Keresés

Részletes keresés

nyulica Creative Commons License 2011.02.17 0 0 497

Az sem működik, amit most írtál be. Inkább próbáld meg bemásolni a linket.

 

Tudomássul kell vennünk, hogy nem irthajuk ki az atkát csak akkor, ha a méheinket is kiirtjuk.

A földön, talán már csak Új-Zéland az egyetlen hely, ahol nincs jelen.

Ki kellenne irtanunk az összes méhcsaládot a világon és atkamentes méheket hozni Új-Zélandról és újra elszaporítani őket.

Ugye te is belátod, hogy ez nem működik?

Hiába kezeled a méheket bármivel, mindig lesznek túlélő atkák. Akár egy is elegendő, hogy újra elszaporodjon.

A fias sejtbe rakott atkapetékből kikelő nőstényatkák már a sejtben párosodnak a hímekkel így megtermékenyítve bújnak ki a sejtből.

A vadon élő méhrajokat és családokat, pedig sem kiirtani sem lekezelni nem tudjuk, tehát az atkák bármikor visszakerülhetnek a kezelt kaptárakba. A méheknek a kutatás is sajátjuk, így fertőzött méhcsaládoktól bármikor újrafertőződhetnek.

Az atkák kiirtása csak álom!

 

Előzmény: Cirkusz01 (496)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 496

Üdv Mindenkinek! Itt van amit meg igértem. WWW.youtobe.com!/wats?v=Tm7ucEjisKO.

Nem baj az hogy másképp látjuk a dolgokat. Már töbször leírtam hogy nincs lehetetlen

csak tehetetlen.Tőlem még senki nem hallotta azt, hogy nem lehet valamit meg oldani.

Azt már sokkal többen,hogy nem tudom megcsinálni.Ha értitek mire gondolok. Igyekszem

mindíg a legjobb megoldásokat keresni egy-egy problémára. Az atka elleni vegyszeres

védekezést sem tartom jónak. El kell érnünk a teljes biológiai védekezést. Ami csak az atkára veszélyes. Erre kellene kutatásokat végeztetni magyar országon. Üdv Cirkusz

Előzmény: B. Imre (495)
B. Imre Creative Commons License 2011.02.17 0 0 495

Ezen hozzászólással tudok egyetérteni. Nemcsak a méheknek vannak ilyen  vérszívójuk, az állatvilágból sok példét tudnék említeni . ..az afrikai szavanna állatait, vagy atengeri éllatokat vagy pld az őzek is szenvednek a kórokozóiktól , tovább nem is mondom a példákat   egyik állat csoport sem fejlesztette ki  azokat az egyedeket akik megszabadulnak a kórókozójuktólvagy azembernek nincsenek ilyen kis ellenségei, és mi sem tudjuk kiirtani magunkból. Védekezni lehet , de kiirtani nem. Ebbe belekell törödni. Az ember már rég nem lesz mikor ezek az apró lények még vígan élik világukat. A feladatunk az, hogy találjunk olya szert, vagy módszert, ami legkevésbé árt a méheknek és a mézen keresztül nekünk embereknek.

Előzmény: imkerei (493)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 494

Szia Imkerei! Meg keresem a pontos link címét és felteszem ide.

Lejjebb már írtam, hogy a  méhekkel közösen kell védekeznünk az atka ellen.

Minden természetes mód ami az atka szaporodását hátráltatja előnyben részesítem.

Azért is volna jó ha keresnénk a kutatóink által azokat a törzseket aki agresszíven lépnek

fel ellene.Lehet hogy már nálunk is vannak ilyenek.Onnan gondolom,mert nem minden családnál egyforma a lehullás nagysága egy méhészeten belül.

A többivel meg egyeteértek. A lehető legkevesebb cukrot és mérget kapnak nálam.

A mézet és az eredeti virágport semmi nem pótolhatja.

Az atka továbbta is állítom legyőzhető, de ez nem azt jelenti hogy le is győzzük.

Hinni kell benne és megtenni ezért mindent.

