Keresés

Részletes keresés

,h.laci. Creative Commons License 2015.03.05 0 1 4644

Értem én, hogy igyekszik az ember rámenni a tuti időjárásra! Én például utálom a telet (pont a kiszámíthatatlanság, meg a hideg miatt), ezért szoktam "lopni" magamnak a télből egy kis jó időt. 

tau ba! Ha ha szép tengeri élővilág vonz, ne hagyd ki Mauritiust sem! Dominikán viszont csalódni fogsz, Egyiptomhoz, Jordániához képest mindenképp. 

Laci_BP! Érveid nagy részét megértem. Viszont ezzel a napnyugta dologgal vitatkoznék! Mi pont egy hónapja jöttünk haza Dominikáról és biztosíthatlak, hogy naplemente nem volt 6-nál előbb, igaz, hogy 7-nél előbb meg nem kelt, de ez az egyenlítőhöz közel aránylag stabilan így van évszaktól függetlenül. A hőmérséklet, meg kb annyira változott, hogy amikor besötétedett,  akkor egy hosszú ujjú ing már indokolt volt. Két hét alatt kétszer esett kb. fél órát.

Én azt hiszem, maradok télennyaralós  :) 

tau ba Creative Commons License 2015.03.05 0 0 4643

Trópusi éghajlatra nem feltétlenül az időjárás miatt megy az ember. Mellesleg ha mutatsz olyan tengerpartot és viz alatti élővilágot Európában, mint amilyen a hasonló helyeken (pl. Maldív, Bali, Egyiptom) található, akkor egyből oda foglalok :-). Európában nyáron igen nagyon kiszámithatatlan az időjárás még nyáron is. Ha egész évben egy hosszabb tengerparti nyaralásra megyek, akkor szeretném ha tuti jó idő lenne.

Laci_BP Creative Commons License 2015.03.05 0 0 4642

Mi júniusban voltunk 2 hetet. Okok:

 

- Kb ekkor volt a legolcsóbb a repjegy, szállás,

- kevesebb volt a turista mint főszezonban (télen),

- ekkor a leghosszabbak a nappalok, nem szorulunk a szobába 4-5 óra körül sötétedés miatt,

- június - augusztus között tudunk egyben kivenni pár napnál több szabadságot,

- Gyönyörű napos időnk volt, 5 perc eső 2 hét alatt,

- Télen téli hangulatunk van, nyáron nyaralós.

 

Laci 

 

 

Előzmény: ,h.laci. (4641)
,h.laci. Creative Commons License 2015.03.05 0 1 4641

Olvasgatom ezt a fórumot (is), és most már a többedik alkalommal botlok ilyen hozzászólásba mint alant.

Nem értem. Nincs rá tippem, hogy mi visz rá embert a mi égövünkről, hogy nyáron menjen Dominikára? Ez nekünk nem egy kifejezetten téli desztináció? Ha nem elég meleg a hazai nyár, akkor ott van Spanyol országtól Görög országig számtalan lehetőség a melegre, látványra, nyaralásra. 

Minek nyáron trópusi országba menni?

 

Figyelem!!! A hozzászólásom nem kritika, hanem őszinte kíváncsiság!!

tau ba Creative Commons License 2015.03.05 0 0 4640

Sziasztok, nyaron terveznenk, hogy elmegyunk Dominikara. Ezzel kapcsolatban lenne par kerdesem:

 

1. repjegyet melyik oldalakon erdemes nezni, es korulbelul milyen arra kell szamitani (atlagosan) ?

 

2. Ha megvan a szallas es a repjegy, akkor mibe kerul az elet ott? Mennyi penzzel erdemes szamolni naponta?

 

3. Autoberles mibe kerul korulbelul?

 

4. Fakultativ kirandulasok mennyibe szoktak kerulni atlagosan?

 

5. Lehet (biztonsagos) egyedul koborolni, vagy erdemesebb helyi vezetot felfogadni (nyelv nem problema, mert beszelunk angolul, nemetul, spanyolul) ? ha igen, akkor mennyit szoktak kerni a helyi vezetok?

 

valaszaitokat elore is koszonom

,h.laci. Creative Commons License 2015.03.04 0 0 4639

Ej azok a remek dominikai szivarok...

:)

Dom_Guss Creative Commons License 2015.03.04 0 0 4638

Kedves Forumozok!

 

 Azok kedveert akik nem tudjak vagy nincs idejuk visszanezni a forumot azoknak a kovetkezo hasznos informaciokat tudjuk nyujtani.

 

Kirandulasok magyar nyelven itt:

 

 Punta Cana, Bavaro, Bayahibe, St. Domingo Gustavo-val.

