Keresés

Részletes keresés

4125 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 4037

Az Aqq

 

ha eladó lesz az fc150v, biztos nem te fogod megvenni, ugyanis az általad igért fényképeket még nem tetted fel! :-))

amúgy müködik még a motor, nem tudom, hogy kicseréli most, vagy hajtja ezt a régi kawa motort amíg tudja.

 

 

amúgy itt is van hasonló gép: http://orientcx.uw.hu/lista.html

de lomisoktól nagyon olcsón meg lehet venni ezeket a fűnyírókat, haverom is lomistól vette.

Előzmény: Az Agg (4034)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.18 0 0 4036

még 1x

 

 sziasztok,

 

Fűgyüjtős traktort nézegetek, 2 db kb 800-1000nm telekre (nem kimondottan pázsit). Az egyik egy kicsit lejtős.

Visszaolvastam a fórumot, de 600e körül lennének az "ideális" gépek.

Kb 450e-t szánok rá. Én ezt találtam elfogadhatónak: MTD LE 135 

igények (szerintem): két kés-kb 92 cm széles, hátsó fűgyüjtő, mulcsozás (akár opciós)

valószínű, rendszersen a terület 20-30 %-án kell gyűjteni a füvet

 

Szerintetek MTD LE 135 jó választás?

Mire kell, hogy odafigyeljek?

13,5 LE elég lehet?

Kykko Creative Commons License 2008.05.18 0 0 4035
Ma tovább dolgoztam a géppel. Egyre bátrabban haladok vele a kisebb fa kezdeményeket simán visszi, de holnap szerintem veszek hozzá 3 ágú ütőkést, mert ez a kés szenvedett némi csorbát, és van még hátra bőven. A kezem nem zsibadt ma, mint tegnap. Lehet, hogy párnák nőttek a kezemre csak nem tudok róla, de a derekamat azt érzem. Ma is voltak néha kisebb ford szám ingadozások pedig meleg volt a motor. A heveder az jó amit adtak csak a csatlakozoja ahova a gépet kell csatlakoztatni van mit átgondolni. Kezdem majd gondolatban megoldani a nem sokára bekövetkező problémát. Van egy kis műanyag füll ami megkönyíti a gép leoldását a hevederről. Na ez a műanyag füll szegecselve van a hevederhez. A szegecs stabil csak a műanyag kezd kibujni a szegecs alól.
Az Agg Creative Commons License 2008.05.18 0 0 4034
Szia! ha a kawa fc 150v eladóvá válik, engem feltétlenül érdekelne!
Előzmény: 4125 (4031)
bozótirtó Creative Commons License 2008.05.18 0 0 4033
Elég az 50-es.
Előzmény: gravir007 (4032)
gravir007 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 4032
FS80-ba milyen keverék kell?
Sthil olajam a van, 1:50 1:40?
4125 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 4031

lipi07

 

vett egy HVC fűnyírót, kardántengely meghajtású, kawasaki fc150v motor van rajta, de lehet, hogy kicseréli kawasaki fj180-ra, ha tudja :-)

megtetszett neki ez a gép, fel akarja újítani, aztán meglátja, hogy kell-e a traktor.

 

Lipi07 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 4030

Láncfűrész adaptert nem csak az osztott szárú gépekhez lehet csatlakoztatni, hanem majdnem minden gépekhez. Pl. a spartákhoz is lehet venni.

 

Flanell!

 

Ha jót akarsz magadnak, felejtsd el ezt a gépet. Inkább bulizd el azt 35ezeret, tartósabb lesz, mint ha megvennéd ezt a csodát, pláne Németországból, ahová küldhetnéd vissza. Vagy add nekem, küldök érte vagy 20 ilyen garanciában visszacserélt gépet, úgyis csak útban vannak! :)
Évekkel ezelőtt itthon is forgalmazta egy cég, sajnos beleugrottunk mi is, és csak a bajunk volt vele, mivel pár óra után széthullottak a gépek. Nemrég linket valaki egy oldalt, ahol különböző színben is meg lehet venni itthon is ezeket, de ha jót akarsz az idegrendszerednek ne tedd!