 Üdv  Cirkusz

 

Előzmény: imkerei (493)
imkerei Creative Commons License 2011.02.16 0 0 493

Hiába kerestem, a youtube-on amit, írtál!

Nem tiszta előttem az sem, hogy te melyik módszert preferálod?

A védekezést vagy azt, hogy hagyjuk kialakulni a hazai méheink természetes védekezését a Varroa destructorral szemben.

Szerintem az atka nem legyőzhető ugyanúgy, mint a szúnyogok vagy a vírusos betegségek.

Meg kell tanulnunk nekünk is és a méheinknek is együtt élni velük.

A gond inkább az, hogy felfokozott termelésre késztetjük "szeretett" méheinket, azután nem megfelelően kezelve legyengítjük őket. Természetes védekezőképességüket jobban kellene erősítenünk.

Nem csak arra kell gondolni, hogy mit vehetünk el tőlük, hanem azt is hogyan tudjuk őket segíteni a túlélésben.

Előzmény: Cirkusz01 (492)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 492

Üdv MIndenkinek! A youtube. on van egy kis film amin a méhek szedik le magukról

az atkákat.Higénikus bee alatt keressétek. Érdekes! Nekem ez adta az ötletet arra,

hogy mi magyarok csinálhatnánk ilyen kutatást.Mert se cikk se kisérletről nem hallani.

Nekem az a váleményem , ha mindenki szakszerűen védekezne az atka ellen nem

volna vele sok bajunk.Úgygondolom az atka legyőzhető.Ha mindenki 10alá szorítaná le az atka számot  télire , és tavasszal megfelelően keresztbe tenne neki.... Ezért kell nekünk

felelőséggel gondolkodó méhészeknek oda figyelni a nem törödömökre.

Üdv  Cirkusz

Előzmény: B. Imre (491)
B. Imre Creative Commons License 2011.02.16 0 0 491

Így igaz. Csökkenteni a számukat és kész ennyit tehetünk.

Előzmény: imkerei (490)
imkerei Creative Commons License 2011.02.16 0 0 490

Sajnos az atka nem csak a herefiasításban szaporodik, hanem munkásfiasításban is. Extrém esetekben, anyátlan családoknál vagy csökkent mennyiségű fiasítás esten még anyabölcsőkben is.

A herefiasítás eltávolításával csak csökkenteni lehet az atkák számát.

Ugyan előszeretettel választja a herefiasítást, mivel annak lefedettsége hosszabb, és a sejt is nagyobb, így abban több atka tud kifejődni. Nyári időszakban azonban kevés a herfiasítás ilyenkor a munkásfiasításra fanyalodik.

Hidd el a méhészek közül már mindenki megvívta a maga harcát az atkákkal. Eddig sajnos csak csatákat nyertünk.

 

Előzmény: Gábor264 (489)
Gábor264 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 489

Tisztelt Fórumozók! Atkairtás!

 

Vissza-visszatérő vendégként nagy érdeklődéssel olvasom az itt leírtakat. Lassacskán a végére érek Örösi Pál Zoltán - Méhek között c.  (1957) könyvének. Ez a könyv valóban nagy részletességgel taglalja, amit egy méhésznek tudnia kell, vagy tudni szeretne, hiszen ezért olvasgatja, tanulmányozza, hogy minél jobban kiterjessze az ismereteit. El kell mondanom, hogy a méhészetben sajnos gyakorlati tapasztalatom még nincs, egyenlőre elméleti szinten "képzem magam". Örösi nem tesz említést a varroa atkáról, hiszen akkoriban nálunk még nem volt jelen. A napokban rátaláltam Friedrich Pohl - Méhészet c. (2005) könyvére is. Ez a könyv már foglalkozik a varroa kezeléssel. Részletezi az atka életciklusát, a herefiasítás eltávolítását stb...Szóval, ha jól értelmeztem a fő csapás vonala a here fias sejtek eltávolítása, mert az atkák ezeket kedvelik igazán a hosszab fejlődési ciklusuk miatt ezekben van szinkronban a kelési idejük. Az eltávolított heréket másik, nem mézelő kaptárakból pótolja, ezeket gyógyszerezéssel kezelték az atkák ellen. - Valahogy így ! 

