Keresés

Részletes keresés

amilopro Creative Commons License 2010.01.01 0 0 15122

Edilkamin Idro50.A falazasa,díszitese saját munka,a gépészetet szakember csinálta.

A kő neve hirtelen nem jut eszembe,de gondolkodok rajta.A nyilasok lehet,hogy kicsik lettek,de az aránylag könnyen orvosolható.(bár jó meleget csinál így is)

Előzmény: gmkiev (15121)
gmkiev Creative Commons License 2010.01.01 0 0 15121
Szép. A betét milyen benne?
Előzmény: amilopro (15117)
rferi Creative Commons License 2010.01.01 0 0 15119

Határozottan jobb lett a kandallóm a beépített pillangószeleptől!

Tegnap este nyolckor begyujtottam, két hatalmas nyárfarönk ment bele, egyenként kábé 30 cm átmérőjűek, meg egy kicsi, és a gyujtós.

Éjjel kettőig égett, ami hat óra, ezzel a puhafával ez szerintem nem rossz.

Nyomja a meleget rendesen, sokkal nyugodtabb a tűz, és nem kell annyira lefojtanom a primert sem. Szerintem megérte az árát az a szelep.

 

Ezzel a képpel kívánok boldog új évet mindenkinek!
rferi Creative Commons License 2010.01.01 0 0 15118

mmmm....

Guszta!

Nem kicsik azok a légnyílások ott fent?

Előzmény: amilopro (15117)
amilopro Creative Commons License 2010.01.01 0 0 15117

Sziasztok!

Eddig csak olvasó voltam.Az én kandallóm ilyen lett:

mozo01 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 15116
Feltölt, majd beszúr.
Előzmény: gyurika55 (15115)
gyurika55 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 15115
A kep sajnos nem ment vele.Valaki segiteni tudna esetleg hogyan csinaljam.
gyurika55 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 15114
En ezt csinaltam mit szoltok hozza?Bent a tuzterben is van vizter + a tetejen egy hocserelo.A lakas 2 szint 120 m2 7db radiator es tutkon viszi.
legirepa Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15112
BUÉK mindenkinek!
legirepa Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15111
Az tuti jó, ha nem gyújtasz be. Nem lesz robbanás. :-)
Előzmény: gyurika55 (15109)
gyurika55 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15109
Akkor megegyszer mi a biztos vedelem a robbanas ellen?Szerintem a nyitott kiegyenlito tartaly sem az.Minden eldugulhat es elfagyhat!Persze normalis korulmenyek eseten minden OK de vannak nemnormalis esetek is.Mert mindig gondatlansagbol adodik a problema!Lehet hogy az idos neninel is nyitott rendszer mukodott es megis felrobbant.A villanybolyler biztonsagi szelepe az nem romolhat el?Akkor meg miert teszik ra?Ezuttal kivanok mindenkinek robbanasmentes uj evet es tovabbi jo forumozast.
majkel Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15108

thx, publikusra állítottam az emilemet

 

persze, vágom a 2 közötti különbséget, talán a groxot egyszerűbb lenne elkészíteni :S

Előzmény: legirepa (15106)
legirepa Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15106
Küldj egy mailt, és elküldöm. Az én példányom pdf, és abból csináltam képet, de sajna nem lett jó a felbontás. A méretek leolvashatók a rajzról, de nincs minden beméretezve. A polmar és a grox közt van némennyi különbség, az első 3 tányérból és egy gyűrűből áll, a második 5 tányérból. A polmar egy gúlaszerű kúpos csőcsonkkal van ellátva, ezt kell megfelelő méretnél visszavágni. Érdekes, hogy a felső átmérője a csőnek 100mm. A grox olyan méretű csőcsonkkal rendelkezik, hogy beleül a szabványos kéménybe.

Ezen kütyük hatzását kétféle mechanizmusban képzelem el:

1. Kizárják a szél által keltett nyomásváltozásokat, mert erősen turbulenssé teszik az áramlást a kitorkollás körül.

2. A felső tányér zárt, és mint egy hőtöűükör visszaveri a hőt a kéménybe, tehát nő a füstgáz hőmérséklete, ill. nem esik be az eső, ez sem hűti a kéményt.

Tehát minden különöseb gond nélkül nekiállnék egy ilyen gyártásának. Alapul vennék egy 45cm átmérőjű kóracél tányért, ez lenne az alap, és ebből 5 db lenne. A felső zárt, az alsó 4 pedig karimaszerűen kiszúrva, 180mm átmérővel. A fémnyomó haver ezt simán megcsinálja, és menetes szárral fognám őket össze, kontraanyákkal. Az alsóra pedig ráhegesztenék egy 180-as rozsdamentes csövet.