 

4125!

 

Az ismerősőd megvette már a traktort? Ha nem, nézz rá erre, hátha érdekelheti:

 

http://www.profikisgep.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=411&flypage=shop.flypage&product_id=9081&option=com_virtuemart&Itemid=41

Előzmény: 4125 (4015)
4125 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 4029

Flanell

 

oleomac sparta 25-öd van?

mert ha igen akkor, olvas vissza mások hogyan jártak az mtd790 fűkaszákkal, azokra is van garancia...............de nem sokat ér, pedig az mtd nagy cég, nem ilyen névtelen német válalkozás.

ezzel a nagy géppel úgy fogsz járszni mint mások az mtd790-el, mert az 30%-al olcsóbb volt mint pl. a sparta25, ezért megvették, aztán megbánták, de nagyon.

szerintem ha nagyobb gép kell add el a kicsi fűkaszádat, és spórolj egy minőségi gépre.

amúgy nem értem ha sparta 25-ösöd van, aminek látod (érzed) a minőségét, akkor hogy gondolhatod, hogy kb a fele aárából kijön egy kétszer akkora teljesítményű gép, ami legalább olyan minőségű.

 

mert azért tegyük hozzá a sparta25 egy nagyon eltalált, bevált kis gép, csak kicsi a teljesíménye.

de nem egy csúcs minőségű ipari gép.

 

Előzmény: Flanell (4025)
SSY-alma Creative Commons License 2008.05.17 0 0 4028

Szóval ez a 6000 nm egy bekerített, gyepesedő terület, egy "hobbi", melyet t.képpen semmire sem hesználunk, csak olyan befektetésféle, mert lehet, nemsokára beépíthető terület lesz, szóval nem fűvesítés. Olyan nyűgféle, de luxus lenne rákölteni 100-200-400 eFt-ot, inkább 3 hetente rászánok6-8 órát, ebben az évben mondjuk hatszor.

 

A füves topicban egyébként azt taglalták,hogy a kaszával hosszabb a munka, amit meg látok minőségnek, az olyan, mint a mostani tépett hajdivat.

 

Az önjárót meg ráadásul elvileg alig kell tologatni, nem süketül meg az ember, nem megy tönkre a jobb térde meg a dereka. Felénk az alföldön viszonylag sík a terep, és ha valaki 3 hetente nyír, nem lesz bozót meg fás szárúnövények. Tehát végig kell gondolni a befektetést.

 

Persze megértem, aki mégis kaszálgatni akar, vagy a trakeszen ücsörögni.

Előzmény: 4125 (4004)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.05.17 0 0 4027
Szép tiszta! Tényleg, ki hogyan tárolja a kaszáját? Én fel szoktam akasztani a motorjánál!
Előzmény: Kertesházas (4024)
kicsee Creative Commons License 2008.05.17 0 0 4026
Tényleg nem pumpálni kell... attól herótot kapok. Sokkal nagyobb terhelést kap úgy a gép. Egyenletes 1/2-3/4 gázon amit nem visz el a gép, annak neki kell esni láncfűrésszel :)
Előzmény: Kykko (4021)
Flanell Creative Commons License 2008.05.17 0 0 4025
Hát, mivel garanciát is adnak rá (mármint, Németországban), akkor nem érné meg nekik, ha minden másodikat cserélni kellene garanciaidő alatt, úgy gondolom.
Árverni lehet, postával, miegyébbel együtt kb. 35.000-be kerül, ha igaz.

