Keresés

Részletes keresés

drsoul Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3764
Ja, még egy kérdés: mi az a rávágás?
drsoul Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3763

Sziasztok!

Kérdezném itt a hozzáértőktől: milyennek számítanak a "szakmában" a Fiskars ágvágói?

http://www.fiskarsshop.hu/catalog/-c-26_102_103.html

 

A 40, vagy a 44cm hosszút néztem, ezek 35, ill 38mm vastag ágakat vágnak át.

Még nem nagyon kertészkedtem (még csak most fogunk épitkezni), de a telken elég sok fa van, kicsit rendezgetném már őket, tehát biztos fog kelleni valami.

Vagy érdemes használtan venni? Melyiket javasoljátok?

 

Köszönöm a segítséget.

bohrer Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3762
A komatsu biztos jó márka amerikai felvételeken a leggyakoribb munkagép a Caterpillar után.
Komatsuból csak markoót láttam élőben dolgozni, SIRALMAS LESÚJTÓ!!!!
Tavaly építkeztem több markoló is megfordult nálam komatsuból 2 külön darab, a leggyengébbek voltak mind közül, a pilóta szerint egy öreg MTZ-ben több az akarat.
Sem tolóerő , sem emelőerő NINCS bennük. A 8 éves Caterpillar kiszakított az agyagos földből egy sárral félig tele lévő acéltartályt amitől az IFA daru majd felbillent de nem bírta,
kiöntöttük belőle a vizet sarat, üresen nem bírta emelni a komatsu. A JCB 3CX is vitte.
A földet a tolólappal alig bírta tolni csak zúgott. Az a vicc hogy mindhárom gép 70-72Le lehetett. Ja és volvo is volt az is bírta.

Tehát másban lehet hogy a legjobb de markolóban siralmas, nyekereg a hátsó kanál karja, mindkét gép vadiúj, 3hetes, ill 2 hónapos.
Ha ilyen a kaszájuk is, inkább a kézivezérlésű amit fenni kell és fa nyele van.
bozótirtó Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3761

Üdv.A Komatsu gépek nem nagyon vannak elterjedve nálunk,de ami van arról én rosszat nem hallottam.Japán gép igen jó minőségű preciz  gépnek van tartva.Alkatrészre lehet,hogy többet kell várni mint a befutottabb márkáknál,de ha forgalmaznak gépet akkor elméletileg alkatrésznek,szerviznek is biztosítottnak kell lenni.Az általad említett tipus ennél a márkánál úgy tudom a legnagyobb modell,kifejezetten professzionális használatra.Ilyen teljesítményű gépért a 140 ezer szerintem elég jó ár.Én is nézegettem a neten ezt a tipust.Egyenlőre a jelenlegi gépemmel nagyon meg vagyok elégedve,de ha csere lesz valamikor lehet,hogy én is ilyet veszek.A Lipi által emlitett Kawa motoros Solo is jó gép lehet,szivesen kipróbálnám.

 

Lipi mik a tapasztalatok a Solo kaszákkal?Profi használatban mennyit bírnak?Elhasználódás,élettartam esetleg fogyasztási adatok?Mennyit fordul a motorja?

A nikasil bevonatú henger élettartama összehasonlítva egy keménykróm bevonatúéval?

Előzmény: sellier (3751)
elmax Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3760

 a helyes emailcímem: elmax kukac freemail pont hu

 

bocs

Előzmény: elmax (3759)
elmax Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3759

Hello!

 

Nekem van egy Oleo-Mac Sparta 25 gépem, aminek a feje sérült. Régóta keresek már olyan gépet aminek más része ment tönkre, hogy a kettőből egyet csináljak.

 

Szívesen megvenném a te gépedet, de ha ragaszkodsz a tiédhez akár eladnám az enyémet is esetleg ha gondolod.

 

Várom itt vagy, az emax kukac freemail pont hu emailcímre a válaszod.

 

Köszönöm!

