Keresés

Részletes keresés

csello9 Creative Commons License 2010.04.01 0 0 361

Hello !

 

En mindig nezem az osszes lehetoseget a repulotarsasagoknal, (mert nagy a csalad es sokat utazunk) es Ercan-rol mindig dragabb lett volna mint a Malev Larnacabol. Legutobb Austrian Airlines-sal mentunk Larnaca-Becs, mert olcsobb volt mint a Malev, es nekunk szinte mind1, hogy Becs vagy Bp-re erkezunk, mert a ketto kozott lakunk otthon.

 

Ingatlanokkal kapcsolatban fejlemeny semmi, a ciprusi gorogok ragaszkodnak az o foldjeikhez, hazaikhoz, azt javaslom, csak olyat szabad megvenni, ahol tulajdonlappal igazolja az elado, hogy Eszak Ciprusi a tulaj 1974 elott !

 

Ha iden is jottok, fussunk ossze. :)

 

Csello

Előzmény: BonLaci (358)
misstick Creative Commons License 2010.04.01 0 0 360
hello,

sztem nem ismerjuk... van itt egy kb ezres magyar kozosseg szoval ez siman elofordulhat :-)

en hoteleket es diszkokat nem tudok ajanlani de ettermeket es kirandulohelyeket igen.

ha tudok szivesen segitek.
Előzmény: csaba08 (359)
csaba08 Creative Commons License 2010.04.01 0 0 359

Szia misstick!

 

Örülök, hogy Te is csatlakoztál ide.

Ismeritek egymást csello9-cel?

Te is és Ő is délen éltek...

Remélem Te is sűrűn fogsz ide irogatni és informálsz minket a kinti dolgokról.

 

Üdv: Csaba

Előzmény: misstick (355)
BonLaci Creative Commons License 2010.03.31 0 0 358

Szia!

 

A török légitársaság is szokott akciózni jegyet Ercan-ba?

 

Van valami fejlemény az ingatlanokkal kapcsolatban?

 

Még mindig rabjai vagyunk, és erősen gondolkozunk, tehát idén is ki kell menni...

 

Üdv. Laci

Előzmény: csello9 (356)
csello9 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 357
Ja, decemberben eleg huvos van ! 10-12 fok nappal, ejjel 0-5 kozott. (Ja, persze otthonhoz kepest melegebb) es tengerben furdesre se nagyon szamitsatok.
Előzmény: szilvia0605 (352)
csello9 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 356

Hello !

 

Egy par kiegeszites az elottem szolokhoz. Girne (torokul), Kyrenia (gorogul) ugyanaz a kikoto varos Eszak Cipruson, csodalatos kilatassal az obolre. Ide erkezik a komp Torokorszagbol. A komp Torokorszagbol jon, de nem Isztambulbol, hanem Tasucu kikotojebol.

 

Ercan-ra, mely Eszak Ciprus egyetlen reptere, csak Torokorszagon keresztul erkezik repulogep.

 

Visszaut, ahogy akarod. Lehet Larnacabol is akar, vagy Ercan-rol.

 

Eszakrol delre korlatozas mar csak az autokra vonatkozik, embereket siman engednek oda-vissza, naponta tobbszor is :)

 

Delen, es mar eszakon is, mar utlevelet se kell mutatni, hanem elfogadjak az uj tipusu szemelyi igazolvanyt.

 

Sok szep elmenyt kivanok Eszak Cipruson !

 

Előzmény: szilvia0605 (352)
misstick Creative Commons License 2010.03.31 0 0 355
mar nincs ez a korlatozas. a torokok nem szöröznek senkivel hiszen örülnek h mész, délen meg nem kell a fehér lapot villogtatni, csak az utleveled adod, es mivel unios vagy ezert megintcsak nem kerdeznek hanem engednek. delen elek, de mar jottem az ejszaka kozepen egyedul at ugy h isztambulbol ercanon landoltam. abszolut semmi kerdes csak intettek h mehetek.
Előzmény: promontorgrofja (354)
promontorgrofja Creative Commons License 2010.03.30 0 0 354
A '98-as kiadású Ciprus utikönyvem szerint azt aki az északi részre érkezik, azt délre nem engedik be (ennek az az oka, hogy az északi kikötők és repterek hivatalosan bojkott alatt állnak).

Természetesen azóta sok minden változott, de én úgy olvastam, hogy ez a korlátozás még fennáll: http://www.cyprusvisa.eu/cyprus-admission-restrictions.html

Szerintem érdemes duplán ellenőrizni, hogy ez ügyben mi a helyzet. Ha még él a korlátozás, akkor a sziget mindkét felét egy uttal csak oly módon lehet meglátogatni, hogydélre kell érkezni, és csak onnan lehet északra átmenni.

