Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5758

...ami egyúttal azt is jelenti, hogy a betegség és a fájdalom csökkentésére egyáltalán nem elég az antibiotikumos kezelés, hiszen ezeket a felhalmozódott immunkomplexeket is el kell távolítani valahogy, nem?

Szerintetek?

Előzmény: Törölt nick (5757)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5757

Köszönöm!!!

Nagyon tanulságos, így leírva még nem láttam sehol.

Döbbenet számomra és mindent megmagyaráz!

 

Nem lehet eleget ismételni:

 

"A kórokozó hatására a szervezetben ellenanyagok keletkeznek. A képződő ellenanyagok hatására a Borrelia eltűnik a vérből olyan szervekbe, ahol nem érik el az ellenanyagok. Az ellenanyagok perzisztálnak (helyben maradnak), belőlük ú.n. immunkomplexek keletkeznek, amelyek lerakódhatnak a szemben, az izületekben, és a vesében és ezen szervekben komoly elváltozásokat okozhatnak."

Előzmény: Lentesfent (5748)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5756

Nincs mit.
A drnő részetesen ki fog kérdezni, legalább félórán, vagy egy órán keresztül. Vidd el a régebbi leleteidet, ha esetleg többfajta gyógyszert szedsz, akkor a gyógyszerlistádat .
Minden fontos lehet! Jó felkészülten menni, mert akkor tudsz kérdezni.(Vannak betegségek pld, amikre nem lehet a minocyclint felírni.)

Előzmény: Törölt nick (5753)
Pötty63 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5755

Kedves Betegtársak..

Sajnos..az embereket.."ÖNMAGUKTÓL MEGVÉDENI"..nem lehet...(SAJNOS MÉG ORVOSOKRA IS IGAZ EZ AZ ELMÉLET:MERT EZ NEM DIPLOMA FÜGGŐ!!)

Hogy ki-minek hisz..Én pl a saját szememnek..legalább hiszek..

Szerencséltettünk abban a megtisztelt helyzetben lenni..Egy magán klinikán..(MI)-láthattunk mikroszkópon át..(VÉRCSEPPBEN USZKÁLÓ SPIROHETÁKAT!!)

Csoda klassz kis förmedvények!!!!!!!!!!!

Általam (RÉGEBBEN) feltett link is jól mutatja..és a lyme Disease oldalakon sok kis filmet lehet róluk látni!!!

Álnegatív serológiák:dehát ezt már lassan a kezdők is tudják..sajnos van ilyen ..(IS!)

Attól a sporoheták ott "FÜRDŐZNEK BENNÜNK!!"

 

KlasszaK:MERT JÓL LÁTHATÓAK!!!!!Vérben nem tudnak a kis mocskok elbujni!

Ennyit a "SZEMFÉNYVESZTÉS-ről!!!!!

De sajnos vannak emberek akik még a saját szemeiknek..sem hisznek..

ÉN MARADOK:A SAJÁT SZEMEMNEK..HISZEK VERZIÓNÁL!AZ JÓL HANGZIK!!!

Orvost szerencsére ha kevés van is..de amíg van kettő..mégis csak lehet választani!

 

 

Szép napot mindenkinek Ibolya..

boxerkutya Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5754

Egy példa . Lakostól megkérdeztem mit szól ahhoz, hogy ha kevés IGM van a vérben tehát negatív tartományban van az eredmény , de mikroszkóppl tisztán látni a borreliákat. Ő azt mondta erre, hogy ez a mikroszkópos vizsgálat szemfényvesztés, tehát ne higyjünk a szemünknek, ha látjuk a borreliát, inkább neki higyjük el, hogy ilyen esetben nem állhat fent a lyme kór. Ti a szemeteknek hinnétek, vagy neki ?

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5753

Köszi szépen!

Nagyon hasznosak ezek a kérdőívek!!!!

 

Egy csomó olyan dolog van benne, amire igazából nem is gondoltam, hogy ettől lehet és baj. 

(54-et ikszeltem be.)

