Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

candle Creative Commons License 2002.07.19 0 0 2571
az ma este van.

mönnyünk:-)

Előzmény: LEX (2570)
LEX Creative Commons License 2002.07.18 0 0 2570
Hali,

valaki cruisolni...mondjuk holnap este?

Lex

Mr. Cool Creative Commons License 2002.07.18 0 0 2569
Szevasz Gery,

Igen ki lett véve az egész szerkezet, motorostól, mechanikástól, a felette lévô burkolat eltávolítása után már csak pár csavar, és kijön egészben, így könnyen hozzáférhetôk a csuklópontok. Az egész egy óra alatt megvan.

Cool

Előzmény: GeryV8 (2557)
UncleT Creative Commons License 2002.07.18 0 0 2568
Üdv.

Nekem is 124-esem van. Több mint egy évig kerestem. Szerintem 2.5 D, vagy 3.0 D de, semmiképpen nem TD.(sok a gond a turbósokkal mondta a szerelőm - széttapossák merthogy TURBÓ!) Német taxik jók, rendesen szervizeltek, de már régóta nem azok mennek, ezért valószínű, hogy már valaki legyakta mire hozzád kerül. Én megnézetem kb. 60 autót, 5-öt szerelővel, és így lett meg a kicsike :). Magyarországon nagyon gyatra állapotú Merc-ek vannak(minden clubtag kivétel!), ami szép az meg irreálisan drága.

Sok sikert a kereséshez.

Előzmény: Törölt nick (2560)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.18 0 0 2567
:)
Igy is lehetne mondani,de igazabol,merjek e ilyet venni vagy sem,mik a tapasztalatok?
Előzmény: candle (2563)
S_Albert Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2566
Sziasztok!

Senki sem reagált a linkemre! Hát hiába dolgozik az ember? (Nem mintha nagy melő lett volna....)

http://web.tvnetwork.hu/berczy/mb.html

Berczy

Mariano Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2565
Hi Dobcsi!

Én még új vagyok ugyan, de neked nem véletlenül egy fekete 123-asod van?

Mi van a jó öreg szekérrel?

Üdv. Mar

Előzmény: Dobcsi (2559)
Mariano Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2564
LEX

Jaja, én is gondoltam rá.
Főleg amikor elértem az első Molkutat. :)
Kapott is hirtelen 20W40-es ValamiMol olajat.
Végül is érthető hiszen úgybevoltamsz.rva. :)

De nem segitett. Elment az is.

Azóta cseréltem Aral 15W40-es dieselre az egészet. Mégis csak legyen az egész jó olaj benne.
Gondolod hogy ez most vékony? :(

Lehet, de akkor a 20W40 Mólosnál meg kellet volna szűnni a hibának.

Én attól tartok hogy valami nagyobb gebasz van.
Lehet, hogy valam leszakadt tömités zár el egy átfolyó lyukat. Vagy valami hasonló. :(
Bár ha a motort megnézem vagy meghallgatom, nincs semmi gyanus.

Azthiszem holnap irány a doktorbácsi, hátha mond valamit. Vagy csinál...

Nem igazán örülnék egy motorszétszedésből álló teljes tényfeltárásnak. :)

De hátha csak egér került az olajteknőbe vagy kigyó tekeredett az ékszíjtárcsára. :)

Üdv. Mar

Előzmény: LEX (2555)
candle Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2563
"Van esetleg olyan,akinek beige szinu(ex taxi) Mercije van,mondjuk Nemetorszagi? "

:-)))) és eladó, és kevés km-rel, és olcsón:-))))

Előzmény: Törölt nick (2560)
candle Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2562
"teendő? összeg? kihez? "

b.szod, mondtam neked kihez

a teendő pedig a most:-))))

Előzmény: kbe (2551)
candle Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2561
jaja:-)))))))))
Előzmény: Dobcsi (2559)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2560
Meg mindig elado :1980-as 300d technika,semmi extra(central es szervok azert vannak)2 eve teljessen felujitott motorral,most kb. 150000 van benne.
300000 ft.
06209137563

Meg mindig nem talaltam megfeleo 124-es dieselt,az autokereskedesekben vagy nincs,vagy jobb nem is beszelni.

Van esetleg olyan,akinek beige szinu(ex taxi) Mercije van,mondjuk Nemetorszagi?
Milyenek ezek,erdemes venni?

Dobcsi Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2559
jónapot

írhat ide egy szuzukis? -D

kbe Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2558
Hali!

mail ment

kbe

Előzmény: GeryV8 (2557)
GeryV8 Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2557

"...legnagyobb sebességgel is fél napig tartott míg átért..."

:)))

Na az enyém is kezd belassulni.
Igaz néha meg teljesen normális, de jobb megcsinálni. :)

De ehhez ki is vetted magát a motort vagy csak a fekete borítást és a lapátokat vetted le és úgy sprayztél a tengelyekhez?

thx

Gery

Előzmény: Mr. Cool (2553)
GeryV8 Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2556

Attól függ mennyire annyi az a "mint állat" és melyik fokozatban.
Sacc: ~ 200eft +/- sok. :)

többit maganban.

Előzmény: kbe (2551)
LEX Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2555
Mariano,

az olaj utántöltés nem hülyeség :-))) Szal nemtom milyen motorolajat használsz, de ha túl vékonyat, az is lehet gáz. A Mercik aránylag laza illesztésű motorok, jobban szeretik a sűrűbb, vastagabb olajokat. (Nekem már volt hasonló afférom olaj miatt az Audimmal...)

Mindezzel együtt tényleg nem árt megnézetni, nehogy beálljon a cuccos...

Lex

Előzmény: Mariano (2554)
Mariano Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2554
Hi LEX!

Köszi a telefonszámot. Beszéltem a sufnituningos fazonnal. Aki egy kicsit siettetve elmondta, hogy olajat kell utána tölteni. :) HURRRRÁÁÁÁÁÁ! :)))))

:(
Az a baj, hogy ezt eddig én is tudtam.

Lehet, hogy nem értette meg amit mondtam?
Na mindegy, van még egy ötletem, ha az sem jön be, akkor -> Doktorbácsi

Mégegyszer köszi a telefonszámot

Üdv. Mar Aki most bizonytalan és szomorkodik.

Előzmény: LEX (2540)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2553
Yo Gery,

Ne aggódj az ablaktörlôvel kapcsolatban, nagyon egyszerű kiszerelni, valamilyen tisztítósrpével fújd be a tengelyeit, majd zsírsprével fújd be, mikózben járatod. Anno az öcskösét kellett kipucolni, mert legnagyobb sebességgel is fél napig tartott míg átért az egyik oldalról a másikra, de nagyon fasza lett.

Cool

Előzmény: GeryV8 (2548)
Mariano Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2552
Hi ACE!

Ma délelőtt megtörtént a motor belső tisztitása.
Egy kicsit csalódtam (pozitivan), mert nem jött ki tul sok trutyi. De emiatt is tartok tőle, hogy nem fogja orvosolni a problémámat.

De legalább ezt a műveletet sem kell egyhamar megismételni. :)

Mindenesetre köszi a jótanácsot.
Üdv. Mar

Előzmény: ACE VENTURA (2545)
kbe Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2551
Hali Fanok!

1 kérdés:

automata, nem ránt, amikor r be teszem, viszont csúszik mint az állat.

teendő? összeg? kihez?

mb124 300td'91

kbe

LEX Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2550
candle,

csekkeld le a 2033-as hozzászólást.
Ott még nem ismertük egymást, és a srácot sem.
Szerintem ennyi belefér.

Lex

PS.: Egyik este just cruising?

GeryV8 Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2549

" Kinek tartja, kinek ajti a fordszámot, amikor elveszi a gázt és mikor? "

Na ezt nem nagyon értem.
Kicsit konkrétabban?

Hivatalosan mindegyiket csinálhatja mindegyik fokozatban, persze a sebességtől, ill a fordulatszámtól függően.

Előzmény: kbe (2542)
GeryV8 Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2548
Ehh...:(

Az ablaktörlőm nekem is aerobikozik mostnában.
Elég idegesítő.
Ki is kellett szedni teljesen a tisztításhoz?

Előzmény: ACE VENTURA (2543)
GeryV8 Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2547
Lehet, hogy csak a műszer szarakodik, de jobb nem tesztelni ilyenkor a gépet, mert ha véletlenül mégis olajnyomás akkor gáz lehet.
Nézesd meg mindenképpen.
Előzmény: Mariano (2544)
GeryV8 Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2546
Válasz ment.
Előzmény: LEX (2538)
ACE VENTURA Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2545
Hi Mariano!

Egy motor belső tisztítót kipróbálnék a helyedben.
Utána ha leengeded az olajat, akkor magad is meglepődsz, hogy mik jönnek ki belőle.
Leoldja a a lerakódott olajsarat és egyebet.
Többféle márka létezik, mindenki másra esküszik, ezért szerintem belátásod szerint vásárolj.
Bele kell önteni az olajba, majd járatni a motort
alapjáraton 15-20 percig, és leengedni az olajat.

Lehet vele közlekedni is, de vigyázz, mert marhára felhígítja az olajat.

Lehet, hogy valamelyik olajjárat van eltömődve, és ezért nem folyik vissza az olajad.Persze ez esetben a kenésed egy nulla, bármit is mond a nyomásmérő.

Hali

Előzmény: Mariano (2539)
Mariano Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2544
Hi LEX köszi a tippet!

Esetleg tudnál telefon számot is adni?

Köszi Mar

Előzmény: LEX (2540)
ACE VENTURA Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2543
HÁJ EVRIBODRI :-))

Ma volt szerelőnél a kocsi, szokásos túra
olajak, fékfolyadék stb.

Végre jó az ablaktörlőm !!!!!!:-))

Nem is kellett ablakt.motort cserélni.
Télleg nem használták rossz időben a kocsit, mert a mechanika szabályosan össze volt gyógyulva.
Úgyhogy tisztítás és kenés után vidáman kapálódzik.:-))

kbe Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2542
Hali all!

automatás kérdés:

Kinek tartja, kinek ajti a fordszámot, amikor elveszi a gázt és mikor?

kbe

Előzmény: LEX (2540)
kbe Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2541
hali!

a másik topicban a valakinek mondd meg nyugodtan, hogy semmilyen hosszúságú út megtétele után nem helyes, ha felvillan a lámpa.

a kocsidat pedig vidd el szerelőhöz, mielőtt ütvefúróval kell kiszedni a dugattyút a hengerből.

megjegyzem a miénk akkor csinálta ezt, amikor tényleg kevés volt az olaj.

kbe

Előzmény: Mariano (2539)
LEX Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2540
Mariano,

ha bpesti vagy, ajánlom a Sufni Tuningot Óbudán. Zeyk Domonkos u., a Vörösvári úti Shell kút mögötti u. sarkán.
Frankón értenek MB-hez és árban sem vészes. Ja, és tök korrektek...

üdv,
Lex

Előzmény: Mariano (2539)
Mariano Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2539
Hi Mindenkinek!

Sürgős segitséget kérnék!

Kinek volt már tapasztalata vagy tud e valaki tanácsot adni a következő hibával kapcsolatban?