Ha valakit érdekelne még, komolyabban utánajárnék, mert több db gyártása természetesen olcsóbb és ugyanannyi rohangálást kíván, mint egy esetén.

Előzmény: majkel (15095)
Palga79 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15105
A kálcium szilikát lapot mivel szokás ragasztani, vakolni, glettelni? Én úgy vettem észre hogy nagyon porózus, porlódó, erősen nedvszívó anyag. Megáll ezen valami egyáltalán?
Palga79 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15104
Előzmény: Palga79 (15103)
Palga79 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15103
It is körülnézhetsz!
Előzmény: Törölt nick (15100)
rferi Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15102

A nővéremnek sikerült pillangószelepet szereznie - Nagykőrösön.

(ott az első boltban visszakérdeztek: hány darabot kér, ráadásul fele annyi volt, mint a neten fellelhető darabok)

Szóval ma levágtam a méteres csőszakaszból, hogy feltegyem, közvetlenül a kandallóra.

Pár napja beszélgettünk a füstcső tömítéséről.

Idevágó kép:

 

Nagyban: http://imgfrm.index.hu/imgfrm/0/7/1/3/IMG_0006940713.jpg

Szóval tök jól látszik, hogy hol szívott falslevegőt a cső: ott nem kormos kicsit sem. Ezen a részen kicsit hézagos a cső, mert ott a hosszanti hegesztés.

Szóba sem jöhet, hogy visszafelé jöjjön a füst, teljesen felesleges bármiféle tömítés.

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15101
http://www.interkeram.hu/arjegyzek/kalyhas.PDF
Előzmény: Törölt nick (15100)
misbelief Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15098

Arra ahogy és amire akarod használni tökéletesen megfelel. Oda nem való ahol a tartós hőmérséklet meghaladja a 45 fokot.

 

Ezt írja a gyártó egyik kiadványában a termékről :

 

Tûzgátló Rigips lap

Megjelölés: RF (DF)

Kinézet: szürke vagy rózsaszín kartonlap, élén piros felirat

• az épített szerkezet magasabb tûzgátlásának biztosítása érdekében

– projekt keretein belül (tûz esetén a lap gipszmagjában elhelyezett

üvegszál-merevítés érvényesül, mely meghosszabbítja a lapok ellenállóképességét

a tûzzel szemben).

• maximális hosszú távú hôterhelés a lap felületén 45°C

• maximális páratartalom 20°C mellett: 70%

 

Ha a körülmények olyanok, hogy eme hőmérséklet nem tartható (magasabb) akkor helyette alkalmazható a kálciumszilikát lap (lényegesen drágább), alkalmazása általában 1000 fokig. De ez sem tűzálló anyag hanem hőálló hőszigetelő, közvetlen tűztérben nem alkalmazható.

Előzmény: Törölt nick (15089)
gmkiev Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15097

tűz-tér!

Szívből kívánom neked én is.

Előzmény: tűz_tér (15096)
tűz_tér Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15096
Sokféle technológia létezik és sokféle beépítési lehetőség. Ytonggal és gipszkartonnal is lehet korrektül kandallót építeni, de nem mindegy mit hová teszel és hogyan. Még az sem mindegy, hogy egy öntvénybetétet építesz körbe, vagy egy vízterest vagy konvekciós burkolattal ellátott kicsövezett tűzteret. Ezért nem szeretem a kategorikus kijelentéseket. A szakember dolga épp az, hogy a helyszín ismeretében kiválassza a megfelelő megoldást és biztonságosan kivitelezze azt.
Sőt, kalciumszilikát szigetelés mellett is fel lehet gyújtani egy fafödémet vagy könnyű-vázszerkezetes hátfalat, ha az rosszul van beépítve.
Van egy pár oldalas anyagom a szombathelyi tűzoltóságtól (talán te is találkoztál vele, ha nem, szívesen eljuttatom neked) ahol egy első ránézésre valószínűtlenül vastag szigetelés van a hátfal előtt (igen, bevallom, elsőre én is azt mondtam, ez túl van biztosítva), aztán a képek a leégett házról.

Biztosan van szerepünk a fogyasztók "nevelésében" is, tulajdonképpen itt is azt tesszük, de hogy kivel építteti fel a kandallóját, az alapvetően az ő felelőssége.
Amikor belecsöppentem a kandallók világába, tűztereket hoztunk be Franciaországból, sok kandallós vásárolta őket. Rengeteget beszélgettem velük. Amikor úgy döntöttem, hogy kilépek a kereskedő szférából, akkor építész (és kandallóépítő szakmunkás) üzlettársammal az együttműködés egyik sarkalatos pontja volt, hogy csak akkor csinálom, ha ezt nem a magyar építőipar általános színvonalán akarjuk űzni. Már több mint 10 éve, a legelső kandallónkhoz is adtunk kivitelezői nyilatkozatot, és akinek építettük, ma is azon a számon ér el, mint akkor (jó döntés volt, azóta még kettőt rendelt tőlünk).

