Keresés

Részletes keresés

Royal Derby Creative Commons License 2016.02.10 0 0 127660

Mindenkit meghallgatok. De tisztelettel megkérném a kérdést pontosítani.

 

Nem akarok érzésekről csevegni, tényekkel szeretnék válaszolni.

Előzmény: DkA38 (127658)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.10 0 1 127659

Reális e az Önök által szervezett galambverseny? Megmutatja e a különbséget galambok és állományok között?

Előzmény: Royal Derby (127629)
DkA38 Creative Commons License 2016.02.10 0 1 127658

Tiszteletem Gotthard úr!

 

Bizonyára ismeri a magyar tradíciókat , miszerint országos bajnoknak lenni , illetve bármely ilyen besorolásban szerepelni

- sport kategóriák - (de még a standard besorolás is) nagyon fontos a tagoknak . A Derbinél versenyző barátaink ezekből az

értékelésekből kimaradnak !  Lehet, hogy a pénz nem minden?

Nem érzi e ezt a Klub hiányosságának ?

 

 Pár éve azt gondoltam (reméltem) , hogy a Klub megoldja, feloldja  a Szövetség évek óta hangoztatott hozzáállását, az egynapos hosszútávú versenyek rendezésével kapcsolatban. Magyarországon nincsenek a Belgákhoz hasonló 700 - 900 km versenyeink , a győri kerület kivételével.  Nem gondolja , hogy érdemes lenne ennek élére állni, kompromisszumot kötni  ?

 

 

Köszönöm , hogy meg hallgatott. 

Royal Derby Creative Commons License 2016.02.10 -3 0 127657

miért nem kérik  Bárdost és elnökségét , az erdmények elfogadására?

 

Miért kéne ezt kérnünk ?

A szövetség megteheti, nincs kérvényhez kötve. Ez megint szemlélet kérdése. Szerintem a magyar szövetség feladata - úgymond mint egy jóságos apa -összertartsa a családot, moderálja az ellentéteket és vigyázzon arra, hogy ne ruggaszkodjon el senki a családi házból. A saját érdekében, az egységes galambászat érdekében.

 

A Derby Klub nem szándékozott elszakadni, de teggyük fel, hogy akarta volna. Az én olvasatomban a szövetség feladata még ez esetben is ezt megelőzni, egyben tartani a galambászatot. De hiába na, lényegekben eltér a felfogásunk. De attól még a magyar galambász társadalom része vagyunk.

 

 

 

többször becsapták vezetôink önöket,így volt ez a gyûrûkkel is?

 

Nem, nem érzem magam becsapva. 

Előzmény: Törölt nick (127654)
Schill Creative Commons License 2016.02.10 0 8 127656

Nincs ilyen nálunk,csak példaként írtam,hogy inkább ezt választanám,mint az esetlegesen 30-50 km-re lévő központi gyűjtőhelyre való szállítást. Elsősorban kényelmi szempontból,de valószínűleg olcsóbb is lenne.

Amúgy a kerületem versenyszervezéssel és szállítással kapcsolatos tevékenységével elégedett vagyok.

Azt pedig megértem,hogy a Derby áraival nem versenyezhetünk.

Nekünk a kikopó eszközeinket saját erőnkből pótolnunk kell,aminek a legbarátibb és igazságosabb módja,ha mindez a röptetési díjba van beépítve.

Előzmény: Royal Derby (127652)
szúrós méhecske Creative Commons License 2016.02.10 0 2 127655

Minden nézőpont kérdése !

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.10 -5 0 127654

Tiszteletem Gotthard úr!

 

 

Kérem tájékoztasson bennünket,hogy ha a német szövetség elnöke is F.C.I. szintûnek látja a Royal versenyeket miért nem kérik  Bárdost és elnökségét , az erdmények elfogadására.-én arra gondolok, hogy többször becsapták vezetôink önöket,így volt ez a gyûrûkkel is?

