Keresés

Részletes keresés

4125 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3824

ezt gépdoki írta vkinek aki hasonló gépet akart venni mint te:

 

"Ha minden képpen elektromos fűnyíróban gondolkodsz, akkor legalább 45 cm vágószélességű, és 1500 Watt teljesítményű fűnyírót válasszál.

Közepes árfekvésben a következő típusokat ajánlom:
Castelgarden Spark SPL 480 E - minden szempontból kifogástalan
Honda HRE 410 - ugyan kisebb a vágószélesség, de nagyon erős a motorja, ezért gyorsabban haladhatsz vele. Tagolt, sűrűn beültetett kertekben előnyös. Nagyon jó minőség.
MTD 46 E - olcsóbb, de még megfelelő, extra szolgáltatásokat nem tartalmaz, akkor ajánlom, ha az ár fontos szempont."

4125 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3823

300nm-re bőven megfelel a honda hre410, bár mulcsozni nem tud, jó hogy vászon-nagyméretű fűgyűjtője van, kb 500nm-re ajánlja a gyártó.

egyébként nem biztos hogy a honda gyártja ezt a gépet, csak a nevét adja hozzá, de megnyugodhatsz silány termékekhez nem adja a nevét.

konkrétan még nem haználtam ezt a tipust, esetleg kérdezd meg a fűápolás topicban is az mebereket, hátha tölük már használt ilyet vki.

de ha megveszed sem fogsz mellétrafálni.

Előzmény: mcharles (3822)
mcharles Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3822
Sziasztok!
Érdkelődtem hogy tudtok-e valamit a Honda elektromos fűnyírójáról, de nem írt senki.
Nincs mégis valaki, aki tudna véleményt mondani?
Köszi
zsolt0101 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3821
hy
hogy lehet megnézni hogy mennyit kotyog a hajtómű?
4125 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3820

wector!

 

halottál már a HVC fűnyírókról?

kardántengelyes meghajtásuak voltak, bitang ipari gépek.

4125 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3819

wector81

 

második bekezdés végén ezt írtad: "de hivatalosan már nem a Husié a Zenoah" elötte meg azt írtad, hogy most vette meg, bár elég álmos vagyok, lehet én olvasom rosszul :-)

Előzmény: wector81 (3817)
fefe73 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3818
Sajnos még nem használtam solo-t és itt a fórumon sincs róla túl sok tapasztalat.
Viszont van egy solo motoros permetezőm ami öregebb mint öregapám és semmi baja:).
A dikicskés fásszárúakra való ilyen akáccsihatag meg bodza meg bokrok stb.A filces magas szálfűre való ez a fűpenge mert a damillal megfogja a gépet mikor 60-70 centi magas viszont a késsel félgázon erőlködés nélkül megy.Olyan mintha régi kézi kaszával vágnál és nem is fröcsköli a füvet csak egyszerűen elvágja tőben és kész.És mivel 35 cm széles nagyon haladós vele a munka.Bármilyen gépet veszel egy ilyet szerezz be hozzá.Megéri.Igazából azt magyarázták a boltban hogy más anyagból készítik mint a sima fűnyírójét a nagy fordszám miatt.Amúgy nem nagy kaland mert kb3000FT.
Na megyek "kaszabolni",sziasztok:Fefe.
Előzmény: sellier (3811)
wector81 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3817

A 675-ös 6LE, szórtolajzású. Sima alulvezértelt-oldalszelepelt, a régi Quantum 60-as. Briggsben még a kisebb traktormotorok is szórtolajzásúak, ami manappság már röhej. 10% lejtő max.

 

Viszont azt nem tudom ki mennyire hallotta-tudja, hogy a Komatsu-tól kivásárolta a Husqvarna a Zenoah-ot, úgyhogy már tavaly év vége óta Husqvarna Zenoah Co., Ltd. néven futnak. A most piacon lévő Komatsu kaszák és egyéb gépek még a raktárkészletből vannak, mivel a Zenoah gyártotta a Komatsunak ezeket a gépeket. Aztán persze ettől még lehet, hogy a Zenoah továbbra is beszállítója lesz a Komatsunak és lesz Komatsu néven Zenoah gép, de hivatalosan már nem a Husié a Zenoah. Csak egy info.

