Keresés

Részletes keresés

Pötty63 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5790

TIMI66!!DE ÜGYES VAGY!NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!!!!

Az a baj..valami van a gépemmel!!Pár napja kínlódok..nem ugy megy ám..meg googlézom..és annyi..

Állandóan megszakad a net-kapcsolatom..és minden fene..nagyon sokat kínlódok vele...

Lentesfent..Timi..

 

Több mint 10 oldal a kézzel írott anyag..amit figyeljetek..felteszek..de lehet max holnap reggel találjátok csak meg....

Ugyanis sok beírás lesz..(DE ABBAN AZ IS BENNE LESZ..MIKRE ÉRDEMES MÉG PL VÉRKÉPILEG IS PLUSSZBA MÉG RÁNÉZNI!!)

 

Azért fontos akkor próbáljam meg feltenni amikor már..inkább pihennek emberek..hogy folyamatában együtt legyen az anyag..MERT UGY LESZ ÉRTELMEZHETŐ..Ha folyamatosan tudjátok majd olvasni!!

(VÉLEM ÉN!!)

Tehát igyekeztem valóban..a csípéstől-a kullancs kivétele..a kokárdakörröl,a tünetekről..a kezelésekről..azok fajtáiról,a laborról,az orvosok választási lehetőségeiről..a gyógyszerekről...komolyan..MINDENRŐL-EGYÜTT ÍRNI..FOLYAMATÁBAN!!

Ugy nem lesz KÁOSZ FEJECSKÉTEKBEN!!!!

 

Nos..majd meglátjátok reggelre..sikerült-e "PRODUKCIÓM!!"

 

De megpróbálom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szép napot Nektek!!Szeretettel:Ibolya

Előzmény: Törölt nick (5789)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5789

De jó, hogy ennyien vagyunk, tényleg annyi hasznos információt adtok, KÖSZÖNÖM-KÖSZÖNÖM!!!!!

 

Viszont akkor a kérdésem még a következő.

Van 2006-os western blot vérvételem gyengén pozitív. (Nem vállaltuk a kezelést, olvashattad korábban a fórumon miért, hát már bánom.... de ez van, nem tudom visszacsinálni.)

Most nem tudok beszélni a doktornővel - szabadságon van-, sajnos azóta csak most fogok hozzá újra menni szept végén. Gondolom ilyenkor új vérvétel kell.

Tehát aug végén felmegyünk vérvételre ismét western blot-ra!

(Kérünk mellé autoimmun betegség miatt ANA-t és ENA panelt, és valószínű TSH-t, ezeket szokták nekem minden évben kötelezően leellenőrizni, még így is olcsóbbak jövünk ki, mert Pestre kéne emiatt kontrollra sztk úton mennem és ha a többszori utazásokat beleszámoljuk, olcsóbb itt megcsináltatni, a doktornő meg úgyis immunológus, tehát jó kezekben vagyok.)

Szerinted kellene még valamit nézetni a vérben így a kúra előtt?

Előzmény: Lentesfent (5787)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5788

MEGTALÁLTAM!!!

 

Ebben a gyógyszertárban lehet rendelni vényköteles gyógyszereket is!!!!!!!!!!!!!!

Annyi a feladat előtte, hogy a megrendelőlappal együtt el kell postán küldeni az orvos által felírt receptet.

 

http://www.oroszlanpatika.hu/Keszitmenyek_m85/V%C3%89NYK%C3%96TELES%20GY%C3%93GYSZEREK%20RENDEL%C3%89SE_m118

 

Teljesen jogszabályoknak megfelelően működő gyógyszertár!!!!!!!!!!!!!

Lentesfent Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5787

Jó lett volna előtte is egy vérkép, utána pedig szokásos a májenzimek ellenőrzése. (Összehasonlítási alap csak akkor van, ha mindkettő készült. Tudomásom szerint a többségnél rendben volt minden, nálam a májenzimek emelkedettek lettek.)

Előzmény: Lentesfent (5781)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5786

Értem, köszönöm szépen!!!!

Ez mind nagyon sok hasznos infó, nagyon köszönöm!!!!!