Előzmény: Lentesfent (5752)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5752

Felteszem ismételten a Lyme-kór Kérdőív-et. Hossú a lista.
Mikor volt az utolsó alkalommal, amikor egészséges volt ?_________________________________________
Kérjük, hogy egy (x) igen vagy nem box minden kérdésre, ha tünetei 10 éven belül, illetve megválaszolni a kérdést fel a lehető legjobban tudja.
A kullancscsípés Y N Hozzászólások
1 Megharapott egy kullancs (fajta kullancs?)
2 Születési kullancscsípés?
3 Milyen testrész harapta a kullancs?
4 Van még egy piros kör terjedő kiütés (bika-szem) után a kullancscsípés
5 Ha igen, milyen méretű, és mely része a test?
Nyak, fej, arc Y N Hozzászólások
6 Arcfájdalom
7 Bizsergést orr, arcon vagy az arc
8 Izomrángás az arca (mely része)
9 Fejfájás, enyhe vagy súlyos (amely)
10 Nyaki merevség és fájdalom (amely)
11 Bell-féle bénulás (arcbénulás) (egyik oldalon az arc droops)
12 Ín fertőzés
13 TMJ, állkapocs fájdalom, vagy merevség
14 Tooth fájdalom nem kapcsolódnak egy üreg
15 Ínybetegségek
16 Torokfájás - még rövid ideig
Eyes / Vision Y N Hozzászólások
17 A szem körüli duzzanat
18 Kettős látás
19 Homályos látás: az egyik szemét, mindkét szemét
20 Szemfájdalom
21 Foltok a szem
22 Nyomás érzés a szem mögött
23 Fényérzékeny
24 Villogó fények sarok vagy közvetlen rálátása a szemed
Fülek / meghallgatás Y N Hozzászólások
25 Fokozott meghallgatás egyik vagy mindkét fülben
26 Halláscsökkenés egyik vagy mindkét fül
27 Fülfájás
28 Zúgás a fülében
29 hangok csökken, és majd jön
30 Csengetés az egyik vagy mindkét fül
Emésztési és Kiválasztásos Systems Y N Hozzászólások
31 Irritábilis hólyag (bajban indításakor vagy leállításakor vizelés)
32 Vizelet ellenőrzési problémák (inkontinencia)
33 Székrekedés
34 Hasmenés
35 Gyomorpanaszok (hányinger vagy fájdalom)
State of Mind / Moods Y N Hozzászólások
36 Hangulatingadozás
37 Ingerlékenység
38 Cry könnyen
39 Szokatlan depresszió
40 Túl sok alvás (óra)
41 Túl kevés alvás (óra)
42 Nehézségi esés vagy átalvási
43 Másnaposok rosszabb alkoholfogyasztást követően (borreliosis tünetek súlyosbodását)
44 Rémálmok
Mentális kapacitás Y N Hozzászólások
45 Memória csökken: rövid vagy hosszú távú (amely)
46 Koncentrálási nehézség olvasása közben
47 Tájékozódási zavar (egyre vagy érzés elveszett)
48 Megy a rossz helyen
49 Érzés, mintha a vesztes az agyad
50 Beszéd nehézségek (elkent, lassuló)
51 Dadogó beszéd (bajban kiszállok szó)
52 Confusion (magyarázat)
Keringési és légzőrendszeri Y N Hozzászólások
53 Mellkasi fájdalom (ha)
54 Légszomj
55 Köhögés: száraz vagy produktív (amely)
56 Szív palpatitations (gyors légzés)
57 Szív kihagy egy ütemet
58 Éjszakai izzadás
59 Megmagyarázhatatlan hidegrázás
Vázizom rendszer Y N Hozzászólások
60 Izomfájdalom vagy fájó (amely)
61 Izomgörcsök (ahol)
62 Izommerevség (amely)
63 Leg fájdalmak
64 Hátfájás (ahol)
65 Vissza merevség
Ízületek Y N Hozzászólások
66 Ízületi fájdalmak (amely)
67 Ízületi duzzanat (ami)
68 Ízületi merevség reggel (amely)
69 Ízületi merevség a nap folyamán (am

Előzmény: Törölt nick (5751)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5751

Jó, hogy ezeket említetted!!!!

Rengeteg hasonló vizsgálaton átestem én is, már majdnem el is felejtettem, és szeretném is elfelejteni!

