Keresés

Részletes keresés

szaszima Creative Commons License 2012.02.08 0 0 1405

Szia miért?????

Igazából én se látok javulást,ammióta járnak talpmasszáshoz,bár ez egy kicsit ördögi kör,mert nem tudjuk,hogy milyen állapotban lenne.ha nem járnának.Addig jó,legalább még bízik Anyu és nem zárkózik el teljesen..... Majd látjuk.....köszike!

Előzmény: miért????? (1403)
lara lujza Creative Commons License 2012.02.08 0 0 1404

Kedves Banyka!

 

Sajnos anyukám teljesen bemakacsolta magát, semmilyen orvoshoz és semmilyen vizsgálatra már nem akar elmenni!!! Teljesen tehetetlen vagyok :(

Egyébként Neked milyen tüneteid vannak vagy voltak? Már jobban vagy az antibiotikumos kezelés hatására?

 

Üdv Lara Lujza

Előzmény: banyka (1395)
miért????? Creative Commons License 2012.02.08 0 0 1403

Szia Szaszima,én sokáig jártam a Vargához,pénzkidobás,azonkívül hogy jólesik a maszírozás,a betegségen NEM segít,de ha gondoljátok.........és én még a bet. kezdetén vóltam akkor ! Minden jót ..

Előzmény: szaszima (1400)
vidéki60 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1402

Szia Boxerkutya!

Ezer köszönet, hogy jelentkeztél ezen a fórumon, és sok embernek visszaadtad a hitét. Én is egyike vagyok ezeknek, mert nálam is megállapították az ALS-t, már lassan 2. éve, és hazaküldtek Isten hírével, hogy ez nem gyógyítható. Elég nehezen akartam ebbe belenyugodni, és még szerencse, hogy írtál a lyme-kórról. Én is csináltattam vérvizsgálatot, sajnos először az ÁNTSZ-el, ami negatív lett. Ennek ellenére megpróbáltam az Istenhegyi Klinikát, elküldtem a vért, és ma megtudtam a vizsgálat eredményét, egyelőre csak szóban: sok + jel van benne, és a szöveges értékelés is a lyme kórra utal. Holnap hozzuk el a papírokat, és utána keressük a doktornőt a további teendők miatt. El se hiszem, ha valaki pár éve azt mondta volna, hogy örülni fogok, hogy lyme kóros vagyok! De úgy gondolom, hogy az ALS-nél bármi jobb, és mindenkit én is arra bíztatok, hogy ezen a klinikán csináltasson vérvételt, beszéljen Esztó doktornővel! Egy próbát mindenképp megér, főleg azt látva, hogy a fórumozók legtöbbjénél, aki ezt végigcsinálta, lyme-t állapítottak meg, és nem ALS-t. Holnap ha meglesz az írásos eredmény, többet írok.

S.Goku Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1401

Kedves Boxerkutya!

 

Küldtem egy mailt, ha teheted kérlek válaszolj rá.

Köszönöm!

Előzmény: boxerkutya (1394)
szaszima Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1400

Szia Lara Lujza!

Mióta hazaengedték Anyut a kórházból azóta viszonylag jól van,de a beszédje és az evése továbbra se jó.Febr.21-én megyünk  Esztó doktornőhöz,szerintem Ti is mindenképp menjetek el /nektek nincs messze/.Anyu hheti 2 alkalommal jár egy talpmasszáshoz,aki a Varga-féle  intézetben tanult és dolgozott 6 évig.Március 9-én megyünk a Varga doktorhoz,hogy nézze  meg őt,mert Anyunak "van  kedve " menni,nem zárkózik el  a vizsgálatoktól.Minden jót nektek!

Előzmény: lara lujza (1387)
banyka Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1399

Én is nagyon gyenge vagyok,főleg a Tinidazol szedése alatt.De reménykedjünk,ha Boxerkutyának sikerült meggyógyulnia,talán nekünk is sikerül.