 

 

Előzmény: Royal Derby (127650)
Zsákó dúc Creative Commons License 2016.02.10 0 0 127653

Van egy további kérdésem, ami kissé személyes. Arra szeretnék választ kapni, hogy esetlegesen tervezi-e a jelöltetését a következő tisztújításkor?

Előzmény: Royal Derby (127629)
Royal Derby Creative Commons License 2016.02.10 -2 1 127652

Teljesen egyettértek.

 

Ahhol úgy van, ahogy azt Ön leírja, és az ilyen méretű kiszolgálást meg is fizetik, ott az Ön által leírt versenyszervező jobb a milyénknél.

 

Sőt, megygyőződésem, van is olyan, ahol egy vezetőség ügyesen, a galambászat iránti szerettéből adódóan elsőosztályú szolgáltatást mutat fel. Ha ez van Önnöknél, gratulálok, őszíntén örvendek, és nem is hiszem, hogy ellentét alakulna ki közöttünk. Szeretem a kimagasló profikat.

 

De véleményem szerint mind ritkábban találunk ilyenre. Ezért - és továbbra is csak véleményem szerint - ha erre szorítkozunk, akkor morzsolódik igazán el a galambászat.

 

Előzmény: Schill (127648)
guilden stern Creative Commons License 2016.02.10 -1 5 127651

Nyilván kissé rossz a szemed, fordítva van ugyanis, Gotthárd úr hozta létre a galambász nagyvállalatot, amely az eddig "kisméhészként" élő emberek életét nehezíti meg.

Ha már szép életből vett történeteket adsz elő...

Előzmény: szúrós méhecske (127644)
Royal Derby Creative Commons License 2016.02.10 -4 2 127650

Szerintem a szabályok kérdése pusztán előretolt indok, de nem ok. A szövetség és Derby Klub közötti feszültség okát leírtam már előbb.

 

De azért válaszolok a kérdésre. Igen, szeretnénk szabályváltozást. Az olyan szabályok megszüntetését, amelyek a múlt században tartják a galambászatot. Gondolok itt elsősorban arra az elvárásra, hogy a szövetség elavult programjával kell számolni. Gondolja csak át, ha 10.000 galambra aznap este listát akartunk volna a szövetségi programmal! 

 

Minden olyan szabályt törölnénk, ami a sporiktól feleslegesen elvár valamit. Van ilyen több, a legjobb példa az órabontásnál jelen lenni. Rosszul jönnek a galambok, hadd iggya le szegény magát. Tudom, csalás kikerülése! Intézze azt el a versenyszervező, ne várja el mástól. Amint már írtam, a sporit kiszolgálni a cél. A szövetségi szabályzatban sok a megszorítás, kötelességek előírása. 

 

Mi a Derbynél ezt máskép látjuk: A mi dolgunk a versenyt tisztán tartani, célunk a versenyzőt kiszolgálni. De azt igen, hogy elismerjék és elfogadják A Derby Klub versenyei sportszerűségét.

 

 

Egyébként hivatalosan felkértük a német szövetséget, hogy értékelje versenyeink lebonyolítását. A kérdés: Megfelelünk a német rendszernek ?  Szerintük FCI képes, amit csinálunk.

Találkoztam a szövetség elnökével, megmutattam a programot, a számolási logikát, a kosarazás és bontás folyamatát. Ezzel semmi bajt nem látok, mondta. Hivatalos állásfoglalást is küldhet.

Nem kértem, értéktelen, a német szabályok nem írják felül a magyart. 

Előzmény: Sandokán60 (127636)
DkA38 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 127649

Szövetség !

 

Kerületek ! Bp II átalakult, Bp III, megszünt,  Vác és környéke, mit mondanak az alábbi idézetre

 

Várják a szolga út betartását ? 

 

" Rövidre fogva az eredményt: Egy közös versenyen se jött létre, se velünk, se a Derbytől függetlenül. Egyetlen egy tsz gyűlésre nem érkezett meghívás, ahol előadhatnám az új lehetőséget. Ahogy később több tsz-től megtudtam, nem csak hogy meghívás nem érkezett, a téma nem is lett megbeszélve. "

 

 

Schill Creative Commons License 2016.02.10 -1 1 127648

Én a "központi kosarazásos" és a "sporik kiszolgálását megcélzó" kifejezések között látok némi ellentmondást.

