Keresés

Részletes keresés

Bradyx Creative Commons License 2008.03.12 0 0 11615
Sziasztok!
Az baj, hogy ha még nem szokott hozzá teljesen a szemem a fókuszáláshoz/élesítéshez, holott két napja van lencsém és kb. 13 órát volt rajtam?
Maga a viselés nagyon kényelmes, nem is érzem, hogy ott van, csak kissé szokatlan a több év szemüveg után a közelítés-távolítás.
ripper13 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 11614
érdekes, nekem a PV tórikus próbalencsém 3 nap alatt megjött. de ezek szerint ez pusztán ellenérzés...:)

mi a kedvenc napszemüvegmárkád?
Előzmény: Reider Optika (11613)
Reider Optika Creative Commons License 2008.03.10 0 0 11613
A PV előtti időszakban levő lencsékkel volt némi hm... szóval nem sikerült összebarátkoznunk. Aztán a PV-vel megpróbáltam egyszer, rendeltem egy tórikusat de egyszerűen nem küldtek próbát.
Na itt vettünk örök búcsút egymástól. Örülök, hogy a kedvenc napszemüvegmárkámat (bocs, egyik kedvenc) nem a B&L gyártja már:-)
Előzmény: ripper13 (11612)
ripper13 Creative Commons License 2008.03.09 0 0 11612
mi a gond a B&L lencsékkel? pusztán ellenérzés, vagy vannak dolgok, amiket jobb, ha tudok?

amúgy tökjó. csütörtök este rajtam volt egy 5 órát, miután elhoztam, pénteken pihentettem a szemem, aztán most voltam buliban, mondom berakom a kistükröt meg egy friss lötyivel teletöltött tárolót, aztán ha vmi gáz van, akkor -házibuli volt- kezet mosok, aztán kiveszem. betettem olyan fél6 magasságában tegnap, és kb. fél 3kor vettem ki (természetesen kézmosás meg ilyen higiéniás dolgok elvégzése után). nem éreztem kényelmetlennek, meg különben is, egyáltalán nem éreztem, bár a fáradtság miatt picit "nyomnak" a szemeim, de ez általában így van, amikor reggel 8kor kelek, este meg buli van hajnalig....de semmi különöst nem vettem észre, talán egy nagyon picit eresebb a bal szemem fehérje, de semmi más - mondjuk az a neccesebb szemem, kicsit száraznak is éreztem. szóval, ha jól számolom, 9 órát kibírtam benne - ennél többet meg nem nagyon szeretném hordani, a 12 óra az azért sok szerintem. eddig jó, nagyon, bár holnap pihenőnap lesz, nem akarom túlerőltetni, amúgyis csak itthon leszek...

és láss csodát, bal kézzel "csont nélkül" bement a balba, illetve ki is jött (ez talán jobban is ment, mint a jobb szememnél). :)
Előzmény: Reider Optika (11611)
Reider Optika Creative Commons License 2008.03.08 0 0 11611
ripper13: A B&L lencsék nem épp a szívem csücske...
Neked is útban van az orrod:-) Próbáld ki bal kézzel! Ha rosszabb, kerülgesd az orrodat jobbal:-)

kkreisz: Elég határeset értékedi vannak. Lehet, hogy havi verzió nincs is (fejből nem tudom) de kérdés, hogy az éves megéri-e. Vizsgálat nélkül nem tudok többet mondani

Premieer: 1-2 hónap.
Premieer Creative Commons License 2008.03.08 0 0 11610
Sziasztok!

Kinéztem magamnak biofinity coopervision kontaktlencsét, de nekem plusszos kellene,de ahogyan látom minuszosban érhető el jelenleg, nem tudom valós-e az információm?!

Ha igen, nem tudja valaki mikor jelenik meg plusszosban is? Illetve van valami tapsztalata valakinek ezzel a lencsével, leírás terén igen jónak tűnik.

