Keresés

Részletes keresés

Husika86 Creative Commons License 2008.03.22 0 0 11637
Sziasztok! Képzeljétek hogy jártam! 1. próbálkozás: 1 havi lencse - hiperszuperjó, kényelmes volt, imádom, hogy nem kell bénázni a szemüveggel, nem mondanék le a lencséről... Most kellett cserélni, az 1 hónap letelt...9990 Ft-ért vettem 3 hónapra...csak az a gáz, hogy dobozt nem kaptam hozzá, üzleti fogás az optikustól, hogy még a márkát se hajlandó elárulni, már én égtem...bal szemem -2.0, a jobb pedig -1,75 dioptriás... erre most kaptam balra -2.25-öst, jobbra először -1.5-öst...basszus, egyből észrevettem, mert alapból ugye 0,25 dioptria a 2 szemem között az eltérés, így meg 0.75 lett hirtelen...mondtam a nőnek, hogy valami nem okés...erre, hát neki akkor rosszul lett felírva...kurva jó, mert egy álom volt a legelső lencse...a mostani is nagyon kényelmes, de valami nem stimmel az erősséggel... most meg vagyok elég rendesen fürödve... Szerintetek??? :S
McLaca Creative Commons License 2008.03.20 0 0 11636

Érdemes, de vizsgáltatni akkor is kell, és csak olyan lencsét szabad, amit látott rajtad kontaktológus.

Apropó OX: ha rossz dioptriát illesztettek, az nem a lencse hibája.

 

Üdv!

Előzmény: Kattika (11633)
Magdi8407 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 11635

Sziasztok!

Igaz, hogy még senki nem reagált a hozzászólásomra, de elmentem napközben a Focus Night&Day próbalencsémért, és az előző próbalencse meg e között ég és föld a különbség. Kiderítettem hogy Medisoftot kaptam. Ez nem jött be a szememnek.

Remélem ez beválik, bár még csak 3 órája viselem.

Milyen tapasztalataitok vannak ezzel a lencsével? Jó lehet az én ritka száraz szememnek?

Köszi

Magdi

tandhconsulting Creative Commons License 2008.03.19 0 0 11634
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni?

Eddig sauflon 55 uv BC 8.8, Dia 14,2 +3,25 és +3,75 hordtam, estére száraz volt a szemem.

Most Bausch & Lomb Purevision Görbület (BC): 8,6 Átmérő (DIA): 14,0 mm Dioptria (PWR): +3,25 Gyártó: Bausch & Lomb-ot ajánlttak helyette.

Az eltérő görbület és átmérő miatt meg tudná valaki mondani, hogy biztosan illeszthető-e?

Köszönöm:
Gábor
Kattika Creative Commons License 2008.03.19 0 0 11633
Köszi a választ. Kapott az ox ma is egy esélyt, de többet nem fog! Alig látok...
Még jó hogy nem dobtam ki az utolsó havi procleart, jó lesz addig amig nem kapom meg az újat.
Internetről érdemes rendelni? Sokkal olcsóbb!!
Előzmény: McLaca (11631)
Magdi8407 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 11632

Sziasztok!

 

Szeretném a segítségeteket kérni a következőben: Több mint 2 évig AMO Aquavision lencsét hordtam. Elég vakegér vagyok: bal +5,5, jobb +3,5. Tökéletesen láttam vele egész nap, 8 óra monitorbámulás után is. Most kétségbe vagyok esve mert sajnos a lencse gyártása megszűnt. :( Másmilyen lencsét eddig nem hordtam. Most kaptam egy próbalencsét (sajnos a nevét nem jegyeztem meg) amivel nem látok elég élesen illetve zavar a fény is. Vezetni meg egyenesen nem merek vele. A kontaktológus szerint ez valószínű azért van mert ez egy sokkal vékonyabb lencse mint az előző... A köv. próbalencsém a Focus Night&Day lesz. Mit gondoltok, ez talán beválik majd?

