Keresés

Részletes keresés

Párizs73 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 44033

Eléggé látszik, hogy " nyúl lábon" szaladva és" sas szárnyon" repülve jött ide és csak a szokásos színdarab már megint. Nálam már X.

Előzmény: Mutual Friend (44031)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.03.06 0 0 44032

A nagy múltú szkeptikusok 15 éve itt vannak észt osztani meg folyamatosan kopaszok jönnek nagy mellénnyel akik közmunka lejártával megmondják a tutit nekünk hogy ők mostantól asztán' vállalkozók lettek.

Előzmény: LifeCareBusiness (44012)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.03.06 0 0 44031

Na téged meg honnan szalajtottak és kinek a klónja vagy ...

Előzmény: LifeCareBusiness (44030)
LifeCareBusiness Creative Commons License 2016.03.06 0 0 44030

"Egy online webshop üzleti terve elég egyszerű."

 

Pontosan. Nagyon egyszerű. Sokkal egyszerűbb, mint hagyományos üzleti vállalkozást indítani és sikerre vinni saját termékkel, saját arculattal, saját marketing stratégiával.

 

BÁRKI meg tudná csinálni. Talán még az itteni szkeptikusok is… De nem erőltetem, csak körberöhögöm őket.

 

És a folyamatot időrendben leírtam.

Előzmény: kellyboy2006 (44028)
Né'da ! Creative Commons License 2016.03.06 0 0 44029

Mi kell hozzá? Milyen termékismeret, marketing tudás, tapasztalat, személyes tulajdonságok, képességek?

 

 

Kész a regisztráció? Van kérdés? Kezdhetünk duma helyett dolgozni?

 

Ehhez az üzlethez kell némi nyitottság, pozitív gondolkodás, vállalkozó szellem, tanulni vágyás, munka... Ez a jelenlévőkből láthatólag hiányzik.

 

Szóval, ha kérhetném, huzzatok inkább a picsába.

 

Ez nem beszélgetős topic. Csak néhány húgyagyú gyerekes szófosása.

Előzmény: LifeCareBusiness (44027)
kellyboy2006 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 44028

Egy online webshop üzleti terve elég egyszerű.

 

Hogy mikortól lesz profitábilis a reális igényű fizetőképes kereslet és a felmért piac határozza meg napra, Forintra pontosan ideális esetben, ha külső tényezők nem torzítják azt jelentősen. Legalábbis az elmúlt 10 évben nem egy ilyen vállalkozást raktam már össze, amik 75%-ban pontosan azt hozták, amit leírtunk az üzleti terveben.

 

Két kivétel volt, az egyik agy mlm-es e.v, a másik meg egy kft (személyi okok és hűtlen kezelés miatt)

 

Te most vállalkozásról beszélsz, holott ellent mondva magaddal egy hozzászólással lentebb, azt csak későbbre tetted, illetve ingyenességről beszélsz, meg munkáról, ezek teljesen ellent mondanak egymásnak, csak valahogy nálad nem... (annyira izzadság szagúan próbálod erőltetni, hogy a fórumról regisztráljanak be alád) :-))

Előzmény: LifeCareBusiness (44027)
LifeCareBusiness Creative Commons License 2016.03.06 0 0 44027

Oké, beszéljünk arról, kinek való egy mikrofranchise vállalkozás, ahol egyedi márkák képviseletére van mód?

 

Mi kell hozzá? Milyen termékismeret, marketing tudás, tapasztalat, személyes tulajdonságok, képességek?

 

Hogy néz ki általában egy vállalkozás üzleti terve? Hol milyen költségek merülnek fel, mikor lesz nullszaldós, majd profitos? Mit kell addig tenni, mennyit kell dolgozni?

Előzmény: kellyboy2006 (44026)
kellyboy2006 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 44026

Vagyis akkor ezzel pénzt jó ideig nem is keresel, csak befizetsz ha jól értem és generálod a mesterséges belső forgalmát a cégnek.

Ez akkor üzleti lehetőség?

 

A jogszabályok az általad említett biobolt nyitásra egyértelműen megfogalmazzák a követelményeket, ami nem az amit te állítasz. Ez 10 év tapasztalata nálam.

