Keresés

Részletes keresés

Fo_Jo Creative Commons License 2009.12.03 0 0 202
Ahogy írod, a kapcsolattartás a túrákon. Legtöbbet a bihari hegyeket járom. Ha esőálló az jó. Alapvetően szerintem csak a PMR csatornán lenne használv, és előszőr PMR-t akartam venni (Midland G7), de miután rátaláltam az említett tipusokra (árban ugyan ott van), és, hát, sokkal, sokkal jobban tetszik! :-)
Előzmény: spapda (201)
spapda Creative Commons License 2009.12.03 0 0 201
Konkrétan mik az igények? Mert ez alapján érdemes dönteni. Mennyire kell időjárásállónak lennie, szükséged van-e a dupla frekire stb. Alapvetően mire kell a készülék? Túrázás során alapvetően csak a kapcsolattartásra kell (és esetleg a PMR kevés), vagy maga a hobbirádiózás is érdekel?
Előzmény: Fo_Jo (200)
Fo_Jo Creative Commons License 2009.12.03 0 0 200

Sziasztok!

Tudom amatőr kérdés, de azért megkérdezem.

Szerintetek Puxing 777/888 vagy Wouxun 589 ???

Elsősorban túrázások alkalmával használnám, és mivel első rádióm nem tudok dönteni. Ránézésre mindegyik tetszik :-)

spapda Creative Commons License 2009.11.29 0 0 199
Ja, és a lényeg kimaradt: a készülék hibásan érkezett meg. Csak minden 3-4. próbálkozásra lehetett bekapcsolni, PTT-t nyomva folyamatosan ki-be kapcsolgatta magát, a töltés hol ment, hol nem. Szétszedtük (nem volt nehéz, csak az antennát kell lecsavarni, felfelé lehúzni a hangerő/csatorna kapcsolót, az akksifedél alatt pedig 2 csavart kicsavarni), nem találtunk semmi rendellenességet, kipróbáltuk szétszedve, úgy működött. Összeraktuk, úgy is. Azóta semmi gond nem volt vele, pedig folyamatosan nyüstölöm. A hiba oka tehát felderítetlen maradt, de szerencsére már nem érint (talán valami kontakthiba). Azért az ilyesmiből látszik, hogy a kínaiaknak még van hová fejlődniük. A szétszerelés előtt azon kezdtem filózni, hogy olcsóbb egy másikat rendelni, mint ezt visszaküldeni Hong Kongba, de végül nem lett szükség egyik megoldásra sem.
Előzmény: spapda (198)
spapda Creative Commons License 2009.11.28 0 0 198
Most már pár napja nyúzom a legkisebb Puxit, a PX-2R-t, gondoltam leírom a tapasztalatokat róla, talán segítség lehet azoknak, akik ezen a típuson gondolkodnak.

A körítés: nagyon pici dobozban érkezett (Hong Kongból, eBay-ről), a készüléken kívül kínai nyelvű (?!) kézikönyv, övcsipesz, nyakpánt, headset, USB-s töltő és USB-s eszközöket fogadó 220-as töltő volt. Valamelyik brit fórumon arra utaló jelekkel találkoztam, hogy létezik angol nyelvű kézikönyv is, sajnos ez a gyártó honlapjáról nem elérhető. Sőt: semmilyen PX-2R kézikönyv nincs a site-on. Persze ez annyira nem probléma, mert nem annyira bonyolult a jószág, de erről majd később.
Az övcsipeszt csavarral kell rögzíteni a készülékre, szerintem jól teszi a dolgát, egyszerű, mint a faék. Bár a cimborám kétsávos Wouxunján lévő rugós-csipeszes jobban tetszik, azért ne legyünk telhetetlenek, ez még a kínai rádiók között is low cost típus. Az USB-ről való tölthetőség nagyon praktikus (főleg azért, mert van szivargyújtós USB töltőm is, így tudom kocsiban is tölteni), kár, hogy maga az USB-s töltőkábel nagyon rövid, így pl. az asztal alatt lévő PC-m előlapi USB portjára dugva a rádiót már alig tudom a fejem magasságába emelni, ha a gép előtt ülök. Persze USB hosszabbítóval ez nem probléma. A 220-as töltő univerzális darab, mivel 500 mA a max. töltőárama, így egyéb USB-s eszközöket (mp3 lejátszó, telefon stb) is lehet vele biztonsággal tölteni. A tetején egy LED jelzi, hogy éppen tölt vagy "üresjárat" van.
A headset nekem nem jött be, egyszerűen kényelmetlen a fülemre, láttam már pár headsetet, ez érzésem szerint nem tartozik a jól sikerültek közé, persze ez (fül)alkat és ízlés kérdése.

