Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.26 0 0 6310

Én március vége, április eleje óta próbálom lebeszélni a hallgatóságot az aranyvásárlásról.

Remélem sikerült minél több olvasót elbizonytalanítanom, mert akkor még 1600 felett volt az árfolyam.

Előzmény: W_B (6309)
W_B Creative Commons License 2013.06.26 0 0 6309

Mondtam én, hogy semmi nem nő az égig.. :-)

Előzmény: Törölt nick (6308)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.26 0 0 6308

1231 ???

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.26 0 0 6307
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.25 0 0 6306
advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.06.22 0 0 6305

Kína a legnagyobb aranyvásárló (volt ??) a piacon. Ugyanakkor a yüan nem világpénz, a bankrendszer belső válsága közvetlenül nem hat a kulcsvaluták stabilitására, és ha ott pénzügyi-likviditási problémák merülnek fel - akkor az az aranypiacnak kimondottan rossz hír lesz, hiszen egy óriási keresleti tényező egyszerűen kieshet...

Előzmény: Törölt nick (6304)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.22 0 0 6304

Az a fura, hogy ilyen kínai eseményekre szinte meg sem moccant az arany, pedig erre aztán száguldania kellett volna. Mi kell ahhoz, hogy megint megközelítse a 2000-et?

http://www.portfolio.hu/vallalatok/penzugy/befagyott_a_kinai_bankkozi_piac.4.185633.html

Előzmény: advocatusdiaboli (6301)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.06.21 0 0 6303

Vásárlásra legjobb a naox által többször leírt porlasztásos módszer (fokozatos vásárlás kisebb tételekben). Ennél a módszernél sem árt ha áresések után történik a vásárlás.

Előzmény: BlackVoid2 (6302)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.06.21 0 0 6302

Szerintem olvass vissza a fórumon és döntsd el az alapján. Érdemes az elejétől, persze nem kell minden hozzászólást betűre elolvasni, főleg az utóbbi időben elég magas a zaj / információ irány.

 

Ha ennyi fáradtságot nem ér meg, akkor nem érdemes pénzt tenni bele (sem másba).

 

(Egyébként az előző hozzászólásokkal nem értek egyet, akkor kell venni amikor olcsó. Olyan hogy stabil ár nem létezik, lehet hogy ma még stabilnak tűnik, holnap meg esik vagy emelkedik egy csomót).

Előzmény: kraszimre (6299)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.06.21 0 0 6301

Miért ne merne válaszolni..?.. ;-))

 

Erre a kérdésre szerintem most a legjózanabb és legtisztességesebb tanács az, hogy most nem szabad az arannyal foglalkozni, meg kell várni, hogy a dolgok leülepedjenek, kialakuljon egy stabil árfolyam.

 

Hosszú távon pedig érdemes számolni azzal, hogy jelentős áremelkedés (tehát nyereséges befektetés...) csak akkor várható, ha a pénzpiacokon súlyosabb megbicsaklások lesznek. Ellenkező esetben az arany mint biztonsági tartalék, vésztartalék ugyan változatlanul jól jöhet, de mint értékőrző-növelő befektetés nem. Az is lehet, hogy még a párnacihánál is rosszabb lesz. A nagy világgazdasági turbulenciák esélye ugyanakkor természetesen nem nulla - de már nem is olyan nagy. A hitelpiaci krízis nehezén alapvetően túl vagyunk - szerintem legalábbis - egyáltalán nincs még semmi megoldva, vannak még rizikófaktorok is, de a 2008 őszén látott nagy összecsuklásnak már túl nagy esélye - SZVSZ - nincsen. Ha valaki úgy gondolja, hogy mégis - az természetesen lépjen ennek megfelelően...

 

A legőszintébb válasz a kérdésre az, hogy az arany mostantól teljesen spekulatív, tisztán kockázati befektetés, semmiféle garancia nincs még a szimpla értékőrzésére sem. Nagyon valószínű egyébként, hogy ennek megfelelően meredeken esni fog a spekulatív piacokon a forgalma is, a piac lassan elfordul tőle - emiatt viszont az ár is lassan megnyugszik, nem fog ilyen hektikusan ugrálni. Csak kérdés, milyen lesz ez az ár, amikor már most is az 1200-as tartományban mozog, és bőven van még innen hová esnie...

