Keresés

Részletes keresés

Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6948
Na majd egyszer azért kipróbálom!!!Lehet csak egy nyuszival,nehogy több bánja,kíváncsi leszek az eredményre.Két anyám van akik kb azonos időben fialnak......
Előzmény: nddori (6947)
nddori Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6947
Volt olyan keverék kisnyulam, amit 4 anya nevelt fel :))) Mert mindig alakítani kellett a dolgon és a keverékeket nem sajnáltam annyira pakolászni, meg ők szívósabbak. Meg is nőtt szépen :)
nddori Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6946
Elvileg 3 napos korkülönbségig lehet dajkásítani, de én már 8 napos különbséggel is csináltam. Ez úgy nézett ki, hogy amiket átraktam azt hiszem 3 naposak voltak, amikhez raktam, ők pedig 11 naposak. Ehhez hozzátartozik, hogy a picik német óriások voltak és új-zélandikhoz kerültek, így összesen 6-an voltak. A német óriások kisebbek voltak akkor jócskán, úgyhogy ezt csak azért mertem így, mert kevesen voltak az alomban. 3 hetes korukra utolérték a vöriket. Az egyik német óriás nőstény meg is van, 3 hónaposan közel 4 kg. :)
Előzmény: Purcsimanó (6945)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6945
Most a legutóbbi fialásnál én is gondolkodtam a dajkásításon,de nem mertem megtenni.Tudod van az a három kis gombóc nyuszim, utánuk született 10 másik anyától 1 elpusztult.Négy nap különbséggel.Arra gondoltam,hogy átteszek néhányat a háromhoz,de amiatt aggódtam,hogy a tej minősége nem egyforma és az újszülötteknek hátha többet ártok vele,mint sem.Neked erről mi a véleményed?Hány napos eltéréssel dajkásítasz?
Előzmény: nddori (6942)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.20 0 0 6944
Köszi!Azért is kérdem,mert hamarosan megyek vissza dolgozni és talán meg tudok győzni néhány kollégát ,hogy egyen és persze vegyen nyuszit.....;))))Próbálom behatárolni milyen áron tudnám értékesíteni őket!
Előzmény: Texas Chris (6940)
Nyulasmotoros Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6943
A húsos dolgokkal részben egyetértek, viszont a tej dolog nem ilyen egyszerű, mint ahogy leírtad. Tudni kell, hogy a tejiparban a tej zsírtartalma a pénz. A termelőtől átvehető tej zsírszázaléka 3,8 % vagy több. Amit te a boltban veszel 1,5 vagy 2,8 %-os, esetleg van 3,5 % zsírtartalmú is. (ez tej, nem pedig tejital, mert az még kevesebb zsírtartalmú) Ezt az eredeti tehéntej permeátummal történő hígításával érik el. A permeátum egyébként a túró illetve tejgyártás mellékterméke, aféle hígítószer, ami nem tartalmaz fehérjéket, zsírokat, vitaminokat stb...persze mindez nem ilyen egyszerű, de dióhéjban ennyit.
Előzmény: förike (6938)
nddori Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6942
Jól van na, nem direkt volt!
De már rájöttem, hogy miért lehetett... a nyulas könyv rácsúszott a billentyűzetre és nyomta az entert....
Előzmény: skolikagi (6941)
skolikagi Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6941
Gratulálok!:-)))
Kérdezd meg a modikat, hogy el tudják-e tüntetni a nagy fehér semmit a hsz-edből:-)))
Előzmény: nddori (6935)
Texas Chris Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6940
Szia Gabi.

A nyulakat 2,5 kg élősúly körül vágom le és azok vágva 1,5 kg körül vannak.
Előzmény: Purcsimanó (6895)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6939

Valamitől csak függ!?

Ha nem vallástól, amit csak zárójelesen említettem és az akármit is kizárod akkor mi marad??

;)

De azért örülök hogy a szomszédod magyar ember (igaz magyarországon ez gyakori) és a kutya, macska, ürge, sün stb. húst is megeszi. (ugye a mindenben ez is benne van)

Szerintem szoros érzelmi szálak fűzik a nyulakhoz. És úgy érezné egy barátját eszi meg ha nyulat eszik.