Vagy milyen lencse jöhetne szóba még nálam ami pótolhatná az Aquavisiont?

 

Köszönöm ha tudtok pár megnyugtató szót írni!

Magdi

McLaca Creative Commons License 2008.03.19 0 0 11631

Nekem úgy tűnik, hogy a "szigeten" kívül nemigen szállítanak...

 

g0rilla: nem, a kisebb szám domborúbb lencsét, a nagyobb laposabbat jelent.

 

Kattika: az OX-ot egy hónap (minimum), míg "elfogadja" a szem. Addigra idomul hozzá, és akkor már jó. Viszont eleve erősebb kell belőle, mint más nem szilikon-hidrogél lencsékből, szóval ez is lehet gond. Meg az is, hogy esetleg nem szereti a szemed ezt a fajta lencsét (előfordul), valamint a száradás is bejátszhat.

Valóban vastagabb lencse, mint a Proclear, emiatt viszont könnyebben is kezelhető és nehezen szakad.

 

Üdv!

Előzmény: BONNIE (11621)
_MrB_ Creative Commons License 2008.03.18 0 0 11630
Hallkan jegyzem meg, ha pénteken postára adják, ma már megkaptam volna...
Előzmény: _MrB_ (11625)
Kattika Creative Commons License 2008.03.18 0 0 11629

Lemaradt, hogy az airoptix sokkal lencse vastagabb volt, mint a proclear. Lehetséges ez??

A proclear pedig vékony és hajlékony..

 

Kattika Creative Commons License 2008.03.18 0 0 11628

Üdv!
Lenne egy kérdésem :)

1-2 éve cooper vision- proclear lencsét használok. Múltkor ajánlották az airoptixot a ciba vision-től. Szerettem volna kipróbálni, elvileg ez jobb mint a proclear, és régóta szerettem volna ilyet. Ma volt az első nap hogy kipróbáltam, de meglepően tapasztaltam, hogy behomályosul, nem tiszta a kép.... nem jobb a proclearnél, sőt. Pedig elvileg ennek sokkal nagyobb az oxigén áteresztő képessége. Velem van a baj? Hogy nálam ez nem működik??

Vagy lehet hogy nem airoptixot kaptam? Mert ez próba lencse volt, és azon rajta van hogy Ciba vision, meg az adatok... de konkrétan a név nem. Viszont az eladó azt mondta biztos hogy az!

lencseonline.hu-ról akkor biztonságosan rendelhetek azt mondjátok?:)

 

g0rilla Creative Commons License 2008.03.18 0 0 11627
sziasztok!
A kisebb BC jelenti a laposabb lencsét?
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.17 0 0 11626

Sziasztok!
Tud valaki olyan helyet (bárhol az országban, de elsősorban Budapesten), ahol beszerezhetek 60 ml-es kontaktlencse tisztító folyadékot lágy kontaktlencséhez?

SOS!!!
Köszönöm!

_MrB_ Creative Commons License 2008.03.17 0 0 11625
Kicsit OFF, de mégsem teljesen.
Fece kedvéért ideírom jól:
Életem második netes rendelését követtem el. Mentségemre legyen mondva, hogy optikusom bíztatására.
Előélet: 1 rendelés lens.hu-ról, a lencse doboza félig "megtaposva" jutott el hozzám, bliszterek szerencsére nem sérültek.

