Keresés

Részletes keresés

Ocelot40 Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1528

Szia Frivolka,

 

Nekem van egy 37-38-as kezelőcipőm amire már nincs szükségem. 4.000.- Ft-ért eladom. Mobilon elérsz 20/326-6588.

Anyukádnak sok szerencsét!

Előzmény: Frivolka (1507)
Ocelot40 Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1527

Szia Frivolka,

 

Nekem van egy 37-38-as kezelőcipőm amire már nincs szükségem. 4.000.- Ft-ért eladom. Mobilon elérsz 21/326-6588.

Anyukádnak sok szerencsét!

Előzmény: Frivolka (1507)
Mokuspiskota Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1526

Sziasztok!

Bütyökműtétem volt október 7-én. Tegnap mentem vissza az orvoshoz és ki kell szedni a tűződrótokot, mert nagyon szúr az egyik csavar. Tudna valaki infót adni a tűződrót kivételéről? Annyit tudok az orvostól, hogy helyi érzéstelenítéssel történik a műtét és, hogy utána rögtön hazamehetek. Mennyire fáj? Utána egyből lábra fogok tudni állni? Mennyi ideig fog aztán gyógyulni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Beacy Creative Commons License 2012.01.10 0 0 1525

Sziasztok!

 

 

Július közepén műtötték mindkét lábamat Wilson műtéttel, amihez megvásároltam egy 36os méretű ( 37-esnek is elmegy, mert rám nagy volt) kezelő cipőt. Szerencsére nem lesz rá többet szükségem, így eladó :) 8000 valamennyi volt a kettő, 5000ért eladó!

Mindenkinek gyors gyógyulást kívánok, és remélem senkinek sem kell 2x műttetnie a lábát, úgy mint nálam! :D

Kapcsolat: baloghbeaa@gmail.com vagy 0630/240-7810

Illetve van két db. ilyen hevederem: http://gyogyexpressz.com/spd/349170/Butyokkorrigalo_heveder_nappali_es_ejszakai_visele    Sajnos az én vékony lábamra nagy, így nem tudom használni, viszont nagyon hasznos műtét utáni időszakra, éjszakára.(amikor a seb már begyógyult) Nekem az orvosom azt mondta hogy addig amíg el tudom viselni, rendszeresen hordjak ilyet.  10 000 Ft-ért eladó a kettő!

 

tucatka Creative Commons License 2012.01.09 0 0 1524

Szia cocer!

 

Köszönöm a gyors választ,aranyos vagy! Nem gondoltam hogy jársz még ide,kellemes meglepetés volt.Holnap megyek vizsgálatokra,aztán 16.-án műtenek ha minden igaz.Holnap megírom,miket tudtam meg.

Előzmény: Törölt nick (1522)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1523

Szia szaloniki!

Örülök, hogy már  olyan jól vagy, hogy sokat járkálsz, gondolom a lábad is ezért dagad. Sajnos nekem is még, de már nem annyira. Cipőm simán feljön és a lépcső is egyre barátságosabb velem. Itthon dolgozom, másképp nem tudtam volna végigcsinálni ezt a pár műtétet. Lábadat erőltesd a tornával, mert a járkálás nem elég. Segíts kézzel az ujjadnak.

További gyógyulást és jó munkát.

Előzmény: szaloniki (1514)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1522

Szia tucatka!

Ne izgulj, mert 10 perc alatt  kész lesz a műtéted. Nekem is az anesztológus gerincérzéstelenítésről beszélt és a doki  mégis az altatás mellett döntött, aminek örültem.

Gerincérzéstelenítésnél nem lehet felkelni másnap reggelig, viszont az altatás után igen. Nekem a lábamat  rögtön terhelni kellett. Járókerettel mentem ki műtét estéjén a mosdóba.

6 hétig speciális kötés volt rajta, amire rá kellett lépnem. Otthon zokni,  az utcán kezelőcipő.

Hetente egyszer kötözés. Vágás az öregujj melletti ujjam és a középső ujjam között egy 4 cm. Sokkal jobb lett a lábam, mint volt. Tehát megérte. Betétet viszont hordanom kell.

Egy hét volt kellemetlen, de fájdalomcsillapító nem kellett. Ha van még kérdésed szívesen válaszolok.

Előzmény: tucatka (1521)
tucatka Creative Commons License 2012.01.06 0 0 1521

Szia cocer!