A neten is fent van a könyv, 1-2 rákeresést lehet, hogy Nektek is megér! Talán tudtam segíteni ! Ha valaki hajlandó lenne hasonló atka mentesítő kísérletet elvégezni és megosztaná majdani tapasztalatait azt nagyon megköszönnénk!

B. Imre Creative Commons License 2011.02.15 0 0 488

Szia Csaba. Egyszer a méhész szakcsoporttal voltam Gödöllön . Megnéztük az ottani méhészetet. Elmondták, hogy akkor éppen mivel kisérleteznek , ill mit próbálnak ki . Aki otthon megpróbálta a gödöllői szert annak az évben  minimum fele állománya bánta. Én akás után 2-3 hétmúlva 4-szer füstölök mitakkal/ arra a hagyományos csíkra cseppentek 4 cseppet Amikor már elfogy ősszel a fiasítás akkor pedig Perizin és kész. A tisztogató családok pedig a z elhullott atkátr hordják ki ezt elhiheted. Hogy pusztítják vagy nem azt nehéz megállapitani. Akkor velül kéne élni a kaptárban A méh sajátmagárol nem valószínü, hogy el tudja távolítani, legfeljebb a másikról. Szerintem még senki nem találta föl a spanyolviaszt. Ha valaki rájön a tökéletes megoldásra az pedig nem fogja titokban tartani, ílyen balga ember szerintem nem lézezik. Ennyit az atkáfról, meg az írtásáról

 

 Üdv Imre

Előzmény: Cirkusz01 (486)
B. Imre Creative Commons License 2011.02.15 0 0 487

Szia Csaba. Egyszer a méhész szakcsoporttal voltam Gödöllön . Megnéztük az ottani méhészetet. Elmondták, hogy akkor éppen mivel kisérleteznek , ill mit próbálnak ki . Aki otthon megpróbálta a gödöllői szert annak az évben  minimum fele állománya bánta. Én akás után 2-3 hétmúlva 4-szer füstölök mitakkal/ arra a hagyományos csíkra cseppentek 4 cseppet Amikor már elfogy ősszel a fiasítás akkor pedig Perizin és kész. A tisztogató családok pedig a z elhullott atkátr hordják ki ezt elhiheted. Hogy pusztítják vagy nem azt nehéz megállapitani. Akkor velül kéne élni a kaptárban A méh sajátmagárol nem valószínü, hogy el tudja távolítani, legfeljebb a másikról. Szerintem még senki nem találta föl a spanyolviaszt. Ha valaki rájön a tökéletes megoldásra az pedig nem fogja titokban tartani, ílyen balga ember szerintem nem lézezik. Ennyit az atkáfról, meg az írtásáról

 

 Üdv Imre

Előzmény: Cirkusz01 (486)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 486

Szia Imre! Nem is azt mondtam, hogy egy méhésznek kell kisérleteznie.A méhész 

maradjon a méheinél.Arról próbálok győzködni mindenkit,hogy a kutatóinkat 

Gödöllőn bizzuk meg az ilyen irányu kutakodásban.Erre kell nekünk össze fogni pénzt

esetleg egyéb segítséget nyujtani nekik.Igazából az atka agresszív törzset kellene megtalálni.30éve amióta itt az atka senkinem vizsgálta a mi krajnaink viselkedését.

Butaság egyszerrel védekezni atka ellen.Én is használok illóolajakat is különböző

bejuttatásokkal.aztán porcukrot is szórok rályuk .Tördelem a herés lépeket.Tavasszal

méhpatikát is használok.Szotyi után meg amitrázos lapkákat kapnak, aztán füst vagy köd

az atka pofályába.Szóvak igyekszem megkeserítenie kis élősködő életét.

Persze eősen szelektálom a méheket tisztogatóhajlamra is.Azért lenne jó ha a KÁTKI

dolgozói laboratoriumi körülmények között figyelhetnék a méheket atka tisztogatás

közben.

