Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Szipolykaa Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73040

Neeeeeem, Kardánpierr, a rinocérosz én voltam :-D

Meg jaja, a férjem is, most, hogy mondod... Neki se tűnt fel.

 

Hallod, ez a hardveres biztonságiöv-csat nagyon durva!!!!

Előzmény: Pierr_Kardán (73032)
MZ/Y Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73039

Ebben az esetben teljesen jogos az olvtársnő álláspontja. Úgy sejtem, az autó ára "sérülésmentes" kategória volt és így már nem ok. Az, hogy az eladó próbált maszatolni, eltitkolni, az külön rossz pont.

 

Egyébként ezt a nem tesszük el-t már írta Becsületesnepper is. Itt, a falunkban is van egy srác, aki vállal fuvart autót venni és vannak kuncsaftjai. Én biztos nem indulnék így el 2000 km-re 1 konkrét autóért.

Előzmény: Draganovic (73014)
MZ/Y Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73038

Még ha lyukas volt is, akkor sem jogos: én nem kértem, hogy összetörjenek. Másrészt jellemzően napokra autó nélkül maradok, ami minimum plusz kényelmetlenség.

 

Nincs kétségem, hogy a jogszabály így szól. Csak éppen sz.r.

Előzmény: timla (73034)
Centi the real Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73037

Talán Ők voltak azok, sajnos 4-5 éve vettem...már nem emlékszem pontosan...

 

http://www.seatbeltextenderpros.com/extender-types/

Előzmény: Centi the real (73036)
Centi the real Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73036

Nekem van ilyenem (pontosabban nem ilyenem, hanem olyan, ami  standard "apa"  >> 60cm standard  állítható biztonsági öv >> standard "anya"). Ez annyiból jobb hogy nálam a széles gyerekülés miatt 3-4 centire oldalra is kellett módosítanom a csat helyét, és ezek az "anya" és"apa" csatok  ugyan olyanok mint az autóba egyébként beszerelt hátsó középső biztonsági öv alkatrészei.

 

Az extra röhej:  eBay-on vettem, de Magyarországról küldték Budapestre.  (csak utólag néztem, hogy tényleg magyar volt az eladó az ebay-on... :-))

Előzmény: timla (73035)
timla Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73035

Gyerekülés miatt szükségem lenne egy ilyen toldóra. (Nagyon mélyen van csat a hátsó ülésben és kényelmetlen bekötni a gyereket, valahogy ki kellene emelni a csatlakozót a gyerekülés mellől.) Van ezeknek a közdaraboknak hivatalos EU forrása? Esetleg egy töréstesztnek is örülnék, mégiscsak a gyerek biztonságáról van szó.

Előzmény: Pierr_Kardán (73032)
timla Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73034

Jogos lenne a kérés, ha a biztosító tudna olyan értékbecslést mutatni ami szerint többet ér a javított autó. Nem tud mutatni, mert nem érhet többet egy balesetes autó mint egy gyári állapotú. Nyilván ha a lyukasra rohad csomagtérajtót cserélték gyári újra, akkor azért más a helyzet.

Előzmény: ac07 (73033)
ac07 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73033

Értéknövelés - nehogy úgy járj, mint a cimbi: a 7 éves Anvesisát megtolták hátulról, szépen lökös csere, fényezés, csomagtartó alját is egyengetni kellett, csomagtérajtó, stb... Most keresi a károkozó biztosítója, hogy fizessen nekik 1x ezer Ft-ot, mert növekedett az autója értéke a beépített új alkatrészekkel. Mondtam neki, hogy éljen ellenkeresettel, hogy érti az avultatást, de akkor neki meg fizessenek mondjuk 200e Ft-ot az autó értékcsökkenéséért, merthogy törött lett.

Előzmény: Centi the real (73031)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73032

a végén már a szervószivattyúja se működött, de rinocérosz Szipoly ezt észre se vette :-o

 

A férjed egy igazi férfi, az igazi férfi nem használ olyan dolgokat, mint pl. guminő, meg szervókormány :-))

 

 

 

Tőlem figyelmeztethet... Mindig be van kötve...