Vizsgák között jöhettem haza, s a kórházi váróteremben vártam a különféle vizsgálatokra (mert ott csinálják): vastagbélröntgen, végbéltükrözés, ultrahangok, gyomotrükrözés kétszer (DE SOHA SOHA TÖBBET NEM MEGYEK, MÉG HA AZ ÉLETEM MÚLIK RAJTA AKKOR SEM, max olyan orvoshoz, aki valamit csinál, hogy hasson az a .... érzéstelenítő, mert nálam semmit sem ért egyik alkalommal sem.) Ezek voltak a belgyógyászati kivizsgálások. Nálam is belgyógyászati problémával kezdődött a tünetek nagy része, ezért nem is gondoltunk arra, hogy tényleg lyme lenne (még ha a vérvétel igazolta is volna). Már allergiától elkezdve az ételérzékenységik mindenre gondoltunk. Ilyen jellegű vizsgálatok is voltak. Nőgyógyászati vizsgálatok is (miután eljutottam egy olyan orvoshoz, aki tényleg megvizsgált!!!!! előtte pedig vidéken csak mosolyogva rám mondták, hogy ne idegeskedjek, igyak gyógynövény teát, az majd segít..... (s nem ez volt az egyetlen eset, mikor engem is pszichikai esetnek tituláltak, s úgy, hogy közben voltak pozitív leleteim, nem volt minden negatív). 

Mai napig áldom azt a kedves doktornőt, akihez pesti tartózkodásom alatt eljutottam, és korrekt nőgyógyász, és kiderült, hogy ureaplasma-m volt, ami meddőséget is okozhat hosszú távon és komoly dózisú antibiotikum kellett hozzá, napi 1000 mg két hétig..... 

Tényleg mindenkinek azt tanácsolom, hogy harcoljon az egészségért és a jogaiért és ha úgy érzitek, hogy gond van, ne törődjetek bele abba, ha csak legyint egyet az orvos, mert pl túl költséges egy vizsgálatot állami úton elintézni stb. stb...... és inkább nem csinál semmit, csak mossa kezeit! (De magán rendelésen is csak mosolyogva közölte a nőgyógyász régen aki egy főorvos volt egy megyei központú városi kórházban, hogy á nincs magának semmi baja, biztos csak figyeli magát nagyon, azért vannak fájdalmai stb, ne aggódjon, igyon gyógynövény teát azt elmúlik, el is hittem neki, elhittem, hogy pszichikai eset vagyok egy vad idegen embernek.) 

Erre nem sokkal később sztk úton egy áldott lelkű doktornőnél kiderült, hogy tényleg komoly dolog okozta, mert uraplasma!

Most megint gondom van, de egyelőre nem tudom, hova forduljak, mert megint vidékre kerültem, és hát az a tapasztalatom, errefelé nem jut előbbre az ember, és ha azt mondom, most meggajdult a menzeszem és iszonyat alhasi fájdalmaim vannak stb. stb... akkor ált az a válasz, ne idegeskedjen annyit (bár lehet tévedek, lehet, hogy most jó orvoshoz kerülnék, a fene tudja)...... De eddig sajnos a környéken rossz volt a tapasztalatom, én legalábbis nem jutottam előbbre, csak hátrébb és túl sok fájdalmas vizsgálaton mentem keresztül 20-21 éves koromban is, amiket nem is kellett volna.....ahelyett, hogy "szocializálódtam volna" az egyetemi élethez, várótermekben csücsültem és sokszor bizony órákat is ki kellet hagynom emiatt..... egyelőre se diplomám se egészségem, nem érte meg! (De nem adom fel!!!!!!!!!!!! Ha már kigyógyulok ebből a nyavalyából, könnyen meglesz az a pár nyelvvizsga meg szakdoga is, ami elválaszt a diplomától....)

Most még Esztó doktornőben bízok, hogy ő tud segíteni, és a többi problémámat  beleértve a női dolog is megoldódik az antibiotikum kúrával + gyógygombákkal együtt (persze mellette külön oda kell figyelni a hüvely védelmére is majd az biztos, nálam legalábbis).

Ibolyának pedig nagyon köszönöm a sok hasznos tanácsot, amivel ellátott, ellát újra és újra!!!! Már írom a füzetecskét bele a sok jó dologgal! Mindenkinek szívből ajánlom, keressétek bátran, mert hatalmas tudás van a birtokában, ami már mind tapasztalatból ered!

 

Ezt mind csak azért írtam le, hogy HARCOLJATOK, VEGYÉTEK KÉZBE SORSOTOK IRÁNYÍTÁSÁT!!!!!!!!!!!!!!!!

HALLGASSATOK BENSŐ MEGÉRZÉSEITEKRE ÉS NE HAGYJÁTOK, HOGY BÁRKI ELTÉRÍTSEN A GYÓGYULÁS IRÁNYÁBÓL!!!!!!!!!!!!!!!!

