Keresés

Részletes keresés

PurePS Creative Commons License 2008.11.06 0 0 27620
sziasztok! megoldódott a vámos dolog. Bevittük a paypalos papírt, nem írtunk át semmit, nem ért volna meg annyit az egész dolog! 7400 Ft-ot fizettünk vám+áfa+kezelési költséggel együtt (150$ után).
Hozzá teszem, teljesen az eladó hibája volt ez az egész herce-hurca, mert 1. dobozban küldte. 2. ráírta gift 15$ 3. beltett egy levelet a csomagba, ami úgy kezdődött "dear BUYER" és úgy végződött "xy from EBAY"...
na most a dobozt a vám kibontotta, mert hát bmi lehet abban, meg lehet nem is 15$, és egy totál nagy lebukás volt a levél benne.
Amikor először voltunk az Orczyn a vámtiszt a 15$ szóló papírra azt mondta kamu, nem lehet gift mert ez ebayes és a paypalos számla kell!
Simán utána nézhettek az eladónak ebay-en, és egy csomó ugyanilyen áru van nála.

Ja és ráadásul ki is hagyott a csomagból dolgot a nő....

Egyébként ha nem lett volna benne a levél, és ha talán nem ilyen nevetséges összeget írt volna rá a nő... nem akadtak volna fenn.

Azt is megkérdeztük, mi a helyzet ha valóban ajándék. Erre azt válaszolták: van a 45Euros határ, ami alatt vámmentes és ha efelett van az értéke, akkor a 45Eurot kivonják és a maradékot vámolják áfázzák.

Tanulság, inkább egy alacsonyabb de hihetőbb összeget kell ráiratni. 20-30$-ra nem eget rengető a fizetendő. A dobozba meg az eladó ne tegyen semmiféle levelet, főleg ne számlát, mert akkor eleve bukó az ajándék story. Max olyan levelet, hogy dear friend, I hope you like the gift I bought you... :)
Degeczi Creative Commons License 2008.11.06 0 0 27619
igen, várni kell!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(pár nap mindig eltelik, mire a bank megkapja a tényleges terhelést és a netbank-ra is fölkerül. Emiatt a végső összeg többnyire nem is egyezik Ft-ban azzal, amit azonnal kalkulál a renszer, mert más dátummal, és más árfolyammal fognak számolni. Addig csak zárolva van az összeg)
Előzmény: sz.rob (27616)
Pavel Creative Commons License 2008.11.06 0 0 27618
Nem tudom, nekem ahogy levonták egyből láttam a kivonatban. Lehet, hogy a te bankodnál lassabban jelenik meg.
Előzmény: sz.rob (27616)
goyszi2 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 27617
A paypal rendszeremből sikerült Money request -et küldenem a vevőnek, és abban utalni az ebay-n vásárolt termékére.
Előzmény: t.lantos (27607)
sz.rob Creative Commons License 2008.11.06 0 0 27616
Szia!
akkor ezek szerint várnom kel, mert már 2 napja hogy az összegen lehet látni hogy levette a 400ft . de a netbakon a részletes számla kimutatásban meg nincs semmi meg azt se hogy levonták az összeget , pedig levontak mivel 400ft kevesebb van.
akkor most várni kel!!!????

Előzmény: Pavel (27615)
Pavel Creative Commons License 2008.11.06 0 0 27615
A számlakivonatodon, vagy ha van netbankod, akkor ott a levonás mellett.
Előzmény: sz.rob (27614)
sz.rob Creative Commons License 2008.11.06 0 0 27614
Tisztelt t.lantos!

rá kattintattam a linkre , követem az utasításukat, azt írták hogy írjam be a 4 jegyű kódot, AZT HOL TALÁLOM? Vagy mikor kapum meg?

Köszönöm!!!
Előzmény: t.lantos (27605)
goyszi2 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 27613
Üdv.

Valaki tudna segíteni abban, hogy egy téves ebay feltöltést (This email confirms that eBay, Inc has accepted the $94.75 USD you sent.) hogyan tudnék visszautalni a számlámra? paypal-al küldtem rá.
digicat Creative Commons License 2008.11.05 0 0 27612
Előzmény: mrqb (27611)
mrqb Creative Commons License 2008.11.05 0 0 27611
Még egy kérdésem volna, de ez teljesen más téma. CIB-es internet kártyám van, PayPalra használtam, többször is fizettem vele. A kártya érvényessége lejárt, kaptam újat. Viszont ugyanaz a száma, mint a réginek! Így a PayPal nem fogadja el. Mit lehet tenni?
mrqb Creative Commons License 2008.11.05 0 0 27610
>>Megnéztem, nálam működik minden...
Teljesen érthetetlen számomra. Mondjuk régen is volt némi furcsaság nálam: mikor elsőre megnyitottam egy ilyen városhoz x km-es keresést, nem alkalmazta a szűkítést. Bezártam, a második megnyitás után minden keresés jól jött be, csak az x km-en belülieket mutatva.
Én ezt arra vezettem vissza, hogy az ebay.de-n regisztráltam, és az ebay.at-t használtam. De lehet utóbbi feltételezés hülyeség.
Végigolvastam pedig már az ebay oldalain lévő segítségeket is, de nem jövök rá, mitől lehet.
Ha valakinek mégis lenne 5lete, kérem jelezze!
Előzmény: Törölt nick (27597)
goyszi2 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 27609
Üdv. mindenkinek!