Nagyonérzékeny a mi méhünk a vegyszerekre,ezért igyekszem minél kevesebbet 

használni.Sajnos a mezőgazdaságban is dívik a szemlélet,hogy csak mérgekkel lehet

jó termést elérni.Ez pont olyan félre vezetés mint nálunk.Egyszerübb, azt el ismerem

de a többi nem állja meg a helyét a valóságban.Nagyon sokan el is hiszik.

Áttérni a kemikália nélüli termelésre sajna nem egyszerü.Az átálást ugyan úgy kikell kisérletezni mint a rászoktattást.Rádaásul itt nagyon nagy az ellen érdek .Szóval

majdnem lehetetlen.

Kicsit hosszura sikerült, de a téma sem kicsi. Üdv Csaba

 

 

 

Előzmény: B. Imre (485)
B. Imre Creative Commons License 2011.02.13 0 0 485

Szia Csaba! Egyetértünk sokmindenben , de egy méhész kisérletezgethetde ez kétesélyes vagy megtalálja a szert / ez nagy szerencse lenne , persze nem lehetetlen/ vagy elveszti a méheit, akár az egéyz álományát. Említettem már az egyik kolléga illóolajjal kisérletezgetett,  fele méhészete bánja./ pedig én is ismerek atkaölő illóolajat  a kolléga azt pont nem alkalmazta. Én a nyulak fülrühössége ellen sikerrel alkalmaztam. Méheknél fontos a dózist is eltalálni.

 

Szerintem  minden méhész igyekszik  az atkát  írtani.. UI olyan drága  2-3 éve a méh , hogy nemigen engedheti meg magának senki ,hogy visszapotolja az elhullott családokat

 

Az utóbbi évek  méhpusztulásának szerintem nem a lazaság ill. nemtörödömség az oka....

 

Üdv Imre

Előzmény: Cirkusz01 (484)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 484

Szia Imre! A viták számomra a legfontosbbak, na persze az értelmesek.Azokból

lehet sokat tanulni minden féle képp.Az atkák ellen gazdasásgosan jól tudom csak

vegyszerekkel lehet most védekezni.Bár nagyon sok alternatív védekezési mód van

ami mind az atka számot mind a kémiai védekezés erőségét csökenti.Nagyon fontos 

az hogy minél kevesebb méreg kerüljön a kaptárba.Na persze, aki a mérgek forgalmazásából és gyártásából él az mást mond.Sok oka van annak miért nem sikerült

legyőzni még.A parazitákkal elbánni nem könnyü. Arra az időre is fel kell készülni amikor elfogynak a gyógyszerek.Erre kevesen gondolunk.Attól félek megérjük. Nem is azoktól

a méhészektől félek akik minden módszert hejesen alkalmaznak,hanem akik rosszul

vagy egyáltalán nem védekeznek.Ők még a méheiket sem szelektálják.Ha kikopnak a 

kaptárból vesznek bele ujjakat. Ezt 2-3 évente megteszik.

Nálunk ithon az atka ellenes kutatásokat a gyógyszer gyártok finanszírozzák.Eszükbe se

jut másra költeni csak a szerük jóságát bizonyítani. Nekünk méhészeknek egyáltalán

nem ez az érdekünk.Ismerve az atka élettanát a gyenge pontjait megtámadva kell legyőzni.Ezeket kellene kutatni ,publikálni, oktatni. erre kell nekünk össze fogni, és pénzt

keríteni rá. 

Úgy gondolom nem téged és a hozzád hasonlóan felelősen gondolkodó méhészeket

kell meggyőzni.Azt kell tudtosítani mindenkiben, hogy nem lehetettlen. A méhek is harcolnak ellenük. Nekünk a legjobb harcosokat kellene megtalálni, a többit már pár év alatt az egyszerü méhész is elintézi.

Próbáltam érthető lenni . Jobb évet kivánok neked mint tavalyi volt. Már mifelénk az anyák

dolgoztatják a dajkákat.Naponta nézem az időképeket.1-2 hét aztán mi is rajtolunk.