Előzmény: szilvia0605 (352)
csaba08 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 353

Szia!

 

Örülök, hogy ilyen uticélt tűztetek ki!

Helyesbítek: GIRNE vagy más néven KYRENIA

 

Megpróbálok válaszolni, amire tudok, amire meg én nem, arra remélem a többiek:

csello9, meleka, BonLaci, vagy Ciprusi Élet fog tudni válaszolni.

 

- Igen, van még határ, van még ellenőrzés a két országrész között. de ez már nem annyira gáz, mint régebben.

- Igen, Észak-Ciprusra kell vízum (török terület). Vízumot megérkezéskor adják, külön kis fehér lapocskára pecsételnek.

- Én úgy tudom, már nincs meg a 24 órás kötelezettség. Ebbe a kint élők biztosan pontosabb választ fognak adni.

- visszaút szintén csello9-re vár válaszilag. :))

- komp, hajó Törökországból lehetséges, azt hiszem Isztambulból.

- legközelebbi Török reptér úgy tudom Antalya reptere.

- A magyarországi Ciprusi Nagykövetségen úgy is azt fogják tanácsolni, hogy ne menjetek Észak-Ciprusra, de egy telefont megér... :))

- Ciprusi terepviszonyok? Mire gondolsz? pl. Kyrenia kikötőjében nagyon hangulatos sétát tudtok tenni babakocsival is! Török fagyit kipróbálni!!!! Kötelező program!!! :))

Azért a St.Hillarion fellegvárat ne másszátok meg babakocsival, Bellapais gyönyörű, oda érdemes elmenni.

 

Ha tudok segíteni, engem kereshettek. Dobj mailt. Max összefutunk, mesélek, van egy csomó anyagom is Észak-Ciprusról. Szívesen segítek.

 

Üdv: Csaba

 

Előzmény: szilvia0605 (352)
szilvia0605 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 352
Sziasztok!

Decemberben Ciprusra utaznánk. Dec.18-25-ig Észak-Cipruson lennénk (Grine, ha jól írom), és dec. 25-tól délen Larnacában lenne az apartmanunk. Legyetek szívesek segíteni az alábbiak megválaszolásában:


-van-e még határ, ellenőrzés Cipruson?
-kell-e vízum?
-ha Észak-Ciprusra megyünk, akkor 24 órán belül vissza kell-e térni a délről, vagy megvalósítható-e az úticélunk, hogy északon kezdjük és egy hét múlva délen folytatjuk az üdülést?
-visszaúton Larnacából indulhatunk-e haza repülővel, vagy csak északról tehetjük meg?
-repülőgépes megoldásokon kívül, komppal, hajóval hogyan juthatunk el Észak-Ciprusra? Meddig lehet repülővel menni, a legközelebbi török reptér és a kompkikötő milyen távolságra van egymástól? A kettő közötti út mivel tehető meg? Időben a kompos megoldás milyen hosszú?
-Magyaroszágon a ciprusi nagykövetségen érdeklődhetek ezek felől, vagy hol tudnának felvilágosítást adni?
-milyenek cipruson a "terepviszonyok"? Babakocsival lehet-e kirándulni?

Előre is köszönöm az infókat!

Szilvi
ivcsi8 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 351
Igaz. A Csabának írt válaszom Neked is szól.:-)
Előzmény: Hannibalbarkas (349)
ivcsi8 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 350
A politika csak annyi, hogy É.Ciprus nem EU tag, a Görög igen, meg persze mi is. Hát ezért nem lehet dipl.kapcs. Egyébként a törökökön kívül senki nem ismerte el. Ennek dacára, remélem eljutunk oda. Azért egy keveset írjál arról, hogy miért annyival jobb, mint a Görög terület?
Előzmény: csaba08 (346)
Hannibalbarkas Creative Commons License 2010.03.28 0 0 349
Bocsi, de a bejegyzésed végi sőt-tel nem értek egyet. :)
Én végigolvasva a topikot úgy láttam, hogy - a ciprust átszövő politikához képest - alig van benne politika. :)
Előzmény: ivcsi8 (344)
kirgizke Creative Commons License 2010.03.28 0 0 348
Annyira ne szomorodj el, mert az érme másik oldala pozitív. Így legalább (még egy darabig) nem lesz a tömegturizmus martaléka Ciprus e darabkája. Remélem nekünk is sikerül még addig eljutni ide, míg ez bekövetkezik.
Aki meg akarja ismerni É-Ciprust, így is megtalálhatja rá a lehetőséget.
Előzmény: csaba08 (346)
csaba08 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 347

Egy érdekes olvasnivaló a Ciprus-Csak nyaralás topikból:

 

http://jozsefbiro.blog.hu/2010/03/27/gorogtorok

 

Én nem mindenben értek egyett az írással, de gondolom csello is kommentálja majd vagy Angéla, aki ugyebár Észak-Cipruson él. :))

 

Cs.

csaba08 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 346

Szia,

 

Azért ez nem a Magyar politika!