 

Egyébként azt a kósza hírt hallottam szervízes körökből, hogy a Solo (is) gyengélkedik. Csak remélni lehet, hogy vagy kacsa vagy ha igaz, akkor hamarosan jön valamilyen segítség, mert csak kár lenne egy ilyen régi névért. Én egyébként megmondom őszintén, nem vagyok sem az új láncosaiktól, sem az új kaszáiktól elájulva. Nézegettünk Kawa motoros kaszát, 143B-t, de valahogy a lehajtás nékem gyengének tűnt a 2,7pacihoz. (A motor viszont No.1!) Főleg a szöghajtás volt túl kotyogós. Ezért lett a vége a 154-es, 3LE, ezis egy "régebbi" konstrukció, ez a legnagyobb kaszájuk, Solo motorral, és ez valóban gyilok, csak picit drága. Mi 160-ért vesztegetjük. A 148-ast nem ismerem, elvileg csak a motor erősebb rajta, mint a 143-on, de remélem a szöghajtást is paszosabbra csinálták. Sellier, én inkább a Komatsu-ra szavaznék.

 

theman3, énis ugyan ilyen motort nyúzok, 1997 óta és gyári. Pedig nyírom a füvet esküszöm. :) Semmi baja az ég világon, gyári légszűrőszivacs, gyári gyertya, gyári minden. Évente cserélem az olaját, meg a szokásos karbantartás, és most is első rántára indul és dolgozik becsülettel, félgázon a jövő hetet is lenyírja, fullon meg a vakondtúrás is repül a szomszédba. Nálad valszeg kopás van újra, és szökik a csúcskompresszió, attól nincs nyomaték. Mikor perselyezve lett, kapott gondolom gyűrőket is, lehet azok koptak el és a henger rendben van. De a regulátor is szarakodhat, bár attól még lefulladni a nem kéne. Mérj egy kompressziót.

Előzmény: 4125 (3799)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3816

szerintem kopás. milyen a kompresszió? nekem is ilyen van és ez is fullad, kompresszió elég kevés van már benne szegényben

Előzmény: theman3 (3812)
elmax Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3815

4125 kérdésére válasz:

 

Ők mondták (hermesz áfész) ezt az árat. Kérdeztem még 2 másik helyet ők már kicsivel többet mondtak .

 

No jóvő hétig még be-be nézegetk itt, meg figyelem a hírdetéseket a neten.

 

Wanderkarte, meg hogy eltünt. Kár.

Előzmény: 4125 (3800)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3814

Hát ezaz, a motor hangja mellett a damil sípolása igencsak eltörpül... :DD

Ez is üzlet: Ha nincs hallásvédőd, vegyél csendes damilt, hogy ne süketülj meg ídő előtt!!! Csak az jóval drágább, ha meg majd lesz hallásvédőd, akkor arért használd a csendes damilt hogy a szomszédokat meg a lakókat ne idegesítsed! :))

Előzmény: napalm. (3813)
napalm. Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3813
hogy a motor mennyire ordít mögötted az meg tökmindegy :D
mekkora baromság ez a csendes damil....
Előzmény: MagdalenaNeunerFan (3808)
theman3 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3812
Sziasztok !

Vany egy tecumseh vantage motoros kb 10 éves fűnyíróm,amit már többször szétszedtem és összeraktam egyszer még egy generált is kapott.(Meg egy hüvelyt mert az eredeti aluminium henger rendkívül gyorsan elkopott)Most az a hiba hogy egyszerűen nincs ereje, a gázra reagál ,felpörög alapjáratról normálisan.Viszont amikor elkezdünk vele füvet vágni egyszerűen lefullad.Gyertya, légszűrő,olaj rendben.Az a baj hogy nincsen hozzá semmilyen javítási segédletem és a neten sem találtam.Nem tudom hogy ez ismét a kopás miatt van már vagy valamilyen porlasztóbeállításból adóthat.Volt valakinek ilyesmi tapasztalata vagy egy javítási leírást tudna valaki adni?

üdv
sellier Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3811
Hali fefe!

Nos, voltam lent a boltban, elvileg van szervízhálózata a környéken, és itt helyben (Nagykanizsa) is. Egyik hozzászólásodban írtad, hogy nem lehet rá "sima" fűnyírókést tenni, mert nem bírja (a kés). Most ez mit takar? Milyet lehet rá tenni? És mi a helyzet a hozzá adott három ágú késsel? Akkor azzal nem gazdaságos a használata? Amit megdurrantottak tőlem, a 450-es stihl, azt is szinte mindig késsel használtam, azon okból melyeket te is említettél. Vagy ennél (Komatsu) kell hozzá venni még valami spéci kést?
Hm... nehéz dönteni...
Tényleg, te használtál már solo-t? Esetleg van-e gyakorlatbeli összehasonlítási tapasztalatod?
Előzmény: fefe73 (3802)
Lipi07 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3810