Bár már láttam őket az idén, de az csak a lepény beadásáig volt. Az igazi kaptásbontás

még várat magára,de meg van az összes. 

 Üdv  Csaba

Előzmény: B. Imre (483)
B. Imre Creative Commons License 2011.02.12 0 0 483

Szia Csaba.

 

Nem vitatkozni akarok, de hidd el egyenlőre csak kémiai szerekkel lehet küzdeni az atka ellen. Végül is aki odafigyel a méheite annál nincs gond,. Nagybajomban több mint száz méhész van . Néhánynak többszáz családja van ő,k 20- 30 mázsa akácot termelnek mindenki  a legminimálisabbra szoríja, ill. korlátozza az atka számot  és vagyunk. Egyébként megint csak a burgonyabogarat tudom példának hozni ami az ötvenes években tünt föl M o-n . Ki lehetett írtani?..........A rovarok, vagy az annál kisebb állatok nagyobb túlélők mint az emberVagy a bacikat vagy a vírusokat miért nem lehet kiirtani.. a tudósok nem ezen dolgoznak.......... nem szaporitom a szót pedik lehetne.... higyétek nem mai gyerek vagyok...

 

 Üdv. és sikeres méhészkedést kívánok, mert nemsokára jön a munka a méhek körül..

Előzmény: Cirkusz01 (481)
Egy Méhész Creative Commons License 2011.02.10 0 0 482

Tisztelt Pistabá!!! Azaz tisztelt atka 2011!!!!! Szóval akkor, hogy tudunk segíteni??????????? Vagy, hogy kezdjük el az Ön által híres atka trükköt?????? A világ méhészei kifejezést mégegyszer leírja én belebolondulok!!!!! Így nem fognak Önre találni,,,,,, de komolyan mit tesz érte, hogy megismerjék,,,, csak úgy ismerik meg ha nyilvánosságra hozza és híreszteli a tudományt és így az Ön nevét jegyzik meg majd a történelembe,,,,, ha nem ezt teszi: akkor az hazaárulás és a Világ méhészeivel Ön fog igazán kicseszni!!!!! Illetve becsapja Őket!!!! A hitegetés és becsapás nagyon csúnya dolog,,,,!!! Védje le a szaros módszerét és kezdje már el ez a Szegény Magyarország a védekezést!!!!!!!!!!!

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 481

Szia Imi! Én nem vitatom hogy ennél a rendszernél ritkán megy fel az anya a 

méztérbe de erre nem lehet alapozni.Jó évben egy jó anya beletud rondítani nagyon az akácba.Bajnak nem baj csak kár. Csak 800-900Ft! Ennyit kell csak rászánni és a méztérben biztos nincs pete sem.A mai gazdasági helyzetben lukszus a méztermelést

a véletlenre alapozni.

Az atkárol meg az a véleményem, hugy igenis kilehet őket írtani.Nagy szorgalommal

ősszefogással oda figyeléssel. Minden módszert be kell ellene  vetni ami csak létezik.

Gondolok itt a kémiaiakra és a természetes szerekre, az atka szokásait megzavarni.

Ma nálunk senki sem vizsgálja a krajnainkat atka agresszivitás irányába.Pénzt kellene rá

gyüjteni és Gödöllőn biztos neki fognának.Mivel ott egészen kevés az állomány lehetne

estleg az egész országra kiterjedt vizsgákatokat folytatni az ő irányításukkal. Nagyon 

komoly a veszély szerintem.Csak a gyógyszerekre hagyatkozni életveszélyes. Ráadásul

előbb utóbb elfogynak. Három iránybol ha támadnánk biztos nem élné túl. Gondolok itt a vegyszerekre, az életkőrülményei megzavarására ,és olyan méh populációkra amik nem tűrik az atkát a közelükben.Erre kell felkészülni.Lehet ,hogy az országhatárt is át ellene e miatt lépni. Persze ha érted mire gondolok.  Üdv Cirkusz

Előzmény: B. Imre (478)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.10 0 0 480

Az én kaptáraim is ilyenek.

