Keresés

Részletes keresés

Uplink Creative Commons License 2007.07.23 0 0 17

Csak éppen 42" felett nem gyártanak LCD TV-t, kvázi ha valaki nagyobb képernyőt akarna, akkor csak az 50" vagy 65" :)) plazma jöhet szóba.

42" alatt meg csak LCD...

 

Az általad lefikázott cikk ír arról, hogy az sem mind1, hogy milyen szögből nézi az ember, a plazma ebben is veri az LCDt.

 

Beégésre az első pár generációs plazmák voltak hajlamosak, az elmúlt pár évben már ezen a téren is javult a helyzet.

Élettartamban meg kb ugyanott a két készülék.

 

 

Előzmény: Saughassy (12)
tzh Creative Commons License 2007.07.23 0 0 16
Ez sajnos bűzlik a "a mi plazma tv-ink jobbak minden LCD tv-től, a miénkat vegyétek, birkanép" önfényező, propaganda szövegtől.
Előzmény: Uplink (1)
nappapa Creative Commons License 2007.07.23 0 0 15

ettől féltem...szóval, olvatam a sajtóban több helyen is, sőt a neten is megjelent mint hír, hogy a plazmával egyre többen leállnak, és az lcd-é a jövő...

 

most akkor merre a ló eleje?

Előzmény: Saughassy (12)
Via Galvani Creative Commons License 2007.07.23 0 0 14
Kösz, a 3.hsz-ra is tuc segíteni? Thx.
Előzmény: Saughassy (13)
Saughassy Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13
A mindenféle D kkel ne foglalkozzal, a digitalis musorszoras egyelore meg erosen keplekeny, teljesen felesleges olyan tévét venned, ami esetleg tamogatja valamennyire valamelyiket, mert ha nem az lesz a befuto, megut a guta. Es amugy is, mire hasznat venned, mar el is avult. Majd ha aktualis lesz, kapsz egy kulso dobozt (ugy mint a upc directesek) es hasznalod az eppen megfelelot. Egy hatranya, hogy 2 taviranyitod lesz.

A PIP a kép a képben, azaz egyszerre 2 musort nezhetsz a kepernyon.
Előzmény: Via Galvani (11)
Saughassy Creative Commons License 2007.07.23 0 0 12
Azutan pedig nezd meg, hogy hanyan szuntetik be a plazmagyartast es ternek at lcdre.
Persze ettol meg akar lehetne jo is, de az elettartama es a beegesre valo hajlamossaga annyira aggaszto, hogy azt a minimalis elony sem kompenzalja. Nem veletlenul nem eroltettek a monitorpiacon sem.
Előzmény: Uplink (1)
Via Galvani Creative Commons License 2007.07.23 0 0 11
Jav: DVD-T
DVB-c,
avagy a D helyett mindenhol B?
Der Teufel soll es buserieren.
Nektek ez a szakmátok?
Avagy erre születni kell?
Előzmény: Via Galvani (10)
Via Galvani Creative Commons License 2007.07.23 0 0 10
DVDB, PIP, HTVB -
csak ezeket nem értem, csak ezekrúől fogalmam sincs, mi fán teremnek.
Sebaj: rajtam kívül nyilván mindenki érti.
heted7 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 9
Egy mostani tévét egy 30 évvel ezelőtti zsebszámológép kijelzőjével egy lapon említeni... Brrr...

Ennyi csúsztatás egy fél napos parlamenti közvetítésben összesen nincs, mint ebben a pár oldalban :(
Előzmény: Uplink (1)
nappapa Creative Commons License 2007.07.23 0 0 8
na, most találjak ki az erdőből...
Előzmény: Arcamax (6)
nappapa Creative Commons License 2007.07.23 0 0 7

egy másik topicban írják:

 

Ha minden igaz, magyarországon per. pill. csak DVB-T szolgáltatás elérhető ( az is korlátozottan ). Szerintem érdemesebb egy jó minőségű, olcsóbb HDTV -t venni ( Sharp a Saturnban, EW -ben 100e ), mint most kiadni 120e -ret ( Sharp ( DVB-T verzió ) EW ) egy olyanra, amit ugyanúgy le kell majd cserélni ( kábel : DVB-C ), mint a másikat. Lehet vele kísérletezni, én minden esetre majd akkor veszek DVB -s TV -t ha már kényelmetlen lesz STB -al nézni, vagy már minden, amit nézek ( Viasat3, AXN, Cool, Discovery ) HD minőségben jön. Ez kb. 2013-2014 körül várható ( 2009-2010 körül akarnak megreformálni, de ez biztos nem egy csettintés lesz, hisz a marinéne nem akarja kidobni a 30 éves Jácint -ot, jó neki PAL -ban is a HírTV, mint ahhogy józsibá is elvan az MTV -vel a Videoton -on ;-) ).