Köszönöm szépen előre is a válaszotokat!
olivam Creative Commons License 2008.03.07 0 0 11609
Nekem extra béna a bal kezem, de azzal rakom be a lencsét, mert még mindig jóval egyszerűbb, mint a jobbal kerülgetni az orromat :-) Szerintem próbáld ki ballal, bele lehet jönni.
Előzmény: ripper13 (11607)
kkreisz Creative Commons License 2008.03.07 0 0 11608
sziasztok!
15 éves vagyok...már 8 éve szemüveggel élek. Sajnos elég rossz a szemem, de nagyon szeretnék kontaktlencsét! De sajnos nemtudom, hogy lenne-e egyáltalán megfelelő. A diopria számmal még nem is lenne sztem gond csak a bal szemem cyl értéke egy picit...hát nagy. Nézegettem már dolgokat, de általában a cilinder értéket azt mínuszban találtam...aztse addig ameddig nekem kéne.
Szal az adatok:
Jobb: diopria: +4,0; cyl: +1,0 (bár az +1,25-tel is ugyanolyan); tengely: 90°
Bal: diopria: +6,0; cyl: +3,0; tengely: 100° -.-
Az lenne a kérdésaem h: ezek szemüvegadatok alapján lehetne-e kontaktlencsém? (tudom...menjek szemészhez :)) és ezek az értékek változnak kontaktlencsével?
Unom már a szemüvegemet!! :/
Köszi!!!
ripper13 Creative Commons License 2008.03.06 0 0 11607
reider optika: köszi a választ, közben már haza is értem a visionból :) voltam már nálatok párszor, családban olyan 5-6 napszemcsit tuti nálatok vettünk. veszprémi illetőségű vagyok, csak 5 éve felköltöztünk Budapestre...de ha netről rendelek, akkor majd tőletek rendelek, ismerlek titeket. (tórikus purevisiont mennyire tartatok? -2D/-0.75@90° kellene, de az -1.25ös cyílinder sem baj...kb mennyi idő, mire ez megjön, ha nincs raktáron?)

szóval: nem volt semmi probléma, szépen eltűntek azok a karcok...jobb szembe egyből bement, a bal nehezebb volt (lehet ezt inkább bal kézzel kéne? azzal béna vagyok, de jobbal meg nehéz), elsőre megint fordítva ment be, de aztán el lett magyarázva, hogy ha a számok a lencse peremén jól állnak felém, akkor van jól, úgyhogy ezután hamar bement. fél perc könnyezés, szemvizsgálat, hát igen, az a fél cylinder egy kicsivel jobb, de így is láttam az 1.0-t, csak egész picit homályos volt...de mondták, hogy nagyon szépen úszik a kl. a szememen, és egyből le is forgott az a pár bevágás, ami a cylinder lenne.

most majd el kell döntenem, hogy kell e a kl. nekem (ez nem kérdés, már most imádom), és hogy kell e még az a fél dioptria. de istenijó, világ legnagyobb találmánya.

sétáltam is benne hazafele, fújt a szél ,több pislogás, de semmi más...a bal picit bök, de nem vészes, csak ha figyelek, akkor érzem picit, a jobbot egyáltalán nem érzem, pedig bent van. isteni érzés, mintha újjászülettem volna.
Reider Optika Creative Commons License 2008.03.06 0 0 11606

McLaca: Beindultunk:-) Eléggé ellenzem a dolgot. Tudathasadásos dolog. Most mindkét oldalon állok:-)

 

ripper13: A corneakarc hamar elmúlik. Nem kell aggódni. Csak vigyázz, új ne legyen!

 

kimon20: Ha mindkettő egyforma erősségű, cseréld fel őket! Ha most a másik oldalon homályos, akkor hibás a lencse. Előfordul, cserés.

kimon20 Creative Commons License 2008.03.06 0 0 11605

Sziasztok!

A próbalencse után most bontottam ki az első pár Biofinityt,és úgy érzem a bal szememmel nem látok olyan jól.Homályosabb a kép mint az előzővel volt.Volt már valaki hasonló helyzetben?Talán hibás lehet?

Előre is köszönöm a segítséget.

Myra_Myra Creative Commons License 2008.03.05 0 0 11604
Sziasztok, a www.lencsebolt.hu akciózik: márciusban ingyenes a szállítás. Pont ma néztem, náluk a Soflens 59 csak 6.000 Ft/ 3 hónap, szállítás ingyenes. Jó áraik vannak.
knor2 Creative Commons License 2008.03.05 0 0 11603
Sziasztok! Találtam a neten egy kis érdekességet a silicone hidrogel alapú lencsékről, illetve magáról az alapanyagról (Lotrafilcon A, senofilcon A, galyfilcon A, comfilcon A, stb.)

Szerintem nagyon jó kis leírás, eléggé érthető mindenki számára. A cikk angol nyelvű, de a mobimouse.hu meglepően értelmesen fordítja le magyarra.

<a href="http://www.clspectrum.com/article.aspx?article=100730" target="_blank">http://www.clspectrum.com/article.aspx?article=100730</a>

ripper13 Creative Commons License 2008.03.04 0 0 11602
ha a PV az a PureVision, akkor igen, drágább. a tórikus lencse pedig a cylinderes, igen.

MrB: kistükör már van, meg mondjuk suliban is van sok tükör, csak félek, hogy beleejtem a mosdókagylóba meg hát a suliban nem bízom a higiéniában.

tehát mondjuk pénteken beteszem reggel, aztán amikor zavar, akkor kiveszem...? aztán ugyanez szombaton is, és egy idő után kitolódik az az időtartam közel 1 napra (nálam a max az kb 10-12 óra lenne), ameddig nem zavar? zavarás alatt meg azt jelenti, hogy szárad a szemem meg annyira szúr, hogy nehéz figyelnem kívül hagyni?

