Keresés

Részletes keresés

julcsi1973 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 640

 

Sziasztok !! 30 db  kispulyka eladó ! Besenyszög     06705581947

 

                                           JULCSI !!

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.10 0 0 639

pulyka csibét szeretnék venni milyet és honnan érdemes???????(piacon v vásáron gondóltam)

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.09 0 0 638

Szia!

 

Köszi a tanácsokat!

Hát van 3 kotlóm és már összetörtek vagy 10-12 összesen

Igen a tojás a fészekbe fojt és már kitisztitotam rögtön de viszont kikenték vele a falat és a töbi tojást. 

Repedt tojás nincs csak 1 a 27-ből de az is hajszálvékony.

Azt meg lehet velük csinálni hogy kiveszem a tojásokat  melegvizbe megmosogatom és persze ugyanaz a kotló alá viszarakom de már más hejre rakom a kotlót?

Nemhadja ott a tojásokat?

A fészek az egy 60*30*40 es először kotlanak.

Ja az egyik kotló alatt volt egy záp tojás tegnap vettem ki.

Nem rontotta el a többit?

Hát az udvaruk melleti kis ólba költenek és elég sokszor zavarják a japik de nem hagyta még ott a fészket,és elég sok furcsa zajt is hallanak pl. robi.

Lehet e még olyan hogy egyszer + unja és othadja a tojásokat? 

köszi!

 

 

Előzmény: janni68 (637)
janni68 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 637

Az  elejétől

-a pulyka kotlód őssze tört egy csomó tojglit----a tojás tartalma hova folyt? igen a fészekbe

-a maradék tojásokból repedtek is vannak    ---- a bomló törödt tojások,baktériúmok, bacik mit tesznek a repedt tjóssal FERTŐZIK.

-de lehetnek záp tojglik is  (a bűz)                 ----- ezek is FERTŐZNEK

Tehát 14-15 tojáson ülhetett a kotlós ebből hat tört - maradt nyolc, kilenc tojás -ebből lehet repedt vagy négy aninek igen kicsi a valószínűsége hogy élet képes egyed keljen-tehát négy-öt tojásból várhatsz kelést ha a törött tojások nem kenték össze.Így értettem hogy dodós a fészek alj.

 

 

A fészek anyagát te készíted be a ládába vagy kosárba,keretbe ami a fészket tartja az anyaga mint írtad szalma ez jó viszont ha tudsz a szalmára tégy szénát s úgy a tojást ,de a fészek alakja miatt is törhetnek a tojglik tehát ha kicsi a fészek ládája- kosara- kerete -akkor a pulyka kotó nem ül kényelmesen és ahogy felkel a fészekről(eszik ,iszik, szükségét végzi,vagy csak fészkét hűti)akkor töri a tojást .Minimum 50cmX50cm-es fészek keret szükséges,az öregebb tapasztalt pulykák  a tyúk fészekben is sikeresen költenek de kényelmesebb neki a nagyobb fészek.Továbbá fontos a nyugalom a többi jószág ne zavarja illetve hang , fény ne változzon hirtelen csend legyen a környezetében fontos a nyugalom.

Ha te is mész ellenőrizni csak óvatosan mozogj zajt és hirtelen mozgást kerülve.

Janni 68

Előzmény: Törölt nick (631)
hakijani Creative Commons License 2011.05.09 0 0 636

Köszönöm az érdeklödést a pulyka tojásokat  elvitték!!!!!!

hakijani Creative Commons License 2011.05.09 0 0 634

Üdv ha valakinek kell húshibrid pulyka tojás keltetésre jeleze a 06 70 3643137 .Ár 100Ft/db+posta

hakijani Creative Commons License 2011.05.09 0 0 633

Keresek bronz pulyka tojást keltetésre egy 20 darabb érdekelne  és cserébe vagy kp vagy van hushibrid tojásom/pulyka/tuti "szemes"60 darab.

 

telom a :06 70 három hatvan 4 31 harminchét-re várom a sok sok jelentkezöt.:):)vagy email:hakijani@freemail.hu!

capricorn18 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 632

sziasztok

A nagy fekete brahma tyúkom 15 szép nagy pulyka tojáson csücsül. 28 nap és remélem kotyoghat is nekik:))

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.08 0 0 631

Szia

 

Hogy érted azt hogy "Dobós az egész fészek tartalom"?

És hogy kell fészket csinálni mert a fészket ő maga csinálta  betetem egy kis szalmát és beletettem a tojásokat. Az baj?

Msn,facebook,skype-d van? ha van léci add már +!

Köszi a segitséget.

üdv szendrey

Előzmény: janni68 (630)
janni68 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 630

Szia!

Dobós az egész fészek tartalom, próbálj más alakú fészket "építeni" elő készíteni.

Janni

Előzmény: Törölt nick (628)
laci980723 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 629

pulykát lhet kétszer elültetni?

