Keresés

Részletes keresés

eMM Creative Commons License 2004.09.08 0 0 207
No megkaptam ajándékba a vaskeresztes DVD-t hát el vagyok ájulva.
Teljesen jó a menürendszere hogy a főbb jelenetkre szét lehet szedni a filmet.
Egy egész estén át ezen "élvezkedttem".
Ami kissé nem sikerált az a borító ami a hómezőn eleső katonát véli ábrázolni.
Mint tudjuk a film nyáron jáccódik.

Figyelem szolgálati közlemény!!!

2 napja törték fel az indexes jelszavam és a hozzá tartozó freemailes jelszót is.
Pedig nem voltak túl egyszerüek de 4-5 karakteresek ami már kevés a mai szuper kódtörö progikhoz mint kiderült.
Szóval ha egyszerü jelszót használtok ideje bonyítani rajta,mert különben úgy jártok mint én,és végülis jól megúsztam "csak" a freemailről tünt el az összes levelem.(Aki leszedte annak jó csámcsogást kivánok,de az atomrakéta indító kódokat máshol kell keresni.)
Az a jó ha sok 6-8-10 karakter kis/nagybetük variációja és még szám is van benne meg nem értelmes valami.
Persze ezt marha nehéz megjegyezni de ez van,isten hozott a szép új világban!
eMM Creative Commons License 2004.08.09 0 0 206

Rejtőtől is olyan messze van mint Makó jeruzsálemtől meg  vaskereszttől.

A történelmi tényeket is enyhén szólva lazán hogy ne mondjam félremagyarázósan kezeli.Ami kifejezetten káros, mert lesz aki elhiszi.

Valamelyik SS-es könyvében Ernst Röhmöt úgy mutatja be mint egy becsületes szerencsétlen áldozatát a hitleri rezsimnek.

Pedig Röhm is legalább olyan véreskezű gylkos volt mint Eicke aki meghúzta a ravaszt,csak most éppen Röhmnek fogyott el a szerencséje.

(vagy ő állt a pisztoly kellemetlenebbik végén de ezt már írtam volt)

Előzmény: Ayreon (205)
Ayreon Creative Commons License 2004.08.09 0 0 205
? Kárhozottak Légiója, SS Tábornok. Igénytelennek semmiképpen nem nevezném, s leszámítva néhány Rejtői abszurditást, ami azért sokkal gördülékenyebbé teszi a történetet, nagyon is sokkoló, nagyon is komoly könyvekről van szó!
Előzmény: eMM (204)
eMM Creative Commons License 2004.08.09 0 0 204

 von Stranski szds.

A Sven Hassel fanok maradjanak  Sven Hasselnél.Ez azért jóval igényesebb mü.

 

Előzmény: Ayreon (203)
Ayreon Creative Commons License 2004.08.09 0 0 203
Nem a kiskölyök röhög. Steiner kiviszi Starski (vagy milyen) századost a tűzvonalba! Ahol a "felsőbrendű porosz arisztokrata" bizony még tárat sem tud cserélni a fegyverében, egy ruszki kisgyerekkatona ellövi a százados acélsisakját és elégedetlenül csóválja a fejét a százados bénázásán, erre kezd el nevetni Steiner irgalmatlanul, talán azon, hogy lám a kis orosz gyermek mennyivel "profibb"és vaskeresztre termettebb, mint egy "harcedzett" porosz tiszt. Persze van néhány elvont érsz, főként Steiner lábadozása a front mögötti szanatóriumban! Igaz Sven Hassel fanoknak mindenestre erősen ajánlott a film.
Előzmény: eMM (202)
eMM Creative Commons License 2004.08.09 0 0 202

És a végét is érted?

Amikora kiskölyök röhög a vagonnál.

Mer az nekem már egy kissé magas.