Szerintem a sporik kiszolgálása ott kezdődik,hogy az egyesületekhez,vagy civil szervezetekhez nevezzük bárhogy kimegy az autó. Személy szerint szívesebben fizetnék egy mobil csapatnak,akik az autó érkezése előtt ellenőriznének,vagy akár elvégeznék a gyűjtést(150-200 galamb esetében ez egyesületünknél 15-20 perc),minthogy megszervezzem,hogy minden tagunk galambjai a központi gyűjtőhelyre legyenek szállítva,valamint a bontáson is rész tudjunk venni. A modernnel és internetessel tökéletesen egyetértek.

Mindezektől függetlenül nem igazán értem hogy mi az akadálya,hogy a Derby a szövetség keretein belül,kvázi tagszövetségként működjön.

Előzmény: Royal Derby (127643)
psztom Creative Commons License 2016.02.10 0 0 127647

Neonnak volt egy kérdése a terjeszkedéssel kapcsolatban, amire nem érkezett válasz. Esetleges fejér megyei gyűjtő hely nincs a tervek között?

Előzmény: Royal Derby (127643)
nikagerner Creative Commons License 2016.02.10 -1 1 127646

"Szerintünk egy központi kosarazásos, modern, internetes, szolgáltatási felfogású versenyszervezés, a sporik kiszolgálását megcélzó galambászaté a jövő. Ez életképes."

 

Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban:

1.- Ön szerint hány központi gyűjtőhelyre lenne szükség Magyarországon a jelenlegi galambász sűrűség      szerint

2.- Mit ért a szolgáltatási felfogású versenyszervezés alatt

3.- A sporik kiszolgálását megcélozó galambászat, ezt  kifejtené kicsit bővebben?

4.- Ön szerint ha csak központi gyűjtőhelyek lennének milyen fokú lenne a lemorzsolódás?

 

 

Előzmény: Royal Derby (127643)
Royal Derby Creative Commons License 2016.02.10 0 1 127645

Én se tudom. Feltételezésem van, de az van mindenkinek.

Előzmény: slq (127635)
szúrós méhecske Creative Commons License 2016.02.10 -6 0 127644

Tisztelt  Gotthard      Ur  !

  

Gratulalok Önnek!  Az Ön esete kicsit hasonló,   a Méhészek esetéhez.  Valamikor régen, itt Magyarországon hosszú évekig egyetlen egy vállalat vásárolta fel a méhészektől  a mézet .   Bizony, nagyon   ki voltunk szolgáltatva !! Nem tehetünk mást, ha elakartuk adni a mézünket, oda kellet adni!  Egyszer, csak új dolog történt! Megjelentek egyre több méz felvásárlók!  Hát nem nagyon tetszett a nagy vállalatnak! De változás történt, megjelent a konkurencia!!! mint az Ön esetében !  Ma már ott tartunk méhészek, hogy mindenki maga dönti el kinek értékesiti a mézét  Hát, itt is a galambászoknál ez lenne a jó, ha mindenki maga döntené el, hol versenyez galambjaival !!!!!Miiért kell elutasítani, ami jó, és haladó szellemű?? Sőt, támogatja a galambászokat és a galambászatot!!!

Kérdésem Önöknél lehet-e továbbra is a fekete Bricon gyürüvel versenyezni ?

 

                   Tisztelettel:   Méhecske

Royal Derby Creative Commons License 2016.02.10 0 4 127643

 

Van-e Klubnak igénye arra, hogy alternatív szövetséggé váljon?

 

A derbyzők köréből sokszor hallom a kérdést. A válasz nem mindig kielégítő, de változatlan: Én nem akarom Magyarország galambászatát szétszakítani, nem szeretnék két szövetséget.

 

Azt is tudom, jelenleg kétfelé szakad a tábor. Ebben mi is kivesszük részünket.

