Keresés

Részletes keresés

Hummer72 Creative Commons License 2009.12.18 0 0 241
Airsoftra tökéletes a Weiver is!
Tlejsen felesleges plusz 3ezert kiadni a px-re, úgysem fogod kihasználni a lehetőségeit!
Hacsak nem leszel vmi über pk!
bopi011 Creative Commons License 2009.12.18 0 0 240

Sziasztok.

Tanácsot szeretnék kérni.Szeretnék vásárolni egy rádiót,lényeg hogy tudja a pmr frekvenciákat.Airsoftozni kéne.A puxing px777,valamint a puxingpx888,px 888d-t nézem ki.Viszont kaptam egy ajánlatot egy ismerősömtől egy új Weierwei V-1000 típusra ami nekem a px888d-nél 3000ft-al olcsóbb lenne.Érdemes -e ezzel a rádióval foglalkoznom,vagy inkább a px888d-t válasszam.Nem ezen 3000ft-on múlik,de ahogy olvasom a két rádió szinte ugyanaz a külcsínyen kívül,valamint a v1000-ben 1600mah-az aksi.A jó tanácsokat előre is köszönöm.

spapda Creative Commons License 2009.12.14 0 0 239
Megnéztem az oldalukat, csak gyári Nokiát adott ki a keresőjük (és a Google is, site:speedshop.hu paraméterrel), BL-5C konkrétan 3000 Ft (csomagolás nélküli verzió). A szállítás költsége a futárszolgálatos és postai megoldás esetében is 1000 Ft (na jó, 990 Ft), ez fixen meg van határozva a honlapon. Ez együtt 4000 Ft. Lehet, hogy van nekik utángyárott is, de a webshopjukban nem találtam, dupla ÍJ (így jártam, így jártak). Persze 10 rugó fölött már ingyenes a kiszállítás (többször is éltem vele), de egyben vicces is lenne, ha a szállítási költséggel együtt 10 rugóból vásárolt rádióhoz 10 rugó fölött vásárolnék akksit! :)
Na meg a "visszaviszem, lerakom az asztalra és kérek másikat" elv csak akkor ér valamit, ha helyben veszi az ember a cuccot. Vidékiként BP-ről rendelve ennek már semmi értelme, mert nem éri meg telefonálgatni, visszapostázni stb. Innét kezdve meg teljesen mindegy, hogy Budapestről vagy Hong Kongból jön a cucc.
Ha meg még mindig eredeti Nokiára vágyom (holo-plecsnivel), akkor az eBay-ről megint csak olcsón jövök ki, Angliából hozatva kb. 8 Fontért megvan az egész, szállítással együtt (2600 Ft).

De mindegy is, már rendeltem noname-et (BL-4C-t, mert a bluetooth-os GPS-be nem fér el a BL-5C, és szerettem volna már abba is pótakksit), feltétlenül beszámolok az eredményekről, ha megjön. Azt sem fogom eltitkolni, ha esetleg gagyit fogok ki.
Előzmény: Törölt nick (238)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.14 0 0 238

Mivel nem postán vásárolok tőlük, pontosan nem ismerem a díjaikat. De egy sima pukkantós boríték 500-ért elmegy, amibe 5 db is simán belefér ilyen kis laposakból. De az utángyártottaik sem rosszabbak a gyárinál, fele-harmada árért.

 

Előzmény: spapda (237)
spapda Creative Commons License 2009.12.14 0 0 237
Speedshop-ot szeretjük, volt úgy, hogy én voltam barom, más csatlakozójú cuccot vettem tőlük, mint amilyenre szükségem lett volna. Visszavittem a bontott cuccot, hogy igazából másik kellene, erre ők ingyen kicserélték a másikra. PDA-hoz elég sok kiegészítőt hozattam tőlük, tényleg nagyon korrekt és viszonylag olcsó cég.
Csak hát Budapest Budapesten van, nem vidéken. Ha most azt nézem, hogy náluk akciósan van gyári BL-5CA (ami - bár nem néztem meg - valószínűleg szintén kompatibilis a BL-5C-vel) 2300 Ft-ért, erre rárakjuk az 1000 Ft-os szállítási költséget, akkor az már bőven 3 rugó fölött van, és így lesz összesen 1 db 700 mAh-s jó akkumulátorom. Mivel alapvetően ez nem nagy pénz, megvehetném és akkor tutira nem lesz meglepetés. De azért szeretek kísérletezni: ebből a pénzből vehetek 5 db mindenféle gyártmányú akkut az eBay-ről. Amiből csak egy hozza azt a szintet, mint a gyári Nokia, már ugyanott vagyok. Ha egyik sem hozza a Nokia szintjén, de azért nem is halnak meg 2-3 hónapon belül, akkor is jól jártam, mert van 5 db akksim, amit használhatok, méretük olyan pici, hogy simán elférnek bármelyik kabátzsebben. Bukta csak akkor van, ha mind az 5 különféle gyártmány ócska és rövid időn belül meghalnak. Akkor valóban nem jártam jól, de mint említettem, az összeg nem túl nagy, tehát ennyi simán belefér.
Előzmény: Törölt nick (236)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.14 0 0 236

Valóban szörnyű gagyikat árulnak. De az ebay-ről ezt tipikusan szinte bukta venni. Ha hazai boltban sózzák rád, visszaviszed és az orrára húzod.