Előzmény: slacika (11600)
slacika Creative Commons License 2008.03.04 0 0 11601
Vagy a toric azt jelenti, hogy cylinderes?
slacika Creative Commons License 2008.03.04 0 0 11600
Sziasztok!
PV Toric -0.75 cyl-el drágább, mint anélkül?
_MrB_ Creative Commons License 2008.03.03 0 0 11599
Elvileg igen. Gyakorlatilag beteszed, nálad a cucc, + kistükör (vagy legyen elérhetőben tükör) és használod, amég nem érzed, hogy zavar. Akkor kiveszed. Ha szerencséd van, akár első naptól mehet "egész nap".
Előzmény: ripper13 (11598)
ripper13 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 11598
a szemnyitvatartás meg az, hogy belenyúlok a szemembe, sosem volt problémám. :) csütörtökön megyek kontrollra, remélem rendbejött ez a kis hámsérülés, és akkor végre elkezdhetem a megszoktatást...azt mondták, fokozatosan kell, ez mit jelent? mondjuk csütörtökön kontroll után fentvan itthon 3 órát, pénteken suli után 4et, szombaton 5öt, vasárnap 6ot, és akkor hétfőn már mehetek benne suliba, ha megszokta? vagy ez túl gyors, és mondjuk első három nap 4-5 óra, követekző három 6-7, stb....
Előzmény: Cult Style (11597)
Cult Style Creative Commons License 2008.03.03 0 0 11597
amikor kezdtem a kontaktozást, ugyanígy voltam, nekem mondjuk a doki tette be, kb. 10-re sikerült...egyszerűen nem tudtam nyitvatartani a szemem...:) de bennt lett...és ugyanígy bökött a szélénél, meg könnyeztem, de nem volt zavaró túlzottan
Aztán amikor a következő nap feltettem, semmit nem éreztem...úgyhogy ez ilyen dolog. :D
Előzmény: ripper13 (11594)
McLaca Creative Commons License 2008.03.03 0 0 11596

A PD a pupill distance, vagyis pupillatávolság, gondolom, neked azért van kettébontva, mert az orrközéptől mért jobb és bal érték van feltüntetve.

 

Az értékekhez nem tudok hozzászólni, egyszer már elmagyarázták a szakik, hogyan lehet játszani cilindernél az alap D és a cilinder D-vel, meg a szögekkel, hogy ugyanaz jöjjön ki, de már nem emlékszem rá pontosan. :)

 

Üdv!

Előzmény: ripper13 (11594)
membrandj Creative Commons License 2008.03.02 0 0 11595
Hát, én ezekről a nagy cégekről nem sok jót hallottam.:S De majd megmondják az "okosok" a tutit.
Előzmény: ripper13 (11594)
ripper13 Creative Commons License 2008.03.02 0 0 11594
sziasztok,

17 vagyok, most szeretnék elkezdeni lencsézni. suliban meg utána sportoláskor stb hordanám, de amikor már hazaérek és nem megyek sehova, akkor kivenném és szemüvegben lennék.

Voltam is hétfőn a Visionben (ott csináltattam a szemüvegemet is, közel van, és szimpatikusak, mindent elmagyaráznak részletesen, tudom, hogy éppen mit csinálnak), méricskéltek meg minden, mondták, hogy lehet. a két szemem között van -0.25D különbség, de a próbakeretben ezt nem érzékeltem az 1.0-s vízusnál sem, így úgy döntöttünk, hogy azonos lencséim lesznek (B/J). a B&L PureVision Toric mellett döntöttünk. D -2.0 mindkettő, án mivel -1-es cylinderre lenne szükségem, de kl. meg csak -0.75el meg -1.25-el van, ezért megnéztük mindkettővel, milyen lenne. -0.75ös próbakerettel az 1.0-hoz kicsit hunyorogni kellett, míg a -1.25-öt ugyanolyannak éreztem, mint a -1.et, így megegyeztünk, hogy a próbalencse -0.75ös cylinderrel lesz, míg a végleges -1.25ös. 8.7es gröbület mindkettő.

Ma voltam a lencsékért meg betanításon. A jobb szemembe második próbára bement, (az elsőre is, csak nem vártam meg, mígfelúszik és lejött) nem volt nagyobb gond, és fél perc könnyezés után tökéletesen élesen láttam, illetve az alatt az 1 óra alatt, amíg járkálnom kellett benne meg vártam a szemvizsgálatra, semmi gond nem volt vele - egészen picit bök néhol a szélénél, de ezt csak akkor érzem, ha tudatosan arra figyelek, amúgy egyáltalán nem - egyszóval fantasztikus, kényelmes, mintha újjászülettem volna.

