Keresés

Részletes keresés

bolond38 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 15689

Külföldi rendszámmal otthon!!!!Sziasztok! Ujabb fejlemény van,elöbb megbüntették(200000ft) a páromat mert van magyar lakcíme is most meg én kaptam szintén 200000ft-os büntetést mert nem 5nap alatt mutattam be a szerződésem fordítását amit a törvényhozó által kijelölt fordító iroda csak 6 nap alatt tudta fordítani amit a megrendelőlappal bizonyítottam a hatóságnál.Még is megbüntettek!!!!!Milyen ország az ahol soha nem lehet igazad?Soha nem megyek többet Magyarországra!!

BencePorkolab Creative Commons License 2012.08.02 0 0 15688

Kedves fórumozók,néhány jó tanácsot szeretnék kérni tőletek. Szeptemberbe megyek ki Amsterdamba,2 hétre. Szeretnék kint munkát találni,angolul és németül is tudok beszélni társaslgási szintent és egy kicsit olaszul.:) Azt szeretném tőletek kérdezni,hogy rövid ott tartózkodásom alatt,milyen helyeken érdemes próbálkozni,ahol lenne esélyem, valamit találni? Jelenleg pesten vagyok,de egyszer voltam Hollandiába és azóta vissza akarok menni,most sikerült annyi pénzt félretennem,hogy egy kis időre ki tudjak menni próbálkozni.Minden hasznos tanácsot előre is köszönök. Vagy esetleg skypra vegyen fel aki Amsterdamban dolgozik porkolabbence néven vagyok fent.

Mégegyszer köszönöm,szép napot mindenkinek!

palanta_ Creative Commons License 2012.08.01 0 0 15686

haha, én biztosan nem :D

 

szőke vagyok, de semmi hollandos nincs bennem :D kicsi, kerek, farosbögyös, pirospozsgás.

 

az embör meg persze, ránézésre is holland: magas, vékony, tar...:PPPP

Előzmény: RodeTulp (15684)
Edit37 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 15685

Sziasztok! Két hete jöttem haza Hollandiábol, ki szeretném vinni a gyerekeimet, de sajnos interneten keresztül nem találok megfelelő kiadó lakást, vagy szobát. Ha tud valaki lakást vagy kiadó szobát az sürgösen írjon, nagyon hálás lennék érte.Jó volna egy kis segitség Hollandiából!!! Előre is köszönöm!!

RodeTulp Creative Commons License 2012.08.01 0 0 15684

Mert biztos ránézésre is olyan "kaaskop" fejetek van, sehol semmi ősmagyaros szittya-vér....

Előzmény: palanta_ (15683)
palanta_ Creative Commons License 2012.08.01 0 0 15683

ezért írtam, hogy nekem magyar papírjaim vannak csak, és ennek ellenére nem történt semmi. egy kanyi megállítás sem. egyikünket sem.

Előzmény: jewel1979 (15681)
KerIsu Creative Commons License 2012.08.01 0 0 15682

Sziasztok,
Amszterdamban vagy vonzáskörzetében keresünk albérletet (Almere, Hilversum, Leiden, Haarlem stb.)  két főre. Saját fürdőszoba + WC. Ha valaki tud ilyet, vagy valakit aki lehet hogy tud jelezzétek légyszíves.

 

kedina@freemail.hu

jewel1979 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 15681
De, sajnos igen. Mert nem a holland állapotot kellene bizonyítani, hanem Magyarországon nem lehetsz bejelentve. Neked mondjuk ha ott a párod holland útlevéllel, és ő vezet, az ugye segít, mert ő nem magyar állampolgár, szóval ez rá nem vonatkozik.
Előzmény: palanta_ (15680)
palanta_ Creative Commons License 2012.08.01 0 0 15680

nem tudom, én ehhez nem értek. minket még soha senki nem állított meg itthon a holland rendszám miatt. nekem magyar személyim van, magyar állandó lakcímmel, életem párja meg ugye holland, de van itthon is bejelentett lakcíme. soha még csak meg sem állítottak. pedig minden reggel látjuk a rendőröket, ellenőriznek is - másokat...

 

 

ha van kinti bejelentett lakcímetek, szerintem nektek sem lesz problémátok.

Előzmény: jewel1979 (15679)
jewel1979 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 15679
Nem tudom, pontosan mit értesz tartózkodási engedély alatt. Persze, regisztrálva vagyunk az önkormányzatnál, az IND-nél, saját tulajdonú holland házunk van... De Magyarországon is van lakcímünk, mert van ott egy lakásunk, amire még 14 évig fizethetjük a lakáshitelt, eladni nem fogom, mert épp a lakás nélkül maradt édesanyám lakik benne, így a lakás, magyar lakcím marad, így senkit nem érdekel, hogy mi van Hollandiában. A magyar rendőröknek pénz kell,
Hát be is fogják hajtani. Lehetne menni repülővel persze, de az meg nekünk nem jó több okból. Ez van.
Előzmény: palanta_ (15676)
sziszkaanyo Creative Commons License 2012.08.01 0 0 15678

Jó, hogy ezeket megosztátok! Sajnálom, hogy így jártál! Ez egyszerűen felháborít! És megint kivel csesznek ki?! nem azzal aki a regadó alól akar kibújni, hanem aki meglátogatná a családját! 