Az autó egy '85-ös évjáratú 190-es diesel Mercedes. Van benne egy olajnyomásmérő műszer (1-3 bar-ig mér) és van benne egy olajszint jelző műszer (lámpa), ami akkor világit, ha az olajszint elérte a minimum szintet. Ha huzamosabb ideig 100Km/h fölött autózók (közepes fordulatszámon!!!), akkor kigyullad az olajszint jelző lámpa. Olajnyomásom van akkor is 3bar vagy alapjáraton 1.6bar, de miután világitani kezdett a lámpa mindig levettem a fordulatszámból, ami miatt autópályán feltartottam a többieket :), ekkor kb. egy perc után elaludt a lámpa. Viszont, ha kigyullad az olajszint lámpa és akkor megnézem a nivópálcát, minimum szintjén van az olaj. Most cseréltem benne Aral 15W40-es olajat és olajszűrőt, de a hiba továbbra is előjött. Egyébbként olajat nem eszi az autó.

Olyasminek tűnik a hiba, mintha lassan folyna vissza az olaj az olajteknőbe. Lehet e ilyen? Motornál van valami baj vagy csak a műszer rossz? (Az olajszint jelő műszer egy úszós szerekezet, ami az olajteknőben van elhelyezve, és ha az olajszint kb. egy percnél tovább marad a nivó pálca minimum szintje alatt, akkor kezd el égni a lámpa.)

Egy másik topicban azt mondta valak hogy ez igy helyes hosszú út megtétele után. De én csak 20km-ert tettem meg és lement az olajszintem. :) Persze egy rövid várakozás után rendesen visszafolyt az olaj a teknő aljára.

Meg ha tudtok, akkor irjatok pár megbizható merci szerelő telefonszámát (vagy címét és nevét)

Sürgős lenne, mert megyek nyaralni és nem akarok az M7-es gyors szakaszán is 70-nel döcögni. :)

Előre is köszi a segitséget.
Üdv. Mar, akinek most kicsit rossz a kedve :(

LEX Creative Commons License 2002.07.15 0 0 2538
Gery,

asszem 1-ből indul D-ben. Már ahogy számolgatom, hogy hányat vált fel. Ha 2-ből indul, akkor 5 sebességes a váltóm... :-)))

Küldtem mailt a melegedésszabályzóval kapcsolatban.

üdv
Lex

Előzmény: GeryV8 (2537)
GeryV8 Creative Commons License 2002.07.14 0 0 2537
Lex

Lehet, hogy kérdeztem már, de a Tied defaultból ("D", Economy) 2ből indul?

Gery

Előzmény: LEX (2535)
GeryV8 Creative Commons License 2002.07.14 0 0 2536
Általában városban 3ban van a váltó nálam.
Nem mintha 4ben erőlködne, csak érezni, hogy nem városba lett kitalálva. + nem váltogat annyit oda vissza, hiszen a 3as kb 30 - 220 között elfogadhatóan használható.
4be már lábtól függően 70-től fölteheti.
Így legalább "többet" pörög, nem rakódik le benne a sok szar.
Bár ha 3ban van és már átugrok mindenki felett akkor is csak 2ezret forog. :)
Előzmény: LEX (2535)
LEX Creative Commons License 2002.07.14 0 0 2535
candle,

"Gery tippje bevált" - márminthogy városban ne D, hanem 3-as fokozatban használjam a váltót. D-ben ugyanis hamar felpakol a cuccos 4-be, úgy azonban lomhább. Így viszont nincs 4-es, kicsit többet pörög a motor, viszont sokkal rugalmasabb. Ha pöccintek neki egy S-t is, akkor pedig néha tényleg meglepő dolgok történnek gázadáskor... :-)))

Lex

Előzmény: candle (2534)
candle Creative Commons License 2002.07.14 0 0 2534
"Ma délután viszont nagyon kellemeset autókáztam a városban"

én bezzeg dolgoztam/ok:-(((((

"Gery tippje bevált"

mire vonatkozólag?

"ja és a sportfokozat legalább +10 mentális lóerő"

szegény papa ha tudta volna, el nem adja a büdös életben:-))))

Előzmény: LEX (2533)
LEX Creative Commons License 2002.07.14 0 0 2533
Ja, én csak kb. 50 km-t autóztam itt Pest környékén, de helyenként úgy zuhogott az eső, hogy nem lehetett látni az útfelfestést.

Ma délután viszont nagyon kellemeset autókáztam a városban. Gery tippje bevált, (sebváltót 3-as fokozatban használni csak) néha még magam is meglepődtem, hogy megy a kocsi...ja és a sportfokozat legalább +10 mentális lóerő... :-)))))

Lex

Előzmény: candle (2532)
candle Creative Commons License 2002.07.14 0 0 2532
jóreggelt

tegnap elmaradt a velencei tavi út. mint kiderült mázlinkra.

állítólag mindenféle jégeső meg satöbbi:-)))

S_Albert Creative Commons License 2002.07.13 0 0 2531
De nagyon kihalt lett itt minden. Mindenki nyaralni ment? De nagyon irígy vagyok! :-)
Berczy
S_Albert Creative Commons License 2002.07.12 0 0 2530
http://web.tvnetwork.hu/berczy/mb.html
S_Albert Creative Commons License 2002.07.12 0 0 2529
OK.
Előzmény: candle (2527)
eger.jeno Creative Commons License 2002.07.12 0 0 2528
Sziasztok !

Ma délel?tt megkapta a kocsi a m?szakit.

A jobb hátsó kéziféket kellett megcsinálni, meg egy kis elektromos gond is volt.

Sajnos volt még egy kis karosszéria munka is. Ez volt a huzósabb árban. (fenéklemez két oldalt)

Tapasztalat a CD lemezeinkr?l:

Rendesen megszivatott a biztosíték kiosztás:

81-es 300 dieselhez azt irja, hogy az 5-?s üres. Én balga ki is vettem, és a m?szaki felülvizsgálaton közölték, hogy nincs ködlámpám. Molypltam egy csomót mire rájöttem, hogy a biztit mégiscsak vissza kellene rakni.

Kellemes hétvégét mindenkinek:
Jen?
W123 300D

candle Creative Commons License 2002.07.12 0 0 2527
domain be van regisztrálva, de meghalni sincs időm, annyi a meló.

ha szabadulok (1-2 hét), felgyorsítom a dolgokat és keresni foglak:-)))

Előzmény: S_Albert (2526)
S_Albert Creative Commons License 2002.07.12 0 0 2526
Sziasztok!

Hogy áll a honlap?
Mint már említettem, szívesen segítek benne. (flash animok, stb.)

Berczy

ACE VENTURA Creative Commons License 2002.07.11 0 0 2525
HÁJ EVRIBODRI:-))

Látom nem csitul a merci vásárlási láz! Nagggyon helyes.-)))

Ha jó lesz az ablaktörlőm, akkor benne leszek egy túra találkozóban.

Lex: Köszi a légmennyiség mérős -tájékoztatást.
Mibe került volna egy komplett műszer?

candle Creative Commons License 2002.07.11 0 0 2524
"merre keressek 123-as kupéhoz ilyet? "

továbbra is szentendrét javaslom:-)

Előzmény: CYZ (2522)
candle Creative Commons License 2002.07.11 0 0 2523
"Lex
ali most fel van dobva, sallala :-)))"

LEX ali, hehe:-)))

Előzmény: LEX (2521)
CYZ Creative Commons License 2002.07.11 0 0 2522
Hi,
help, valami mazsola ledarálta a bal első indexemet, miközben parkoltam csendesen, (Visegrádi u-i rém volt...) persze hagyott ott frankón betétlapot
:(
merre keressek 123-as kupéhoz ilyet? biztos jó a nemkupéhoz is.
ajtótömítések, díszlécek kívülre, küszöbhöz, hátsó ablak mechanika? lehet ezeket itthon kapni? bontó, utángyártott, eredeti (ezek q drágák).

előre danke :))
üvd
CYZ

LEX Creative Commons License 2002.07.11 0 0 2521
candle,

bejött a tipp, Ámonéknál kaptam a légmennyiségmérőbe jeladót és ellenállást külön. De tudott volna komplett műszert is adni, öntvény házzal aránylag baráti áron.
Jah! és zsebből előhúzott nekem egy jobbos ablakemelő gombot, amit csak úgy mellékesen szerettem volna kicseréltetni... :-)))

Lex
ali most fel van dobva, sallala :-)))

S_Albert Creative Commons License 2002.07.11 0 0 2520
Sziasztok!

Köszi a véleményeket. Kb. egy hónap múlva lesz aktuális a dolog autóvásárlás ügyben. Ha meg lesz az autó megírom, hogy mit döntött a kollégám.

Berczy

LEX Creative Commons License 2002.07.10 0 0 2519
kbe,
"szvsz 1.2 ért sokmindent lehet venni, de ha nekem 1.2m van kocsira, akkor max 1 ért veszek autót, mert akármi is lehet, amire hirtelen kell költeni rajta. lásd LEX" - Nekem speciel 130e ft-ban állt meg a kocsi a vásárlás után, ebből 62e volt az eredetvizsga és az átírás. A többi: olajcs., olajszűrő cs., levegőszűrő cs., üzemanyagszűrő cs., gyertyák cs., gyertyakábel szett cs. + motorbeállítás és CO beállítás. Ja! és POFÁTLANUL olcsón vettem a verdát, mert a tata hagyta magát lealkudni... :-)))

"a 2.6 os nagyon jó (LEX???)" - a 2.6-os NAGYON jó. Kulturálisan jár, gyönyörű a hangja, (gondolkodom egy nagyon szolíd hátsó dobon, sallala...) városban 13 l max, vidék-város vegyesben majdhogynem megáll a fogyasztás 10 l-ben. Nem egy gyorsulógép a 126-os kasztnival, de azért lehet vele meglepetét okozni, ha nyomok egy kickdown-t. :-))) És b. jól össze van hangolva a váltóval. Na asszem elég a saját verda égig magasztalásából...

üdv
Lex

Előzmény: kbe (2516)
prudent bear Creative Commons License 2002.07.10 0 0 2518
Autóvásárláshoz tenném hozzá (gyakran olvasom a topicot, mert érdekelnek a 123-124-esek, sőt 190 is) hogy a vészeladás lehet az igazi pálya a mercivásárlásnál ennyiből. Többször láttam 124 300D-t illetve 300E 4matic-ot 1,1-1,3 között 1990 körülit. Főleg az előbbi lehet nagy dobás!

pb

kbe Creative Commons License 2002.07.10 0 0 2517
Kimaradt a könyöklő (SIC) meg a légzsák, mert ilyen is van.Meg fabetétes műszerfal, meg a gyári színes üvegek. a tempomatban nem vagyok biztos, de lehet, hogy az is volt, elektromos székek, elektromos tükör, ablak. Meg hátul lehajtható könyöklő meg egyéb ökörségek.

A kocsiról még anniyt érdemes tudni, hogy aki vett ilyet, az beleszeretett nagyon. Valamelyik lapban írták (forrás otthon), hogy amikor leváltották, akkor nyafogtak a nénet tulajok, hogy miért nem gyártják még, mert megvennék megint újonnan.

amugy elég jó kis szekér: hátul karácsonyfára hasonlító futómű, oldalanként annyi lengőkarral, hogy csak na.

méretre belül kb akkora, mint az e30as, meg lada, meg ilyenek.

kbe.

Előzmény: kbe (2516)
kbe Creative Commons License 2002.07.10 0 0 2516
HI!

Amikor faterét vettük (3-4 éve), akkor volt egy 91 es automata, 83000 km vel. 1.6 ot kértek érte akkor.kb most is ennyi.

Na az KIFOGÁSTALAN volt. semmi külsérelmi nyom, semmi lehasználódás, csak a pedálok, koptak meg. Csak azért nem vette meg, mert benzines volt.

