Keresés

Részletes keresés

tooommm0013 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6937

Azért mikor nem értitek hogy az emberek miért nem eszik a nyúlhúst, akkor gondoljatok arra, hogy mások rátok néznek bután, mert nem eszitek a kutyahúst, hernyókat, csótányt stb.

Ez kultúra, szokás és szocializációs közeg kérdése (esetleg vallás). Ők nem eszik ti meg igen. Lehet hogy ti is inkább "műcsirkét" ennétek hiába lenne ott a bio pulihús.

 

Előzmény: krezidiesel (6933)
nddori Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6936
Ajaj, most mit csináltam????????
Előzmény: nddori (6935)
nddori Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6935
Á nem fog, ez egy tuti anya, 6-nál több nem volt még neki...de nem bánom, mert az a 6 mindig nagyon szép. De ha sok lenne neki is, akkor is szoktak lenni alternatív megoldások. Bár a második napon általában le szoktak szelektálódni maguktól a picik, ha meg mégsem, akkor barátomnál is vannak most kisnyulak 5 vagy 6 anyának... már ilyet is csináltunk. De még nem volt problémám abból, hogy túl sokan vannak. Vagyis megölni még nem kellett kisnyulat.













































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































Előzmény: Purcsimanó (6932)
nddori Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6934
Szerintem elő kéne állítanunk a műnyúlhúst, az jobban menne...
Előzmény: krezidiesel (6933)
krezidiesel Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6933

Az emberek 80%-ának a nyúlhús nem jön be...

Csak amit a multikban vásárolható műcsirkék.

Nekem is van jópár törpém, de nálam is vágásra fognak kerülni, mert még egyetlen darabot sem tudtam belőle eladni. Az árát meg se kérdik, nem kell nekik mert nyűg.

Előzmény: Rencsa-baba (6931)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6932
És olyankor mit csinálsz ha mind a három anyának 10 körüli kicsinye van???Ha holnapután szintén ilyen sok nyuszi születik?
Előzmény: nddori (6929)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6931
Azért meg lehet enni a törpe nyulakat.Igaz aranyosabbak meg minden,de a husukkal nincs baj,legfeljebb a méretével.Amiket nem tudok eladni törpéket én is vágom.Nem tarhatok meg minden nyulat.Egyébként én ugy veszem észre ugyan sokan szeretnének nyulat tartani és tenyészteni,de hamar feladják,mert nem éri meg legalább is élve eladni.Persze ki hol lakik.Én sajna nem tudom eladni.Főleg a törpéket.A hust el tudom,mert sok ismerősnek kell.Most majd ha lesz kaliforniaim,meg havannám,kiváncsi leszek mi lesz.Hátha azokat jobban el tudom adni,De amugy ez a kettő is jo hus fajta.Meg nagyon ajánlották nekem,Pannon anyát oriás kosorru bakkal....
guska13 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6930
de jóó!képeket rakjál majd fel.
Előzmény: nddori (6929)
nddori Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6929
Ú azért olyat nem csinálok, akkor már aranyosak :)
Megszületett a várva várt kék kosorrú alom! 10 nyuszika lett, szépek, nagyok :) Holnapután lesz még egy alom, remélem oda majd át tudok tenni 2 nyuszit.
Előzmény: karibaba (6928)
karibaba Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6928
Az egyik keveréknyulas ismerősöm nemes egyszerűséggel likvidálja a fészekhagyott korban lévő (kb. 2 hetes) fiókák közül a kisebbeket, amennyiben 8 feletti az alom....(mondjuk a maradék -korábban már említettem- 12 hetesen majdnem eléri a 3 kg-ot...)
Előzmény: nddori (6926)
karibaba Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6927
Mi azért csak megesszük, igaz, hogy felpucolva csak 70 deka-1 kiló körül vannak, de szélnek nem eresztem őket! :o)))))) (kistestű keverékek, 5 hónaposan nem érik el a 2 kilót)
Előzmény: krezidiesel (6918)
nddori Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6926
Én ezzel vitatkoznék, bár nyilván akinek csak a mennyiség számít.... Az én anyáim is neveltek már 10-12 kisnyulat, ennek anyától függetlenül mindig az lett az eredménye, hogy 3/4-e az alomnak közepes lett, a többi meg kis satnya.
Nem szoktam kidobálni a nyuszikat természetesen, hanem 2-3 anyát egyszerre pároztatok és dajkásítok, ha kell. Ez az én véleményem, én így csinálom, nálam nem a mennyiség számít, hanem az, hogy megfelelő fejlettségű erős kisnyulakat neveljek és tudjak adni a tenyésztőtársaknak.
Nem vágásra tartom őket, az is igaz, de szerintem ha kevesebben vannak az alomban, akkor hamarabb elérik a vágósúlyt is, nem kell annyi kaját beléjük nyomni..
Előzmény: förike (6923)
förike Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6925
Az itt lehet érdeklődni!=> pacsiirta@citromail.hu
förike Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6924
Én nem megyek 1 métert sem nyulat felvásárolni!Apám egyik ismerőse Olaszországba hordja a nyulakat, hogy hogyan azt nem tudom!Ő szólt ha tudok nyulasokat akkor ennyit ad kilójáért!Apám össze veszett ezzel a csávóval, így nem mi megyünk hanem ő!Van neki 4 teherautója!Itt Pilisről is szokott vinni nyulakat!Majd az elérhetőségét e-mailbe el küldöm akinek kell!
Előzmény: vincze77 (6922)
förike Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6923
A Magyar Óriás nálam mint hús nyúl bejött! Sokan mondják hogy jaj, az nem jó annak!Dehogy nem,főleg ha egy új-zélandi fehér egy Magyar Óriás bakkal van ugratva!Én ki próbáltam és jó húsformákat mutatnak a nyulak!Én csak ajánlani tudom a Magyar Óriást!Jó nevelő, csak van olyan akinek 10-12 ellik az anya és ki szed tőle 2-4-et, szerintem tök felesleges!Nálam a 10 simán felnevelte az anya!Az egyik ismerősömnek 2 db fehér Magyar Óriás anyája van és 1 bak, az anyák szeptemberben lesznek 3 évesek.Eddig rengetegszer szültek, volt amikor 13-at ás ott hagyta alatta,
még mindig jó állapotban vannak a nyulai, és még sokáig fognak elleni!Beszéltem állatorvossal is azt mondta hogy ezzel csak az anyát tesszük kényesebbé!Az állatorvosnak is vannak nyulai még hozzá Német óriások!Sosem veszi ki a kicsit ha 6-nál több van!
Előzmény: Zolivitéz (6917)
vincze77 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6922
Az ország melyik területtét járod be a nyulakért!? Ez a 2eur-s sztori mennyire igaz,ki hallott még róla?
Előzmény: förike (6920)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6921
Megenni éppen meglehet,csak nincs rajta sok rágni való:))))Erről Karibaba tudna mesélni neked!
Előzmény: krezidiesel (6918)
förike Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6920
Így van!De mint mondtam nem én veszem át!Mi csak el hozzuk tőled!
Előzmény: Zolivitéz (6917)
krezidiesel Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6919

