Keresés

Részletes keresés

fmf Creative Commons License 2013.06.28 0 0 6324

ok.

1220 a célárad

hol lépsz be?

hol dobod minuszba?

Előzmény: Törölt nick (6323)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.28 0 0 6323

1220-ig felmegy ma

Előzmény: fmf (6322)
fmf Creative Commons License 2013.06.27 0 0 6322

1160 alatt holnapra

állod?

Előzmény: Törölt nick (6321)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.27 0 0 6321
advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.06.27 0 0 6320

Mi a cél? Mert ha az, hogy az aranyon keress - akkor szerintem most nincs jó beszállási pont. Egyszerűen túl bizonytalan a helyzet. Egyesek szerint az egész nyugati világ pénzügyi rendszere összeomlás előtt ál, a hitelek visszafizethetetlenek. Én ezt nem így látom - szerintem simán görgethető a mostani állapot szó szerint a "világ végéig", akármeddig, a nyugati gazdaságban van teljesítmény, vannak gondok és feszültségek is, de a problémák szerintem nem megoldhatatlanok. Az infláció is kezelhető mederben tartható. A világ össz-adóssága a világ GDP-jének kb: háromszorosa - ez nem kevés, de nem is katasztrófa, volt ez ennél több is már nemegyszer. Ahogy a világ államadósságai is álltak már jócskán magasabb szinten, és abból sem lett teljes összedőlés - miközben azt sem szabad elfelejteni, hogy sokkal nagyobb a mozgástér, drasztikusan nagyobb az egy főre eső jövedelem, a pénzügyi vagyon (ami most is több az adósságnál !), nagyobb a költégvetések GDP koncentrációja is (nyilván egészen mást jelent egy mondjuk GDP arányosan 80%-os adósság egy, a GDP 20%-át kitevő XX. század eleji költségvetés számára, mint egy mostani, jellemzően a GDP 40-50%-ra rúgó esetén).

Ettől még persze minden megtörténhet, de szerintem a teljes összedőlés nem túl valószínű, inkább optimista, mint pesszimista vagyok. Márpedig, ha ez következik be - akkor az arany nagyon nagy valószínűséggel meg fogja ismételni a 30 éve már látott pályát - visszaesik most jelentősen, majd nagyon sokáig ott is marad, stagnál - tehát nem lesz jó befektetés. Hosszú távon sem. SZVSZ.

Előzmény: petike23 (6319)
petike23 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 6319

Te milyen szintet tartanál jó beszállási pontnak ?

Előzmény: advocatusdiaboli (6318)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.06.27 0 0 6318

Elemzés minden mellett és ellen van. Egy arannyal intenzíven foglalkozó alapkezelőnek pedig azért adott esetben érdeke, hogy a befektetők ne forduljanak el tőle teljesen...

 

Én pont úgy kezelem ezeket az elemzéseket, mint az ingatlanforgalmazók-ügynökök kb: havonta kijövő "innen tovább már nem fog esni az ár, sőt, emelkedni fog, most kell gyorsan bevásárolni" elemzéseit...

 

Az a helyzet, hogy szerintem még meg sem indult a pánik az aranypiacon. Sőt, meglehet, hogy erre nem is kerül sor, de ha mégis, akkor fogunk látni átmenetileg akár 6-7-800-as árakat (ennél kisebbet még én sem nagyon hiszek, még átmenetileg sem) is, és sokan fogják megbánni, hogy valaha foglalkoztak ezzel...

És mielőtt megharapnál érte: nem, nem azt mondom, hogy tuti ez lesz, csak azt, hogy a mostani folyamatokból ennek nagyon is reális eshetősége tűnik ki, ergo én most azt mondom, hogy itt sé most aranyat venni nem szabad. Várni kell.

Előzmény: BlackVoid2 (6315)
Br1961 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 6317

Száguld lefelé jelenleg 1216.5 $ az arany unciánkénti ára!!!

advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.06.27 0 0 6316

Most meg már 1216, és forintban kb: négy éve nem látott szinten, benézett a színarany ára is a 8 ezres sávba...