Bérelni nem jó, mert gyakran kell, a mostani kis Oleo-Mac-ot előveszem évente 15x fél órára, de azzal csak kínlódás a munka, mintha körömollóval vágnám, egy ilyen nagy géppel 10 perc alatt elvégzem ugyanazt.
Előzmény: 4125 (4006)
Kertesházas Creative Commons License 2008.05.17 0 0 4024

Én is le szoktam mosni mosószeres vizzel utána, mert nagyon össze tudja magát kenni "spenótkrémmel". Nekem ilyen van:

 

 

Előzmény: MagdalenaNeunerFan (4022)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.05.17 0 0 4023
Naja, ez lemaradt, hogy van-e ilyen gázkar zögzítő funkció. A Stihleken lehet rögzíteni, kb félállásban, de én csak arra használom hogy a beindításnál adjon gázt, meg elvileg erre is való. Én még nem próbáltam hogy milyen lenne ha menet közben úgy tartanám. Na majd kipróbálom.
Előzmény: Kykko (4021)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.05.17 0 0 4022
Ja, kicsit bizsereg a tenyered mi? :)) Ezt a fordulatszám ingadozást az fs55-öm csinálja néha, de akkor ha még hideg. Általában azt szokta hogyha hidegen adok nagyob gázt akkor nem gyorsul, hanem lassul... :( de ha bemelegedik akkor jó. Ezt "a háromágú az jobb mert behúzza a füvet és egy nyírja", na ezt nem értem. Hogy? Ugye ami négyélű az a fűvágólapod, ami jó éles, vékony lemez, és könnyű. A háromágú meg az ütökés, ami jó vastag lemez, és jó nehéz hogy be tudjad lendíteni. Ezt az ütőkést majd akkor használd/vegyél ha ilyen 3-4cm átmérőjű bokrokat kell kivágnod. Ugye mivel jó nehéz a kés, beforgatod, hogy lendületbe jöjjön és egy hirtelen mozdulattal nekiütöd a bokor törzsének, és eltöri. Úgyhogy szerintem a füvet azt vágjad nyugodtan a 4élű tárcsával. Ja, és ha végeztél a telekkel, utána tessék szépen lemosni, hogy csillogjon, villogjon! Igen van hogy engem hülyének néznek mert a kaszálás után még 2,5órát fényezem, meg törölgetem a port róla, de hát olyan jó úgy látni mint amikor még új volt, és nem össze vissza olyen spenótkrémesen! :))
Előzmény: Kykko (4021)
Kykko Creative Commons License 2008.05.17 0 0 4021

Igen, most jöttem haza a telekről kb az 1/4-ét nyírtam le. Jól bírja csak tankolni álltam meg. Hát étvágya az van az biztos (45cm3), de jól boldogul a bokrokkal, cserjékkel is, csak úgy csapkodta ki őket. Öröm volt vele dolgozni az MTD után. Néha fordulatszám ingadozása volt, az mitől lehet, illetve ez jellemző a kétüteműekre? Mert az MTD is csinálta, csak az nagyon durván és nagy intervallumban változott, majd felpörgött és leállt, és mezt megismételte 5-10 percenként. Ezzel haladtam, na a kezem, tenyerem azért érzem, holnap folytatom a vágást-vágást. Egy szomszéd átjött és mondta, hogy a 3 ágú jobb lenne erre a nagy fűre, mert az nem fektet, hanem behuzza a fűvet, és egy nyírja, de most ez van amúgy ez is vitte, igaz, hogy fektetett is. Illetve azt is mondta, hogy játszak a gázzal, csak akkor pörgessem fel amikor nyírok, de én meg pont azt hallotam, hogy ez nem tesz jót a gépnek, hanem törekedni kell az egyenletes terhelésre. Ezen  van olyan funkció, hogy fixálható a gázkar és így nem kell nyomni végig. Ezt élveztem is, mert így jobban tudtam pihentetni a kezem, nem tudom más tipusokon van-e ilyen funkció?

