Keresés

Részletes keresés

DiamondsHead44 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 3852

Kedves és tisztelt ismeretlen szájbereteres segítő szakértők!

teljesen zöldfülű vagyok a témában, ezért minden hasznos info jöhet

elvileg kertszerű, gyakorlatilag ősbozótos jellegű telek birtokosa lettem. kb. 1200 nm terület, nagy lejtés, cserébe néhol köves, de semmiképp nem egyenletes altalajjal. a telken van jópár fa, közöttük sok fásszárú növén + derékig érő növényzet. 1-2-3 évig nem is lesz másra lehetőségem csak kb. havonta jól lekaszálni a gazt.

azt már tudom (na jó sejtem), hogy olyan benzinmotors fűkasza segíthet, ami vágókéssel is rendelkezik.

sok oldalnyit hszt már visszaolvastam, de még vannak fehér foltok.

megbízható, laikus által is jól kezelhető, egyszerűen karbantartható masinát keresek. mit javasoltok? (pl.: a sparta 25-ről sok jót írtatok, de a leírt feladatnak is elegendő a teljesítménye?)

ha vevőbarát üzletetre is kapok javaslatot Bp-Nógrád megye viszonylatban, ahol kellő szakértelemmel és türelemmel rendelkeznek (Lipi?) külön +köszönöm.

Kellemes, jómunkás kertészkedést mindenkinek!

sellier Creative Commons License 2008.05.10 0 0 3851
Hali Csaszu!

Voltam is lent ott ahol mondtad, de sajnos nem forgalmaznak Komatsut, mivel nem tudtak megegyezni, hogy megkapják a szervizelésüket is, és így nem vállalták a forgalmazásukat sem. De végül is volt róla szó, csak nem jött össze. Amúgy jót mondtak a gépről, csak ajánlani tudják, főleg ha 140-ért meg tudom szerválni. Valószínű akkor maradok e típus mellett.
A szervizelés kérdésében azt mondták Börzöncén van háttér, akik foglalkoznak vele, bár állítólag ritka, hogy arra kerülne a sor... (bízom bent)
Előzmény: Csaszu (3842)
theman3 Creative Commons License 2008.05.10 0 0 3850
Hát ismét segítettél rajtam,nagyon köszönöm.Kinnt bütyköltem a régi gépeket és talán sikerült rájönnöm a hibára majd kiderül, de aztán el kellett menjek vásárolni.Míg írtad bennt voltam az OBI-ban és vettem egy troy-bilt-et. :-)) A
Előzmény: 4125 (3847)
ugyuli Creative Commons License 2008.05.10 0 0 3849
sziasztok
Idelent Veszpremben is van mtd 46 spo, illetve mtd 48b (briggs 3,5LE nagy hatso kerek) is 60e-ert az obiban.
Erosen gondolkodom egy 48B-n atmeneti megoldaskent -mivel surgosen kellene venni valamit - 1 max 2 evre a ~800-1000nm fure a telken. Magasabb arkategoria nem opcio meg egy evig sajnos, de valamit muszaj venni addig:(
Előzmény: 4125 (3847)
4125 Creative Commons License 2008.05.10 0 0 3848

theman3

 

a kawasaki fj180-as motort megtalálhatod a husqvarna 2008 fűnyírói némelyikén 200ezer fölött van az áruk.

viking ipari fűnyíróin, amik már túllépik a 300ezres árkategoriát.

toro fűnírókon is alkalmazzák ezt a motortipust.

mtd-piros, és yardman gépeken, és sok magyarországon nem forgalmazott márkán.

 

tehár nem lesz gond az alktrész ellátással, általában a 100ezer huf feletti gépekre tesznek kawa motort, csak az mtd nagyáruházas gépein: auchan-ban, metro-ban kapható két olcsóbb árkategoriájú gép amit ezzel a motorral szerelnek.

mtd pkm és spkm gépek utobbi önjárós.

de ezek elég puritán gépek tehát a kerekük pl. igen törékeny stb...

de nagyon olcsók, az auchanban pkm például kb. annyiba kerül mint külön a kawa motor. de ez nem szakkereskedés, tehát ne várj semmit az eladóktól.

