Keresés

Részletes keresés

lac1 Creative Commons License 2011.04.24 0 0 27068

Ja. De a mostaniban akkor hagy rendesen vizet, nem?

:-(

mondtam én, hogy inkább betonozz egyet. Akkor nem kéne merni.

;-)

Előzmény: nyárimádó (27065)
lac1 Creative Commons License 2011.04.24 0 0 27067

Jaj, rossz gombot nyomtam meg.

 


Erre jön a felső takaró sín, és a tömítés. A polikarbonát végére a párazáró, ezt sokan megspórolva szilikonnal nyomják be, de az nem jó. Aztán kell a két szélére a végzáró elem.

Ha olcsóbban, akkor valami tartószerkezet, és veszel "H" elemeket a polikarbonát lapokhoz, természetesen oda is a végzárókat

Nem egyszerű. És akkor még ott a végén a félköríves elem,  ami az egész fedést lezárja.

Nem tudom... én kilátástalannak ítélem az otthoni eltolhatóságot.

..

Csinálj ilyent, ezt valami ponyvagyáros is megcsinálja, Magyarországon is van ilyen, én már láttam tőle medencefedést.

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/poolueberdachung-,-schwimmbadabdeckung,pools,swimmingpools/934221#

 

Emelhető kvitel:

http://www.argana-pool.de/sunpools.php

 

Vagy a teszkó elől el kell lopni olyin izéket, amik alatt a bevásárlókocsikat tartják.

:-)

http://www.youtube.com/watch?v=8MsnpWpVFd0&feature=related

Itt egy videjó, ami lehet látni, a megkívánt precízség.

Előzmény: lac1 (27066)
lac1 Creative Commons License 2011.04.24 0 0 27066

Arra jutottam, hogy vagy korrekt fedést vagy semmilyent.

A vonyarci ABBÓL volt, le volt festve fehérre.

Ugyebár van egy ötlet, ha zártszelvényből csinálod, vagy csőből (ezt megfelelő eszközzel rogyásmentesen lehet hajlítani), akkor a polikarbonátot lehetne belülre tenni, ugyanis a rugalmassága miatt nekifeszül a vasnak. Vagy "T" idomból, akkor legalább a polikarbonát lemezeket még jobban pozícionálhatod.

Szemétbehordás az szerintem minimális, ha csak nem csinálsz 10 centis hézagokat.

Mindjárt keresek neked képet a "gyári" elemekről, ami öntartó.

Én? Már gondolkodtam a felhúzóson is.

Nah, ez az önhordó elem:

 

Előzmény: bgaby (27064)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.24 0 0 27065

De, oldalt van. A régiről volt szó, amilyen splattalonnak van jelenleg.

 

 

Előzmény: lac1 (27063)
bgaby Creative Commons License 2011.04.24 0 0 27064

végül te mire jutottál a több km után??? milyen fedést tettél/teszel a medire?

 

tudja valaki, hogy mi a fóliasátor vázak anyaga - alu, vas, ...?

a vonyarci látottak szerint megoldható zártszerlvényből (egyéb más vas idomból) is a szerkezet?

 

nagy baj, ha a pontatlan hajlítást bekalkulálva eleve hézagokkal tervezzük meg az elemek egymásba csúszását?

ez mit okozhat - alákaphat a szél - 5 %, szemetet hordhat be a hézagoknál - 10%, etc -????

ha az egyik oldalon a falon lenne vezetve, az már kisebb kihívás a hajlítós embernek?

 

az elemeket - az eltolható kapuk mintájára is - sínben vezetve lehetne eltolni

 

 

BOLDOG HÚSVÉTOT MINDENKINEK!

Előzmény: lac1 (27061)
lac1 Creative Commons License 2011.04.24 0 0 27063

Én is söpröm. De nekem padlóösszefolyóm van, neked is? A mobil mediknek nem az oldalán van az is?

Előzmény: nyárimádó (27062)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.23 0 0 27062

Most így visszagondolva, tényleg sok a 10 cm. Az biztos, hogy az ürítés utolsó pár centijein megmutatkozik az örvény és ott szürcsöl levegőt és esik a nyomás ( 4-5 cm). Én ekkor sepertem arra a vizet, így azt sem kellett felmosóznom. Nem tudom, hogy van összerakva splattalon rendszere.

