovább, aztán mikor nagyon nem megy, elkezd mauzni, hogy vegyem le.  :-)

Bodza meg a polcnál tovább nem is akar menni.

 

 

Előzmény: jromi (20550)
jromi Creative Commons License 2012.03.13 0 0 20550

Azért a fa legtetején ülő maine coonos képed is felejthetetlen!!!!!

Előzmény: Jaffa5 (20549)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 20549

Az én ivartalanított elhízott kis mozgásigényű macskáim:

 

 

 

 

 

 

jromi Creative Commons License 2012.03.13 0 0 20548

Akkor mi vagyunk a példa, hogy a videó tápreklám sántít.

 

Azért jobb egy jóhúsban levő macska, felőlem hízhatna is:)) Akkor kevesebbet etetném. 

Előzmény: CBNora (20547)
CBNora Creative Commons License 2012.03.13 0 0 20547

Az én Oszkárom is nagyon mozgékony és soha nem volt hízásra hajlamos. 9 hónaposan lett ivartalanítva.

Előzmény: jromi (20546)
jromi Creative Commons License 2012.03.13 0 0 20546

Elég téves a videó, a maine coon Mixi rengeteget rohangál, mindenütt ott van, és ráadásul nem is kövér, pedig kétszerannyit eszik, mint a ragdoll.

Ez alkat és hajlam kérdése macskánál,+ az ivartalanítás pár%-ot emel rajta .

Amúgy a középkorú macskák híznak általában. Az öregebbek fogyni kezdenek..

Az emberek is híznak középkorúan:) pedig ők nincsenek iv...

 

/ az utóiratod is nagyon jó :DDDD/

Előzmény: cleo86 (20544)
cleo86 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 20545

Szia!

 

Szép a cicced.

Nálunk Sissy a tápmániás. Keverve adok nekik többfélét is, de mindig úgy eszi, hogy a RC-t kiválogatja, utána fanyalodik rá a többire. E mellett azért megeszi a többi kaját is amit kap, viszont ha eszik valamiből és abban a pillanatban jól lakik, akkor legközelebb már mást szeretne enni. Még ha csak 1 óra hossza telik is el a két csipegetés közt.

 

Kevin sokkal kevésbé válógatós. Mindent megeszik amit elérakok, sőt, néha még többet is mikor felfedező útra indul a konyhába :D

Előzmény: thcr7kata (20517)
cleo86 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 20544

Néhány észrevétel a videóval kapcsolatban.

 

Az ivartalanított macska lustul: az én ivartalanított macskám rohangál, fára mászik, hízeleg, pont olyan aktívan mint azelőtt. Amivel kevesebbet mozog, hogy nem rohangál a nőstények után párzási időszakokban. Ez szerintem azért nem mondható hátránynak.

Volt lakásban tartott, nem ivartalanított macskám is, és ő lustább volt az ivartalanítottnál.
Azt sem tartom feltétlenül igaznak, hogy a macskának kisebb a mozgásigénye mint a kutyának. Kutyáknál is vannak nagy mozgásigényű, és kevésbé mozgás igényes fajták. Mivel a macskát nem tartja vissza a kerítés, ő szabadabban le tud akár kilómétereket is sétálni anélkül hogy bárkinek is feltűnne. Egy kutyát meg ki kell vinni sétálni (ha nincs elég nagy udvar) hogy mozogjon. 

Nálunk a lakásban tartott macs is megtalálja a módját, hogy teljesítse a napi kilómétert. Főleg mikor csak suhanó árnyak látszódnak a lakásban :)

 

Ez úgy ahogy van gáz. Az ivartalanított macska nem azért hízik el, lesz nagyobb, mert nem mozog, hanem hormonális változás miatt. Az ivartalan kandúr párzási időszakban is eszik, nem a csajok üldözésére használja az idejét, energiáját, a nőstények pedig nem tüzelnek. Nálam legalábbis tüzeléskor kevesebb kaja fogy.

10M-ért én még tanúkat is szerzek akik aláírják hogy én vagyok a leghülyébb :D 

Előzmény: jromi (20542)
CBNora Creative Commons License 2012.03.13 0 0 20543

Jaj!

Ilyen marhaságokat, ilyen hebegve, borzasztó.

Előzmény: jromi (20542)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!