 

hogy te ügynöki tevékenységet folyatsz az nem saját biobolt nyitás..

 

"LifeCareBusinessLegyen saját online bio-boltod!"

 

Szerinted aki már az elején átverne, azt az üzleti kapcsolataimat meddig tartom meg?:-))

 

 

 

 

 

 

Előzmény: LifeCareBusiness (44024)
kellyboy2006 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 44025

A 43915-ös hozzászólásodnak mond ellent a gyakorlat, amit leírtam más fórumon, mint törvényes eljárás egy webshop nyitásához.

 

Ha nincs indulóra 20-30.000 Ft-od, akkor meg ne akarj vállalkozni, mert olcsó húsnak még hígabb lesz a leve az elmaradó fizetőképes kereslet, vagy épp a jogszabályi ismereti hiányosságok miatt.

 

Neked inkább a nem gondolkodó és a saját vállalkozásra, mint valami fél isten szerűségre tekintő "lúzermassza közeg" való, nem a tapasztalati fórum és a konkrétumok.

Előzmény: LifeCareBusiness (44021)
LifeCareBusiness Creative Commons License 2016.03.06 0 0 44024

A hatályos jogi szabályok nem tiltják, hogy az Unióban engedéllyel rendelkező cégtől engedéllyel rendelkező terméket vásároljak és fogyasszak, esetleg ajánljam a szomszédomnak, rokonomnak, akárkinek, és ő is így tegyen.

Nem tiltják a szabályok, hogy én egy cégtől kedvezményt kapjak, levásároljam. Azt se tiltják, hogy később vállalkozóként ezt értékesítsem, vagy leszámlázzam a jutalékot.

 

Kifogás, kifogás… De ez már az érdeklődés jele.  :)

Előzmény: kellyboy2006 (44022)
kellyboy2006 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 44023

Egyébként jól lehet pénzeket keresni, akkor ha a kifogásokra megfelelő válaszok után is van ráció egy-egy üzletben.

Mert akkor tényleg eredményesen működő dologról lehet beszélni, de úgy, hogy még a valódi legalitásról is hazudunk már az elején, nem fog sok profit termelődni, a maximum a nyakunkon maradó árukészletről amit számlaképesség hiányában még nyomott áron sem tudunk felvásároltatni (lásd adózói fórum), vagy épp egy ellenőrzés során komoly bírságok mentén a kiadásainkat növeljük tovább. :-)

Előzmény: LifeCareBusiness (44021)
kellyboy2006 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 44022

Hát, végülis ha  a hatályos jogszabályi környezetet kifogásnak tekinted, akkor valóban elég szűk piacod lesz :-))

 

Az együgyüeket meg ne itt keresd szerintem, ők ezeket nem olvassák már, túl sok konkrétum és tény került már itt bebizonyításra ahhoz az elmúlt 10-15 év és 44 ezer hozzászólás során, mint pl. a tipikus mlm ügynök valótlan állítások cáfolata. Hitelt érdemlően, ami után ahogy majd idővel te is elkullogott innen minden "sikerember", akit hazugságon kaptak/kaptunk.

Előzmény: LifeCareBusiness (44021)
LifeCareBusiness Creative Commons License 2016.03.06 0 0 44021

Két dolgot nem lehet egyszerre keresni: kifogást és pénzt.

 

Visszautalnék a 43915. sz. hozzászólásomra.

 

Ehhez az üzlethez kell némi nyitottság, pozitív gondolkodás, vállalkozó szellem, tanulni vágyás, munka... Ez a jelenlévőkből láthatólag hiányzik.

 

Esetleg más is olvassa a fórumot? Ha nem, akkor bele se menjünk a részletekbe. Kutyaszart se ér az egész 44 ezer hozzászólásával együtt.

 

 

Előzmény: kellyboy2006 (44019)
kellyboy2006 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 44020

A lényeget nagy vonalakban leírtam itt a második hozzászólásomban:

 

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vallalkozas__5349915-webaruhazat-hasznalt-ruhak-szeretnek-nyitni-mi-kell-hozza

 

 a többi mellébeszélés.