Még lékkondi is volt benne.

Úgyhogy ha kitartó, akkor akármi is lehet.

szvsz 1.2 ért sokmindent lehet venni, de ha nekem 1.2m van kocsira, akkor max 1 ért veszek autót, mert akármi is lehet, amire hirtelen kell költeni rajta. lásd LEX.

Ami akkor a legbosszantóbb, ha egy kocsid van, és szeretnéd használni.

úgyhogy kitartás.

Mellesleg NO ban SOKKAL kedvezőbbek az árak, és sok tipust be is lehet hozni belőle.a kff en van a lista, szinte mind jó. 4000 euro a legdrágábbja, fullosak, és ott sok 2.6 os is van.

Amit nem javaslok, az az 1.8 as és 2.3 as benzines.
az 1.8 as gyenge, a 2.3 asnak a vezérműtengelyét kb 70000enként cserélni kell. A simának, nem az evo nak (merthogy ilyen is volt ám! 2 féle 2.3 és 2.5 ös négyhengeressel) Ezért van sok 124 es is eladó ezzel a motorral. a 2.0 megbízhatóbb.

a 2.6 os nagyon jó (LEX???), pláne kettővel kisebb kasztniban.de az szvsz sokat eszik (13-14) városban, csak automatával láttam,itthon eddig max 2 db ot. tehát ritka.de ezek fullosak.

Amugy ugyanazok az extrák vannak benne, mint a nagyobbakban (lékkondi, automata, bőr belső, 91-től asszem sportline is volt. zárható difi, abs, asr, nyitható tető (86 -tól bukik is, nem csak csúszik).

Nekem a legjobban a vagy a kockás belső tetszik, vagy a szürke bőrös.

apué fekete kockás, nem rossz.

mindent egybevetve, ennyi pénzért én a 190 est javaslom, jó felszereltséggel. a 123 asokért is elkérnek 800-900 ezret egy jobban felszerelt kombiért vagy kupéért, de az nem a mindennapi autó kategória (ACE VENTURA?)

hát ennyi.

Előzmény: candle (2515)
candle Creative Commons License 2002.07.10 0 0 2515
"ki kell fogni, de sok jó állapotú van. "

ez igaz. csak ezek annyit futottak, hogy így is-úgy is rá kell költeni egy rakat pénzt.

Előzmény: kbe (2513)
candle Creative Commons License 2002.07.10 0 0 2514
"Bólogatókutya! Na nem a régiidôkbeli hatalmasra kell gondolni, ez egy 15 centis aranyos kis jószág, ajándékba kaptam. "

:-))))

Előzmény: Mr. Cool (2511)
kbe Creative Commons License 2002.07.10 0 0 2513
190 D 2.5 1988-91
vagy 2.0 kézi vagy automata, hasonló évjárat.

ki kell fogni, de sok jó állapotú van.

most pl van egy az üllőin, az autókertben, vagy mi a neve annak a kereskedésnek. olyan 400 as számok körül.

2.0 automata, egész pofás.

asszem 1.1 volt az ára.

kbe

Előzmény: S_Albert (2501)
kbe Creative Commons License 2002.07.10 0 0 2512
Szerintem nézz körül a fóccwágenes-audis béjemvés bontókban, mert azokban ugyanez a cucc van.

kbe

Előzmény: LEX (2500)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.07.10 0 0 2511
Tökéletesen egyetértek Candle kollégával! Én már ráköltöttem a kocsira a vételárat mégegyszer, és még mindig messze vagyok attól, hogy olyan legyen amilyennek szeretném... Mindig akadnak hibák, amiket orvosolni kell! Igaz az én gépem sajna már sokat megélt mielôtt hozzám került, volt taxi, lomtalanításra járó paraszt kocsija, stb... De egyszer úgyis olyan lesz amilyenneek megálmodtam! :-)
Más. Tegnaptól hatalmas királysáag került a kocsimba! Bólogatókutya! Na nem a régiidôkbeli hatalmasra kell gondolni, ez egy 15 centis aranyos kis jószág, ajándékba kaptam. Azóta többet nézek a tükórbe mint elôre, olyan jól nyomja! Lámpánál álláskor is mindig picit felengedem a féket,amire mogmozdul a kocsi (automata rulez!) és már bólogat is az eb!

Na pá,
Cool

Előzmény: candle (2510)
candle Creative Commons License 2002.07.10 0 0 2510
"bevásárlás utánra nem árt tartalékolni legalább 100e pénzt, mert azt úgyis elviszi az eredetvizsga és az átírás költségei, meg a szokásos kötelező gyakorlatok. (olaj- és szűrőcserék, gyertya, stb.) "

az átírás, eredetvizsga, olaj, szűrők kijönnek a 100k-ból, de nekem az a tapasztalatom, ha valaki igazán szépre-jóra meg akarja csináltatni az autóját, akkor ez nagyon kevés.

de ez szvsz:-)) neked mázlid volt bameg:-))))

Előzmény: LEX (2506)
candle Creative Commons License 2002.07.10 0 0 2509
"nem volt e kissebbségi tulajdonban. :) Előszőr nézd meg az eladót, utána az autót. :) "

szépen megfogalmazva a mercik magyarországi rákfenéje:-)))

Előzmény: Mariano (2508)
Mariano Creative Commons License 2002.07.10 0 0 2508
Hi S_Albert!

Szerintem ha a 123-asra esik a választás, akkor fél milláért már elég jókat lehet találni. De ezek az autók igen csak huszon akárhány évesek sok-sok kilóméterrel. Viszont ezek a gépek hosszú élettartamra lettek tervezve, és ha karban vannak tartva akkor nagyon is JÓK.
Ha 190-esre esik a választás, akkor 1.2 milláért '88-as évjáratúak vannak. Ezek már nem olyan strapabiróak mint a 123-as viszont jobban néz ki (szerintem) és kissebb. (nekem egy '85-ös van és k.rva JÓ).
Ha 124-est akar, akkor kb. olyan '86-os évjárat tellik a pénzből. Ennek a tipusnak a motorja ugyanaz mint a 190-esé, a kaszni meg akkora kb. mint a 123-asé és mind a kettőnél jobban néz ki, de ez az én véleményem.
Persze a vásárlásnál meg kell azért nézni, hogy nem e taxiztak vele vagy nem volt e kissebbségi tulajdonban. :) Előszőr nézd meg az eladót, utána az autót. :)

Üdv. Mar

Előzmény: S_Albert (2501)
Mariano Creative Commons License 2002.07.10 0 0 2507
Hi LEX!

Nézz körül más tipusoknál is, mert ha jól emlékszem VW, Opel és Alfa-ba is raktak KE Jetronicot. Lehet hogy találsz bontott Jetronicot sz.rért-h.gyért. Persze nem ártana tudni hogy a légmennyiség mérő ellenállása ugyan az e? De logikus nenne, meg hát ott a hibás darab is. :)

Üdv. Mar

Előzmény: LEX (2504)
LEX Creative Commons License 2002.07.10 0 0 2506
Albert,

az 1.2 M eléggé behatárolja a vadászterületet, ha MB-ben gondolkodik valaki. Szal ezért a pénzért szóba jöhet 123, 190, esetleg 126. Azt be kell kalkulálni, hogy a bevásárlás utánra nem árt tartalékolni legalább 100e pénzt, mert azt úgyis elviszi az eredetvizsga és az átírás költségei, meg a szokásos kötelező gyakorlatok. (olaj- és szűrőcserék, gyertya, stb.)

YESSS!!! És végre megint műxik a kocsim. Igaz, kicsit magasabb az alapjárata, de egyelőre nem fenyeget a több napos-hetes állás veszélye az alkatrészre várakozás miatt... :-) A Sufniban megvarázsolták, ajánlom mindenkinek a céget.

Lex
aki most jól érzi magát :-)))

Előzmény: S_Albert (2505)
S_Albert Creative Commons License 2002.07.10 0 0 2505
Nem tudom, milyen tipust szeretne. Annyit
mondott nekem, hogy autót szeretne és van rá
1,2 millió Ft-ja, de olyat szeretne, amivel
nem lesz problémája egy jó darabig.

Berczy

Előzmény: candle (2502)
LEX Creative Commons License 2002.07.10 0 0 2504
Ace,

nincs alapjárat. És húzóerő. Merthogy az elektronika a légmennyiségmérő adataiból (is)kalkulálva állítja, hogy épp mennyi üzemanyagot nyom a motornak. Ha a műszer rossz, nem küld adatot, és ha nincs adat, tehát nincs alapjárat. :-( Ja, és ilyenkor az elektronika automatikusan beállítja a motort ún. "vész" üzemmódba, (ezt mondta a szaki) ami leveszi a motor teljesítményét is. (Nem engedi felpörgetni, stb.)
Egyébként nem maga a műszer rossz, csak kikopott benne 1 db nyavalyás csúszóellenállás.
Most pedig én ilyen után nyomozok. Mondhatni állatira... :-)))

Lex

Előzmény: ACE VENTURA (2503)
ACE VENTURA Creative Commons License 2002.07.10 0 0 2503
HÁJ EVRIBODRI :-))

Vagyok, csak rengeteg a meló:-)))

Lex: Mit csinál a kocsid, ha a légmennyiségmérő rossz?

candle Creative Commons License 2002.07.10 0 0 2502
1) mien típust?
2) kifogástalant - szerintem - nem fog ki ennyiért. mindegyiknek lesznek apróbb hibái
Előzmény: S_Albert (2501)
S_Albert Creative Commons License 2002.07.09 0 0 2501
Sziasztok!

Egy ismerősöm autót szeretne venni kb 1,2 millióért. Szerintetek van rá esélye, hogy kifogjon egy kifogástalan Mercit ennyiért? Ha igen, milyet?

Berczy

LEX Creative Commons License 2002.07.09 0 0 2500
HELP!

Bosch KE Jetronichoz való levegőmennyiség mérőbe kellene ellenállás, de gyorsan. Kis fekete kb. 4x4 cm méretű műanyag doboz, rajta (elvileg csúszó) ellenállással. Aszonta a szerelő, hogy hivatalosan csak a komplet műszert lehet kapni, de úgy elég húzós a cucc ára... :-(

Szal akinek esetleg van elfekvőbe ilyesmi, az pls jelezze, minden megoldásra vevő vagyok!

Thx, üdv
Lex

candle Creative Commons License 2002.07.09 0 0 2499
"Ez mondjuk eszedbe juthatott volna egy héttel korábban is...:-) "

javaslom az 1 héttel ezelőtti beírások gondos végigolvasását:-)))))

"Veszprém rali lesz 7végén"

estefelé esünk le a velencei tavra (ha megyünk), gyere oda, akkor már úgysincs rallye:-)))

Előzmény: Mr. Cool (2498)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.07.09 0 0 2498
Ez mondjuk eszedbe juthatott volna egy héttel korábban is...:-) pont ott voltam hétvégén. Most meg, ha minden igaz Veszprém rali lesz 7végén, szóval ott a helyem!
Előzmény: candle (2497)
candle Creative Commons License 2002.07.09 0 0 2497
velencei tavra leautózni csoportosan?
Előzmény: LEX (2494)
candle Creative Commons License 2002.07.09 0 0 2496
:-)))))))

kaszniszám alapján kerested?

