Keresés

Részletes keresés

tűz_tér Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15478
Ez a korrekt egyszerű módszer, dT és tömegáram. Igazából arra vagyok kiváncsi, tömegáramot hogy tudsz mérni, illetve honnan ismered a szivattyúd szállítását?
Előzmény: micimacho (15464)
djetta Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15477
Sziasztok!

Hol lehet Budapesten 120-as pillangószelepet venni?

Eddig csak a makói cégnél találtam, de kicsit messzi vannak:)

A neten nem találok semmit.

Tudom, hogy már volt róla szó, de eddig ilyen kicsiben nem találtam sehol.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15473
Az előző kandallóm valami obi-s gagyi volt, azon is volt alsó fatároló de a primerlevegő -lyukon kipotyogó parázs pont abba hullott bele. Életveszélyes és így gyárthatják,árulhatják.......
Előzmény: kutyala (15466)
dpek Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15472
Közvetlen a kályha kilépési pontnál füstcsőbe belógatott digitális hőmérővel.
Mértem a 3 méterrel feljebb lévő tisztító nyílásnál is, gyors áramlásnál kb. 10 fokot, lassúnál meg 20 fokot csökken.
Előzmény: micimacho (15463)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15471
Üdv!
Ha választanod kell mindenképp külön hamuzós kályhát válassz. Nem kell a hamuzás miatt az egész ajtót szélesre nyitnod és a felszálló hamuval vergődni. Nem is értem miért gyártanak olyan kandallót ami nem külön hamuzható.
Előzmény: Tipcsok (15459)
kutyala Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15470
"vegyes tisztított, szárított" érdekes.

én mondjuk azt nem látom teljesen világosan, hogy egy jó száraz fahasábnál mitől tömörebb a brikett. azért az szépen lassan, sokáig nő, és ha van köze a sűrűséghez a dolognak, adott méretű fa nem (sokkal) könnyebb, mint uolyan méretű brikett, nem?
Előzmény: kfhboglár (15469)
kfhboglár Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15469
Ennek:
Alapanyag: vegyes tisztított, szárított fa fűrészpor
Hossz: 25-26,5 cm
Vastagság: 9 cm, lyukkal a közepén
Fűtőérték: 18,7 MJ/kg
Súly: 2 kg/db
Csomagolás: 10 kg/csomag fóliában - 1 t/raklap pántolva
Előzmény: moonshadow (15452)
vackor11 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15468
Kedves micimacho!

A hókuszpókuszban teljesen igazad van, és talán tényleg valami újdonságot találtunk ki, ha nem is fel:o). Habár szabadalmi ügyvivőnél megfordult már, az ott hallottak alapján nem védettem le, sőt, úgy döntöttem nem is fogom levédetni. Nekem csak egy célom van, ne tudja valami multi lenyúlni ezt is. Habár nem tudom, le akarnák-e, nem nagy durranás, és élőmunka az biztosan sok van vele, tömegkályhát nem lehet gyártósoron fosni:o) Szóval csak kicsit várunk, mérünk még, hogyan bírja a folyamatos használatot, aztán kitaláljuk, mi legyen a sorsa. De mindenképpen szeretnénk valahogyan közzétenni.

"Valószínűleg radiátorral nem tudna hatékonyan működni a rendszer a jóval nagyobb dt miatt.
"
Egy szeptember óta működő változat 10 radiátort fűt, arról is csinált dpek egy gyors mérést:
http://tomegkalyha.hu/csolnok.htm
bár akkor még nem volt telesen befejezve, látható, hogy az előző változathoz képest jelentősen sikerült a teljesítményt megnövelnünk. A tulajdonos eddig egy napra kapcsolta be a gázkazánját, de akkor sem azért, mert ez nem lett volna elég.
Kicsit meglepőnek tartom, tekintve a még így is viszonylag alacsony teljesítményt, ezért hamarosan dpek újból megméri.

üdv:
v11
Előzmény: HegyenVolgyon (15408)
kutyala Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15467
azt sajna nem, de annak idején én is erre a következtetésre jutottam. ez egy homályos folt a piacon.

azt hiszem a mullit.hu volt a legkerekebb, amit találtam, de ők is messze vannak az elvárásaidtól. mondjuk ők nagyker, de ajánlott kiskerárat írhatnának...
Előzmény: Notes (15462)
kutyala Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15466
én először azt hittem, hogy nem fogom használni a fatárolót, aztán rá kellett jönnöm, hogy ott a következő adag, amíg az előző ég, csecsén szárad (keresztülhúz rajta órákon keresztül a levegő).

az, hogy a külsejére ráesik a hó, sokat nem zavar, csak be kell vinni időben, hogy leszáradjon róla.
Előzmény: Notes (15461)
micimacho Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15465
Ha jól méretezett a kémény, akkor még meleg állapotban se jön be a forró levegő. Pont az egyik gyors tűztér lehűtési mód az ajtó megnyitása, amikor is a sok meleg a kéményen pillanatok alatt távozik.

ha nyitásra mégis befele jön BÁRMI is, akkor valaminek nagyobb a huzata a lakásban, mint a kéményednek.