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.07 0 0 628

sziasaztok!

 

A pulyka kotlóm töri össze a tojásokat sorba regelre mikor kimegyek 6 db tört össze mit csináljak ijenkor? és sok + van repedve és még csak 2 heteül nem zápul meg ha megreped?

Büdös jön a tojásoktól!

Meg lehet még mindig lámpáznbi nem tesz kárt az embnrióba?

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.05 0 0 627

nekünk van egy 6m*4m*1,2m vojler abba teszük majd ki őket.

am hagyma szárat mikortól kell nekik adni ?

 köszi az infókat

 

Előzmény: capricorn18 (626)
capricorn18 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 626

én a kotlóknak a fészket szalmából csinálom és mikor kialakítom belőle a fészek mélyedést akkor oda száraz füvet teszek, hogy puhább legyen a tojásoknál. Mikor kikeltek a csibék, akkor az anyjukkal együtt nagy ládába kerülnek, de szabadjára nem szoktam engedni őket, kinti nagy ketrecbe vannak napközben kitéve kb 2 hetes koruktól

Előzmény: Törölt nick (625)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.05 0 0 625

Ja akkor értem. kikelhetnek a szalmán és  majd csináljak nekik egy fészket  szalmából és legyen 1 kifutó igaz?

 

  

Előzmény: capricorn18 (624)
capricorn18 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 624

én csibék alá, ha az anyjukkal vannak is, mindig szőnyeget teszek első héten, utána nekem röcskösebb linőleum van alattuk.

Előzmény: Törölt nick (623)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.05 0 0 623

Amúgy 15 éves vagyok és ezek az első pulykák amivel foglalkozok.

Szóval ténleg kezdő vagyok nem enyhén.

Egyépként a szalmától nem lesz baja a napos pulykának?

Van alatta 10 cm nyi:D

capricorn18 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 622

én is ezt mondom:)

Előzmény: uvj (621)
uvj Creative Commons License 2011.05.05 0 0 621

Attól hogy nem mellegíti ne félj mert azt az anya természetes uton megoldja adig amíg érzi hogy kelőfélben lévő tojás van alatta nem haggya el a fészket. Egyébként meg már a tojásban lévő pipei fejleszt hőt.

uvj Creative Commons License 2011.05.05 0 0 620

Ú bocs de nagyon kezdő lehetsz!

a pipe adig nem fog kimászni amíg nem száradmeg, és egyébként mivel a pulyka a fészek hayó madarak közé tartozik ezért ha fölszáradt és lehetősége van rá akkor kimászik az anya alól de ha fázik vagy valami bajt érez ösztönösen vissza húzodik alá.

A tojás héjat kiszedheted, de atól hogy össze vágja őket ilyet még nem hallotam.

Ha szerinted elég tágas a fészek a tójonak akkor jó. Fészek anyag van elég benne?

capricorn18 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 619

bocsi a hülye kérdésért, de szerinted a természetben a vad pulykák alól ki szedi ki a kicsiket?

A tojó végig üli a kelést míg úgy érzi és hallja, hogy van kelő csibe. A tyúk kotló is így van, ül ameddig kell neki.

Előzmény: Törölt nick (618)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.05 0 0 618

Szia

De am a tojáshéja nem vágja össza a pipéket?

És ha a pipék alatta vannak akor a tojást nem úgy melegiti?

És ha a kotló alatt vannak akkor nem fulladnak + a pipék?

Vagy ha kotló mellet vannak akkor nem fáznak +?

Te hogy csinálod? írd már le!

Kösz!

 

Amúgy 30*60*40 es be kotlanak.

Az jó nem ?

Előzmény: uvj (617)
uvj Creative Commons License 2011.05.05 0 0 617

Nem kell kivenni a pipét a kotló alól, ott érzi magát a legjobban.  De ha mégis kiveszed olyan helyre ted ahol a mamam nem hallja a csipogást mert, képes a tojást ott hagyni és a pipe keresésére indulni.

Ha egy zárt helyen magában üll akkor magától levezeti a kicsiket.

Sok sikert hozájuk.

uvj Creative Commons License 2011.05.05 0 0 616

Szia!

Lehet, hogy azért törnek a tojások mert gyenege a hajuk ez ellen sajnos most már nem tudsz tenni semmit.

lehet még tojások törésének az oka szűk hely ahol ül illetve valami zavaró tényező. Nekem az egyik itálilai kakas látogatta rendszeresen a kotló pulykát és hát a fészek védelem miat törtek a tojások. hiba ki küszöbölve kakas bezárva.

Földön vagy magasban ül a pulykád?  Tapasztalataim szernit a pulyka óvatosan közeliti meg a fészket és a tojásokra szinte rá csússzan. De ha szűk a helye akkor lehetséges a tojás törés.

A magasban ülő pulykánál figyelni kell hogy legyen elég helye a berepülésre. ne közvetlenül a fészekbe repüljön mert ez is tojás töréshez vezett.