 

itta kawasaki honlapja:

http://www.kawpowr.com/4cycle/vert_fj180v.asp

Előzmény: theman3 (3843)
4125 Creative Commons License 2008.05.10 0 0 3847

aki akar jó fűnyírót az nézzen be a fogarasi úti obi-ba, 120 ezerről 50valahányezerre leértékelt troy-bilt fűnyírók, az mtd gyártja őket. önjárósak, briggs motorral, bazinagy hátsó kerékkel, elsőkerék hajtással. nagyon jó minőségű gépek,

ennyiért nagyon megéri.

sellier Creative Commons License 2008.05.10 0 0 3846
Köszi Csaszu!

Megteszem ezt a lépést! Nem tudtam, hogy ott is forgalmazzák, de amint tudok lemegyek.

Üdv.!
Előzmény: Csaszu (3842)
andrasizsak Creative Commons License 2008.05.10 0 0 3845
Egy kis tanácsra lenne szükségem, az alábbi gépre fájna a fogam, de semmi tapasztalatom nincs e téren. Partner 51-450SM (3750 SM) kidobós fűnyíró gép Esetleg ha van valakinek evvel kapcsolatban tapasztalata, megköszönném.
http://www.profikisgep.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=98&category_id=93&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=41
Voltaképp az érdekelne, hogy megéri-e ezt az árat, milyen tapasztalat van a Partner gépekkel stb.
Kb. 700 nm-hez, normál fű nem gaz, és kevés pénz. :) köszi.

András
Pityorka Creative Commons License 2008.05.10 0 0 3844
Szia!
Nekem csak Briggs motoros MTD gépekkel volt/van tapasztalatom. Amit elloptak az egy 3.5 le-s Briggs motoros, 51 cm vágásszéleségű gép volt, az eltelt 9 év alatt semmi baja sem volt, pedig nehéz körülmények között használtam, de nagyon odafigyeltem rá, főleg az olajra. Most muszáj volt vennem egy új gépet, ez 5 le-s Briggs motorral szerelt MTD, ugyanúgy 51cm-es, de a nagyobb gazt is simán viszi. Szerintem teljesen jó motorok, csak oda kell figyelni az olajra, és rendesen karban kell tartani. (Ez mindegyikre igaz.) Ha visszaolvasol kicsit, akkor sok hasznos információt találsz a motorokkal kapcsolatosan.
Előzmény: theman3 (3843)
theman3 Creative Commons License 2008.05.10 0 0 3843
Ha nem sikerül mostanában úrrá lennem a problémán vennem kell egy új gépet,pedig ezzel sem lehet komoly baj(új motor) és már 3 van belőle de mind a 3-at kivágom.Azonban ha esetleg valaki tudna segíteni annak örülnék.Átolvasvasgatva a topicot lenne egy pár kérdésem

1.ajánlott típus a Kawasaki ,de rákeresve sem nagyon találtam hozzá alkatrészt.Van ezzel valmi tapasztalat?

2.Ajánlott a Kohler motor de ilyet a neten sem láttam fűnyíróba.

3. Az MTD-nél látom a Thor-x és a Bolens motort ezek között mi a különbség?

4. A briggs motornál ovasgatom hogy a kisebbekkel sok a baj a nagyobbak jobbak.
Melyik típusú számít jobbnak?

5.az MTD-n belül láttam a minőségi kategóriákat de valójában mit takar ha mindkettőn ugyanaz a motor van ugyanakorra a vágásszélesség,és ugyanúgy acéllemez a ház?