 

EGÉSZSÉGES, ÖRÖMTELI, SZERETETTELJES NAPOT KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!!!!

Előzmény: Nuti49 (5750)
Nuti49 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5750

Kedves Atis!

 

Mint "öreg" lymes írok illetve szeretnék válaszolni kérdésedre.

Hogyan fejti ki hatását?  Nálam - még nem tudtam a lymről-  szinte minden szervemet megbetegített. Átestem CT-ken, gyomor tükrözésen / ez többször is/  csöveket nyeltem, agyi vizsgálatok, reuma, szív, nőgyógyászati,  fűl és sorolhatnám4 MINDEN LELETEM NEGATÍV volt!! Vagyis úgy csinált a szervezetem mintha beteg lenne. Az is volt, hisz görcsölt a gyomrom és a többi részem is fájt. Az okot nem találták tehát "idegi alapon"???? mondták és szedjem a "dili" bogyókat. Ami nem fájt, a memória teljes törlése, egyensúlyzavar és teljes "leépülés". Az ok,  "lelki, ideg" , további depis gyógyszerek.

Bocs hogy ilyen nyersen írtam de velem -tömören- ez volt. Ja kihagytam a minden esti ugyanabban az időben rámtörő hidegrázást ami 1-2 óra hosszáig tartott. Ez is az "ideg", mondták az orvosok.

Ez minaddig így volt, amig nem derűlt ki a lyme!

Vagyis bármi bajod van, lesz, természetesen először  vizsgálat és ha az negatív, jöhet a lymre "fogása" a betegségnek. /De akkor szinte biztos, hogy a lyme az oka/

 

Ne legyen így!!

 

Jobbulást, gyógyulást!

Üdv. Nuti

Előzmény: Törölt nick (5746)
Pötty63 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5749

KEDVES ATIS!!!Már elküldtem válaszomat!Köszönöm szépen,ha nem haragszol!!

LENTESGENT!GÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nos..ATIS-Lentesfent bejegyzéseit..köszönöm..számodra is segítség..ÍGY VAN..MEGERŐSÍTEM!!

 

Szeretnék így most szólni KEVES MINDANNYIÓTOKHOZ!

DE FŐLEG A NŐKHÖZ!

Női problémák..és a LYME4Akik fiatal gyermekként lesznek lyme betegek..sajnos teljes mértékben bele szól a serdülőkorba ez a betegség..Megnyilvánulásai:még ha sikeresen meg is történik a "NŐVÉ VÁLÁS"..sajnos a meglepetés ez után szokott jönni..És megfigyelhető ez..sajnos a felnőtt nőknél-és asszonyoknál is!Mégha csak alvást zavarna..TELJES HORMONHÁZTARTÁS FELBORULÁST (IS) OKOZ!!

Elsőkörben "ELVÉSZ A HAVI CIKLUS!"Okos az ember..megoldja:fogamzásgátló szedésével..

Akkor éri az embert a meglepi..amikor elérkezik olyan szakaszába..amikor már "SOK ÉVE TÜNETMENTES"..és babát szeretne..

Telnek az évek..és nincs..(SEMMI!!)

Érdekes dolg..Lyme beteg nők..és az ENDOMETRIÓZIS!

Hogy mi volt előbb a tyuk..vagy a tojás..

Nos ez a kérdés a mai világban ugyanekkora probléma!

Mert utólag-nem kideríthető!Az biztos..a ciklus "ELVESZTÉSÉÉRT"-a LYME felelőssé tehető!

Az Endometriózist..abszolute nem tudható..van-e a lymenak vajmi köze hozzá...

Miért is írok erről..Nagyon sok nő szenved havonta..nagy fájdalmakkal!

Nos..nézessenek utána..nem az Endometriózis "ÁLDOZATAI-e"??

Nem ok nélkül sürgetik a nőgyógyászok ezen betegeket.."SZÜLJENEK MIHAMAR!!"

Mert ekkor jön egy természetes hormonváltozás..(ÉS AKÁR MINDEN FORDUL.."HAT"..360 fokot is!)

Nos..nálunk annyi az örömhír..Lym ebeteg..(KRÓNIKUS)...Több éve tünetmentes...Május elején szült..és több évtized után..(FÁJDALOM MENTES "HAVICIKLUS!!")