Bár beszéltem a Ciprusi Idegenforgalmi Hivatal munkatársával annak ügyében, hogy miért nem preferálják pl.Ők Észak-Ciprust?

Meg azt is megkérdeztem, hogy lehetne-e nyitni egy reprezentatív Észak-Ciprust képviselő irodá itt Bp-en?

A válaszuk határozot NEM volt, indok: a politika. Mert hogy Magyarország sem ismeri el Észak-Ciprust és ha ezt megtenné akkor sok ellensége lenne az országunknak...

Elszomorodtam!

 

Célom akkor is az, hogy minél több magyar turista ismerje meg az északi részt, mert szebb, jobb mint a Görög déli terület.

Szeretnék létrehozni egy irodát majd, ami Észak-Ciprussal foglakozik, oda utaztat, stb... Még nem tudom lehetséges-e? Egyedül biztosan nem. Társulni lehet akinek van hozzá kedve és lát benne hosszú távon fantáziát!

 

Cs.

Előzmény: ivcsi8 (344)
ivcsi8 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 345
Bocsi,, Csaba08
Előzmény: ivcsi8 (344)
ivcsi8 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 344
Kedves Csaba8!
Ezúton jelzem, hogy itt vagyok és figyelemmel kísérem az itt írtakat még akkor is, ha politika is van benne. Sőt...
csello9 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 343

Felreertetted, vagy nem jol magyaraztam. Az eszakiak, igen, kopnek a gorogok jogaira. Csakhogy a gorog ciprusi az eszakon lako angol (EU) allampolgarokat perelte be, (hiszen ok laknak az o foldjen epult hazban) ezert kerult az ugy Brusszelbe, majd Angliaba. Az angol hazasparnak muszaj volt kikoltoznie a hazbol, kulonben az angol jog ellen vetenek, es legkozelebb mikor hazarepulnek Angliaba bilincsben viszik el oket a repterrol.

 

Persze semmi nem tortent azota. A haz ott all uresen, dozerolast nem merte elkezdeni senki. A gorog ciprusi boldog, az angolok megszivtak, az eszak ciprusi kormany nem foglalkozik vele.

Előzmény: Szakacsze (341)
Szakacsze Creative Commons License 2010.02.04 0 0 342

Nem társulnék, csak felvetettem hogy jó lenne népszavazni erről a dologról, az iroda az úgyis az észak ciprusi kormánytól függ lesz e, ők adják majd a pénzt és választják ki kik képviseljék őket, esélyesebb egy komolyabb észak ciprusi üzleti kapcsolatokkal rendelkező vállalkozó.

 

Érdekes lenne mi a magyarok véleménye, vajon megszavaznák e az elismerést, ha megszavazzák akkor ez gátat vetne e az egyesülési folyamatnak, vagy elősegítené azt, azáltal hogy ezután akár magyar közvetítéssel is indulhat párbeszéd a két oldal között.

Előzmény: csaba08 (338)
Szakacsze Creative Commons License 2010.02.04 0 0 341
Azt nem értem hogyha az északiak köpnek a görögök jogaira, nem is engedik oda vissza őket lakni, akkor azt miért engedik hogy formálisan vissza szerezzék a tulajdonukat ? Törökörszág, és így észak ciprus sem eu-tag, így a brüsszeli bíróság döntésére méginkább köpniük kéne. Nem értem...
Előzmény: csello9 (339)
BonLaci Creative Commons License 2010.01.28 0 0 340

köszi a híreket! mi idén pont ezért akarunk vissza menni:(

ha tudsz új híreket kérlek ne tarts magadban:)

 

köszi Laci

Előzmény: csello9 (339)
csello9 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 339

Gyerekek nagy balhé van Észak Cipruson. Sok angol vett itt földet elég olcsón, és építetett rá csoda-palota luxus villákat. Csakhogy egy görög ciprusi beperelt egy bizonyos Orams (angol nőt és férjét) hogy az ő földjén épült a ház. Eljutott Brüsszelbe, és ott a görög ciprusinak adtak igazat, tehát az angoloknak le kell bontaniuk a házukat. Erre ezek fellebeztek, de ezt is elutasította (még Anglia is) tehát a héten ki kellett költözzenek a házukból, mert azt le kell dozeróltatni. Nagy a balhé, minden angol be van szarva most Északon, hátha az ő háza is görög tulajdonra épült.

