Keresés

Részletes keresés

HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15493
Én így utólag azért lehet, megpróbálnám. Az olyan lenne, mint egy autónál a felező... :-)
Előzmény: Palga79 (15490)
F.Nikolett Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15492
Nem így van.
Persze hogy 1 kg brikettben csak 1 kiló fa van :-)
Nem ez a titka.
Hanem a nedvességtartalma.
A 8% az már a max ami van általában a brikettben.
A normálisabban az alatt van.

Persze az ócskább fabrikettek is szeretnek a prémium kategóriás
adatlappal hivalkodni, ez tény és való
Előzmény: moonshadow (15489)
Palga79 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15491
Van itt valakinek még Lei... kéménye? Az építési utasítás azt írja hogy a füstcsőbekötésnél a samott bekötőelem és a füstcső között lennie kell körben 0,5cm dilatációs hézagnak. Ez nálatok megvolt? Én a 2milis acél könyököt a jelenlegi helyzetben csak kb. 2cm-re tudom betolni de még ezen a 2 centin is szorul egy kicsit. Meg kellene csiszolni a samottot? (ha egyáltalán lehet azt csiszolgatni... nem próbáltam)
Előzmény: Palga79 (15490)
Palga79 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15490
TEMPORIShoz felesleges a pillangószelep ugye? Elég jól működik a szabályzása anélkül is?
200-as szigetelt Lei.. SLK kémény húzza ki belőle a füstöt...
moonshadow Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15489

"Ennek:
Alapanyag: vegyes tisztított, szárított fa fűrészpor
Hossz: 25-26,5 cm
Vastagság: 9 cm, lyukkal a közepén
Fűtőérték: 18,7 MJ/kg
Súly: 2 kg/db
Csomagolás: 10 kg/csomag fóliában - 1 t/raklap pántolva "

 

 

Nem érdemes elhinni ezt a 18,7 MJ-t, mikor a német brikett 19,8 MJ/kg.

Mérési jegyzőkönyvet persze nem látni az oldalon, de:

 

Pár fafajta 8-10% nedvesség mellett:

Bükk: 15,12 MJ/kg

Tölgy: 15,12 MJ/kg

Akác: 14,76 MJ/kg

Gyertyán: 15,12 MJ/kg

Nyár: 15,12 MJ/kg

Lucfenyő: 15,84 MJ/kg

 

Namost a fabrikett préselt fűrészpor, 1 kg-ban ugyanúgy 1 kg fa van.

szerencse, hogy a szenek adatlapja is elérhető, mert ha nem lenne referencia adat, talán már elérték volna a 30 MJ-t egynémely fabrikettes honlapok a vevők csalogatásában.

 

Egy böcsületes honlapot találtam eddig, ahol mérési jegyzőkönyv szerepel, dúsított fabrikett ami fűrészporból áll  plusz napraforgó és repce mag hulladékkal (olajos magvakkal) dúsítva éri el a 17,8 MJ/kg-ot

http://www.cze-to-fa.hu/termekek.html#brikett

ezt elhiszem, hogy tudja  17,8-at, de a szimpla fabrikett szvsz még a 17-et sem érheti el, mert semmi plusz nincs benne a sima száraz fához képest.

 

 

Előzmény: kfhboglár (15469)
gabor500 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15488
Ha füstcsőbe valóra gondolsz, én itt vettem 150-est.
1098 Budapest Dési Huber út 20.Tel: +36-1-280-6557
Gábor
Előzmény: djetta (15477)
Kathyc Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15487