üdv
Csaszu Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3842
Szia sellier
Nézz be a Makitához magyar utcán.
Vannak nagyobb dolmarok, maruyamák, hitachi, stb
Beszélj pár szót, elmond mindent, ő egyben szervízes is.
Nekem Hitachi cg51ea van, bírja a harcot.
Komatsu zenoah-ot akartam én is venni csak akkor még jóval drágább volt, ezzel sem jártam rosszul, komatsukról pedig mindenkitől csak pozitiv véleményt hallottam.
Előzmény: sellier (3811)
4125 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3841

medium84

 

az a baj, hogy az al-ko val ellentétben, ehez a géphez még fűnyírókés sem biztos, hogy kapható.

értem, hogy nagyon fontos az ár, tudom, hogy ez egy elektromos gép, és nem kell hozzá annyi alkatrész, kereket meg fűnyírókést rá lehet talán buherálni majd más tipusét is, de ha vmi más is tönkremegy rajta.......

te tudod, de hosszútávon van jobb és ami a legfontosabb BIZTOSABB, választás is.

Előzmény: Törölt nick (3840)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3840
 

Üdv!

 

Lecserélném régi 32 centis Al-KO fűnyírómat. Kinéztem a tecsóban egy 43 centiset, itt a link, nézzetek már rá, hátha van valakinek tapasztalata róla:

http://kepfeltoltes.hu/080509/F_ny_r__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Látam élőben is, nagyon kulturáltan néz ki, központi magasságállítás, jó nagy motor, jó nagy fűgyűjtő...

mcharles Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3839
Szia!
Köszi a gyors választ, megvettem a HONDA HRE 410-et. Könnyű, a kidolgozása jónak tűnik. Ilyen kategóriában nálam fontos szempont hogy legyen megbízható szervízháttér, vegyék komolyan a garanciát, és persze legyen jó, és megbízható a gép. A (látszólag) olcsóbb termékekkel még nem volt jó tapasztalatom.
Az pedig klassz dolog, hogyha tanácstalan vagyok, írok ebbe a topikba ( vagy a láncfűrészgondba ) és már jön is a gyors segítség.
Üdv, mcharles
Előzmény: 4125 (3823)
nagylaci32 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3838
Szia! Most nekem lenne egy eladó használt stihl fs 55 ösöm amit túlnőtt a gaz :) és vettünk egy kicsit erősebbet! A géphez adnék majnem egy liter olajat, rácsos arcvédőt, eredeti szemüvegét, eredeti hevederét, tartaléknak eredeti kézzel utánállítható damilfej, eredeti stihl félautómata (földhöz kaoppintod és így adagol) azt hiszem még az eredeti kés is megvan, de azt apu egy kicsit megbuherálta, eredeti csavar kulcs is megvan, ha kell egy kis szöghajtómű zsírt is adok! Ha érdekel írj privát üzenetet, ha nem akkor is!:)
Még annyit szeretnék kérdezni, aki már használt oregon damilt, az legyenszíves leírni a véleményét róla, és hogy melyik a jobb: a duoline, nylium starline, esetleg szöglehet nylium?
Mert a 755 ös oleo eredeti feje elolvasztja a fejen belül a damilt és amikor már majdnem kiért a fejből a damil gondol egyet és elszakad és olyan idegesítő hogy állhatok meg újra, meg újra!
Előzmény: kicsi* (3830)
theman3 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3837
kernyebauer,wector81 köszi a válaszokat.