Előzmény: Ayreon (201)
Ayreon Creative Commons License 2004.08.08 0 0 201
Sajnos nem tudom, meg sem néztem a magazint, majd idővel megkeresem, és beírom. (99%-ban bele sem nézek azokba az újságokba, melyek DVD mellékletként jó filmeket tartalmaznak!) A Vaskereszt film viszont nagyon jó! Bevallom én most láttam először és tetszett, sőt a meglehetősen erős kritikai érzékkel megáldott apám is elismerő szavakat mormolt!:)
Előzmény: eMM (200)
eMM Creative Commons License 2004.08.06 0 0 200
Ez ilyen posztermagazinos kiadás?
Előzmény: Ayreon (199)
Ayreon Creative Commons License 2004.08.06 0 0 199
Mögvettem. Van rajta szinkron, hip-hip!
Előzmény: eMM (198)
eMM Creative Commons License 2004.08.05 0 0 198

Szerintem meg nagyon jó  a magyar szinkron.

És ha fent van a szinkronos az nem azt jelenti hogy angolul és magyar felirattal nem nézheted,de megfordítva nem igaz.

Előzmény: Ayreon (197)
Ayreon Creative Commons License 2004.08.05 0 0 197
Mivel le vagyok gatyásodva még nem vettem meg, de remélem a DVD készítői voltak oly jók, hogy feliratos verziót tetek fel! Kicsit ugyan jobban kell figyelni de sokkal nagyobb élményt nyújt!
Előzmény: eMM (196)
eMM Creative Commons License 2004.08.05 0 0 196
Magyar szinkronos vagy feliratos?
Előzmény: Ayreon (194)
mezga geza Creative Commons License 2004.08.04 0 0 195
Koszi. En is bevalalom!
Előzmény: Ayreon (194)
Ayreon Creative Commons License 2004.08.03 0 0 194
Ma láttam újságárusnál DVD-n 1980 pénzért, jómagam holna veszem meg!
Előzmény: mezga geza (192)
eMM Creative Commons License 2004.08.02 0 0 193

Én videotékából vettem ki.

Ilyet tévében nem adnak ez nem arról szól hogy lerémbózzuk a ruszkikat.

Előzmény: mezga geza (192)
mezga geza Creative Commons License 2004.08.02 0 0 192

Koszi az infot a filmel kapcsolatban.

Ha lesz megint a tv-ben megnezem :-)

Előzmény: eMM (191)
eMM Creative Commons License 2004.08.02 0 0 191

Hát nézd meg a filmet is!

A szereposztás is parádés.

Steiner-James Coburn

Brandt ezds.-James Mason

Treibig-XXX

XXX(csúnya bácsi százapk)-Maximilian Snell

XXX(jövő reménysége szds)-David Warner

YYY(nővér a korházban-YYY(de híres színésznő és elég formás)

 

Bocs most lusti voltam megtekinteni a filmben a szereposztást.

Ennyi ment fejből.

Előzmény: mezga geza (190)
mezga geza Creative Commons License 2004.08.02 0 0 190

Akarmelyik konyvesboltban.

 

En a filmet nem lattam, de a konyvben pont a vege tetszett a legjobban.

 

A Vaskereszten felbuzdulva penteken vettem meg ebbol a "fekete szinu" sorozatbol 2 Leo Kessler konyvet. Elkezdtem a farkasfalkat 30 oldalig birtam :-( Ma viszem vissza okat, hogy csereljuek ki. Ha jot akartok ne vegyetek ilyet!

Előzmény: eMM (187)
eMM Creative Commons License 2004.08.01 0 0 189
köszi!
Előzmény: Moll Flanders (188)
Moll Flanders Creative Commons License 2004.08.01 0 0 188
Most éppen a Bookline-on is:

http://www.bookline.hu/control/bookhome?bookid=600025261:6
Előzmény: eMM (187)
eMM Creative Commons License 2004.08.01 0 0 187

Hol lehet eztet beszerezni?

én a filmet láttam, nagyon jó ámbára  vége elég érdekes.

Előzmény: mezga geza (186)
mezga geza Creative Commons License 2004.07.30 0 0 186

Willi Heindrich: Vaskereszt

 

Nekem nagyon tetszett.

 10/10

 

Epaminondas Creative Commons License 2004.07.29 0 0 185
Babelt időszakonként mindig ki fogják adni, mert szépirodalom.
Előzmény: eMM (184)
eMM Creative Commons License 2004.07.26 0 0 184
Antikvárius darab ez is?:)
Előzmény: Epaminondas (183)
Epaminondas Creative Commons License 2004.07.18 0 0 183

Helló !

