Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8271
Hát, .. alacsonyabb frekiken (úgy 10 MHz alatt) jó is az, ha felfelé sugárzunk, mert a kb 300 km magasan lévő úgynevezett F-réteg visszaveri, és lehet rádiózni úgy kb 500km-es körzetben.. Ha a keresőbe írjuk, hogy "NVIS terjedés", akkor egész jó kis cikkeket találunk erről. 27MHz-en persze ez már nem nagyon szuperál ... illetve néha-néha nem kizárt ... lehetne vele kísérletezni, és "lőni az eget". Mindenesetre létezik 6.6MHz-en is egy CB-jellegű (nemhivatalos) kalózsáv, az Echo-Charlie ... de ezt nem bíztatásként írom, csak érdekességből.
http://www.geocities.com/rf-man/cb/ec6670.html
Előzmény: Bundás86 (8270)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8270

Hát nem az UFO-kal kellene beszélgetni :)))) az biztos!

 

Akkor próbáljam meg minél inkább fűggőlegesre kihozni, ha jól értelmezem! Minél nagyobb szögben...Szeintem lazán meglesz a 60 fok...

Előzmény: enjoe (8269)
enjoe Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8269
2. ábra a jó! az 1. szerint elrendezésnek piszok jó tud lenni az SWR-e, de sajnos függőlegesen (felfelé) sugároz...gondolom nem a marslakókkal akarsz beszélgetni Hi! :-)
Előzmény: Bundás86 (8268)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8268

Tudom, hogy hülyén hangzik, de vizuális típus vagyok nagyon. 1 vagy 2 ?

1122
Előzmény: enjoe (8267)
enjoe Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8267
...de akkor 45 v. 60°-ba megdöntve elfér, még az is jobb, mint vízszintesen.
Előzmény: Bundás86 (8266)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8266

Nem elég magas a padlás beltere a függőleges dologhoz.Majd egy méter híja van :(

 

Jó ez az oldal, van itt minden érdekesség...

Előzmény: enjoe (8265)
enjoe Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8265
NHH fix mérőállomások:
http://meres.nhh.hu/?id=spektrum
Előzmény: Bundás86 (8262)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8264

ÓKÉ!

 

Köszöntem!

Előzmény: enjoe (8263)
enjoe Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8263
2. ábra szerint...
Előzmény: Bundás86 (8262)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8262

Akkor télyleg földelni kellesz!!!!

 

JAJ! A KÉPET NEM AZÉRT AKARTAM! Tudom és emlékszem rá, mikor megbeszéltük a 300w-ot! Eszembe se jutott csak a haverom volt itt tegnap és mondta hogy mutassak már neki valamit azzal a rádiónak nevezett valamivel ami ott áll az asztalon....hát rittig nem volt senki aki válaszolt volna, pedig a vadi új antennám jól szuperál SWR szempontjából most k40-en ki se mozdul az swr mérő csak egy hangyapucányit, de f40 is zsir.... (kb 3,5 cm rel rövídítettem enjoe)

Folyt köv.---> és akkor mondta hogy vegyek egy ZETAGIT....és erre mondtam neki, hogy mi és hogy meg ez meg az...nem hitte el amit mondtam neki és emiatt kellett volna a képecske!

Mondtam neki hogy KISVÁRDA KÖZEL VAN NAGYON!!!!

 

Nincs harag?

 

MÉG egy kis S.O.S és antenna téma befejezve!

 

Függőlegesre kéne az antenna de hogy csináljam?  A 2. nem?

most23
Előzmény: Törölt nick (8261)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8261

Szeva!

Nálatok minden pattog? huh! A földelés nem csak a te hisztid, jó az a családnak is , ha a hűtő mosógép nem rázhat.

 

Hozzászólásod utolsó traktusára válaszom egyszerűen: nem, nem, nem.

A kérdés feltevése is csacsiság volt, légyszíves ne tedd többet.