Előzmény: LifeCareBusiness (44017)
kellyboy2006 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 44019

Webshopod akkor lehet, ha van vállalkozásod és bejelented a helyi önkormányzatnál.

Neked az oldaladon sincs feltüntetve még egy székhely, adószám, semmi sem.

 

 

Amiről Te beszélsz, az maximum egy felhasználói fiók egy a cég által üzemeltetett webáruházban, akinek mindez megvan.

A kettő messzemenően nem ugyanaz és leginkább megtévesztés ilyen formában. az meg már btk kategória is lehet.

 

A világháló nem csak 25 országban érhető el szerinte, ha már webáruházról beszélsz... Miért korlátoznád le magad ennyire?

 

Ki üzletelne így veled szerinted?

 

Ez nem nyusziság kérdése, hanem puszta józan paraszti ész és  racionalitás.

 

Lásd annak a fórum linkjét, aki a szerencsétlen mlm ügynöktől próbálja átvenni a nyakukon maradt termékeket. 

Ennyit ér a nem kell hozzá vállalkozói és nincs kötelezettség, kifejezés az üzleti modellben, amit cáfol az azóta már többször belinkelt Nav-os állásfoglalás is, miszerint számlaképesnek kell lenned az mlmhez (ha pénzt is akarsz vele keresni, ergo üzletként tekintesz rá)

 

 

 

Előzmény: LifeCareBusiness (44017)
kellyboy2006 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 44018

Illetve jól látható "tapasztalat" ez is:

 

"ugyanis olyan terméket vásárolok fel, amit így mlm-es hálózatban forgalmaznak, a partnereknél felhalmozódik és alacsonyabb áron továbbadják"

" nincs vállalkozásuk,mert úgy hintik el , hogy nem kell hozzá vállalkozás és emberek százai mennek bele , és ebben az esetben hogyan lehet szabályosan tőlük átvenni"

1. Mesterséges belső forgalom kényszer vásárlások mentén, 

2. Nem kell hozzá vállalkozói , nincs kockázat, stb. "mendemonda"

Az online bio bolthoz kapcsolódó jogszabályokról és eljárási rendről nem is szólva, amit "hirdet" az oldalán (jegyzői határozathoz kötött bejelentés köteles tevékenység és még lehetne sorolni, az adatvédelmi nyilvántartási azonosítóig a kötelezettségeket, amikről azt állítja nincsenek és amit 90 napon belül még vissza is ellenőriznek ma már törvényességi megfelelőségi eljárás keretében )

Előzmény: kellyboy2006 (44016)
kellyboy2006 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 44016

Nem etetésnek szántam, inkább csak rávilágítani, hogy "tapasztalat" szerint, mennyire egysíkúan hozza az mlm-es egyszeri ügynök típushibáit, a honlapjáról nem is beszélve.

Előzmény: Párizs73 (44015)
Párizs73 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 44015

Talán nem kellene etetni.

kellyboy2006 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 44014

Nézd, az ingyenesség helyett, hitelességet adna az oldalnak, egy havi 150-750 Ft-os 0,1-0,3 Gb tárhely elegendő ehhez a honlap felépítéshez, amid van.

 

A havi díjat meg tudod fedezni abból a jutalékból amit kapsz a cégtől  ha kapsz egyáltalán ilyen hatékonyságú kommunikációval és honlappal)

 

 

ezzel a szabad  domainnel:

 

LifeCare.business

 

6000 Ft ból vagy meg vele.

 

Ennyit sem éri meg neked befektetni, hogy komolyabban vegyenek?

 

Ingyenes sablon meg letölthető, pl. ez:

Ha az üzleti részt akarod kiemelni, hogy miért éri meg hozzád csatalkozni:

 

http://www.templatemonster.com/free-psd-templates.html

 

Ha meg eladásra hajtasz, akkor pl. ez:

 

http://www.templatemonster.com/demo/53354.html

 

Előzmény: LifeCareBusiness (44012)
kellyboy2006 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 44013

Sajnos az a agy helyzet, hogy van kötelezettség online olt nyitásnál, azért is kérdezem (mint 10 éve ilyen vállalkozásokat mentoráló és működetető "szkeptikus"):-)

 

És persze, hogy elkerüljük az ilyen és ehhez hasonló jogi útvesztő szituációkat:

