Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Misko5 Creative Commons License 2018.10.25 0 0 21946

Sziasztok!

Segíteségre lenne szükségem! 407 sw-m van  1.6 HDI motorral. Pár hónapja küzdök a hibával...

Ha indexelek, fékezek, belemegyek egy gödörbe,  állandóan visszajelzést kapok, hogy kiégett valamelyik izzóm. De mindig másikat jelez, viszont nincs kiégve.

Valamikor gondol egyet és nincs hátsó világításom. De amint leállítom és újraindítom, akkor megint van.

Tapasztalt már valaki ilyet? Hol keressem a hibát?

iom736 Creative Commons License 2018.10.24 0 0 21945

Nem a hibakódot nem innen kerestem le hanem univerzális launch diagnosztikával,abban volt az emlitett hibakód.Köszi

Előzmény: Ferenc Csárdás (21944)
Ferenc Csárdás Creative Commons License 2018.10.23 0 0 21944

Érdekes.. A hibakódokat innen olvastasd le? De amúgy több helyen rá kerestem (saját okból kifolyólag...), hogy a P1644 a gázpedálnál lévő szenzorra jelez. De nem csak neked volt ilyen hibád http://www.peugeotclub.eu/forum-tema/po-startu-se-hada-407sw-2-0-100kw-2006-32121 itt is ugyan az a két hibakódról van szó. De keress rá google-ben "P1644 Peugeot". Viszont ez a P1614 nem tudom mi a fene lehet, erről értelmes leírást nem találtam.

Előzmény: iom736 (21943)
iom736 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 21943

 Gyári dignosztikával ezt a hibát írja,ez nem utal sem adagolóra sem gázpedálra.Köszi

Előzmény: Ferenc Csárdás (21942)
Ferenc Csárdás Creative Commons License 2018.10.23 0 0 21942

Szia, én nem ezeket tapasztalom, de ilyen hibakódjaim vannak, elv. adagoló hiba, de olvastam már olyat is, hogy gázpedálnál van egy szenzor és az a hiba. Milyen típúsu a magasnyomású szivattyú? Esetleg, ha megoldódott érdekelne mit cseréltek rajta.

Előzmény: iom736 (21941)
iom736 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 21941

Üdv ! A napokban vettem egy 407 2.0 hdi-t automatát és olyan probléma jelentkezik nála néha,hogy menetközben torpan és nem gyorsul.Mintha lefeleződne a lóerők száma,viszont újrainditás után újra jól megy.Hibakód kiolvasás után P1644 és P1614 a hibakód.Találkozott már valaki ilyennel ?Köszönöm

tintacska Creative Commons License 2018.10.18 0 0 21940

Nekem a resolajcso szivargott. Vagyis az egyik el volt repedve. Ez a porlasztoba megy be. 

De nem kellett kivenni a porlasztot. Lekotott minden utban levo ddolgot a szerelo es es sen berakta az ujat. 

Meleg motor mellett nem biztos, hogy ajanlatos jarni vele. 

Szerelot nem tudok neked ajanlani. En Angliaban vagyok, nekem ott csinaltak.

Előzmény: Lin33 (21939)
Lin33 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 21939

szisztok. segítséget szeretnék kérni. 2-2hdi-m van, amiben a porlasztóknál lévő O gyűrűt szeretném kicseréltetni,mert szivárog a gázolaj...reggel beindítottam és járattam egy kicsit a kocsiba beülve gázolaj szag volt. motorháztető felnyit és láttam,hogy a motortakaró alatt füstöl. :( 

már volt szerelőnél,de nem tudta kiszedni a porlasztókat,mert nincs hozzá szerszám. tudnátok ajánlani valaki aki kicserélni és nem kell rá hónapokat várni? igy egyáltalán lehet közlekedni?  