Én hamuzáskor a nyílás szélére rakom a vödröt, mert így a felkavart hamu is MIND a kémény felé távozik, akkora a huzata hidegen is. (200as acél)

Szóval valami a lakásban nagyon húzhat ... ablak, szagelszívó (konyhai, fürdő) vagy kicsi a kémény-keresztmetszet.
Előzmény: jtx (15432)
micimacho Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15464
Kandallóból előremenő és visszatérő dTből integrálom ki (2 perces időközzel mérve és ismerve a szivattyú tömegáramát), és tudott, hogy a vízre és sugárzásra menő teljesítmény kb 60-40%. A többi adja magát.
Előzmény: tűz_tér (15422)
micimacho Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15463

Köszönöm a magyarázatot.

A füst hőmérsékeltét hol és hogyan méred? kályha kilépési pont, vagy kémény vége,

felületi mérés vagy belógatott érzékelővel?

Előzmény: dpek (15414)
Notes Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15462
Végignéztem több mint 40 kandallós honlapot. Le vagyok sújtva. Tudom, hogy nem ide tartozik, de sokuk még az alapvető HTML normákkal sincs köszönő viszonyban, de a jobbakon sem találtam meg azt amit kerestem:
tűzterek felsorolása
- kép
- műszaki jellemzők rendesen leírva
- ár feltüntetve

Legalább fentiek alapján végezhető szűrés, keresés.

Tud valaki egy normális oldalt ahol ez működik?
Notes Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15461
Még a szárítás céljából szakszerűen tárolt fa nedvességtartalma sem egyenletesen csökken az idő függvényében. Először nagyot zuhan, aztán szép lassan ereszkedik, és bizony a párás őszi, téli hónapok alatt újra megemelkedik(!) egy kicsit. De amit Te említettél, hogy havas, vizes az egy külön kategória. Nem tűnik alkalmasnak jó hatásfokú fűtéshez.
Előzmény: Ben__ (15458)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15460
A tűztérből ki kell lapátolnod, mert annak általában alja van, a külön nílásból meg vagy kihúzod a hamutálcát, vagy magát a hamut húzod ki valami alkalmatosságba.
Szerintem.
Előzmény: Tipcsok (15459)
Tipcsok Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15459
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy mi az előnye és hátránya a kétféle hamuzási módnak?
1)külön hamuzófiók
2)tűztérből

És az mit jelent hogy rejtett hamuzás?

Köszönöm!
Ben__ Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15458
Sziasztok!

Kénytelen voltam rendelni fát,mert elfogyott amit nyáron rendeltem -tudom,hogy télen nem a legjobb...Elvileg (!) 2-3 éve vágták,de a külsejük tiszta hó,nedves,a színük is más.A fűtőértéke (ha igaz a 2-3 év) lehet ettől még jó?Olvastam valahol,hogy ilyenkor csak a fa külső része nedvesedik át.
Vezo228 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15457

Én azt tartom, hogy óriási különbség van (lehet) a brkiettek között.

 

Volt szerencsém klasszikusan jónak mondhatóhoz (magas fűtőérték, kevés hamu, stb), meg volt olyanhoz is, ami éppen csak elégett, egy halom fekete színű, koromszerű kupac maradta helyén és gyanta illata volt kicsomagolva, amit persze az áruházban nem tudsz leellenőrizni.

 

Talán ezért is kell a csomagolás!?

 

:)

Előzmény: F.Nikolett (15444)
ceiwab Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15456
http://www.baranyasolar.hu/node/23
ceiwab Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15455
fafajták fűtőérték összehasonlítása:
http://www.baranyasolar.hu/node/23
ragusa. Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15453

Sziasztok.

 Csak ritkan irok de mindig olvasom a beirasokat , ami ram vonatkozik, es mindig tanulok.

oőz ota nekem is van SK epitesu kandallom. Nem mertem meg hogy mettol meddig mennyit ''fogyaszt'' de hogy melegebb van tole mint a gaztol az tuti.

Az elmenyrol nem beszelek)))Ezt mar kitargyaltatok))

 Nikolett beirasat olvasva ,,-szinte teljesen hasonlo a helyzetunk.

 Csak ugy ''parasztosan''  szamolok..))))

 HA! kb 200ezer  a gaz egy szezonban ..  mert annyi nekunk is kb.. es nincs HOHH melegunk.((

Ezert a penzert kb HAROM!!! teherauto fat tudok venni... betarolni.

--ittMiskolc kornyeken.

Na csak azt ne mondja valaki hogy ennyi nem eleg szerintem sok is ..

 Lehet hogy van cafolat ,meg sok kulon valtozat... de tudomanyosan nem tudom kiszamolni csak ugy  gyalogosan globalisan .