 

Előzmény: lac1 (27060)
lac1 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 27061

Amúgy ha Vonyarcvashegyen jársz, akkor a központban, az út északi oldalán valahol láthatsz egy házilagos fedést, sima, fehérre festett - talán? - zártszelvényből vannak hajtogatva ívek, azok ugyanabból az anyagból kereszttartók, a polikarbonát lemezek simán át vannak fúrva meg a zártszelvény is, és tök egyszerű módon oda vannak csavarpzva. A két vége ottjártamkor  nem volt megcsinálva. Folyamatosan nézz északra, közvetlenül a kerítés mellett van, a járdától 50 centire.

Ha a guglin nézen, akkor pont a Vonyarcvashegy felirattól jobbra a fehér négyzuetes paca. Ha továbbmész Tihany felé 2kilométert, akkor találsz az úttól beljebb egy medencefedéssel foglalkozó cég lerakatát. Az is látszik a guglin a hosszú egyenes vége felé, Balatongyöröktől párszáz méterre.

:-)

lac1 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 27060

Szia,

 

igaz nekem lejt, de csak annyit, hogy szinte semmit. Azt látom - és hallom - hogy amikor kicsi a víz és örvénylik a lefolyónál akkor levegőt is szív, de nekem nem hagy többet, mint kb.3-5 liter. A kis szemétlapáttal merem fel, olyan kevés. Ha nekem tíz centi maradna, az kb. 600 liter lenne. Az kéne még csak...

Az lehet mondjuk, hogy nekem függőleges csövön át megy a szivattyúba, aminek a tetején van a porszívó elágazás - lezárva persze - és oda szorul a levegő, de oda nem fér több mint 1-2 liter víz. Tudom, hogy ez víz és nem levegő, csak azért írom, hogy nekem sincs sok hely a levegőnek.

Előzmény: nyárimádó (27058)
lac1 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 27059

Csupa rossz hírem van... Egyrészt ez egy német cég, de a link alább.

A link még azért is lesz hasznos, hogy lásd, othoni fusiban te tologatósat nem hiszem, hogy össze fogsz rakni, pláne nem olcsón. Hidd el, én már futottam vele pár kilométert, amire erre a megállapításra jutottam. A fóliás sem olcsó, mert habár vehetsz mez.gaz fóliát, de az nem tökéletes erre a célra, vagy  éppen vehetsz olyant, amilyen a képen van, a beszerzését már nem tudom hova tettem, de árban kb. annyi mint a keménytető alapjául szolgáló polikarbonát lap. Vagy csinálhatod SAN lemezből (keress rá a neten), de az is annyi. Íveset SOHA nem fogsz gép nélkül hajlítani, egyformát meg pláne nem. Sőt, hajlítógépen is csak úgy, ha megoldod, hogy a profil hajlításkor ne rogyjon be...

Ha körcikk alakút akarsz, akkor nem tudsz a szélére ülni, ha eltolhatót, akkor meg a sínrendszernek kell olyan precíznek lenni, hogy a szeletek egymás alá be tudjanak csúszni.

De nézd a link alatt a képeket.

 

http://www.schillab.at/schwimmbadabdeckung.htm

 

http://polikarbonat.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=48&Itemid=72

 

http://aplast.hu/hu/termekek/reszletek/5_sanplast_sztirol-akril-nitril_san/

 

 

Előzmény: bgaby (27057)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.23 0 0 27058

Szia!

Ismerős a történet, mert nekem is ez a medi volt homokszűrővel. Azért hagy benne vizet, mert az utolsó 5-10cm körül már levegőt is szív, és abbamarad a tudomány ( belevegősödik a szivattyú, még a hangján is hallani, hogy nem úgy jár). Innentől kezdve felmosóvödör a téma. Vagy nincs vízszintbe állítva a medencéd, vagy csaljál úgy, hogy 1,5 -2cm -t ejtsen a lefolyó felé. Sőt, ha ezt megtetted, akkor máskor mikor engeded ki a vizet, beleállsz a medencébe és sepred a vizet a lefolyó felé. Ilyenkor is marad vagy 5-10 liter benne, de jobb, mint 6 vörör, azaz 60 liter.

Üdv

Előzmény: splattalon (27051)
bgaby Creative Commons License 2011.04.23 0 0 27057

igen- igen, hasonlót képzeltem el :)

légyszi küldd át a linket, h ki csinálja, forgalmazza, v milyen néven fut - pool dome?

 

a medence nálam elég közel van a falhoz (ahogy a képen is), így lehet, hogy el se fér ez a megoldás, ha lehajtom.

 

ezért egy hasonló szerkezet lenne a leginkább alkalmas, mint a képeken, csak okos megoldásban :)))

ehhez kérnék segítséget, milyen anyagból lehetne megcsinálni...