Mi is kocsival akartunk hazamenni, de ez után meggondolandó! :(

Előzmény: bolond38 (15670)
sziszkaanyo Creative Commons License 2012.08.01 0 0 15677

Elszált amit írtam! Na akkor most mégegyszer!

Köszönöm az üdvözléseket! Tudom, hogy nem lesz könnyű, de úgy vagyunk vele, hogy véger megint egy család vagyunk, együtt leküzdjük az akadályokat! Az sokkal rosszabb volt, hogy külön kellett lennünk!

Köszönöm a segítséegeket! 

Szívesen fogadom, hogy milyen szokásaik vannak a hollandoknak, mire kell odafigyelni!

 

palanta_ Creative Commons License 2012.08.01 0 0 15676

de nincs kinti tartózkodási engedélyetek? aki tartósan kint dolgozik, annak kell, nem?

Előzmény: jewel1979 (15675)
jewel1979 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 15675
Nagyon sajnálom. Mi végülis ezért nem megyünk haza idén:(
Előzmény: bolond38 (15670)
Kamy Eszter Creative Commons License 2012.08.01 0 0 15674

Mi is üdvözlünk a Holland életvitelben benneteket. Sok kitartást és türelmet kívánunk. Vannak nehéz pontok az itteni életben is (hol nincs), de itt megéri küzdeni. Van miért :-)))

Sok sikert nektek

Eszter

Előzmény: sziszkaanyo (15666)
mirla Creative Commons License 2012.07.31 0 0 15673

Részemről is üdvözöllek, és remélem, a gyerekek és a te lelkesedésed is továbbra is megmarad!

A nyelvvel itt egyébként mindenki megkínlódott, majd belejössz, csak gyakorold szorgalmasan! Nekem máig vannak olyan szavak, amelyek előtt nagy levegőt veszek, vagy inkább kerülöm... Ha már jól ejted pl. ezeket: "slechts", "weggegaan", "kipgehakt", meg amiben pl. az "ui" hang van: luid, schuim, muis, uien, (itt kellene még két pont az e-re, de nem tudok írni) huis, tuin, luis:), akkor a többi már gyerekjáték!

A luis szót 3 iskolás gyerek anyjaként egyébként hamar megtanulod.... itt a mi városunkban sajnos, gyakran van tömeges fertőzés, de gondolom, máshol is előfordul.

Ha bármiben megakadsz, vagy kérdésed van, tedd fel nyugodtan! Ha tudunk, válaszolunk! A hollandiai élet mindennapjaiban nagy gyakorlatunk van, sajnos, a munkavállalós kérdésekhez általában nem tud hozzászólni a már régebbóta itt élő fórum-mag.

Előzmény: sziszkaanyo (15666)
mirla Creative Commons License 2012.07.31 0 0 15672

Nos, nem találok szavakat, és háborgok, mint a Noord-Zee... Erről a témáról már többször volt itt is szó, de hogy ez a gyakorlatban tényleg így eldurvulhat....

Megértem, ha elment a kedved egy időre a hazalátogatástól!

Nem tudom felfogni egyébként, hogy követelhetik a munkaszerződés hiteles!!! magyar fordítását.... És ha rövid időn belül munkahelyet változtatsz? Ki fog kártalanítani az újabb, fordításokért kiadott összegekért? Csak úgy kérhet ilyesmit a magyar állam?!?! Felháborító!

Remélem, nagyon rövid időn belül eltörlik, illetve módosítják ezt az eszetlen törvényt, és hogy téged is kártalanítottak valamilyen módon! Egy biztos: felejthetetlen napokat töltöttél Magyarországon!:)

Nekünk is szó szerint LEBILINCSELŐ autós élményeink voltak annak idején az első évben itt, Amszterdamban!!!! De az a saját tudatlanságunk miatt volt!

Előzmény: bolond38 (15670)
csabika8210 Creative Commons License 2012.07.31 0 0 15671

Sziasztok. A segítségeteket szertném kérni szretnék dolgozni de sajnos nem nagyon beszlem a nyelvet kb ilyen megértési szinten :(.alap angol német megértési

A szakmám fényező-ipari-fényező festő  bármit lefújok bármivel.Ha tudnátok segíteni vagy valami infót adni hogy kikerüljek az nagyn jó lenne.Vagy aholmagyarok dolgoznak oda bekerülni valahogy az nagyon jó lenne.