Olvastam hogy neked volt harántboltozat műtétet is.Szeretnék többet megtudni róla ,mert nekem is lesz 16.-án.Nálam még olyan gond is van vérhígitót szedek mert műbillentyüm van.Altatásban lehet csak,na és mind ezt 1 napos sebészeten.Nagyon félek nem tudom mire számíthatok.Utána mibe járok,milyen fájdalmaim lesznek? Az egész a bütyökmütéttel kezdödött,de a doki szerint ezt kell elöbb megcsinálni.Kérlek ha tudsz írj. Köszi

Előzmény: Törölt nick (1503)
Jeni4 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1520

Szia Frivolka!

 

Nekem van egy pár S méretű eladó kezelőcipőm.  Az én láb méretem 36, de nagyon nagy volt a cipő, szerintem a 37-es lábra jó lenne. Nekem mindkét lábam műtötték október 14.-én (Austin műtét).  Ha érdekel a cipő kérlek a gyongy30@yahoo.com email címre írjál. Mindenkinek kívánok mielőbbi gyógyulást.

Előzmény: Frivolka (1507)
sussika Creative Commons License 2012.01.02 0 0 1519

Sziasztok!

Eloszor is szeretnek egy bekes boldog uj evet kivanni mindenkinek, egeszsegben es sikerekben!

Koszonom szepen a tanacsokat, amivel tamogattatok, hogy konnyebb legyen atveszelni a "csavar" kiszedest, ha fogalmazhatok igy.  En pentekre voltam beprogramalva hogy kiveszik a csavarokat, de sajnos nem tortent meg ez a dolog, nem estem at rajta meg, mivelhogy miutan a doki megnezte a rontgen felvetelt ugy gondolta, hogy ha hagyjuk meg par hetet gyogyulni. Szerinte megserulhet meg a labam, mert nem teljes az osszeforras a csontokban, igy majd csak 3 het mulva veszi ki. Tudjatok, egy reszbol rosszul esett,mert nagyjabol felkeszultem ra,az asszisztens no is megnyugtatott,hogy nem fog annyira fajni, de azert masik reszbol orulok, hogy hagyjuk meg gyogyulni, mert legalkabb biztosabb lesz,hogy akkora meggyogyul. Szoval, nem estem at meg rajta.... es ujabb 3 het meg cipo nelkul.

Mindenkinek gyogyulast kivanok,es akik meg mutet elott allnak,azoknak meg turelmet es kitartast!

Napraforgókatinka Creative Commons License 2011.12.31 0 0 1518

Kedves Mindenki!

Legyen nagyon jó új évetek, álmaitok,vágyaitok jó egészségben teljesüljenek !!!

szaloniki Creative Commons License 2011.12.29 0 0 1517

Szia Sussika!

Lehet, hogy mar elkesek a tapasztalatom megosztasaval, de azert leirom. Nekem egy jo meretes fem "fogpiszkalo " tartotta a labujjamat amit 6 het utan a gipsszel egyutt vettek ki.

Nos, a felelem nagyobb volt mint a fajdalom. En is nagyon feltem, de igy utolag nem is volt olyan elviselhetetlen. Majd meglatod 2 nap mulva mar eszedbe sem jut majd.

Sok szerencset holnapra, es ird majd meg, hogy milyen volt.  Persze amint latom mindenki mutetje kulonbozik, godolom a sujossagtol fugg.

Előzmény: sussika (1510)
szaloniki Creative Commons License 2011.12.29 0 0 1516

Szia Frivolka!

Eloszor is sok szerencset anyukadnak a mutethez!

Masodszor, ha visszanezed a hozzaszolasokat a Ocelot 40 nevu sorstarsunk arult nem tul regen kezelocipot meghozza a meretben amire szuksege van anyudnak. Probald meg felvenni vele a kapcsolatot, talan meg megvan neki.

 

Előzmény: Frivolka (1507)
szaloniki Creative Commons License 2011.12.29 0 0 1515

Meg mindig tappenzen vagyok, de jan. 15-en lejar, megyek dolgozni. Mivel elado vagyok, a 8 oras allas remelem nem fog artani.

Te dolgozol? Irj, ha meg egyaltalan benezel ide.

A Karacsonyi jokivansagokrol lemaradtam, de kivanok minden forumtagnak mielobbi gyogyulast es  sikerekben gazdag boldog uj evet!!!

 

szaloniki Creative Commons License 2011.12.29 0 0 1514

Szia Cocer!