 

Normális ember vezetés közben természetesen bekötve tartja a biztonsági övet, de a társasházunk parkolójában forgolódva zavart, hogy vagy bekötöttem az övet, vagy hisztizett a Fóka. A Fóka ugyanis más jóval alacsonyabb sebességnél kezdett figyelmeztetni az öv bekapcsolására. Az Octi szerencsére toleránsabb :-)

 

Egyébként ennek a figyelmeztetésnek a megkerülésére egész iparág épült, nem csak szoftveresen lehet kikapcsolni a jelzést, ez itt pl. egy hardveres megoldás :-)

 

Előzmény: Szipolykaa (73028)
Centi the real Creative Commons License 2017.02.15 0 1 73031

Baromira nem mindegy, hogy hogyan volt törve az autó.  Nekem volt olyan autóm, amit hátulról megtoltak, de miután egy teherautó volt a tettes, így csak a hátsó ajtót (csomagtérfedelet) kellett cserélni, pedig borzasztóan nézett ki az ajtó  (a lökhárítóhoz hozzá sem ért a teherautó. lassan megtolt.) A hátsó lámpa ugyan eltört, az is cserélve lett, és a lámpa sarka megkaristolta a fényezést, ezért fényezve is lett a bal hátulja, de összességében semmilyen  szerkezeti sérülés nem volt.   A bal oldali ajtót pedig egy amatőr zárfeltörő miatt kellett komplett cserélni, tehát az is cserélve lett..   Így összességében a tíz éves autón inkább értéknövelő tényezők voltak a sérülések javításai...:-))  (más törése sosem volt.)

Mikor eladtam akkor mindenki hümmögött, hogy egy 10 éves autónál más a festékréteg vastagság itt , meg ott...  szánalmas volt.  (voltak fotóim a sérülésekről..) 

Előzmény: Szipolykaa (73029)
Szipolykaa Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73030

Meg is találtam, ráadásul magyarul van:

 

http://bkksz.hu/nagy-veszelyeket-tartogathat-a-balesetes-auto/

 

Szipolykaa Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73029

> de nem tudom mi ez a hű törve volt ne vegyük meg dolog.

 

Nagyon sokfelé olvastam, hogy a javított résznek a biztonsága már nem a régi. Sőt volt egy kísérlet is, két autót ugyanúgy törtek össze (irányított körülmények között), és az egyiket Skoda szervizbe vitték, a másikat sufniba. Mindkét helyen nagyon odatették magukat a fiúk, de a márkaszervizben valami speciális és nagyon drága technológiát használtak, amit a sufnisok megspóroltak. Utána ismét törésteszt, és a különbség ég és föld. Nem márkaszerviz-reklámnak tűnt a beszámoló. Na azóta félek a törött autóktól. Nyilván a városszéli vegyesmárkás kereskedő nem a márkaszervizbe viszi rendbehozatni a totálos járgányt. MAjd lehet, hogy megkeresem neked, hol volt ez a teszt.

Előzmény: Draganovic (73014)
Szipolykaa Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73028

Nekem is Ford Focusom volt az Octi előtt. Az igaz, hogy összességében sokkal több extra van az Octiban (a miénk Style felszereltségű), de egyes területeken a Focus volt a jobb. Pl. a Focusban 3 fokozatban lehetett állítani az elektromos szervókormány rásegítésének az erősségét, az Octiban csak 2 fokozatban lehet.

 

Ööööö... Azt hiszem, nekem egy is elég. A hozzászólásod elolvasásának a pillanatáig nem is tudtam, hogy létezik ilyen lehetőség. A Focusban egészen biztosan nem létezett, valamint a végén már a szervószivattyúja se működött, de rinocérosz Szipoly ezt észre se vette :-o

 

Vagy pl. a Focusban egyszerűen ki lehetett kapcsolni a biztonsági öv be(nem)kötöttségére figyelmeztető hangot, az Octiban ezt csak speciális eszközzel lehet megtenni.

 

Tőlem figyelmeztethet... Mindig be van kötve...

 

Nagyobb baj az, hogy két napja a férjem megy az Octaviával, én nem tudok vele játszani :-) Mindenesetre este az ágyban a használati útmutatókat olvasom... Hamar el is alszom.

Előzmény: Pierr_Kardán (73008)
Szipolykaa Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73027

> Tőlünk nyugatabbra a felszereltség része a szőnyeg, általában szövet, nálunk semmilyen.

 

Nekünk a kereskedő intézte a papírokat (ez nem a rutin része, ára volt), és ennek a csomagnak a része a szőnyeg. Én külön kértem, hogy ne szövet legyen, hanem gumi, mert a szövet egy idő után szörnyen gusztustalanul kopik (és ezen nem segít semmiféle szőnyegmosó vagy slagozás - volt szövetszőnyegünk, utáltam).

Előzmény: BBéci (73007)
skt15 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73026

A bőrt - különösen autóban - az ápolás inkább "tönkreteszi", ezért csak módjával.

Inkább semmit neki, mint puhítani. Repedezik, törik utána.

Előzmény: Draganovic (73022)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73025

Kidobott pamuttrikóval. 

Előzmény: Draganovic (73023)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.15 0 0 73024

Erdal, original lederfett. Kapsz minden márkásabb cipőboltba, vagy 1o éve használom. Alpinista felszereléseket áruló boltba vettem előszőr, itt nálunk, aztán utáttanéztem. 

Szaga nincs. 