Előzmény: MagdalenaNeunerFan (4020)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.05.17 0 0 4020
Hogy megy? Nyírtál már vele?
Előzmény: Kykko (4019)
Kykko Creative Commons License 2008.05.17 0 0 4019
Már megvettem:) Makita BBC 4500: 111.900 volt +vettem dolmar olajat hozzá, így fizettem 113.500-at. Beüzemelték és kész. Nem nagyon alkudtam, nem is szoktam boltban, csak ott ahol amúgy is szokás piac meg autó:) Ennyi az ára, nem alkudom le a hasznát. Remélem nem fogom megbánni, és nem fogom magam okolni, hogy bárcsak Oleot vettem volna. Egyet sajnálok hogy a kereszttartója az műanyag. Az Oleonak tán aluöntvény volt. Azt mondták, hogy most a melegben probáljam meg az 1 deci olaj 3 liter benzint, mert jobb a hűtése a nagy melegben, amúgy meg ha nagyon fűstőlne akkor 1 deci olaj négy liter benzin elegyet használjam.
Előzmény: 4125 (4018)
4125 Creative Commons License 2008.05.17 0 0 4018

én úgy tudom, hogy:

a 3 ágú a dikicskés, gazos elhanyagolt területre nagyon jó, de viszi a kicsi cserjéket bokrokat is, a 3-ágúnak hegyes, éles a vége, a négyágunak derékszögű éle van.

a négyágú az fűvágó lap, csak fűhöz-gazhoz jó.

 

egyébként megnéztem a bbc4500-as üzemeltethető: Damilfejjel, háromfogú bozotvágókéssel, négyágú ütőkéssel, 8 fogú vágó- tárcsával és 80 fogú fűrésztárcsával is üzemeltethető.

 

de csak damilfej, és négyágú kés adják hozzá alapból.

 

ha ügyes vagy ki tudsz alkudni magadnak egy ingyen olajat, és talán egy kedvező árú 3 ágú dikicskést is, a gép mellé. 

Kykko Creative Commons License 2008.05.17 0 0 4017
Amúgy csak kérdem, van jelentősége, hogy 3 ágú vagy 4 ágú a kés a gépen. Az Oleo-n 3 ágút adnak, a Makitá-n 4 ágút. Gondolom van a felhasználás tekintetében, de melyik mihez, mire jó? Csak, hogy okosodjak:)
Kykko Creative Commons License 2008.05.17 0 0 4016
A BBC 4500: 111.000 Ft a Makita kereskedőnél, amúgy szerintem mindenhol, mert szétnéztem a neten az árak tekintetében. Most elvileg akciózva van 150-170 ről, ha jól emlékszem.
Előzmény: wector81 (4014)
4125 Creative Commons License 2008.05.17 0 0 4015

kykko

 

így néz ki a fűrészlap egy fűkaszán: http://oleomac.hu/index.php?menu=aru&todo=arureszlet&id=81

láncfűrész adapterfejet, csak kombi gépekre lehet rakni, ha jól tudom az mtd790 is ilyen :-))

makitának tudtommal nincs ilyen.....kombi gépe.

 

fűrszlap a Makita BBC 4500-re elvileg felrakható, nemudom hogy milyen vastag a hajtótengely átmérője.

ha felrakható akkor, két alkatrész kell megvenned hozzá egy fűrészlapot és egy támasztó "borítást".