Elismételtetem velük! Főleg, hogy egyedül nem is merek ilyen állapotban messzire elmenni, így mindig kísérővel megyek, az dupla vonatjegy vagy ha autóval akkor nem dupla, de tényleg nem szeretnénk feleslegesen menni....... hát kíváncsi leszek, miket ír fel. Messze van még szept 25, csak próbálok anyagilag tervezni, hogy mennyi kell kb. majd.....

Nagyon szépen köszönöm, hogy elláttál tanácsokkal!!!!

Remélem, már szépen haladsz a gyógyulással!!!!

Előzmény: sewage (5783)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5785

Dehogy kevertél bajba!!!!

A moderátorok nincsenek ezzel tisztában úgy látszik, hogy Magyarországon is működnek online gyógyszertárak!

 

Ezt most a moderátoroknak üzenetem JÓ NAGY BETŰKKEL, íme egy pl.: http://www.pirulapatika.hu/

Már nem csak gyógyszertárban lehet gyógyszert venni, így kéretik nem újra kitörölni a bejegyzésemet!!!!!!!!!!!!!

 

Ibolya, próbáld meg ezen a honlapon, amit írtam, viszont itt konkrétan ez a szabály:

"Receptköteles (vényköteles) gyógyszerek házhozszállítását, csomagküldését internetes oldalunkon nem rendelheti meg! Vényköteles termékek árlistáját és betegtájékoztatóit információs célból közöljük!"

Ezt írják.....

 

Hm gondolkodom, van-e Magyarországon erre mód....

Állatorvosságnál is azt tapasztaltam, hogy lehet rendelni vényköteles szereket, viszont személyesen kellett akkor elmenni a csomagért és le kellett adni a receptet.

 

Kérlek szépen küldd el az anyagot e-mailben, amit összegyűjtöttél! Ha szeretnéd, akkor segítek ide is feltölteni....

Előzmény: Pötty63 (5777)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5784

Ibolya tedd fel az anyagot, aztán meglátjuk. A puding próbája az evés! Így sokakhoz eljut az infó. Nem mindenki tud, nem mindenki szeret email-ezni.

 

Előzmény: Pötty63 (5777)
sewage Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5783

Bocs,mielőtt hülyeséget írok. A mino-t és a skid-et rendelik kintről,a többit itthon lehet kapni.

Előzmény: sewage (5782)
sewage Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5782

Ezeket mindig rendelik kintről. Először fel kell telefonálni. De majd vagy háromszor ismételtesd el velük,hogy mi és mennyi kell.Ugyanis én is jártam úgy,hogy telefonos megrendelés után mentem fel,aztán semmiről nem tudtak.. /60-60 km oda-vissza feleslegesen/

Előzmény: Törölt nick (5780)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5781

Attól függ mennyibe kerül, hogy milyen gyógyszereket írj fel. Hogy melyiket írja föl, azt pedig a Western-blot eredménye és a tüneteid határozzák meg, valamint a rendelkezésre álló lehetőségek korlátozott volta (kórházi háttér hiánya az sestleges infúziós kezelés esetén).

Általában kétféle gyógyszert szedtünk egyszerre (doxy, vagy tetralysal,vagy minocyclin, vagy rocephin, vagy ceftiaxon klionnal, vagy tinidazollal kombinálva 40 napig. Az utóbbi infúzióban adott gyógyszereknél kórházi háttér szükséges. Ez egyben erősségi sorrend is, tehát a legenyhébb a doxy, de nekem a mellékhatásaiban ez is erős volt!
Ezekhez jött még a bélvédő használata.
Ezután - ez is egyén, vagy betegségfüggő - jött 4, vagy 6 hét szünet. Aztán megint 6 hét kúra.

Előzmény: Törölt nick (5773)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5780

Köszi szépen!!!!!

Vidékről utazunk fel messziről. Általában meg is lehet kapni a Keleti pu-i gyógyszertárban a dolgokat, vagy ők is rendelik, tehát újra fel kell utazni?

Te meg tudtad venni egyből?