Ferenc Csárdás Creative Commons License 2018.10.14 0 0 21938

Sziasztok,

Saját tapasztaltot osztánék meg veletek, ha netántán valakinek ugyan ilyen hiba jönne elő. Egyik este indunék haza, várok szokásos pár másodpercet amíg kialszik az izzító gyertya meg a többi visszajelző... Eddig minden oké kb. 9 fok lehetet, az önindító egy ütemnyit tekert kb. és megállt (valószínű ekkor olvadt ki a biztosíték), majd pár újra próbálkozás és küzdés után kiadott egy PRND hibát is, majd az alábbi hibakódokat olvastam ki: P1644 P1198 majd a váltónak az ECU-ja is dobott párat, P706 (akkor írta ki a hibát amikor N-ből próbáltam indítózni). Töröltem a hibakódokat másnap, és ezzel a lendülettel észhez is tért a váltó, de az önindító még mindig nem forgatott. Ilyenkor érdemes megnézni, h az aksi nem merült-e le, illetve az önindító kap-e áramot. Végül egy biztosíték olvadt ki, de elég nagy kellemetlenséget tudott így okozni a szerkezet. 

Végül egy kérdésem is lenne, valaki tudja-e, hogy mi okozhatta ezt a biztosíték kiolvasdást? Esetleg a biztosíték elöregedett volna?

Peugeot 407 2005 RHR Diesel 2.0HDI automata

 

Üdv. 
Fer

tintacska Creative Commons License 2018.10.09 0 0 21937

Ezt ertem. Nem en csereltettem, meg az elozo tulaj. Viszont a bal oldalon szinte semmi fekpor. Ez feltuno nekem. Bar nem tudom, de nem hinnem hogy a ket oldalra ketfajta betetet tettek volna. Bar ezeknel az angoloknal minden lehetseges😀

Előzmény: FeZ_ (21936)
FeZ_ Creative Commons License 2018.10.09 0 0 21936

A fékport nehéz megítélni távolról, mert igazából normális valamilyen szinten. Általánosságban a puha betét jobban porol, viszont cserébe nem kopik annyira hamar a tárcsa és nem szokott nyikorogni.

Ha zavar a porosodás, legközelebb próbáld ki a Jurid White betétet (ha kapható a te gépedhez). Az elvileg nem porol ill. nem látszik ?! talán. De a lényeg, hogy azt pont emiatt hirdetik. Én eddig egy autóba tettem be, de nem jött vissza még, úgyhogy nincsenek még saját tapasztalataim sajnos.

 

 

Előzmény: tintacska (21934)
gery407 Creative Commons License 2018.10.09 0 0 21935

Ingyen elvihető 4db ajtókárpít szürke szinben. Szabolcs megyében van. Semmiképpen nem postázom. Ha valakit érdekel jelezze. 

tintacska Creative Commons License 2018.10.09 0 0 21934

Rendben, elfogadom, nem ertek ertek hozza. 

Egy masmilyen kerdes. Jobb elso kerekem hamar fekporosodik. Mielott megvettem az autot az elso fektarcsak, fekbetetek cserelve lettek. ( Playmout Peugeot serviz-ben).

Ennek mi oka lehet?Nem latok kopast, jelentos elterest a ket elso fekbetet kozott. Ez a "fekporozas" okozhat e ABS hibat? Neha irja ki az ABS-t aztan el is tunik a hiba. Vagy valamelyik jeladom haldoklik?

 

Bar ha jobban megnezem a zajcsokkento kis fem fuleket elfelejtettek cserelni. Gondolom az is okozhatja, mivel a fekbetet nem tud megfeleloen mozogni.

 

Bocsi belekeverem a Thesist, de anno mikor megvettem azon is cserelni kellett a feknel mindent. De oda feltakaritva, festve mentek vissza a dolgok. Latom az Angoloknal nem szokas mindent cserelni, illetve rendbe rakni ha kell. Eleg zavaro szamomra.

 

Elviekben lesz egy szerelo aki ki tudja olvasni. Holnap kiderul, aztan veszem az uj ddolgokat, ami kell.