Előzmény: Mr. Cool (2495)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.07.09 0 0 2495
Hi,

El is felejtettem mondani, hogy tegnap, hogy jártam amikor kupakot kerestem a hűtômre. A motorrad katalógus által hozott sapka nem volt jó rá, nem feszült. Erre a boltos srác elkezdett keresni a polcon és hozott egy ránézésre megfelelôt. Rápróbáltam, patent! Kérdezem a srácot, mire való? Ladára... De működik és ez a lényeg!

Cool

LEX Creative Commons License 2002.07.09 0 0 2494
Helyszín?
Előzmény: candle (2493)
candle Creative Commons License 2002.07.09 0 0 2493
szombat esti láz forever:-))))

nekem ok:-)

Mr. Cool Creative Commons License 2002.07.09 0 0 2492
Szervó,

Na tegnap hoztunk egy pár alkatrészt, A srác már a kocsi maradékait kidobásra ítélte, így jutott még egypár apróság nekünk alapáron...:-) A kilincsek mellé hoztam egy hibátlan fűtés duoventil-t mivel az enyém elég szar, ablakmosó fúvókákat (az öcskösnek elveszett egy mikózben darabokban volt a gépe:-)) könyöklôt az öcskösnek, meg egy csomó vákuumcsövet, visszacsapószelepeket. Szóval eredményes túra volt. Megkérdeztem a srácot a 123-as kerekekrôl 15-öt kér a 4-ért. valaki?

Cool

Törölt nick Creative Commons License 2002.07.09 0 0 2491
Hello Fanok!

Elado egy 1980-as 300d technika,sarga szinu,2 eve generalozott motorral(kb.150000km),friss muszakival.
Szervok,centralzar.

A lenyeg:
300000 penz.

Tel:
06209137563
16h utan pls.

Vennek viszont w124-es dieselt,89-tol klimast.Feher szinuek elonyben.
kb. 1.6 millaig.
adler882@hotmail.com

GeryV8 Creative Commons License 2002.07.08 0 0 2490

" nem sok, én most jöttem vissza onnan. Jó nyaralást! "

Sejtettem...:)
Amúgy sem vagyok vmi nagy Balatonpárti, de most megnézem mennyivel lett rosszab pár év alatt amióta nem voltam ott.

Azért köszi :)

Előzmény: LEX (2487)
GeryV8 Creative Commons License 2002.07.08 0 0 2489
Ezt a gépet már pár éve hirdetgetik...:)
Csak megunják egyszer...

Biztos olyan hihetetlen szép állapotban van, hogy a sok egymást túllicitáló vevő után a "tulaj" mégis mindíg úgy dönt, hogy inkább megtartja.

Előzmény: S_Albert (2486)
GeryV8 Creative Commons License 2002.07.08 0 0 2488

:))

Azért remélem túl élem valahogy ezt a pár napot.

Előzmény: candle (2483)
LEX Creative Commons License 2002.07.08 0 0 2487
Gery,

"Haverommal megnézzük mi maradt a Balatonból" - nem sok, én most jöttem vissza onnan. Jó nyaralást!

"Nekem eredeti motorháztetőbelsejénlévőhőéshangszigetelőszivacsszerűségem van" - nekem sajna nincs, most keresek éppen egy bontottat. Az eredetit nincs kedvem megvenni, 25-30e közt van az ára :-(

7végi tali OK, de nekem csak szombat este a jó

Lex

Előzmény: GeryV8 (2482)
S_Albert Creative Commons License 2002.07.08 0 0 2486
http://athoscar.freeweb.hu/mercedes300sec.html
kbe Creative Commons License 2002.07.08 0 0 2485
Mennyi?
Gáz van benne?
kbe
Előzmény: mzscyl (2481)
kbe Creative Commons License 2002.07.08 0 0 2484
Minek annyi ajtó?

esetleg jobb oldali kilincs van bal oldalon is :-)))

kbe

Előzmény: Mr. Cool (2477)
candle Creative Commons License 2002.07.08 0 0 2483
"Hiperszupercsillivilli easytronic-os Corsaval megyünk..."

nos

lemész a balatonra, ez ok.

van egy kellemes hétvégéd. ez ok

de mé kell ennyire elb.szni?:-))))

jó nyaralást:-))))

Előzmény: GeryV8 (2482)
GeryV8 Creative Commons License 2002.07.08 0 0 2482
No lehet irigykedni...:)))

Nekem eredeti motorháztetőbelsejénlévőhőéshangszigetelőszivacsszerűségem van!!! :)))

Holnaptól pár napig nem leszek...Haverommal megnézzük mi maradt a Balatonból ebben a nagy melegben.

7végefelé itthon leszek, úgyhogy tali felőlem ok.

Addig is jó, és kellemes munkát mindenkinek! :)))

ps: Hiperszupercsillivilli easytronic-os Corsaval megyünk...előre félek...:(

mzscyl Creative Commons License 2002.07.08 0 0 2481
Kedves topictársak,

sajnálattal meg kell váljak szeretett családtagunktól, egy 1985-ös (!) W123 280 TE-től.
Felszereltsége: klíma, ABS, fűthető ülések, el. tükör, 4-es kézi váltó + a szokásosak.

Állapota jó, de helyenként megjelentek rajta rozsdafoltok.

Üdvözlettel mindenkinek

candle Creative Commons License 2002.07.08 0 0 2480
"Sajna a gépháztetôn lévô hôszigetelô azon a gépen is döglött, mint általában. Az enyémen nem is volt amikor megvettem, tettem rá polifoamból"

az enyémre az előző tulaj hőszigetelőből tett, kb fél centi vastag réteget.

b.szottul gány

kéne eredeti:-)))

can

ui.: elnézést, ha valakinek nem válaszoltam, de beszorultam kicsit az íróasztal alá, úgyhogy szopacs van.

mb-cars.hu beregisztrálva, kéne találkozni a hétvégén, és átbeszélni mi is legyen.

uff

Előzmény: Mr. Cool (2479)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.07.08 0 0 2479
Lex,

Sajna a gépháztetôn lévô hôszigetelô azon a gépen is döglött, mint általában. Az enyémen nem is volt amikor megvettem, tettem rá polifoamból! Nagyon fasza lett, és alig kerül valamibe. (pontosabban semmibe, mert egy cimborámtól kaptam az anyagot:-))
Az ABS dolgot mostanában egy kicsit elhanyagoltam, nem igazán értem rá az utóbbi idôben. De jó is, hogy mondod felhívom az autóvillamosságist!
Mondtam egyébként, hogy szombaton zalaegerszegtôl fehérvárig nem elôzött meg senki? :-)))))))))

Cool

Előzmény: LEX (2478)
LEX Creative Commons License 2002.07.08 0 0 2478
Mr. Cool,

Motorháztető belső részére való takarója nincs véletlenül? Mert az speciel érdekelne... :-)))

Reggel leadtam a verdát a doktorhoz. Most szólt a szerelő, hogy már van alapjáratom, csak még nem egyenletes. Cserébe viszont már nem szórakozik az ABS. Kíváncsian várom a fejleményeket...

Előzmény: Mr. Cool (2477)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.07.08 0 0 2477
Szevasztok,

Na a hétvégén a kisautóm adott egy pár okot az idegeskedésre, de szerencsére semmi komoly nem történt. Gárdonyban voltam vele bogártalálkozón (ott mondták, hogy ez nem az;-)) és ugye mikor menne tönkre a hűtô sapkája mint a legnagyobb melegben. Szóval szépen nyomta ki a vizet az angyalom, fél szemmel állandóan a vízhôfokmérôt lestem. Minden megállás után öntöttem bele egy jó adagot, nem lett gond vele, ma délután meg veszek új kupakot. A mai napot egyébként is a gumisnál kezdtem, mert szombaton összeszedtem egy szöget a bal elsô kerékkel, de szerencsére csak lassan eresztett le, és hazáig kibírta egy 2.8baros feltöltéssel. A pótkerékkel azért nem is próbálkoztam, mert a mostani gyári felnihez lévô csavarok olyan speckók, hogy nem lehet velük feltenni a lemezfelnit... szóval azt hiszem kell egy könnyűfémfelnit szereznem pótkerékek is. Errôl jut eszembe, hogy ma megyünk az öcsémmel meg a cimborámmal bontott 126-os alkatrészekért. A múltkor már elhoztunk egy komplett klímát, most kormányműért, szervószivattyúért, kilincsekért (hátsó kilincs lesz a gépemen elöl is!!!) meg tükörért megyünk. Ja és van a srácnak 4 db 123-asra való 14"-os gyári könnyűfémfelnije. Elhozzam? Érdekel valakit?
Gery,
Sajna ezek a megmozdulások (burnout, stb) mindig spontánul jönnek, de ígérem legközelebb fel leszünk készülve! :-)

Bye,
Cool

Előzmény: GeryV8 (2466)
S_Albert Creative Commons License 2002.07.07 0 0 2476
Szia mindenkinek!

Mindenem egy 126-os! (Lenne, de most csak egy 601-es van.)
Reményeim szerint rövidesen lesz is egy szép példány a tulajdonomban.
A klubba ettől függetlenül szívesen beszállnék. Bár a 601-es nem 126 560. :-(
Ha gondoljátok a honlapban is tudok segíteni. Pl: flash animációk, stb. (pl.:
http://goldpanther.fw.hu
http://tarskereses.fw.hu
http://berczy.lapja.hu )
Ezeket én csináltam. Nem egy nagy durranás egyik sem, de ha kell szívesen segítek.

Berczy

LEX Creative Commons License 2002.07.07 0 0 2475
Hi all,

nem voltam vagy 1 hete, most olvasom vissza a termést.

Ace,
gratula a géphez, tényleg állat. Ezt már azok is mondták, akik voltak személyesen megnézni...

Gery,
jól lenyúltam a képeidet, volt elég sok nyalánkság benne. :-))) Jah, és azok a videók...
Holnap kereslek teflonon, aztán valamikor összefuthatunk, és visszaadom a CD-ket.

bye
Lex

ACE VENTURA Creative Commons License 2002.07.06 0 0 2474
Apropó !

Mára volt valami tali-projekt, nem?!

Lemaradtam róla, vagy el lett halasztva?

ACE VENTURA Creative Commons License 2002.07.06 0 0 2473
HÁJ EVRIBODRI:-))

Buddy: kupé ügyben bcsocsan-hoz tudsz fordulni.
Én is most vettem egy gyönyörűt, az ő tanácsait is figyelembe véve.

Az övé és az enyém is 280CE. Ez hathengeres motor, ami rengeteg pluszt nyújt a 230-hoz képest.

ALL:
Végre sikerült feltenni a képeket a kupéról:-))
Ha valakit érdekel: a http://kep.tar.hu/aceventura
címen megtekintheti.

Ui: ablaktörlő-motor még mindig érdekel, ha valaki tud.

Üdv: ACE

bUddy Creative Commons License 2002.07.05 0 0 2472
Sziasztok!

Azért néztem be ide, mert a 123-as kupékról (CE, ugye?) szeretnék több infót megtudni. Tudtok valami internetes oldalt, ahol külön ezzel a típussal foglalkoznak?

Lenne néhány konkrét kérdésem is, ha megengeditek:
-Milyen motorokkal gyártották a 230-ason kívül?
-Milyen teljesítményre és fogyasztásra lehet számítani a 230-asnál?
-Mibe kerül most Magyarországon egy viszonylag jó állapotú, szebb darab, komolyabb felszereltséggel? Milyet adnak 1M körül?
-Igaz az, hogy általában jobb a felszereltségük, mint a négyajtós kollégáké?