Ne haragudj amiert nem jelentkeztem, de miota tudok jonni menni, alig vagyok itthon.

Azota mar Te is biztosan szaladgalsz! Mellesleg a csontjaidnak miert kellett ropogniuk? Az azt jelenti, hogy jarodnak befele?

Nekem meg mindig dagad a labam 2es fel honap utan. Mar egyszer en is beleeroltettem egy csizmaba, de le is huztam gyorsan. Meg mindig csak sportcipoben tudok jarni es meg mindig santitok egy kicsit. A bokam nem akar helyre allni, az dagad es erzekeny. A butyok helye nem fajt egyaltalan, az elso perctol kezdve. Sem a gipszben, sem utana. A masodik labujjam viszont nem akar mozogni. Lehet, hogy kicsit elcsoszte a doki, vagy tenyleg olyan rossz allapotban volt.Folytatom...

Előzmény: Törölt nick (1503)
sussika Creative Commons License 2011.12.29 0 0 1513

Kedves Napraforgokatinka!

Nagyon szepen koszonom, hogy irtal, es nagyon kedves vagy, hogy ilyen szep gondolattal probalsz biztatni! Hat igen, holnap kell menjek,es tenyleg nagyon felek! Meg utoljara akkor feltem igy, mikor a doki adta a zsibbasztot a mutet elott a gerincembe....abban kellemeset csalodtam, mert az nem fajt, es abban remenykedek, hogy holnap is csak akkora fajdalmam lesz, mint akkor volt:) Igazabol fogalmam sincs,hogy milyen erzes lehet, nem tudom,hogy kell feljek tole,vagy sem, de felek! De igerem mindenkinek, aki ilyen problemaval kuzd, hogy ha atesek ezen, majd itt jelentkezek es reszletesen leirom majd!

Neked pedig koszonom megegyszer a tanacsot, remelem majd fog segiteni:) Gondolom neked is most a pihenes van hatra 6 hetig, hat unalmas az tuti, de lassan eltelik. Nekem is mar 6 hete elmult, hogy nem jartam emberek kozt, se Karacsonykor,  es a szilveszteri bulirol is lemondhattam.

Koszonom megegyszer, hogy irtal, konnyu gyogyulast kivanok, es remelem meg hallunk egymasrol! En meg jelentkezek! Kellemes estet, jo pihenest!

Előzmény: Napraforgókatinka (1512)
Napraforgókatinka Creative Commons License 2011.12.29 0 0 1512

Kedves Sussika !Nekem csak varratot szedtek ma,így konkrét élményem nincs,de mivel senki sem írt ezzel kapcsolatban,gondoltam,kicsit bíztatlak.Biztos hogy kapsz valamit, de azon túl igyekezz lassan ,szakaszosan 5-ig számolva belélelegezni,majd kilélegezni ugyanilyen lassan,ötig számolva.Képzelj el valamit ami segít,Én pl.azt képzeltem el hogy tengerparton ülök,s a tenger hűs hullámai elmossák a kellemetlen érzéseket.Azután sipp-supp vége volt a varratszedésnek.Egy kis 2 cm-es részen nem gyógyult be a seb,de azt mondta a doki,nem veszélyes,majd záródik.Nem kérdeztem meg,a jégzselé nem okozhatta,mindig rajta volt idáig,nem is kellett csak elvétve,terhelés uzán fájd.csillapítót szednem.

 

Mindeniknek egészséget kívánok minen más, fontos jó dolog mellett...BUÉK !

Napraforgó

Előzmény: sussika (1510)
Frivolka Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1511

Sziasztok!

 

Napraforgó, ez nem túl biztató, anyukámnak minden bizodalma a kezelő cipő. Gyors gyógyulást Mindenkinek!

Előzmény: Napraforgókatinka (1508)
sussika Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1510

Sziasztok! Nekem 6 hete elmult,hogy megvolt a mutet, es holnaputan, vagyis penteken szedik ki a vasakat(kettot) a labambol. Nagyon felek!!! Nagyon remelem,hogy valami fele zsibbasztot fogok majd kapni, el sem tudom kepzelni milyen erzes lehet. Ha mar volt valakinek,es tudja milyen erzes, segitenetek par jo tanaccsal! Elore is koszonom szepen! Mindenkinek konnyu gyogyulast kivanok! Es nagyon boldog uj evet egeszsegben!

erika.t Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1509

Sziasztok!

