Keresés

Részletes keresés

Mike Creative Commons License 2000.01.04 0 0 9
Emlexem, ilyet akartam venni anno, aztan azt mondtam inkabb vmi komolyabb :) gep kellene, igy vettem meg eletem elso PC-jet.

Mike

k-jame Creative Commons License 1999.12.31 0 0 8
Hát egy kicsit öregecsként (18 évesen) vettem meg, még az első sorozatból a Centrum áruházban. Bár már nem használom, de az emlékek nagyon pozitívak.
Kernel-e volt. Nem egy összehányt (c64) hanem rendesen megírt, könnyen programozható egységes kernel.
A bővítéseket magam csinálgattam hozzá, floppybővítés (a nyákot kaptam), memóriabővítés (ez nem az a nagyon nagy kártya, amit lehetett mellé vásárolni), spectrum emulátor (ez nem az a-studio-s, hanem egy saját tervezésű), proci upgrade 6 Mhzre.

A hardverekkel kapcsolatos dolgokat és az assemblyt majdhogynem a prisén tanultam meg.

Ami szerencsétlen volt benne az a billentyűzet és a beépített joy.

Az akkori PC-k árai mellet egy ISDOS-sal (CP/M EP alá) felruházott géppel azért lehetett alkotni.

Jame

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.31 0 0 7
No nézd csak, Noahi!

Nem is volt lassú a Basic-je! Viszont a tudásához, grafikai képességéhez képest az volt. Bizonyára ezért érezted lassúnak.

Én írtam elég sok jó játékot, és sok jó demót.

A vége felé egyébként már elég jól kihasználták a hangot is, pl. 4 szólamú MOD zenéket le tudta játszani.

Hát, az a Diktátor, az sose kötött le engem.

Egyébként van ám EP emulátor pc-re, elég jól működik. Pl. a Small Demot (a legjobb demo EP-re) tudja futtatni. Sajna hangot még nem kezel.

Noahi Creative Commons License 1999.12.30 0 0 6
Sziasztok !

Még nekem is megvan életem első számítógépe. Kb 12 évesen kaptam, nagyon megszerettem. A basicje sokkal intelligensebb volt a kortársaknál, kár hogy lassabb is. Az assembly magas volt nekem (kellett volna egy jó könyv), de basicben még szöveges kalandjátékot is írtam rá.
A kazi azóta ki tudja hol porosodik... (:-(

Ha jobb lett volna a hangchip (ld. C64) ,akkor biztosan nagyobb karriert fut be.

Tényleg, ismeri valaki a Diktátor nevű szöveges játékot? Hogy azon mit szórakoztunk.... :-)

ui. Szia Endi! Hát te is...?

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.29 0 0 5
Az csak a virtuális felbontás volt a bővíthetőség miatt. Nyugi, én csak tudom, én voltam az egyik nagy demóíró EP-n.
XzErgWiN Creative Commons License 1999.12.28 0 0 4
Kiraj!

Nekem is megvan meg a kis E128k
Jo kis gep volt, azon tanultam meg programozni Basic-ben, kb 9 evesen...
A poen az volt, hogy akkoriban meg vettunk is hozza egy kislemezes egyseget.
Akkoriban ez annak szamitott, mintha egy 10,2 G-s winyot vettel volna, es rohat gyorsnak szamitott a kazettas megoldashoz kepest.
Egyebkent a max felbontas az 1279x719 volt asszem, 2 szinben. Rajzolgattam is ezt,azt.

Haj haj a regi szep idok...

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.28 0 0 3
EP128 tudása:
Hang:
3 szólamú sztereó négyszögjel, torzítókkal, modulációkkal
1 szólam sztereó zajgenerátor
2 darab 6 bites D/A átalakító, de megoldható, hogy az összes hangcsatornán digi hang megszólaltatása

Grafika kb.:
640x300, 2 szín
320x300, 4 szín
160x300, 16 szín
80x300, 256 szín
+attribute üzemmód (hasonló a specturméhoz csak jobb)
+sokféle karakteres üzemmód
A grafikus módot minden pixelsorra külön be lehet állítani. A paletta 256 színből választható ki (3 bit Red, 3 bit Green, 2 bit Blue).
Interlace módban a függőleges felbontás megkétszerezhető.
A margókat át lehet állítani, így az egész(!) tv képernyő kihasználható, és így a felbontás is nagyobb.

Proci: Z80 4Mhz.

Floppy: u.a. a formátuma, mint a pc-nek(!).

Ha valaki tud képet belinkelni, küldök egyet emaiban, amely jól mutatja a grafikus képességeket.

joxy Creative Commons License 1999.12.27 0 0 2
Az Enterprise 128, volt életem első saját számítógépe! Spectrumon és ZX81 -en kezdtem az ipart, 1984 novemberében. Az Ep128 -as nagyon jó kis gép volt, pl.:nem kellett félévente upgraddelni :) ! Ha jobb lett volna a marketingja és szabványos(lehetőleg commodoros) csatlakozoi lettek volna szerintem nagyobbat tarol!

ENTERPRISE-128 RULEZ!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.26 0 0 1
másvalaki?
Jig Creative Commons License 1999.12.25 0 0 0
Emlékek:Z80-as proci,128kb RAM, beépitett joy,funkció billentyűk.
Nekem Spectrumom (48kb-os)volt,igy ezek a dolgok vonzóan hatottak számomra,csak egy kicsit későn.Ja és a kevés program, azt hiszem ezért matdtam az öreg ZX-nél úgy 88 táján!
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.25 0 0 topiknyitó
Kíváncsi vagyok, emlékszik-e még valaki erre a számítógépre?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!