Elmondtam, hogy mit tuti ne csinálj. Ha mutatok valamit személyesen,az nem azért van hogy a világ elé teregessem.

Rádiózz a rádiód gyári teljesítményén, lehetőleg minél jobb antennával és körültekintéssel.

Majd a terjedés és a tapasztalat meghozza a témát!

A 300w nem.

Előzmény: Bundás86 (8260)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8260

Köszönöm, hogy megköszönted a nevemben!

 

Most én is azt mondom, köszönöm MINDENKINEK!

 

Aból az antennakönyvből én nem tudok kimenni rendesen...biztos jó az, mert most már még1szer elolvasva http://www.freeweb.hu/antennakonyv/033.jpg

 -t most már értem!

 

A földelést meg akkor mindenféle képen csináljam meg azt mondjátok. Akkor meg is lesz! KIKÖVETELEM!

 

Egyébként semmi nagyobb zavart nem tapasztalok itthon. Nem zavarja a TV-t ha beszélek a rádióba. De viszont a matávos készülékben és a PC hangszóróban tökéletesen hallom magam AM USB és LSB üzemmódban egyaránt, de FM-ben nem.

 

Más: az miért lehet, hogy a szomszédban felkapcsolják a lámpát az egyik szobában, és hallok egy kattanó hangot a szobámban... de ha itthon nyitogatom a hűtőt, kapcsolom a lámpát, telefontöltőt bedugom a konektorba szintén katt katt...? Ez is a földelés miatt lehet?

 

Más:DeTomaso! Mikor voltam nálatok, és a gépen néztük a képeket, és beszéltük azt a bemérő izét ami van itt a megyében 3 helyen is, és mutattad azt a képet amikor van az a kiemelkedő "izé" amikor valaki 300w-al lenyomta a PTT-t! Azt megtudnád nekem keresni/beszúrni/elküldeni...

 

Köszi. sziasztok!

Előzmény: Törölt nick (8254)
nukee Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8259

Hello Zumi most olvastam hogy irtal, kicsit kesve.

 

Előzmény: Zümi 31 (8218)
---Kánya--- Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8258

Irányár.

rádió:157.000-

szeparációs kit:10.000-

egybe : 165.000-

 

Előzmény: Törölt nick (8257)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8257
Ha már OFF, akkor kiírhattad volna az árát - feltéve ha nem szégyenletes! Másoknak és magadnak is megtakaríthatnál fölösleges köröket.
Előzmény: ---Kánya--- (8256)
---Kánya--- Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8256

Sziasztok ! (egy kis off : )

eladó Yaesu FT-857D rádió kinyitva, kifogástalan állapotban, első tulajdonostól eredeti papírjaival.CB 100W, PMR 20W.Képet, infót tudok küldeni.

http://www.anico.hu/products/amator/FT-857_HUN/Ft857_magyar.htm

http://www.anico.hu/ujdonsagok/FT-857.pdf

 

További jó rádiózást !  Sanyi

dühööng Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8255

:-)

 

Ha meg netán becsukott az összes feritbolt , akkor megteszi a magából a koaxkábelből tekert légmagos szimmetrizáló is (Kb: 7menet , 80mm, átmérőn ) 8ET óta szabadon .

Előzmény: Törölt nick (8252)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8254

Köszkösz mindenkinek Andris barátom nevében is!

Én csak sejtem, amit Ti biztosan tudtok. Hiába no, szakma ez.

Viszont tutira tudom, hogy Andris nem olvasta az antennakönyvet ;-) !!! Ejnye!!