Előzmény: FeZ_ (21933)
FeZ_ Creative Commons License 2018.10.09 0 0 21933

"Mindennek van beta verziója."

 

Szerintem nem, de lehet, hogy tévedek.

 

"a multiecuscannak pl van beta verziója"

 

Igen, annak van, de a Multiecuscan nem gyártmányspecifikus (gyári) diag, míg a Lexia meg az.

Olyannyira, hogy anno akartam diagot rendelni az Actia-tól (ő gyártja a Lexia interface-t is, meg a program is az öve úgy tudom), de akkor a 4,5 milliós műszerükben sem volt benne az összes funkció, amit a gyári interface-el el lehet érni, pedig akkor az volt a csúcs készülékük és nem is béta volt. :-P

A gyári diagoknak tudtommal nincsen béta verziója csak a jó drága licenc-elt.

Vagy a hamis klón.

 

 

Előzmény: tintacska (21932)
tintacska Creative Commons License 2018.10.08 0 0 21932

Mindennek van beta verziója. Legalábbis magyarban van egy thesisem és a multiecuscannak pl van beta verziója, meg ugye van a nem jogtiszta is. Ahhoz van beregisztrált programom.

 Mivel Peum még eddig nem volt, így nem tudom ennek van e. Bár az ebayről rendeltek is kulcsosok, szóval azok is regisztráltak valahol. Gondolom én, de nem vagyok ebben járatos. Nem is akarok ezen vitázni. Csak és ezt ne értse félre senki, csoport és csoport között is van külömbség. Van ahol csak a jóindulat van és ha pl benéztek a Kappa fórumba, elég összetartó társaság. természetesen ezt a csoportot még annyira nem ismerem, így megbántani sem akarok senkit.

 

de úgy néz ki, ha már más mód nincs, akkor elviszem kiolvastatni valahova, aztán ami kell, megveszem és kicserélem.

Mivel otthon hozzá vagyok szokva, hogy munka után szerelek. Itt viszont csak az unalom öl meg meló után. 

 

Köszi még egyszer.

 

 

( esetleg ha valakit érdekel egy 2004es, 2,0 dizzel sedan, nagy navis angol, akkor hazaviszem )  :))

Előzmény: FeZ_ (21931)
FeZ_ Creative Commons License 2018.10.08 0 0 21931

Nem sértésnek szántam, de akkor vedd úgy, hogy azt írtam, hogy megfontolt ember. ;-)

 

Előzmény: tintacska (21930)
tintacska Creative Commons License 2018.10.08 0 0 21930

annak ellenére, hogy értelmetlen vagyok, köszönöm a válaszodat.

Előzmény: FeZ_ (21929)
FeZ_ Creative Commons License 2018.10.08 0 0 21929

"Lexia programot lehet letolteni ingyenesen valahol, "

 

Azt remélem tudod, hogy ez total warez, értelmes ember nyilvános fórumokon ilyeneket nem tárgyal ki, pláne nem élő linkekkel. Ne csodálkozz, hogy nem kapsz rá feleletet.

Mondjuk akkor is az, ha megrendeled a programot ebay-en, de mindegy, az már a te ügyed. :-)

 

Előzmény: tintacska (21927)
FeZ_ Creative Commons License 2018.10.08 0 0 21928

Ne rendeld meg csak a programot, mert nem fog menni csak a Lexia interface-el.

 

Előzmény: tintacska (21927)
tintacska Creative Commons License 2018.10.08 0 0 21927

Sima OBD2 kábelem van. Van egy másik autóm, (olasz.) Ahhoz vettem a kábelt, de annak más programja van, multiecuscan.... Szóval Lexia progim nincs, De úgy látom, egyszerübb lesz ha megrendelem külön a progit ebayról.

 

Azért köszi a hszt.