Előzmény: Törölt nick (6300)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.21 0 0 6300

Erre nem igazán mer senki válaszolni. :)

Ha aranyat akarnék venni, akkor megvárnám, hogy legyen egy olyan félév, amikor már magasabb az ára, mint fél évvel ezelőtt volt. Magyarul kezd stabilizálódni a folyamatos lecsorgás. Ha ekkor megvenném, akkor sem várnám, hogy felmegy az ára, csak legalább nem esik, és nem vesztek rajta folyamatosan.

 

Befektetésnek nem vennék, inkább biztonsági tartaléknak.

Az összes vagyonom olyan százalékában, mint amennyi esélyt látok a világ pénzpiacának az összeomlására.

Előzmény: kraszimre (6299)
kraszimre Creative Commons License 2013.06.21 0 0 6299

Sziasztok!

Teljesen új vagyok az arany terén.

Mondja meg valaki, ha nem is pontosan mikor érdemes aranyba fektetni?

Illetve Meddig csökenhet az ára az Aranynak köszi Imi

advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.06.20 0 0 6298

Esik tovább, és ha a FED tényleg elkezdi lepörgetni az eszközvásárlási programját, akkor fog ez még jóval lejjebb is esni - öngerjesztő lesz a folyamat. Szerintem simán benézhet ez még 1000 alá is, aztán majd valahol stabilizálódik.

 

Picit sem leszek meglepve, ha megismétlődik a harminc évvel ezelőtti történet, visszaesik a csúcsérték fele közelébe, aztán ott végül megtalálja a maga helyét, és tartósan ott is marad. No, majd akkor lesz értelme tartalékként újra veszegetni...

Előzmény: Törölt nick (6296)
tusinger Creative Commons License 2013.06.20 0 0 6297

Emberek! Tud valaki valamilyen új hírt az Aranyközpont Zrt-ről, vagy a Safety Goldról, esetleg a grál-lovag Siposról?

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.20 0 0 6296

1290 ma az alja?

Tulajdonképpen nekem mindegy mert nincs aranyam.

Úgy tűnik hogy mégis örömködök az esésen?

Jól tűnik, mert az is öröm, ha az embernek igaza van... ;)

Előzmény: petike23 (6295)
petike23 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 6295

Jól bement az 1200-as sávba.

Előzmény: Törölt nick (6294)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.20 0 0 6294
Előzmény: Törölt nick (6293)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.20 0 0 6293

Lehet, hogy naox 1000 ismeretlenes egyenlete szerint nem látható kristálytisztán, hogy a FED pénznyomda leállítása tényleg az arany árának csökkenéséhez vezetne, de akkor miért esett 40 dollárt tegnap óta, amikor még csak szóba hozta a csökkentést a FED elnök?

 

(1341,12)

advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.06.19 0 0 6292

Akkor te csak készülj az armageddonra, és spájzold az aranyat. Pont.

 

Meggyőzni úgysem fogjuk egymást - én pontosan ugyanazokból az adatokból más következtetésekre jutok. Hogy melyikünk tévedett - azt meg majd eldönti a jövő...

Előzmény: BlackVoid2 (6291)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.06.19 0 0 6291

"Egy komolyabb gazdasági-piaci turbulenciától persze meg is lódulhat újra felfelé - de ilyesminek most nem nagyon látni okát."

 

Nem ártana a gazdasági híreket olvasni...

A válság óta gyakorlatilag semmilyen problémát nem sikerült rendezni és vannak új fejlemények is. Nem fogok linkelgetni, de pl. a japán/USA kötvénypiac érdekesen alakul, Kínában van egy "kis" gond a hitelekkel, a margin debt pedig újra rekordmagasságban van, megdöntve a 2007-es rekordot. Hogy csak néhányat említsek.

A fizikai eladások továbbra is nagyon erősek, a nagy bankok egy csomó shortot zártak.

 

Aki nem figyel, csak a Totalcar magazint olvasgatja, meg a Nők lapját, az ne várja el hogy bármilyen jelet fog ezekben találni.

Előzmény: advocatusdiaboli (6287)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.06.19 0 0 6290

Valahogy így. Ugyanakkor erősen kíváncsi leszek, miként fognak ezek után alakulni az ékszerforgalom eddig sem jelentős mutatói...

Előzmény: petike23 (6289)
petike23 Creative Commons License 2013.06.19 0 0 6289

Ékszerboltban nem követik napi szinten az arany árának alakulását, max. a törtarany felvásárlási árban.

 

Új ékszerek árában elég nagy % az arany értékhez képest a fazonár, és az ÁFA.

