Keresés

Részletes keresés

nddori Creative Commons License 2010.06.05 0 0 7368
Nálunk még mindig borongós az idő (Dél-Alföld), remélem délutánra már kisüt a nap!
Itt még nincs száraz széna....
Előzmény: törpecser (7367)
törpecser Creative Commons License 2010.06.05 0 0 7367

Sziasztok!

Szia Attila,  tudod a sok X  alatt az emberre ragad ez-az, nekem bevált a szúnyogok ellen ez a két dolog.. kop..kop..

Isssti84 írtad, vannak törpecserjeid. Kitől származnak? Tennél fel képet róluk?

(egyébként nálam is előfordul néha egy-egy méregzsák)))

 

Sikerült már valakinek száraz lucernaszénát betakarítani az idén??

Előzmény: SÁRVÁRI ATTILA (7320)
Texas Chris Creative Commons License 2010.06.05 0 0 7366
Bocsika srácok, az előző a Kanáris topikba ment volna, csak eltévedtek.
A nyulak jól vannak, a nagy viharok kárt nem tettek bennük.
Ilyen időjárás mellett a széna betakarítással nem tudom, hogy mi lesz. Talán most jó idő lesz és nem fog elázni. Zöldet etetek, imádják és két pofára zabálják.
Texas Chris Creative Commons License 2010.06.05 0 0 7365
Szép reggelt mindenkinek.

Kisütött a nap, talán szép időnk lesz!
A 2. számú párnál ma reggelre kikelt két fióka és még van egy tojás.
Az első számú párnál van már két tojás.
Újra nagy izgalomban vagyok.
Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.05 0 0 7364
Szép reggelt mindenkinek!Talán már ma látjuk egy picit a napot!!!

Karibaba merre vagy???Régóta nem írtál!!!Hol vannak a szép képek??Hiányolom őket!
Isssti84 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 7363
Szia!
Nekem az egyik törpecser anyám ilyen, de csak akkor ha ivarzik vagy a vemhesség vége felé jár, nem lehet hozzá olyankor benyúlni mert foggal és lábbakkal jön előre, sokszor véresen fejezem be az etetést! :)
Előzmény: Rencsa-baba (7360)
nddori Creative Commons License 2010.06.04 0 0 7362
De el van csendesedve mindenki!
Van egy eladó óriás kosorrú anya nyuszim. Vadas színű februárban múlt 1 éves, kétszer fialt, szépen felnevelte mindkét almot. Kondorosi kiállításon kiállításgyőztes lett. Színváltás (vadasat már nem tenyésztek), de elsősorban helyhiány miatt eladó. Csak jó helyre, ahol tenyésztés mellett/helyett simogatják is! Nagyon barátságos, nyugodt, szelíd nyuszi.
Gupppy Creative Commons License 2010.06.04 0 0 7361
Az nem jó... Sok türelem..én ilyenkor nem engedek oda senkit, csak én nyúlok be és minden alkalommal kap egy pici fonomságot... Egy idő után rájön, hogy ha benyúlok az finit jelent... De volt olyan nyulam is ami itt született nálam és alapból bolond volt...Semmit nem lehetett vele csinálni. Nem egyformák, ahogy mi sem emberek...
Előzmény: Rencsa-baba (7360)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.06.04 0 0 7360
Hát gyerekek.Amit most hoztam uj nyulat.A törpe tiszta dili,nem tudom hogy azért mert uj helyen van vagy alapból is ilyen volt.De nem lehet benyulni mert támad,neki ugrik a kezünknek.A kutyám is tök meglepődött,mert ő nincs ahoz hozzászokva hogy megtámadja a nyul...:D Remélem leszokik róla,mert még megfogni se lehet...

Ja nekem nincs bajom az oltásokkal.Meg a nyulakkal se.Nálam mixoval voltak oltva,de már több mint 2 hónapja.
tooommm0013 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 7359
Írok majd, de most a telepítés közepén vagyok és a levelezésemet még nem raktam vissza. Reggel elolvastam, de ott lett vége a gépnek. De a fontosabb dolgokról van mentés, majd pakolom vissza és ott a címlista is.
Előzmény: kavarnyik (7355)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 7358

A mixovac-ot hűteni kell. A másikat nem tudom. De erre nagyon érzékenyek. És ha a doki a táskájában vitte hűtés nélkül akkor az már csak egy rakás sz@rt ér.