A külső: a készülék nagyon kicsi! Nagyobbra számítottam, igazán meglepett, amikor először kezemben tartottam. Maga a készülék csak 8 centi, ebből lóg ki a tetején a hangerő/csatorna gomb, na meg az antenna, ami szintén pici darab, mindössze 9 cm. Ránézésre játék, olyan pici, egy átlagos méretű mobiltelefon mellett is eltörpül. Az összeszerelési minőség viszont szerintem veri a mai mobilokat (Nokia és társai). Nem recseg, nem ropog, nincsenek illesztési hézagok, masszívnak tűnik az egész. A billentyűzet a kis mérethez képest jó, ma este pl. kötött kesztyűben nyomkodtam a kilátóból, nem kellett levennem a kezemről. Mondjuk a gombok nyomáspontja lehetne határozottabb is, nem mindig érezni, hogy sikerült-e benyomni az adott gombot. Ergonómiai szempontból nincs a legtutibb helyen a legalsó, ENT gomb, bár ez a lapát kezem hibája is lehet. Az egymásra integrált hangerő és a csatornaváltó kapcsoló viszont jól sikerült, utóbbinál határozottan érezni, mikor ugrik egyet a racsni. A PTT gomb is jó helyre került, nem is túl puha, nem is túl kemény. A monitor gomb picit kerülhetett volna távolabb a világítás gombjától.

A gép Nokia-kompatibilis akksival megy, BR-5C típussal, ami elég olcsó darab, gyári Nokiát is lehet kapni itthon 3 rugóért, eBay-ről már 1 rugóért. Az üzemideje átlagosnak tűnik, bár mivel ez az első ilyen készülékem, így nincs összehasonlítási alapom.

A készüléken SMA female csatlakozó van, tehát tüskés SMA (male) antennákat fogad. Ezt fontos tudni, mert a többi Puxing (meg általában a kínai rádiók) pont fordítva vannak ezzel, vagyis SMA male csatlakozóval vannak ellátva. A kijelző narancssárga világítása jó, 3 üzemmódot tud: nem világít, folyton világít, gombnyomásra világít. Kár, hogy ez utóbbi idejét nem lehet állítani, mert szerintem picit gyorsan lekapcsolja a világítást inaktivitás után.

A belső: A PX-2R egyszerű jószág. Ez az első rádióm, de kezemben a kínai kézikönyvvel kb. fél óra alatt teljesen összebarátkoztunk, hiszen a nagyobb készülékekhez képest kevesebb a funkció is. Na meg a legtöbb menüpont adja magát, ha mégsem, akkor az opciókból rá lehet jönni, miről is van szó. A készülék nem tudja a 6.25 KHz-es lépésközt, csak 12.5-öt és 25-öt, de pl. 446.006-ot begépelve automatikusan 446.00625-re ugrik, tehát frekihelyesen kezeli a PMR csatornákat, valamint váltogathatunk Wide és Narrow mód között, így tényleg PMR-barát a készülék. Ezt támasztja alá a teljesítmény is, ami High állásban 2W, Low állásban 1W, a gyártó szerint.
Meglepően jónak találtam a beépített FM rádiót, a készülék méretéhez képest szépen szól, ráadásul nagyon jó minőségben veszi a csatornákat, egy rakás olyat is sikerült vele befogni, amit az autórádió vagy a HIFI rádiója még soha nem kapott el (pl. horvát adók egy része).