 

Ez nagy csoda..Ja és tömérdek Endometriózis..hasüregi..és Méhben is!!

 

És mégis..hát ez eléggé érdekes!!Írtam fokozatosan befogok számolni..hogyan alakul..pl a szülés utáni Lyme..ugyhogy átadom nektek ezen tapasztalatokat is..

Viszont gombákat szeptembertől elkezdem adni..gyermekemnek..mert "OLYAN FURA..."-azt mondja..és FÉLŐ..A SZÜLÉS..A NYUGVÓ LYMÉT IS FELLOBBANTHATJA!!

Gyógyszert..semmilyet nem akar enni többé!4

Ugyhogy..csak a gombát hajlandó majd enni..(EDDIG NEM AKARTA AZT SEM!)Én ezt sajnos elég nagy gondnak vélem..mert alapból ennie kellett volna már szülés után..

(CSAK NE LENNE IGAZAM!!)

Szeretném-ha nem lenne ujra beteg..

Köszönöm ha elolvastátok írásomat!

Jobbulást mindenkinek!

Írjatok..ha van kérdésetek!

lymekor63  kukac  freemail.hu

Szeretettel:Ibolya

Előzmény: Törölt nick (5746)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5748

A kérdésedre itt a válasz.

 

http://www.egeszsegkalauz.hu/fertozo-betegsegek/amikor-a-hohert-akasztjak-lyme-kor-egy-allatorvos-szemevel-103673.html

 

 

"....milyen módon fertőződhettem meg a Lyme-kórral azt felelte, hogy a megbetegedéshez sem kullancs, sem vándorló bőrpír nem kell. A betegséget fertőzött állat húsával, illetve tejével (kecsketej) is meg lehet szerezni. Ha a kullancs például egy szarvasmarhát betegített meg, majd a beteg állat húsát elfogyasztom, akkor én is megfertőződhetek, anélkül is, hogy klinikai tüneteket mutatnék. (Állítása szerint pácienseinek jó része tünetmentes Lyme-hordozó.) Mivel húst nem eszem nyersen, csak sütve, vagy főzve, ezért úgy gondoltam, ez a lehetőség kimarad. A doktornő azonban felvilágosított, hogy a fertőzést füstölt hústermék elfogyasztásával is meg lehet szerezni, ha nem hőkezelik azokat 100 Celsius-fokon.
A kórokozó (Borrelia) a kullancs gyomor-, és bélcsatornájában szaporodik, onnan pedig eljut annak valamennyi szervébe. A kórokozó a kullancs bélsarával, sőt vérszívás közben is ürülhet. A bélsárban lévő kórokozó a bőrön keresztül is bejuthat. A bejutás környékén lokálisan elszaporodik, bejut a nyirokrendszerbe, onnan a vérbe, majd a különböző szervekbe, izületekbe, szívbe, központi idegrendszerbe, stb.
A kórokozó hatására a szervezetben ellenanyagok keletkeznek. A képződő ellenanyagok hatására a Borrelia eltűnik a vérből olyan szervekbe, ahol nem érik el az ellenanyagok. Az ellenanyagok perzisztálnak (helyben maradnak), belőlük ú.n. immunkomplexek keletkeznek, amelyek lerakódhatnak a szemben, az izületekben, és a vesében és ezen szervekben komoly elváltozásokat okozhatnak."

Előzmény: Törölt nick (5746)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5747

http://www.kisalfold.hu/soproni_hirek/halalt_is_okozhat_a_kullancscsipes/2054869/

 

 

 

 

"Dr. Horváth Zoltán, a soproni Erzsébet oktató kórház infektológus főorvosa magyarázata szerint a vírusos agyvelőgyulladás (TBE) és a Lyme-kór között az a legfontosabb különbség, hogy míg az előbbit vírussal, az utóbbit baktériummal fertőzött kullancs okozza. A Lyme-kór ellen nincs védőoltás, a betegség viszont fokozatosan alakul ki, amely elkísérheti akár élete végéig a beteget.
Minél előbb sikerül azonosítani a Lyme-kórt, annál könnyebb antibiotikus kezeléssel enyhíteni a következményeket. Sajnos találkoztunk olyan pácienssel is, aki a kullancscsípést követően csak fél év múlva ment orvoshoz, de akkor már bénulásos tünetekkel. A Lyme-kór képes minden szervrendszer károsítására, ezért is fontos a mielőbbi orvosi kivizsgálás. A kezelés az egy-két hónaptól akár néhány évig is eltarthat. Tavaly több mint kétezren keresték fel kullancscsípés miatt a szakrendelést, ez a szám 2006-ban ezernyolcszáz volt. Húsz éve foglalkozunk ilyen jellegű megbetegedések kezelésével. Ismételten felhívjuk a lakosság figyelmét arra, saját érdekükben vegyék komolyabban a kullancscsípéseket, s tegyenek meg mindent annak elkerülése céljából – zárta dr. Horváth Zoltán infektológus főorvos."
A cikk 2008-as, de mondanivalója ma is aktuális.