SD-re 200 literes gyűjtőt lehet rakni, 80ezer körül, de ha annyit hozzáteszel, már érdemesebb eleve a gyűjtőst venni. És nem csak emiatt, a gyűjtősnek igazi hydros hajtása van, lábpedállal szabályozható előre-hátra irány, és a sebesség is, míg a kidobós félszerzet e tekintetben.
A kidobósnál van egy külön irányválasztó kar, 3 állású ráadásul, és ott a sebességet nem pedállal, hanem ezzel a karral tudod szabályozni, meg a gázkarral. Egy hátra állása van, kettő előre. Előre van egy nyíráshoz, és van egy gyorsabb, a közlekedéshez.

Az utólag felszerelhető gyűjtők nem is olyan jók, mint a gyűjtős trakeszok, ha nedvesebb a fű, eldugul, szálhatsz le kitakarítani.

Gépdoki néha mindenáron a legolcsóbb akar lenni, szokta változtatgatni az árait, nálunk nem változtak az árak. Ez az ő dolga, ha neki ennyiért is megéri dolgozni vele.

Előzmény: 4125 (3809)
4125 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3809

egyik haverom fűnyíró trakeszt akar venni.

megkért nézzek szét neki, ő nem ért hozzá.....

délelött megnézetm az árakat leginkább a két mtd platinum gép érdekelt, de a profikisgép.hu-n láttam az akciós yardman tf4020-ast, megnézetm a kerttechnika.hu oldalán is ugyanezen gépeket, mindhárom jóval drágább volt, több tízezer huf különbségekkel.

most délután fordult a helyzet, kerttechnika.hu-ál olcsóbbak több tízezerrel, úgy , hogy  a profikisgep.hu oldalán szerintem nem drágultak a nevezett gépek.

csak leírtam amit észleltem, haverom viszont örülni fog, hogy lefelé mennek az árak. :-)

ennek viszont Lipi07 nem fog örülni.

vagy holnapra ti is engettek az árból :-))

 

 

tudja vki hogy az sd platinumra mekkora fűgyűjtőt lehet rakni?

és mennyibe kerül kb, és persze hogy mennyire használható ez az utolagos gyűjtőszerkezet, mert erről semmit sem találtam sehol.

 

MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3808
Na, akkor Te jól jártál, mert az én 450-emhez 2,4mm kör alakú, "csendes" damil járt. De azt megállapítottam hogy a "csendes" damil semmivel nem halkabb, mint a nem csendes, sima köralakú, szóval ez a csendes egy nagy hülyeség...
Előzmény: 4125 (3806)
Lipi07 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3807

Hmm...ez nekem meglepő, hiszen rengeteg féle 3mm-es damil létezik, 3,3mm-est is gyárt pl az Oregon is. És sokat elvisznek belőle, de lehet pont ezért, mert a Stihl boltokban nem tartanak :) 2,5-3 lovas gépnek a 2,4-es karcsú nagyon szerintem, azokba már nyugodtan mehet a 3, 3,3-as damil.

 

Előzmény: 4125 (3803)
4125 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3806
nekem alapból 3,3 damil volt a géphez gyárilag.
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3805
Igazából a Stihl katalógus max a 2,7mm-est ajánlja, de azt is csak a kétszálas fejbe, a négyszálasba meg 2,4mm-est. Elvileg a katalógus szerint 3mm-es és 3,3mm-es damilt a magyar Stihl boltok nem forgalmaznak. Meg 5 szögletű damilt sem. Csak akkor tényleg mibe kell a 3,3-as, ha nem ajánlják semmibe? Én 3mm-est használok a 4szálas fejbe, még nem döglött meg tőle a masina... (Csak el ne kiabáljam)
Lipi07 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3804

A solo régebbi, saját fejlesztésú kaszái nagyon jók voltak, a 134-140-es szériák. Korábban írtam már a fórumon, hogy mi a helyzet Soloék házatályán, bemásolom:

 

" ... a solonak volt egy nagyon jó konstruktőre, aki sajnos nyugdíjba ment 4-5 éve. Ő alkotta a 410, 412, 423 permetezőket, a 119, 127, 134, 140 bozótvágókat többek között, amik bitang gépek is voltak. Az új alkotói csapatnak még bele kell rázódnia, hogy mit hogyan csináljanak sajna. Az új csapat csinálta a Solo 129 gépet, ami a Dolmar MS 290-el megegyező.
Sok bajunk volt vele, amit írtam is nemrég neked, ezért inkább a Maruyamát ajánlanám. Csak jókat hallunk a Maruyama gépekről! Kertesházas is vett tőlünk Maruyama-t, igaz ő a legnagyobbat, de ő is alá tudja támasztani a Maruyamák milyenségét. Valamelyik topicban van
kép és hozzászólása is.