Előzmény: förike (6938)
förike Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6938
Az én szomszédom az Magyar ember, minden húst meg esz csak a nyulat nem!Szerintem nem vallási, vagy akármi függő!Én például a bolti húsokat nem bírom meg enni!Amikor a disznókat tyúk bélel etetik, a szarban fetrengne+a szállítás közben elpusztul, és azt is azért kolbásznak betöltik!Ismerősöm dolgozott tejgyárba, húsüzemben, ezeket a munkákat Ausztriában csinálta mint szállító!Azt mondták neki, hogy ülj be a kamionba, és menj Magyarországra és hozzál disznókat!El is ment de a főnöknek a fia azért el kis érte mivel az első napja volt!Jöttek hazafelé és kb 3/4 úton meg kellet volna állniuk mert nagyon visítottak a disznók!De nem tették, aztán haza érkeztek.Kezdték azzal hogy a főnöknek a fia az ismerősömet utasította, hogy menjen és pihenjen majd ő lepakolja a disznókat!Ez a pakolás lett másnap este 8-kor!A200 disznóból elpusztult 53!!!!!!!!!!!!!!!!!!((((((53))))))))))))))))))))))!!!!!!!!!!Ezeket ugyan úgy betöltötték szaláminak, vagy kolbásznak!Na le írom a tejeset is!Ugyan úgy Ausztria tejgyár egy tehenészetből bevitt, 5 ezer-liter tejet abból csináltak, sajtot,túrót,tejfölt !Kérdezem tőletek ha 5 ezer-liter tejből ezt mind meg csináljátok, akkor hogy a pics@ba marad még mindig 5 ezer liter tej???Úgy hogy vízet engedtek hozzá!Van egy olyan ismerősöm is akit a Malévnél dolgozik, hozzák a kutya eledelbe a sok sz@r húst, és mégis a ReálPont polcain meg található, de nem úgy mint kutya eledel hanem mint párizsi!
Előzmény: tooommm0013 (6937)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6937

Azért mikor nem értitek hogy az emberek miért nem eszik a nyúlhúst, akkor gondoljatok arra, hogy mások rátok néznek bután, mert nem eszitek a kutyahúst, hernyókat, csótányt stb.

Ez kultúra, szokás és szocializációs közeg kérdése (esetleg vallás). Ők nem eszik ti meg igen. Lehet hogy ti is inkább "műcsirkét" ennétek hiába lenne ott a bio pulihús.

 

Előzmény: krezidiesel (6933)
nddori Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6936
Ajaj, most mit csináltam????????
Előzmény: nddori (6935)
nddori Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6935
Á nem fog, ez egy tuti anya, 6-nál több nem volt még neki...de nem bánom, mert az a 6 mindig nagyon szép. De ha sok lenne neki is, akkor is szoktak lenni alternatív megoldások. Bár a második napon általában le szoktak szelektálódni maguktól a picik, ha meg mégsem, akkor barátomnál is vannak most kisnyulak 5 vagy 6 anyának... már ilyet is csináltunk. De még nem volt problémám abból, hogy túl sokan vannak. Vagyis megölni még nem kellett kisnyulat.













































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































Előzmény: Purcsimanó (6932)
nddori Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6934
Szerintem elő kéne állítanunk a műnyúlhúst, az jobban menne...
Előzmény: krezidiesel (6933)
krezidiesel Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6933

Az emberek 80%-ának a nyúlhús nem jön be...

Csak amit a multikban vásárolható műcsirkék.

Nekem is van jópár törpém, de nálam is vágásra fognak kerülni, mert még egyetlen darabot sem tudtam belőle eladni. Az árát meg se kérdik, nem kell nekik mert nyűg.