 

Előzmény: sewage (5778)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5779

Vagy mindenki küld neked e-mailt, aki szeretné az anyagot, hm? Te pedig elküldöd mailben....

 

Előzmény: Pötty63 (5776)
sewage Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5778

Hello!

Ha minocycline-t ír fel,az több lesz,mint 20e FT. Nekem kb. fél éve 22 eFT volt. 1 hónapja ugyanezt írta fel,de a gyógyszertárban ajánlottak egy ugyanolyan hatóanyagú,de olcsóbb készítményt. /Skid/ Ez "csak" 16 e FT volt. Arra készülj,hogy a minot csak Pesten lehet megvenni a Keleti pu. melletti gyógyszertárban. /nekem legalábbis ezt mondta/

Ha tetralysalt kapsz,az lényegesen olcsóbb. Kb. 4-5 e Ft volt,de erre pontosan nem emlékszem.  

Előzmény: Törölt nick (5773)
Pötty63 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5777

KEDVES timi66!!Nagyon szépen köszönöm a segítséged!!

igazábol..már maximálisan vannak teljesen legális gyógyszer futár szolgálatok alapból Magyarországon!

Ők bizony házhoz VISZIK a gyógyszereket..GYÓGYSZERTÁRBÓL!!(én így tudom legalábbis!)

pont ezt lenne ugye jó megtudni konkrétan..ez hogyan is működik..mert én még életemben nem éltem eme módszerrel..

Felhívja Őket az ember..ez és ez a gyógyszer van felírva..ez a mennyiség..és kérem szépen hozzák házhoz?

Ötletem nincs..

Mindössze ezeket szerettem volna pl megtudni..

Azt tudom sok gyógynövényes dolgot lehet venni..net-en is..kosárba betenni meg ilyenek..De konkrétan ez hogy működik gyógyszerrel..

Hát ez lett volna az a döbbenet nagy dolog..

Mivel főleg-nem vagyok magyarországon..bocsánat amiért így próbáltam valahogy hozzá jtuni..ki tudja ezt tapasztalatból...?

Mert ugye..én hiába futnék a szomszédba megkérdezni..Világban nincs Magyar ember közelmebe..

Elnézést..ha ezt nem lehet megkérdezni..

Én sem tudtam-ne haragudj..ha ezzel gondot okoztam!!

De köszönöm szépen nagyon a segítő jó szándékot!!!

Vannak emberek..akik egyedül élnek..az sincs aki vásároljon nekik..pl!

Nekik nagy segítség az így történő gyógyszer vásárlás..

Okos kezdeményezésnek tartom nagyon!!!

Szép napot mindőtöknek..

 

Mostmár végképp nemtudom..a Lyme korról..összes szépen egybe szedett érthetően megírt dolgokat..fel tegyem-e...

Igen..sok munka van benne bizony....és segítené az ujakat...MINDEN-EGYBE SZÉPEN ÖSSZESZEDVE..

Érdekes ez a világ..

Szép napot kívánok Mindannyiótoknak!!

Szeretettel:Ibolya

Előzmény: Törölt nick (5775)
Pötty63 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5776

Kedves boxerkutya...

Igen..antibiotikum vételi lehetőségről írt..(Mindent ezen az uton vesz az illető..)

Sajnos akkor eszembe sem jutott..talán szükség lehet ezen infora..Milyen okosak..és ügyesek azok..akik maguknak mindent mentenek..(Bejegyzéseket..)

Mégha sokan utálnak is...(SEGÍTENI SZERETNÉK VELE GYORSAN EGY BETEGTÁRSUNKNAK!!!)

NEM MAGAMNAK KÉREM!!!!!!!!!!!!!!!!

Köszönném nagyon ha bárki tudna segíteni..

Szép napot Nektek..

 

Újaknak üzenném..Új betegeknek!!!!!

Összeírtam MINDENT A LYMERÓL.."DIÓHÉLYBAN..HOGY SEGÍTSEK NEKTEK ELIGAZODNI A KÁOSZBAN!!!"

De így is..több bejegyzéssel feltehető csak az anyag!!!

