Keresés

Részletes keresés

Norbyd Creative Commons License 2015.03.18 0 0 14007

Üdv! Gratulálok a géphez, használjátok egészséggel! Írj majd tapasztalatot, véleményt! Mennyi a gari rá? Nem ismerem a Mall.hu-t, az ára jó volt, reméljük elégedett leszel velük. A garit meg ne kelljen érvényesítened, annak a papírját  addig lásd csak, amíg átveszed a gépet ;) 

Előzmény: Kergemacska (14005)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.18 0 0 14006

Úgy tudom a Mall nem magyar cég és ha garanciás próblémád van akkor az anyaországba küldik a terméket javításra.

Vagy lehet nem gyártói garanciát kapsz csak forgalmazóit. 

Előzmény: Kergemacska (14005)
Kergemacska Creative Commons License 2015.03.17 0 0 14005

Na annyi jót írtatok a Dysonról, hogy beruháztam egybe. Mivel allergiás a fiam, így a választásom a Dyson DC37c Allergy ERP-re esett. Elmentem megnézni, kipróbálni (Media Markt 136.000), majd megrendeltam a Mall.hu-n 88.900.- ért ugyanazt. Holnap hozzák, kíváncsi leszek. :-)

tb797 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 14004

Sziasztok!

 

Ez egy nagyon fontos és hasznos infó, engem nem is az érdekel, hogy miért ne, hanem az, hogy akkor ha tartályost szeretnék venni, pontosat milyen márkájút/típusút vegyek. A jövő héten venném úgy 30-40e forintos átkategóriában max. a "szokásos" paraméterekkel: legyen nagy a szívóereje, könnyű, könnyen tisztítható, ne túl nagy stb. Szóval milyenre szavaznátok, ha most választanotok kellene egy megbízható, tartályos porszívót?

 

Előre is köszi!

Előzmény: Outsidertwo (13977)
Béka44 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 14003

Üdv! Samsung SC7830; 7840; 7870 típusú porszívót szeretnék venni, de jelenleg sehol nem találok. Nem tudtok esetleg olyat akinek lenne eladó? baksakornel@googlemail.com

arbocz_d Creative Commons License 2015.03.10 0 0 14002

Sziasztok vennék egy Samsung VC15RHNDCNC porzsák nélküli porszívót amire 2 év garancia van. Kérdésem az lenne, hogy szerintetek szükséges vagy megérné plusz garanciát venni hozzá? +1év 1990, +2év 3990Ft!

Aki tud kérem adjon tanácsot!

 

Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.01 0 0 14001

http://www.eletforma.hu/otthon/igy-porszivozunk-mi/

 

... A fentieken túl az Electrolux kutatás a készülékek vonatkozásában is feltett néhány érdekes adatot szolgáltató kérdést. Kiderült például, hogy minden másnál zavaróbb tud lenni a porszívó zaja: a megkérdezettek 37 százaléka minősítette a készülékek hangosságát idegesítőnek, közel kétszer annyian, mint ahányan a gyenge szívóerőre panaszkodtak. Brazília, Thaiföld és Dél-Korea válaszadóit bosszantja leginkább a zaj, míg az Ausztráliában, Oroszországban és Norvégiában megkérdezettek panaszkodtak erre a legkevésbé. További érdekesség, hogy a nőket és a fiatalokat jobban irritálják a zajos készülékek, mint amennyire a férfiakat és idősebbeket zavarják. Bár a zajt tartják többen zavarónak, egy új porszívó vásárlásánál mégsem a hang lenne a fő szempont. 30 százalék a szívóerő, 16 százalék az energiafelhasználás, 15 százalék a minőség és tartósság szempontjait mérlegelve választana új készüléket.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.28 0 0 14000

Most látom, hogy garázsba kell. Építs egy ciklonos előszűrőt, vagy ha van, próbálj ki egy egyszerű hamuporszívó előtétet. Az majd kicsapja neked a nagyja forgácsot, darabos koszt amitől a porzsákod idő előtt telítődik, vagy kiszakad. A finomja majd a porzsákban landol.

Előzmény: stevemegane (13995)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.28 0 0 13999

Ott más gond van. A porzsák kb 1 hónapra elégnek kéne lennie normál használattal. Vagy túl sok a kosz, amire más megoldást kéne találnod, vagy kicsi a porszívó, vagy nem megfelelően használod. (forgácsot szívsz vele?)

Előzmény: stevemegane (13995)
stevemegane Creative Commons License 2015.02.28 0 0 13998

Köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (13996)
Outsidertwo Creative Commons License 2015.02.28 0 0 13997


Köszönöm szépen a segítséget....

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.28 0 0 13996

Van textil zsák is nekem azt mondták.