Előbb-utóbb mindenképpen bevállalnék egy ilyet, lehet, hogy akár egy éven belül, de az is lehet, hogy csak jóval később, elég sok mindentől függ az ügy, a lényeg, hogy egyszer muszáj lesz.

Még valami: Szerintetek érdemes olcsón egy lepukkantat venni, és rákölteni egy komolyabb összeget, vagy szerencsésebb többet rááldozni, és keresni egy kvázi-hibátlan járgányt?

Igazából a 126-os is nagyon bejön, de azt talán egy kicsikét húzósabb lehet fenntartani. Cáfoljatok meg, ha nincs igazam.

Előre is köszi minden segítséget!

bUddy

GeryV8 Creative Commons License 2002.07.05 0 0 2471
Candlenél megtalálod őket.
Előzmény: kbe (2469)
GeryV8 Creative Commons License 2002.07.05 0 0 2470

Maybach az brutális lett ! :))

Azt beszéltem ma a bátyámmal, hogy azért lett ilyen "satnya" a 220-as, hogy legyen piaci rétege, vásárló közönsége a Maybachnak.

Mert pl. megnéztünk ma egy új 7-es BMW-t (E65) és mellette szvsz elbújhat a 220-as. Durva gép lett az új hetes, nagyobb mint a 140 volt.

kbe Creative Commons License 2002.07.05 0 0 2469
Hali!

Gery! nekem is igértél cdket...:-))

kbe

hétfőn kerül a családba egy e300d turbo

egész kellemes

kbe2

Előzmény: GeryV8 (2468)
GeryV8 Creative Commons License 2002.07.05 0 0 2468
Lex mi a helyzet a CD-kel?
Találtál rajtuk érdekeset? :)
GeryV8 Creative Commons License 2002.07.05 0 0 2467

Akkor gagyi csillag kilőve...én is most akarok venni egy újat.
Előzmény: atx808 (2464)
GeryV8 Creative Commons License 2002.07.05 0 0 2466
Na mi a helyzet?

Cool

Ne hajtsd azt a szegény gépeket! :))))

Azért mutathatnál pl. képeket a gumifüstölésről + plusz 200kmh-ról.
Remélem meg lett örökítve.

Mr. Cool Creative Commons License 2002.07.05 0 0 2465
Hi Boyz,

Na ha már arra volt panasz, hogy nincs valami nagy forgalom a topicon, akkor írok pár sort. Tegnap végre teljesen összeraktuk az ócskös gépét (W126 280SE) festés után. Hát nem volt egyszerű szépen feltenni a műanyagoldalat, de azért összejött. Kiadós takarítás és mosás után pedig elmentúnk tiszteletkört tenni a városban. Mivel az öcsém szerint nem olyan erôvel fordul keresztbe mint kellene :-)ezért elmentünk megkergetni egy kicsit. Gyorsan el is múlt a 2 hónap állás eredménye, mert ismét úgy ment 200-at mintha ingyen lenne a benzin, csak a forgalom miatt nem tudtuk tovább kergetni... Szóval ismét retteghet a város..:-)

Bye,
Cool

atx808 Creative Commons License 2002.07.05 0 0 2464
kepzeljetek vettem egy csillagot a homasita-nal (1910,-) es mikor felraktam szetpattant.. dehat ez csak utangyartott.. na mind1 ma elmentem, hatha becserelik de nem talaltam meg a blokkot.. vetetm egy masikat (ugyanolyat, mert nincs sok idom utana maszkalni)...

remelem ez mar oke lesz :)

candle Creative Commons License 2002.07.05 0 0 2463
"Kérdés: a Zeyk utcai az villamossági szerel? ? "

nem

"Másik: a Gaál hol található ? "

csömöri úton még mindig:-))))

Előzmény: eger.jeno (2459)
ACE VENTURA Creative Commons License 2002.07.05 0 0 2462
HÁJ EVRIBODRI :-))

Szép a Maybach, bár kicsit eltúlzottak a méretei szerintem.

Mindenki nyaralni van? A topic olyan csendes, hogy cseng a fülem töle:-)))

Üdv

bcsocsan Creative Commons License 2002.07.05 0 0 2461
Helló mindenki,

minap bemutatták a Maybach-ot. Elég szép képek vannak róla (na meg minden más Mercedes újdonságról) a http://www.jes-mercedes.de oldalon.

Üdv,

bcsocsan

ACE VENTURA Creative Commons License 2002.07.03 0 0 2460
HÁJ EVRIBODRI :))

Teljesen kitörlődtem az indexből, nickestől, hozzászólásostól:-((

Ezt nem értem...
Szerencsére sikerült magam ua. néven regisztrálni.

eger.jeno Creative Commons License 2002.07.03 0 0 2459
Sziasztok !

Most olvastam át a mult heti terméseteket.

Kérdés: a Zeyk utcai az villamossági szerel? ?
Másik: a Gaál hol található ?

Jen?

candle Creative Commons License 2002.07.02 0 0 2458
amiket idáig is írtunk össze-vissza

újonnan:

Gaál, vagy Ady Endre út

bontottba szentendre, czimbula (esetleg a boltban lehet, hogy újat is tartanak, de ott az árra figyelj)

azt nem tudom mondjuk, hogy melyik 23-as ablaktortő motorja azonos a kupéjéval. (kupéjéval, jól írtam?)

Előzmény: Törölt nick (2457)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.02 0 0 2457
HÁJ EVRIBODRI :-)))

Mr. Cool-nak jó gumifüstölést, bár szerintem ez nem a csillagos márkához illő elfoglaltság:-))

Készültek képek a kocsiról, nemsokára prezentálom őket.

Más: az ablaktörlős kérdéseim sajna nem évültek el:-((

Szal tud-e valaki barátságos ablaktörlő-motor beszerző helyet, és esetleg árat?

Üdv:

ACE VENTURA
(aki állatira nyomoz........ablakt.motor után :-))

LEX Creative Commons License 2002.07.02 0 0 2456
candle

A történet több szálon fut... :-)

Egyrészt valóban vmi leszívja az akksit, ez lehet egy kóbor zárlat, az előző tulaj által házilag buherált "immobiliser", a sz*rakodó feszszabályzó, vagy valamelyik kontaktos ablakemelő gomb által okozott zárlat. Ez ügyben a kocsim a villamosági szerelőnél ácsorog, ahol a rendszert kimérik, és megmondják a frankót meg kikötik a gányolást. Ja és megnézik, hogy miért pilácsol az ABS lámpa

Másrészt alapjáratm vagy van, vagy nincs. Ha éppen van, akkor is dadog, ráadásul a füstje a kocsinak elég szúrós szagú. Szal a sufninál befigyel egy CO-mérés és egy motorbeállítás...

Lex

Előzmény: candle (2454)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.07.02 0 0 2455
Hey Lex,

Az biztos, hogy nem szereti se a váltó, se a gumik a füstölést, de nagyon állat amikor nem látni a füsttôl semmit. Meg a gumijaimat már halálraítéltem (bár van rajtuk még 4-5mm minta), mivel már nem elôször fékeztem kockára ôket, az automatám cseréje meg már régóta érik, igaz a múltkor kapott új olajat szűrôt, meg be lett állítva, úgyhogy most nincs semmi bajom vele, csak 2-bôl 3-ba vált egy picit, keményebben, de az sem zavaró. Csak már kicsit nagy a szlipje, nem tudom meddig húzza még. mondjuk ha ezt a kínzást folytatom, már nem sokáig... Az én ABS-emet már 2 hete nézte a környék legjobb autóvillamossági szerelôje, kimért mindent, minden jó rajta, de valamiért mégsem működik mindig. most szerez hozzá rajzot, aztán majd meglátjuk. Addig meg nem akarok beruházni új gumikba amíg fennál aa lehetôsége annak, hogy megint leradírozom a gumikat, ha úgy adja a helyzet..

Cool

Előzmény: LEX (2453)
candle Creative Commons License 2002.07.02 0 0 2454
"az alapjáratom ment balra el "

an ezt nem értem. onnan indult ki a probléma, hogy vmi leszívta az akksit.

namostakkormiisvan?

Előzmény: LEX (2453)
LEX Creative Commons License 2002.07.02 0 0 2453
Mr. Cool,

gumifüstölés király, csak nem túl költségtakarékos megoldás... :-)))

Viszont 2 napja nekem is rendetlenkedik az ABS, néha felgyullad a kontroll lámpa, néha meg folyamatosan ég. Mivel a szerelő szerint elektronikailag káosz uralkodik a kocsiban, előbb egy gyors elektronyos átvizsgálás lesz megejtve a kocsin (lehet, hogy csak vmelyik szenzor szaraxik vagy bekoszolódott) oszt ha az se segít, akkor lássuk a többit :-(

candle,
az alapjáratom ment balra el

Lex
akinek most kicsit tele van a...

Előzmény: Mr. Cool (2452)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.07.02 0 0 2452
Szevasztok srácok,

Az utóbbi idôben új dologra kaptam rá. Nem fújolni!!!:-) A gumifüstölésre. A közelmúltban nem működótt az ABS-em (néha megy, néha nem) és sikeresen magam után hagytam egy 50m-es féknyomot... Ugye mondanom sem kell, hogy utána olyan lett a kerék mint a kocka. Gyorsan hátra is tettem, ott nem olyan zavaró, de azért így is érezni. Múltkor eszembe jutott, hogy ezen lehetne enyhíteni a jóöreg US autós módszerrel. Nosza bal láb a fékre, jobb a gázra, váltó a legalsóba. Csak mivel ugye a merkán 4 tárcsafék van, nem dob hátul, kicsit nehezebb megtalálni a balanszot, hogy még az autó is álljon, de a kerék még forogjon (a cserokímon ez sokkal egyszerűbb..) meg ugye a moci is csak egy 2.8-as. De azért könnyen csinálok olyan füstöt, hogy nem látszik az autó. Na a lényeg az, hogy most már kevésbé ráz az ominózus kerék, igaz a minta is jelentôsen megfogyatkozott... de mind1, az ABS javítás után úgyis új gunikat kap a gíp.

Na pá,

Cool

candle Creative Commons License 2002.07.01 0 0 2451
Domain: mb-cars.hu(0111331502)
State : Bejegyzett
Right: Prioritás nélküli
Reg Ident: 2002-06-12 mb-cars.hu

hehe:-)))))

candle Creative Commons License 2002.07.01 0 0 2450
na ja.

mi volt a gond?

Előzmény: LEX (2448)
atx808 Creative Commons License 2002.07.01 0 0 2449
lotsa thanks 4 the tipz :)

holnap megyek, beszerzem

LEX Creative Commons License 2002.07.01 0 0 2448
candle,

köszi a tippet, a Zeyk utcai sufni bejött. A fazon ért a Mercihez kicsikét... :-)))

Lex

Mariano Creative Commons License 2002.07.01 0 0 2447
Hi!

Nagykőrősi úti autópiac. A főbejárattól egy kicsit balra az első soron. Eredeti bontottak vannak 2800Ft-ért.

Sajnos csak talppal együtt lehet megvenni, de jól néznek ki. Asssszem lehet kapni kivehetőt is.