 

ha a makitát veszed, a kereskedőnek, ha kéred, kötelessége dolmarként leszálítani, ez sokkal szebb piros színú :-))

és egy nagymúltú márka nevét viseli a géped majd, de másban nem különbözik, mindkettőt ugyanott gyártják.

wector81 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 4014
Az olasz Makita ha jól emléxem fűnyíró volt. A Makita és a Dolmar fűnyírókat a CastelGarden gyártja, azok olaszok, semmi más a kínálatban - elvileg. A kaszákon Dolmar / Mitsubishi / FujiRobin motorok vannak. A BBC4500-at mennyiért vesztegetik?
Előzmény: Kykko (4009)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.05.16 0 0 4013

Igen, ilyen 10cm átmérőjű fákat ki lehet dönteni fűrészlappal. Ha sok van akkor nem kell lehajolni... Biztos van a Makitához is, kérdezd meg a boltba. Hallottam hogy pl akik karácsonyfákat termesztenek azok is használnak ilyet, mert amikor kivágják őket nem kell bemászni alájuk a láncfűrésszel, hanem csak bedugja a kaszát a fa alá és kész. Én azért vettem egyet mert az öreganyáméknak ki kellett írtani a dzsungelt a szöllő tetején, aztán oda az ütőkés kevés volt.

Szerintem ez is egy lényeges szempont amit írsz, hogy a motor olajozása hogyan működik ha x°-ban megdöntöd a gépet! Meg egyszerűbb is, hogy belekevered a benzinbe az olajat és nem kell többet még azzal is foglalkozni!

Előzmény: Kykko (4012)
Kykko Creative Commons License 2008.05.16 0 0 4012

Fűrészelni? Adapterfejjel? Van láncfűrészem igaz nem nagy menő Alko, de azzal nincs nagy gondom. Tavaly mikor mgvettük a telket akkor vettem Őt is meg a kaszát is. Méteres gaz volt, meg egy halom halott gyümölcsfa. Amúgy a telek dombos, olvasgattam, hogy az olajozásra figyelni kell. Lehet, hogy ilyen szempontból jobb is a két ütemű, mert annak nincs olajteknő:) nem megy az olaj ide oda ha ferdén tartom netán a dombon való haladáskor.

Előzmény: MagdalenaNeunerFan (4011)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.05.16 0 0 4011
Hát igen a 2,2Le az már jó erő, vigyázni is kell vele ha mondjuk bozótírtó késsel nekimész valami 4cm átmérőjü tuskónak mert könnyen kiveri a kezedből ha nem fogod erősen. Én szerintem 2 üteműt vegyél, sokkal egyszerűbb felépítésű, és többet is forog. Fűrészelni is fogsz vele?
Előzmény: Kykko (4009)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.05.16 0 0 4010
De a kaszánál tisztán látod hogy mit művel! A tologatónál meg csak a végeredményt látod! :)) Speciel én kugyaszart még nem csapattam szét. Vagy csak nem vettem észre?
Előzmény: 4125 (4007)
Kykko Creative Commons License 2008.05.16 0 0 4009
Pontosan, nagyon várom, mert alapjában véve imádom a fűnyírást vágást. Már gyerekkoromban is szerettem tologatni a gépet. Szép is egy gondozott fűves terület, de az enyém még nagyon messzi áll tőle. Remélem jól döntök és nem faragok rá mint az MTD 790-essel. Bár most vissza olvastam egy kicsit, és láttam, hogy valaki a Makita késére panaszkodott, meg, hogy lesett, hogy azt is olaszban gyártják. Akkor végkép mindegy, hogy Oleo vagy Makita ezek szerint. A Makitába a teljesítmény vonz, hogy 2,2 LE az Oleoba meg, hogy 4 ütemű. Árban egy -egy, sajnos majd 1.000 ft van köztük csak, így ez nem befolyásolja a döntést.
Előzmény: MagdalenaNeunerFan (4003)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.05.16 0 0 4008
Kedves 4125, a "fűbuzi" kifejezést definiálnád ha megkérlek? Most hallom először. Az a fűbuzi aki a 6000nm befüvesíti, vagy az aki szereti a zöldet? Egyszer lenyírtam valakinek egy darab füvet a kaszával, persze oda tologató kellett volna, aztán egy pár nap múlva jött hogy kisült az egész füve és hogy mennyek a p. -ba. Akkor ez egy fűbuzi volt? :))
Előzmény: 4125 (4004)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!