Valaki tutja-e hogyan lehet kikapcsolni az automatikus fizetést a paypal-lal. Nekem valamiért bekavart, vagy nem értek hozzá.
goyszi2 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 27608
Nem látok ilyen lehetőséget, csak jelezni tudom, hogy megjött a pénz, leave feedback, szállítottam, kapcsolat a vevővel, sell similar, relist, resolve a problem, add note, add to list

más nincs
Előzmény: t.lantos (27607)
t.lantos Creative Commons License 2008.11.05 0 0 27607

kuldjel neki szamlat, hadd oruljon.

az eladott termek melletti menubol megteheted

 

Előzmény: goyszi2 (27606)
goyszi2 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 27606
Sziasztok!

Sikerült értékesítenem az USA Ebay-n, a vásárló azt írja nekem, hogy nem tud utalni mert nem kapott még számlát az Ebay motors-tól. Természetesen már kifizettem PayPal-lal az eladási díjat. A rendszerem azt jelzi, hogy (I am awaiting payment for 1 item). Kell-e valamit tennem, hogy számlát kapjon a vevő?

A másik kérdésem.

A német Ebay-n vásároltam egy terméket, az eddigi vásárlásaimnál (nem német) feldobta a lehetőséget a rendszer, hogy Pay now, ezt nem találtam a német oldalon, és ezért átmentem az USA oldalra és megnézem az Activity-met azt jelzi a termékre, hogy fizetve. Ezt a jelzést el is tüntethetem, de akkor sem dobja fel a Pay now lehetőséget. Egy már kifizetett és csak a megérkezésre váró terméknél viszont a wiew paypal transaction lehetőséget is látom, viszont a szerintem nem kifizetett terméknél nem.
Mivel nem sikerült fizetnem, megpróbáltam feltölteni az Ebay Account- omat a Paypal-ról a német termék árával. hátha valami történik, de nem.
Szerintetek hogyan fizessek, és a feltöltött egyenlegemről vissza tudom-e küldeni a számlámra a pénzt?
t.lantos Creative Commons License 2008.11.05 0 0 27605

verified statuszt kell elerned. en az vagyok, tehat te is lehetsz, bar most meg nem mondom, hogy mi kellett hozza pontosan. de nem bonyolult.

 

https://www.paypal.com/helpscr?cmd=_help&locale=en_US&countrycode=US&_dyncharset=UTF-8&t=solutionTab&ps=solutionPanels&solutionId=10568

Előzmény: sz.rob (27604)
sz.rob Creative Commons License 2008.11.05 0 0 27604
Sziasztok!

egy kis segítség kéne!
eddig gond nélkül fizetem az ebayon , most meg nem tudom! mindig azt írja ki hogy :

We are unable to complete your checkout.

This payment will put you over the 110,000 HUF sending limit with your PayPal account. To remove this limit, you need to get verified.

ez meg mi!!!!????

köszönöm !
remélem lesz egy hozza értő ember, mert én tiszta kuka vagyok ehez!

PurePS Creative Commons License 2008.11.05 0 0 27603
annyit valóban nem ér meg!

Amúgy ez a gift-es dolog eléggé érdekes, mert ahogy te is írod, ajándékként 45Euro a határ. De ha én valamiről már számlát viszek, az egyértelműen nem ajándék, vagy?! :)
Előzmény: blaze73 (27600)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.05 0 0 27602
DHL-t nem tudom, de pl a FedEx kőkeményen vámoltat, felejtős.
Előzmény: PurePS (27599)
Degeczi Creative Commons License 2008.11.05 0 0 27601
muszáj nekik, hiszen különben aranyórától kezdve a yachtokig minden "$20 ajándék a nagybácsitól" címszóval jönne be az országba... ha végképp nincs semmi papír, föl is becsültethetik az értékét