 

Azon agyalok:VAN -E ÉRTELME IDE FELTENNI????????????????????

MERT FÉLŐ..ESETLEG KI LESZ MEGINT TÖRÖLTETVE!!!!!!!!!!!!

Hajnalban írtam hosszan össze..Pontok szerint..minden tudnivalót!!!!

 

De ha értelmetlen..időt..munkát..belefeccölni..

Nem is tudom már..mit tegyek...................

Szeretettel:Ibolya

Előzmény: boxerkutya (5771)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5775

Viszont az a honlap már nem működik, így nem tudom, miért kellett kitörölni a korábbi bejegyzésemet.....

Előzmény: Törölt nick (5774)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5774

KÖSZÖNET ANNAK, AKI ÍRTA EZT, ÉN CSAK A NETRŐL MÁSOLTAM KI, KÖSZÖNET A SZERZŐNEK!!!!!!!!!!!!

FELTÖLTÖM ÍGY, REMÉLEM NEM TÖRLIK KI EZT A HOZZÁSZÓLÁSOMAT:

 

Krónikus Lyme Neuroborreliosis (idegrendszert érintő régóta fennálló kullancs által terjesztett lyme baktérium fertőzés)

Tünetek:
Izzadás, végtag zsibbadás, bizsergés, fájdalom, fokozott fáradékonyság, influenza szerű tünetek, orrfolyás, bénaság érzés, féloldali arcbénulás, depresszió, pánikbetegség, skizofrénia, szklerózis multiplex (SM) szerű tünetek, látásromlás, viselkedésváltozás stb.

A betegség azonosítása:

    Klinikai tünetek alapján
    Kikérdezés a kullancs csípésről
    Laboratóriumi vizsgálatok (ELISA, PCR, Western-blot)


Értékelés:
Pozitív (a kezelést el kell kezdeni): klinikai tünet alapján vagy kullancs csípés után kialakult piros folt esetén vagy PCR vagy Western-blot pozitív eredmény esetén.
Megjegyzés: attól még, hogy nem tudunk róla, még megfertőződhettünk kullancstól (sokszor észre sem vesszük a kullancscsípést. Akár évtizedekkel korábbi fertőzés is okozhatja mostani betegségünket. A kórházakban általában végzett ELISA vizsgálat alkalmatlan a régi fertőzések kimutatására. Az IgM antitestek kimutatása nem alkalmas a régi fertőzések kimutatására (maximum néhány hónapig ad pozitív eredményt, majd a szervezetünk megszokja a baktériumot). Legjobb vizsgálati módszer a Western-blot, mert nem túl specifikus viszont megfelelően érzékeny. Legjobb hely, ahol ezt beutaló nélkül elvégzik vérvétel után 10 000 Ft-ért:
Istenhegyi Géndiagnosztikai, Nőgyógyászati és Családtervezési Centrum
1125 Budapest, Istenhegyi út 29-31.
Tel.: (+36 1) 201-2194
Tel.: (+36 1) 224-5442
Fax: (+36 1) 224-5445
E-mail: info@gendiagnosztika.hu

Itt pozitív eredmény esetén 5 000 Ft-ért lyme szakorvossal megbeszélheted a kezelést.

Gyógyítás:
A krónikus lyme neuroborreliosis kezelése nagyon nehéz, hosszadalmas és meglehetősen drága. A tökéletes gyógyulás maradványtünetek nélkül nem garantált.
Biztos módszer egyenlőre nincs! Az biztos hosszadalmas antibiotikum kezelésre van szükség.

Javasolt gyógyszerek az baktérium aktív formájára idegrendszeri fertőzés esetén: doxycyclin, minocyclin
Nem aktív formára (cystic más néven spóra forma): metronidazol, tinidazol

Na meg persze sok vitamin, pihenés, idegesség kerülése és sok-sok türelem.

