Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2011.05.08 0 0 27206

Asztalosműhelyem van :-))

(nem mondtam még?)

Előzmény: Blue_Sky_007 (27204)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 27205

Meg ugye ez a mobil medence fórum. ;-)

Előzmény: pajaci (27203)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 27204

Tök igazad lehet, de ezt otthon DIY és occón nem hozod ki. :-)

Előzmény: pajaci (27203)
pajaci Creative Commons License 2011.05.08 0 0 27203

Tulajdonképpen abból szokták csinálni, összetömbösítik őket olyan formára, amilyenre csak akarják.

Előzmény: Blue_Sky_007 (27202)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 27202

Ezek sem bramac lécből vannak és  ha jól látom nem a mozgatható fajta. :-)

Kicsit túlsúlyosnak tűnnek.

Előzmény: pajaci (27201)
pajaci Creative Commons License 2011.05.08 0 0 27201
Csibe32 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 27200

Sziasztok,

 

Segítségeteket szeretném kérni.

Történetünk úgy kezdödött, hogy a telkünkön nincs egy sík felület sem. Mondtam páromnak, hogy le kéne betonoztatnunk egy területet, erre párom azt mondta, hogy csinálnunk kéne egy süllyesztett medencét. Hiába nézegetem a neten, próbálok számolgatni, hogy ennek milyen anyagi vonzata lehet. Nekünk eddig csak egyszerű bestway medencénk volt, tehát mindent be kéne szereznünk hozzá. Milyen irányba induljak el? Milyen medencét keresgessek ( k. 5 m átmérőjűben gondolkodunk). Kb. mennyibe kerülne cakumpak az egész? Az is szempont lenne, hogy egyszerű legyen a tisztántartása, mert úgyis én fogom rendbe tartani.

nyárimádó Creative Commons License 2011.05.06 0 0 27199

Rendben Fricike.

Jó éjt.

Előzmény: fricike46 (27198)
fricike46 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 27198

Isten őrizz...dehogy haragszom,hiszen medisek vagyunk és ebben ez a jó hogy fantasztikus közösség van és ötleteléssel én nagyon sokat tanultam Tőletek.

Nos azért 15 perces mert ilyen a legkissebb time,meg ugye mi dolgozunk és nem tudtam próbálgatni,tehát még annyira friss a rendszer hogy most kisérletezgetek.Nekem a 2 panelban 25-30 liter víz lehet szerintem,vagy talán 50 nem tudom pontosan,a szerelgetés közbeni tapasztalatok alapján,meg a forgalmazó oldalán található diagram alapján a szolárnapkoli ezt a vízmennyiséget ilyen rövid idő alatt felfűti ennyi idő elég neki,persze hétvégén most lesz időm és kisérletezgetek.Nos valóban nekem kicsi a vízmennyiség,szigetelt,fedett...de én ilyen medit akartam és ilyet is csináltam.Nyílván nagyobb medihez,nagyobb vízmennyiséghez több napkoli kell,de ezt a forgalmazó is pontosan leírja és ábrázolja.Meg azért május eleje van és tegnap rekord hideg volt este,azért mindannyian tudjuk hogy ez átlagos nyári napon mostani ilyen teljesítmény mellett nagyon jó hatásfokkal fog üzemelni.Azért ne feledjük évek óta téma a hatékony medi fűtés,és számtalan ötletelés volt már...én csak azért szolgáltattam adatokkal,hogy ez a rendszer ezzel a napkolival ilyen időjárás mellett ezt tudja produkálni.Na yóó éjt mégeccer és yóó hétvégét mindenkinek.

Előzmény: nyárimádó (27197)
nyárimádó Creative Commons License 2011.05.06 0 0 27197

Szia fricike!

Miért csak 15 percet hagytad melegedni a csövekben a vizet?? Szerintem hagyhattad volna tovább is. Nyáron már más tészta a dolog, mert 15 perc múlva a bőrt leégeti a kezedről. Szerintem pihentesd vagy 30 percet ilyen időben, mérd meg a kijövő víz hőfokát 15 perc pihi és 30 perc pihinél is. Lehet jobban jösz ki az áramszámlával vagy a melegebb kijövő vízzel ( 38-40W nem sok, de sok kicsi sokra megy). Szerintem.