De a bal szemembe nem ment ilyen könnyen (ezt is jobb kézzel próbáltam), úgy 5-6.-ra ment bele, de nagyon szúrt meg minden, nem használt a könnyezés sem - így hamar meg is tanultam kivenni a lecsét. :)-, a gond pedig az volt, hogy a próbálkozások közben kifordult a lencse. sebaj, visszafordít, próbálkozik, fentvan, hasonló élmény, mint a jobbnál, pici kis bökdösés néha néha, de csak ha odafigyelek, akkor érzem.

szóval tökéletes volt elsőre, a kis bökdösést meg valami olyasmihez hasonlítanám, mint amikor az új cipő egy egész picit nyom addig, amíg meg nem szokja az ember. a szemvizsgálaton az 1.0-hoz picit hunyorogni kellett, ez a csak -0.75ös cylinder miatt van. ám azzal a kis eszközzel az lett megállapítva, hogy a bal szemem hámrétegét egész picit összekarcoltam, amikor próbálkoztam, meg rosszul raktam be. idézem a papírról:

"b.0. cornea területén betételkor keletkező sok apró, festődő karc"

a lencsét ezután ki kellett vennem, ez gond nélkül ment, aztán megnézték anélkül, és mondták, hogy ez pár nap alatt rendbejön, jöjjek vissza kontrollra csütörtökön, és ha minden ok, akkor mehet a szoktatás.

de eléggé parázom, nagyon szeretnék kl.-t (montizom, és emiatt nagyon kell meg nem is szeretem a szemüveget annyira), és nem tudom, hogy ez a hámréteskarcolódás mennyire komoly dolog, van e félnivalóm, vagy simán rendbejön és mehet a kl.?

illetve még egy kérdés: a szemorvos ("sztk"-s) a szemvizsgálatkor ezt írta:
2/-2.25D cyl. ax 90° -1D PD 31+32.

a visionben most ezt kaptam szemüvegre:

-3.25/-3.25 cyl -1.25 ax 180 PD 31+32

míg kl.re ugye -2/-2 ax 90 -0.75D(próbalencsénél)/-1.25D(végleges).

a két vizsgálat PD-i megyeznek, de dioptriában meg szerintem komoly különbség van. mégis mindkét alkalommal, amikor a próbakeretet felírták, 1.0 volt a vízusom. tehát akkor most nekem "hányas" a szemem? vagy a cylinder miatt ezt nehéz meghatározni, és a PD a mérvadó?

válaszotokat köszönöm,
Dávid
McLaca Creative Commons License 2008.03.01 0 0 11593

Szóval beindultatok! :)

 

Üdv!

Előzmény: Reider Optika (11592)
Reider Optika Creative Commons License 2008.02.29 0 0 11592
Rendelj a lencseonline.hu-ról!
Megbízhatóak vagyunk:-)
_MrB_ Creative Commons License 2008.02.29 0 0 11591
Namost, akkor irány egy kontaktológus, aki majd megnézi a szemed, hogy egyáltalán használhatsz-e lencsét, meg milyent. Onnét az alapok meglesznek. Ő ajánlani is fog, meg próbára illeszteni is. Szerintem igy kéne kezdened.
Szemész nem feltélten rossz megoldás, de sokuk "csak" szemész, és nem értenek a KL illesztéshez, mivel szemész és nem kontaktológus.
Előzmény: ivcsi86 (11590)
ivcsi86 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 11590
sziasztok!
abban kérném a segitségeteket,h még soha nem hordtam lencsét,de most a sportolás miatt (foci) muszáj lesz. gözöm sincs mit kell nézni vagy mi merre.
ti meik lencsét ajánlanátok (gondolom az 1naposak jönnek szóba),meg hát az ár is jó ha kedvező...
elöre is kösze a segitséget.
lagunásfókusz Creative Commons License 2008.02.28 0 0 11589
Keressétek Debrecenben a Vojth Leventéné Optometrista-Kontaktológust. Az egyik legjobb szakember mondhatom bátran, hogy az országban. Hajó u. 4.
GatitaCaramelo Creative Commons License 2008.02.28 0 0 11588
OK, köszi. Akkor megkockáztatom. =)
sammakko Creative Commons License 2008.02.28 0 0 11587
Onnan nem, de lencsebolt.hu-ról már igen, és az teljesen rendben volt.
Előzmény: GatitaCaramelo (11586)
GatitaCaramelo Creative Commons License 2008.02.27 0 0 11586

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy valaki rendelt már a lens.hu oldalról? Biztos hogy nem vágnak át, és valódi minőségű lencséket árulnak? Csak mert nem nagyon bízok az ilyen internetes rendelésekben...

Köszi a választ,

 

Kriszta

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!