 

Apooca Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3758
Köszönöm. Gondolom akkor a következő télig ez most nem jön elő! Mit tegyek, hogy ne ismétlődjön meg a dolog?
Előzmény: gabesz961 (3756)
Lipi07 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3757
Szerintem elírás. A Craftsman traktora gyakorlatilag ezzel megegyező felépítésű, motorikusan erősebb, de az nem indokolja ezt a súlykülönbséget. Ha legközelebb lesz nálunk ilyen traktor, megnézem, hogy hány kilós. Platinum kidobóst holnap megnézem, de annak annyi a súlya szerintem. Fűnyírásnál szerintem nem előny a nagy súly, plusz teher a gépnek, amit cipelnie kell magával, és a fűnek is, amit el kell viselnie magán, ahogy áthajt rajta a gép a kerekeivel. De +-50 kiló még nem jelentős súlykülönbség, 17,5, vagy 25 lóerőnél. 25 lóerős a trabi is, gondolj csak bele! :)
Előzmény: Törölt nick (3754)
gabesz961 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3756
Apooca!
A megoldás qva egyszerű a benzin az eltelt idő alatt feloldotta a lerakódást ami a fúvókánál keletkezett amikor kiszáradt a karbi.
Előzmény: Apooca (3747)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3755
köszi, de azthiszem inkább az alsó - esetleg közép - árkategóriában keresgélek.
Előzmény: Katatoni (3739)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3754
Köszi a válaszokat.
Még annyit kérdeznék, hogy van ez a Platinum kidobós traktor, aminek az önsúlya 155 kg az adattábla szerint, míg például ennek a Craftsmannak 218 kg az önsúlya, holott gyengébb (valószínűleg könnyebb) motor van benne, többi paraméterei nagyjából ugyanazok kivéve a hajtást. Mitől lehet szerinted ekkora súlykülönbség? Az alvázban rejlő vas mennyisége, vagy elírás lehet? És a nagyobb súly az előny a nyírásnál, vagy inkább hátrány? ezt már egyszer korábban kérdeztem :) valószínű júniusban veszek egy traktort csak még nemtudom melyiket.
sellier Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3753
Szia Lipi!

Jól hangzik a dolog... A szervíz háttér az valóban fontos. A helyzet az, hogy volt gy stihl fs 450-esem amit több dologgal együtt elloptak. Még egyszer ezek után már nem szeretnék megint annyit beruházni, de a teljesítmény meg kéne azért, azt tapasztaltam...Akkor haverkodom a solo-val, nem vok. márkafüggő, lényeg hogy jó legyen.
Köszi a gyors reagálást!

Üdv.!
Előzmény: Lipi07 (3752)
Lipi07 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3752

Szia!

 

Komatsu gépeket csak fényképről ismerem. Biztosan jó gépek, de én még nem találkoztam csak Komatsu fűrésszel. Gondban is lennék, ha Komatsuhoz kellene valamit beszerezni, tippem van csak, hogy hol kezdeném a keresgélést.

 

Solo 148 B kaszát láttad már? 50 ccm, 3 lovas kawasaki motorral szerelt, a többi része pedig német gyártmány, és két év gari van rá, illetve a komatsunál biztosan jobb szervízháttere, és alkatrész ellátottsága, ha valami kellene hozzá szerte kishazánkban. Ezt a típust nyúzza pár polgármesteri hivatal a környékünkön, vízmű, magányszemély, és nincs panasz rá, garanciális gonddal pedig nem találkoztunk.

 

Itt tudod megnézni:

 

http://www.profikisgep.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=59&category_id=26&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=41

 

 

Előzmény: sellier (3751)
sellier Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3751
Üdv. mindenkinek!

Bozótvágó vásárlás terén szeretnék jó tanácsot kérni. Nagyobb teljesítményűt szeretnék venni, olyan 3 LE körül.
140 ezerért tudnának hozatni egy KOMATSU ZENOAH BCZ 5000 CL tip. gépet, adatai: 50,6 cm3 3,3Le/2,4KW. Sajnos abszolút nem ismerem ezt a gyártmányt, megbízhatóságra, strapára, szervízelésre gondolva.
Tudna valaki valami infóval szolgálni róla, aki már dolgozott ilyennel, és van tapasztalata?
Előre is köszi!
wector81 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3750
Üdv 4125! A horgászok azért áztatják be a damilt (már aki beáztatja) a dobon, hogy dobásnál a gyűrűkön kilépő damilnak legyen egy kis "kenése". Én még a spiccgyűrűt is vízbe mártom dobás előtt, mert ott a legnagyobb a súrlódás. Nem hiába használnak mostmár jó ideje a minőségibb botokon SIC gyűrűt, az jobban ellenáll. Ez ugyan az az anyag (Szilícium-Karbiddal ötvözött Nikkel), mint motoroknál a Nicasil-bevonat, főleg kétüteműekben, pl láncfűrész, fűkasza.
Előzmény: 4125 (3746)
gravir007 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3749
Az első olajcserekor ki kellett volna önteni a szűrőt is?
Én csak leengedtem róla az olajat, feltöltöttem és kész.
gravir007 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3748
Azon fordulaton szerintem kb. 1.5 másodperc alatt megszárad.
A műanyag damilnak meg tökmindegy, hogy 5 másodpercig áztatod vagy 5 óráig. :)))