 

Ha javasolhatok egy kis/nagyker boltot, ahol az utángyártott is megbízható és korrekt vevőszolgálat müxik, ráadásul az áraik is jobbak a kis boltokénál. Speedshop néven megtalálhatók. Sok éve sokszáz akkut vettem tőlük, de visszavinni még nem kellett közülük. Úgy a Nokia 3310/6210/6310 korszak óta.

Előzmény: spapda (235)
spapda Creative Commons License 2009.12.14 0 0 235
Hát nem tudom, engem a hazai árak nem győztek meg. Főleg azért nem, mert kb. ugyanazt árulják, mint a hong kongiak, ezek mind a távol-keleten készülnek. Különbség persze van utángyártott és utángyártott között, nem is kicsi! Ki kell fogni a megfelelőt. És ez simán megtehető, mert az itthoni árból (BL-5C esetében ez mondjuk 2200 és 3900 Ft között mozog az utángyártottak esetében) az eBay-ről veszek 3-4 különféle darabot. Szállítással együtt, mert ugye a hazai árban nincs benne a postaköltség, mifelénk (annak ellenére, hogy megyeszékhely) meg nem is olyan olcsók a mobilkiegészítők, mint a hazai webshopok, az eBay-ről nem is beszélve.

Ja, és persze abból indulok ki, hogy amikor 2200-2500 körül kezdődnek az utángyártott cuccok, akkor a 2800 Forintért árult eredeti Nokia nem is biztos, hogy annyira eredeti, elég sok a hamisítvány. A eredeti BL-5C-ből meg ugye voltak a púposodó, felrobbanós változatok, szóval néha még a Nokia saját cucca sem bizalomgerjesztőbb a noname-nél. Ha meg mégis gagyi cuccot fogok ki az eBay-ről, akkor kemény 600-700 Forintom bánja, még mindig jobb üzlet, mint 2-3 rugó kidobása ótvar akksira. Ugyanis a család telefonjaiba itthon vett utángyárott akkuinak kb. 3/4-e pár hónapon, legkésőbb fél éven belül megdöglött.
Előzmény: vbandit (234)
vbandit Creative Commons License 2009.12.14 0 0 234
Én rendeltem,már pár ilyen akksit (4db-ot) :(
kemény fél-egy napot birnak...
Amig a gyári 3-4 et is!
Szerintem a gyári,vagy egy itthoni vett utánygártott pl.: GP akksi sokkal jobb vétel kicsit drágábban!
Előzmény: spapda (231)
vakarcs_szilard Creative Commons License 2009.12.14 0 0 233
Korábban valaki dicsérte a GP300-as rádió strapabíró tulajdonságait. Nem véletlenül olyan tartósak ezek a rádiók, hiszen új korukban 1200 USD volt az áruk, nem kellett kispórolni emiatt semmit, ami a felhasználót még nem zavarja, ugyanis a mai rádiókat így gyártják: előbb meghatározzák az egységárat, amiért még megveszi az ember, és ezután nekifognak elkészíteni a ketyerét. alumínium helyett sima PVC tok, aranyozott áramkör panelt felejtsd el, mikrohullámú tartományba illő alkatrészeket felejtsd el. Így jönnek le a szörnyek a szalagról.
spapda Creative Commons License 2009.12.13 0 0 232
Ja, és még egy apróság: természetesen a Puxing PX-2R nem csak akksi-szinten kompatibilis a Nokiákkal, hanem a töltőcsatlakozója (valamint a fesz.) is ugyanaz, szóval a gyári töltő szükség esetén Nokia töltővel is helyettesíthető, vagy máshonnét megközelítve a kérdést: hosszabb útra Nokia tulajdonosoknak elég 1 töltőt vinni a telefonhoz és a rádióhoz, illetve az autós Nokia töltők is jók a legkisebb Puxihoz.
Előzmény: spapda (231)
spapda Creative Commons License 2009.12.13 0 0 231
Újabb felfedezés a Puxin PX-2R-rel kapcsolatban! Azt már tudjuk, hogy a készülék szerencsére kompatibilis a Nokia BR-5C akksival. Ma a vicc kedvéért belepróbáltam a készülékbe a bluetooth-os GPS vevőm akksiját, ami megegyezik a Nokia BL-4C-vel. Bár ez az akksi nagyjából 1 mm-rel vékonyabb a Puxi sajátjánál, tökéletesen illeszkedik a készülékhez, működik vele. Próbáltam rázni, dobálni a rádiót, hátha a kisebb méret miatt majd lötyögni fog és nem érintkezik majd rendesen az akksi, de a rádió vígan ment megállás nélkül, ami nem csoda, hiszen az akksitartó fedelén van egy rugalmas párnácska, ami leszorítja az akksit.
Ez a felfedezés két szempontból jó hír:
- A BR-5C mellett a BL-4C és a BL-5C is használható a készülékben. Ez utóbbi pont 1 mm-rel vastagabb a BL-4C-nél, tehát a mérete szinte tökéletesen egyezik a PX-2R sajátjával. Az érintkezők természetesen ezen is ugyanott vannak, mint a BR-5C-n és a BL-4C-n.
- A BL-4C és a BL-5C jelentősen olcsóbb a BR-5C-nél. Az utángyártott 890 mAh-s BL-4C és az 1020 mAh-s BL-5C az eBay-ről rendelve szállítási költséggel együtt is kijön 2, azaz kettő Fontból, ami nem több 650 Forintnál! A gyári 1200 mAh-s akkumulátor mellé tehát fillérekért lehet tartalékot beszerezni.

