Keresés

Részletes keresés

dUpLo Creative Commons License 2014.08.21 0 0 4174

vagy megis, 

jack (ill optikai csatlakozas is( wireless, meg 5.1 meg mic, 

 

http://www.razerzone.com/gaming-audio/razer-chimaera-51

Előzmény: dUpLo (4173)
dUpLo Creative Commons License 2014.08.20 0 0 4173

OMG, erre mar nem tudok mit lepni bocs :S

 

van jack atalakito minden meretben parszaz ft-ert

Előzmény: Tardisjapan (4171)
Tardisjapan Creative Commons License 2014.08.20 0 0 4172

Az odáig okés hogy külön kell bedugnom a gépbe vagy külön a tv-be. Viszont lehet hogy nem néztem át rendesen, de a gépbe és a tvbe is 3.5mm-es jack dugó van a headseten viszont 8 mm-es. Hogyan tudom összedugni pl a tv-vel?

Előzmény: nicko (4170)
Tardisjapan Creative Commons License 2014.08.20 0 0 4171

Köszönöm az infót. Sok mindent tud és nagyon is tetszik nekem. A számítógéphez tökéletesen jó amikor abba van bedugva az adapter mindent lefed amit szeretnék. Amikor TV-t nézek (simán filmet upc médiaboxal) akkor hogyan tudom csatlakoztatni a TV-hez? Ha jól láttam van egy wireless usb adapteres vevőegysége, azonban a TV-n az USB ha jól tudom csak arra szólgál hogy bedugjuk a pendrive-ot. Vagy rosszul tudom?

 

Köszi

Előzmény: dUpLo (4169)
nicko Creative Commons License 2014.08.20 0 0 4170

ezzel csak hallgatni tudsz bármit ami megszólal a tévén...a microfon részét nem. Azzal csak a PC-n tudsz kezdeni valamit.

A mostani E/F/H modellek esetében sincs lehetőség mikrofon használatára csak a samsung kamerába építettet amit skyphoz lehet használni.

 

Neked a PC-vel kell mindent csinálni a tv-t kijelzőként használod mint egy monitort.

Előzmény: Tardisjapan (4168)
dUpLo Creative Commons License 2014.08.20 0 0 4169

igy mar erthetobb a problema

pl ilyen>

http://gaming.logitech.com/en-us/product/g930-7-1-wireless-gaming-headset

 7.1 wireles *usb adapterrel, microfonnal

Előzmény: Tardisjapan (4166)
Tardisjapan Creative Commons License 2014.08.20 0 0 4168

Köszi eléggé tetszetős :).

 

Igen ott is meg még pár helyen hogy minél több infó bejöjjön. Ezt amit ajánlottál össze tudom kötni a TV-vel?

Előzmény: nicko (4167)
nicko Creative Commons License 2014.08.20 0 0 4167

látom ph-n is kérdezel..

nekem egy 11K-s Creative Tactic3D Alpha van saját hangkártyával (USB-s)teljesen pöpecül szól, pedig van dedikált asus hangkártya is a gépbe csak az a bökkenő vele, hogy a gyártó azt nem fejhallgatókhoz készítette így simán kenterbe veri az asust. ;)

szerintem ez bőven elég lenne ahhoz amire használni akarod.

Előzmény: Tardisjapan (4166)
Tardisjapan Creative Commons License 2014.08.20 0 0 4166

Köszönöm a válaszokat. Vezeték nélküli fejhallgatóról letettem, ezért a lenti teljes igényem vezetékesre van :) Abban tudsz segíteni?

 

 

dUpLo:

Azért kell mikrofon, mert a számítógépemnek nincs saját mikrofonja. Ez egy nagy asztali számítógép ami be van rakva a TV alá, és én től kb 5 méterre vagyok (nem használok monitort hanem a tv-t használom monitorként). Skype voip konferenciát folytatok, közben mind a két kezemnek szabadnak kell lennie hogy tudjam a billentyűzetet és az egeret használni bemutató közben. A számítógép lent van a földön és asztal sincs amire rá tudnám rakni a mikrofont, tehát mindenképpen a fejhallgatón kell hogy legyen ilyen lehetőség is.