Nekem mikor veszem úgy adják ide a patikában, hogy hol a hűtőtasak és a jég. Persze meg nem fagyhat. Volt akinél nem volt és adtak neki a fagyasztóbol zacsiban jeget. Mondjuk aki kapott az állatorvos volt és jó volt a kapcsolatuk. Azt mondták 5 percig se melengessem.

Akár ez is lehet a hiba oka. Nálam oltott nyúllal nincs gond, pedig lehetne, mert este már eteni sem tudok a szúnyogoktól. És van is honnan hozni a bajt, mert tőlem 100-200 méterre már vadnyulak, erdő, pockok stb. Mert nem a szúnyoggal van baj, hanem a fertőzött szúnyoggal.

Előzmény: nddori (7357)
nddori Creative Commons License 2010.06.04 0 0 7357
Ha már beteg a nyúl, nem szabad oltani, mert ez nem ellenanyag, hanem gyengített vírus, tehát a beteg nyúlnál az oltással csak rátromfoltál a betegségre, ezért pusztult el másnap.
Szerintem oltani mindenképp kell. Én azt gondolom, ha tényleg jó oltást kaptak a nyulak és időben lett ismételve (nem volt lejárva, jó helyre lett beadva, volt ideje kialakulni az ellenanyagnak), akkor jónak kellene lennie. Viszont ha minden oké volt ezzel, akkor még arra tudok gondolni, hogy a pestorin egy gyengébb anyag, mint a mixovac (azt hiszem abban más formában van a vírus) meg ugye az csak fél évig véd a mixotól és mivel most iszonyat sok szúnyog van, így lehet kevés volt... A mixovacot jobbnak tartom. Nekem még nem volt ilyen problémám.
Előzmény: kavarnyik (7355)
guska13 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 7356
húha,most ezzel az oltásüggyel megijesztettetek,nemsokára,1 hét mulva kellene(6 hetesen)oltatnom a pöttömöket,most akkor oltassam őket,vagy ne?Nálam mindenki(kutya-macska-nyúl oltva van....csak az emberek nem)eddig nem volt bibi
kavarnyik Creative Commons License 2010.06.04 0 0 7355
Igen. Végül beadattam nekik még egy adag myxovac-ot is. De azt hiszem ami megmaradt, e nélkül is megmaradt volna. Volt egy gyönyörű német óriás (nem Lujza) aki a myxovac utáni nap dobta fel a talpát, pedig ő nem is nézet ki nagyon rosszul. A kaliforniai anyámnak pl. vérzett a szemhéjja. Nagyon sajnáltam.
Előzmény: nddori (7353)
nddori Creative Commons License 2010.06.04 0 0 7354
Sajnálom a nyuszikat. Amit vittetek tőlem német keveréket, neki vannak most tesói, 2 hét múlva elvihetőek (német óriás keverékek). A fekete kosorrú is odavan? :(
Előzmény: nddori (7353)
nddori Creative Commons License 2010.06.04 0 0 7353
Szia!
Azt szeretném kérdezni, hogy mondtad, hogy pestorinnal voltak beoltva és mégis moxosok lettek. Ismételtétek az oltást 4 héten belül??
Ezt jó lenne tudni, sokat segítene, mert nekem is van nyulam, ami ezzel lett beoltva... (ne haragudj, ha esetleg már írtad, csak nem volt időm visszaolvasni)
Előzmény: kavarnyik (7343)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.04 0 0 7352
Most olvasgatom a neten a kizáródott sérv tüneteit,persze embereknél,de gondolom ez az állatokra is úgy vonatkozik.Sajna nem lett volna esélye életben maradni,hacsak előbb észre nem veszem.De nem volt vele semmi gond,ez tegnap reggeltől ma reggelig zajlott.
Előzmény: Gupppy (7351)
Gupppy Creative Commons License 2010.06.04 0 0 7351
Szegény! Nagyon szenvedhetett, viszont azért legalább tudod, hogy egy ronda sérv és nem valami egyébb nyavaja....
