Keresés

Részletes keresés

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 26978

Nekem van és a rokonságban is van. Hidd el 9-nél többet nem ér. De annyiért nagyon megérte.

Huszon x ezerhez teszel egy kicsit, és nem bosszankodsz, hogy csöpög, beragad, stb...

Előzmény: Vinlee (26977)
Vinlee Creative Commons License 2011.04.15 0 0 26977

Köszi Blue!

Már én is kezdem elfogadni h kicsivel többért - mint amenyibe most kerül a bestway- érdemesebb homokszűrőt venni.

Előzmény: Blue_Sky_007 (26975)
takacs49 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 26976

Szia!

 

Csak a  baloldalt látod  2db a nyomóágat  és szemben jobb oldalt van a szkinner amit nem lehet látni.

Előzmény: frogger007 (26963)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 26975

A bestway homokszűrő csak 9eFt-ért éri meg. Afölött, csak annak aki eladja.

Előzmény: Vinlee (26974)
Vinlee Creative Commons License 2011.04.15 0 0 26974

Én is jót szeretnék...

Értem én miért akarsz a bestway-ről lebeszélni, tudom is h nem a legjobb választás.

Az ára volt egyedül ami elgondolkodtatott, de egyre jobban arra felé hajlok h nem lenne az jó nekem.

Inkább várok még egy kicsit és hátha megtalálom a számomra legkedvezőbb ár/érték arányút.

 

Egy biztos, még egy szezont nem szeretnék papirszűrős sz@rakodással medizni.

 

 

Előzmény: nyárimádó (26971)
Siessetek Creative Commons License 2011.04.15 0 0 26973

Sziasztok!

Jól látom hogy vannak itt debreceniek?

Debrecenben kezdünk egy építkezést hamarosan. Ha valakinek van tapasztalata, tudna ajánlani olcsó betonpumpást, zsalukövet, sódert kedvező áron? 

Köszönöm előre is a válaszokat.

nyárimádó Creative Commons License 2011.04.15 0 0 26972

Igazad van, nem jelentős az adattáblákon szereplő fogyasztás- és teljesítmény arányában.

Akkor is jót vegyél !!!!

Előzmény: Vinlee (26970)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.15 0 0 26971

Na szóval...

Tavaly 26-27 eft körül mozgott az ára egész évben. Nem volt akcióban, vagy csak a gyógyszerem gurult el (szóval jelentősen nem csökkent az ára).

Az, hogy 3 vagy 4m3/h már az is jelentős 25%, de a Shott jóval szebben dolgozik minden téren.

A Bestway a fórumozók tulajdonában már első szezonban el kezdett csepegni valahol, sőt szivattyú megállásról is volt szó. A miénkre az esztergályos valami 8-9 ezert kért, mire csinált új csőcsatlakozókat, mert a menetemelkedés miatt nem volt hellyetesíthető mással.

Azt a plusz 10 ezret ne sajnáld rá ( ha teheted). Vagy várj még a vásárlással. De jó vétel lenne a Shott egy kicsit a kikiáltott ár alatt. Ja, és a Bestway-esre még ha teszel egy előszűrőt ( hajszálak nagyobb bogarak miatt), már ott vagy árban, mint a másiknál-.

Üdv

 

Előzmény: Vinlee (26970)
Vinlee Creative Commons License 2011.04.15 0 0 26970

Igazából a gyári adatok szerint (de a saját töltéssel is ) kb 12,5 m3-s a medim. De nagyon sokat nem változtat. Így kb. 8-9 órát menne a bestway. A másik pedig 6-7 órát.

 

Azt nem tudom felmérni mennyi különbség lehet a kettő között használatban, csak az a két óra plusz müködés?

 

Azt nemtom a madarasteckóban meddig lesz még kapható, ha mégis az maradna a befutó, mert tavaly nyár elején már nem találtam sehol. Elvileg ápr. 30 -ig tart az akció.

Arról nem is beszélve, hogy a szezonkezdet még egy kicsit odébb van, és máshol is biztos lesz még akcióban valamilyen.

De milyen ? Mennyiért?

 

Na mindegy, még rágódom rajta ...

Aztán majd addig rágódom amig lekések minden jóról...

 

Üdv.

Előzmény: nyárimádó (26967)
zsloti Creative Commons License 2011.04.15 0 0 26969

Szia

Ne üveggyapotot rakj oda hanem kőzetgyapotot

Abba nem mászik bele az egér!!

zs

Előzmény: fricike46 (26962)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.15 0 0 26968

Ja, ekkora medencénél a papírszűrő nagyon gatya, azzal állandóan zöld vagy opálos a vized, pihenésre nem lesz időd, állandóan takarítani kell a szűrőt és a medit stb ( netán még teljes vízcsere). Egy homokszűrő hetente 5 perc foglalkozást igényel.