Köszönöm a tanácsokat, majd meglátom mit hoz a holnap.

Arra is gondoltam, hogy stressz miatt fostosodtak meg, mert a házban ahol tartom őket megbontotta 3 napja a szél a tetőt és zörgeti folyamatosan .

Az öregek megszokták már hogy zörög a szélben a hullámpala, de a kicsiket lehet zavarja. Csak a leválasztott süldők között van beteg, és mind felpuffad, nem is annyira hasmenésesek.

Zöldet napok óta nem kaptak, csak lucerna szénát, meg tápot.

Holnapra talán javul annyit az idő, hogy a tetőt is meg tudom javitani.

 Tényleg tápból melyik fajtát érdemes venni?

krezidiesel Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6918

Azt, hogy a törpenyulat megenni nem lehet előbb is mondhattátok volna...

Előzmény: Zolivitéz (6917)
Zolivitéz Creative Commons License 2010.05.18 0 0 6917

Helló!

Én 1.5 éve űzöm nagyban a nyulászatot, leadásokra amostani árak mellett nem éri meg termelni, 330 forint mifelénk kilója.

Hallottam valami olyat, hogy 2 euróra felemelik országosan, de biztosat nem tudok.

Egy srác, itt a fórumon förikének hívják, rendes nevén Jangyík Ferenc 600 ft/kilós áron fogja venni őket ősztől, de ezt tőle kell pontosabban megtudakolni.

Ha belekezdessz a nyulászatba, akkor csak FAJTATISZTA állatokat tarts, hidd el, csak azt éri meg.

Felsorolok pár "menő" és eladható fajtát.

Ilyenek a magyar és német, esetleg belga óriások, a pannon és újzélandi fehér, valamint törpenyulak közül a kosorrú oroszlánfejű törpenyulak és holand törpenyulak.

Ezekre van érdeklődés.

Mennyire éri meg?