Előzmény: Purcsimanó (7350)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.04 0 0 7350
Nem hagyott nyugodni a dolog,felbontottam nyuszit és megnéztem mi volt az a gombóc a hasán.A hasfalán volt egy kb 5 forintos nagyságú lyuk és azon keresztül a bele ki volt türemkedve a bőre alá.A kitüremkedés pedig tele volt majdnem fekete büdös vérrel.Gondolom ez elfertőződött,vagy nem is volt rendes bélműködése.....Még szerencse,hogy a kicsik már 5 hetesek.
Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.04 0 0 7349
Ma reggelre elpusztult az anya nyulam!:((((
Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.04 0 0 7348
Még szép,hogy elmúlt a depije amikor egy ilyen tündéri kislány idomítja!Nagyon aranyosak!
Előzmény: Gupppy (7341)
kavarnyik Creative Commons License 2010.06.03 0 0 7347
Köszi! És ahogy behajol a kertészkedő tatyómba, olyan mint Mary Poppins, mikor az állólámpáját keresi:))
Előzmény: Gupppy (7346)
Gupppy Creative Commons License 2010.06.03 0 0 7346
Hát ez a gyerkőc abban a nagy papucsban..:DD Tündéri!!:)
Előzmény: kavarnyik (7343)
kavarnyik Creative Commons License 2010.06.03 0 0 7345
És a gyereknapi képek
Ikresjutka Creative Commons License 2010.06.03 0 0 7344
Szia. Igen 17-et szült a mult hónapban az óriás belga nyulam, de sajnos egy sem maradt meg, reggelre mind megdöglött. volt köztük olyan is, amelyik nem volt rendesen kifejlődve. elnyomták egymást. Előtte mindig 7-8-at szült. reméljük jövő héten ujra szülni fog és tartja a formáját.
Előzmény: Gupppy (7341)
kavarnyik Creative Commons License 2010.06.03 0 0 7343
Szervusz!
Nagyon köszönöm együttérzésed. 1anyámmaradt amit Tomtól vettem. Most úgy néz ki vége a kálváriánknak. Épp csak nincs mit fedeztetni. Azt hiszem beszerzőkőrútra kell mennem. Pedig már épp olyan volt az állomány, aminél úgy gondoltam megpihenhetek. Itt van kép a megmaradt kicsikről. Van még egy alom idebent. 1 hónaposak, az anyjuk mindnek odavan. És egy kis gyereknap:) Vigadjunk is kicsit:) Ti hogy vagytok?Asszonykád és a pici jól vannak?
Előzmény: Texas Chris (7181)
kavarnyik Creative Commons License 2010.06.03 0 0 7342
Szia!
Mekkorák?
Előzmény: förike (7335)
Gupppy Creative Commons License 2010.06.03 0 0 7341
17????:o Én meg aggódtam, hogy a törpéimnél sok lesz a 6........ Ma kiraktam a teraszra az elhanyagolt nyuszi lányt...Úgy látszik a depije elmúlt.:)
Előzmény: Ikresjutka (7340)
Ikresjutka Creative Commons License 2010.06.03 0 0 7340
Sziasztok!Ma végre a sok elpusztult kisnyuszi után születtek és és élnek a képen látható kaliforniai anyától és lepketarka apától. /Egyenlőre nem tudom mennyi lett, nem akarok belenyulni a fészekbe/ Mivel ő is első szülős volt azt hittem ugy járok mint a másik kettővel, amit előzőleg irtam /későn tépkedték magukat és elpusztultak a kicsik/, vagy mint a harmadik aki 17-et szült.
Szép hatalmas szőrkupacot pakolt már tegnap, ma még halmozta és szépen hullmzik a fészek, még egyet sem rakott ki, remélem nem is fog. A másik kettő is kapott még egy esély, azoknak a jövő héten kell szülniük, meg a 17-es is.


Gupppy Creative Commons License 2010.06.03 0 0 7339
Szegény! Inkább akkor vágjátok le, hogy ne szenvedjen...
Előzmény: Purcsimanó (7338)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!