A BL-4C méretei: 53.30 x 34.05 x 4.60 mm
A BL-5C méretei: 53.05 x 33.84 x 5.62 mm
Puxi gyári méret: 53.30 x 33.90 x 5.60 mm

Az előző kettő katalógus-adat, utóbbi saját mérés, tolómérővel vettem le a saját Puxim akksijáról. Szóval a Nokia BL-4C, BL-5C és BR-5C-vel kompatibilis akkumulátorok is szabadon használhatók a PX-2R-hez, így nem csak a legolcsóbb készülék, de a tápellátása is filléres kérdés.
Stalki Creative Commons License 2009.12.13 0 0 230
Azért valaki "végfelhasználó" tudna egy két szót mondani a TYT- csudarádióról, tudtommal még nem fedezték fel a tökéletes rádiót. Előre is köszönöm!
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.12.11 0 0 229
Köszi a csemegét!
Előzmény: robika1001 (227)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.12.11 0 0 228
Az öntapadós ablak szigetelő. Én a siófoki obiban vettem, 600Ft/10m. Van a tacskóban is a háztartási cuccok környékén.
Előzmény: Skodri84 (225)
robika1001 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 227
service-manual_wouxun_kguvd1

Ha valakinek még nincs meg és szüksége lenne rá

service-manual_wouxun_kguvd1

ha már fent van valahol vagy itt volt akkor elnézést
Üdv minden kinek
Robi
robika1001 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 226
Skodri84
Öntapadós ajtó ablak Tömítő szivacs vagy mi a szösz . Kis tekercsben akár Tescoban is meg veheted.
Előzmény: Skodri84 (225)
Skodri84 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 225
És az a szalag, vagy szivacs, vagy paszta, vagy nemudom micsoda mi és hol kapható? Ez lenne a lényeg:)
Előzmény: CB Tornádó Laci (224)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.12.09 0 0 224
audiotuning! oldalra fölkerült a PX-777. Néhány apró fogással igazán szép hangja lett, előre nem is gondoltam volna.

CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.12.09 0 0 223
Sajnos egyenlőre sehogy. Nem kívülről állítható. Egy feszültség komparátor működik benne, ami az AGC jelet méri és az alapján rajzolja a pálcikákat. Az elv nem is lenne rossz, csak a logaritmizálást felejtették ki. Persze "meg lehetne támadni" a vevő IC -ről kimenő jelet és egy plusz panellel korrigálni a "rajzolás előtt" de ez nem kis mutatvány, nem intézhető el a dolog egy csavarhúzó mozdulattal, mint a löketállítás.
Előzmény: KoAn (221)
CTW-609 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 222
Köszönöm szépen a segitséget mindenkinek a progizáshoz adott tanácsokat végre sikerült!

Üdv:Zoli
Előzmény: Deske76 (215)
KoAn Creative Commons License 2009.12.09 0 0 221
Wouxun kg-uvd1p -nél hogy lehetne a térerő indikátorból S mérőhöz hasonlót csinálni? :)
Előzmény: CB Tornádó Laci (219)
KoAn Creative Commons License 2009.12.09 0 0 220
Amit korábban ide belinkeltem px-888 tuningot, nyugodtan felhasználhatod a részletesebb leíráshoz.
Vagy ha gondolod, akkor csak odalinkelsz.
Előzmény: CB Tornádó Laci (219)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.12.09 0 0 219
Az oldalamon belül indítottam egy audiotuning portált, amire sorban pakolgatom fel az oldalon föntlévő rádiók okosságait.