Beszélj a szakival telefonon egy telefont szerintem megér.

 

Előzmény: stevemegane (13995)
stevemegane Creative Commons License 2015.02.28 0 0 13995

Ezekkel az eldobható zsákos gépekkel az a bajom, hogy nagyon drága a zsák.

Főleg, ha egy hónapban akár több csomaggal is elhasználok.

 

Nincs ezeknek valami üríthető textilporzsákja?

Előzmény: Törölt nick (13994)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.28 0 0 13994

Nekem Nilfisk 21-01 Pc gép van.

Csütörtökön hozták. Egyből be is fogtam. Porzsák tele lett így nem ürítgettem hanem eldobtam.

Mutatom a linket ahol megvan hozzá minden

 

https://www.nilfisk-alto.hu/hu/products/Pages/product.aspx?pid=107406600&Name=AERO_21-01_PC

Több géphez jók a porzsákok meg a többi cucc.

Itt meg az Úriember elérhetősége

 

https://www.nilfisk.hu/hu/contact/Pages/kapcsolat.aspx

 

Nekem sokat segített. 

Előzmény: stevemegane (13993)
stevemegane Creative Commons License 2015.02.28 0 0 13993

Megadnád a gép pontos típusát?

Esetleg néhány fotót tennél fel a zsákról meg az egyéb szűrő kiegészítőkről?

 

Köszi.

Előzmény: Törölt nick (13991)
Pepe7 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 13992

Sziasztok!
Milyen takarítógépet ajánlanátok, ami jó lehet a kárpittisztításon kívül csempe nedves takarítására is? 50-60eFt kategóriában.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.28 0 0 13991

Értettem mit mondtál :) Vagyis írtál. Csak lehet rosszul fogalmaztam :)

A nilfisknél kell zsákot használni de ha az sem ok akkor van még egy biztonsági zsák szerű dolog.Amit ráteszel a porzsákra.

Ha gondolod nézd meg a nilfisken Szombathelyi Tamás elérhetőségét.

Nekem a gyári zsák van most fent. Szívattam vele törmeléket cement port kutyaszőrt fa port  ,mészport meg ilyeneket de a szűrő tiszta.

 

 

Előzmény: stevemegane (13990)
stevemegane Creative Commons License 2015.02.28 0 0 13990

Szerintem félreértettél.

Nekem nem az a gondom, hogy milyen szűrő van a motoron, hanem az, hogy nem tudok finom port és forgácsot szívni porzsák nélkül, mert azonnal eltömődik a hengeres szűrő.

Erre a célra milyen porszívót érdemes venni?

Előzmény: Törölt nick (13989)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.28 0 0 13989

Nekem több boltos azt mondta a szűrő azért van ,hogy megfogja a port.

A nilfiskét lehet takarítani úgy hogy belülről kifele fújatod kis nyomással. 2-3 bar.

Porzsák használata ajánlott de nem a papíros hanem lehet venni hozzá valami textilt.

Szerintem sokan itt kicsit már túlreagálják a por dolgot.

Sok benne a marketing.

Ilyen olyan szűrő.

Azt csak egy porszívó. A több milliós autóban meg a több 10 milliós gépekben nem fújjak ennyire a levegő szűrést.

Pedig ott drágább motor van.

Sajnos el kell fogadni fogyasztók vagyunk :(

Nekem is megmondták a nilfisknél 800-1000 óra és elkopik a szénkfefe ami nem cserélhető. Persze ez lehet 1500-2000óra is meg 500is ha úgy használom a gépet.

 

Előzmény: stevemegane (13988)
stevemegane Creative Commons License 2015.02.28 0 0 13988

Próbáltam vízzel is, de ugyanúgy felkapta a sáros port a szűrőre is és eldugult.

Előzmény: tomtyi (13987)
tomtyi Creative Commons License 2015.02.28 0 0 13987

Hali!

Szerintem ha porzsák nélkül használod, akkor vízzel kell, nekem legalábbis ez lenne a logikus. Vízzel használod?

Előzmény: stevemegane (13986)
stevemegane Creative Commons License 2015.02.28 0 0 13986

Sziasztok!

 

Én is porszívó kiválasztásban szeretnék segítséget kérni.

Főleg autó és műhely betonjának összetakarítására lenne használva, de jó lenne, ha alkalmas lenne a csiszológép vagy fűrészgép porának vagy forgácsának felszívására is. Ezen felül az sem lenne baj, ha a barkácsgéppel szinkronban indulna, bár ez nem az elsődleges szempont.

Van egy karcher tartályos nedves-száraz porszívóm, de ha nem használom a porzsákot, akkor a hengeres szűrője a finom portól szinte azonnal eltömődik. Pedig a leírása szerint porzsák nélkül is használható.