Nálam a következő protokoll vált be:
30 nap doxycyclin 300 mg/nap (1x300 mg)
ezt követően
30 nap minocylin 300-400 mg/nap (1x300 vagy 2x200)
közben végig két hetente négy napig metronidazol (Klion) 1 000 mg/nap (2x500)

Megjegyzés:
A vérképet havonta ellenőriztetni kell! Egy kúra nem valószínű, hogy elég. Infúzióban adott cephalosporin kiválthatja a doxycyclint és a minocyclint. Más lyme kezelésben alkalmazott antibiotikumok (pl. penicillinek, makrolidek) nem jutnak át a vér agy gáton ezért nem alkalmassal az idegrendszert érintő fertőzések kezelésére!

Hol kezeltessem magam?
Általában mondhatóan a kórházak infektológiai osztályán. Megjegyzem, mivel ez egy nem túl régi és meglehetősen ritka betegség, a nem specializálódott infektológus szakorvosok is nagyon keveset tudnak róla.

Internetes fórumvélemények szerint jók (nem a saját tapasztalatom vagyis nem ellenőrzött):

    Istenhegyi Géndiagnosztikai, Nőgyógyászati és Családtervezési Centrum
    László Kórház


kevésbé jók:

    Soproni Kórház Lyme Szakrendelés
    Dr. Lakos Lyme magánrendelés


Ha minden kötél szakad, és képtelen vagy orvost találni magadnak (sajnos Magyarországon ez realitás) interneten is megveheted -recept nélkül -a szükséges gyógyszereket (saját felelősségedre). Én is így tettem, itt vásároltam: http://www.pharmacyescrow.com/
DE EZ A VÉGSŐ MEGOLDÁS LEGYEN, ELŐTTE, KÖZBEN KONZULTÁJ ORVOSODDAL!

rezsekz@gmail.com

Előzmény: Pötty63 (5768)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5773

Ismét szeretném megkérdezni azokat, akik Esztó doktornőhöz járnak, hogy kb mennyi lesz az egy havi antibiotikum?

Köszönöm, akiktől korábban kaptam választ!!!!!

10-20 e Ft.

Eddig ezeket a válaszokat kaptam.

20 e Ft-nél akkor nem szokott több lenni, amiket a doktornő felír?

(A konzultációs díjat tudom, csak a gyógyszer érdekelne, az antibiosz ára, hogy tervezzünk.)

Köszönöm előre is!

 

S hogy működik a dolog? Antibosz felírása után mikor kell majd úra visszamenni a doktornőhöz?

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5772

Kedves Ibolya és mindenki!

 

Tegnap feltöltöttem ide a linket, amit kerestél, viszont drága index moderátora kitörölte a bejegyzésemet, hogy sértem az index szabályzatát, gyógyszert csak gyógyszertárból lehet venni..... :)

 

Pedig utólag jeleztem, hogy sajnos az általam küldött honlap már nem működik, de azt a honlapot ajánlotta egy lyme beteg régebben a neten máshol!

Csak sajnos már nem működik az a külföldi cég!

 

Szóval most én is áldozatul estem, kitörölték a hozzászólásomat.

 

 

 

Előzmény: Pötty63 (5768)
boxerkutya Creative Commons License 2012.07.25 0 0 5771

Milyen gyógyszerre gondolsz  ? Antibiotikumra ?

Előzmény: Pötty63 (5768)
Pötty63 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5768

Kedves Mindannyiótok!

Ritkán..de most ismét szeretném a SEGÍTSÉGETEKET KÉRNI!!A régi lyme betegekét elsősorban!!

 

Mikor átolvastam annó az egész fórum anyagot..akkor olvastam..valaki megtudta venni a gyógyszereit.....net-en rendelte meg!!

Ha ezt az elérhetőséget megtudná valaki adni nekem..NAGYON SZÉPEN MEGKÖSZÖNNÉM!!

NAGYON FONTOS LENNE!!

lymekor63  kukac  freemail.hu-ra várnám..ha ugy véli..itt nem publikus!!

 

Mindenkinek elküldtem válaszokat e-mailban..nem ment freemailom-elnézést..ezért késtek válaszok!!

 

Lentesfent!Megerősítem..azért adjuk itt mind közre a tudásunkat..VIGYÉK A FIATALOK TOVÁBB!!