 

www.seemore.do/hun

 Transzfer rendeles (repuloteri irodaval rendelkezunk)+turistakartya

 

www.puntacanatransfer.hu

 

 Eskuvok  Saona szigeten:

 

www.seemore.do/hun

 

 Emailek: info@seemore.do    vagy     gustavoheiner@gmail.com

 

Tel: +1809-864-5862 

 

 Puerto Plata, Sosua, Cabarete, Rio San Juan Jozsival.

 

 www.lovedominica.net

 

 Transzfer, szallas,vendeghaz, repjegyek es fakultativ kirandulasok.

 

 Email: planner.dr@gmail.com

 

Tel: +1 829-262-4253

 

 Magyarorszagi  partnereink a kovetkezok:

 

 - Araamu Travel Budapest

- Amazon Travel Budapest

- Marathon Travel Pilisvorosvar

 

  Csak kiscsoportos VIP kirandulasok, ezert kerjuk, hogy mindenki idoben jelentkezzen.

  Kerunk szepen mindenkit, ha nincs valasz 24 oran belul akkor az emailt megegyszer atkuldeni!

 Koszonjuk!

 Gustavo & Jozsi

 

 

Ezuton ertesitek mindenkit hogy megkezdtuk az elso teljesen sajat 7, 9 es 10 napos udulesi csomag ertekesiteset. Ez egy lenyegesen masfajta nyaralas ahol igazabol a kirandulasok es a pihenes egy helyen van. Az udulesi csomag osszeallitasanal tobb szempontot vettem figyelembe ami ugy gondolom hogy mindenkinek az igenyeit ki tudja elegiteni.

 

7 napos udules:

 

3 nap Saona sziget 1 nap Santo Domingo 3 nap Samana

 

9 napos udules:

 

4 nap Saona sziget 1 nap Santo Domingo 4 nap Samana

 

10 napos udules:

 

4 nap Saona sziget  2 nap Santo Domingo 4 nap Samana

 

A csomagok all inclusivek tartalmazzak az osszes transzfert, hajoutat, ellatast, etkezest , hotelt, kirandulasokat.

 

7 nap 890USD per fo

9 nap 990USD per fo

10 nap 1100USD per fo

 

Erkezes lehetseges barmely nap, foglaltsag fuggvenyeben.

 

Informacio: info@seemore.do

Tengerisün Creative Commons License 2015.03.03 0 0 4637

Igen láttam, köszönöm a gyors választ! Holnap átrágjuk a kirándulásokat a párommal még egyszer, aztán írok. Jól hangzik minden! :)

Előzmény: Dom_Guss (4636)
Dom_Guss Creative Commons License 2015.03.03 0 0 4636

Szia Tengerisun,

 

Megjott a mail, valaszoltam ra, remelem tudtam segiteni.

Előzmény: Tengerisün (4633)
Dom_Guss Creative Commons License 2015.03.03 0 0 4635

Szia Zsani,

 

Jo utat kivanok nektek, varlak bennetek.

Előzmény: s.zs. (4632)
Tengerisün Creative Commons License 2015.03.03 0 0 4634

Jaj még annyi, hogy amelyik kirándulás minden nap indul az tényleg minden nap indul? Van beleszólásunk, hogy melyik nap kirándulunk? 

A foglalásnál nem láttam, hogy be lehetne ikszelni, hogy mondjuk langusztát kérek az ebédhez. Ezt a helyszínen kell kérni?

Előzmény: Tengerisün (4633)
Tengerisün Creative Commons License 2015.03.03 0 0 4633

Köszönöm Mindenkinek a választ! Hasznosak voltak!

Most már gyorsan ki kell találnunk a kirándulásokat, mert 16-tól már kirándulni szeretnénk.

Gustavo majd írni fogok egy emailt, remélem ma ,mert ma kicsit több időm lesz.

A mi hotelunkban van automata, a pénzügyeket még kitaláljuk.

AI ellátás mellett túl sok mindenre nem kell költeni szerintem. Kirándulás és vmi szuvenír gondolom.

P. Blancara érdemes átmenni vacsorázni? Nagyon hangulatos vagy van van még vmi amit erről tudni kell?

Jó tudni, hogy oda nem lehet csak úgy bemenni :)

A plázába érdemes elmenni? Jó boltok vannak?

 

 

Előzmény: s.zs. (4632)
s.zs. Creative Commons License 2015.03.02 0 0 4632

Szia! Mi Gustavoval mentünk a szervezett kiránduláson belül Playa Blancara. Szerintem megéri nála befizetni, ezen a héten megyünk ismét Dominikára és megint befizettünk erre a programra is, többek között. :))

A taxi nem tudom hogy mennyibe kerül. Ha olyan helyre akartunk menni, ami nem szervezett program, pl. elmentünk plázába, meg egy este Playa Blancara egy étterembe vacsoràzni, bár a vacsorát már előre megbeszéltük, akkor mi Gustavonak szóltunk, hogy szeretnénk egy transzfert. Oscar pedig elvitt minket és a végén visszavitt a szàllodához. :) Azt gondolom, hogy bennük meglehet bízni, Oscar is és Gustavo is nagyon segítőkèszek voltak.