Hmmmm...hát, attól függ mennyire űzöd komolyan. És milyen fajtákkal.

A német óriásnak szép ára van a piacon, 1200 ft kilós áron eladható, de csak háztól. Vágásra viszont nem érdemes tartani óriás fajtát, esetleg talán a magyar óriást, de erről förike többet tudna mesélni.

Ha megenni is szeretnéd meg eladni is akkor pannon és újzélandi fehérek a nyerők, jellemzőjük a kicsi fej, kicsi fülek, széles hát, zömök, testes nyulak.

És a törpe nyulak is elég szépen befutottak manapság.

A kereslet most eléggé megszűnt a "sima" oroszlánfejű törpenyúlra, a lógófülűek előnyben szerintem. Megenni nem lehet őket, eladni meg általába csak húsvétkor, én is ott tartok, hogy lehet lecserélem a törpéket óriásokra.

Szóval, nézz körül a neten, nézegess képeket, menj el tenyésztőkhöz, válassz ki egy fajtát és próbáld meg szaporítani.

Most mondom, az elején nehéz lessz, de idővel bele rászkódik az ember, bele lehet tanulni...

Később már mikor belépsz az ólba is akár a szag alapján meg tudod állapítani, ha valami betegség van az állományodan.

Ha kérdésed van még kérdezz bátran :D

Előzmény: Bela88 (6913)
nddori Creative Commons License 2010.05.18 0 0 6916
Szerintem meg baycoxot adj nekik, ha még nem kaptak, az helyrehozza a kokcidiózist.
Ez a szabadon engedés azért hosszú távon nem hiszem, hogy megoldás lenne.
Előzmény: krezidiesel (6914)
Zolivitéz Creative Commons License 2010.05.18 0 0 6915

Hát nálam nem ástak alá a kerítésnek, csak átmentek a kertszomszédhoz, és lelegelték a babját, meg a szomszédnak a petúniáit...

Az ásás ellen nem lehet védekezni, hacsak nem ásol le a földbe kerítést, és temeted be és ülteted vissza a füvet, más megoldás nincsen szerintem.

Amúgy adj nekik laktifermet, az helyre állítja a bélflórát, talán segít nekik, állat patikába lehet kapni.

Előzmény: krezidiesel (6914)
krezidiesel Creative Commons License 2010.05.18 0 0 6914

Köszi a választ.

Továbbra is döglenek a nyulaim, ma is egy elpusztult.

Fosnak és felfuvódnak, tisztára lufi a hasuk.

Most este 4-et "szabadon engedtem", hátha túlélik az éjszakát.

Ez a szabadtartás szimpatikus lenne, de mindenhol azt hallom, hogy aláásnak a keritésnek és kiszöknek. Hogyan lehet ezt megakadályozni?Villanypásztorral esetleg? 

Előzmény: Zolivitéz (6880)
Bela88 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 6913
Üdv!
Szeretnék elkezdeni nyulakat tenyészteni, már olvasgattam elég sokat a tartásukról fajtákról betegségekről stb...
De a leadásokról leadási helyekről, eladásokról nem sok információt találtam.
Tudnátok segíteni egy pár mondatban, hogy működik pontosan?
Vagy aki ezzel foglalkozik az éppen leadandó jószágokat helyi aprókban hirdetik?
Mennyire éri meg egyáltalán manapság belekezdeni?
Köszönöm előre is!
Zolivitéz Creative Commons License 2010.05.18 0 0 6912
Szép nagy.
Előzmény: förike (6910)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.05.18 0 0 6911
Végre kukcskál a nap.Már untam ezt a borus esős időt,Bár a szél fuj,de már nem olyan viharosan,de rengeteg fa kidőlt a faluban,Néhol házakra.És sok villany oszlop is bánta a szelet.Ma pont láttam a kikőtőtbe még vannak vitorlások amik nem lettek a vizra rakva.Hanem kocsin maradtak És egyet ledöntött a kocsiról,de nem ám ilyen kis vitorlás.....
förike Creative Commons License 2010.05.18 0 0 6910
Ekkora a márciusi Magyar Óriás anyának valóm!
förike Creative Commons License 2010.05.18 0 0 6909
Ahonnan hoztam a fehéreket, ott volt 1 pár belőle, és mondta a csávó hogy vihetem a vöröset is, de jobban járok a fehérekkel!Csak rátaláltam a Magyar Óriásra és nekem ez jobban tetszik!
Előzmény: vincze77 (6905)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.05.18 0 0 6908
1-2 héten belül hozom a kaliforniai bakom a havannámhoz....:)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!