Megromlott bizalmi viszony mellett felfogási különbség az oka.

Szerintünk egy központi kosarazásos, modern, internetes, szolgáltatási felfogású versenyszervezés, a sporik kiszolgálását megcélzó galambászaté a jövő. Ez életképes.

A szövetség az egyesületek erejére, tradiciójára alapoz. Szerintünk ez szép gondolat, de nem ilyen (ma már) a világ, és ettől mind továbbra távolodik.

Eltér a véleményünk, jelenleg párbajban áll a két felfogás. A galambász társadalom fog dönteni.

Előzmény: Neon Licht (127632)
Agyagos71 Creative Commons License 2016.02.10 0 2 127642

Üdv. Tisztelt Zsákó.

A derbyn versenyzők 90%-a fizet tagdijat a szövetség felé az egyesülete, kerületén keresztül és a környezetemben kb 50 embert tudok aki a derbyn röptett és tagja a szövetségnek és fizeti a tagdijat.

Előzmény: Zsákó dúc (127637)
Royal Derby Creative Commons License 2016.02.10 -2 6 127641

Ezzel kezdem, nehogy kifussak a megadott 15 perces türelmi időből :)

 

Az ucsó kérdéssel kezdem: Az inditatásom nem lényeges, elhatározott szándékom volt, hogy segítek a magyar galambászatot a 21-ik század szintjére emelni. Sőt, még ott is előljáróvá.

 

Még egyszer: A magyar galambászatot.

 

 

A kezdet kezdetén a Budapest Bajnokságot akartam pénzdíjas izgalmakkal és egy hosszú távra alkalmasabb Geraldy szerelvénnyel feléleszteni. Kikérdeztem Nagypál Lászlót az első Royal tapasztalatairól.

 

Együtt mentünk a szövetséghez, Bárdos István rögtönzött egy találkozot a Budapest környéki tagszövetségek elnökeivel. Ajánlatunk az volt, engedjünk hosszú távon közösen, azon sporik, akik pénzdíjra akarnak nevezni, nálunk központilag kosaraznak. Egy közös lista mindenkinek, plusz garantált pénzdíjak, hát ez csak érdekes lesz a sporiknak. A tsz elnökök mosolyogtak, támogatást ígértek, majd támogatják a gyűléseken.

 

Rövidre fogva az eredményt: Egy közös versenyen se jött létre, se velünk, se a Derbytől függetlenül. Egyetlen egy tsz gyűlésre nem érkezett meghívás, ahol előadhatnám az új lehetőséget. Ahogy később több tsz-től megtudtam, nem csak hogy meghívás nem érkezett, a téma nem is lett megbeszélve.

 

 

Ekkor kezdődött a Derby Klub önállósulása a tagszövetségektől. Nem várok a tsz-ek együtműködésre, megcsinálom magam.

Létre hoztam a Derby Klubot, beléptünk a szövetségbe és kötöttünk a szövetséggel egy tagszövetségi megállapodást. Igen, alláírva, most is meg van. Szavazati jogunk volt a küldöttgyűlésen, kiírtunk a szövetség keretein belül egy teljes programot. Minden derbyző versenyengedélyt váltott, tagdíjat fizetett. És akkor, tagszövetségi megállapodással a zsebünkben, a meghírdetett és előnevezett szezon kezdette előtt egy hónappal az ominózus tisztválasztási küldöttgyűlés. Visszavonták a megállapodást.

Ekkor kezdődött az elszakadás a szövetségtől, amely azóta inkább mélyült.

Előzmény: Zsákó dúc (127637)
Schill Creative Commons License 2016.02.10 -1 1 127640

Bocs,érdeklődtem,Albániában 2 szövetség van.Ebben előttünk járnak....:-)))

Előzmény: Schill (127639)
Schill Creative Commons License 2016.02.10 -2 0 127639

Egy országot tudok,ahol nincs FCI. Montenegró. Talán Albánia,de ők már elindították.