Üdv. Mar

Előzmény: atx808 (2444)
CYZ Creative Commons License 2002.07.01 0 0 2446
hi atx808,
homasita kft. (asszem így írják), fehérvári út majdnem vége, a síneknél.
sajnos talptalan nincs, de még így is kb. 1800 huf.
nekem kétszer törték le ezt a típust, de fél évig bírja :)
üvd
CYZ
Előzmény: atx808 (2444)
candle Creative Commons License 2002.07.01 0 0 2445
írtuk fenntebb a GAÁL-t, mint lehetőséget
Előzmény: atx808 (2444)
atx808 Creative Commons License 2002.07.01 0 0 2444
Srácok! Kellene egy csillag a kocsimra (190)... lehetőleg csak a csillag, a töve megvan. Valami szép utángyártott darab kéne, mert az eredeti 8900, de amit czimbulanal lattam 900ft-ert azert inkabb nem mennek ki szentendrere most.. szoval valami bp belvaros lenne jo, please adjatok tippet! Köszi

.(fESKER! w201).

candle Creative Commons License 2002.06.30 0 0 2443
"Szal akkor csobbanhatunk, habár az illetékes (LEX) még nem kommentálta a felvetést:-)) "

b.szik válaszolni:-)))

"Candle: Az ablaktörlőm télleg sz@r :-(( "

mondtam én ezt neked akkor is:-))))
még szerencse, hogy a rendőrök nem kezdtek el azért is b.sztatni:-))))

Előzmény: Törölt nick (2440)
candle Creative Commons License 2002.06.30 0 0 2442
"Autóvillamossági szerelő tippje van vkinek Pesten? Úgy néz ki, van egy frankó zárlatom valahol, de ha nincs, akkor is vmi leszívja az akkut. (B verzió, hogy az aksi zárlatos, de azon besz*rnék, mert egyrészt nem gagyi, másrészt meg pár hónapos...) "

ha minden jól megy du kitalálunk vmit. ha nem tudnék menni akor hívlak

"Vasárnapi autóbuherálás traccspartival és CD nézéssel? "

estefelé szabadulok, hívlak titeket

Előzmény: LEX (2439)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.29 0 0 2441
Szia LEX !

Pesti címet nem tudok, szegedit igen:-))
De asszem ettől nem lettél okosabb:-))

Annak drukkolj, hogx aksi legyen a gond, mert ezek szerint ez garanciás.

A flekken-decker felvetésről mi a véleményed?

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.29 0 0 2440
HÁJ EVRIBODRI:-)))

Szal akkor csobbanhatunk, habár az illetékes (LEX) még nem kommentálta a felvetést:-))

Candle: Az ablaktörlőm télleg sz@r :-((

Tünetek: Bármelyik fokozatban a törlés sebessége kb 20cm/perc. Néha megáll gondolkozni félúton.
Ha kikapcsolom és vissza, akkor az előbb vázolt nagysebességű törlésbe kezd. Végállásnál nekiáll rezegni, ha kikapcsolom, akkor is folytatja, ha vissza, akkor abbahagyja.
Felemelem az üvegről, akkor is dettó ua.

(W123) Kinek volt már hasonló gondja? Mivel lehet a gond? Motor, mechanika vagy mind 2?
Honnan lehet ilyet legfájdalommentesebben beszerezni?

Mennyire bonyolult a csere? ( érzésem szerint eléggé, mert nem látom a motort sehol)

Szal van-e valakinek tippje, illetve tud-e árakat?

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam.
(de azért ilyen ablaktörlővel nem vállalnék be egy esős időt)

LEX Creative Commons License 2002.06.29 0 0 2439
HELP!!!

Autóvillamossági szerelő tippje van vkinek Pesten? Úgy néz ki, van egy frankó zárlatom valahol, de ha nincs, akkor is vmi leszívja az akkut. (B verzió, hogy az aksi zárlatos, de azon besz*rnék, mert egyrészt nem gagyi, másrészt meg pár hónapos...)

Gery, candle
Vasárnapi autóbuherálás traccspartival és CD nézéssel?

bye
Lex

candle Creative Commons License 2002.06.29 0 0 2438
benne vagyok, csobbanjunk:-)))

Előzmény: Törölt nick (2437)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.28 0 0 2437
HÁJ LEX !

Felőlem utánad mehetünk a balcsira is:-)))
6-án mindegy innen Szegedről nézve, hogy balcsi vagy visegrád.
Ha meg ilyen dög meleg lesz, legalább csobbanhatnánk is egyet.

Többiek?

Előzmény: LEX (2431)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.28 0 0 2436
HÁJ EVRIBODRI !:-))

Részemről O.K. :-)
...mármint a bogrács- fleckendekker projekt
...igaz nem ehetek egyikből sem egyelőre:-((
de a társaság kedvéért mindenképpen ott lennék:-))
A dátumoknál némi képzavarom van, de ha letisztul, akkor szakítok rá időt.:-))

Candle: Képek? :-)) szeretném már látni a termést:-))

Még ki sem próbáltam igazán a kicsikét:-))
Egy hoszabb túra jót tenne mindkettőnknek.

GeryV8 Creative Commons License 2002.06.28 0 0 2435
Pics@ba nem tudok bejelentkezni...
Beírni viszont tudok...érdekes.

Lex!

Ne csináld már!
Végén kitalálod, hogy október közepe. :))

7végi kis szerelgetés/CD-zés, OK?
Nehogy ezt is lemond! :)

LEX Creative Commons License 2002.06.28 0 0 2434
Gery,

műxik! :-)))

All
Az a gáz, hogy a köv. 7végén (12-14) egy konferencián kell részt vennem, úgyhogy az is kiesik. Köv. opciós ajánlatom júl. 20-a. :-(

Lex

Előzmény: GeryV8 (2433)
GeryV8 Creative Commons License 2002.06.28 0 0 2433
test...
candle Creative Commons License 2002.06.28 0 0 2432
ha neked nem jó, akkor te írd, hogy neked mikor ok.-))))

egy héttel később, 13?

Előzmény: LEX (2431)
LEX Creative Commons License 2002.06.28 0 0 2431
Hi all,

a bográcsolással kapcsolatban arra gondoltam, lehet hogy a grillezés jobban jönne. Ha kiviszünk egy kompakt Flekkendekker készletet, akkor nem kell helyben fát vágni, bográcsot cipelni, csomagtartót összekormozni, stb. Ja, és a cuccot is egyszerűen elő lehet készíteni otthon (hús bepácolva, krumpli befóliázva, saláta előre legyártva, stb.) A bogrács macerásabb, inkább ejtsük...

Viszont 6-án én épp a Balcsin leszek, sorry... Egyéb időpont javallat?

Tegnap este kipróbéltam egy 124-est 2.0 benzines konfigurációval. Kellemeset csalódtam benne...

bye
Lex

CYZ Creative Commons License 2002.06.28 0 0 2430
dank,
valahogy odaérek, kicsit romokban van a drága, de ha egyszerre indulunk, odaérünk :)
kellemes7vég...
cyz
Előzmény: candle (2429)
candle Creative Commons License 2002.06.28 0 0 2429
hahó

"lehet menni ismeretlenül is? "

persze

"helyszín? "

helyszín: valahol bp környékére kiautózunk. pl nagymaros-visegrád- xxx

"anyagot mit kell/lehet vinni? "

lex a séf:-))))

LEX, mit kell vinni?:-)

üdv

Előzmény: CYZ (2428)
CYZ Creative Commons License 2002.06.28 0 0 2428
hi candle,

lehet menni ismeretlenül is?
még nem tom, mi lesz velem 6-án, de igyekvés..
:)
helyszín?
anyagot mit kell/lehet vinni?
üvd
cyz

Előzmény: candle (2427)
candle Creative Commons License 2002.06.28 0 0 2427
júli 6 bográcsolás bp környékén?

lex,
uncle t,
ace ventura
candle,

többiek?

candle Creative Commons License 2002.06.27 0 0 2426
"W126 rovidkaszni.......:-))))))))))))) "

persze, de a nagy lökhárítóval:-))))

Előzmény: Mr. Cool (2422)
candle Creative Commons License 2002.06.27 0 0 2425
"melyik motrot célszerű választani a dieselek közül?"

én is a 240 D-t mondanám, strapabíró és megy is

"autót szeretnék vásárolni amiben van klíma "

nem lesz könnyű, de nem kizárt. esetleg utána lehet nézni, hogy diavia bele megy-e.

"Mit kell egy ilyen autón átnézni"

mindent:-))) élőszóban lehet ezt esetleg elmondani, itt leírni horror:-))

"ha tudtok konkrét autót szívesen venném azt is ha tudna valaki segíteni. "

ha járok bontóban, utána kérdezek. szentendrén mindig van kirakva hirdetés.

"valami csodaszép az autó"

hízik a májam, köszönöm:-))

Előzmény: ntomas (2423)
Piri Creative Commons License 2002.06.27 0 0 2424
Én spec a 240D t ajánlom de csak a 72 Le változatot 1979 t?l és csakis egy motorveszteségmérés után!!!

Klimásat nem fogsz találni az tutti -:(((((

Előzmény: ntomas (2423)
ntomas Creative Commons License 2002.06.27 0 0 2423
Szevasztok!

Szeretnék segítséget kérni 123-as Merci vásárlásához. Főleg abból a szempontból hogy melyik motrot célszerű választani a dieselek közül? Olyan autót szeretnék vásárolni amiben van klíma is, mert néha szerintem nagy hasznát lehet venni. Mit kell egy ilyen autón átnézni, megnézni stb. Ha valakinek van rá ideje írjon le egy-két tanácsot. Vagy ha tudtok konkrét autót szívesen venném azt is ha tudna valaki segíteni.

Láttam tegnap előtt Pesten a Mexikói úton azt a W126-ost, ami a Pólusnál készült képeken látható. (A szürke 300SD-t). Minden elismerésem akié, mert valami csodaszép az autó! Gratulálok hozzá.

Mr. Cool Creative Commons License 2002.06.27 0 0 2422
Hi Sracok,

Lehet meg szavazni?
Az utobbi idoben nem voltam netkozelben, most is a vilag vegen vagyok kikuldetesben....
Na szerintem, hogy melyik gep a legszebb az egy ertelmu...

W126 rovidkaszni.......:-)))))))))))))

Bye,
Cool

UncleT Creative Commons License 2002.06.27 0 0 2421
Üdv.
Nekem Spal-t raktak be és teljesen jó. Az alap kütyü 18.000 HUF + 4000 volt az ablakemelő modul. Nagyon sok mindent tud, nem is használom ki teljesen. (pánik, automata élesedés, motorleállítás, autókeresés, stb. modulárisan bővíthető asszem)

Peace.

Előzmény: LEX (2418)
candle Creative Commons License 2002.06.27 0 0 2420
részemről ok, de a szombat este az női szakasz estéje:_)))

"Vannak ajánlot márkák ill. beszerelőhelyek?"

én magam csináltam a riasztót:-))

anyós kép a tükrön, rózsafüzér mellé:-)))))

Előzmény: LEX (2418)
GeryV8 Creative Commons License 2002.06.27 0 0 2419

" asszem 1 db... "

Kétlem...szerintem többnek kell lennie.
Tényleg már nem emlékszem, de az tuti, hogy nekem most pl csak az üzemanyagszint felett nem ég, a többi ok.
Biztos azért, hogy ne lássam, milyen gyorsan apad a tank...:)))

Lex

Ablakemelő témában rohadtul otthon vagyok...:))
Melyik rossz? A vezető oldali? Ha elektromos dolog akkor egyszerűbb, ha mechanikusan szar akkor bonyolultabb, de akkor tudom hogy mit hogyan. :)

Ha azt mondod, hogy összetolunk pár 26-ost egy udvarra és mustrálgatjuk, simogatjuk őket...nekem bármilyen időpontot mondhatsz szinte tuti ráérek...:))))
Ugyhogy OK, meg is beszéltük!!!