 

Előzmény: Vinlee (26964)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.15 0 0 26967

A Te medid kb 16m3-es, így a homokszűrőnek kb 11 órát kellene üzemelnie a minimum kétszeri vízforgatáshoz. Szerintem kicsi még az is ( erőtlen), de amit lentebb árul a srác Shott 4m3 -es szivattyú talán már jó, és szerintem cakk- pakk 37-ért odaadja ( forgatási idő kb 8 óra lenne). Annyit megérne.

Nekünk mindkettő homokszűrőből van otthon, a Shott egy 90'-os könyökkel a 3,66m-es medencében szépen járatja körbe-körbe a vizet. A fater Bestway "9000"-e sokkal gyengébb, és mint tudjuk első szezonban lesz valami baja. Ha rám hallgatsz, pótolsz még egy 10 ezret, és a Shott-ot veszed meg. Ahhoz kapsz még egy 5 e ft-os előszűrőt is, ami a 9000-esen nincs. Vagy a vaterán nézel egy homokszűrőt, lehetőleg szivattyúval és előszűrővel, de az meg lutri.

 

Üdv 

Előzmény: Vinlee (26964)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.15 0 0 26966

Lesz, van és volt fotó.

Teszünk majd fel.

Előzmény: frogger007 (26963)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.15 0 0 26965

Tegyél be egy macskát:))) Az egér pont a szigetelés miatt ment oda, hisz jó meleg a paplan.

 

Jó kis Wilo szivattyúd van.

 

Előzmény: fricike46 (26962)
Vinlee Creative Commons License 2011.04.15 0 0 26964

Sziasztok!

 

Üdv. mindenkinek.

Kezdő medis vagyok. Tavaly volt az első szezonunk egy Intex 4,5X1,07 -s puhafalú medivel.

Nagyon jól tette a dolgát, de az a fránya papírszürős vízforgató okozott "némi" problematikát...

Az oldalt töbször olvasgattam( a kisokost is!), sok segítséget kaptam innen, tőletek. ...(ezért utólag is köszönet)

 

A vizforgatással kapocsolatban az itt olvasottak ill. a saját tapasztalatom a papirszürővel, arra vezettek h nagyon jó lenne egy homokszűrős megoldás.

Sokan dicsérték itt azt a bizonyos 9000-st.

Olvasom a napokban h ujra lehet kapni, igaz már 27e az ára.

Szerintetek a fent említett medihez elegendő lenne ?

Tudom h nagyobb teljesítményű lenne az ideális,de az péztárcailag is nagyobb teljesítményt igényelne.(mármint a beszerzése)

Gondolom a papirszűrőstől biztos jobb lenne, vagy inkább érdemes még gyűjtögetnünk egy komolyabbbbbra?

 

 

 

 

frogger007 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 26963

Köszönöm szépen a segítséget, esetleges gondok esetén jelentkezem. Sajnos - hál Istennek - vizuális típus vagyok. Meglevő berendezésekről fotót, ha lehet szívesen vennék

 

 

Üdv: frogg

Előzmény: nyárimádó (26961)
fricike46 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 26962

Gratulaaa a pacalhoz,én május 1-re tervezem a bandának,hisz' nálunk medence nyitó parti várható.

Hál' istennek bejött egy kis meló így én már be is vásároltam a napkoli szereléséhez, itt vannak az alkatrészek

és valahogy így áll majd össze a gépészet

Még egy fontos kérdés.Tegnap megbolygattam a medence tervolin szigetelését hát egy dög egér ugrott ki belőle.

Mi a fene ezt a dögöt nem szúrja,a nyavaja törje ki igy nem tudom idén a medence testét leszigetelni ezzel, mert azt már nem hogy a teraszt ellepjék az egerek.

Nincs valakinek ötlete intex puhafalu medi testének szigetelésére?Hálás köszönet.

Ha minden igaz szombaton én már szerelem a napkolit és a tervek szerint vasárnap vízfeltöltés és én már a valóvilcsi kivállasztást mediből nézem...

Előzmény: nyárimádó (26956)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.14 0 0 26961

Hát igen, www.mobilmedencek.freeweb.hu

Amúgy:

- vegyszerek: klór kombitabletta, gyorsklór, pelyhesítő, ph és klór mérőműszer, ph minusz vagy sósav

-  a homokszűrőhöz biztonségi cucc a fi relé, időkapcsoló ( a kettő kb 3-3,5 eft) De kell !!!!

- sok sör és jó idő :))

Olvasgasd a fenti honlapot, nem sok, de minden ott van ( képek, trükkök, házi megoldások).

 

Ha valami nem megy, majd írsz.

 

 

Üdv

Előzmény: frogger007 (26958)
takacs49 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 26960

Szia!

 

Van a szürőberendezésen  szivó oldal azt a medence  szkinnerébe kösd be és ide kell tenni a  vegyszert Én a kombi  tablettát 20 dkg-ost ajánlom. Ez tartalmaz klór, pelyhesitő,és  alga elleni szereket.  A nyomó oldal a medence felső részéhez csatlakozik vízszint alatt. A szkinner lefolyó része a vizfelűlet felső részén kell , hogy bekötve legyen  ami az esetleges felszinen uszó hulladékokat szüri. A víz PH értékre is vigyázz olvass irodalmat , mert igy nehéz lesz, kellett , hogy leírást is kapj a vásárlásnál.Kérdezz nyugodtan , ha valamit nem értel. Szia.