Előzmény: Zsákó dúc (127637)
frici608287 Creative Commons License 2016.02.10 -4 0 127638

Kiegészíteném a versenyengedély váltás miért nem történik meg?

Persze,ha nincs tagsági viszonya valakinek,akkor versenyengedélye sem lehet.

Vagyis,ha tagsági viszony rendben,versenyengedély megváltva,majd a versenyszabályzat betartva,akkor sok akadály elhárulhatna.

 

Előzmény: Zsákó dúc (127637)
Zsákó dúc Creative Commons License 2016.02.10 -2 2 127637

Köszönöm a lehetőséget és azt, hogy eleget tettél a kérésemnek és így a beszélgetések is hitelesek lesznek! Még egyszer köszönöm!

 

Az én egyik kérdésem az, hogy miért nem teszitek kötelezővé legalább azt, hogy minden tagotok fizessen tagdíjat az országos szövetség felé?

Ha ez megvalósulhatna az eredmények máris legitimek lehetnének és mivel nálatok olcsó a reptetés nem hiszem azt, hogy ez bárkinek is gondot okozna! 

A másik pedig az, hogy ha már nem akartok tagdíjat fizettetni a tagjaitokkal, akkor miért nem alakítotok egy másik szövetséget valamelyik még nem FCI tag országban aki itt Magyarországon rendezné a versenyeit?

S, végül az utolsó kérdésem, hogy miért tértetek le az eredeti utatokról, ami még csak a pénzdíjas versenyek szervezéséről szólt?

 

Előzmény: Royal Derby (127629)
Sandokán60 Creative Commons License 2016.02.10 -1 4 127636

Tisztelt Gotthard László !  

Lát-e lehetőséget arra , hogy közeledjenek az álláspontok  , az az megszűnjön a meglévő ellentét feszültség a  Royal  Derbi és a szövetség között .  Ön miben akar változtatni   , (  ha  egyáltalán akar )  a jelenlegi szabályaikon . Azért kérdezem , mert az azt hiszem mindenki előtt ismert , hogy a legnagyobb illetve az egyetlen problémát  az okozza , hogy a Derbi  Klub  nem tartja  tartatja  be a  Szövetség szabályait . Ha ezen tudnak változtatni azt hiszem a probléma megoldódik .

                            Tisztelettel   Süveges  András .

 

 

Előzmény: Royal Derby (127629)
slq Creative Commons License 2016.02.10 0 0 127635

Tisztelt Gotthard László!

 

Én azt nem tudom, hogy a szövetség (küldöttértekezlet) miért nem fogad el benneteket?

 

Mi az akadálya a közös röptetésnek? (gyűrű, alapszabály...)

 

 

Előzmény: Royal Derby (127629)
Zsákó dúc Creative Commons License 2016.02.10 0 1 127634

Köszönöm!

Előzmény: Royal Derby (127629)
asgalamb Creative Commons License 2016.02.10 0 2 127633

Látod megkaptad, csak "szépen" kell kérni!

Előzmény: Zsákó dúc (127630)
Neon Licht Creative Commons License 2016.02.10 -2 2 127632

Kezdem én, előre elnézést kérve, hogy nem tudom mikor ki mit mondott már pro és kontra. Nem követtem, mivel nem vagy a Derby Klub által jelenleg lefedett területen.

 

Van-e a Klubnak további terjeszkedési terve?

 

Van-e Klubnak igénye arra, hogy alternatív szövetséggé váljon?

 

Érez-e a Klub felelősséget abban, hogy mivel magához vonzza a sűrűbb és jobbmódú területek galambászait, a szétszórt és szegényebb réteg a forráshiányossá és omladozóvá váló Szövetség égisze alatt reked?

 

Milyen távlati terv létezik arra nézve, hogy a Klub a Te személyes mecenetúrád nélkül is életképes legyen a jövőben?

 

Előzmény: Royal Derby (127629)
frici608287 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 127631

Ha 8 lenne,akkor terített betli,de ha 2 lenne,akkor semmi gáz!

Előzmény: subigalamb (127611)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!