Itt találsz pillangószelepet:
http://www.hbferrum.hu/foldal.htm


3253 Füstcso 120/250 vastagfalú huzatszabályzós 1 800 Ft 2 250 Ft
Előzmény: djetta (15477)
F.Nikolett Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15486
Nem rossz az ötlet.
Ha a legnagyobb gondod a plussz hőcserélő a HMV tárolóba,
akkor esetleg lehet próbálkozni az egyik hőcserélő be- és kimeneti
ágát elágaztatni. A bemeneti ágba, illetve ekkor már ágakba,
kell 1-1 visszacsapó szelep, hogy ne tudjanak egymásra termelni.
És ha lehetőség van rá, akkor azt a hőcserélőt kellene használni,
amelyiknek a legkisebb az esélye, hogy egyszerre működjön a Kandallóval.
De lehet hogy megoldható, a meglevő Drain-back tartályra dolgoztatni
a kandallót is.
Előzmény: legirepa (15480)
F.Nikolett Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15485
Én ma vettem Ermann szalmabrikettet próbára egy zsákkal.
Ennek is nagyon furcsa színű a lángja. Szürke :-o
Szinte olyan mint a füst, de mégsem az.
Megnyúlt, befeketedett, és Én is úgy érzem, hogy nagyon adja a hőt.
Hát a hétvégén még kisérletezek vele.
Kíváncsi leszek rá, hogy megéri e a pénzét. :-)
Előzmény: mozo01 (15482)
legirepa Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15484
A napkolis vezérlők ezt is tudják, mert ha tulmelegszik a kollektor akkor nagyon kis adagokban nyomják a vizet. De ilyen nem fordulna elő, mert amint a hőcserélő eléri a termelés hőlépcsőjét (kb 5-7°C) indítja a vizet.. és olyan tömegáramot tart fent, hogy folyamatos legyen a termelés. Forráskor meg leállítja a keringést, kifolyik a víz a hőcserélőből, és leáll minden. De eddigre a HMV tartály már fel lett melegítve.
Előzmény: ronkovik (15481)
Ben__ Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15483
Nem gyullad meg,parázslik és iszonyatosan füstöl!!!Holnap felhívom a céget,bár át lett véve:(
Előzmény: Ben__ (15458)
mozo01 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15482
Nem biztos, hogy lapátolnod kell. Az Idro50-nél beépített tároló van, ami ha kihűlt akkor mint egy vödröt ki tudod venni. Nálam ez olyan átlag 4-5 nap, de csak délután 5-6 körül gyújtunk be, és kb éjfélig megy. Mondjuk nagyrészt még az építkezésből megmaradt faanyaggal, a szomszédoktól kapott lábon elszáradt fával, meg brikettel fűtök. A brikett egy lukas ceruzára hasonlít eléggé keményre összenyomott fahulladék. Próbáltam máshonnan pogácsásat is, de az olyan volt mint a lentebb bemutatott, és inkább csak hamuja volt, nem parazsa. A legjobban még mindig a tavaly az Obiban vett brikett vált be, ami miközben furcsán lángolt, nagyon meleg parazsat adott, és közben megnyúlt....
Előzmény: HegyenVolgyon (15460)
ronkovik Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15481
Az ötlet nem rossz, bár lehet,hogy ha a csövek 100 fok felé melegednek és azután indul a szivattyú akkor egy kicsit megrottyan, de lehet,hogy ez nem is probléma. Sőt ha a füstgáz hőmérsékletét is tudod figyelni, és esetleg túlhűtené a hőcserélő, akkor egyszerűen leállhat a hmv termelés, ha újra felmelegedett akkor ismét indul, így nem tudod lekátrányosítani a kéményed a túlhűtött füstgázzal.
Előzmény: legirepa (15480)
legirepa Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15480
Ma gondoltam valamire, amiről itt még nem láttam eszmecserét.