 

Meg nyilván nem fogják naponta átárazni a termékpalettát.

 

Ezen kívűl; lefelé nem szeretik olyan fürgén érvényesíteni az árváltozást, mint felfelé. ;-)

Előzmény: Figyelő207 (6288)
Figyelő207 Creative Commons License 2013.06.18 0 0 6288

A minap, benéztem egy ékszerboltba.

Kérdeztem az eladót, hogy zuhant az arany, itt mennyivel csökkent az ékszerek ára?

Értetlenül nézett rám.

Vagyis, abban a boltban ( nem tudom máshol hogy van ez) nem lett olcsóbb az ékszer.

 

Most akkor hogy is van ez?

advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.06.18 0 0 6287

Ezek inkább csak jóslások - de az eléggé látszik, hogy visszapattanni az ár már nem tud, most már tényleg lecsorgásban van. Pillanatnyilag még inkább stagnál - de ahogy egyre többen fordulnak el tőle, mert válik egyre kevésbé ígéretessé - úgy elindulhat még tovább lefelé.

Egy komolyabb gazdasági-piaci turbulenciától persze meg is lódulhat újra felfelé - de ilyesminek most nem nagyon látni okát. Azt gondolom, hogy nyugodtan kijelenthető, hogy ez már nem egy átmeneti megingás - 2011-ig egy évtizeden keresztül folyamatosan emelkedett az ár, és ha voltak is benne kisebb tüskék, azok mindig pár héten belül elsimultak, és tovább folytatódott a végén szinte már exponenciális drágulás. Aztán átfordult, és most már bő másfél éve töretlenül csökken az ár, mostanra a csúcsérték egyharmada eltűnt... Ez már elég egyértelműen trendfordulónak mondható.

Előzmény: Törölt nick (6286)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.17 0 0 6286
W_B Creative Commons License 2013.06.17 0 0 6285

Nem jó befektetés most az arany

 

"Rendkívül érdekes infografikába botlottunk, ami csodásan szemlélteti, milyen extrém szintekre is emelkedett 2012 végére az arany. Az ábrán feketével az arany reál, azaz inflációval korrigált árfolyama látható az elmúlt bő kétszáz évben (2012-es árakon mérve). 2013-ban ugyan egészen látványos esést produkált az arany nominális és reál értelemben is, de még az 1350-1400 dollár körüli árfolyam is egészen kiugró az igazán hosszú távú adatsorban, ráadásul az infláció sem látszik elszaladni.

Érdemes azt is észrevenni, hogy az első hasonló elszállás az arany árfolyamában a magas inflációval és olajválságokkal terhelt hetvenes években történt, közvetlenül azután, hogy megszűnt az aranystandard rendszer. Aki azonban akkortájt vásárolt aranyat, az a pénze vásárlóerejének kétharmadát elbukta a 2000-es évek elejére. Könnyen lehet, hogy valami hasonló vár most is az aranybefektetőkre."

 

Figyelő207 Creative Commons License 2013.06.14 0 0 6284

Hozzá nem értőként csendesen olvasgatom a vitátokat. A kezdet kezdetén még valamit értettem, de most már semmit sem!

De nem is ez a lényeg.

Átment az egész egy rossz irányba, tényleg személyeskedés.  Nem lehetne, hogy kezet fogtok, és sakknyelven azt mondjátok, remi, vagyis döntetlen. Mert, ki tudja, kinek van, lesz igaza? Majd öt, tíz, vagy tizenöt, vagy akárhány  év múlva kiderül, ha megérjük. Lehet, mi már nem leszünk, de a beírásunk itt marad, megőrzi az Internet. 

 

Én a bölcs tanácsokért, (melyeket meg is kaptam, vagy kilovastam a hozzászólásokból) regisztráltam ide, nem azért, hogy olvassam, hogy marjátok egymást.

 

 

 

Köszönöm!

 

 

advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.06.14 0 0 6283

Ez már rég nem polémia, ez szimpla mókusfárasztás...

Előzmény: naox (6278)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.14 0 0 6282

Szerintem te valami érveléstechnikai forumozós egyetemet végezhettél, de aranyat még nem is láttál élőben. :)

(Csak vitz vót, ne szedd pontokba elemzés céljából! ;))

Előzmény: naox (6280)
Jalso Creative Commons License 2013.06.14 0 0 6281

ti mazochistak vagytok? :) mar hetekkel ezelott se volt ertelme a vitatoknak, olvasni meg marha unalmas.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!