A taxi egyébként nem tudom mennyire lenne biztonságos, illetve mennyire akarnák lehúzni a turistát.

 

Előzmény: Tengerisün (4629)
Dom_Guss Creative Commons License 2015.03.02 0 0 4631

Ez igy van es a napi limitunk 12 fo, semmi tobb. De olyan is van hogy 14-en  vagyunk olyankor 2 szemelyt masnap egyedul viszunk.

Előzmény: Laci_BP (4630)
Laci_BP Creative Commons License 2015.03.02 0 0 4630

Szia!

 

Mi voltunk Playa Balncan. Ha jól tudom ez egy magán terület. Idegent, taxit, nem engednek be, ugyanis sorompó és kapuőr van. Csak szervezett úton tudsz oda bemenni vagy ha ott van a szállásod.

 

Laci

 

Előzmény: Tengerisün (4629)
Tengerisün Creative Commons License 2015.03.02 0 0 4629

Szia!

 

Köszönöm a választ!

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ti Playa Balnca-ra a kirándulás keretein belül mentetek vagy magatok szerveztétek? Nem  tudod véletlenül a taxi milyen árban van? Én azon gondolkodtam, hogy csak áttaxiznánk oda búvárkodni. Az egész kirándulást nem fizetnénk be, de ha a taxi olyan drága, hogy már jobban járok, ha az egész kirándulást befizetem, akkor inkább amellett döntenék.

Előzmény: s.zs. (4628)
s.zs. Creative Commons License 2015.03.02 0 0 4628

Szia! Szerintem dollárt érdemes vinni, azzal mindenhol tudsz fizetni. Itthon váltsd át, én automatát nem nagyon làttam. :) Ott nincs sétálóutca, ahová ki tudsz menni a szállodából automatát keresni. Nem érdemes pesora átváltani, dollárt elfogadják.

Hogy milyen összegben? Attól függ milyen igényeitek vannak. Mi a fakultatív programok árát itthonról átutaltuk, csak költőpénz kellett. ( szuvenírekre, pincéreknek, szobalánynak borravaló, szállodában internet, néhány szállodán kívüli étkezés, koktélok, ahol a program nem tartalmazza, pl Playa Blancán) 

Érkezéskor a repülőtéren is készpénzben kellett fizetni a 10 dollárt/fő.

 

Előzmény: Tengerisün (4626)
Dom_Guss Creative Commons License 2015.02.28 0 0 4627

Szia

 

Nalunk lehet fizetni euroban es dollarban is koltopenznek pedig dollart erdemes.

Előzmény: Tengerisün (4626)
Tengerisün Creative Commons License 2015.02.28 0 0 4626

Sziasztok!

 

A pénzügyeken gondolkodom és felmerült néhány kérdés. Milyen összegben érdemes dollárt bevinni. Ha automatából veszek ki pénzt Dominikán rosszabbul járok vagy esetleg ott váltom át a pénzt?  Ha nagyobb összeget kell vinni a kirándulások miatt ,akkor ezt ,hogy érdemes vinni. Készpénzben vagy ott érdemes kivenni az automatából?  Jobb ha peso-ra váltjuk a dollárt? Érdekelnének a tapasztalatok! Előre is köszönöm a segítséget!

sacsabi Creative Commons License 2015.02.27 0 0 4625

Bocs:

 

Így helyesebb: EXCELENTE !!!!

 

Mert még a végén kikapok, hogy már spanyolul sem tudok, pedig eddig sem tudtam.

 

Dobok pár képet gyorsan, mert sajnos még nem nagyon van időm hosszabb beszámolót írni, de annak is eljön az ideje. Mint áltatában mindenki, aki Dominikáról hazajön, én is "depresszióba" estem....

 

 

 

 

 

 

 

Még nem a legjobb minőségűek, mert még nincsenek "photoshoppolva", de talán lejön belőlük valami.

Előzmény: sacsabi (4624)
sacsabi Creative Commons License 2015.02.27 0 0 4624

Küldj az email címemre egy elérhetőséget, és a többit megbeszéljük. 

 

De egyébként egy ottani kifejezés jó rá : EXCELLENCE !!!!!

 

Ezzel, azt hiszem mindent kifejeztem !!!!

Előzmény: Ildike1970.06 (4623)
Ildike1970.06 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 4623

Üdvözöllek!