Előzmény: Rencsa-baba (6931)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6932
És olyankor mit csinálsz ha mind a három anyának 10 körüli kicsinye van???Ha holnapután szintén ilyen sok nyuszi születik?
Előzmény: nddori (6929)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6931
Azért meg lehet enni a törpe nyulakat.Igaz aranyosabbak meg minden,de a husukkal nincs baj,legfeljebb a méretével.Amiket nem tudok eladni törpéket én is vágom.Nem tarhatok meg minden nyulat.Egyébként én ugy veszem észre ugyan sokan szeretnének nyulat tartani és tenyészteni,de hamar feladják,mert nem éri meg legalább is élve eladni.Persze ki hol lakik.Én sajna nem tudom eladni.Főleg a törpéket.A hust el tudom,mert sok ismerősnek kell.Most majd ha lesz kaliforniaim,meg havannám,kiváncsi leszek mi lesz.Hátha azokat jobban el tudom adni,De amugy ez a kettő is jo hus fajta.Meg nagyon ajánlották nekem,Pannon anyát oriás kosorru bakkal....
guska13 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6930
de jóó!képeket rakjál majd fel.
Előzmény: nddori (6929)
nddori Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6929
Ú azért olyat nem csinálok, akkor már aranyosak :)
Megszületett a várva várt kék kosorrú alom! 10 nyuszika lett, szépek, nagyok :) Holnapután lesz még egy alom, remélem oda majd át tudok tenni 2 nyuszit.
Előzmény: karibaba (6928)
karibaba Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6928
Az egyik keveréknyulas ismerősöm nemes egyszerűséggel likvidálja a fészekhagyott korban lévő (kb. 2 hetes) fiókák közül a kisebbeket, amennyiben 8 feletti az alom....(mondjuk a maradék -korábban már említettem- 12 hetesen majdnem eléri a 3 kg-ot...)
Előzmény: nddori (6926)
karibaba Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6927
Mi azért csak megesszük, igaz, hogy felpucolva csak 70 deka-1 kiló körül vannak, de szélnek nem eresztem őket! :o)))))) (kistestű keverékek, 5 hónaposan nem érik el a 2 kilót)
Előzmény: krezidiesel (6918)
nddori Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6926
Én ezzel vitatkoznék, bár nyilván akinek csak a mennyiség számít.... Az én anyáim is neveltek már 10-12 kisnyulat, ennek anyától függetlenül mindig az lett az eredménye, hogy 3/4-e az alomnak közepes lett, a többi meg kis satnya.
Nem szoktam kidobálni a nyuszikat természetesen, hanem 2-3 anyát egyszerre pároztatok és dajkásítok, ha kell. Ez az én véleményem, én így csinálom, nálam nem a mennyiség számít, hanem az, hogy megfelelő fejlettségű erős kisnyulakat neveljek és tudjak adni a tenyésztőtársaknak.
Nem vágásra tartom őket, az is igaz, de szerintem ha kevesebben vannak az alomban, akkor hamarabb elérik a vágósúlyt is, nem kell annyi kaját beléjük nyomni..
Előzmény: förike (6923)
förike Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6925
Az itt lehet érdeklődni!=> pacsiirta@citromail.hu
förike Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6924
Én nem megyek 1 métert sem nyulat felvásárolni!Apám egyik ismerőse Olaszországba hordja a nyulakat, hogy hogyan azt nem tudom!Ő szólt ha tudok nyulasokat akkor ennyit ad kilójáért!Apám össze veszett ezzel a csávóval, így nem mi megyünk hanem ő!Van neki 4 teherautója!Itt Pilisről is szokott vinni nyulakat!Majd az elérhetőségét e-mailbe el küldöm akinek kell!
Előzmény: vincze77 (6922)
förike Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6923
A Magyar Óriás nálam mint hús nyúl bejött! Sokan mondják hogy jaj, az nem jó annak!Dehogy nem,főleg ha egy új-zélandi fehér egy Magyar Óriás bakkal van ugratva!Én ki próbáltam és jó húsformákat mutatnak a nyulak!Én csak ajánlani tudom a Magyar Óriást!Jó nevelő, csak van olyan akinek 10-12 ellik az anya és ki szed tőle 2-4-et, szerintem tök felesleges!Nálam a 10 simán felnevelte az anya!Az egyik ismerősömnek 2 db fehér Magyar Óriás anyája van és 1 bak, az anyák szeptemberben lesznek 3 évesek.Eddig rengetegszer szültek, volt amikor 13-at ás ott hagyta alatta,
még mindig jó állapotban vannak a nyulai, és még sokáig fognak elleni!Beszéltem állatorvossal is azt mondta hogy ezzel csak az anyát tesszük kényesebbé!Az állatorvosnak is vannak nyulai még hozzá Német óriások!Sosem veszi ki a kicsit ha 6-nál több van!
Előzmény: Zolivitéz (6917)
vincze77 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6922
Az ország melyik területtét járod be a nyulakért!? Ez a 2eur-s sztori mennyire igaz,ki hallott még róla?
Előzmény: förike (6920)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6921
Megenni éppen meglehet,csak nincs rajta sok rágni való:))))Erről Karibaba tudna mesélni neked!
Előzmény: krezidiesel (6918)
förike Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6920
Így van!De mint mondtam nem én veszem át!Mi csak el hozzuk tőled!
Előzmény: Zolivitéz (6917)
krezidiesel Creative Commons License 2010.05.19 0 0 6919

Köszönöm a tanácsokat, majd meglátom mit hoz a holnap.

Arra is gondoltam, hogy stressz miatt fostosodtak meg, mert a házban ahol tartom őket megbontotta 3 napja a szél a tetőt és zörgeti folyamatosan .

Az öregek megszokták már hogy zörög a szélben a hullámpala, de a kicsiket lehet zavarja. Csak a leválasztott süldők között van beteg, és mind felpuffad, nem is annyira hasmenésesek.

Zöldet napok óta nem kaptak, csak lucerna szénát, meg tápot.

Holnapra talán javul annyit az idő, hogy a tetőt is meg tudom javitani.

 Tényleg tápból melyik fajtát érdemes venni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!