Keresés

Részletes keresés

CáPeti Creative Commons License 2002.01.30 0 0 10
Szia CsinnnKA !

Örülök, hogy jól sikerült a nyaralásod !

Mivel mi is tervezünk egy komolyabb utazást (nászút) ami valamikor szeptember-október
környékén lesz aktuális, és elsődlegesen Maldív a cél, ezért amennyiben lehetséges,
minden típusú információt szeretnék összegyűjteni a területről.
És mindezt olyanoktól, mint ti, akik már meg is tapasztalták e csodát.

Milyen szervezésben, milyen irodával célszerű menni ?
Milyen szállás/ellátás a megfizethető vagy kifizetődő ?
Egyénileg van-e mód búvárkodásra, és kb mennyiért ?
Az őszi időszak milyen időjárási viszonyokat rejt ?

Köszönök minden infót !
CáPeti

Előzmény: csinnnKA (9)
csinnnKA Creative Commons License 2002.01.29 0 0 9
Visszatértem! Csodálatos volt! Életem lexebb nyaralásán vagyok túl! :-)

Béla!
Köszönöm az e-mailt, egyelőre technikai okok miatt nem tudok válaszolni rá.

Laci!
Érdekes, amit írtál erről a májusról. Meeru-n, ahol én voltam, pl. május végén bezár a bazár, és csak augusztusban "nyitnak ki", mivel az időjárás -őszerintük- elviselhetetlenül pocsék. Ezer fokos kánikula, ami gyakorlatilag teljességgel élvezhetetlenné teszi az ott-tartózkodást, ráadásul hatalmas viharok tombolnak.
Szóval hogy is van ez?! Érdekelnének a tapasztalataid.

Egyébként nagyon csábító ez az ár, mert sajnos extra-olcsón is majdnem 400-ra jött ki a két hét. De amúgy sem tudok olcsónak nevezni egy olyan helyet, ahol egy liter víz 4 USA dollárba kerül. Persze azért az első döbbenet után az ember hozzászokik az ottani árakhoz, és tényleg nem szabad törődni ilyesmivel.
A klíma pedig annyira csodálatos volt, hogy nem tudtam betelni vele. (Víz is és a levegő is 28 fokos. A "snorkingolás" pedig fantasztikus élmény!)
Legszívesebben akár már a jövő héten visszamennék, de a realitások talaján maradva talán még egyszer az életben lesz annyi pénzünk, hogy nekifussunk... de nem valószínű, hogy 5 éven belül erre sor kerülhet (természetesen kizárólag financiális okok miatt).

HA-SLN Creative Commons License 2002.01.02 0 0 8
Szia!
Nem! Nem sáskajárás....:-)))
Asszem valahogy úgy van, hogy a nyáriszünet előtt senki nem akar utazni. Akinek szándékában áll, az megvárja, hogy a gyerekek is tudjanak vele menni.
Amúgy tényleg akkor van a monszun ideje is, de ez az én tapasztalataim szerint semmi hátránnyal nem járnak! Hisz az egyenlítő amúgy is a mindennapos esők öve nem?:-)
Naés a nyár amúgysem szezon náluk. Inkább a téli hónapokban vannak dugig a képek ami érthető is. Ha itt európában jó az idő, nem nagy poén Maldív!
Sajonos ezek a leárazások azért nem menetrendszerűek.:-(
Laci!
Előzmény: digitális pillangó (7)
digitális pillangó Creative Commons License 2001.12.28 0 0 7
Engem érdekel.
Mi történik májusban, hogy akkor van leárazva? Sáskajárás vagy monszun?
Előzmény: HA-SLN (6)
HA-SLN Creative Commons License 2001.12.26 0 0 6
Sziasztok!

Na végre.... már azthittem nwűem is érdekel csak engem ez a téma.
Én már mint írtam jártam ott kétszer is, és ha gondoljátok szivesen írok élménybeszámoló leveleket, persze csak ha érdekel benneteket.
És ha van kérdésetek, hát én szivesen segítek ha tudok.