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5746

na, ma éjjel sem sokat aludtam :(

.

amúgy azt tudja valaki, fellelhető valamilyen részletesebb leírás arról, hogy a Borrelia pontosan hogyan fejti ki a hatását a szervezetben?

vagyishogy milyen módon és mit támad, ami aztán a fájdalom érzet kialakulásához vezet

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5745

semmi probléma, nem haragszom, mindannyian tévedhetünk...

(elküldöm még1x a levelem)

Gyógyulást!

 

Előzmény: Pötty63 (5744)
Pötty63 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5744

AJAJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ!!!

 

 

ATIS!!!!!!!!!BOCSÁNAT!!!Elnézésedet KÉREM..MÉLYSÉGESEN:ITT MEGKÖVETLEK,A FÓRUMON-NE HARAGUDJ KÉRLEK!!BAJBAN VAGYOK..MERT SAJNOS NEM TUDOM "KINEK VAGYOK UTJÁBAN!!!"

-PONT AKKOR JÖTT EZEKSZERINT LEVELED..AMIKOR TÖRÖLTÉK EGY ABSZOLUTE KORREKT SEMLEGES HOZZÁSZÓLÁSOMAT!!

KÉRLEK NÉZD EL NEKEM..HOGY NEM MERTEM EZÉRT MEGNYITNI A LEVELED!

KOMOLYAN:CSINÁLJ VALAMIT..HOGY "RÁD"-ISMERHESSEK E_MAILBAN KÉRLEK!!

NEM HIÁNYZIK AZ ÉLETEMBŐL..1 db KELLEMETLENKEDŐ E-mail sem!ÉS VOLT RÉSZEM BENNE MANAPSÁG!!

 

HOGYNE SEGÍTENÉK!!!!!MINDENBEN..AMI LYME-ÉS EZT LEHJOBB ZUDÁSOM SZERINT TESZEM!!

KÜLDD EL LÉCCI MÉG 1x LEVELED..DE "JELEZD..FRISS VALÓS BETEG VAGY!!!"

VÁROM...ÉS GYORSAN ÍROK RÁ!!!!

 

TÖBBSZÖRÖSEN KÉREK ELNÉZÉST!!!!!!

SZERETETTEL:IBOLYA

 

Előzmény: Törölt nick (5740)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.23 0 0 5742

Szia Nuti!

Nem tudom, Ti hogy voltatok az elején, de én minél többet olvasok erről a nyavalyáról, annál jobban összezavarodom.

És sajnos egyre biztosabb jelei vannak, hogy kb. 6-7 éve ez a betegségem, csak nem tudtam róla.

Ez a friss fertőzés "segített" mindezt tudatosítani, (mindennek két oldala van) :I

És elég hullámzóan is vagyok most ettől az antibiotikumtól..

.

azt hiszem nem várok, hanem elmegyek az Istenhegyi útra

gyógyulást Neked!

Előzmény: Nuti49 (5741)
Nuti49 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 5741

Köszönöm! Kipróbálom a teát mert az ujjaim igen csak fájnak,  a kisizületek deformáltak. Nem reuma, ezt is lymnek "köszönhetem"

 

Üdv. Nuti

Előzmény: eva5613 (5739)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.23 0 0 5740

én egy friss fertőzött vagyok, sajnos, ezért vagyok itt

eddig ebbe a fórumba csak néhányat szóltam, azt is inkább kérdeztem

...úgyhogy őszintén szólva fogalmam sincs, hogy milyen személyes konfliktusba keveredtem...

:( valamiért törölték egyik hozzászólásomat is, nem tudom, hogy miért

:(

Ibolya, átolvastam az eddigi írásaid és az átélt tapasztalataid alapján csupán a véleményedre voltam kíváncsi, ezért leírtam magán levélbe neked a saját betegségem történetét. Azért fordultam hozzád segítségül, mert többször is írtad, hogy várod a Lyme betegek leveleit.