Nekem dec. 19-én volt a bütyök műtétem,( Bösch módszerrel), van egy fém kampó az ujjamban.

Ma voltam varratszedésen. Fájdalmam nincs nem is nagyon volt. A lakásban két vastag zoknit húzok a lábamra és úgy próbálok menni ami csak külső talpélen sikerült még.

Mindenkinek fájdalommentes gyógyulást kívánok!

Napraforgókatinka Creative Commons License 2011.12.26 0 0 1508

Kedves Frivolka !

Nekem dec.16-án volot a műtét, a szakarendelő rendelte meg még november elején,de valami gyártási-beszerzési gond  miatt nem érkezett meg a mai napig sem.De sarkon és külső talpélen járkálhatok már a műtét második napjától, így benn a lakásban nem hiámnyzik egyelőre.Pihentetés,felpolcolás, jégzselé-ez megy most.

Ha többet járkálok,akkor fáj.

Üdfv:Napraforgókatinka

Előzmény: Frivolka (1507)
Frivolka Creative Commons License 2011.12.25 0 0 1507

Sziasztok! Szeretnék csatlakozni, anyukámnak lesz bütyök műtétje január 10-én, és lemezt fognak neki betenni, amit 6 hét múlva vesznek ki. Kezelőcipőt hol lehet beszerezni, 37-es lába van akkor  a 38-ast vegyük neki?

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.23 0 0 1506

Sziasztok!

Mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és mielőbbi problémamentes gyógyulást kívánok. 

sussika Creative Commons License 2011.12.22 0 0 1505

sziasztok!

 Eloszor is udv mindenkinek, orulok, hogy talaltam egy ilyen oldalt, ahol ugymond egy hajoban evezunk. Nekem is nov.14.en volt a bal labamon a mutet, jovo penteken veszi ki a doki a csavarokat, ketto van a labamban. En ugy erzem elegge szepen gyogyul, de hat van amirol nem tudom,hogy mennyire normalis dolog, pl. nagyon hamlik a bor. Amit igazabol megszerettem volna kerdezni toletek, hogy van meg valaki ugy,hogy a gerincbe zsibbasztastol megvaltozott a menstruacioja? Nekem valtozott a  mutet utan, es remelem, hogy a zsibbasztotol van, mert kevesebb napot tart,es kevesebb mennyisegu is. Remelem kapok toletek tanacsot!

Gyogyulast mindenkinek!Varom a valaszokat, koszonom elore is!

Napraforgókatinka Creative Commons License 2011.12.22 0 0 1504

Sziasztok,nekem dec.16-án műtötték a lábam,hallux rigidus dg-vel,Brandes műtéttel.Nem fáj,nem dagadt.Viszont a külső talpélen,sarkon való járástól már most a belső talpél felfelé kezd nézni.ettől félek.A tornáztatást Ti hogy csináltátok?

Üdv.

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.01 0 0 1503

Szia szaloniki!

Igen, sajnos már rutinos vagyok. Tegnap szedték ki varratokat és megkaptam újra a speciális kötésemet. Erősen rá kell lépnem, úgy hogy a csontom ropogjon. Hát én lépek, de nem ropog. Bottal járkálok az utcán és kezelőcipőben. Nagyon keveset, mert hamar elfárad a bokám. Tulajdonképpen a kezelőcipő nem erre való, mert az kiméli az előlábat és nekem most nem erre van szükségem. Cipőt viszont nem tudok húzni a kötés miatt és másként nem tudok kimenni. Itthon zokniban és erős terhelés alatt. A dagadás miatt, ha leülsz mindig tedd fel a lábad és próbáld meg hűteni. Én zselés hűtést csináltam egy törölközőn keresztül.

Van fém a lábadban? Egyébként nagyon ügyi vagy és igen is strapálni kell a lábadat. Eleinte dagad, de megszünik. Bütyi műtét után én a 7. héten már fel tudtam venni egy csizmát.

Érdekes, hogy ez a fórum, hogy ellaposodott. Csak ketten vagyunk? Bár lehet, hogy  hamar rámszólnak, mert nekem most nem bütyi műtétem volt. Korábban kérdeztem, hogy erről a harántboltozat műtétről van e valakinek tapasztalata, de nem kaptam választ. Biztos nem volt  senkinek ilyen beavatkozása. Szép napot és csak óvatosan!

Előzmény: szaloniki (1502)
szaloniki Creative Commons License 2011.11.30 0 0 1502

Szia Cocer!