Előzmény: Draganovic (73023)
Draganovic Creative Commons License 2017.02.14 0 0 73023

Fél óra múlva mivel törlöd át?

Rendesen beissza nem lehet érezni hogy "ragad" vagy ilyesmi ?

 

Utána járok havonta 2 hetet úgy is itt vagyok sógoréknál ,biztos megtalálom esetleg márkára nem emlékszel?Holnap megyek Magyarba útba esik egy pár központ ,akkor be is ugranék ...

 

Köszi

Előzmény: Törölt nick (73021)
Draganovic Creative Commons License 2017.02.14 0 0 73022

Kényelmes gyors jónak tűnik...kipróbálom...kicsit szkeptikus vagyok mert " csak egy kendő és kész"  kiváncsi vagyok. 

Előzmény: skt15 (73020)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.14 0 0 73021

Bőrbakkancs kezelő zsír, színtelen, van az osztrákoknak egy remek márkájuk, kétévente veszek egy dobozzal. Pléhdoboz van, esőcseppek vannak rajta (kék piros csomagolás). Vízhatlanná teszi a bőrt és lágyitja.

Kicsit felviszek belőle a tenyeremmel, aztán fél óra múlva jól áttőrlöm. Kéthavonta kezelem. 

Az asszony bőrcsizmáit, bőrkanapét is azzal kezelm. 

Előzmény: Draganovic (73019)
skt15 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 73020

Armorall bőrápoló kendő. Nagyon ritkán.

Előzmény: Draganovic (73019)
Draganovic Creative Commons License 2017.02.14 0 0 73019

Sziasztok van valakinek bevállt bőrápolója ,gondolok itt bőrkormány,bőrülés ápolására....

 

Ha igen mi az és hogyan használja és egy évben hányszor ?

 

Köszi.

lobelt77 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 73018

Köszi!

Előzmény: Draganovic (73015)
MZ/Y Creative Commons License 2017.02.14 0 0 73017

Kösz! Azt hittem, itthon vetted és arra lettem volna kíváncsi, egy ilyen fiatal és keveset futott mennyivel olcsóbb, mint az új a közel 20 %-os kedvezménnyel (ha még él). Most nem derül ki. :)

Előzmény: Szipolykaa (72985)
Draganovic Creative Commons License 2017.02.14 0 0 73016

Simán egy konszern WV.

Előzmény: BBéci (73012)
Draganovic Creative Commons License 2017.02.14 0 0 73015

Nekem ilyen volt ,megnézni nem tudom mert az autót már eladtam.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=142829796&t=9029418&openwith=1

 

két féle van úgy hogy nem nehéz ha nem ilyen akkor a másik lesz az :)

Előzmény: lobelt77 (73013)
Draganovic Creative Commons License 2017.02.14 0 0 73014

Ha csak az autó" héja " volt törve akkor azzal semmi gáz sőt többe kéne hogy kerüljön mert minden újra lett cserélve fényezve és fiatalabb mint az autó többi része :)

 

Huzatópad az más kérdés....de nem tudom mi ez a hű törve volt ne vegyük meg dolog.

 

Én anno az OCTim bal teljes oldalát lezúztam lámpa sárvédő két ajtó berobbant szélvédő első oldalsók hátsósárvédő szóval milliós kár,de csak a karosszéria sérült ,volt cascó szépen gyári elemek megrendel lefényez szakszervízben szervízben,jobb mint új korában.

 

Ha az ütközés viszont eléri a motor környékét ott azért már sokmindent lehet szarul pótolni ,foltozni az azért más.

 

Utána kell ilyenkor járni simán lehet jó vétel törés után helyrehozott autó is.

 

Manapság már sok lehetőség van,ügyfélkapu,autoDNA 2000-3000 ft -ért le lehet kérdezni alőéletet. 

Előzmény: Szipolykaa (73005)
lobelt77 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 73013

Kösz,most már világos! Ha neked van ilyened,megnéznéd a méreteket,hogy ugyan ez-e?

Előzmény: Draganovic (72998)
BBéci Creative Commons License 2017.02.14 0 0 73012

 Azt reméltem, itt a topikban kapok ötleteket, hol érdemes szervizeltetni az autót. Bár 1991-óta Passatos vagyok, gondolom ugyanoda is mehetek, ahová eddig.

Előzmény: Pierr_Kardán (73011)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.02.14 0 0 73011

(Ja, és a Focus legnagyobb extrájáról nem is beszéltem, ez pedig nem más, mint az ESS Motors Bagoly Zolival. A gari lejártától hozzájuk hordtam a Fókát, ők mindent meg tudtak rajta csinálni. El sem tudom képzelni, hogy az Octihoz hol találok majd ilyen hozzáértő szervizeseket.)

Előzmény: Pierr_Kardán (73008)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!