Előzmény: Törölt nick (6313)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 6315

54 oldalas aranypiaci helyzetkép, egy lichsteinteini alapkezelőtől:

http://www.scribd.com/doc/150379486/In-GOLD-We-TRUST-2013-Incrementum-Extended-Version

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.27 0 0 6314
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.27 0 0 6313

SZÁGULD AZ ARANY FELFELÉ!!!

1226-ról most éppen 1234-re!

dernol Creative Commons License 2013.06.26 0 0 6312

Portfóliós videóelemzés az aranyról:

BlackVoid2 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 6311

Erős likviditási problémák merültek fel (nem "ha" és nem "mikor" hanem most, Kínában is, de nem csak ott). Újra 2008-hoz hasonló helyzet van, avval a különbséggel, hogy a központi bankok most a részvénypiacokat megtámogatják (enélkül látnánk ott is napi kétszámjegyű százalékos eséseket).

 

Az aranybikának ettől függetlenül nincs vége, 2008-ban sem volt. Egyenlőre lecsorgás és emelkedés helyett zuhanás van. A valóság úgy tűnik mindig úgy alakul, hogy senkinek ne legyen igaza. :D

 

Az esésnek egyébként Kínának nem sok köze van, továbbra is a nyugati papírpiacokon van likvidálási hullám.

Előzmény: advocatusdiaboli (6305)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.26 0 0 6310

Én március vége, április eleje óta próbálom lebeszélni a hallgatóságot az aranyvásárlásról.

Remélem sikerült minél több olvasót elbizonytalanítanom, mert akkor még 1600 felett volt az árfolyam.

Előzmény: W_B (6309)
W_B Creative Commons License 2013.06.26 0 0 6309

Mondtam én, hogy semmi nem nő az égig.. :-)

Előzmény: Törölt nick (6308)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.26 0 0 6308

1231 ???

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.26 0 0 6307
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.25 0 0 6306
advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.06.22 0 0 6305

Kína a legnagyobb aranyvásárló (volt ??) a piacon. Ugyanakkor a yüan nem világpénz, a bankrendszer belső válsága közvetlenül nem hat a kulcsvaluták stabilitására, és ha ott pénzügyi-likviditási problémák merülnek fel - akkor az az aranypiacnak kimondottan rossz hír lesz, hiszen egy óriási keresleti tényező egyszerűen kieshet...

Előzmény: Törölt nick (6304)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.22 0 0 6304

Az a fura, hogy ilyen kínai eseményekre szinte meg sem moccant az arany, pedig erre aztán száguldania kellett volna. Mi kell ahhoz, hogy megint megközelítse a 2000-et?

http://www.portfolio.hu/vallalatok/penzugy/befagyott_a_kinai_bankkozi_piac.4.185633.html

Előzmény: advocatusdiaboli (6301)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.06.21 0 0 6303

Vásárlásra legjobb a naox által többször leírt porlasztásos módszer (fokozatos vásárlás kisebb tételekben). Ennél a módszernél sem árt ha áresések után történik a vásárlás.

Előzmény: BlackVoid2 (6302)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.06.21 0 0 6302

Szerintem olvass vissza a fórumon és döntsd el az alapján. Érdemes az elejétől, persze nem kell minden hozzászólást betűre elolvasni, főleg az utóbbi időben elég magas a zaj / információ irány.

 

Ha ennyi fáradtságot nem ér meg, akkor nem érdemes pénzt tenni bele (sem másba).

 

(Egyébként az előző hozzászólásokkal nem értek egyet, akkor kell venni amikor olcsó. Olyan hogy stabil ár nem létezik, lehet hogy ma még stabilnak tűnik, holnap meg esik vagy emelkedik egy csomót).

Előzmény: kraszimre (6299)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.06.21 0 0 6301

Miért ne merne válaszolni..?.. ;-))

 

Erre a kérdésre szerintem most a legjózanabb és legtisztességesebb tanács az, hogy most nem szabad az arannyal foglalkozni, meg kell várni, hogy a dolgok leülepedjenek, kialakuljon egy stabil árfolyam.