Nekem az egyik 24 pulykán ül, a másik meg 35 tyúk tojáson. A tyúk tojásnál nekem is volt törés pár darabb, de az csak a kakas miat.

Előzmény: Törölt nick (615)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.05 0 0 615

Sziasztok!

 

2 hete ül a pulykám és sorba töri össze az összes tojásokat eddig 4 et tört össze.

Amúgy egy 11 hónapos pulykáról van szó és csak 12 tojás van alatta és még férne csak kicsi és nem mertem alá többet tenn.

De akkor ez is sok?

És menyi időre kelnek a kicsik, és az befojásolja e a kelést ha ez ólba 30 fok van ?

És ha kikeltek a pipék akor ahogy keltek ki kel az anyától venni  amíg ki nem kel az összes?

És aztán vissza adni neki ?

Jó e almozásnak a szalma  nem lesz tőlle beteg a pipe úgy mint a forgácstól?

És etetni jó e a darált kukorica átszitálva a pipéknek? Mert nem akorok tápot adni nekik  mert dög van benne + toll és hasonlók.

Inkább a hagyományos tartásmódnál maradnék.

 

Kérlek segítsetek!

capricorn18 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 614

szia

én annyira kezdő vagyok a pulykák terén, hogy most fogok először keltetni kotlós alatt (brahma), de az ismerőseimtől akik foglalkoznak pulykával évek óta, sorra azt hallom, hogy szigorúan csak pulyka indítót és pulyka nevelőt adnak nekik és semmi elhullás nincs így, mert a pulykatápban megvan minden nekik megfelelő adalék, gyógyszer, fehérje, így minden gond nélkül felnevelednek.

 

A csírkéknek semmi baja nem lesz tőle, sőt nagyon szépen fognak fejlődni.

Előzmény: uvj (612)
lehel-ke Creative Commons License 2011.05.05 0 0 613

Hello. 

Nekem is voltak pulykáim, és én is kevertem őket csirkével. 

Lehet adni pulyka tápot a csirkéknek is, mert nem lessz semmi bajuk tőle.

 

Nekem is vólt ay elején ilyen gondom, de én ayt ajánlanám, hogy legalább 3 hétig adjál nekik fácántápot.

Úgzanis abban megvan minden ami a pulykának kell, legfőbbképpen a hangyasav.

Én amikor kezdtem adni nekik szinte mind megmaradt, sőt még olyan is volt, hogy eggysem döglött meg.

Amugy én minden félének kacsa, liba, gyöngyös, pulyka, csibe...... mindeniknek fácántápot adok minimum 2hétig.

Probáld ki és meglátod sikeres lessz.

 

Előzmény: uvj (612)
uvj Creative Commons License 2011.05.05 0 0 612

Sziasztok!

Hamarosam kelnek pulykáim, de már mint az elmúlt évek tapasztalatai bízonyították, hogy a sikeres kelés után egyett sem sikerült felnevelnem mert bizonyos korban el hullottak. Olvasgattam a forumon egy-két dolgott. De nem tudom melyiket alkalmazzam.

A nevelést pulyka mama fogja végezni valószínű, hogy csirke is lessz alatta.

szeretnék tanácsott kérni, hogy így együtt nevelve mit alkalmazak, hogy a pulykák eredményesen felnőjenek?

Mit adjak nekik hogy egyiknek se legyen tőlle baja? Pulyka tápot lehet- e keverni a csirkével?

Hallottam a hagyományos módszerekről szemes bors, erős paprika illetve hallottam a jolovid vitamin készítményről és a laktifermről is A laktiferm jó a csirkéknek is.

Ja és mégegy szempont a pipék fogdosása nagyon nehéz mert ahogy a pulyka mamát ismerem - komoly sérűléseket szokt okozni.-

Várom tanácsaitokat!

Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.05 0 0 611

Sziasztok!

 

2 hete ül a pulykám és sorba töri össze az összes tojásokat eddig 4 et tört össze.

Amúgy egy 11 hónapos pulykáról van szó és csak 12 tojás van alatta és még férne csak kicsi és nem mertem alá többet tenn.

De akkor ez is sok?

És menyi időre kelnek a kicsik, és az befojásolja e a kelést ha ez ólba 30 fok van ?

És ha kikeltek a pipék akor ahogy keltek ki kel az anyától venni  amíg ki nem kel az összes?

És aztán vissza adni neki ?

Jó e almozásnak a szalma  nem lesz tőlle beteg a pipe úgy mint a forgácstól?

És etetni jó e a darált kukorica átszitálva a pipéknek? Mert nem akorok tápot adni nekik  mert dög van benne + toll és hasonlók.

Inkább a hagyományos tartásmódnál maradnék.

asdfg555 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 609

zsolti bolti

 

Egy teló számot irj már nekem mert kéne akkor tojás ismimnek! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!