Előzmény: B. Imre (478)
B. Imre Creative Commons License 2011.02.10 0 0 479

Az atkárol meg már írtam korábban, az olyan mint a krumplibogár.. millió szert kipróbáltak már a számukat ritkítani lehet de kiírtani még senkinek sem sikerült. Ha feltalálnám az atkaelleni szert azt pedig közzé tenném van annak módja, hogy hogyan. Ismerek  idős méhészt aki  állította, hogy nála nincs atka és a250 cs.-os méhészete 2 év alatt o lett. Egy másik méhésztársam  aki a megyeí ME elnöke volt 150 - es méhészete pusztult el tavaszra, mert az őszi kezelést nem vette komolyan . egy másik méhésztárs pedik különféle olajokre esküdött  az ő méhészetének is fele oda lett a kisérleteitől.  Egyszóval nem könnyű a védekezés  és szerintem még nincs tökéletes ellenszer. Szerintem oda kell figyelni a kezelésekre nem szabad semmit sem kihagyni , a méhehk olyanok ha egy munkát nem végzünk el náluk időben az nagy károkat tud előidézni

 

B. Imre Creative Commons License 2011.02.10 0 0 478

Lehet. Én rakódó kaptárban soha nem használtam rácsot, de a méztérbe soha nem jött fel az anya. A fészek nagyboconádi kekeretes, a méztér félkeretes.

Előzmény: Törölt nick (461)
atka2011 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 477

         T.MÉHÉSZTÁRSAK.      Szeretném megkérni önöket, hogy sziveskedjenek el olvasni a {389} pontol idáig irtakat afilmel együtt a nagyfejszét bele értve, és ugy tisztába lesznek hogy áll a helyzet. Most is benne vagyok a busfrancba mert kettö év után nem mentem semmire.Ilyen kirohanások helyett inkább segitségükre lenne szükségem. A legelsö belépésem {389} p. Kérés  volt, hogy minél elöbb alkalmazni tudjuk. EGYEDÜL NEM MEGY. Kisérletezés: Atitkot nem árulhatom el addig amig a világ nagy méhészei nem tudnak rola. Ujra jönne az ázsiai atka. Többen kisérletezés alá akarják vonni az eljárásomat. Kiváncsi vagyok elérni mikor ott a filmem a bizonyitték. Vagy azt akarják ki kikéséletezni, hogy egyik kaptárba hármat a másikba hat maradjon, hogy láthassam öket ez nem kell nekem. Harminc éve kisérleteztünk még mindig van atka. Itt az idö.. Bemutatásom és elmondásom után józan ész nem fog kisérletezni, hanem neki ugrik és csinálja...... majd akkor rá jönnek hogy mitakartam ide irni. Ezen sem fognak kisérletezni a pusztitásán akár a nap és hold forgásán... Ez nem vicc és nem trükk ez az igazság . EGY méhész köszönm és üvözlöm...PISTA bácsi..  

Előzmény: Egy Méhész (472)
kpiri Creative Commons License 2011.02.10 0 0 476

Köszi.

 És tényleg Őrösi.

Üdv

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 475

Szia Kpiri! Bizony minél előbb keress egy méhészt.Az önkormányzat jegyzője ,

ahol a méhek vannak, segítbenne.Lehet ,hogy az első méhész nél tovább kell menned.

Lassan itt a tavasz ,hozzájukkel nyulni.

Faluba Zoltán méhész kőnyvei is sokat segítenek és DrVIcze Ernő is kiváló és érthető

dolgokat ír.

Azért a méhész naplót amit  az őreg barátod írt olvasd el. Van még a neten Méhész forum.

Ettől sokkal látogatottab is. Keresgess! Jó tanulást keresést. Ha el akadsz csa írj!

Itt is mindenki segít, ha tud Üdv  Cirkusz

Előzmény: kpiri (473)
Pokrócz Creative Commons License 2011.02.08 0 0 474

1, Örösi

 

2, Tanfolyam és/vagy inaskodás idősebb méhész mellett.