Rettenetes nagyot szívtam ma.Tanácsoltátok hogy mérjek kompresziót de az ismerősöm akinek van mérője nem volt itthon,így az a nagy ötletem támadt hogy mivel mindenki kopásra gyanakodott,kicserélem a motort a tartalék motorra.Ezt kb két éve teljesen kipucoltam belülről is (ez egy újszerű állapotban lévő motor amit egy ismerősömtől kaptam )nagyon sokat szívtam amíg a két gépen lévő motort átcseréltem (mindent át kellett rakni) kb reggel 6 t-tól 4-ig csináltam,aztán az új a második rántásra beindult nagy volt az öröm.Egészen míg el nem kezdtem nyírni a füvet ahol ugyanúgy fullad mint az előző.A porlasztó volt csak a régi,ezért azt kínomban szétszedtem ,elmostam ,kifújtam és semmi.Most már teljesen tanácstalan vagyok,ez a motor biztos jó,és valószínüleg az előző motornak sem ez volt a baja.Ha nem lettem volna ilyen fáradt elvittem volna ezeket valahová ahol mérgemben jól összetöröm.Nem tudom most hogy legyen.
kicsee Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3836
Kollega jól mondja. Sparta mindenképpen. Esetleg vehetsz használtan(vatera, teszvesz, express) is, de ha van 40ezred akkor 50-nek is kell lennie és akkor már meg tudod venni. Abba gondolj bele, hogy nem egy évre veszed! Ha pl 5 évig használnád, minden évben csak 10e-be kerülne. cirka 1e/hó. na. így nem is olyan sok az.
Ne sprórolj azon, amin nem kell, én azt mondom.
Előzmény: 4125 (3832)
wector81 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3835

Jól olvasod, én írtam el! :) A "nem" nem kell oda. A Husié a Zenoah.

Erről a HVC-ről még nem hallottam.

 

Zsolt0101, ez rém egyszerű, megfogod alul a fejet és tikktakkolod. Érezni ahogy a fogak egymásnak koppannak. A precíz szöghajtóműben ezt szinte nem érezni, mert tökéletes az illeszkedés a fogak között. Gányolt szerkezet esetében pedig kotyog és azt érezni sőt hallani. Mint az olcsó kínai flex esetében :) A kotyogó szögmű azon túl, hogy sokkal jobban kopik, jobban melegszik, rosszabbul viseli az ütéseket is, ami esetlegesen a kést éri, ha az ember a nagy dzsindzsában beleszalad valami betonvasba.

 

kicsi*, Sparta25 - nem kérdés. Ebben az árban más használhatót nem kapol. Talán még Ryobi, de annyit az sem bír, mint a Sparta. Alkót meg el köll feledni.

Előzmény: 4125 (3819)
4125 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3834

hát ha nem szánsz rá több pénzt, akkor a spart25 marad, valahol vidéken 50 alatt volt még az ára nemrég,  pomázon ennyi az ára: http://oleomac.hu/index.php?menu=aru&todo=arureszlet&id=25

 

olvass vissza, a topicba, mostanában sokszor volt szó erről a gépröl, és sokan vettek ilyen gépet.

 

Előzmény: kicsi* (3833)
kicsi* Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3833

3 telkünk van,  705/ 720/ 200 nm-en kellene rendbe tartani, kb egy- kéthetente használnám, minden hétre jut egy telek.. ;)

van, hogy nincs időnk, így eléggé megnő a gaz, mire levágjuk, jó 30-50 cm-es gyomokat kell lekaszálni, néhol kissé bozótos.

 

 

Előzmény: 4125 (3832)
4125 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3832

addig nem tud senki gépet ajánlani, amíg nem mondon el, hogy mekkora területre kell, mit kaszálnál vele, és milyen időközönként, stb...

 

de 30-40 forintért nem kapsz rendes kaszát, 50-55 ezer huftól mennek fölfele a gépek árai, az oleomac sparta 25 egy jó hobby gép, ettöl olcsóbbat nem vennék.

Előzmény: kicsi* (3830)
napalm. Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3831
házi vízellátó automatái jók. olyat akarok én is.
fűkaszát nem vennék.
stihl, husq, oleo.
Előzmény: kicsi* (3830)
kicsi* Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3830

hello,

 

úgy látom itt hozzáértő emberek jó tanácsára lelhetek.. ;)

 

fűkaszát szeretnénk vásárolni a telek rendbe tartására... (elég hamar megnő a fű/gaz, 40cm-re is, mire oda jutunk, h rendbe tegyük)

 

30-40 ezerért milyen benzines fűkaszát érdemes venni?

AL-KO-ról mi a véleményetek?

