Keresés

Részletes keresés

vincze77 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 7090
és mit etettél velük,milyen volt az összetétel csak táp????
Előzmény: tooommm0013 (6990)
guska13 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 7089
majd ha már aktuális lesz az elhozataluk,akkor értekezzünk!Szeretnék egy szép kosorrú csajszit kék thüringiaiban.
Előzmény: nddori (7088)
nddori Creative Commons License 2010.05.25 0 0 7088
Ezt még nem tudom előre, ha szépek lesznek, 2-3 nyuszi biztosan marad ( kiállításra). Mind a hetet valószínűleg nem tartom meg, bakból legfeljebb egyet. Majd meglátjuk mennyi nőstény van köztük.
Előzmény: guska13 (7084)
nddori Creative Commons License 2010.05.25 0 0 7087
Ha neveli az anya, akkor felesleges nyomkodni őket. A cumisüveg amúgy sem fér a szájába... És nem is isznak belőle szerintem. 10-12 napos kor előtt meg amúgy sem tudnak mit kezdeni már táplálékkal.
Előzmény: vincze77 (7086)
vincze77 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 7086
Valami olyasmire gondoltam,hogy én adjak neki tejet cumisüvegből,ilyen lehetséges???
Előzmény: Zolivitéz (7083)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.25 0 0 7085
Igyekszem megfogadni a tanácsod és minél később pároztatni ....:))))
Előzmény: nddori (7080)
guska13 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7084
húú,a kék thüringiai színt imádom,ebből az alomból érdekelne lány-már ha lesz eladó:):):)
Előzmény: nddori (7067)
Zolivitéz Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7083
Minél több lédús takarmányt kell adni neki, pl.: fű.
Előzmény: vincze77 (7082)
vincze77 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7082
Egyébként van rá valamilyen mód ,hogy én is besegítsek a nevelésbe az anyának,gondolok itt valami féle tej adagolásra a kisebb nyusziknak!
vincze77 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7081
Sikerült megszámolnom az első almomat! A lepketarka nyuszim első ellésre 11-et ellett,1 pusztult el,igaz jobb lenne ha mondjuk csak 7-8 lenne bizt.erősebbek lennének mint most! Van ugyanis egy-két kisebb is,de hát majd csak utolérik a többit! Az apa Új-zélandi vörös,majd holnap rakok fel képeket a kicsikről!
nddori Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7080
5 hónaposan azért még nem szabad az óriásokat! Egyik ismerősöm mondta, hogy egy környékbeli """"tenyésztőnél""" 3-4 kg-os magyar óriás nőstényekhez hívták tetoválni és már alattuk volt egy-egy alom kisnyúl... meg volt a véleménye....
Nekem is van most két 6 hónapos növendék nőstényem, de majd őket is csak őszre pároztatom. Egyébként a fiatal bakom testvérei, amivel pároztattam 1 hónapja, úgyhogy ők lesznek a kontrollcsoport :)
Előzmény: Purcsimanó (7076)
nddori Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7079
Szerintem akkor vigyázz a méreggel, mert ha a mérget nem is eszik meg a cicák, attól még a mérgezett patkányt megrághatják és akkor nekik is jut a méregből. :(
Előzmény: Purcsimanó (7077)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7078
Az a srác kapott egy idegen bakot aki hozzám hordja fedeztetni az anyáit....tudod Pötyi marad tenyésztésben és hozzá pont jó is lenne,csak még fiatal azt hiszem 3 hónapos.De mire Pötyi nagylány lesz addigra a fiú is úgyhogy remélem jó páros lesz.....:)))
Előzmény: karibaba (7074)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7077
Hát ha a macskák nem eszik meg akkor kipróbálom,csak emiatt nem tettünk ki mérget.Hat macskánk van és fogják is rendesen a kis dögöket,de úgy látszik soha nem eleget.Ma reggel Szepi kutyim fogott két kis dögöt.Nehéz lenne olyan helyre raknom mérhet ahol a cicák nem férnének hozzá és nem szertném ha csak egy is elpusztulna.Köszi a tippet.
Előzmény: Zolivitéz (7072)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7076
Köszi!Ezzel csak igazoltál engem,hogy jobb tovább várni.Egy ismerősöm 5 hónaposan berakatja az anyáit,az én nyuszóm tegnap volt három hónapos de megvárom vele a szeptembert!Nem szeretném ha gond lenne vele....