 

LUCzI FERencz Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8253
A védőföld meg nagyon kell!! De nem a radiátorhoz kötve, hanem egy korrektül kiépített földelés kell. Ha máshogy nem megy, akkor valahonnan egy hosszabbítóval átvezetni.
Előzmény: Bundás86 (8248)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8252
Köpenysugárzás ügyben láttam néhány helyen egy ügyes megoldást. A koax kábel dipól felöli végét néhányszor átfűzik egy nagyobbacska ferritgyűrűn, így az nagyfrekvenciás fojtóként megakadályozza a köpenyáramokat. Eccer kipróbálom. ( Kérdéseket megelőzendően: ferritgyűrűt a feriitgyűrű-boltban lehet szerezni!)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8251
Ha függőlegesen áll, a meleg érrel fölfelé, akkor kb. 115-120 fok nyílásszöggel próbálkozhatsz. Persze csak akkor, ha hosszra hangolva már elérted a SWR minimumot, ezen tudsz még finomítani a nyílásszög változtatásával.

Előzmény: Törölt nick (8250)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8250

Szeva Andris!

 

Örülök hogy Enjoe barátunk segítségével sikerült "rezgődrótot" csinálnod!

Ahogy írták neked, a dipól nagyjából 60-70 ohm környékén van, az "inverted-V" amit be lehet lőni 50 ohmra, a nyílásszög változtatásával (is).

 

Amit Sigma topictárs ír, valóban, a koax köpenyben is megjelenik RF jel, és az sem lehetetlen, hogy a ptt megnyomásakor a számítógéped megőrül, lefagy, besipol. Csekkold apu tv-jét a másik szobában, csíkos e a hustler mikor beszélsz a rádióba.

 

A zavar azért van (nyakam rá) mert a védőföld továbbra sincs sehol. A gép és a monitor dugóján a fázis/nullán kívül van egy harmadik vezeték, a föld, ami most a levegőben lóg.

A fázishasítás elvén működő tápegységek -simítatlan- zaja, és a monitorkábeled jele bizony szobán belül az éterbe jut.

Ez mindig így van, de a rádiód sincs "beburkolva", mert a táp hálózati csatija / háza sem testelt.

Kevesen tudják, hogy a rádióhoz menő tápkábel fekete(negatív, vagy nulla) ága a rádió fém házához ohmosan nem, de kondenzátorokkal nagyfrekisen "hidegítve" van.

Tehát ha a rádió háza és a táp negatív vonala között multiméterrel mérsz, akkor egyenáramban szakadást mérsz, de ott bizony valamilyen kapcsolat mégis van.

 

Tápegységed továbbra is földeletlen mivolta miatt a szabadon lógó földelő érben brumm indukálódik, ez találkozik mindennel ami a gépből kijön, továbbá jön le a koax külső erén némi RF jel..

Jó kis pörkölt lenne ennyi alapanyagból, ha főznénk! ;-)

 

Apunak mondjad: apu, földet kérek! Amúgy meg nyomjad a ptt-t!

Cső!

Előzmény: Bundás86 (8248)
Sigma2 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8249
Szia Mindenkinek.Bundikám! Csak óvatosn azzal az új antennával!Fokozottan ellenőrizd,nehogy TV illv. rádiózavrt okozz adás közben. Ez ennél az egyszerü nyitott dipolnál még akkor is előfordulhat, ha az swr-érték történetesen jó.Nem áll szándékomban elvenni a kedved a kisérletezéstől csak szeretnélek megkimélni azoktól a kellemetlenségektől amiket nekem volt "szerencsém" átélni egy ilyen antenna használatakor.Sok sikert kivánok kár,hogy nem vagy földrajzilag közelebb sokat tudnék segiteni.
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8248

Hali!

 

Akkor rövidítünk egy kicsit rajta! De sajnos abból csak holnap lesz valami mert a padláson már egy éve nem jó a világítás a foglalt miatt, és most már sötét van nagyon...