Adott egy SUPRA TERTIO tűztér, 200-as LEIER kéménnyel, bekötéssel. Van a pincében egy 300l-es HMV tárolóm, alsó spirál szolárra, felső spirál kazánra kötve. A solar ún drain-back rendszerben működik.
Arra gondoltam, hogy csinálnék a kandallóm füstcsövére egy hőcserélő réz spirált és bekergetném a meleget a HMV-be. Mivel a hmv tároló a pincében van, hasonlóan a solar-hoz, drain-back rendeszerrel üzemeltetném. A vezérlés sima napkolis vezérléssel menne, és a legbiztonságosabb, mert áramszünet esetén nem is lenne víz a hőcserélőben. Víz csak akkor kerülne oda, ha termel a rendszer, és az ilyen vezérlők tudják a szivattyúk folyamatos szabályzását is. Kell egy DB tartály, még egy hőcserélő a HMV tárolóba (ez a legnagyobb gond egyenlőre) és ennyi.

Olcsó, biztonságos, egyszerű.

Vélemények?

Aki nem tudja, hogy mi is a drain-back:
http://www.napmester.hu/drain-back.htm
Athes Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15479
Bekötött egy melegvízórát? :O
Előzmény: tűz_tér (15478)
tűz_tér Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15478
Ez a korrekt egyszerű módszer, dT és tömegáram. Igazából arra vagyok kiváncsi, tömegáramot hogy tudsz mérni, illetve honnan ismered a szivattyúd szállítását?
Előzmény: micimacho (15464)
djetta Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15477
Sziasztok!

Hol lehet Budapesten 120-as pillangószelepet venni?

Eddig csak a makói cégnél találtam, de kicsit messzi vannak:)

A neten nem találok semmit.

Tudom, hogy már volt róla szó, de eddig ilyen kicsiben nem találtam sehol.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15473
Az előző kandallóm valami obi-s gagyi volt, azon is volt alsó fatároló de a primerlevegő -lyukon kipotyogó parázs pont abba hullott bele. Életveszélyes és így gyárthatják,árulhatják.......
Előzmény: kutyala (15466)
dpek Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15472
Közvetlen a kályha kilépési pontnál füstcsőbe belógatott digitális hőmérővel.
Mértem a 3 méterrel feljebb lévő tisztító nyílásnál is, gyors áramlásnál kb. 10 fokot, lassúnál meg 20 fokot csökken.
Előzmény: micimacho (15463)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15471
Üdv!
Ha választanod kell mindenképp külön hamuzós kályhát válassz. Nem kell a hamuzás miatt az egész ajtót szélesre nyitnod és a felszálló hamuval vergődni. Nem is értem miért gyártanak olyan kandallót ami nem külön hamuzható.
Előzmény: Tipcsok (15459)
kutyala Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15470
"vegyes tisztított, szárított" érdekes.

én mondjuk azt nem látom teljesen világosan, hogy egy jó száraz fahasábnál mitől tömörebb a brikett. azért az szépen lassan, sokáig nő, és ha van köze a sűrűséghez a dolognak, adott méretű fa nem (sokkal) könnyebb, mint uolyan méretű brikett, nem?
Előzmény: kfhboglár (15469)
kfhboglár Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15469
Ennek:
Alapanyag: vegyes tisztított, szárított fa fűrészpor
Hossz: 25-26,5 cm
Vastagság: 9 cm, lyukkal a közepén
Fűtőérték: 18,7 MJ/kg
Súly: 2 kg/db
Csomagolás: 10 kg/csomag fóliában - 1 t/raklap pántolva
Előzmény: moonshadow (15452)
vackor11 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15468
Kedves micimacho!

A hókuszpókuszban teljesen igazad van, és talán tényleg valami újdonságot találtunk ki, ha nem is fel:o). Habár szabadalmi ügyvivőnél megfordult már, az ott hallottak alapján nem védettem le, sőt, úgy döntöttem nem is fogom levédetni. Nekem csak egy célom van, ne tudja valami multi lenyúlni ezt is. Habár nem tudom, le akarnák-e, nem nagy durranás, és élőmunka az biztosan sok van vele, tömegkályhát nem lehet gyártósoron fosni:o) Szóval csak kicsit várunk, mérünk még, hogyan bírja a folyamatos használatot, aztán kitaláljuk, mi legyen a sorsa. De mindenképpen szeretnénk valahogyan közzétenni.