 

Hosszú távon pedig érdemes számolni azzal, hogy jelentős áremelkedés (tehát nyereséges befektetés...) csak akkor várható, ha a pénzpiacokon súlyosabb megbicsaklások lesznek. Ellenkező esetben az arany mint biztonsági tartalék, vésztartalék ugyan változatlanul jól jöhet, de mint értékőrző-növelő befektetés nem. Az is lehet, hogy még a párnacihánál is rosszabb lesz. A nagy világgazdasági turbulenciák esélye ugyanakkor természetesen nem nulla - de már nem is olyan nagy. A hitelpiaci krízis nehezén alapvetően túl vagyunk - szerintem legalábbis - egyáltalán nincs még semmi megoldva, vannak még rizikófaktorok is, de a 2008 őszén látott nagy összecsuklásnak már túl nagy esélye - SZVSZ - nincsen. Ha valaki úgy gondolja, hogy mégis - az természetesen lépjen ennek megfelelően...

 

A legőszintébb válasz a kérdésre az, hogy az arany mostantól teljesen spekulatív, tisztán kockázati befektetés, semmiféle garancia nincs még a szimpla értékőrzésére sem. Nagyon valószínű egyébként, hogy ennek megfelelően meredeken esni fog a spekulatív piacokon a forgalma is, a piac lassan elfordul tőle - emiatt viszont az ár is lassan megnyugszik, nem fog ilyen hektikusan ugrálni. Csak kérdés, milyen lesz ez az ár, amikor már most is az 1200-as tartományban mozog, és bőven van még innen hová esnie...

Előzmény: Törölt nick (6300)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.21 0 0 6300

Erre nem igazán mer senki válaszolni. :)

Ha aranyat akarnék venni, akkor megvárnám, hogy legyen egy olyan félév, amikor már magasabb az ára, mint fél évvel ezelőtt volt. Magyarul kezd stabilizálódni a folyamatos lecsorgás. Ha ekkor megvenném, akkor sem várnám, hogy felmegy az ára, csak legalább nem esik, és nem vesztek rajta folyamatosan.

 

Befektetésnek nem vennék, inkább biztonsági tartaléknak.

Az összes vagyonom olyan százalékában, mint amennyi esélyt látok a világ pénzpiacának az összeomlására.

Előzmény: kraszimre (6299)
kraszimre Creative Commons License 2013.06.21 0 0 6299

Sziasztok!

Teljesen új vagyok az arany terén.

Mondja meg valaki, ha nem is pontosan mikor érdemes aranyba fektetni?

Illetve Meddig csökenhet az ára az Aranynak köszi Imi

advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.06.20 0 0 6298

Esik tovább, és ha a FED tényleg elkezdi lepörgetni az eszközvásárlási programját, akkor fog ez még jóval lejjebb is esni - öngerjesztő lesz a folyamat. Szerintem simán benézhet ez még 1000 alá is, aztán majd valahol stabilizálódik.

 

Picit sem leszek meglepve, ha megismétlődik a harminc évvel ezelőtti történet, visszaesik a csúcsérték fele közelébe, aztán ott végül megtalálja a maga helyét, és tartósan ott is marad. No, majd akkor lesz értelme tartalékként újra veszegetni...

Előzmény: Törölt nick (6296)
tusinger Creative Commons License 2013.06.20 0 0 6297

Emberek! Tud valaki valamilyen új hírt az Aranyközpont Zrt-ről, vagy a Safety Goldról, esetleg a grál-lovag Siposról?

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.20 0 0 6296

1290 ma az alja?

Tulajdonképpen nekem mindegy mert nincs aranyam.

Úgy tűnik hogy mégis örömködök az esésen?

Jól tűnik, mert az is öröm, ha az embernek igaza van... ;)

Előzmény: petike23 (6295)
petike23 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 6295

Jól bement az 1200-as sávba.

Előzmény: Törölt nick (6294)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!