Apooca Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3747
Sziasztok!
Két kérdésem lenne.
Az egyik műszaki jellegű.
Van egy MTD fűnyíróm, az olcsó kategóriából, sajnos a típusszámát nem tudom fejből, de MTD motoros 4 ütemű szivatós, hátha ennyi elég. Tavaly vettem, kb. háromszor nyírtam vele a füvet, nem is volt vele semmi gond, ősszel addig toltam, amíg az üzemanyag nem fogyott el belőle. Tavasszal feltöltöm, rángatom semmi. Na, vagy 30-adik rántásra beindult, szépen duruzsolt, nem is volt addig gond, amíg kb. úgy nem gondoltam, hogy már szivató nélkül is szépen kellene mennie, szivató visszatol, fordulatszám leesik, majd felpörög és így tovább.Gyorsan kicsitt visszahúztam a szivatót, így szép egyenletes lett a fordulatszám, de teljesen visszatolni nem tudtam, mert kezdődött a játék. Mindenesetre a füvet lenyírtam, dupla adag benzinnel, majd eltettema fűnyírót. Megnéztem a szóbajöhető garanciális szervizeket, majd elkezdtem hivogatni őket. Az elsőben rögtön nekem estek, hogy tuti benne hagytam a benyát télire, és szétmaródott a membrán, az az én károm kb. 6.000,- Ft lesz. A többiben viszonylag tanácstalanul hallgatták, látni kell mondták. Na mind1, egy viszonylag szimpivel lebeszéltem, hogy beviszem, de későn értem le a telekre, így a szervíz már bezárt, nem tudtam bevinni. A fű nagy, egye fene, csak nem megy tönkre teljesen, lenyírom a füvet, úgyis 3 hetet mondtak a javításra, és láss csodát, tökéletesen működött a gép.
Kérdés? mi lehetett a hiba, mire számítsak? ( juniusig garanciális még.....)
Másik kérdés.
Szeretnék egy olcsó fűkaszát (bozótvágót) kifejezetten hobby célra. A nyírandó felület egy kerítés teljes hossza, kb 100 méter, és havi egyszer mondjuk nádvágás(zöld) 50 négyzetméter kb. Az Akciós MTD-től elment a kedvem, az olaszt kicsit sokallom, bár hajlok felé. Igazából 35 körül szántam rá. Ja, és mégegy. Vízbe nyomhatom a végét? mert akkor ott is kicsit letudnám vágni a nádat......
Előre is kösz
Apooca
4125 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3746

úgy tudom, hogy a horgászok is beáztatják (nedvesítik) a damilt, hogy kevésbé legyen sérülékeny.

 

egyébként sok fűkaszás csinálja így.

én ha nem is áztatni, de  mindig be szoktam nedvesíteni egy vízbe merítés erejéig.

dr_bubo Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3745

én eső után elég vizes fűben nyirtam. de felmelegedett a fűnyiró
az eredeti damiljával nem

az eredeti damilja fehér szinű. most piros van benne, amit vettem
ez szálasan szakad, a eredeti törik.
Előzmény: Lipi07 (3743)
Lipi07 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3744
E-mailben tudok küldeni rajzot róla. A profikisgep@profikisgep.hu -ra irj ha kell a rajz!
Előzmény: gravir007 (3742)
Lipi07 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3743

Hallottam már én is ezt a vízben áztatósdi módszert, de nekem sem világos, hogy mitől lesz jobb a műanyag damilnak, ha vizben van, mivel szerintem a műanyag nem a legjobb nedvszívó! :)

 

Damilból rengeteg fajta létezik. Az olcsóbb, pár száz forintosokat viszik, mint a cukrot tőlünk is, pedig az nem jó semmirem főleg melegben, összeragad, megolvad. Amit én személy szerint szeretek, az Oregon Nylium Starline damil. Nem vagyok nagy fűkasza felhasználó, 2-3 alkalommal kell csak kaszálnom szerencsére évente, de nekem ez bevált, és a vevők is nagyrészt jókat mondanak róla.