Előzmény: FeZ_ (21926)
FeZ_ Creative Commons License 2018.10.08 0 0 21926

Hiába töltesz le valahonnan egy Lexia programot, mivel fogsz rácsatlakozni az autóra ?

Ha meg van Interface-ed, feltehetően szoftver is van hozzá.

 

Előzmény: tintacska (21925)
tintacska Creative Commons License 2018.10.08 0 0 21925

Sziasztok!

 

Egy kerdes? Lexia programot lehet letolteni ingyenesen valahol, vagy csak venni lehet? Vagy esetleg valaki nem e tudna kisegiteni valamilyen formaban. Angliaban vagyok, azt hozza teszem. Ket problemam van. Az egyik az ABS neha neha elojon. Ki akarom deriteni mi okbol. Masik a kereknyomas erzekeloket akarom kikapcsolni. Ha jol tudom, azt csak azzal lehet. 5-10 percig semmi baja, aztan szepen sorba mind a negyet felhozza hogy rossz. Ezen kivul popec a gep. Kabelem van, csak programom nincs, igy nem igazan akarnek venni ebayrol komplett szettet. Masik lehet eladom, szoval nem igazan akarok befektetni mar plusz dolgokra.

Valaszokat elore is koszonom. 

( Mielott valaki lehurrogna minek nem szerviz meg bla bla bla. Mert egyszeruen unatkozom munka utan es pihenonapon es szeretek szerelgetni, ismerkedni dolgokkal)

nsxtom Creative Commons License 2018.10.07 0 0 21924

sziasztok

 

kérdés;Tudtok Dpf tisztítós céget akinél voltatok,megbízható és nem lehúzós, Pesten vagy környékén.

Pug 407 kupé, 2.7 Hdi, 2008/1

 

Köszi előre is.

papp67 Creative Commons License 2018.10.04 0 0 21923

Nálam ugyanez a pulzáló jelenség .Találtál megoldást? 

Előzmény: ezosgk (21880)
Rocco012010 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 21922

Szia!

Ezekbe a motorokba könnyen törik a gyertya?

Egy Citroen c5 2.0hdi 136le RHR motorba szeretnék cserélni...

Előre is köszönöm. 

Előzmény: zoolan65 (21921)
zoolan65 Creative Commons License 2018.09.30 0 0 21921

Nem kell kivenni a motort a tűzfal felé vannak kicsit macera megcsinálni, esetleg ha úgy gondolod elhozod és kicserélem.

 

Előzmény: rolandi350 (21920)
rolandi350 Creative Commons License 2018.09.30 0 0 21920

Sziasztok, 

 

2.0 HDI 16V-ben mennyire problémás az izzítógyertya csere?

Tényleg ki kell hozzá venni a motort? Láttam elég nehéz hozzáférni, de azért hozzáférni.

Bárki bármi infót tud ez ügyeben meg köszönném. :)

pongi25 Creative Commons License 2018.09.30 0 0 21919

Üdv, sziasztok..

Van egy problémám, nem mutat az üzemanyag mutató.

Az autóvil. szerelő azt mondta cserélni kell BSI-t, de én olyat nem találok a motor térben, csak BSM feliratút.

Hol lehet ez a csuda dolog és melyik van kapcsolatban az üzemanyag szint jelzővel.

Mert így nem tudom mit rendeljek.

Köszönöm..

skulofm Creative Commons License 2018.09.24 0 0 21918

Szia. A gázpedált már kicseréltem újra!

Előzmény: Ferenc Csárdás (21917)
Ferenc Csárdás Creative Commons License 2018.09.24 0 0 21917

Szia skulofm,

 

Az lehetséges, hogy valóban hibás az az alkatrész amire írja? Mert egy fals eredményt nem csak úgy "bedobál" az error logba.

Ha esetleg nem találnál hozzá leírást, hogy mi is ez a hibakód: https://www.obd-codes.com/p2140

Remélem tudtam ezzel valamit segíteni.

Előzmény: skulofm (21916)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!