 

Mi nyáron készülünk Dominikára, úgy néz ki mi is a Cayena Beach VIP hotelba megyünk. Tudnál nekünk egy kicsit részletesebben irni róla? Teljesen kezdők vagyunk, most megyünk először. Ha tusz esetleg képeket küldeni, az is nagyon jó lenne. Köszönettel: Ildikó

Előzmény: sacsabi (4601)
pharao399 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 4622

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni volt-e már valaki a Breathles Punta Cana Resortban,vélemény vagy tapasztalat. Előre is köszi a válaszokat

Light and Blue Creative Commons License 2015.02.23 0 0 4621

Nagyon köszönöm ,ezt a mindenre kiterjedő választ :) Nagyon kedves :)

Előzmény: Dom_Guss (4611)
sosua Creative Commons License 2015.02.23 0 0 4620

Kedves Laci es Edit!

 

Orulok dragaim hogy egyben hazaertetek, es annak kulon nagyon orulok, hogy semmi baj nem tortent a kocsiberlet ideje alatt.

Halas vagyok en is , hogy megismertelek benneteket, elmehettunk par programra, es lattatok nehany dolgot Dominika igazi arcabol is. Koszonom a fott tojasokat, az oseim puszilnak benneteket, es Miki is aktivan csovalja a farkat...

Minden jot nektek es remelem akkor osszel talalkozunk!

Az ero legyen veletek!

Udv:

      Jozsi

Előzmény: lityike (4609)
sacsabi Creative Commons License 2015.02.22 0 0 4619

Húúú ! Ne is mondd ! 

Reggel sétáltam a hotel területén, úgy éreztem magam, mint egy celeb, mert ahogy elmentem az emberek mellett, ott suttogtak rólam, hogy itt a resort hülyéje....

A mai nap a dominikai újságok címlapon írtak eme eseményről....

 

Most sikerült aláírni Manuel-el, a vezető animátorral a szerződést a további együttműködésről, hogy engem fognak mutogatni a show műsorok közben...

 

Ma este International show lesz, állítólag már bejelentkezett a helyi BBC, hogy élőben közvetítse...  Úgy néz ki, hogy az Rtl Klub is átveszi az élő adást, mert leesett a Való világ nézettsége, és megneszelték, hogy ez világszezáció lesz...

 

Az asszony (mivel bizniszvumen), szedni fogja a jegyeket az all inklusive szállodában....

 

Itt tartunk most, de még mi lesz, nem tudom....

Előzmény: Dom_Guss (4612)
sünaladár Creative Commons License 2015.02.22 0 0 4618

Szia !

 

Catarinán nem voltunk, így arról nem tudok mit írni sajnos. Santo Domingo jó volt de bármelyik szigetes kirándulás többet ad. A jeep szafarit ne hagyd ki kolosszális. Oszkár beszél angolul annyit, hogy mindent megértsetek amit kell, de fordítózik is, de állítom, hogy így az igazi. Hatalmas élmény egy picit tovább látni, mint a szállodasor. Oszkár pedig olyan mint egy egyszemélyes show műsor! Nem tolakodó,de figyelmes és lesi minden kívánságodat, figyel rád a piacon terelget, nem siettet. Egy szóval érzed, hogy tényleg érted van.

Én személy szerint nagyon élveztem azt, hogy vezethettem a kinti forgalomba, hatalmas élmény, sok szabály az nincs, de pont ettől jó. Klassz volt, hogy nem siettetett, nem nézegette az órát, megnézhettünk mindent, még a mai napig is emlegetjük.

 

Ha érdekel írj az e-mail címemre és küldök pár képet.

Üdv:Miki

Előzmény: Tengerisün (4607)
sünaladár Creative Commons License 2015.02.22 0 0 4617

Üdv Gustavo !

 

Ezt csak magadnak köszönheted :) !

Én csak az igazat írom és azt szeretném, hogy aki kimegy ugyanúgy tökéletesen érezze magát a kirándulásokon mint mi!

Mindenképpen visszatérünk és keresünk.

 

Üdv Lilla és Miki

Előzmény: Dom_Guss (4613)
egnisss Creative Commons License 2015.02.22 0 0 4616

Sziasztok,

 

Mi március végén - április elején utaznánk Dominikára. A Tui-nál foglalnánk, aki volt már velük tudna szállodát javasolni közép ár-kategóriában? 

Punta Cana-ról Playa Blanca mennyire van közel? Az Indián tavakhoz be lehet menni nem szervezett túra keretében is?

 

köszi előre is!

lityike Creative Commons License 2015.02.22 0 0 4615

Szia Csaba!

Köszi az infót,hogy a kis Miklós lebabázott,szegényke akkor az utolsó napjaiban sok megpróbáltatáson ment keresztül.Várom a gyerekek fotóit Nektek pedig további kellemes nyaralást kívánok!

Üdv:Edit és Laci

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!