A másik baj, hogy Neked úgymond kicsi a vízmennyiség, míg másoknak 3,66 vagy 4,57-es medije van. És a medid szigetelt és fedett helyen van.

Szóval ne haragudj, ha megbántottalak volna. Az elv jó és működik, amúgy meg élvezem olvasni soraid és nézni a fényképeidet.

Üdv

Előzmény: fricike46 (27196)
fricike46 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 27196

Sziasztok !Hagy osszam meg örömöm veletek,most jöttünk haza nem régen a medim vize 21 fokos !!!Ami azt jelenti a mechanikus időkapcsoló és a napkoli jól vizsgázott,hiszen a reggeli 17 fokról ami reggel 7-órai mérés és 9-15-ig volt programozva 15 perces váltással,15 perc fűt  15 perc forgat wilo szvattyúval,a mai napon 4 fokot emelt,pedig hideg volt ma debrecenben.és azért annyira nem volt verőfényes nap volt ma.Hétvégn tovább méricskélek és írom a mérési eredményeket.Én ezek alapján csak ajánlani tudom annak aki fűtésben gondolkodik....Yóó éjt mindenkinek.

eragka Creative Commons License 2011.05.06 0 0 27195

Szia!

Köszönöm a részletes leírást és képeket!

Üdv.

eragka

Előzmény: fricike46 (27193)
fricike46 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 27194

Erről beszéltem,ez a hőkülnbségkapcsoló.

Sztem nagyon megéri  az árát a napkolisoknak,hiszen így lesz hatékony a napenergia felhasználás.

Itt láthatod működés közben oldalt vannak a grafikonok.

http://sun-pool-heating.unas.hu/spd/001/SolarMagicCarpet_medencefutes_36_m?overlay=login

Na pááá mindenkinek...

Előzmény: eragka (27192)
fricike46 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 27193

Szia.Én nem vettem hőfokkülönbség kapcsolót,de az igazi megoldás mindenképpen az,a szolárpanelom forgalmazójának a honlapján találsz nagyon jó árban,13e ft+postaköltség.Én most egy mechanikus időkapcsolóval indítottam be ma 9-től megy du-4-ig 15-perces váltakozással.

Valóban célszerű a napkolit külön forgatóval dolgoztatni,én meghagytam víztisztításra a gyári forgatót+nekem bonyolította a helyzetet,hogy bekötöttem az elektromos vízmelegítőt is vészhelyzetre,de a magas villanyszámla miatt szerintem idén pihizni fog.Én így oldottam meg a gépészetet.

Hogy többfunkciós legyen a rendszer én beszereltem műanyag csapokat is így külön tudom vállasztani a forgatást a vízmelegítéstől mondván eccer kell normálisan megcsinálni.

Igaz hogy még nincs fürcsi szezon de isten bizony eddig nagyon megvagyok elégedve a napkoli teljesítményével az igazi teszt majd most hétvégén lesz mérési adatokkal is szolgálok majd ami kiinduló,ma reggel 7-órakkor 17 fokról indult a víz...mechanikus hőmérő,nem digitális és az esti hideg miatt fent és lent is egyforma volt a hőmérséklet.Igaz nekem a medi teste le van szigetelve,de nekem direkt így van kialakítva.

Jó hétvégét mindenkinek

Előzmény: eragka (27192)
eragka Creative Commons License 2011.05.05 0 0 27192

Szia!

Várom-várom a szerelési útmutatót, mert nálunk is szerelik kb. 1-2 héten belül.

De mivel nem igen bírom kivárni, így kérdeznék :)

Vezérled valamivel? Hőfokkülönbség mérő vagy időkapcsoló?

Ha igen, erről írnál bővebben?