Mi az, ami nem tetszik? Pl. még nem jöttem rá, hogyan lehet elmentett csatornát törölni. A kínai kézikönyvben sincs erre utaló jel. Aztán az is bénának tűnik számomra, hogy miközben az elmentett csatornánál szabadon állíthatom a TX és RX CTCSS frekit, a teljesítményt, a VOX érzékenységet stb, addig a zajzár érzékenységét nem, egyszerűen nem enged belépni az SQL menübe, csak freki módban. Az S-méter teljesen komolytalan, folyamatosan össze-vissza ugrál, gyakorlatilag csak annyi értelme van, hogy amikor adunk, egyből látszik a csíkon, hogy Low vagy High állásban hagytuk-e a teljesítményt, vételkor semmi használható adattal nem szolgál. Jut eszembe: Low/High. Találtam ezzel kapcsolatban egy bugot a rádióban. A csatornákhoz beállíthatjuk a teljesítményt, ami ugye lehet Low vagy High. Erről csatorna üzemmódban, a csatorna neve alatt folyamatosan tájékoztat a készülék: Low esetén kiírja, hogy Low, High esetén pedig nem ír ki semmit. Na már most ha pl. az egyik csatornához Low, a másikhoz High teljesítményt mentettünk el, és bekapcsoláskor mondjuk a High teljesítményű csatorna jelenik meg, akkor a Low teljesítményűre átváltva nem jelenik meg a Low felirat a kijelző alján. Adást kezdeményezve az "S-méter" mutatja, hogy csak félgőzzel adunk, de a Low felirat nem jelenik meg. Ha viszont belépünk a menübe, és kiválasztjuk a Power funkciót, ott láthatjuk, hogy Low van beállítva. Ráadásul a menüből kilépve máris megjelenik a Low felirat a kijelző alján! A poén az, hogy ha most átváltunk a High teljesítményű csatornára, akkor meg a Low felirat nem tűnik el, hiába adunk max. teljesítménnyel. Erre azért figyelhettek volna a hong kongiak, gyakorlatilag a kijelző fals információt mutat az adott csatornához beállított teljesítményről.
Az meg már csak apró figyelmetlenség a gyártó részéről, hogy a billentyűzeten PWR, a menüben pedig POW néven emlegetik a teljesítményállítást.
Az is fura, hogy az adáshoz rendelt CTCSS frekit csak a vétel CTCSS frekije után lehet megadni, tehát menübe be, 9-es menüpont, RX CTCSS, TX CTCSS. Ez felesleges gombnyomogatás akkor is, ha az RX CTCSS-nél elég két entert nyomni és már ott is vagyunk az adás beállításánál.
A programozhatóságról jut eszembe: mivel a PX-2R nem a megszokott 2 jack dugós felépítést kapta, ezért a többi rádióhoz rendszeresített adatkábel valószínűleg nem jó. Nem próbáltam, mert nincs ilyenem, de a PX-2R tetején csak 1 jack aljzat van, ebből gondolom, hogy a 2 dugós kábel nem passzol hozzá, így aki PC-n akarja programozni, annak meg kell várnia, míg kapható lesz a kábel, jelenleg még az eBay-en sincs.

Amúgy meg vagyok vele elégedve, pici, könnyű, így akár zsebben, övre, táskára akasztva is kényelmesen hordható, a legtöbb funkció gyorsan kiismerhető rajta, és nincs panasz az érzékenységére illetve a TX képességeire sem. Cimborámmal légvonalban durván 6 km-t beszélünk át naponta alacsony teljesítménnyel, az ő kétsávos Wouxunját kb. ugyanúgy hallani, mint az én kis Puximat. Külföldi fórumon is olvastam, hogy az ottaniak is elégedettek a PX-2R gyári antennájával. Ma ebben a felállásban (gumiantenna+Low PWR) is sikerült durván 190 km távolságból elérni a Pilisi PMR papagájt, Tornádó Laci beszámolója szerint jól lehetett hallani. Mondjuk ez inkább őket (a papagáj atyjait) dicséri, de jól látszik, hogy kis mérete ellenére jól használható a készülék, akár távoli összeköttetéshez is. Ennyi pénzért jobbat nem találni. Egész konkrétan: ennyi pénzért szerintem nincs is másik. Persze egy kicsit hozzátéve már PX-777-est kapni, de az már kb. 30%-kal nagyobb árat jelent, és a több funkcióért cserébe elveszít az ember olyan előnyöket, mint a nagyon pici méret, Nokia-kompatibilis akksi, vagy az USB-s töltő.
Skodri84 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 197

Úgylátom ezekből az összes kínai rádióból a jó "régi" első úttörő Puxing-777 a legtutibb, nekem arra egy csipetnyi panaszom sincs, azon kívül, hogy megvétel után a modulációt rögtön fel kellett húzni, de ahogy nézem más sem panaszkodik rájuk semmit, jó a menü, minden kézhez áll, jól könnyen programozható, nincsen semmi szoftveres hülyesége,bezörgése, egyszerűen tökéletes. Lehet nem tud olyan sokat, de azt nagyon jól tudja.