Az egész sztoriban az a szomorú, hogy az észak ciprusi törököket, az ügyvédet, az eladót stb. semmilyen kár nem éri, csak a szerencsétlen jóhiszemű angol vevőt, bár az feltünhetett volna neki, miért ilyen olcsó a telek ára... Ja, és minden újságnak interjút adnak, hogy nincs hova menjenek, mert Angliában már eladták a tulajdonukat, mikor Ciprusra költöztek.

Szóval, vigyázat, Észak Cipruson telek-ház vásárlással !

 

Amilyen gyönyörű ország, annyira nincsen rendben sok minden mint pl. az ingatlan ügyek.

 

Mi magyarok, mint EU állampolgárok nem dolgozhatunk ott, és nem is telepedhetünk le, csak ha tulajdonunk van, de a tulajdonok meg ennyire zavarosak !

Ha valaki mégis venni kíván valamit, arról győződjön meg, hogy 1974 elött ciprusi török volt a tulajdonos !!! (és semmiképpen nem ciprusi görög, mert az szépen visszapereli )!!!

 

 

Előzmény: csaba08 (338)
csaba08 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 338

Szia,

 

Érdekes a felvetésed, de azt hiszem ez nem ilyen egyszerű.

Bár ha megszervezel egy népszavazást erre a témára akkor szívesen aláírom.

Viszont azt hiszem egy reprezentatív iroda működtetése egyszerűbb és ezzel megvalósulhatna a hivatalos Észak-Ciprus - Magyarország képviseleti kapcsolat.

Te társulnál egy ilyen iroda létrehozásában?

 

Cs.

Előzmény: Szakacsze (337)
Szakacsze Creative Commons License 2010.01.26 0 0 337

Mit szólnátok egy népszavazáshoz hogy a magyarország ismerje el hivatalosan is észak ciprust ? Lehet hogy utána a törökökhöz nem kellene többet vízum.

 

Bár lehet hogy nem lehetséges mert az alkotmány vagy egy kétharmados törvény tiltja a nemzetközi szerződésekről való népszavazást, de egy másik ország elismerése ha jól tudom nem számít semmilyen szerződésnek, így elméletileg lehetne róla szavazni.

Ezután már küldhetnének nagykövetet is.

A szavazás ellen szól viszont, ha többen megismerik akkor elözönlik a magyarok, és pár év múlva a balatontól semmibe nem fog különbözni.

Előzmény: csaba08 (309)
csello9 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 336

Hat errol en itt delen, semmit nem hallottam ! Szornyu ! Kitartas, ahogy Csabi irta.

Nem lesz itt sose egyseges Ciprus :(

DURVA az biztos. :(

 

A deli reszen, a ciprusi gorogok azt nyomatjak, hogy mindenki mosolyogva oruljon az esonek, ez mennyire kell a szigetnek ! Egyebkent tiszta vicc, ha esik egy kis eso, megall az elet. Egyik kolleganomnek Limasszolban lett volna targyalasa, es telefonon lemondta az utat, mert esik az eso. Megjegyzem Nicosia-Limasszolt autopalya koti ossze, es kb 1 ora ut ! Otthon hoban, fagyban, ha BKV sztrajk van is mennek az emberek dolgozni ! Egesz mas mentalitas az itteni...

 

Angela, remelem mas hirekben is szerepelni fog, mit tettek a ciprusi gorogok, es egy kicsit felfigyel ra a vilag...

Előzmény: meleka (331)
meleka Creative Commons License 2010.01.19 0 0 335
kar h feltoltottem a kepeket es most egy se latszik :DD
meleka Creative Commons License 2010.01.19 0 0 334
Par kep amiket a baratnom fenykepezett tegnap ejjel az erkelyukrol.
meleka Creative Commons License 2010.01.19 0 0 333

Eddig ezt az egyet talaltam, angolul:

 

http://www.worldbulletin.net/news_detail.php?id=52870

csaba08 Creative Commons License 2010.01.19 0 0 332

Szia Angéla!

 

Felháborító!

Bár a netem még nem találtam semmilyen infót róla.

Aki igen, kérem linkelje be az oldalt! Köszi!

 

Kitartás!

 

Puszi: Csabi

Előzmény: meleka (331)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!