Nálunk a mendence telepítő nem igen akarja túlbonyolítani (pedig én benne lennék), sima időkapcsolóval napi 10 órát akarja a szőnyegen átjáratni a vizet... külön forgatóval (nem a medencéjével, ez eddig rendben). Szerintem ezt nem így kellene... hisz ez nem vízforgató.

Üdv. eragka

Előzmény: fricike46 (27186)
lac1 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 27191

Ajánlom az áramfogyasztásra  következő megoldást:

http://www.spec.hu/aramlopo.htm

:-)

Előzmény: fricike46 (27186)
nyárimádó Creative Commons License 2011.05.05 0 0 27190

Nem  kell túlbonyolítani, a 3.66-os medencére 4x4méteres darabot kell venni és kész. Felrakás után madzaggal körbekötni, és legjobb, ha egy gumipókot is beraksz a végére. Így kampós lesz és könnyen összeakasztható a két vége, jó rugalmas ,és odafogja a medence külső falához.

Üdv

Előzmény: evus2 (27188)
evus2 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 27189

Köszi, ez elég meggyőző volt. Kíváncsian várom te a megoldásodat, majd jelezd a fórumon ha kész a weblapod!

Előzmény: fricike46 (27186)
evus2 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 27188

Köszönöm, a mezőgazdasági fóliát már olvastam tavaly is, meg is vettem és a gyári medencetakaróról koppintva meg is varrtam ugyanarra a méretre. Remélem működni fog.

Előzmény: nyárimádó (27187)
nyárimádó Creative Commons License 2011.05.05 0 0 27187

Áttetsző mezőgazdasági fólia és rendben lesz a 28-30'C ( persze, ha kifogunk egy esős nyarat akkor nem annyira buli). A lényeg az, hogy a víz és a nylon között legyen légrés. A beszorult hő átadja a felső vízrétegnek a hőt, a nap sugara pedig a medence aljáig leér.

Ennyi, kb 2000Ft egy szezonra. Így nincs villanyszámla.

Előzmény: evus2 (27185)
fricike46 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 27186

Szia.Nekem van 3KW-os de nekem az INTEX-s van,hááát....tekeri a villanyórát becsülettel,és nekem a 240-es medin óránként emel 1 fokot 1 óra/1 fok/150 ft-gondold át illetve kitudja hogy neked mennyit emelne.Én most tértem át napkolis fűtésre rövidesen kész a weblapomon a szerelési utmutató és persze a hőadatok is,én inkább erre mennék a helyedben,mert engem főbe vágott az asszony most jött ki a villanyszámla zárás 48e plussz lett a fűtés miatt.Gondold meg nagyon.

 VS.  Ez azért óccóbb...(sztem)

Előzmény: evus2 (27185)
evus2 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 27185

Sziasztok!

Ismeri valaki a Bestway 2950W-os medencefűtést? Idén már szeretném valahogy megoldani a 366x81-es csővázas medence fűtését is, de nem tudom hogy ezzel a megoldással érdemes-e foglalkoznom. A másik variáció a napkollektoros megoldás, de laikusként nem tudom, hogy melyik a célszerűbb. Előre is köszönöm!

Janaboy82 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 27184

Mellesleg a medencét elfogadnám otthonra, 15x7 méteres, 1/3-mada 1 méteres a többi 1,5-es! Teljes polikarbonát fedéssel :D

Előzmény: Janaboy82 (27183)
Janaboy82 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 27183

Hey!

 

Rég nem írtam :)

Gondoltam megosztok egy ilyet:

 

Itt voltam nem oly rég..van fent nekik egy rakás napkollektor, ugyhogy húsvét előtti héten 28 fokos vízben pancsoltam :D

fricike46 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 27182

Bocsi 5,2 voltos volt a töltő...