Koszi a jotanacsokat, Te mar egesz rutinos vagy a dolgokban.

Kulonben nekem sem engedte a doki 6 hetig terhelni, azert olyan nehez most. De azert minden nap jobb. Tegnap mar elsetaltam vasarolni is. Nagyon boldog voltam, vegre lattam embereket. Ma is elmegyek, marcsak a jaras miatt is, hagy erosodjon. Vittem magammal egy mankot, de inkabb csak a biztonsaerzet miatt, meg mivel nem akartam, hogy hulyenek nezzenek az utcan az egyik labamon cipo, a masikon meg papucs. Sajnos cipo meg nem megy ra, meg mindig eleg dagadt.

A dokit nem tudom elerni, nem adott semmilyen szamot, csak ha a korhazban megkeresem. A modorabol sejtem, hogy nem nagyon orulne neki.

 

Te mankozol? El tudsz menni valahova? Otthon jo hidegek vannak raadasul.

Na, megyek megfozok, aztan irany a super market. 

Előzmény: Törölt nick (1501)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.29 0 0 1501

Szia szaloniki!

Szerintem a bütyök műtét  talán rosszabb, mint a harántboltozat műtét, de azt viszont nem lehet 6 hétig terhelni. Harántboltozatnál meg muszály, hogy jól csontosodjon a vissza a harántboltozat. Tulajdonképpen egyik sem jó. Te is erőltesd, mert csak úgy javul. Szép helyen laksz. A dokit meg kérdezgetni kell, mert ő nem tudja, hogy mire vagy kiváncsi. Ők azt hiszik, hogy az ember mindent  tud.  Gyógytortász látott  téged? Engem  a kórházban a gyógytornász sok jó tanáccsal látott el, ami segít a rehabilitációban.  Lépcsőnél meg tudod, hogy felfelé előbb a jó  lábat, lefelé meg a műtöttet kell tenni. Gyógyulást és szép napot kívánok.

Előzmény: szaloniki (1500)
szaloniki Creative Commons License 2011.11.28 0 0 1500

Szia Cocer!

Ezek szerint a te muteted komolyabb. Jaaaaaj es nem faj????  Ra tudsz lepni rendesen?

Tegnap mar en is elkezdtem manko nelkul tipegni. Jarasnak meg ezt nem neveznem, de nagyon orultem. Mar a lepcsore is sikerult fellepni.(oda 1 mankoval)

A dokim nem sokmindent mondott, szerintem o ugy gondolta, hogy en mindent tudok, mit kell csinalni ilyen allapotban.

Mivel Thessalonikiben mutottek( itt elek), nem vagyok biztos abban sem, hogy nem e egy regi modszer szerint dolgozott . Biztosan nem volt eleg vastag a boritek, vagy ez a stilusa, de biz isten szivesen megmondanam neki a magamet, ha lenne hozza batorsagom. Lehet, hogy minden szep es jo, de azert egy kicsit jobban is felhomalyosithatott volna! Meg a szamat sem adta meg esetleges gond esetere. O biztos volt magaban ezek szerint. Meg csak vissza sem rendelt, hogy megnezze milyen munkat vegzett. En kerdeztem ra, aztan azt valaszolta, hogy jo akkor kb 1 honap mulva mennyek vissza

Egy kis emberseg neha nem artana, akar hany eve vegzi mar nemelyik doki a munkajat. Nem?

Gyogyulast!

 

  

 

Előzmény: Törölt nick (1499)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.28 0 0 1499

Szia Szaloniki!

Nekem is elszokott szállni, de nem tudom miért.  Nekem a harántboltozat műtét azért volt, mert a lúdtalp miatt alakult ki a bütyi és a kalapácsujj is. Muszály volt megcsináltatni. Felül vágták a lábam az öregujj melletti ujjnál. Eltörik a II-III-IV. ujjnál azt hiszem a lábközépcsontot. Speciális kötés van rajta, tehát terhelnem kell. Kissé fáj, de javulgat. Gyógyulási ídő kb. 6 hét. Cipőt nem tudok húzni, így újra kezelőcipő és gyapjúzokni az utcára. Otthon sima zokni mert teljes terhelését kell csinálnom. Neked a hámlás miatt kéne testápolóval kenegetni a lábad. Az elszíneződés szerintem a fémtől van. Mit mond a dokid?

 

Előzmény: szaloniki (1498)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!