"Valószínűleg radiátorral nem tudna hatékonyan működni a rendszer a jóval nagyobb dt miatt.
"
Egy szeptember óta működő változat 10 radiátort fűt, arról is csinált dpek egy gyors mérést:
http://tomegkalyha.hu/csolnok.htm
bár akkor még nem volt telesen befejezve, látható, hogy az előző változathoz képest jelentősen sikerült a teljesítményt megnövelnünk. A tulajdonos eddig egy napra kapcsolta be a gázkazánját, de akkor sem azért, mert ez nem lett volna elég.
Kicsit meglepőnek tartom, tekintve a még így is viszonylag alacsony teljesítményt, ezért hamarosan dpek újból megméri.

üdv:
v11
Előzmény: HegyenVolgyon (15408)
kutyala Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15467
azt sajna nem, de annak idején én is erre a következtetésre jutottam. ez egy homályos folt a piacon.

azt hiszem a mullit.hu volt a legkerekebb, amit találtam, de ők is messze vannak az elvárásaidtól. mondjuk ők nagyker, de ajánlott kiskerárat írhatnának...
Előzmény: Notes (15462)
kutyala Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15466
én először azt hittem, hogy nem fogom használni a fatárolót, aztán rá kellett jönnöm, hogy ott a következő adag, amíg az előző ég, csecsén szárad (keresztülhúz rajta órákon keresztül a levegő).

az, hogy a külsejére ráesik a hó, sokat nem zavar, csak be kell vinni időben, hogy leszáradjon róla.
Előzmény: Notes (15461)
micimacho Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15465
Ha jól méretezett a kémény, akkor még meleg állapotban se jön be a forró levegő. Pont az egyik gyors tűztér lehűtési mód az ajtó megnyitása, amikor is a sok meleg a kéményen pillanatok alatt távozik.

ha nyitásra mégis befele jön BÁRMI is, akkor valaminek nagyobb a huzata a lakásban, mint a kéményednek.

Én hamuzáskor a nyílás szélére rakom a vödröt, mert így a felkavart hamu is MIND a kémény felé távozik, akkora a huzata hidegen is. (200as acél)

Szóval valami a lakásban nagyon húzhat ... ablak, szagelszívó (konyhai, fürdő) vagy kicsi a kémény-keresztmetszet.
Előzmény: jtx (15432)
micimacho Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15464
Kandallóból előremenő és visszatérő dTből integrálom ki (2 perces időközzel mérve és ismerve a szivattyú tömegáramát), és tudott, hogy a vízre és sugárzásra menő teljesítmény kb 60-40%. A többi adja magát.
Előzmény: tűz_tér (15422)
micimacho Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15463

Köszönöm a magyarázatot.

A füst hőmérsékeltét hol és hogyan méred? kályha kilépési pont, vagy kémény vége,

felületi mérés vagy belógatott érzékelővel?

Előzmény: dpek (15414)
Notes Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15462
Végignéztem több mint 40 kandallós honlapot. Le vagyok sújtva. Tudom, hogy nem ide tartozik, de sokuk még az alapvető HTML normákkal sincs köszönő viszonyban, de a jobbakon sem találtam meg azt amit kerestem:
tűzterek felsorolása
- kép
- műszaki jellemzők rendesen leírva
- ár feltüntetve

Legalább fentiek alapján végezhető szűrés, keresés.

Tud valaki egy normális oldalt ahol ez működik?
Notes Creative Commons License 2010.01.08 0 0 15461
Még a szárítás céljából szakszerűen tárolt fa nedvességtartalma sem egyenletesen csökken az idő függvényében. Először nagyot zuhan, aztán szép lassan ereszkedik, és bizony a párás őszi, téli hónapok alatt újra megemelkedik(!) egy kicsit. De amit Te említettél, hogy havas, vizes az egy külön kategória. Nem tűnik alkalmasnak jó hatásfokú fűtéshez.
Előzmény: Ben__ (15458)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!