rendelés a lencseonline.hu-ról, péntek délután 6 körül. Van pár még furcsa dolog a regisztrálásnál, de azért abszolválható. Tipikusan a gondot az amerikai típusu formok átvétele, honosítása, és a magyar típusu formok közti eltérés okozza. Cím a név után, Város, elött... ilyesmi. Érződik a profizmusra törekvés, és a még nem forrta ki magát, de halad. Fura a tételeknél, hogy darab a mennyiség, holott leginkább doboz kéne legyen, mégha 1 db dobozt rendelek is, mely pl 3 db lencsét tartalmaz. ~ :D
Azonnal visszaigazoló levél jön, ez jó. Itt is profi formok, pár felesleges infóval, némi finomítás után überjó lesz.
Ma délelött levél, hogy rendelésemet átadták a futárnak, Tisztelettel: X.Y., telefonszámmal. Számot felhívom, fel is veszik, a bemutatkozás még nem az erőssége a hölgynek, de majd belejön. ~ ;D Elmondom mi gondom van, segítőkész, megoldja fél perc alatt. Korrekt. Várom mikor ér ki a cumó, de tippre vagy ma délután, vagy holnap. Nem rossz.

Kicsit zavaros az ÁFA-törvénynek megfelelni akarás a rendelés feladásánál, mert kicsit nem 1értelmü, hogy Összesen + Áfa, vagy Összesen, ebből ÁFA... (szerencsére utóbbi). A kiértesítőn már teljesen egyértelmü.

Aztán zavaró, hogy Szállítás: 0 Ft, Díj: +900 Ft. Basszanak le érte, de az a költség, ami a szállítás, csomagolás jogcímen felmerül, szerintem qrvára a Szállítás/csomagolás, vagy angolul P&P kategóriába tartozik a köztudatban.

Szal van némi zavar a fogalmazásokban és megnevezésekben, de ezt momentán betudom a legjobbat akarjuk adni, de még nemtudjuk, hogy lenne nektek a legjobb résznek.

P&P-re meg az 500/900 forint lens.hu-hoz képest korrekt, lencsebolthoz képest sok, főleg hogy ott márciusban akcióssan 0 HUF a P&P.

Az a folyamat meg, hogy az árazásban merre haladnak, a legjobb nekünk, felhasználóknak lesz ~ : ))))))

ON

Biofinity lencséről kezdeknagyon pozitívan nyilatkozni. 4 havi adag elhasználva. Tisztítós kiszedős procedura tömény szívás vele, de a Night&Day viselésben veri az OX-ot és az FND-t is. Nagyon jó. Optikusom szerint is, a lencse 33 naposan tiszta, felületén nincs száraz folt nyomoban sem, apró hópihék vannak (van nevük, de nemtudom), ami a magas fehérjetartalmu könnyemnél természetes. De mivel lebegnek, igy semmi gond velük. Nincs "gyöngyösödés". Szal nagyon elégedett vagyok vele, és Optikusom is. Igaz Fece? ~ ;D
Zozzantoz Creative Commons License 2008.03.17 0 0 11624
mi az hogy tányér?:) az mindig tányér, ujjadra helyezve oldalról ránézve akkor van kifordítva ha kicsit lefelé hajlik a széle, na így ne tedd be, ha szép ívesen kanyarodik akkor van helyesen
Előzmény: zsuboda16 (11622)
Myra_Myra Creative Commons License 2008.03.17 0 0 11623

Szia, fogod érezni azt, hogy mikor jó és mikor nem a lencse. Én nem tudom, melyik a "tányér" vagy "nem tányér", de ha én fordítva raknám be, annyira szúrna, hogy azonnal ki kellene venni...  Tehát: érezhető, mi a helyes :-)

Előzmény: zsuboda16 (11622)
zsuboda16 Creative Commons License 2008.03.17 0 0 11622

Sziasztok,

 

tudom, hogy ez nem tipikusan a topic-téma, de láttam, hogy "öreg kontaktlencsések" vannak köztetek és ha megengeditek kérdeznék tőletek. Pár napja voltam a kontaktológusnál, aki egyébként tök rendes volt, egy órát foglalkozott velem, de azt javasolta, hogy "forditva" (tehát amikor "tányér" a lencse) tegyem be a lencsémet. Nekem ez egy kicsit furcsa, nem hallottam még ilyenről, van köztetek valaki, aki esetleg igy hordja a lencséjét? (nem a helyesirásom borzasztó, csak a billenzyzűzetemen nincsen hosszú i)

 

Köszönöm előre is a válaszokat!