Előzmény: László6352 (1398)
László6352 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1398

Uj vagyok a Fórumon tüneteim ugyanaz mint Boxerkutyának csak nekem az izületekis bedagadnak.28 napja vagyok a kurán nagyon legyengültem   remélem lesz javulás.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       UI.Már jóideje olvasom a Fórumot MINDENKINEK JOBBULÁST.

Előzmény: banyka (1397)
banyka Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1397

Szia Csilla007!

 

Nekem az általad felsorolt tünetek közül csak az egyensúlyzavar volt,egyébként ugyanazok voltak,mint boxerkutyának.

Előzmény: Csilla007 (1393)
atesz1980 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1396

Sziasztok!

 

Megjött a vérvétel eredményem és az IGM:pozitivat mutat.Van 4+ jelem!

Az IGG:Negatív,de ot is van egy +/- jelem!

Talán lehet bizakodni!!!

Köszi mindenkinek aki rábeszélt a vizsgálatra!Március 6-án megyek az eredménnyel Esztó doktornőhöz!

Üdv!

banyka Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1395

Kedves lara lujza!

 

 

Mindenképp beszéld rá anyukádat és menjetek el Esztó dr.nőhöz. Nekem is negatív volt a Lyme eredményem,ugyanakkor volt benne 2 helyen is +,és egy +/-  és a doktornő szerint ez Lyme,már el is kezdtem a kúrát.

A doktornőnek mindenképp látnia kell az eredményt és majd ő dönt.

Én pl. ezzel vesztegettem el több ,mint egy évet,hogy a recepción azt mondták hogy,ha negatív az eredmény akkor nem kell vissza menni. De muszáj visszamenni,hogy a doktornő is lássa a leletet. Se mi,se az asszisztensek nem értenek hozzá. 

 

minden jót nektek

Előzmény: lara lujza (1386)
boxerkutya Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1394

Ebből kihagyták pont azt ami nekem is volt . A mozgatóidegek bénulása , izomsorvadás, teljes legyengülés.

Előzmény: Csilla007 (1393)
Csilla007 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1393

Akinek az alábbi tünetek közül van egy pár, az valoszinü hogy nem ALS-es hanem Lyme-os.

 

 

A lyme-kór tünetei:

-láz, izzadás, hidegrázás
-súlyváltozás (fogyás vagy hízás)
-fáradtság, rossz állóképesség
-hajhullás
-duzzadt nyirokmirigyek
-torokfájás
-herefájdalom / kismedencei fájdalom
-menstruációs szabálytalanságok
-vizelettartási panaszok
-szexuális problémák
-gyomorfájás
-székrekedés / hasmenés
-légszomj, köhögés
-ízületi fájdalom vagy duzzanat
-szívdobogás, változó pulzusszám
-mellkasi fájdalom vagy érzékenység a borda környékén
-tarkófájdalom, tarkómerevség
-izomfájdalom vagy görcsök
-fejfájás
-arcbénulás (Bell-féle bénulás)
-kettős látás, homályos látás
-szédülés, egyensúlyproblémák
-fülzúgás
-remegés
-zavartság, nehezen gondolkodás
-tájékozódási zavar
-feledékenység, rövid távú memória romlása
-hangulatváltozások, ingerlékenység, depresszió
-alvászavarok, túl sok, túl kevés
-alkohol hatására erős másnaposság érzet
-romló koncentrációkészség
-romló helyesírás
-nehézkesebb beszéd

atesz1980 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1392

Szia Lara lujza!

 

Nem etzt a vizsgálatot mások ajánlották,mert voltak már ilyenen!Azt mondják jó arra hogy nyomon kövessék a változásokat!Mert ha késöbb kb fél év mulva ujra elmész össze tudják hasonlítani a két eredményt!Meg ez állitolag a központi idegrenszert is feltérképezi!

Sajnos nem vagyok túl jól,szedem a riluteket,de a vérképem hétről hétre rosszabb!A májfunkció értékem már 3x-a a meggfelelőnek.Meg olyan keserű a szám ize egyfolytában!

Szóval nem tudom mi lesz!