 

kösz a segítséget!

napalm. Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3829
ja, bocs látom próbáltad erősebbel is.
de egy köztes méret nem árt, lásd 2,4 vagy 2,7.
Előzmény: napalm. (3827)
4125 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3828

nekem is 755 master-em van, nekem csak a gyári damillal csinálta ezt, ezt annak tudtam be, hogy öreg damil van benne, és kicseréltem oregon damilra, azóta nem csinája ezt, de lehet, hogy rosszul is volt feltekerve, kérd meg a boltban ahol veszel bele új damilt, mutassák meg a feltekerés módját, de lehet, hogy gép papírjaiban is benne van.

 

lipi07

egyébként most vettem észre, hogy oleomac damilból van 3.5mm is.

Előzmény: nagylaci32 (3826)
napalm. Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3827
vegyél bele erősebb damilt, kábé 2,7-est.
Előzmény: nagylaci32 (3825)
nagylaci32 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3826
[url=http://kepfeltoltes.hu/view/080509/damil1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
[url=http://kepfeltoltes.hu/view/080509/damil2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
nagylaci32 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3825
Sziasztok!
3 napja vásároltunk egy Oleo mac 755 m típusú bozótvágót és az a bajom vele, mármint csak a damil(fej)lal, hogy amit adtak hozzá 3.3mm átmérőjű damilt, meg amit az előző Stihl fs55 höz használtam damilt is (igaz az csak 2mm átmérőjű volt) még a damilfejen belül megolvaszt helyenként ahogy egymásnak súrlódik, és így elkopik az átmérője és ahogy kiér a fejből már a damil átmérőjének fele el van kopva(csak helyenként) és kicsit nagyobb fordulatnál, vagy fűnél eltörik, vagy elszakad a fejen belül és állhatok meg szétszedni és kihúzni a damit, és a damillal 5 négyzetméternél többet egyszerre nem tudtam még vágni. Ilyet a Stihl fs 55 nem csinát. Most akkor nem tudom hogy ez attól lehet hogy túl szorosan, vagy lazán tekerem fel, vagy csak a damillal van gond, esetleg azért van mert ez azért majdnem 3szor erősebb mint a Stihl( de akkor mért csinálja azzal a damillal is amit hozzá adtak?) Légyszíves írjátok le a véleményeteket ezzel kapcsolatban és, hogy ti milyen damillal dolgoztok, milyet tanácsoltok hogy vegyek! a képeken láthatóak az olvadások!
A válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm és várom!

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/080509/damil1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/080509/damil1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url]
[url=http://kepfeltoltes.hu/view/080509/damil2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/080509/damil2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url]
4125 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3824

ezt gépdoki írta vkinek aki hasonló gépet akart venni mint te:

 

"Ha minden képpen elektromos fűnyíróban gondolkodsz, akkor legalább 45 cm vágószélességű, és 1500 Watt teljesítményű fűnyírót válasszál.

Közepes árfekvésben a következő típusokat ajánlom:
Castelgarden Spark SPL 480 E - minden szempontból kifogástalan
Honda HRE 410 - ugyan kisebb a vágószélesség, de nagyon erős a motorja, ezért gyorsabban haladhatsz vele. Tagolt, sűrűn beültetett kertekben előnyös. Nagyon jó minőség.
MTD 46 E - olcsóbb, de még megfelelő, extra szolgáltatásokat nem tartalmaz, akkor ajánlom, ha az ár fontos szempont."

4125 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3823

300nm-re bőven megfelel a honda hre410, bár mulcsozni nem tud, jó hogy vászon-nagyméretű fűgyűjtője van, kb 500nm-re ajánlja a gyártó.

egyébként nem biztos hogy a honda gyártja ezt a gépet, csak a nevét adja hozzá, de megnyugodhatsz silány termékekhez nem adja a nevét.

konkrétan még nem haználtam ezt a tipust, esetleg kérdezd meg a fűápolás topicban is az mebereket, hátha tölük már használt ilyet vki.

de ha megveszed sem fogsz mellétrafálni.

Előzmény: mcharles (3822)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!