Előzmény: nicko (4164)
dUpLo Creative Commons License 2014.08.20 0 0 4165

De tulajdonkeppen minek a mikrofonos fejhallgato??

(ha) hdmi-n pcrol kikuldod a kepet meg a hangot (amit ha jol ertek egyebkent 5.1ben szeretnel fejhallgaton hallani), kozben a gep sajat mikrofonjat tudod hasznalni,

Előzmény: Tardisjapan (4163)
nicko Creative Commons License 2014.08.20 0 0 4164

Nos erre a D szériára meg végképp nincs semmi ami vezetéknélküli eszközt jelent sem egér sem klaviatúra, kivéve azt az egy fajta samsung típust (QWERTY Remote RMC-QTD1) amit anno 45K-ért volt az árgépen és csak D6300-tól lehetett használni.

A te esetedben bármit is akarsz rákötni csak madzaggal fog menni.

Előzmény: Tardisjapan (4163)
Tardisjapan Creative Commons License 2014.08.20 0 0 4163

Sziasztok

 

Köszönöm a segítséget. Kicsit pontosítom a kérésemet mert úgy láttam a vezeték nélküli faktor a legnehezebb ebben. Erre már van megoldás?:)

TV-m típusa: UE40D5500. Csatlakozók: 6,3mm Jack, Digitális optikai, Euro-SCART, HDMI, komponens video, kompozit video, USB, UTP, VGA (D-Sub)

Elvárásom: bruttó 44 ezer ftba férjen bele, 5.1 vagy 7.1 hangzás, térhatású élmény, [B]mikrofonos[/B] és lehet kábeles.

Ahogy használom: A TV kb 5 méterre van tőlem a számítógépemmel össze van kötve HDMI kábelen keresztül (ebben az esetben nem tudom hogy a TV át tudja e játszani a hangot a számítógépről). Azonban gondolom a mikrofon része miatt meg kell oldani hogy a számítógéppel is összeköthető legyen nem tudom hogy oda/vissza megy e a kapcsolat HDMI-n keresztül.

Hangkártya

Audiojellemző :
- 192 KHz-es/24 bit abszolút hangmagasságú True BD, veszteség nélküli hang
- Blu-ray audioréteg tartalomvédelem
- Optikai S/PDIF kimeneti csatlakozó hátul

alaplap további jellemzői ha nem írtam le mindent: [L:http://www.asus.com/hu/Motherboards/P8H77V/specifications/][link][/L]


Ezek alapján bízom benne hogy egy Optikai kábeles headset elég lehet és remélem a megfizethető kategóriában van, de a tudományom eddig jutott. Ebben kérem a segítségeteket.

Köszönöm újfent

Gábor

Előzmény: nicko (4161)
GPS Creative Commons License 2014.08.19 0 0 4162

 

Talán audio-kimenetről táplált rádiós fejhallgatóval lehet próbálkozni.

.

Előzmény: nicko (4161)
nicko Creative Commons License 2014.08.19 0 0 4161

UE405500

 

ebből nem lehet tudni melyik verzió van (kihagytál egy betűt) de mindegy is, mert egér és klaviatúrán kivűl mást nem nagyon fogad el ami vezeték nélküli hw.

Előzmény: Tardisjapan (4160)
Tardisjapan Creative Commons License 2014.08.18 0 0 4160

Sziasztok

 


A segítségeteket szeretném kérni. Samsung UE405500 Tv-m van, és szeretnék hozzá vásárolni fejhallgatót. Lehetősége szerint vezeték nélkülit ha lehet.


Az ideál az lenne, ha ez egy mikrofonos fejhallgató lenne amit tudok használni számítógéphez is, és 5.1 v 7.1 hangzása lenne, bár azt mondták hogy olyan amit a tv-vel és a géppel is össze lehet kötni akár külön külön, nem nagyon létezik. Olyan bruttó 44 ezerig tudok elmenni maximum.