Én is voltam két hete vérvételen várom az eredményt aztán márc.6-án megyek Esztó doktornőhöz!De én ugy érzem hogy ez nekem inkább ALS mint Lyme kór!

Úgy érzem hogy a végtagjaim,különösen a jobb karom gyengül,ugye mindenki azt mondja hogy attól van hogy nem dolgozom,de szerintem nem!

Majd ha lesz időd ird meg mit mondott a doki aanyukádnak!

Üdv

Előzmény: lara lujza (1386)
boxerkutya Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1391

Az hogy valakinek a közeli hozzátartozója ugyanilyen tüneteket produkál az azt jelenti hogy hajlama van arra, hogy a borrelia a nála is ugyanazokat az idegpályákat támadja majd. Tehát valószínű hogy a rokna is lyme-os. Sok embernél a lyme semmilyen tünetet nem mutat pedig, ott van ! Csak ezeknek az embereknek olyan erős a szervezete, hogy észre sem veszik a fertőzést. Ez is egy hajlam.Fontos tudni, hogy a magyar lakosság több mint fele már hordozza a borreliát ,viszont nem alakul ki mindenkinél a betegség. Olyan ez mint a HIV fertőzés és az AIDS betegség közötti különbség.

Előzmény: lara lujza (1389)
Csilla007 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1390
Az IGG és az IGM majdnem mindenkinél negatív, szerintem egy próbát megérne hogy elmennyetek, a konzultáció 7.000-forint, nem olyan sok hogy a doktornő biztosan kizárja a Lymeot. Nekünk úgy magyarázta a doktornő hogy ha a bacik a szervezetben vannak akkor a szervezet bír ALS-t produkálni, az pedig hogy a mozgató idegekre vagy a nyerésre hat, az attól függ hogy mit támadnak meg a bacik.
A teszten meg az orvosnő is nem a végeredményt nézi, hanem a részletes értékelést. Nekünk például azt mondta hogy ha a vérvizsgálat teljesen negatív is lessz, ö ajánlja hogy mégis kezeljük mert a tünetei szerint Lyme-os és nem ALS-es a párom.
Előzmény: lara lujza (1389)
lara lujza Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1389

Kedves Csilla!

Anyu leletén a következő szöveg áll:

Értékelés: A Western blot módszerrel végzett szerológiai vizsgálat az IgM és az IgG típusú ellenanyagra negatív eredményt adott.

Teszem hozzá, hogy az ő esetében a beszéddel és a nyeléssel van gond, vagyis nem a végtagok mozgásával (egyenlőre legalábbis) , mint azoknál akiknél itt igazolódott a Lyme.....és sajnos az ő apukája ALS-ben hunyt el......így nálunk hatványozottab a valószínűség az ALS-re :(

 

Előzmény: Csilla007 (1388)
Csilla007 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1388
Szia. Tudom hogy nem nekem írtál, de szeretném kérdezni hogy anyukád vér vizsgálat eredménye hogyan lett negatív? Mi mikor voltunk az Esztónál, előttünk volt egy bácsi akinek szintén negatív volt a vér eredmény, de volt benne egy + és egy +/- és a doktornő megerősítettette hogy
Lymeos, és már kezelik. Úgyhogy ha bárhol van az eredményen + jel akkor mennyetek el a doktornőhöz.
Előzmény: lara lujza (1386)
lara lujza Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1387

Kedves Szaszima!

 

Mi újság Nálatok, hogy van Anyukád?

 

Üdv Lara Lujza

 

Előzmény: szaszima (1308)
lara lujza Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1386

Kedves Atesz!

 

Ezt a vizsgálatot a Kiss doktor ajánlotta Neked? Elmész egy ilyenre?

Hogy vagy egyébként?

Anyukámat február 13-án viszem a Te orvosodhoz.....máshonnan is csak jót hallottam róla. :)

Időközben nekünk megérkezett a Lyme vizsgálat eredménye és sajnos negatív, úgyhogy ezek után anyu nem is akart már elmenni az Esztó Klárához.