 

Zsu

BONNIE Creative Commons License 2008.03.16 0 0 11621
Ha 343-as árfolyammal (pénteki otp) számolom a surevue-t 14,6-ert 1dobozzal, akkor nagyon baráttira jön ki 5000Ft környékén. szemben pl a lens.hu-s 8500-zal. közös rendelés? 60font felett nincs postaktg, én 2dobozra tuti beneveznék..
Előzmény: Doris Day (11618)
McLaca Creative Commons License 2008.03.16 0 0 11620

Én is jobb kézzel csinálok mindent, a bal kezem bár ügyes kéz, de a lencsézéshez nem jó. Igaz, ha muszáj lenne, megszoknám. :)

 

Üdv!

Előzmény: Myra_Myra (11619)
Myra_Myra Creative Commons License 2008.03.15 0 0 11619

Én a kezdetektől fogva ( nem is tudom mióta, talán 6 éve ) B&L Soflens 59-et használok, soha nem volt vele semmilyen problémám. Árban is elég jó, én most 12.000 Ft-ért rendeltem 6 havi adagot.

 

Visszaolvastam a fórumon s furcsa nekem, hogy van aki a bal kezével teszi be a bal oldali lencsét. Vagyis lehet én csinálom "rosszul", mert én a jobb kezemmel rakom be a balt is :-) De gondolom csak szokás kérdése.

Előzmény: Reider Optika (11611)
Doris Day Creative Commons License 2008.03.13 0 0 11618
Hello!
V.ki ismeri ezt a kontaktlencse netshopot? katt
Mert szeretnek toluk rendelni Conta BiColor (Cala View) kontaktlencset es nagyon olcsonak tunik. V.ki ismeri ezt a lencset?
Miota kontaktlencsem van(evek ota) 1 markat hasznalok csak (sauflon) es arra lennek meg kivancsi, lehetseges olyan,hogy nem birja a szemem egy kontaktlencse markat?
Elore is koszi a valaszokat!
Bradyx Creative Commons License 2008.03.12 0 0 11617
Ez hihetetlen!
Ma bennt volt 10 órát és szinte teljesen hozzászoktam! Szerintem még egy fél hét, és teljesen természetes lesz.
Ha meg neked is így volt, akkor meg nem is vagyok megijedve^^
Előzmény: Codename (11616)
Codename Creative Commons License 2008.03.12 0 0 11616

sztem ez normális, nálam is így volt. pár hét eltelt, mire távolról hirtelen közelre nézve is éles volt a kép.

Előzmény: Bradyx (11615)
Bradyx Creative Commons License 2008.03.12 0 0 11615
Sziasztok!
Az baj, hogy ha még nem szokott hozzá teljesen a szemem a fókuszáláshoz/élesítéshez, holott két napja van lencsém és kb. 13 órát volt rajtam?
Maga a viselés nagyon kényelmes, nem is érzem, hogy ott van, csak kissé szokatlan a több év szemüveg után a közelítés-távolítás.
ripper13 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 11614
érdekes, nekem a PV tórikus próbalencsém 3 nap alatt megjött. de ezek szerint ez pusztán ellenérzés...:)

mi a kedvenc napszemüvegmárkád?
Előzmény: Reider Optika (11613)
Reider Optika Creative Commons License 2008.03.10 0 0 11613
A PV előtti időszakban levő lencsékkel volt némi hm... szóval nem sikerült összebarátkoznunk. Aztán a PV-vel megpróbáltam egyszer, rendeltem egy tórikusat de egyszerűen nem küldtek próbát.
Na itt vettünk örök búcsút egymástól. Örülök, hogy a kedvenc napszemüvegmárkámat (bocs, egyik kedvenc) nem a B&L gyártja már:-)
Előzmény: ripper13 (11612)
ripper13 Creative Commons License 2008.03.09 0 0 11612
mi a gond a B&L lencsékkel? pusztán ellenérzés, vagy vannak dolgok, amiket jobb, ha tudok?