Előzmény: kpiri (473)
kpiri Creative Commons License 2011.02.08 0 0 473

Üdvözletem mindenkinek.

  Örülök, hogy rá találtam erre a fórumra.

 Remlélem itt tudtok(nak) nekem segíteni.

Egy öreg barátom nemég meghalt-méhészkedett.

 És rámhagyott három család méhet.

 Beteleltette őket.

 Valamelyik nap már kint repkedtek.

 Tehát túlélték a telet.

Öreg kaptárak.

 Röviden ennyi.

 és most jön a fekete leves...

 Nem értek hozzá,

 Ökrösi könyvét forgatom, huhh.

 Segítség, mit kell tegyek velük???

El nem akarom adni!

 Ötletek, tanácsok !?

Egy Méhész Creative Commons License 2011.02.06 0 0 472

Mondom, hogy hülyének néz minket ez a Kedves Pistabácsi! Szerintem csak Hablatyol össze-vissza és hitegeti a jónépet!!! tegyük fel mégis igazat mond és nem csak egy unatkozó gyerek állnéven,,, akkor mi az, hogy vissza lett utasitva,,, miért nem közli  a méhészet magazin és ott megadja a telefonszámát, hogy hol éssssss MENNYI Pénzért lehet hozzá jutni a varázs szerhez, most vagy nincs rendben az agya az öregnek vagy nincs meg a varázs szer!!!! Közel a 90éves korhoz,,, minek titkolja????? Egyenes beszédet követelek!!! Ne beszéljen mellé! Éssss többet Ne írja le, hogy nézzük meg a (399) pontban láthatókat!!!! Nem vagyunk szefosak azaz Szellemi Fogyatékosak!!! Rendes munkát végző becsületes embereket ne tessék tovább hitegetni és az apimondiára hivatkozni,,, egyébként ha oda is ilyen magasröpti siránkozós levelet küldött akkor nem csodálom, hogy nem állnak szóba magával!!!! Természetesen Én szégyenkezem ön helyett az apimondia szemében!!!!

Védje le és hiresztelje a csodaszert vagy vigye magával a sírba.........................

A Méhészet nevében köszönöm, hogy megosztotta velünk a Derick és mindenféle mesefigura hablatyot!!!! 

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.05 0 0 471

Újra engedélyezett az amitráz használata,Varidol néven:

 

Forgalombahozatali engedéllyel rendelkező gyógyszerek és gyógyhatású készítmények:

  • Apiguard gél
  • Apiwarol
  • Api Life „Var”
  • Api Ox
  • Bayvarol
  • Bee Vital Hive Clean
  • Dany's BienenWohl oldat
  • ECOSTOP lamella
  • Hangyasav 60% A.U.V. (Serum-Werk)
  • Méhpatika forte
  • Perizin
  • Thymovar
  • Varidol

 

Előzmény: atka2011 (469)
Tendrei Creative Commons License 2011.02.05 0 0 470

Szia! Mik derülnek ki...! :-)  Volna egy képes/vices feladat. Elküldhetem emilben?

Előzmény: nyulica (468)
atka2011 Creative Commons License 2011.02.04 0 0 469

             Üdv. Sziveskedjék megnézni a {399}pontot, abbol ki lehet venni sem az OMME sem az Apimondia nem támogatja a bevezetését,2009 ben a világtalálkozora küldtem 25 perces filmet bizonyittékul. Mod lett volna rá a világ méhészeit értesiteni. Az Apimondia a méhészet érdekeit képviseli,világszervezet Öket nem érdekli millió méhészeket mind Önöket érdekli, Na miért nem??????    Ugy látszik az jobban érdekli Önöket hogy ki az a Pista bácsi mint az atkairtás......     ÜDV.

Előzmény: Egy Méhész (466)
nyulica Creative Commons License 2011.02.04 0 0 468

A válasz ua., mint a gombázós topicban. :-)

Előzmény: Tendrei (467)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!