 

bolond38 Creative Commons License 2012.07.31 0 0 15670
Edit37 Creative Commons License 2012.07.31 0 0 15669

Sziasztok!! Kiadó lakást keresek, 2 szobásat, 600euro-ig. Segitsetek!! Sűrgősen!! Előreis köszönöm!!

jewel1979 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 15668
Üdvözlünk itt, sok sikert a hollandiai élethez!:)
Előzmény: sziszkaanyo (15666)
skatebab26 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 15667

hali
holnap azaz júli 31-én utazok Hollandiába Nagykőrös-Tiel
érd:
06709772466

sziszkaanyo Creative Commons License 2012.07.30 0 0 15666

Sziasztok! Csak most jutottam el hogy leüljek a géphez és megírjam nektek a nagy hírt! szedán lesz 3 hete, hogy kijöttünk a gyerekekkel Hollandiába! Nagyon tetszik, a gyerekek is imádnak itt lenni! Hát a nyelv az elég kemény, de próbálkozunk, mindig kérdezem az ismerősöket, hogy hogy mondjam, de van olyan szó, amit nehezen tudok kimondani, de gondolom majd idővel fog menni! Szóval itt vagyunk!!! Ha van olyan aki Heerde, Zwolle és környékén él, szivesen ismerkednénk! Most még jó idő van, lehet jó kis szabadidős programokat csinálni! 

jewel1979 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 15665
Az efteling különleges, holland tematikájú, számomra picit fura, különleges karakterekkel. A walibi akár Floridában vagy Németországban is lehetne. Attól függ, melyik jön be nektek jobban.
Előzmény: krysta78 (15664)
krysta78 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 15664

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy melyik a jobb park huszonéves fiataloknak, az Efteling vagy Walibi World? Mi a véleményetek? Illetve hogyan lehet Almere-ből busszal, vonattal ezeket megközelíteni?Köszi előre is!

mirla Creative Commons License 2012.07.28 0 0 15663

Éva,

én is nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Segíteni csak egy tanáccsal tudok, mivel a neked válaszoló "béla" stílusa erősen hasonlít Jenőére, akit itt a régiek már ismernek.... Elolvastam a bemutatkozó szövegét is, egyértelmű, hogy ő az...

Óva intelek attól, hogy felvedd vele a kapcsolatot!!!

Kívánom, hogy rendeződjön sorsod, a külföldi munka egyébként nyelvtudás és megfelelő szakmák, végzettségek hiányában, idősebb korban, egyedül majdhogynem lehetetlen vállalkozás véleményem szerint.

Előzmény: éva tóth (15651)
Antiotto Creative Commons License 2012.07.28 0 0 15662

Ez az OTTO WORKFORCE egy lehúzós brigád. Most kaptam a híreket OSS-ból hogy nem fizetnek az embereknek. Még előleget sem. Állítólag 3 hete. Én is megjártam velük rendesen. Hazug brigád. Egy munkahelyre 3x annyi embert hívnak mint amennyire szükség lenne és ígérgetnek hogy heti 4O óra tuti munka aztán jó ha két napot dolgozol. Nevetséges. A beigért 13OO euró helyett meg jó ha 6OO-7OO eurót kerestem de nem csak én. Ezzel együtt felháborító hogy tűrni kell a lengyelek baromságait és a kiváltságaikat hiszen ez a cég egy LENGYELEKET toborzó közvetítő. Ha ezt tudom messzire elkerülöm. KERÜLJÉTEK!!!Amik jók és érdemes foglalkozni az a : Timing, Tempo team(nem mindegyik iroda foglalkozik külföldiekkel, kérdezni kell), Randstand, ADR, Kicsit bonyolultabb a papírmunka de megéri.

szalloda Creative Commons License 2012.07.28 0 0 15661
Szia bela vagyok hollandiabol bijval fel 0031630800145 es segitek
Előzmény: éva tóth (15651)
Fél Creative Commons License 2012.07.27 0 0 15660

Sziasztok! Barátokat keresek Hollandián belül. / Nagyon hiányzik a Magyar temperamentum / A negyvenes korosztályból várok

 

leveleket.

 

Én Zeelandon élek, de szerencsére kitalálták a Skypet...Pozitív gondolkodású jó humoru magyarokat várok. Néha olvasgatok itt,

 

de nem vagyok az a fórumozós tipus./ Vannak itt nagyon jók / Kérlek erre az e-mail címre írjatok. sagitarius@tvn.hu

 

Szép napot !

 

 

Keysha25 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 15659

Sziasztok,

bnőmmel szeretnék kimenni külföldre, hollandia is szóba került. mik az esélyek munka terén? minden alap munka érdekelne minket, takarítás, mosogatás, mc donalds, stb. alap angol és német megy nekem, bnőm társalgási angolos. fejenként 300e ft körül mennénk. Szerintetek érdemes?

Mindenki válaszát köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!