Maruyamák egyébként voltak régebben is az országban, a régi permetezőik leginkább, azok is bevált gépek voltak. Az új, most kapható Maruyamakat is egy fiatal mérnökcsapat alkotja, de jobban sikerült nekik, mint a Solonak.
Bár a Solo is jó úton halad, mivel Kawasaki motorokat szerelnek leginkább a saját gépeikre :))"

 

A Kawás Solo kaszákkal még nincs igazán nagy tapasztalata szerintem senkinek, mivel tavaly nyár közepén jöttek be az országba. Eladtunk tavaly nyáron egy 148-ast fűkaszálásból élőnek, ősszel hozta be a gépet téliesíteni, átnézetni, addigra megkereste vele az árát, és elégedett volt a választásával. Idén már többet elvittek, önkormányzatok is közhaszontalanoknak  - eddig még nem nyírták ki a gépeket :)
Kawasaki motorok is csak pár éve terjedtek jobban el, azokkal sem volt még semmi gondunk (fűnyírókon, traktorokon), ezért én megelőlegezem a bizalmat a fűkasza motorjaiknak is.

 

Maruayama bozótvágója van már pár embernek itt a fórumon is, azt is, és a kawás solot is merem ajánlani. A mauryamaval annyi van, hogy nem tudom már pontosan, hány lóerősek, mert mindig más infot kapunk róluk, a gyár honlapján meg nincs megadva ez az adat. A legnagyobb 2,6-3 lóerő körüli.

Előzmény: bozótirtó (3761)
4125 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3803

tapasztaltam már én is, hogy nem kapható 3mm-es damil, 3,3-ról meg hallani sem halottak még.

amikor vettem az fűkaszámat, kérdeztem az eladót, hogy vane hozzá damilja, akart adni 3-ast, de mondtam neki hogy ebbe 3,3 van gyárilag, ekkor nagyokat nézett, és méricskélte, hogy  tényleg 3,3-as van-e bene.

fefe73 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3802
Ez a siófoki stihl bolt volt.Amúgy jó a kapcsolatom velük de hidd el nem volt ilyenjük és a nagy gépekhez a 2.7-est ajánlották.
Sellier!
Ha akarod kipróbálhatod a gépemet csak rajtad múlik.Én siófoki vagyok.Üdv.Fefe.
Előzmény: Lipi07 (3794)
bozótirtó Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3801
Sziasztok.Ezzel a damil dologgal én is így jártam a stihlesekkel.A Stihl katalógusban benne van a 3,3-as damil is,de a Stihl szaküzletekben nem tartanak csak2,7-est maximum.Ők nem ajánlanak vastagabb damilt a saját gépeikre még az 550 géphez sem.(ez számomra érthetetlen)Lipi olvass vissza légyszives egy kicsit!Korábbi kérdésemre tudnál válaszolni?A Fükasza topikban is lenne egy kérdésem.Köszi.
Előzmény: Lipi07 (3794)
4125 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3800

elmax!

hól mondták a szöghajtás árát?

 

ők importálják az oleo-mac-ot http://hermesafesz.hu/cegismerteto.php

bolthálozat menűpont alatt van telefonszám, kérdezd meg őket is.

 

amúgy régebben volt vki, akinek spart25-je volt, de leégett a fészerben, annak lehet, hogy jó lenne a szöghjtása, csak nehéz lenne utoérni azt aki írta ezt anno, meg lehet már meg sincs a gép.

Előzmény: elmax (3798)
4125 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3799

szasza1!

 

a MTD 53 SPBE HW, wector egyik hozzászólását olvasva, nem biztos, hogy 6,5 lóerős, itt a link, olvasd el a hozzászólását.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=78081180&t=9001655

 

a B&S series 650-nek talán már kényszerolajzása van, de azért járj utána.

itt olvashatsz egy cikket az olajzási fajtákról és, hogy kinek milyen kell.

http://www.kerttechnika.hu/?page=cikk&page2=cikk2&id=183&PHPSESSID=d8ee78a9e295aff7cdf0f1982c493fbd

 

önindítója is van, ami szerintem felesleges, persze ezt neked kell eldönteni, de plusz alkatrész-ek, ami-k plusz hibalehetöségeket okozhatnak majd.