Előzmény: fisherhu (-)

 

ez csak adalék a töprengéshez

 

 


 

Előzmény: nappapa (5)
Arcamax Creative Commons License 2007.07.23 0 0 6

A komoly LCD TV-k felbontása sokkal jobb, a plazmák mellett a kontrasztarány szól, de az is csak addig, amig el kezdődik a digitális műsorszárós, amikor a felbontás minősége sokkal jobb lesz, és átállnak a 16:9 képsugárzásformára.

Persze a HD kész állapot alapvető fontosságú, a komoly készülékek mind tudják a PIP-et, és szintén az LCD-k mellett szól, mármint a jobbak mellett a pixelbeégés elleni védelem.

Nekem Philips LCD-m van, 32 hüvelyk képátmérővel 1366/786 felbontással, szabadon állítható 4:3, 14:9, 16:9 formátummal, de ezeken kívül is van még több lehetőség (nagy felirat, szélesvásznú stb.) PAL, SECAM és NTSC érzékelésre is képes. Védelem Widescreen Plus, Clear LCD. Multimédiás alkalmazásban MP3, diafájlok, jpg állókép, MPEGI, MPEG2 lejátszást tud.

Előzmény: nappapa (-)
nappapa Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5

köszönöm a választ.

még valamit...az áruházban bemutatott olcsóbb plazmák olyan raszteresnek tűntek, az lcd-k nem...azt mondta az eladó, hogy a plazmák rosszminőségű képet kapnak kábelről, a többi demoról megy...a problema az, hogy miután hazamentem, a viera is raszteresnek tűnt, hasonlóan az áruházihoz..

 

-bár Uplink javasolta teszt ír erről, de mégis...

 

-aztán a PIP...valami olyanról beszélt, hogy ez nem az igazi kép a képben, (egyszerre egy nagy és kis képet, de más műsort nézhetek), hanem csak fele arányban lehet megosztani...az egyik akár monitorként, a másik tv műsor...

 

-és a digitális tv...ezekhez is kell valamilyen dekóder, vagy már az újabbakban benne van a digitális vétel lehetősége?...gondolom árfüggő is...

 

na, most bennt vagyok az erdőben...

Előzmény: Flacika (2)
nappapa Creative Commons License 2007.07.23 0 0 4
köszönöm a tippet, végigolvastam...tanulságos...
Előzmény: Uplink (1)
Via Galvani Creative Commons License 2007.07.23 0 0 3
Üdv a topiknak.
Nekem nagyon fontos kérdés:
89 éves anyám olvasni már nem lát, a tévét is rosszul. Szemét operálni már nem tudják. Ért hozz valaki, hogy nagyméretű plazma tévét valamennyire látni fogja, és nemcsak nagy fényfoltokat?
Elméleti választ talán lehet erre adni, tudom, távdiagnozist nem.
Kösz.
Flacika Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2

Végülis a mérettől függ. A plazma elvileg jobb, de a legkisebb is 37"-os (94 cm). Egyszer nézz meg egymás mellett egy plazmát és LCD-t. De ne csak "úgy általánosságban"! A kontrsztarány nem a legvilágosabb és legsötétebb részek közti arányt mutatja, hanem a megkülönböztethető árnyalatokat. Ebben pedig a plazma egyértelműen jobb. Nézz meg egy olyan műsort, amiben a finom részleteket lehet keresni. Én megtettem, és láttam a különbséget. Pl. egy szereplő barna hajában a részletek az LCD-n összemosódnak, a plazmán jobban elkülönülnek.

 

A plazmák egyetlen hátránya, hogy ha sokáig azonos a képtartalom, akkor beéghet. Ez persze elég szélsőséges körülmények között következhet be tartósan, de erre kiatálták a beégés elleni védelmet. A leghatékonyabb az ún. fehérmosás. Nos, ez az, ami a noname gépekből kimarad (sőt még a Grundigban sincs benne). Az olcsó LG-nek meg a felbontása és a szolgáltatásai gyengébbek, mint ami ma már elvárható, de hát nem is kerül annyiba...

Előzmény: nappapa (-)
Uplink Creative Commons License 2007.07.23 0 0 1
Előzmény: nappapa (-)
bindera Creative Commons License 2007.07.23 0 0 0
namgy g0nd
nappapa Creative Commons License 2007.07.23 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

A napokban láttam egy budaörsi nagyáruházban 106 cm -s LG plazmatévét 180e ft-ért...és mellette 106 cm -est 160 eft-ért, de nonamet, és...PIP es volt..igaz egytuneres...de az most nem érdekes..az LCD tv-k ilyen átlóban jóval húzósabbak, de mintha szebb képet adnának...

 

olyan jó lenne egy 106 cm -es tv(16/9)de melyiket ajánjátok? Ha van hozzáértő, legyenszíves....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!