Gratulálok a picikhez,nekem holnapra van kiírva egy nyuszim,de ha nem fial rendesen megy a fazékba.Most volt utolsó esélyes.Lehet most hozza formát és rendesen viselkedik..:)
Előzmény: nddori (7067)
förike Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7075
Ma a tenyéssz bakomat ki raktam legelni, évezte!Meg itt van pár kép a 7-én született óriásokról!
karibaba Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7074

Sziasztok!

 

Purcsi, a kosorrú anyák fedeztetésére nekem is 7-8 hónapos kort mondott a srác, előbb is lehet, de szerinte nem érdemes, mert visszaveti a növekedésüket.

A bakokat viszont jóval előbb be lehet állítani, akár 4-5 hónaposan! Szerencsére amit Dóri hallott az csak babona, nálam 3 bak is fedezett fiatalon és egy sem állt meg a fejlődésben. ;o) Igaz nem kosorrúak voltak, de ez aligha fajtafüggő. :o))

Előzmény: nddori (7067)
Zolivitéz Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7073

Lepketarka oroszlánfejű bak nyuszik eladók.

2 hét mulva vihetők el.

2000 ft/db.

zoli99@freemail.hu

Csorna, Győr-Moson-Sopron megye.

Zolivitéz Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7072

Mérgezzetek.

Szerintem nincs annyi patkány, amit ne lehetne kiirtani méreggel.

Lehet kapni, nem túl drágán zselés mérget, piros színű és be van csomagolva olyan kis hálószerűségbe amit meg tud enni a patesz.

Ezt imádják, nálam annó ez vált be, most lett pár egerem, azoknak is teszek ki, 1 hét és volt egér nincs egér :)

1 kis zacskóba van kb 20 ilyen, ez elég egy darabig, és 450 ft.

Sokat nem szabad kitenni nekik, mertelspájzolják, a baromfik, meg a kutya-macska-disznó nem eszi meg.