 

másik három gépen kawasaki fj180-as motor van, ami biztos, hogy kényszerolajzású, nekem két fűnyírómon is kawasaki motor van, meg vagyok elégedve velük.

 

na és persze nagy különbség a meghajtás és a kerékméret, sokan dicsérika a nagy hátsó kerekeket, és sokan az elsőkerék hajtást, de teli fűgyűjővel felfelé egy domboldalon, nagyon könnyen kikaparhat az első meghajtott kerék, a hátsók kevésbé, mert le vannak terhelve, tehát dombos területre, első kerék meghejtású lehet nem sokat ér, és persze az olajzási módra is oda kell figyelni.

az állítható sebesség szerintem nagyon fontos, fölleg, hogy sajnos nem adják meg a gyáratók a pontos sebességet, és ha nem állítható sebbeségű a gép, és nem kényelmes a tempó, hát akkor nem lesz örömteli a fűnyírás. :-)

Előzmény: szasza_1 (3785)
elmax Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3798

 

Elnézést, igen a szöghajtás ment tönkre.

 

22080.-Ft ba kerülne. Új gépet meg kapok akár 46900.-ért is. Itt az én dilemmám.

 

Ha valakinek lenne tehát ilyen alkatrésze olcsóbban, vagy olyan gépe mint Wanderkarte-nek (besült motorú) Sparta 25 eladó; akkor kérem jelentkezzen. A fű közben meg csak nő :(

 

 

 

 

 

4125 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3797

sellier!

 

itt a forgalmazó oldala: http://www.erfaker.hu/index.php?mid=9

 

szerintem kérd meg azt a boltost, hogy akinek rendelt 4 darabot, azzal találkozhass, náluk biztos meg tudod nézni a gépet és talán még ki is probálhatod.

 

egyébként vki itt korábban azt írta hogy a komatsu munkagépek nem a legjobbak, hát én pont az ellenkezőjét tapasztaltam, és nem a kompakt rakodokról beszélek hanem a jóval nagyobb kategoriákról.

 

egyébként a komatsu sokmindennel foglalkozik, ipari robotokkal, présgépektől, a plazmavágóig..........................

 

 

http://www.redmax.com/Page3371.aspx

 

http://komatsu.lap.hu/

Előzmény: sellier (3795)
gravir007 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3796
Én a komatsuról egy dolgot tudok nagyon régóta gyártanak földmunkagépeket nagyon jó minőségben, szóval nem egy noname cég, azt nem tudom ilyen kisgépeket mióta gyártanak.
sellier Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3795
Szia fefe!

Köszi a tapasztalatokat! Még mindig nem döntöttem, gondolkodom a dolgon... Nem akarom elkapkodni, az igazság meg az, hogy egyik típussal sem volt még dolgom. A boltban, ahol a Komatsut mondták, azt tette hozzá a "főnök", hogy rendelt le ő is az ismerősének négy darabot, akik napi szinten használják az erdőn, meg kint "terepen", szóval ez a fő profiljuk, és igaz, hogy csak két hét telt el, de jó visszajelzéseket kapott, bírják a dzsungelt a gépek. Hát, nehéz dönteni... Külalakra nekem szimpibb a solonál, kicsit masszívabbnak nézem, de most ez csak "optika", igazából nem tudom mi a szín tiszta igazság. Az lenne a jó, ha az ember ki tudná prószálni őket kint a valóságban, úgy biztos könnyebb lenne a döntés. Amit Lipi ajánlott címet, /Köszi Lipi!/ ott most a 3 pacis solo 120 ezret kóstál, szóval van 20 ezer különbségem... de tényleg totál középponton vagyok a kettő közt, mert "egyszer szeretném megvenni", de ezt ti is ismeritek. Az a gáz, hogy ahol a Komatsut mondták, ott csak rendelésre hoz a figura, mert náluk csak kisebb gépek vannak készleten, de Komatsu az nincs még mutiba sem. Hát, még kicsit érlelem a dolgot, aztán meglássuk. Addig meg ott van a jó öreg kézi lengető, addig pengetek azzal, jobb híján.
Köszi a hozzászólást, asszem lemegyek a boltba, és rákérdek konkrétan a szervízhálózatra.

Üdv.!
Előzmény: fefe73 (3789)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!