Van egy házaspár, akik kaszálásból élnek a környékünkön, a férfi ezt a damilt istenítí, de a felesége pedig semmire sem tartja.

Neki az Oregon Duoline damil kell mindig, és rendszerint ezen jól összevesznek a boltban :)

 

Előzmény: TgY (3738)
gravir007 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3742
Az mtd hátsó hidrohajtásáról nincsen valakinek rajza?
Lipi07 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3741

Szia!

 

A kézi váltós traktorokon menet közben nem lehet sebességet váltani. Nem is pontos megnevezés ezeken a gépeken a sebességváltó elnevezés, sokkal inkább sebesség választónak kellene hívni, mivel álló helyzetben kell előre meghatározni a terület figyelembe vételével, hogy milyen gyorsan akarsz menni a géppel. Ezen a meghatározott sebességen változtatni csak megállva, álló helyzetben lehet.

 

A kuplung sem megfelelő elnevezés, ékszíjfeszítő kapcsolónak kellene hívni. Úgy működik, ahogy hallottad, egy feszítő görgő feszítí az ékszíjtárcsára a meghajtás ékszíjját, illetve engedi el.

 

A fékpedál egyben az ékszíjfeszítő pedálja is.

 

A hátsó kerék van meghajtva a traktoroknál, és van benne egy difi is, igen.

Előzmény: Törölt nick (3730)
Lipi07 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3740

Szia TGy!

 

Az XB38HD és az új jelzésű XB435HD között semmi különbség nincs. A matrica lett kicsit szebb, amin a feliratok vannak, de egyébként csak elnevezésben van különbség. Motor, szár, tartozékok, heveder mind-mind ugyanaz. A Honda UMK kaszáinál viszont jelentős változás van, már nem a CastelGarden csinálja nekik, hanem saját gyártmányuk. Volt már szerencsém találkozni az új Honda kaszával, de siralmasan "gagyi" lett, mint valami Obis kínai csoda, úgy néz ki.

De legalább mégjobban megéri a Castelgarden Honda motoros gépét megvenni! :)

Előzmény: TgY (3729)
Katatoni Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3739

kernyebauer!

A countax-nál van mind a 2 féle, ki is lehet próbáni ha gondolod. nekem manuális váltós van, egyszerű kezelni, semmi gond nincs vele.

TgY Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3738

 A "gyári" damillal nem volt probléma, ami megolvadt ha jól emlékszem 2.4-es narancs szinű Husqvarna damil volt.

  Ezt az áztatást nem teljesen értem,  úgy érted, hogy vízben ? Mit segít egy műanyagon ha vízzel találkozik ?

Előzmény: 4125 (3732)
kicsee Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3737
Nos ez az, hogy nekem nem gyári, hanem husqvarna zöld színű 2-es damilom van. Nos akkor marad az áztatás.
Előzmény: 4125 (3732)
4125 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3736

az AL-KO TE 550VA egy szegélynyíró, nem pedig fűnyíró :-)

 

nyírófej alatt damilfejet értesz amibe a damilt rakod?

apukám is most vett egy ilyen gépet, modtam neki, hogy többet kéne belefeccolni ebbe na mind1

nem olyan rossz gép ez, csak arra kell használni amire való.

damilt vehetsz jobb gazdaboltban, vagy kisgép kereskedésekben is.

bemész egy stihl vagy husqvarna boltba stb...., vegyél márkásat, ez nem azt jelenti, hogy a legdrágábbat, de ha beválik legközelebb is ilyet tudsz venni, mert kapható lesz, a legkisebb kiszerelést vegyed, amíg nem válik be vmilyik márka-tipus.

és használat elött áztasd be vízbe a damilfejet a benne lévő damillal eggyütt--kevésbé fog törni, szálasodni. kb 1/2-1 órára.

persze szarbol sem lesz áztatástól palacsinta, ezért ki kell tesztelned egy megbízható damilfajtát.

 

damilfejet szintén kapsz boltban, vagy megrendelik neked.

Előzmény: dr_bubo (3734)
dr_bubo Creative Commons License 2008.05.06 0 0 3735

AlKO SUB 15001 búvárszivattyúm nem működik. zúg de nem visz vizet, semmit nem csinál. Mi lehet a baja? érdemes javitani?

Köszi
Bubo

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!