Akkor nem cserélem le réz drótra, ha ez is jó. Mert jó!!!! :)

A fedél már rajta van, eddig nem volt. De megint poblémába ütközöm, mert ez a saját számítógépem, nem a "családi" és mindenféle darabokból van összerakva ami itthon volt kallódóban de internetezni jó.. (kb egy P II. gép) A monitor lesz a nagy bűnös, mert az egy 486-os gépé volt, és 800x600 felbontástól és 60 hz-től nem tudok többet beállítani mert akkor már becsíkozódik, és nem látok rajta semmit :(

 

Na majd kitalálok valmit....

 

Köszönök szépen még1szer mindent, sokat segítettél!

 

Üdv:András/Bundás

Előzmény: enjoe (8246)
fire1968 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8247
hi. egy kis off.  srácok, van valakinek nagy ohmos ( 2000-4000) közötti fejhalgatója,vagy régi telefonból kiszedett "fülelő" ezek is nagy ohm-ossak.  köszi
enjoe Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8246
Hello, örülök, hogy sikerült összehoznod az antennát. Azért felesleges fáradni, hogy alu drótot rézre cseréld, az alu is épp olyan jó. SWR: mint a mérés mutatja, egy kicsit alacsonyabb frekvencián rezeg az antennád, mint kellene --> rövidíteni kell a drót hosszát. Levágni nem muszály belöle, csak mindkét végéből visszahajtani azonos hosszúságú darabot (ha sok a visszahajtás, ki lehet újra egyenesíteni) és SWR-t mérni. Mért értékeket nézve, antennádat kb. 3-3 cm rövidíteni kell, hogy a felső sávban dolgozzon jól. Számítógép: piszok nagy zavar forrás. 1-ször is, ha nincs bedobozolva a gép, tedd rá a fedelét! 2-szor, zavar így is lesz, a monitor kábel a fő zavarforrás. Ha a zavar olyan frekin van, amin rádióznál, meg kell változtatni a képfrissítési frekvenciát, ennek hatására a zavar pár csatornával "odébbmegy". (pl. 80Hz-ről 78-75Hz-re...vagy amilyen lehetőséget ad a géped - gondolom ehhez értessz). üdv 975 Józsi
Előzmény: Bundás86 (8245)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8245

Kész a remekmű! Igaz még nem rézdróttal, csak aluminiummal, mert nem volt ihhon réz, de majd hétfőn!

 

Megmértem az swr-t a rádióval, mert a paciban van.(de gondolom ezt tudtátok) Nem hittem a szememnek! :) Mióta ez a rádió nálam van, nem mutatott ilyen swr-t még :)

Zsír!

 

AM K 1 -->   1,5 alatt egy kicsivel

AM K 40 --> 1,5 felett egy kicsivel

AM F 40 --> 2 alatt egy kicsivel

 

Ez azt jelenti, hogy az antenna túl hoszú? Jó lenne "belőni" a F 40 körül, hogy tudjak egy kicsit jobban komumikálni...mennyivel rövidísek? 1-1 cm és nézzem meg ismét az swr-t? és így tovább?

 

Most örülök nagyon! Megint sikerült valamit ügyködni a CB-vel!

 

Más:a számítógépemet átköltöztettem az én szobámba tegnap este! Ha be van kapcsolva, kis műszer a rádión majdnem kiakad! Mit "sugározhat" ez a gép? Ha a MONITOR elé állok csillapodik, de ha kikapcsolom a monitort, akkor mág hangosabban "zakatol" a rádió! De nem mindegyik csatin de a lényegesebbeken igen! USB K 40 és F40 és a F12....meg még vagy 5 csatin. De ez nem az új antenna miatt lehet, mert már tegnap is ezt csinálta!

Bundás86 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8244
Most jöttem haza a metszésből...indulok a padlásra....
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8243
:)))
Előzmény: Tibi2105 (8241)
Skodri84 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8242

1.2-es SWR az tökéletes már adásra, jobb szinte nem is lehetne. Olyan 2-3-ra mondom azt, hogy nem a legjobb, csinálni kéne valamit:) De azért még így is simán adnék vele:)

Előzmény: enjoe (8235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!