amúgy tökjó. csütörtök este rajtam volt egy 5 órát, miután elhoztam, pénteken pihentettem a szemem, aztán most voltam buliban, mondom berakom a kistükröt meg egy friss lötyivel teletöltött tárolót, aztán ha vmi gáz van, akkor -házibuli volt- kezet mosok, aztán kiveszem. betettem olyan fél6 magasságában tegnap, és kb. fél 3kor vettem ki (természetesen kézmosás meg ilyen higiéniás dolgok elvégzése után). nem éreztem kényelmetlennek, meg különben is, egyáltalán nem éreztem, bár a fáradtság miatt picit "nyomnak" a szemeim, de ez általában így van, amikor reggel 8kor kelek, este meg buli van hajnalig....de semmi különöst nem vettem észre, talán egy nagyon picit eresebb a bal szemem fehérje, de semmi más - mondjuk az a neccesebb szemem, kicsit száraznak is éreztem. szóval, ha jól számolom, 9 órát kibírtam benne - ennél többet meg nem nagyon szeretném hordani, a 12 óra az azért sok szerintem. eddig jó, nagyon, bár holnap pihenőnap lesz, nem akarom túlerőltetni, amúgyis csak itthon leszek...

és láss csodát, bal kézzel "csont nélkül" bement a balba, illetve ki is jött (ez talán jobban is ment, mint a jobb szememnél). :)
Előzmény: Reider Optika (11611)
Reider Optika Creative Commons License 2008.03.08 0 0 11611
ripper13: A B&L lencsék nem épp a szívem csücske...
Neked is útban van az orrod:-) Próbáld ki bal kézzel! Ha rosszabb, kerülgesd az orrodat jobbal:-)

kkreisz: Elég határeset értékedi vannak. Lehet, hogy havi verzió nincs is (fejből nem tudom) de kérdés, hogy az éves megéri-e. Vizsgálat nélkül nem tudok többet mondani

Premieer: 1-2 hónap.
Premieer Creative Commons License 2008.03.08 0 0 11610
Sziasztok!

Kinéztem magamnak biofinity coopervision kontaktlencsét, de nekem plusszos kellene,de ahogyan látom minuszosban érhető el jelenleg, nem tudom valós-e az információm?!

Ha igen, nem tudja valaki mikor jelenik meg plusszosban is? Illetve van valami tapsztalata valakinek ezzel a lencsével, leírás terén igen jónak tűnik.

Köszönöm szépen előre is a válaszotokat!
olivam Creative Commons License 2008.03.07 0 0 11609
Nekem extra béna a bal kezem, de azzal rakom be a lencsét, mert még mindig jóval egyszerűbb, mint a jobbal kerülgetni az orromat :-) Szerintem próbáld ki ballal, bele lehet jönni.
Előzmény: ripper13 (11607)
kkreisz Creative Commons License 2008.03.07 0 0 11608
sziasztok!
15 éves vagyok...már 8 éve szemüveggel élek. Sajnos elég rossz a szemem, de nagyon szeretnék kontaktlencsét! De sajnos nemtudom, hogy lenne-e egyáltalán megfelelő. A diopria számmal még nem is lenne sztem gond csak a bal szemem cyl értéke egy picit...hát nagy. Nézegettem már dolgokat, de általában a cilinder értéket azt mínuszban találtam...aztse addig ameddig nekem kéne.
Szal az adatok:
Jobb: diopria: +4,0; cyl: +1,0 (bár az +1,25-tel is ugyanolyan); tengely: 90°
Bal: diopria: +6,0; cyl: +3,0; tengely: 100° -.-
Az lenne a kérdésaem h: ezek szemüvegadatok alapján lehetne-e kontaktlencsém? (tudom...menjek szemészhez :)) és ezek az értékek változnak kontaktlencsével?
Unom már a szemüvegemet!! :/
Köszi!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!