persze DHL-el is ugyanúgy vámolásra kerül

ettől még elhihetik a kamu értéket, mert pl a Vaterán is működik olyan USA-beli eladó, aki ilyen röhejes értékmegadással (komplett DSLR-kit, obival, vakuval: $40) küldi a cuccokat, és az is átcsúszik
(de lehet, h ehhez már némi ráhatás is kell megfelelő helyen, ha nagyban csinálja vki, nem tudom)
Előzmény: PurePS (27599)
blaze73 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 27600
mindenhol vamolnak ha vamkoteles termeket kapsz

ajandekkent 45 EUR a hatar azaz durvan 12 Ezer Forint

nem ajanlom a szamla atirogatasat, modositgatasat mert az okirat hamisitas es a hatosag felrevezetese is egyben

meger ennyit ?
NEEM

fizesd ki a vamot, afat a $150 utan
Előzmény: PurePS (27599)
PurePS Creative Commons License 2008.11.05 0 0 27599
Sziasztok!

VÁM-os ügy! Egy mobiltelefon a szóban forgó tárgy. Holnap másodszorra kell visszamenni az Orczyra, mert nekik paypalos számla kell! A hong kongi eladó hiába írta rá, hogy "gift" nevetségesen alacsony értéket írt (15$). Ezt ezek szerint nem voltak hajlandóak elhinni. A vámtiszt át is húzta a számlát, amit bevitt az ismerősöm, és üzente, kéretik a paypalos számla. Tovább nem is volt hajlandó foglalkozni a dologgal.

A kérdés, ha a számlán 48,99$ és free shipping szerepel, mennyi kb a VÁM és az ÁFA rá? Vagy 50 $ alatti értékkel nem foglalkoznak?
Mennyi a vámmentes határ?

Egyébként ez nagyon felháborít, mert pl. a bátyám USA-ban lakik. Ha esetleg küld egy 100-150 $ értékű telefont vagy hasonló eletronikai cikket, és giftként de csak 40 $ ír a csomagra, akkor a VÁM milyen számlát akar tőlem számonkérni?
Felhívtam az Orczy postát, és egy hölgy tájékoztatott, amennyiben a VÁM úgy dönt, márpedig nem adja nekem oda, akkor a posta nem tehet semmit, az ott megrekedt, és soha nem kapom meg, mivel nem tudok számlát bemutatni, ők meg nem hiszik el, hogy az ajándék!

És mi a helyzet pl. a csomagküldő szolgálatokkal? DHL? jóval drágább természetesen mint a normál posta, de ott vámolnak?
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.04 0 0 27598
Ja hogy gondolom 5 különböző eladónak, OK, az jogos.
Előzmény: Törölt nick (27595)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.04 0 0 27597
Megnéztem, nálam működik minden...
Előzmény: mrqb (27596)
mrqb Creative Commons License 2008.11.04 0 0 27596
Sziasztok!
Szoktam régebben távolságfüggően aukciókat nézegetni. Most ez a funkció nem működik, hiába adok be jellemzően osztrák irányítószámot és távolságot, továbbra is az összes osztrák aukciót felhozza (ebay.at-t használom). Voltak tárolt kereséseim is, azok sem működnek egy ideje. Mi lehet a gond?
Előre is köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.04 0 0 27595
De miért kérdezted meg 5-ször ugyanazt? Ha akar az elsőre válaszol, ha meg nem akkor a 20-adikra sem.
Előzmény: k1atila (27591)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.04 0 0 27594

Hát nem tudom... én úgy vagyok vele hogy max 80 eurót utalok át külföldi eladónak, tehát ennél magasabb áron semmit nem vennék külföldi magánszemélytől neten keresztül. Ez az a határ amíg még senki nem kockáztatja a jóhírnevét azzal hogy nem küldi el az árut, hogy így anyagi haszonra tegyen szert.

 

Persze volt már 300 eurós ügyletem is, valaki megkért, de mondtam neki hogy minden következményt ő vállal, de megkaptuk az árut, szóval valszeg túlzott az óvatosságom, de az szerintem sosem árt.

Előzmény: lacizoli77 (27578)
vsiivz Creative Commons License 2008.11.04 0 0 27593
kesobb, a feedback-ek szamatol fuggoen a napi limit is novekszik
Előzmény: vsiivz (27592)
vsiivz Creative Commons License 2008.11.04 0 0 27592
ha 5 email kuldese utan kapsz egy hibauzenetet, miszerint kimeritetted a napi limitedet, akkor szerinted mennyi idonkent hany email-t enged a rendszer? :o)))
Előzmény: k1atila (27591)
k1atila Creative Commons License 2008.11.04 0 0 27591
Én is csak azt szeretném tudni, tőlük, hogy elküldik-e a terméket Magyarországra, nehogy a licitálás után pofára essek.
Előzmény: blaze73 (27590)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!