 

 

 

Előzmény: lac1 (27056)
lac1 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 27056

Előzmény: bgaby (27055)
bgaby Creative Commons License 2011.04.23 0 0 27055

HELP!

 

Sziasztok,

 

medencefedés megvalósításához ötleteket, gyakorlati tanácsokat szeretnék kérni.

 

Amit szeretnék: ovális medence (6,1x3,7) felett eltolható, gurulós tetőt nagyon low-cost megvalósítással

(pl. mg. fóliasátorhoz hasonlóan, csak több elemből, egymás alá begurítható, vagy régen voltak ponyvás garázsok, amik vhogy összecsukhatóak voltak - ennek a működési elve alapján vmi hasonló...)

 

Készítettetek már hasonlót?

Tervezi vki?

Esetleg gyártó, aki nem csak milliós nagyságrendben gyárt ilyeneket?

 

Köszönöm

Xetni Creative Commons License 2011.04.23 0 0 27054

az lenne a kérdésem, hogy a BLUE medencéknél van valami olyasmi garancia mint pl. a bestwaynél, ha visszaküldesz ezt meg ezt akkor garanciálisan cserélik a medencét???

index27 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 27053

lac1 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 27052

Nem levegős tutira?

Az én Shott-om szinte szárazra szívja a medit, pedig nem is az alján van.

Előzmény: splattalon (27051)
splattalon Creative Commons License 2011.04.22 0 0 27051

sziasztok

egy kérdésem lenne,mert megragadtam.

összeraktam a homokszűrőt,bekötöttem.

engedtem a medibe vagy  kb.40 centi vizet.leteszteltem a forgatást,frankón megy.

gondoltam akkor leengedem a homokszűrőn keresztül .

a medibe a padlón van a kifolyó ág.nincs akna a medi mellé van letéve a gépészet.

kezdte is tüntetni el a vizet,de a végén belassult és vagy kb.10 centi vizet hagyott benne amit nem sziv ki.

pontosabban lelassult a folyás és nem mertem a szivattyút tönkre vágni.

na most nem erősségem a fizika,metafizika,alkalmazott tudományok :-)

józan paraszti ésszel nekem ugy lenne reális,hogy kiszivja szinte az összes vizet.

vagy tévednék?

ötletek?

 

thx

bye

lac1 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 27050

Nem kell az alját kicentizni!

Előzmény: MuKi^ (27048)
zsolesz12 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 27049

Szia MuKi!

 

A 7 méter azt jelenti, hogy 0.7 bar a max nyomás amit csinálni tud a szivattyú, mivel 10 méter vízoszlop nyomása 1 bar. De 7 méteren már nem lesz szállított mennyiség.  A 100 l/ perc- es vízhozamot csak akkor tudja teljesíteni, ha nincs esetleg leszűkítve a szívó vagy a nyomó ága (pl szűrőbetét,stb), ha nem kell emelnie, vagy esetleg lentről felszívnia. Tehát ez az érték akkor 100l/p, ha csak keringetnie kell a vizet a szivattyúnak. Egyébként szerintem, ha a szivattyúd a medi vízszint alatt van akkor működnie kell. A lényeg, hogy ne tudjon lelevegősödni. Ha a tartály teteje magasabb a vízszintnél akkor amikor leáll a szivattyúd, ott mindíg levegő lesz, mivel kiegyenlítődik a vízszint a medi vízszintjével,  amit induláskor először ki kell nyomnia a szivattyúnak. Szerintem, ha mást nem is de a szivattyú szívóági csatlakozását mindenképpen az oldalfal átfúrásával kell, hogy megoldjad. Ezt nemigen tudod elkerülni nyugodt szívvel ebben az esetben. Az, hogy átdobok egy csövet a peremen és lesúlyozom az nem megoldás, mert ezek a szivattyúk akkora víztömeget mozgatnak meg, hogy ha esetleg a csövet odaszívja a medi falához vagy aljához, és nem veszed észre, magától nem fogja "elengedni". Tönkremegy az egész.  Nekem is (ugyan puhafalú az enyém) kb a felénél van a szívóág, nem az aljánál gyárilag.

Előzmény: MuKi^ (27048)
MuKi^ Creative Commons License 2011.04.22 0 0 27048

Szia Motinka, Nyárimádó, Splattalon!

 

Motinka, köszönöm az infókat, ma végre időben (világosban) hazaérek melóból és megnézem tüzetesebben az adaptert, teszek fel róla képet is.