 

Üdvözlettel

Lara Lujza

Előzmény: atesz1980 (1371)
lara lujza Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1385

Kedves Ági!

 

A privát címedre ma elküldtem a válaszlevelem.

 

Üdv Lara Lujza

Előzmény: Szegediági (1377)
samu1981 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 1384

Kedves S.Goku!

 

 

42 napos volt az első kúra: minden nap 2-szer 300mg Tetralysal, a harmadik és a hatodik héten 6-6 nap délben 3 szem Tinidazol fél liter vízzel.

 

Előzmény: S.Goku (1383)
S.Goku Creative Commons License 2012.02.04 0 0 1383

Kedves Samu és Boxerkutya

 

Ha nem titkos leírnátok mibő áll ez a kúra , amire samu írta, hogy most végzett az első részével.

Bocs lehet leírtátok már csak én nem találom.

Köszönöm!

Előzmény: samu1981 (1359)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.02.03 0 0 1382

Sziasztok!

Ezt találtam és megosztom mindenkivel!

http://www.youtube.com/watch?v=zbHwc_0-Y-8

boxerkutya Creative Commons License 2012.02.02 0 0 1381

Két dolog lehet, Lakos vagy ennyire tudatlan, vagy valamilyen érdek fűzi valakikhez, akik azt akarják ,hogy ne derüljön ki hogy az immunbetegség nem is immunbetegség.Lehet hogy az első az igaz, de akkor sem értem, hogy valaki ennyire hülye hogy lehet.

Előzmény: bulbaris (1380)
bulbaris Creative Commons License 2012.02.02 0 0 1380

szisztok!

en sem ertem ezt a lakkos fele elmeletet hogy csak ot fogadjak el mivel nekunk meg eredmenyt sem kuld csak egy mondat a lyme kizarva ezek utan ha nem latnak a lakkostol vereredmenyt minek az alpjan diagnosztizalnak?nekunk dr.horvath zoltan is megnezte es egyertelmuen lymot mondott mire a lakos nemet.sajnos ez van

,

Csilla007 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 1379
Sziasztok. Mi tegnap voltunk az Istenhegyi klinikán a párommal, vért vetettünk és konzultáción is voltunk Esztónál. Azt mondta a Doktornő hogy a tünetei alapján szerinte nem ALS- e van hanem Lyme-ja. Most várjuk a vér eredményt és február 27-én újra van időpontunk nála. Bárhogy is lessz, köszi boxerkutya és többiek, mert nélkületek el sem jutottunk volna a klinikára, mert itt már kizárták nála a Lyme-ot, hálásan köszönöm.
boxerkutya Creative Commons License 2012.02.02 0 0 1378

Ezt vártam,  nem csak a te orvosod hanem az összes neurológus és immunológus így gondolkodik, Lakost követik vakon, de mivan akkor ha Lakos rosszirányba visz mindenkit ? Felfoghatatlan amit művelnek ! A legjobb Lyme kutatóorvost  Dr Bozsik Bélát, akit külföldön is a legjobbnak tartanak ,azt nem ismerik el nálunk.

Előzmény: Úgy félek! (1376)
Szegediági Creative Commons License 2012.02.01 0 0 1377

Szia Lara Lujza!

 

Nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen, persze, várok türelemmel. Én sem olyan sokat "jövök" ide, mert én még erőltetem a munkába járást, a lelkemnek jót tesz, az tény.

Ha gondolod, az e-mail címemre is írhatsz ám: menesiagnes@freemail.hu

 

Üdvözlettel:
Ági

Előzmény: lara lujza (1373)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.02.01 0 0 1376

Sziasztok!

Van egy igen érdekes mondanivalóm! Ma voltam a neurológusomnál. Azt mondta, hogy én nem LYME -s vagyok. Csak a Lakos dr. diagnózisát tudják elfogadni, de engem nem akadályoz, hogy a doktornőnél elkezdjem a kezelést. Azt kérte, hogy amikor a kezelésemnek vége lesz értesítsem majd. Nem semmi ugye?????

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!