LEX Creative Commons License 2002.06.26 0 0 2418
Hali,

jövő 7en esedékes a riasztó projekt. Vannak ajánlot márkák ill. beszerelőhelyek? Egyébként főleg utóbbi érdekelne, (Bp-en) mert a zárakat is dugóztatni akarom, meg az egyik ablakemelőm rakoncátlankodik, meg kell azt is nézetni vkivel. Jó lenne egy helyen elintézni...

candle, Gery

A 7végi szerelősdi jó lenne. Esetleg szombat késő du.? (5-6 körül)
Gery, izzítsd a Cd-ket, most már tényleg meg szeretném nézni... :-)))

üdv,
Lex

candle Creative Commons License 2002.06.26 0 0 2417
szétesett a gyújtáskapcsolóm

telefon a boltokba:

ady e. út 14k
gaál 10,8-20% kedvezmény

és végre tudták, hogy létezik egyszerre eu és usa alvázszám:-)))))

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.26 0 0 2416
Candle:

Megjöttek a papírok, köszke !:-))

Az említett CD melyik tipusról is szól?
Mert lehet, hogy engem is érdekel.:-))

Bcsocsan: privben érdekelnének a 280CE szervíz adatai, ha tudsz rá időt szakítani.
(olajat milyet és mennyit, gyertya etc.) :-))

candle Creative Commons License 2002.06.26 0 0 2415
"Hogy milyen és hány darab azt fejből nem vágom, de akár szívesen segítek kicserélni a dolgokat...pl egy hétvégi szerelgetés keretében. "

asszem 1 db és tán 5w-os

hétvégi szerelgetés forever:-)))

"Ha szép színű az olaj és jól vált akkor én - túl egy pár automatán - hagynám. "

csatlakozom, de az olajcseréhez nem kell szétszedni a váltót.

"De a legegyszerűbb, ha összefutunk és megdumáljuk + eljutottam addig, hogy vettem cd-ket, nincs más hátra csak az írás...azt is odaadnám végre. "

ha itten most arról a cd-ről van szó, amit már nekem is ígértél akkor kéremmmmmmm:-)))

Előzmény: GeryV8 (2407)
Piri Creative Commons License 2002.06.26 0 0 2414
Helló Stern!

Tegnap SMS t küldtem nem kaptad meg??

Előzmény: Stern (2412)
LEX Creative Commons License 2002.06.26 0 0 2413
Hali Stern,

rég nem láttunk errefelé.
Mizújs a Sárga Szörnnyel?

Stern Creative Commons License 2002.06.26 0 0 2412
405-3830
Előzmény: Mariano (2410)
LEX Creative Commons License 2002.06.26 0 0 2411
Hali,

mindenkinek kösz a jótanácsokat.

Gery,

majd hívlak a CD-k miatt, aztán tényleg összefuthatunk vmelyik nap...

üdv
Lex

Mariano Creative Commons License 2002.06.26 0 0 2410
Köszike.

Gaál telefonszám esetleg?

Mar

bcsocsan Creative Commons License 2002.06.26 0 0 2409
Belső világítás:

sőt lehet az is, hogy csak a világítás-erősséget állító pöcök kontakthibás, mert az pld. a W123-on szinte mindegyik kocsin eloxidálódik, s aztán problematikus lesz addig, mig szét nem szedik, s le nem pucolják. Én már a W114-esembe is megvettem annak idején a mini izzókat, s mikor szétszedtem, a pucolás megjavította a kontaktust.

Üdv,

bcsocsan

Előzmény: Ronin_ (2408)
Ronin_ Creative Commons License 2002.06.26 0 0 2408
Ha semmi sem viágít, akkor az nem feltétlenül az izzók hibája, lehet hogy a biztosíték ment ki.
Amúgy nem veszélyes munka, egy amatőr is megpróbálkozhat vele, ha odafigyel.
Előzmény: LEX (2406)
GeryV8 Creative Commons License 2002.06.25 0 0 2407
Lex

Hogy milyen és hány darab azt fejből nem vágom, de akár szívesen segítek kicserélni a dolgokat...pl egy hétvégi szerelgetés keretében.
Meg nekem ha jól emlékszem van pár tartalék izzó/foglalat a műszerfalhoz.
Küldj mailt ha gondolod...

Sokkal erősebb nem lesz...ez a régi MB-k sajátja. :( Ha nagyon bikásat teszel bele akkor meg könnyen megolvad.:(
Persze láttam már kék műszerfalvilágítást is egy gyerek 26-osában, ami amellett, hogy kurva ronda volt, ugyanúgy nem látszott. :)

Váltó ügyben:

Annál drágább dolog, hogy tanácsot adjak...:)
DE
Igen, tényleg igaz az hogy, ha jól műdödik és nincs vezetett szk. amiből kiderül minden, akkor nem érdemes oilt cserélni.
Ha szép színű az olaj és jól vált akkor én - túl egy pár automatán - hagynám.
De a legegyszerűbb, ha összefutunk és megdumáljuk + eljutottam addig, hogy vettem cd-ket, nincs más hátra csak az írás...azt is odaadnám végre.
Tudom kicsit sokáig tart...:)

Ja: váltóolajcseréhez nem kell szétszedni a váltót.

LEX Creative Commons License 2002.06.25 0 0 2406
Gery, candle

köszi a tippeket! Már csak az a kérdésem, hogy millen izzó és hány db kell, mert nekem speciel egy sem ég pillanatnyilag, ami a kedvenc esti krúzolás alkalmával azért naggyon zavaró... :-)))

Ja igen, és ha lehet, szeretném, hogy erősebben világítson, mint eddig, mert az elég hervatag vala... :-(

Még kérdés, ezúttal a váltóval kapcsolatban. Szeretnék olajat és szűrőt cserélni az aut. váltóban, de ehhez meg kell bontani a váltót ugye. Namármost itten egyes szakik aszongyák, hogy ha per pillanat jól műxik, akkor nem érdemes megbolygatni a dolgot a köv. generálig. Ráadásul az olajat sem lehet leereszteni a váltóból, ha nincs szétszedve. Képlet: váltó jól műxik, ahogy meg tudom ítélni, pontosan vált, jól be van állítva, dilemma: szétszedni vagy sem?!

Lex

Előzmény: GeryV8 (2401)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.25 0 0 2405
"A szépségversenyeken sem választanak külön fekete, szőke, vörös stb. szépségkirálynőt"

Ez egyébként nem a "Minden idők" kitételre értettem, hanem a limó-kupé-kombi problematikájára.:-))

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.25 0 0 2404
Ez a lényeg Gery !

A nagymamám is szép volt annak idején.
De az autók azért nem ráncosodnak, legfeljebb régebbi izlésvilágot tükröznek.
Lehet, hogy valakinek az esetleg jobban tetszett
mint a mai formavilág.
Ettől a "minden idők legszebbjét" értelmetlen lenne évente választani.
Mona Lisa -ra sem hajaz évente mondjuk Pamela Anderson, vagy hasonlók:-)))

Előzmény: GeryV8 (2403)
GeryV8 Creative Commons License 2002.06.25 0 0 2403
Hasonlatom nem nekem volt hanem Neked. (2397) :)))))

Én erre reagáltam, hogy nincs minden idők szépségkirálynője, hanem jobb esetben évente választják...
Szóval kinek is volt rossz hasonlata? :)))

Ugyanígy nincs minden idők legszebb MB-je sem.
Persze a kocsiknál nem olyan fontos az életkor ha a szépségről van szó. :))

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.25 0 0 2402
HÁJ :-))

Gery hasonlata kicsit sánta, de ezen kár vitatkozni:-))
Lehet, hogy valakinek még ma is a 72-es királynő tetszik.:-))

A Tali időpontja még képlékeny?
Jó lenne, ha 6-án lenne, akkor talán el tudnék menni.

GeryV8 Creative Commons License 2002.06.25 0 0 2401
Lex

Kilehet...

Kihízod a műszerfalat...ezt a legegyszerűbben és legbiztonságosabban úgy tudod, hogy a hangszóróborítást kiveszed, majd a hangszórót is. Alatta ki tudod nyomni a műszerfalat. Az izzókkal vigyázz mert a foglalatok könnyen eltörhetnek. Gondolom a világítást akarod erősebbre, de vigyázz mert könnyen megolvad a burkolat.
Amikor széthúzod a csatikat jegyezd meg melyik hol volt az alsó sorvilágításnál, lehet hogy már nincs rajta a számozás...

GeryV8 Creative Commons License 2002.06.25 0 0 2400

" A szépségversenyeken sem választanak külön fekete, szőke, vörös stb. szépségkirálynőt, kinek ez, kinek az tetszik. "

...de minden évben választják...:)))
A '72-es szépségkirálynő nem biztos, hogy ma is megállná a helyét! :)))

...szóval továbbra is " 2394 "

candle Creative Commons License 2002.06.25 0 0 2399
műszerfalat kell kihúzni, a hátulján lehet izzót cserélni. ha jól emlékszem

nem bonyolult egyáltalán. HA jól emléxem, hogyan is cseréltük:-))))

Előzmény: LEX (2398)
LEX Creative Commons License 2002.06.25 0 0 2398
Hi all,

kérdésem lenne: a műszerfalvilágítás izzóját hol lehet kicserélni a 126-ban? Érdemes szakira bízni, vagy lehet vele amatőrnek is próbálkozni?

köszi előre is üdv,
Lex

kbe Creative Commons License 2002.06.25 0 0 2397
c126

kbe

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.25 0 0 2396
HÁJ EVRIBODRI:-))

A Citroenek közül Pl. a DS-t választották legszebbnek, pedig abból is létezik sokféle.
A kombik általában nem a szépségükkel adják el magukat, de ez nem is baj, nem ez a dolguk.
A szépség általában szubjektív, ezekre a személyes véleményekre vagyok kíváncsi.
Szerintem nem kellene kategóriát felállítani.
A szépségversenyeken sem választanak külön fekete, szőke, vörös stb. szépségkirálynőt, kinek ez, kinek az tetszik.

Egyébként örülök, hogy "végre felkavartuk az állóvizet", várom továbbra is a szavazatokat:
1 tipusra és kategóriák nélkül.:-)))

Előzmény: LEX (2394)
LEX Creative Commons License 2002.06.25 0 0 2395
szak = szal

bocs

LEX Creative Commons License 2002.06.25 0 0 2394
Ez a minden idők lexebbje azért gáz, mert én pl. nem tudok egymással összehasonlítani egy kupét és egy limót. De még egy limót a kombival sem...

Szak minimum úgy lenne korrekt a felvetés, hogy külön kérdés a limó, kupé, kabrió, kombi, stb. Meg kor szerint is differenciálni kéne, mert én nem tudnék választani pl. egy W129 és egy 50-es évekbeli 300SL (W108) között.

Jah, bográcspartival kapcsolatban a szombat (29-e) nekem spec. nem jó, mert esküvőn leledzünk. Sajnos... :-(

Lex

GeryV8 Creative Commons License 2002.06.25 0 0 2393
C126, C140, W129, W107, W198, W100, C215..stb.

Olyan, hogy minden idők legszebbje olyan nincs.

Szerintem minden időnek van egy legszebbje.

candle Creative Commons License 2002.06.25 0 0 2392
1)mien típushoz?