Kérlek, hogy olvasd el és segíts tanácsoddal, ha tudsz.

köszönöm

Előzmény: Pötty63 (5726)
eva5613 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 5739

Nekem nagyon jó a fehérfagyöngy tea,vérnyomást karbantartja,És az ízületi fájdalmat csökkenti.Az íze elég borzasztó,de ha,használ mindent le lehet nyelni.

Előzmény: Nuti49 (5719)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.23 0 0 5738

Neked is minden jót!
Igyekeztem minden infót összeszedni, amit csak lehet(ett), erről a betegségről. (egyébként a dokik el is mondták a lehetséges fejleményeket).
Aztán ugyanilyen gyorsasággal el is kellene felejteni, mert nem jó arra emlékezni, mi lehet még. A hátralévő életünket nem lehet állandó rettegésben élni.

Előzmény: Törölt nick (5737)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.23 0 0 5737

Jobbulást kívánok!!!!!!

 

(Egy fórumon olvastam korábban, de szerintem nem itt.... hogy volt egy orvos, akinek a felesége autoimmun beteg volt. Sjögrenes. Alapvetően nem volt sok tünete, de ahogy elkapta a lyme-ot is, úgy már a kettő együtt szinte kezelhetetlen lett. De aztán valahogy mégis sikerült kezelni, csak elég nehéz volt a gyógyulás útja. Nem tudtam elérni ezt az embert akkor, mert már törölve lett arról a fórumról. Viszont olyan is lehet, hogy lyme miatt kialakulhat autoimmun kórkép, ezt már többen írták itt! De tényleg nem is biztos, hogy azt kell tudnunk, mi miért van, abba néha bele lehet hülyülni, hanem valami olyan gyógymódot találni, amitől jól van az ember!)

Előzmény: Lentesfent (5736)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.23 0 0 5736

Nincs mit.
Nekem is a kullancs után romlott a helyzet. Évente 1X immunszerológia, sima vérkép viszonylag sűrűn. A reumatológus is végeztethet immunszerológiát.
Most a sima vérkép is problémás.

Előzmény: Törölt nick (5734)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.23 0 0 5735

Ja, azt még hozzáteszem, hogy immunológián olyan gyorsgép szerűen ment az egész. Gyorsan ki-be, be-ki betegek.... szóval nem nagyon volt lehetőségem kérdezni. 

Sokat gondolkoztam rajta korábban, hogy elmegyek reumatológushoz a fájdalmak miatt, mert egyre erősebbek lettek, de nem láttam értelmét, ugyanis nem akartam gyógyszert szedni. (Nem igazán bírom őket, teljesen megkavarják a szervezetem, és sok gyógyszert kaptam már más téren is, amik nem használtak).

Csak a tünetet kezelik és nem az egész embert. Inkább elviseltem a fájdalmat, és természetes szerekkel próbálkoztam, illetve most ha így most belegondolok, hogy ha lyme miatt van a fájdalom, akkor arra is az antibiotikum olyan megoldás, amit muszáj bevállalni már.

Előzmény: Lentesfent (5730)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.23 0 0 5734

Ja igen, köszi, hogy belinkelted!!!!

Előzmény: Lentesfent (5732)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.23 0 0 5733

Hát szomorú, ami a világban van. Bárcsak egy tévedés lenne az egész!!!!!!

 

Szeretettel várom a fórumodat! 

Előzmény: Pötty63 (5726)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.23 0 0 5732

Teasel-ügyben Forby.

Előzmény: Macus50 (5729)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.23 0 0 5731

Szia!

 

Csak címszavakban írom, mert egy régebbi hozzászólásban már írtam nagyon részletesen konkrétan tünetekről is.

 

2006. lyme szerológia Istenhegyi klinika: gyengén pozitív + tünetek alapján antibiotikumos kezelés erősen javallott (akkor candida miatt kezelt egy másik orvos, és az az orvos azt mondta, nekem a lyme-tól nem lehet semmi bajom, és ne kezeltessem magam, antibiotikumtól még candidásabb leszek, hittem neki, így évekig nem is foglalkoztunk ezzel. Candida akkor rendbejött.) 

Most megyek vissza ősszel ismét az Istenhegyi klinikára, hogy mégis örülnék, ha kezelnének. Előtte elmegyek vérvételre is újra.