Előzmény: frogger007 (26958)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 26959

 http://mobilmedencek.freeweb.hu

 

Ezt végigolvastad már?

Előzmény: frogger007 (26958)
frogger007 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 26958

Tisztelt Fórumozók!

 

Kezdő medencés (első évad) létemre kérlek benneteket, hogy segítsetek abban, hogy a nyáron felállítandó medencém ne csak nyolc köbméter víz, hanem valóban kikapcsolódást nyújtó élmény lehessen.

 

Először is,ami van:

 

1 db. három méteres lemezfalú medence (originál) + standard tarozékai

1 dd. Bestway 3 m3/h teljesítményű homokszűrő (original)

 

ami nincs: tapasztalat

 

Tisztelettel kérem a hozzáértőket, hogy szakmai tapasztalataik felhasználásával segítsenek abban, hogy a meglevő szűrőberendezést - terveim szerint szkimmer rákötéssel - hogy a csudában tudom úgy összehozni, hogy az megfelelően működjön?

 

Köszönettel: Frogg

 

splattalon Creative Commons License 2011.04.14 0 0 26957

sziasztok

vagy három?????

mi toltunk egy kis gyrost tárcsán,tükörtojás levezetéssel.

ha lett volna viz a mediben,akkor biztos kiloccsant volna a súlytöblettől csobbanás után :-)

bye

Előzmény: nyárimádó (26956)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.13 0 0 26956

A két debreceni egymásra talált?? :)))

Splattalon is ott lakik.

Ej mekkora pacalt ettem szombaton fricike !!

Másnap délig nem kívántam semmit.

Üdv

Előzmény: fricike46 (26955)
fricike46 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 26955

Köszönöm érdeklődésedet !

A LED-es világitásról már kész a sorozat,de egyszerre akarom módosítani a weblapot, a szolár napkollektorról és a teljes átalakított gépészetről szerelés útmutató.Terveim szerint hétfő-vagy kedd,mert úgytűnik hétvégén nálunk medence töltés és szolárpanel bekötés és beüzemelés (puhul a "parancsnok") már a gépészet tervezésén és alkatrész összeállításán dolgozom, ha minden igaz akkor szombatra a gépészet össze lesz állítva (24-órát kell száradnia a PVC-csövek ragasztásának) vasárnap pedig szolár beszerelés,medence szigetelés, feltöltés és füüüürcsiiiiiiiiiiiiiii.

Ha  PARANCSNOK is úgy arja.

Előzmény: splattalon (26954)
splattalon Creative Commons License 2011.04.13 0 0 26954

Helló

én meglesném  a honlapodon a gyártás menetét és az összes képet :-)

világitás nekem sem lenne hátrány....

csináld magad a legjobb dolog :-)

begyorsult nekem is a medi projectem,már csak a feltöltés és a körbeburkolás várat magára.

de az szépen lassan,ahogy kedvem és a "parancsnok" ütemezi :-)

üdv

Előzmény: fricike46 (26953)
fricike46 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 26953

Szevasztok VILLA lakók.

AU...AN-ban indul az akcsijó,ha érdekel valakit.Egykoron 9,9e homokszűrő indulásnak 26,9e illetve vízmelegítő 3kw-os 19,9e ha valakit érdekel és a közelében lakik.

Egyébként én hergelem magam,hogy daccolva az időjárással hétvégén beszerelem a napkolis fűtést és felengedem a medit..(persze ha a parncsnok is engedi )

A kertben elkészültem a ledvilágítással tudom ajánlani mindenkinek a kiszuperált napelemes óccsó kertilámpából,kiselejtezett mobiltelefon töltőböl csodaszép kertvilágítást lehet varázsolni...barkácsolóknak.

csináltam az építéséről folyamatosan képeket,ha érdekel valakit.

Na jó melót mindenkinek

nyárimádó Creative Commons License 2011.04.13 0 0 26952

Ilyenkor azt kell megkérdezni a haveroktól, hogy szeretnétek Ti is a medencében sörözni??? :))

Iggggyál egy -két sört, ha megizzadnál:))

Előzmény: 4musing (26951)
4musing Creative Commons License 2011.04.13 0 0 26951

hát igen, csak 1x kell megcsinálni. Ez tartja bennem a lelket a 3 nap óta tartó ásásnál

Előzmény: nyárimádó (26950)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.12 0 0 26950

Mázlista, ha küldöd a címed, küldök én is szívesen párat.

Én is ástam már ki medence méretű lyukat, meg már temettem is be talajvíz miatt.

Átérzem, de egyszer kell megcsinálni.

Előzmény: 4musing (26949)
4musing Creative Commons License 2011.04.12 0 0 26949

köszi :)

 

vakond hála a környéken sehol sincs :)))

 

3 m-en egy ásónyomni szint különbség van a kertbe, tehát lesz vele feladata 

Előzmény: nyárimádó (26947)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!