Előzmény: KoAn (195)
KoAn Creative Commons License 2009.11.22 0 0 196
A gyártó megoldotta.
Amit e hónapban kaptam, annak nem volt gyárilag doboz hangja. Volt a mikrofonján gumi tömítés. Igaz nem ért hozzá az előlaphoz (látszólag!) de plusz tömítés berakásával nem változott a hangja, vagyis működött a gyári tömítés, hiszen nem volt doboz hangja gyárilag se.
Előzmény: Törölt nick (193)
KoAn Creative Commons License 2009.11.22 0 0 195
Igazad van. A px-888 csatorna üzemmódban tényleg csak a H/L kijelzést állítja, de nem megy ki a nagyobb teljesítmény. Megmértem az YS-500-al.
Előzmény: Z-M-an (192)
CRM125 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 194
Szia!
A teljesítmény beállítás elvileg az jó,akkor csak az antenna hiba lehet.
Köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (161)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.21 0 0 193
Érdeklődnék, hogy a wouxunt ki hogy csinálta meg a dobozhangját illetőleg?
Z-M-an Creative Commons License 2009.11.21 0 0 192
KoAn!

Puxi 888 power állítás: név+freki módban hiába állítom át a teljesítményt. Pl. alapból L-ra van programozva. Menübe be, H-ra állít, a kijelzőn meg is jelenik a megfelelő betű, de adásnál csak a "fél S csík" jelenik meg, azaz továbbra is L teljesítménnyel megy ki... Valamit rosszul csinálok? (Csak freki+freki módban működik a dolog, amikor a memória száma nem látható a kijelzőn, de ekkor full manual minden, azaz tkp. kézzel kell újraprogramozni a memóriában beállítottakat, azaz semmit sem ér így...) Valamit rosszul csinálok? Köszi
Előzmény: KoAn (155)
spapda Creative Commons License 2009.11.19 0 0 191
Persze az is lehet, hogy keverem másik rádió képével... Na, majd Tornádó Laci megmondja, ő jelenleg a legmegbízhatóbb forrás Puxing-ügyben! :)
Előzmény: spapda (190)
spapda Creative Commons License 2009.11.19 0 0 190
Ez jó hír, mert az eredeti Nokia sem drága, az utángyártott még ennél is olcsóbb, na meg szerintem egy 4xAA elemtartó kimenetére jack dugót forrasztva akár sima AA akksival is lehet USB-t "emulálni", PDA-knál legalábbis az esetek többségében működött (ahogy látom, a Wouxun kétsávoshoz lehet kapni 5xAA akksikabátot, ebből gondolom, hogy a Puxing PX-2R is meghajtható ilyen módon).

Lenne még kérdésem: adatkábel hogyan van megoldva? Mert valahol egy olyan képet láttam, miszerint csak 1 aljzat van a gép tetején. Ez tényleg így van? Mert akkor az eddigi Puxing kábelek nem jók (vagy csak átalakítással jók) a PX-2R-hez. A puxingradio.com-on egyetlen adatkábel van csak, amihez azt írják, hogy PROGRAMMING CABLE FOR ALL MODEL OF PUXING RADIO EXCEPT PX-999. Hogy is van ez?
Előzmény: CB Tornádó Laci (188)
Terjedés Creative Commons License 2009.11.19 0 0 189
Szia!
Kezd tetszeni ez a rádió!
Várható a kétsávos változata is?
Előzmény: CB Tornádó Laci (188)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.19 0 0 188
A BR-5C Nokia akksit ajánlom. Tökéletesen illeszkedik és működik vele a rádió. Ilyen akksija van pl a Nokia 3100 telónak.


Előzmény: spapda (184)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.19 0 0 187
Hibátlan megfigyelés, jól beszélsz :-)


Előzmény: logN (185)
KoAn Creative Commons License 2009.11.19 0 0 186
Ugye.
Előzmény: logN (185)
logN Creative Commons License 2009.11.19 0 0 185
Sziasztok...
A két rádióhoz, ahogyan látom két különböző antenna csatlakozó típus kell?
Nagoya UT 108-as típust néztem.
Míg a PX888-nak a lány antenna kell, vagyis külső menetes középen lyukas antennavég,
addig a PX2R-hez a Yaesu, ICom szabvány belső menetes középen pöckös fiú antenna???
Ugye? :)
spapda Creative Commons License 2009.11.18 0 0 184
Azt lehet tudni, hogy pontosan melyik Nokia akksival kompatibilis a PX-2R sajátja? A képeid alapján valami nagyobb testű, talán régebbi Nokiát tudnék elképzelni, de az is lehet, hogy mivel viszonylag kicsi a rádió, ezért valami kisebb, újabb Nokiáról van szó. Persze előbb jöjjön meg a készülék, akkor ráérek filózni a tápellátáson (na meg az USB-s töltőnek köszönhetően szinte bármilyen külső árramforrás kreálható hozzá minimális anyagköltségből).
Előzmény: CB Tornádó Laci (183)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.18 0 0 183
Lazán kibír egy nap átlagos rádiózást, még nagy állásban is. Ha kinézel a szombati puskás börzére, némi szerencsével még találkozol is vele nálam, mivel többen oda kérték a rendelt cumókat.
Előzmény: logN (182)
logN Creative Commons License 2009.11.18 0 0 182

Köszönöm a kimerítő felhomályosítást! Értem és érzem a kis csipkelődést benne, de tényleg köszönöm... :)

Egyébként korábban is kérdeztem ezt, csak nem kaptam kielégítő választ!