 

Re: vételi jegy

Szerző: Ilona68 » 2013.08.17, 20:31

A vételi jeggyel kapcsolatban szeretnék még kérdezni, sajnos akkor bajban vagyok, ugyanis olyan terméket vásárolok fel, amit így mlm-es hálózatban forgalmaznak, a partnereknél felhalmozódik és alacsonyabb áron továbbadják,mert ők kapnak tetemes jutalékot és én ezt veszem meg, de ezek általában magánszemélyek, nincs vállalkozásuk,mert úgy hintik el , hogy nem kell hozzá vállalkozás és emberek százai mennek bele , és ebben az esetben hogyan lehet szabályosan tőlük átvenni, hogy rendben legyen, hogyan tudnám áthidalni , hogy tiszta legyen a dolog , nagyon szépen megköszönném, ha tudnátok ebben nekem segíteni, az előző hozzászólásomra érkezett választ is köszönöm szépen.Ilona68 Hozzászólások: 2Csatlakozott: 2013.08.11, 13:32Vissza a tetejéreRe: vételi jegy

Szerző: gajda » 2013.08.12, 11:44

Vételi jegy használtcikkek kereskedelmében használatos (régiségkereskedők, antikváriumok) mégpedig magánszemélyektől, lakosságtól történő vásárláskor.
Étrendi kiegészítőkre nem alkalmazható - ha minden olyan szabályos, akkor valamilyen vállalkozó előállítja, importálja > ergo, számlaképes vállalkozás számára számlakibocsátás kötelező ! Azt már nem is említem, hányféle hatóság ellenőrizheti.
gajdaMaster of bookkeeping
 Hozzászólások: 1237Csatlakozott: 2006.08.25, 23:00Vissza a tetejéreRe: vételi jegy

Szerző: Ilona68 » 2013.08.11, 13:50

Segítségeteket szeretném kérni, hogy vételi jeggyel szabályos-e felvásárolni és utána haszonnal értékesíteni (egyéni vállalkozóként) OÉTI engedéllyel rendelkező pl. Wellstaros étrendkiegészítőt? Hol találok erre szabályozást, NAV-os állásfoglalást? Előre is köszönöm, nagyon hálás vagyok a segítségetekért!"

 

Az oldaladról szerintem egy épeszű ember nem jut el a második sorodig. 

Azt se tudjuk kivel kéne szerződni, milyen feltételek mellett és mire?

Online bolthoz meg vállalkozás is kellene...

 

 

 

 

Előzmény: LifeCareBusiness (44012)
LifeCareBusiness Creative Commons License 2016.03.06 0 0 44012

„Az online boltnyitás feltételeiről tudsz infót mondani egyébként?”

 

Na, végre egy értelmes kérdés, amit a nagymúltú szkeptikusok kollektíve ki bírtak izzadni.

 

Még egyszer leírom. Ingyenes. Nincs kockázat. Nincs kötelezettség. Bővebb infó a korábbi hozzászólásaimban és a linkelt oldalakon.

S mi előtt az ingyenességet újra fikázná valaki: érték = funkció / költség. De ezt is írtam már.

 

Viszont dolgozni itt is kellene ám az MLM TAPASZTALATOKÉRT (ez ugyanis nem piramis-, vagy pilótajáték, itt a termékforgalomból van pénz.)

Szóval, aki nem csak kekeckedni jár ide, és elég tökös, annak első lépés az ingyenes regisztráció.

Előzmény: kellyboy2006 (44010)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.06 -1 0 44011

Hogy némelyek miért mennek a szabályzattal szemben.. De találóan fogalmazta meg a helyzetet. 

kellyboy2006 Creative Commons License 2016.03.05 0 0 44010

Én a magam részéről  átnavigáltam a honlapodon a Drakensang online játékára, mivel figyelemfelkeltőbb volt, mint az a pár sor, amit lehet olvasni ott valami üzleti lehetőségről,  vagy mi...

 

Nem kéne kicsit optimalizálni és elfelejteni az ingyenes honlap feliratot, ezer éves ürlapküldő kapcsolati klienssel, noname módon?

 

Kb olyan az egész oldal, mint egy linkgyűjtő.