Előzmény: fricike46 (27181)
fricike46 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 27181

Igen.Egy mobiltöltő hajtja,talán NOKI volt 3,3 voltos és párhuzamosan vannak felfűzve egymás után a lámpáktól (lámpától-lámpáig lehet fűzögetni,annyit teszel rá amennyit a töltő teljesítménye elbír) de mindegyik LED-hez kell ellenálás darabja 15 ft-talán plusz a LED-30-40 ft...már nem emlékszem,csak érdemes olyan vezetékkel vezetni ami kétszínű,mert polaritás érzékeny +- de ha az elsőnél kipróbálod és véletlen fordítva teszed rá nem fogja elküldeni a LED-et.Azt elfelejtettem hogy a ledet tömitővel ragasztottam bele.

Előzmény: bzsolti73 (27180)
bzsolti73 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 27180

Kösznöm.

Tehát ha jól értem az összes ledet az az egy mobiltöltő hajtja.

"Ő" hány voltot ad ki magából? Bekötése: lámpához megy a töltő +,-,közbe ellenállás led,

továbbmegy következő lámpához a töltő +,-,-a. Én igy értelmezem. Igy jó?

Köszke

Előzmény: fricike46 (27179)
fricike46 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 27179

Természetesen hiszen igértem csak sajna más elfoglaltság miatt még nem készült el a weboldalmódosítás,pedig nekem már a napkolim is kész és MŰXIK nagyon jól (illetve működött míg sütött a nap) 2 nap alatt ebben a hűvös de azért napos időben itt debrecenben feltolta 16-fokról 23-fokosra a medit,úgy hogy vasárnap 18-órakkor 16 fokos volt-éccaka azért visszahűlt,kedden 16-órakkor 20 fokos persze estésre ez is visszahűlt és kedden 16,30-kor 23-fokos volt a mérések a medence alján történtek.Én ezt nagyon jónak ítélem ebben a hűvös de azért napos időben.

Nos KERTI LÁMPA:az alapja a kiszuperált napkollektoros óccó lámpa,de természetesen semmi fényereje nem volt még újkorában sem.

A belsejét kiberheltem (3 csavar fogta az egészet) mehetett a kukába.Hobbi boltban vásároltam fehérfényű LED izzót,lehetőleg nagyfényerejűt,és hozzá ellenállást,valamint már nem használt mobiltelefonttöltő adja az áramforrást.Fontos hogy stabil tápegység legyen és megfelelő teljesítményű.Szükséges hozzá LED izzónként egy ellenálás amit a LED izzó és a tápegység közé kötjük sorosan,az ellenállás kiszámítása az alábbiak szerint történik:

A napkolis lámpa tartó műanyag csövét én lecseréltem 32-es PVC-csőre,ami egy kis melegítéssel könnyedén rávarázsolható majd lefujtam fekete sprayel így tetszőleges magasságban beállítható a LED-es kertilámpa.Nekem a 220-as vezérlés a medi mellett található dobozból történik így hogy ne legyenek lógó kábelek az egészet földbe rejtettem,villanyszerelő gégecső kicsit beleásva a földbe.

Gyakorlatilag 2 délutáni barkácsolással 1 kis söröcske+gulyás és ez lett az eredménye.

Nekem nagyon bejött,nagyon alacsony a fogyasztása,és persze gyönyörködünk benne az éccakában.

Remélem segítettem.Pá mindenkinek,remélem mihamarabb kész a weboldal és ott mégtöbb kép a kertivilágításról,persze nekem a medence is LED-es világításu, és a napkoli szereléséről.

Előzmény: bzsolti73 (27178)
bzsolti73 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 27178

Üdvözlet.

A mobiltöltős kerti lámpákról megtudhatnák bövebbet?:-)

Üdv

Előzmény: fricike46 (27160)
Kinga1204 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 27177

Nagyon tetszik, nekünk is ez okoz gondot , hogyan etessem a gyerkőcökkel a gyümit a mediben, véletlenül se kelljen kimászniuk, főleg a csajszim nehéz kiszedni, s ő már szeretne pacsálni is :-)

Amíg nem adták meg magukat a műanyag tányérok, addig pár szem cseresznye, meggy, csak-csak elúszkált a medi tetején, de a barackok és limis poharak már gondot okoztak....

Köszi az ötletet!

Előzmény: fricike46 (27159)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!