Nagyra értékelem a munkád, amit a vízteres kandallók biztonsága érdekében kifejtesz, nem szégyellem bevallani, sokat tanultam tőled. Ha lesz rá alkalmunk, szívesen folytatom a beszélgetést, amit egyszer egy kiállításon elkezdtünk.

Boldog Új Évet, sok jól és biztonságosan működő kandallót kívánok!
Előzmény: gmkiev (15082)
majkel Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15095

szia, köszönöm a fáradozásodat de a számokat még ezen sem tudon elolvasni, pedig anélkül nem lehet legyártani :((

 

a grox féléről nincs valakinek jó felbontású képe, rajza esetleg?

 

köszi

Előzmény: legirepa (15071)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15094
Olvasgasd csak akkor még tovább a topikot, csak figyelmesebben, mert ahányszor a g.k. ellenjavallata elhangzott, közel annyiszor volt is helyette javasolva valami...
Előzmény: Törölt nick (15089)
legirepa Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15093
Némennyi dolog:

A szobai ventillátorokon ami 3-4 fokozatú nem feszültségcsökkentéssel szabályoznak, hanem egyre több tekercset kapcsolnak be a motoron. Ezt a megoldást használják a 2000Ft-os robotgépekben is. A valóságban a gerjesztés lesz kevesebb, ennek megfelelően a fordulatszám is. Simán ekvivalens a fázishasításos szabályzással, nem hinném hogy tönkre tudna menni egy motor leszabályozott állapotban. A gond inkább hogy az erősen induktív terhelés nem teszi-e tönkre a szabályzót. Ezért nem lehet a csillárhoz készült olcsót használni.

A pellettel mért ne lehetne tüzelni a normál kandallóban? Én a gondosan szétválogatott és magjától megszabadított szotyi és tökmag héját is eltüzelem, meg a dijóhéjat is. Max a pellet lehull a réseken a hamutálcára, de mi lehet más baj?
fine77 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15091

Év útolsó napja.., húúú de aktiv mindenki..:)

 

Gratula Tom sok ilyent csinálj még! /nekem naon tetszik/

 

" béla bácsi féle hegeszt"éshez meg annyit, valóban nincs helye a kontárkodásnak a kályha belselyében...sokat keresgéltem mire megtaláltam azt a gyártót aki a betétet legyártotta. /elötte beszéltem "bélabá féle hegeszővel" hááát nem győzött meg..!/

Egy komoly cégre esett a vállasztásom....

http://www.fehermuvek.hu/

..bármilyen betétet legyártanak, évi sok száz darabszámba s mind egyedileg az adott kályha igényeihez. Mint árban(!).., s látottakban a cégnél engem meggyőzött és igazolta magát munkájuk. /sajnos ebből van kevés ma m.o.-n 36 éve müködő s folyamatosan fejlödő családi váll./

 

Előzmény: BSzTom (15075)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15090
pellet.
Előzmény: Törölt nick (15088)
misbelief Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15087
Malacot lehet benne sütni ? :)
Előzmény: BSzTom (15083)
ragusa. Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15086

 A minap vettem egy zsak  fa  ''nyultapot'')) csak ÚGY kivancsisagbol...

Ma reggel szinte a semmibol csinaltam parazsat., az alig pislakolasra radobtam egy marekkal es lass csodat percek alatt egett a tuz .

Nem akarozott lemenni a pincebe gyujtosert, mert veletlenul kialudt reggelre a tuz a kandalloban.

 Ugy hallottam hogy kandalloban ezzel nem lehet futeni, de alagyujtosnak nagyon jo .Lehet hogy sokak erre mar rajottek de az ujszulottnek minden vicc uj.))

 

 

 

gmkiev Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15085

Mindenkinek Boldog Kandalló építésben, meleg készítésben gazdag boldog új évet kívánok.

Mert tessék megjegyezni.

"Ez a fűtés az, mely szivet lelket melenget"

 

" Amit a fából kihozunk, azt gázzal behozni nem lehet"

 

Ezt a címet adtam, egy nemrég a gázos berkekben megjelent cikkemnek.

Nem vitatták!

ragusa. Creative Commons License 2009.12.31 0 0 15084

))))))GRATULALOK!.. ki ne adjatok a kezetekbol a gyufat )))) Kis piromaniasok )))))))

 

 Kivanok mindenkinek ezernyi szepet es jot az Uj evben !

 

http://www.icq.com/img/friendship/static/card_16961_rs.swf

 

 

 A lufikat szurjatok ki egyenkent az egerrel, legyetek MINDIG  ilyen frissek es jokedvuek egesz evben.!

 

 

 

 

Előzmény: Kathyc (15068)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!