 

Köszönöm előre is a segítséget

 

Gábor

dUpLo Creative Commons License 2014.08.18 0 0 4159

Apple tv

Előzmény: zlota (4157)
nicko Creative Commons License 2014.08.18 0 0 4158

Mert ilyen lehetőség nincs.

Ill. akkor van rá esély, ha a laptopod tudja az intel widit!

ezen kívűl több hw cucc is megfelel a követelményeknek (vga, wifi kártya) ha ezek is stimmelnek mehet fel a widi sw, és a drivereket kell esetleg frissíteni, utána mehet a tükrözés.

Előzmény: zlota (4157)
zlota Creative Commons License 2014.08.18 0 0 4157

Hogyan tudnám a laptop kijelzőjének képét átküldeni a TVre? TV-ES6500

Azzal nincsen gond, ha videót szeretnék odaküldeni, de most az lenne a lényeg, hogy amit a laptopon csinálok azt a TV-n tudjam mutatni.Kábelezés nélkül wifivel.

Nem találtam ilyen funkciót első körben.

Tudna valaki megoldást?

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.16 0 0 4156

Vagy egy laptopot, és azzal mindent visz. De egy 5eFt-os tv tuner is mindenre jó tud lenni, A "BluePanther BP811 Ultra" például elcsúszásmentesen lejátsza az avikat, és simán fel tud venni a dvb-t-ről samsungkódolásmentesen. Még az 500-as vinyó sem gond neki.

 

Viszont rühellem a kezelőfelületét, mert nézhetetlen színekkel van elbaszarintva, és apróbetűs. Ezeket nem lehet valahogy meggányolni? Linux van mindenben.

Előzmény: nicko (4154)
nicko Creative Commons License 2014.08.16 0 0 4155

aki 3D-t is nézni akar most a legjobb vétel a  Mede8er MED600X3D

Előzmény: Törölt nick (4153)
nicko Creative Commons License 2014.08.16 0 0 4154

már ezerszer le lett írva...samu tv-k médialejátszója avi, mkv filmekre jó.

minden másra valamilyen külső lejátszó kell PC/MP/BD lejátszó.

24p filmeket nem tudja kandencia helyesen lejátszani alapból a tv.

 

ilyen filmeknél nálam 10 mp lejátszás majd homokóra majd megint 10mp lejátszás és homokóra volt..mindegy, hogy wifi, lan kábel vagy m2ts átnevezése .ts-re volt..végül meguntam és vettem BD lejátszót így a régebbi DVD lemezeket is frankón felkonvertálja van DLNA benne.

Aki nem bajlódik lemezekkel mindenképpen elérkezik nála az a pont, hogy venni fog egy mp lejátszót a tv-hez.

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4153

Még egy ajánlás.

 

 

A WD a 24p filmeket nem játssza le kadencia helyesen, vagyis az európaikat.

 

A Dune legendásan jó, de legendásan túlárazott. Lassan oda a renomé is, a régebbi típusokat érdemes volt megvenni, a mostani kihozatalból már felesleges a drágábbat.

 

A Popcorn szoftver problémákkal küzd, a DTS hangokkal gondjai akadtak.

 

 

Nekem egy régebbi Dune típusom van (Smart H1), de nem véletlen, hogy nem akar ettől megválni senki.Túl jóra sikerült.

Azonban ha most vennék MP-t, az valszeg Mede8er lenne.

 

A support miatt.

 

 

Előzmény: Törölt nick (4152)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4152

ps. megelőzve kérdést, andoridos izéket nem érdemes venni, bohóckodni jók, de médialejátszónak felejtősek.

Úgy általában igaz rájuk: olcsón szart.

 

Az ajánlott típusok (Asust még véletlenül se, amilyen jó neve van más kategóriában, annyira gyenge az MP fronton):

 

http://dune-hd.hu/

 

http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=330

 

http://popcornhour.hu/

 

http://www.mede8er.eu/hu/

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (4151)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4151

Ha látja a filmet, akkor a forrással elvileg minden okay.