 

A LiFe Care alap hangon azt az ingyenes opencart motort használja, amit én is két webáruházamban.

 

Az online boltnyitás feltételeiről tudsz infót mondani egyébként?

Előzmény: LifeCareBusiness (43983)
kellyboy2006 Creative Commons License 2016.03.05 0 0 44009

Nem tudom ugyan mióta vagy bármilyen üzletben is, de hidd el első ránézésre meg lehet objektív mutatók alapján állítani egy-egy üzleti tervről, elképzelésről, hogy mennyire életképes, innovatív, hiteles, stb.

 

Eddig azt se néztem meg milyen cég, honlap, stb. amiről itt beszélsz, de a hozzáállásod jól hozza a kívülálló és a belső kör sémát. viszont ehhez nem kell feltétlen rendezvény belépőket fizetni.

 

Hidd el jóval nagyobb üzletek is születtek már meg, nem két-három órás prezentációkból és végeláthatatlan beszélgetésekből.

 

Erre kb az egyik kedvenc prezentációs szitu, az itteni: ( 5. emeletiig van idd elmondani a lényegét)

 

 

 

( Valóban vannak akik pár perc alatt levágják, egy üzleti tervről, hogy megéri-e vele bármit is foglalkozni, vagy tovább se olvasson az egyoldalas összefoglaló után).

 

Ehhez képest az MLM szerű rendezvények, prezentációk, stb. órái jól példázza a modell értékét is..Anak ellenére, hogy Kútvölgyi is ott van köztük :-)

Előzmény: LifeCareBusiness (43923)
kellyboy2006 Creative Commons License 2016.03.05 0 0 44008

Előzmény: kellyboy2006 (44007)
kellyboy2006 Creative Commons License 2016.03.05 0 0 44007

Mennyi??? :-)) Nekem a 3 különböző profilú jön ki annyiból 1 évre, három domainnel :-)

 

 

 

Előzmény: ásítósmacska (44006)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.03.05 0 0 44006

B.kker, egy honlap/tárhely éves díja már 20e ft alatt is megvan.....

 

És ezeknek a wannabí-milliomosoknak még ennyi pénzük  sincs? :-DDDD

 

 

Előzmény: Né'da ! (44005)
Né'da ! Creative Commons License 2016.03.05 0 0 44005

Ha megnézed a honlapját ami ingyenes luzerhonlap mindjárt kiderül milyen címeres luzerral állunk szembe.  Szegénynek elég a maga baja.

Előzmény: Törölt nick (44002)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.03.05 0 0 44004

Operator 2006.08.23
0 0 17 A reklámozás, azaz a hirdetések.

Sokan késztetést éreznek arra, hogy az ország egyik legnagyobb látogatottságú fórumát gazdasági tevékenység céljaira használják fel. Ez elől az Index önmagában nem zárkózik el, azonban - érthetően - fenntartja a jogokat és a ténykedéshez szerződéskötést lát szükségesnek a hirdetni kívánó partnereivel.

Hogy tisztán lássunk, különböztessük meg a magáncélú apró-cseprő ügyek intézését a gazdasági tevékenységtől. Ezekre pontos példát mutat az ALBÉRLET topik, ahol magánszemélyek keresnek, kínálnak albérletet egymás közt. Ezzel szemben időnként megjelennek hivatásos ingatlancégek, ügynökségek vagy olyan magánszemélyek, annak álcázott vállalkozások, amelyek gazdasági tevékenység keretében űzik ezt. Vannak természetesen más topikok is ahol ilyenek előfordulnak, néha más céllal, például direkt vagy indirekt gazdasági előny, esetleg csak (ön)marketing. A technológia is más, például egy weboldal ismételt említése szövegben, képre elhelyezett logo, stb. mely annak az ismertségét van hivatott növelni. Őrájuk vonatkozik a fenti linken megadott médiaajánlat, az ilyen gazdasági tevékenyég a megfelelő reklámszerződés nélkül tilos, a hozzászólások törlésre kerülnek a hozzájuk tartozó nickekkel egyetemben.

Né'da ! Creative Commons License 2016.03.05 0 0 44003

:-)))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: ásítósmacska (43999)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!