(2010-ben próbáltam SZTK úton mozogni lyme miatt, hogy olcsóbb legyen, de akkor elisa negatív lett, így ott nem mehettem tovább, csak a vérvétellel foglalkoztam, a tüneteim senkit se érdekeltek.)

 

2010. immunológián részletes vérvétel: autoimmun paraméterek eltérése a normálistól (emiatt legalább évenkénti kontroll vérvétel és konzultáció, de ha a doktornő úgy véli, akkor gyakoribb, egyelőre évente megfelelő), plussz szemészetre küldött akkor tovább

(Hozzáteszem, hogy 2010-ben úgy jutottam el immunológiai vérvételre, hogy akkori háziorvos-helyettesítő doktornő - áldott legyen - volt olyan kedves és beküldött, mert már furcsa volt neki, hogy ennyi baja nem lehet egy embernek, főleg ilyen fiatalon, vagy immunológia bajom vagy még hormonálisra is tippelt, de az immunológai lett úgymond "pozitív" találat. Jelenlegi vidéki orovosokkal sajnos esélyem se lett volna eljutni idáig, mert belgyógyászattól elkezdve mindenhova küldtek.... csak 2010-ben átíratkoztam pesti háziorvoshoz, mert akkor ott éltem átmenetileg, és ez volt az én szerencsém.)

 

Nem tudom, mi volt előbb. Már gyerekkoromban is voltak tüneteim (enyhék), amit az autoimmun dolog igazolhatott. Kullancs csípésem is volt már gyerekkoromban is, szóval ezt így tényleg nem lehet tudni, melyik milyen sorrendben, de az biztos, hogy az utolsó 2005-os kullancs csípéseim után pár hónappal kezdett romlani a helyzet, ha utólag visszagondolok, évről évre volt valami romlás, egyre intenzívebb leépülés, egyre több fájdalom. Csak már a háziorvos is mindet az autoimmun dologgal magyarázta, így mondta, hogy nem tud sajnos segíteni, váltsak életmódot és próbáljam meg elfogadni a helyzetet.

Engem igazából nem is érdekel, hogy most melyik orvosi papírra mi van írva. Jöjjek rendbe annyira, hogy a mindannapi teendőimet el tudjam látni, és majd babát tudjunk vállalni, ő is egészséges legyen, én is az maradjak...... remélem, hogy sikerülni fog! 

Most ennek a kicsi kis változásnak is nagyon örülök, amit e természetes készítmények együtt adtak! A gyógygomba és a teasel.

(A virágesszenciás szer: ezt most egyszer leírom, hátha valakit érdekel, de nem vagyok forgalmazója, Moksa elixír, nem is a napi 10 cseppes adagban szedem, csak négy cseppben, de lehet leviszem kettőre, szóval lelkileg-érzelmileg sokat segít!)

Előzmény: Lentesfent (5730)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.23 0 0 5730

Szia Timi!
Nagyon örülök a javulásodnak! Csak ha publikus, megírnád:


Az autoimmun milyen vizsgálatokból derült ki?

A sorrendiség hogyan zajlott az autoimmun, lyme-kór szempontjából? Melyik volt előbb?
Az autoimmunnal kapcsolatban milyen gyakorisággal és ki(k) (reumatológus, immunológus) ellenőriznek? 
Köszi válaszod!

Előzmény: Törölt nick (5710)
Macus50 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 5729

Köszönöm! Utána nézek.

Előzmény: Törölt nick (5728)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.23 0 0 5728

Szia!

Nekem 17 euróért  vették a 30 ml-s kiszerelést Németországban, és másfél hete hozták meg nekem. 

Ha itt visszaolvasod egy kicsit a fórumon, valaki írta, hogy van egy eladó üveggel neki!!!!!!

Itt Magyarországon, múlt heti valamelyik hozzászólásban szerepel.

3szor 3 csepp a napi maximum adag, de én csak két cseppet szedek, és 4 csepp fölé nem is szeretnék menni. Láttam egy videót egy nőről, aki ettől legg sokkal jobban, és ő azt mondta, hogy nem a magas adagolás a lényeg, hanem a rendszeresség!

(Nap 9 cseppel kb. 2-3 hónapig elég a 30 ml-s üveg, de kisebb adagolásban még tovább elég).

Egyébként Magyarországon tudtunkkal nem kapható boltban.

Előzmény: Macus50 (5727)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!