Hallottam a papagájon, hogy valaki küzd a PX-888 dobozhangjával, ez volt az apropó. Továbbá aki gyakorlat nélkül szed szét valamit, az jó eséllyel a CTCSS szintet és a vivőfrekit fogja elcsavargatni, véletlenül sem a löketet jó irányba.

A sikeres tuningoláshoz és a minél szebb hangzáshoz igyekszek segítséget nyújtani vele. Akinek van valami privát tuningja amit szívesen megosztana másokkal, az küldje el nekem, fölteszem az oldalra.

www.cbradio.extra.hu/audiotuning
Deske76 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 218
Szeva. Igen ott a pont, ezt tényleg lehagytam, pedig a fejemben volt, hogy azt is le kell írjam :D. Köszönöm, hogy résen voltál.
Mondjuk engem az zavar, hogy néha igencsak elfelejti megtalálni a program a rádiót, de a reset után megint megy.
Előzmény: robika1001 (216)
Deske76 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 217
Szeva. Igen ott a pont, ezt tényleg lehagytam, pedig a fejemben volt, hogy azt is le kell írjam :D
Mondjuk engem az zavar, hogy néha igencsak elfelejti megtalálni a program a rádiót, de a reset után megint megy.
Előzmény: robika1001 (216)
robika1001 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 216
Deske76
USB Kábel !!!!

Fontos és kimaradt információ . Az usb kábelek egy virtuális com portot használ sokan ezen hasalnak el sajnos .
a Kábel feltevésese után sajátgép hárdver ezeközök com portoknál meg kel nézni milyen port számot kapott .

pl ha van Bluetooth vagy egyéb baromsága gépen előszeretettel van sok com port használva és lehet hogy az első négy már foglat és pl 18 adikra rakja a kábelt .

tehát át kel állítani a com port sorszámát olyanra mait a Wouxun program még lekezel
PL 4. ha ez meg van program újra indít prort választás aszt lehet olvasni ;)
Üdv Robi
Előzmény: Deske76 (215)
Deske76 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 215
Szia. Először csak a meghajtó progit töltsd fel, de még ne dugd be az usb-t.
Mikor feltelepült a progi, mehet a kábel bedugása, ez automatikusan felismer mindent, telepíti. Dugd be a rádióba a csatlakozókat, majd kapcsold be a rádiót, indítsd el a rádió programját. Mikor az elindult, rákérdez, hogy melyik com-porton éri el a rádiót, ez általában a 4 (ez a virtuális com-port, amit rendelt az USB-hez), ha ez megvan nyomj OK-t, és indíts egy lekérdezést (egy piros nyíl mutat a rádió felől a gépre), ha ott kapsz egy ablakot amint csatorna számok, és frekvencia adatok vannak, akkor minden rendben. Ha beleírsz egy értéket, elnevezheted, ctcss/dcs kódót adhatsz neki, szelektív hívást, stb. Majd rányomsz a gépről a rádióba lévő ikonra (kábel ikon melletti)
akkor a rádióba bekerül az infó (ne ijedj meg, a rádió ki és be kapcsol magtól)
Ezután csinálj egy újabb lekérdezést, hogy helyesen került bele az adat.

Tulajdon képen csak összedugod, telepíted és mennie kell.

Remélem valamennyire segítettem.
Előzmény: CTW-609 (213)
vbandit Creative Commons License 2009.12.07 0 0 214
igen ,2 db ot kaphattam volna ilyen áron,ha jó helyen veszem:ebay.
De sajnos nem én vettem,hanem kaptam:(
így meg nehéz variálni...
Előzmény: spapda (212)
CTW-609 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 213
Sziasztok!!!

Tudna nekem segiteni valaki, hiába probálom felprogizni a rádiómat de nem akar öszejönni sehogysem, wouxun kg-uvd1p-röl van szó és a hozzávaló USB-és progizókábelröl. Letöltöttem a szoftvert meg az USB drivert de nem tudom megoldani mert nem kapcsolodik sehogysem össze sajna. Nem tudom mit szurok el vele ha tudtok tanácsot adni azt megköszöném.

Üdv:Zoli
spapda Creative Commons License 2009.12.07 0 0 212
Viszont a Twintalker szett boltban 20 rugó fölött van, így, nulla kilométeresen egy jobb Puxi/Wuxi árát el lehet érte kérni aproneten vagy vaterán.
Előzmény: vbandit (211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!