Előzmény: Purcsimanó (7064)
nddori Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7071
:) A lepketarka annyira nem tetszik, inkább a holland tarka mintás, vagy ahhoz hasonló. Abból érdekes kicsik lesznek mindig :)
Előzmény: Isssti84 (7070)
Isssti84 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7070
Az nincs, tegnap akartam venni egy két lepketarka anyát, de mind kis bak volt, így lett egy zoknis fekete meg még egy vidra színű, ennyi tarka nyulam van össz-vissz! :)
Előzmény: nddori (7069)
nddori Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7069
Tarka nincsen? :))))
Előzmény: Isssti84 (7068)
Isssti84 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7068
Van minden méretű nálam :) az anyák közt a legkisebbek 4kg körül vannak a nagyja pedig 5-5,5-nél nem többek, először egy 4,5kg körüli bak fedezete az anyákat, utána meg a tőled való óriás keverék, de majd meglátod milyenek. Színben most fehér nem lett, sok fekete, vasderes, vadas, meg mindenféle szürke van. A fekete vidra anyámtól meg nem lettek fekete vidra kölykök :S ezért vettem még egy ilyen anyát! :)
Akkor majd egyeztetünk még hétvége felé, a péntek azon múlik nekem, hogy kell e túlóráznom Szegeden vagy sem.
Előzmény: nddori (7066)
nddori Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7067
Én azt tapasztaltam, hogy a lehető legtovább kell várni velük. Van aki azt mondja, hogy már 6 hónaposan pároztatja a nőstényeket, mert aztán elhíznak, de ez csak a takarmánytól függ. Én a nőstényeket leghamarabb 8 hónaposan pároztatom. A bakoknál is azt tapasztaltam, hogy jó sokáig kell velük várni, akkor fejlődnek ki szépen.
Jobb híján pároztattam egy 5 hónapos bakkal, most 5 naposak a kicsik tőle. Viszont a bak azóta tiszta dili, dobol, ugrál, rongál...akkor megmértem, 5,1 kg volt, majd megint meg fogom mérni és kiderül, hogy tényleg megáll-e a növésben. Ha megáll, attól még tenyészértéke megmarad, a kis méretet nem örökíti, csak azt amit genetikailag hordoz.
Ígéretes párosítás volt, kíváncsi leszek rájuk! Ilyenkor már készülök a januári "nagy" kiállításra Kondorosra.
A másik kosorrúm is lefialt tegnap és nagyon meglepett, nagyon örültem! A kisnyulak ugyanis nem feketék lettek, ahogy gondoltam, hanem kék-thüringiaik :)))
Előzmény: Purcsimanó (7065)
nddori Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7066
Szerintem jó lesz a péntek, vagy a szombat este :)
Most ígértek nekem egy kisnyulat anyának, feltéve, hogy nőstény lesz (ő pont hófehér, piros szemű) Igaz, eddig nem tetszettek az ilyenek, de ő olyan kis aranyos, szép nyuszika. Viszont az elsődleges szempont, hogy jó anya legyen majd, ne csak éppen felnevelje, hanem megbízható legyen, ne taposson el egyet se és haladjanak előre a fiókák.
Azért majd megnézzük a tieidet is, hátha beleszeretek egy nyusziba :) Vagy majd esetleg attól a pannon baktól érdekelne egy kisnyúl... De neked csak óriás vagy óriás keverék anyáid vannak, nem? Nekem jobb lenne egy közepes anya.
Előzmény: Isssti84 (7059)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7065
Azt szeretném megkérdezni tőled,hogy a kosorrú bakokkal először mennyi idősen fedeztetsz és az anyákat mennyi idősen rakatod be ?
Előzmény: nddori (7052)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7064
Mondjuk nálunk lehetőség lenne rá,mert anyósék rendszeresen fogják őket élve fogóban,de ki a rosseb meri megfogni azt a dögöt???Bár ha minden kötél szakad.....
Tegnap egyik cicám megfogott egy kis patkányt,még a kukorica a szájában volt amikor elkapta.Arra sem volt ideje ,hogy ledobja!De sajnos a cicák csak piciket fognak.Apósom fogott egy akkorát,megmérte csak a farka volt 27 cm.A kutyám nincs akkora:)))Sajnos akár milyen módon is próbálunk harcolni ellenük,nem sokat érünk el,mert a szomszéd tojik rájuk és nem tesz ellene semmit.Ma egyet elfogunk ,holnap kettő költözik át hozzánk helyette.....
Előzmény: Zolivitéz (7049)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7063
Sajnos ez így van!Tudod mit tartok elképesztő dolognak?Hogy hiába lenne rá lehetősége a nyúlnak nem megy el előlük és talán nem is védekezik.Ezek a nyulak egy disznó ólban voltak,tehát azt sem lehet mondani,sarokba lettek szorítva.Azt nem tudom hány patkány garázdálkodott,lehet nem csak egy!És ugyan ez lehet a csirkéknél is,hogy amikor előfordul náluk kannibalizmus,ott áll az a lüke csirke és hagyja,hogy a többi kiegye a belét!Hát normális az ilyen??Nem értem miért nem védekezik!!Legalább futna el.Persze ez a nyúlnál azért nem ilyen egyszerű ,mert ha eleve zárt a ketrec nem sok esélye van menekülni!Azért megnézném a nyúl mit csinál ilyenkor......
Előzmény: nddori (7048)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7062
Jaj de messze tőlünk!:))))
Előzmény: Zolivitéz (7046)
Isssti84 Creative Commons License 2010.05.23 0 0 7061
Akkor már válaszoltam is! :)
Előzmény: Draw_Man (7060)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!