 

Iszaak Babel : Lovashadsereg

 

Egy kötet mely 1926-ban jelent meg először és elolvasván csodálkozhat mindenki....vajon a sztálini Szovjetunióban létezett cenzúra ? Miért gyűlölködött 1973-ban kiadott memoárjában Sz. M. Bugyonnij az 1. lovashadsereg volt parancsnoka, a már több évtizede halott íróra ? És mi késztette a neves katonatisztet nyilvános polemizálásra a Lovashadsereg kapcsán ?

Amíg M. Gorkij élt, tanítványát Babelt nem bántották, végül a 30-as évek végén a törvénytelen perek áldozata vált.

Ennyit a történelmi háttérről.

Babel műve egy novellafüzér, közös hátterek és ismételten felbukkanó állandó alakok teszik egységessé. A háttér, az orosz polgárháború keretében zajló lengyelországi hadjárat, amelyben az 1. lovashadsereg is részt vett, így a pápaszemes értelmiségi, érzékeny és zsidó Babel előtt elképesztő erővel bontakozik ki a közönyös erőszak. Babel szépíró, egyetlen odavetett mondattal már hangulatot teremt. Szereplői mindennapi emberek, huncutkodó kozákok, akik még a hadosztályparancsnokuk feje alól is ellopják a csizmáját, tehetségtelen tisztek, akik azért értenek a nép nyelvén, helyi lelkészek, akikhez mindig fűződik hol tragikus, hol irónikus anekdóta, harcokban résztvevő dühös, kegyetlen, bajtársias, emberi, egyszerű katonák...stb. Ezek a népi motívumok végigkísérik a művet.

Babel remekműve valójában egy iszonyú gyilkos gúnyrajz (Gedáli-a mesebeli Internacionálé megalapítója-elment a zsinagógába imádkozni.), de egy szomorú gúnyrajz. A szerencsétlen leöldösött emberek hullaszaga nem engedi, hogy nevessünk rajta.

Bugyonnij memoárjában ajánlja Visnyevszkij Első lovashadsereg című színtiszta igazságot tartalmazó könyvét. Mi van ma ?

Visnyevszkij a múlt egy jelentéktelen darabja, Iszaak Babel, a világirodalom része.  

mezga geza Creative Commons License 2004.06.07 0 0 182
:-)))
Előzmény: eMM (181)
eMM Creative Commons License 2004.06.04 0 0 181
Sebaj ez a vastagítás nekem is így sikerál néha!:)
Szerintem a fordító a ludas,tényleg elég bosszantó.Még jó hogy a harci kocsi helyett nem tank van mondjuk!:)
Előzmény: mezga geza (179)
mezga geza Creative Commons License 2004.06.04 0 0 180
Bocs az elobb minden vastag lett de csak a konyv cimet terveztem annak...
mezga geza Creative Commons License 2004.06.04 0 0 179
Most olvastam el Az en, Claudiust
Eleg jo volt, az elejen kicsit nehezen jottem bele a sok nev meg minden :-)

Azert itt is volt 1-2 zavaro dolog de ez lehet, hogy a fordito es nem Graves hibaja.
-Minek vannak benne ilyenek, hogy "tiz percel ezelott, fel oraja"? Ranezett Livia a Rolexre es onnan tudta? :-)
-Eleg idegesito es zavaro, hogy a Legiokat, kohortokat ezredeknek, szazadoknak irjak, ugyan ez a helyzet a rangokkal is. Mert ezredes es szazados, es mert nem centurio vagy tribunus? Azt labjegyzetben oda lehetett volna irni, hogy 1 legio ~5400 ember, 1 kohort ~500, a centurionak 80 embere van stb.

mezga geza Creative Commons License 2004.04.21 0 0 178
Ken Follett irta.
De lehet.

Az de sz@r (armogedon) volt. Regebben szerettem Uris mester, de azt is alig birtam elolvasni, a romba dolt istent meg felbe is hagytam.

Milla 18, exodus, szentharomsag kiraly volt.

Előzmény: Moll Flanders (177)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!