 

Üzemideje mennyi a PX2R-nek? Átlagos rádióforgalmazás mellett 1 napot kibír? :)

 

Láttam a "LogN" feliratot a kijelzőn... JELES! :) Köszönöm a tájékoztatást. Már csak döntenem kellene. :)

CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.18 0 0 181
Ááá ott csak tápcsatlakozó van. Progizni a tetjén lévő headset csatlakozón keresztül lehet.
Előzmény: KoAn (180)
KoAn Creative Commons License 2009.11.18 0 0 180
Ha már USB, programozni is lehet azon keresztül?
Előzmény: CB Tornádó Laci (179)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.18 0 0 179
Az S mérője működik több fokozatban is, de ugyanúgy csak saccolásra alkalmas mint a puxié, nem hiteles S mérő. Amúgy élőben is tényleg jól néz ki, kézreálló. A mikrofon mellől a tömítés természetesen hiányzik. Viszont van az oldalán táp és töltő csatlakozó, a töltő zsinór végén egy USB dugót találunk. A mellékelt töltőn kívül akár egy laptop USB portjáról is feltöltődik benne a kis nokia akkumulátor.


Előzmény: KoAn (177)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.18 0 0 178
Csak kérned kell és megadatik!

Így mutatja a 25 -ös végződést :-))



Előzmény: logN (174)
KoAn Creative Commons License 2009.11.18 0 0 177
Na így már mindenki megnyugodhat. :)
Nagyon jól néz ki az a rádió :)

S mérője használható, korrekt értékeket mutat amúgy? Vagy csak a zaj és az S1 közötti tartományt mutatja, mint a 888 vagy kg-uvd1p? :)
Előzmény: CB Tornádó Laci (175)
KoAn Creative Commons License 2009.11.18 0 0 176
Igen, alapvetően arra értettem a kereső szót, de most hogy így mondod, lehet igaz ez a scan-ra is. :)

A .5, .25 és .75 -re fix kijelző van egymás alatt rögtön a számok után.
Az .5-öt a .25-ből csinálja úgy, hogy lehagyja a 2-est. :)

Előzmény: logN (174)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.11.18 0 0 175
Kedves LogN!

Engedd meg, hogy megerősítselek hitedben és lelki támaszt nyújtsak ezen vészterhes időkben. Bár a gonosz döngeti ajtajaink és sötét árnyak cikáznak fejünk fölött, de ne feledd hogy hited megóv és erőt ad mindenek felett!
Amég a 6.25 -ös frekipontosság és a keskeny FM mód védangyalai óvnak és vigyáznak minket, addig félnivalód nincs e zord PMR világban! :-)))))))))))))










Előzmény: logN (171)
logN Creative Commons License 2009.11.18 0 0 174

" Ha a keresővel akarsz lépkedni, akkor csak 12.5 vagy 25-öt lép. "

Itt a KERESŐ szó alatt, a csatornaléptető gombot vagy tekerőt érted ugyebár? :)

 

Na itt a másik kérdésem... Láttam már PX888 kijelzőt képen, de nem értettem hogyan mutatja a 25 és 75 végződést, hiszen kétszer 3 karakter van rajta ponttal elválasztva? :)

Előzmény: KoAn (173)
KoAn Creative Commons License 2009.11.18 0 0 173
Csak az tudná megerősíteni, akinek van ilyen készüléke. Akinek meg van, annak már természetes, nem érti mit nem értünk :)

Én úgy vettem ki a válaszából, hogy van benne 6.25-ös lépés, ha kézzel beírod a frekit. Ha a keresővel akarsz lépkedni, akkor csak 12.5 vagy 25-öt lép.

px-888-om is van, ott is úgy működik, hogy mindegy milyen lépésre van állítva a rádió, az csak a kereső gomb lépéseit határozza meg. Én kézzel beírhatok 6.26-ös lépésű frekit akkor is, ha 25-re van állítva. Ha a puxing ettől nem tért el, akkor nincs is vele semmi gond.
Előzmény: logN (171)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!