 

 

Kérdés, hogy mitől akad. Egy full HD filmhez max 60 Mbit kell (7,5 Myte), ezt minden blokkos eszköz (pen drive, külső vincsi) röhögve teljesíti.

 

Lehet, a Samu lejátszója nem teljesít jól. kódolás, bitráta, hangcodec, ilyesmi bejátszhat.

 

 

ps. én pont az ilyen gondok miatt vettem médialejátszót, meguntam a nyűglődést. Ha filmet akarok nézni, akkor a távirányítón nyomok egy playt, oszt annyi.

 

 

 

 

 

Előzmény: Daralo1982 (4149)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4150

Hát pont ez az, ami az agyamra megy úgy általában.

 

Megy a sírás-rívás a wifi miatt mindig, mert ócska. Ilyenkor persze jellemzően megjelenik valaki, és kezdi kasserolni magát meg hülyíteni a népet: ő nagy expert és jó a wifi, csak olyan jól kell érteni hozzá mint ő.

 

Szerintem meg vagy kábel, vagy powerline adapter, ha minden kötél szakad.

Előzmény: GPS (4148)
Daralo1982 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4149

Most ott tartok hogy ha csak 1 film van rajta akkor látja a 32gb pendrive ot de most csak 1 filmet tudtam kiprobálni de akad 2-3 másodpercenként és van hogy visszalép a menübe.De eddig ennek a filmnek a sampelje nem akadt???

a film nfo ja:

                        3D Type........: Over/Under                        
                        Codec..........: x264                              
                        Resolution.....: 1920x1080                        
                        Bitrate........: 9 594 Kbps                        
                        Fps............: 23.976                            
                        Source.........: HDMaNiAcS

Holnap kiprobálok másik filmet vagy még nem tudom.

Előzmény: Törölt nick (4147)
GPS Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4148

 

Egy stabil net-képes eszköz (mint pl. a Smart-TV) az azért megérdemel egy kábeles kapcsolatot, nem?

 

Tudom, van akinek kábel (meg főleg fal-fúrás) fóbiája van... de akkor is.

 

Elvégre az a buta elektromos áram is kábelen jut el mindenhová a lakásban... nem wifin jön be az sem.

 

Akkor miért pont egy ilyen érzékeny és komplex szolgáltatástól sajnálnánk a kábelt - nem igaz?

.

Előzmény: Törölt nick (4147)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4147

Okay, ha ennyire nem akarod, akkor a nagy vinyódat nem tudod használni a Samuhoz.

 

Illetve azért van egy megoldás: DLNA szerver. Ha van hálója a Samunak, akkor a PC-re dugott vinyók tartalmát lejátszhatod azon keresztül, csak egy DLNA szervert kell beüzemelni a PC-n.

 

Azért ennek a módszernek is van ynűgje, csak a vezetékes háló jó, a wifi felejtős. SD filmek még átmennek a wifin, kis szerencsével még a HD is, de a full HD tutira akadni fog. Ahhoz muszáj kábeles kapcsolat.

 

 

Előzmény: Daralo1982 (4146)
Daralo1982 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4146

Ntfs az összes(csak a 32gb kiprobáltam fat 32 hátha az a baja).

Most megnézem ha nem 12 gb filmet rakok fel akkor mi van.

ha kölcsön kapok 1 tb vinyot és azzal jó akkor veszek egyett de ne szeretném particiónálni(ismerem magam )

Előzmény: Törölt nick (4145)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4145

Szerintem mindent tegyél át ntfs-re.

 

A FAT32-nek korlátja a 4Gbyte, ennél nagyobb állományt nem tud kezelni. NTFS-en nincs ilyen gond és a Samu is ismeri.

 

Biztos, most lepróbáltam a kedvedért. Rádugtam egy NTFS-re formázott külső diszket, minden cafrang nélkül lejátszik róla. Az én Samum még D sorozat, nem hiszem, hogy az új modelleket visszabutították volna, úgyhogy hajrá, a diszkekre NTFS-t.

Előzmény: Daralo1982 (4143)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!