 

Nyárimádó, Splattalon, köszönöm a linket ez tényleg szuper vételnek tűnik. Lehet le is csapok rá, de Motinka írta, hogy a homokszűrőt is a medence aljával egy szintbe kell tenni. Ezt csak azért nem értem, mert a bolt oldalán ennél a típusnál van egy ilyen adat: Hmax=7m 100lit/min Ez nem azt jelenti, hogy maximum 7 métert tud emelni, 100l/perc teljesítménnyel? Mert ebben az esetben az a 70 cm amit emelni kellene nem is lenne sok. :)

Előzmény: motinka (27047)
motinka Creative Commons License 2011.04.21 0 0 27047

Ha igaz ez a szűrő 2 részből áll:  egy 220/12V adapter és egy motor, ennek tengelyén egy lapátkerék az egész körül egy nagy műanyag bödön amiben bent van a papirszűrő, Ezt a nagy bödönt kell két fém pálcikán rögzítve belógatni a vízbe.

Az adapter egy kb 1,5 méteres villásdugós 220 V-os kábel és maga a trafóból áll.

Az adapteren a 12 V egy menetes dugós aljzat van, amibe be lehet dugni majd rácsavarni a 12V-os gumikábelt, ami a szivattyúhoz megy és abba vízmentesen van bevezetve.

 

Tehát a víz környékén csak 12 V van!!!

 

A kérdés hogy egér kartárs mit rágott el? Az adapter 220 V-os vezetékét? vagy a 12 V-os vezetéket?

 

Persze mindegy, mert mindkét esetben javítható a történet, mivel a 220V nem nedves helyen van  ahol meg vizes lehet bármi ott 12 V van, azaz nem fog megrázni senkit, mivel a 12 Volt nem ráz, ráadásúl az adapter (trafó) kettős szigetelésű, így a 220V még véletlenül sem tud átjutni a 12 Voltos oldalra ( azért FI relét célszerű elé tenni).

 

Nyugodtan szedd szét és cseréld /javítsd ki a vezetéket és vizmentesen ragaszd/tömítsd le. Ha a motor miután össze és bedugtad az adapterbe,  megy, akkor bingó (azért szárazon sokat ne járasd).

 

Előzmény: MuKi^ (27039)
splattalon Creative Commons License 2011.04.21 0 0 27046

szia

leütném én,de azt hiszem MuKinak akartam címezni az ajánlatot.

én télen vettem 20ért a Va..án komplett homokszűrőt szivattyúval.

ma próbáltam ki mert már tesztvizet engedtem a medibe egy keveset....

már csak egy bekötőcsonkot kell kukáznom a fej részbe,amire a flexi csövet rácuppantom (ez nem volt meg hozzá)

 bye

Előzmény: nyárimádó (27044)
splattalon Creative Commons License 2011.04.21 0 0 27045

szia

A medve sem játék!!!!!

ezt kihagytad :-)))))

bye

Előzmény: nyárimádó (27041)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.21 0 0 27044

VAZZE, ÜSSED LE !!!!!!!!

Van hozzá cuccom, ha gatya valami rajta!

 

Előzmény: splattalon (27043)
splattalon Creative Commons License 2011.04.21 0 0 27043
Előzmény: nyárimádó (27042)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.21 0 0 27042

Valamelyik oldalon még mindig árulja a srác a Shott-ot.

Jó cucc, előszűrővel, órával, kicccci alku és qrva jó mindenkinek.

 

Előzmény: lac1 (27037)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.21 0 0 27041

Az irományodból kitűnik, hogy "fosol" szétszedni. Én sem játszok az árammal, sem a gázzal.

Ne csináld!!!!

Előzmény: MuKi^ (27039)
nyárimádó Creative Commons License 2011.04.21 0 0 27040

50 db-os tesztcsík bőven elég, ha klórt használsz. Az aktív oxigénnel való fertőtlenítésnél 50 db nem volt elég egy szezonra, mert ott hetente 2-3 alkalommal is ellenőrizni kellett a vizet.

Üdv

Előzmény: palakoz (27036)
MuKi^ Creative Commons License 2011.04.21 0 0 27039

Nekem az adapter amit tőben elrágtak (az viszont nem szétszedhető). Elviekben ha szétszedem a szűrőt és tőből kicserélem a vezetéket, akkor működhet, ha van esetleg ilyen adapter aminek a két végén van valamennyi vezeték, amit lehet toldani. Itt csak attól félek, hogy újra össze tudom-e rakni vízhatlanra a szűrőt úgy, hogy ne világítsunk amikor belemegyünk a medibe. :)

Előzmény: motinka (27038)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!