 Egy pluto nevu alitolag  orosz  tuzterem van ,akciosan vettuk 90 ezer ft-eert. Maximalisan elegedett vagyok vele.

 pillangoszeleppel ellatva --EZNAGYON HASZNOS

 csak egyszer egy heten hamuzok, akkor  is egy kis ciposdoboznyi hamu a van.

 a tuzrakas igy megy ... ket oldalra ket-ket vastag hasabot teszek,kozepen a szokasos sorrend vekonypapir vastag papir vekonyfa vastag fa  es a vegen meg hatulra teszek egy ket  vastag hasabot nyitva minden szellozo ...begyujtom   es hagy szoljon . szinte pillanatok alatt tombol.

 

 van amikor lusta vagyok aprofat intezni akkor a begyujtashoz NAGYON ! jo a nyultapformaju fagarnulatum egy kis papirral....

 

 Amikor elerte azt a fazist hogy mar nem fustol akkor mindent elzarok, es orakon at JOL adja a meleget,IZZIK, kozben nem kell nyitogatni rarakosgatni,

 amikor  majdnem leegett kinyitom a pillangot  es az uveges ajtot ez utobbit csak resnyire!! ez ido alatt a egesmellektermek gaz utat talal maganak a kemeny felé es SEMMI budos nem jon be a lakasba .

megint megrakom  es ujbol ugyanaz jatszodik le.

 naponta kb ket  puposan rakott bananos doboz fa fogy el.A nemhamuzasnak az az elonye hogy nem alszik ki a tuz es reggel mindig van parazs.

 az uveget a sajat hamujaval tisztitom vizes ujsagpapirral.INGYEN !!)))

 ez is jol mukodik.

 

 

 Ezeket azert irtam le ha van kezdo,  es ideteved jotanacsokert,  akkor ne riadjon el attol hogy nagyon misztikus dolog a kandallozas

 .. egyszeru JO dolog en imadom .

 innen a netrol epitettuk

 

 a segito szakinak utolag is koszonet !!

 

Előzmény: F.Nikolett (15440)
moonshadow Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15452
A német brikett 19,8 MJ/kg, a fabrikett meg a 16 MJ/kg körül van szvsz.  
Előzmény: Törölt nick (15438)
jtx Creative Commons License 2010.01.07 0 0 15451
Aha. Köszönöm :)
Előzmény: gmkiev (15434)
kfhboglár Creative Commons License 2010.01.07 0 0 15450
A fűtőértéke asszem a barnaszén alatt van valamivel. Amikor ég, teljesen levett primer levegőnél is nagy lángokkal ég. Hurkákra nyílik széjjel, tágul. Hamuja valóban épp hogy van. Egyébként nem mindegy, hogy az ember milyen fajtát vesz. Ezek is különböző fából, fa összetételekben kapható. Van szalmabrikett is. Ezek a rövid, morzsalékos fajtájúak nem a legjobbak. A zacskós kiszerelést sem tartom praktikusnak. Itt egy vákumszerű fóliában van 5x2 kiló. Csak egymásra rakod, nagyon kis helyet foglal, semmi dolog vele, tiszta. Nekem ingyen fám van, azért inkább azzal fűtök. Ez inkább "kényelmeseknek" való, vagy lakásokba. Ahol csöpp udvar, csöpp tárolóval. (úgy tudom a brikett készítés alkalmával valamilyen szárítón is átmegy az alapanyag)
Előzmény: Törölt nick (15438)
tűz_tér Creative Commons License 2010.01.07 0 0 15449
Ha van visszatérő korlátozás (ami egyébként sem elvetendő) az nagyban árnyalja ezt a képet.
Előzmény: Athes (15448)
Athes Creative Commons License 2010.01.07 0 0 15448
Igen, csak a nagy huzatnál a hatásfok jelentősen csökken, ha valaki pl. puffert fűt, akkor "megsütheti" az automata huzatszabályzót. :( (Legalábbis nem lesz valami jó hatásfoka, ha 80-90 foknál zár csak el a primer légbeeresztő, ami lazán 4-6 óra tüzelést jelent nálam.)
Előzmény: tűz_tér (15447)
tűz_tér Creative Commons License 2010.01.07 0 0 15447
El, de legalább hamar feltolja az előremenőt üzemi hőfokra. Ezért teszik a kazánokra az automata huzatszabályzót, ami az előremenőre szabályoz.
Jó hír, hogy létezik kandallóra is :)
Előzmény: Athes (15446)
Athes Creative Commons License 2010.01.07 0 0 15446
Szerinted elképzelhető, hogy egy 20kW-os betét rövid ideig (fél óra) 40-50kW-ot nyomjon? Ha meglesz az új betétem, tuti rakok a vízoldalra hőmennyiség mérőt.
Előzmény: tűz_tér (15443)
tűz_tér Creative Commons License 2010.01.07 0 0 15445
Tavaly sokat tüzeltem brikettel, de nem tudtam megbarátkozni vele. A kandalló az fatüzelésű, nem brikett-tüzelésű :)

A nedves fánál viszont sokkal jobb, és azzal árban is versenyképes.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!