Hogy Maldív kinek a pénztárcájához van mérve?
Sajnos tény, hogy egyenlőre a félmilliós árajánlatok elég rémisztőek. De, nem kell csüggedni, mivel azért akadnak átlag ember számára is elérhető ajánlatok.
Én pédául az első utamon 99-ben 139.000-ért voltam, ami ha figyelembevesszük, hogy 2 hét, félpanzióval cseppet sem drága.
Egy év mulva megint voltam, de akkor már 189.000-be került, de ez sem rossz szerintem.
Persze nem egy Ibusz irodába mentem be és érdeklődtem, hogy van e valami jó ajánlatuk.:-)
Májusban szoktak leárazott jegyek lenni, azt érdemes kihasználni.
Nem akarok beképzeltnek tünni, de elég jártas vagyok Maldív-Srilanka utazásszervezésben.
Ha valaki gondolja szivesen segítek összeállítani egy viszonylagosan baráti árú utat. Ráadásul mivel láttam ott egy pár szigetet, azt is tudom hová érdemes menni.

Ja!
Boldog karácsonyt mindenkinek!
Laci!

tbotnick Creative Commons License 2001.12.23 0 0 5
ajánlom figyelmetekbe: a www.fourseasons.com Maldives Kuda Huraa -t

csinnnKA Creative Commons License 2001.12.13 0 0 4
Felhozom... abban reménykedve, hogy talán épp most bukkan rá e topicra egy maldívos! :-)
TOMMY Creative Commons License 2001.12.12 0 0 3
OK De remélem azért hamarabb összejön, mint neked. Valahogy 10 év az nagyon messze van. De addig is azok a szerencsések, akik már eljutottak oda mesélhetnének nekünk egyet s mást...
T.
Előzmény: csinnnKA (2)
csinnnKA Creative Commons License 2001.12.12 0 0 2
Mi 4 évig elég masszívan spóroltunk rá, de mindvégig eldöntött fix tény volt, hogy amint összejön rá a zsozsó, utazunk! :-)
Úgyhogy ne is add fel, össze fog jönni, csak az a baj, hogy ez nem a mi (mármint "mi" alatt a "mi, átlagemberek"-et értem) pénztárcánknak való! Viszont nem is elérhetetlen, csak türelem kérdése.

Naaaa... szóljon már hozzá valaki, aki járt ott, plíz-plíz-plíííííz! Nekem kéne egy csomó infó + praktikus tanács! :-)

Előzmény: TOMMY (1)
TOMMY Creative Commons License 2001.12.12 0 0 1
Nagyon jó! Felveszem a kedvencekbe. Bár még soha nem jutottam el oda, már elég sokat olvastam róla. Itt az indexben csináltak kedvet hozzá. Egy gyöngyszem az a hely. De sajnos nem az én pénztárcámhoz mérték. :(( De nem adom fel!
T.
Előzmény: HA-SLN (-)
csinnnKA Creative Commons License 2001.12.12 0 0 0
Én is Maldív rajongó vagyok, kb. 10 éve várom és vágyom arra, hogy ott lehessek. Majdnem oda mentünk nászútra, de amikor már befizettük volna az utat, egy fantasztikus jó lakáslehetőség közbejött, amit "sajnos" egyszerűen nem lehetett kihagyni, így a nászútunk elmaradt, mert kellett minden vicek-vacak kis milliócska! :-)
Akkor viszont megfogadtuk, hogy max. az 5. házassági évfordulónkig eljutunk a nászútunkra. Úgy tűnik, január 7-én megvalósul az álom, ha nem is az áhított Fun Islandre megyünk, de "beérjük" a jóval olcsóbb Meeru Szigettel is. :-)

Egyelőre érdemi dolgokat nem tudok, viszont - csatlakozva hozzád - én is szívesen vennék bármilyen Maldív-szigetekről szóló információt. Neked pedig, kedves Topicgazda, megígérem, hogy ha megjöttünk, megosztom veled a fontosabb, közérdeklődésre számot tartható élményeimet! :-)

Előzmény: HA-SLN (-)
HA-SLN Creative Commons License 2001.11.14 -1 0 topiknyitó
Sziasztok!
Gondoltam csinálok egy témát! Én Maldív rajongó vagyok, és szeretnék találkozni hozzám hasonlóan ott járt emberekkel.
Jó lenne megvitatni az élményeket, esetleg tippeket trükköket cserélni a minél gazdaságosabb utazásokról. Sajnos nem vagyok egy miliomos, és elsősorban anyagi kérdés mikor tudok menni.
Készítek épp a szigetekről egy utifilmet, amit 1998-99 ben felvett anyagok alapján állítok össze.
Szivesen venném ha valaki tudna segíteni nekem digitalizálásban, és egyéb tanácsokkal.
Várom leveleket.
Laci!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!