 

Ha tudtok megfelelő típust ajánlani az nagyon megköszönném.

Kb. 35.000 Ft lenne rá.

tomtyi Creative Commons License 2015.02.28 0 0 13985

Ezeket a Nilfisk gépeket látva eszembe jutottak a Thomas porszívók. Azok között is találtam érdekeset. Nem éppen olcsó:

Thomas Aqua+ Pet & Family

Thomas Twin T2 Parquet

Thomas Aqua Anti Allergy

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.28 0 0 13984

Ha lakás felújítás akkor vegyél Nilfisket. 30ezerért van még akcióban. De nem sok van már készleten és emelkedni fognak az árak.

Kb 20 ezer ft vel.

Én pl lakásban is használni fogom. Meg elszívóként is.

Hála isten nem vagyunk allergiások .

Remélem beválik. 

Az automata kapcsolóra meg nem adnék ki plusz 30ezerrel többet, hogy akkor induljon amikor a munkaeszköz.

Előzmény: Outsidertwo (13981)
Norbyd Creative Commons License 2015.02.27 0 0 13983

Hát ja. Karcher, nilfisk igen jók, a magasabb árban is, és az általad említettben is, sőt már félipariakat is adnak kb ebben a szegmensben. A ciklonosnál az eredeti a legjobb(dyson) és a hepa sem a tartályban van. Nekem a dc23 jópár lakás felújítást túl élt, évente max 2szer mostam a szűrőt, és már 5éves múlt, a gép. Bár, ha jól emlékszem, volt a fórumon aki elégedett volt más ciklonossal. Egyébként Karcher van egy ismerősnek, aki autó belső takarítással foglalkozik, és nagyon elégedett vele, évek óta.

Előzmény: Outsidertwo (13981)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.27 0 0 13982

Ha lakásfellújítasz akkor a kolléga félét felejtsd el. A másik kettő ezerszer alkalmasabb, pláne ha tudna master-slave üzemet mondjuk egy fúrógéppel szinkronban, vagy ha levegőfújásra is átkapcsolható (bármikor jól jöhet) A Lidli Parkside porszívója tökéletes lenne neked, csak nem tudni mikor árulják. Abban viszont mind hasonlít, hogy gipszport ne szívj fel vele, azt seperd össze amennyire csak lehet, majd a végén egy új papírzsákkal porszívózz össze, amit utána lehetőleg dobj is ki, ne hagyd benne. A papírzsák kicsitereszteni fog, és átszívja a propellerhez. Lakásfelújításnál a HEPA úgy ahogy van, felejtős. Nem abban a volumenben kell takarítanod. Sokkal jobb, ha a kifúvott levegőt ki tudod vezetni a szabadba.

Előzmény: Outsidertwo (13981)
Outsidertwo Creative Commons License 2015.02.27 0 0 13981

Sziasztok!

 

Az utóbbi években több porszívó járt nálam. Azt hiszem olyan, amit ciklon rendszerűnek mondanak. Megpörgeti a szemetet, és a por útjának végén hepaszűrő van.

Valahogy mindegyik lakásfelújításkor kezdte és már az elején eltömődött a hepafilter. Amit nem tudtam kitakarítani. A legutolsó tegnap előtt, lakásfelújítás közben szó szerint elfüstölt.

Most keresek egy strapabíró porszívót, de minthogy nem készültem erre a kiadásra nem tudok sokat rá szánni. Az alábbiakat néztem:

 

Karcher MV3 multifunkciós porszívó

NILFISK ALTO Aero 21-01 PC száraz-nedves porszívó

 

Egyik kollégám pedig ezt ajánlotta:

samsung sc-4135 porzsákos porszívó

 

De ha bármi jól használható porszívót tudtok ajánlani 40.000 alatt, azt megköszönöm.

Norbyd Creative Commons License 2015.02.27 0 0 13980

Üdv! Nem tudom aktuális-e de a hétvégén a Papp László sportarénában konyha kiállítás van, kint van a Dyson is, és ha ott veszel gépet, 30%al olcsóbb, mint a netes, vagy az eredeti bolti ár!! 

Előzmény: Tamaramami (13909)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.27 0 0 13979

Feltekeredik rá minden, hosszú hajasoknál, macskásoknál külön élmény leszedni. Legtisztább, legkezelhetőbb még mindig a papír porzsákos verzió. Ha van, jó dolog a csőre tehető nagyjaleválasztó előtartály.

Előzmény: Outsidertwo (13977)
gaga1 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 13978

Nekem volt hengeres hepas. Lehetetlen volt kitisztitani. Es amikor tisztogatod pl. kefevel akkor egy porfelhoben allsz.

Ez foleg egy lakasban elonytelen. 

Előzmény: Outsidertwo (13977)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!