ÉS AZ UTÁNUK JÖVŐKET..HA MI MÁR NEM LESZÜNK:SEGÍTSÉK ŐK IS TOVÁBB!!!

Köszönjük szépen!!!

Szép estét Nektek!!

Szeretettel:Ibolya

Nuti49 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5767

Engem az arthritissel el is kezdtek kezelni. Kaptam az injekciókat amitől írtózatosan rosszúl voltam, amikoris visszajött a levett vér eredménye, hogy nincs arthritisem! Injekció abbahagyva! A kezem azóta is olyan mintha..., nem akarom ismételni. Szóval ezt is a lyme produkálja. Nekem azt gondolom, az a szerencsém, hogy biztosan nincs autoimmun betegségem és ha erősitem-erősitik az immunom ezek a bacik menekűlnek és jobban leszek. Vagyis a saját szervezetem próbálja legyőzni Őket!

A védekezésem egyik fajtája! Hátha jó valakinek!

Előzmény: Törölt nick (5759)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5766

Nincs mit köszönni, illetve azzal segíthettek majd, ha a következő generációknak (az utánunk jövőknek) átadjátok a megszerzett tudást, tapasztalatot. Ez a legnagyobb segítség! Célszerű minden hasznos anyagot lementeni!

Előzmény: Törölt nick (5757)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5765

ühümm..

szóval akkor a lényeg, hogy teljesen pontosan nem ismert a dögök működési mechanizmusa

 

Előzmény: boxerkutya (5762)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5764
Előzmény: Törölt nick (5759)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5763

Köszi szépen!

Már írtam egy tünetlistát, korábban szedett antibiotikumokat, gyógynövényeket, jelenleg szedett szereket, diagnosztizált betegségek.....

Kinyomtatom és elviszem, a leletekkel együtt!

Előzmény: Lentesfent (5756)
boxerkutya Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5762

Ezek még csak feltételezésk . Mennyi tünetet okoz a borrelia és mennyit az ellenanyagok? Ez még mindig kérdés. Saját példámat hozom megint. Nekem plazmacserével kivonták az ellenanyagaimat azt hitték ez csinálja a bajt. Ezután romlott az állapotom, bizonyítva, hogy nem az ellenanyag okozta bénulásos tüneteimet. Az antibiotikumtól  meg javultam ,tehát nálam közvetlenül a borrelia okozta tüneteket.

Előzmény: Törölt nick (5759)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5761
Előzmény: Törölt nick (5759)
Lentesfent Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5760

Boxerkutya azt írta vhol, hogy nátha (=vírus) után kijön a vérbe a borrelia.


Én megkérdeztem a drnőt a forróvizes fürdő használatának gyakoriságáról.
A forró vizes fürdő használatának csak akkor van értelme, ha kint vannak a vérben a bacik.
Fázás, hideg rázás = szaporodnak a bacik. (Kint vannak a vérben.) Utána forró fürdő, nagyon hatásos, hogy pusztuljanak.
(Akinek szívproblémája van, ez nem javasolt. ( A forró fürdővel, szapora pulzust okoz).)

Előzmény: Lentesfent (5756)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 5759

...és ha ezt igy már felismerték, akkor pontosan megmagyarázza az autoimmun betegség hátterét is, hiszen a dokik felismerik a termelődő ellenanyagot, azt viszont nem, ami kiváltja annak a termelődését.

(illetve azt mondják, hogy idegi alapon történik)

.

hát akkor pontosan ez a magyarázata a kb. 7 éve folyamatosan fájó hátamnak/gerincemnek/derekamnak/izmaimnak, mert azon kívül, hogy a doki rávágja a Rheumatoid arthritis (akut izületi gyulladás) diagnózist, konkrét és jogos magyarázatot még sohasem hallottam. És ezért negatív minden egyéb leletem is.

..hiszen én "csak úgy" szarul vagyok..

.

szemét egy betegség ez :(

 

(elnézést kérek, ha már ezeken túl van a fórum, én még újszülött vagyok a témában a felismeréseimmel)

Előzmény: Törölt nick (5757)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!