2)Gaál csömöri út, vagy szentendre kálvária út

Előzmény: Mariano (2390)
GeryV8 Creative Commons License 2002.06.25 0 0 2391

Pl: Kispesti Ady Endre út Mb-bolt. Tel: 280-51-67, 280-05-36.
Mariano Creative Commons License 2002.06.25 0 0 2390
Hi Mindenki!

Nem akar valaki mégis ajánlani egy jó Merci alkatrész boltot, ahol normális árban kapok normális minőségű termosztátot :))))

További kánikulázást kivánok!

Mar

UncleT Creative Commons License 2002.06.25 0 0 2389
Júli 6. jobban hagzik, nekem is.

Minden idők legszebb Mercije pedig szerintem az új CL. Jók a régi formák, de nekem az újak mégjobban tetszenek. Pl. új E-klasse!

Előzmény: candle (2383)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.24 0 0 2388
Szavazás:

Nekem a hatvanas évek 300SE kupéjai tetszettek a legjobban.
(szívesen látnék egyet a garázsban:-)) )

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.24 0 0 2387
7fői vitaindító:

Melyik merci volt a minden idők legszebb mercije?

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.24 0 0 2386
Hát akkó tőcsd fő :-))
Előzmény: kbe (2385)
kbe Creative Commons License 2002.06.24 0 0 2385
0 Ft
0 merci

ami van, annak meg lemerült az aksija.

kbe

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.24 0 0 2384
Nekem a júli 6. jobb lenne !

candle Creative Commons License 2002.06.24 0 0 2383
jut eszembe,

ALLL

kinek mi a véleménye arról, hogy a hétvégén, mondjuk szombat este, juni 29-én, valahol Bp környékén egy bográcsos estét csapjunk?

esőnap: júli 6

vélemények ON:-)))

résztvevők: Lex, candle

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.24 0 0 2382
Apropó !

Lassan leköröznek bennünket a Trabisok !
Hétvégén volt nálunk a Trabi találkozó, rengetegen voltak...
Nekünk is kellene má egy hasonló, nem?:-))
Aranyosak voltak a gépsárkányok:-))
Vagy talán Ti voltatok titkos operatíve? :-)))

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.24 0 0 2381
HÁJ EVRIBODRI:-)))

Remélem mindenki élvezi a kánikulát:-)))
....ja akinek klimája van, az télleg élvezheti:-))
(Nekem nincs...)
Hogy telt a hétvége?

Candle: Lesznek képek?

LEX Creative Commons License 2002.06.24 0 0 2380
"ne buktasd le lécci az operatív találkozónkat" - bocs, csak elszólás volt... de ezentúl majd álcázzuk magunkat pl. Marutival... 800ccm rulez :-)))

Lex

Előzmény: candle (2379)
candle Creative Commons License 2002.06.24 0 0 2379
"Mint egy békebeli kormányőr buliban... :-)))

Ennyit 7fői vitaindító expozé helyett, üdv "

ne buktasd le lécci az operatív találkozónkat, namá:-))))

Előzmény: LEX (2378)
LEX Creative Commons License 2002.06.24 0 0 2378
Ahoy,

sztori: péntek este krúzolás után összefutottunk candle-lel az egyik benzinkútnál. Parkolás egymás mellett, 2 126-os gépsárkány. Egyszer csak befordul a kúthoz egy harmadik (gyönyörű sötétkék metál) 126, a fazon meg csak néz ki az agyából a mi kocsijainkra.
Egy benzinkút, 3 nagy vas, jó arány, mi? Mint egy békebeli kormányőr buliban... :-)))

Ennyit 7fői vitaindító expozé helyett, üdv

Lex

Hpg Creative Commons License 2002.06.23 0 0 2377
Hali!

"Ha jól tudom a tetőcsomi a diszléc mellé támaszokik fel (...) valamikor én is be akarok szerezni. 8-10 Ft között láttam az Auchanban, de az csak két léc volt és 123-ashoz irták hogy jó."

8-10 Ft-között én is vennék w123-mas tetőcsomagtartókat. :)))

Hpg

Előzmény: Mariano (2353)
candle Creative Commons License 2002.06.21 0 0 2376
lehet, hogy hílak, mert este egy fagyi beleférhetne:-))
Előzmény: LEX (2375)
LEX Creative Commons License 2002.06.21 0 0 2375
Hali,

elég kihalt a topic. Én is lassan húzok Lfelé, úgyhogy kellemes 7végét mindenkinek.

A család lement a Balcsira, én pedig este nyogodtan fogok a városban autókázni á lá "just cruising..." :-)))

Lex

fotex2000 Creative Commons License 2002.06.20 0 0 2374
Tpictársak!
Ha érdekel valakit nagyon jó állapotban levő Mercedes 107SLC, extrákkal 280-as kiegészítőkkel.
A tulaj engedelmével telefonszáma: 06 20 944-7866
EKR Creative Commons License 2002.06.20 0 0 2373
Hi mindenkinek, nem tudok nyugodt szivvel nyaralni, mig nem pontositottam kijelentesemet (:

A W116-os most lesz 32eves, egy eve lett teljesen felujitva, ez azt jelenti, hogy totalis atfestes, kikaroszeriazas, motorfelujitas. Feher szinu sotet belsovel (karpitosnak hala vadiuj a belso ((((: ). A motorjarol csak annyit, hogz 2ezer cm3/os viszont 72-LE-s, ez azert fontos, mert rokkantsagi igazolvannyra csak 2ezer cm3-alatt veheto igenybe a tamogatas. A kocsi tenyleg jol jar, difi a motorkarakterisztikahoz lett igazitva, s ennek koszonhetoen keveset fogyaszt es meg esetenkent "egereszni" is lehet vele a varosban (((:

Erdeklodni ezutan a kocsiert a kovetkezo telefonszamon lehet: 06-30 299-4265, s hivetkozatok Bor Gabor-ra....

Na udv mindenkinek, elvileg este meg benezek!

Lex_260SE Creative Commons License 2002.06.20 0 0 2372
EKR,

"elment a levél a könyvvel kapcsolatban, majd még jelentkezem" - köszi a segítséget, telefonszám ment emilben

Jó nyaralást & üdv:

Lex

Előzmény: EKR (2368)
ntomas Creative Commons License 2002.06.20 0 0 2371
Hellosztok!

Én még elég új csávó vagyok itt. Nagyon tetszik az egész fórum. Gratulálok a klub megalakulásához, ha lehet én is szívesen belépnék, igaz még csak most szeretnék egy jó 123-as verdát vásárolni.

EKR-nek köszönöm a választ, és megtaláltam a számodat.

Láttam a Pólusnál készült képeket, gratula annak aki csinálta.

Ha tud valaki segíteni egy jó 123-as jármű vásárlásában szívesen fogadom a tippeket. Egy a lényeg, legyen benne KLÍMA!

Köszi

candle Creative Commons License 2002.06.20 0 0 2370
"És még mindig keresek w116-klímahűtőt, meg fordulatszámmérőt!!! "

turbodiesel feliratot tudok adni:-))))

"Sajnos - vagy nem sajnios (((: - "

utóbbi, de majd meglátogatunk.-)))

"komplett hátsó futóművet ki kéne szedni (((: "

te kis perverz, ennek miért örülsz?:-)))

Előzmény: EKR (2368)
EKR Creative Commons License 2002.06.20 0 0 2369
Jaj elfelejtettem szólni, hogy a kék w126-os, a 4hengeres még mindig eladó! 1,6 milla környékén, a minőségéről engem ne kérdezzetek, mert én úgyis azt mondom, hogy egyben van a kocsi - ha meg nem hiszitek kérdezzétek meg candl-ékat, mert ők látták... ja és a 2000cm3- és 72LE-ellenére elég rugalmas és gyors a kocsi, mert a difi cserének köszönhetően úgy mozog, mint egy 123-as 240D.

Meg szintén eladó a gyulán szintén látott fehér w116-os, szintén 2000cm3 72LE, fogyasztása 6 liter környékén ingadozik. Mindkét motor a lejjebb már említett műhelyben készült és elég szépen ketyeg (((:

Érdeklődni szintúgy telefonon nálam...

Üdv mindenkinek..

EKR Creative Commons License 2002.06.20 0 0 2368
Sziasztok!

Sajnos - vagy nem sajnios (((: - hazaköltöztem nyaralni. így eléggé lelassul a frissítés, mert a net egy kicsit necces othon, de majd megoldom, mint napfény a szuzuki fényezését (((-: Ha van vmi hír, kérdés, óhaj sóhaj, akkor telefonáljatok. Gery és candl tudja a telefonszámomat!

És még mindig keresek w116-klímahűtőt, meg fordulatszámmérőt!!!

candl: most épp azért áll a w116-os felújítás, mert azon "dilemmázunk", hogy szintszabályzós legyen a kocsi, v nem... - a dilemma abból áll, hogy az egyik "légrógú" ereszt és keríteni kéne egy újat, nameg a komplett hátsó futóművet ki kéne szedni (((:

Majd lesz vmi. Mindenkinek jó nyaraláést és melót!

LEX: elment a levél a könyvvel kapcsolatban, majd még jelentkezem.

candle Creative Commons License 2002.06.20 0 0 2367
szia

tömör leszek kicsit, bocs meló ezerrel.

noszóval: alakulunk, papír ügyvédnél, domain regisztráció alatt, infók gyűlnek lassan:-)

ha részletesebben érdekel, kérlek olvass vissza, sokmindent leírtunk:-)

ha mégsem elég amiket ide írkáltunk, akkor küldj nekem egy mailt, a személyes adataiddal (ld. az korábbi bírásokban) és válaszolok. csak mostmelóezerrelésatökömtelevan

üdv:-)))

Előzmény: CYZ (2366)
CYZ Creative Commons License 2002.06.20 0 0 2366
Sziasztok,
itt teljesen új vagyok, de már tavaly ápr. óta MB123c (évj.: 1980) tulaj.
Olvastam a klubról, mi van vele?
alakul vagy már kész, szerveződik???
érdekel...

üvd
cyz

johnnie_w Creative Commons License 2002.06.19 0 0 2365
Üdv!

Candle! Mielőtt leszeded képeket fotózzad lefele az autódat hátulról-alulról a csövek miatt...aztán megphotoshopolom jól...

Üdv. J.

Mariano Creative Commons License 2002.06.19 0 0 2364
Vannak képeim is.
Bár a képek elég gyengusok.

http://www.tar.hu/rajzok/M1.jpg
http://www.tar.hu/rajzok/M2.jpg
http://www.tar.hu/rajzok/M3.jpg
http://www.tar.hu/rajzok/M4.jpg
http://www.tar.hu/rajzok/M5.jpg

Üdv. Mind'N'kinek

Mariano Creative Commons License 2002.06.19 0 0 2363
Hi evribodri!

Pontosabban jövö hét hétfőn lessz a kéthetes "évfordulónk" :)

Adatok: Fehér 190D, '85-ös évjárat és korához képest egész kitünő állapotban van. :)

Üdv. Mindenkinek és jó fagyizást :)

candle Creative Commons License 2002.06.19 0 0 2362
"Candle: Képek? :-)) "

én is el vagyok havazva, szerintem hétvégén leszedem, és valahogy felrakjuk gery képei közé

"Amúgy jó fagyizást:-) "

kösz:-)

Előzmény: Törölt nick (2361)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.19 0 0 2361
HÁJ EVRIBODRI .-))

Vagyok, csak elkezdtem dolgozni, és alig érem utól magam...

Candle: Képek? :-))

Amúgy jó fagyizást:-)

Divan 380 Sel Creative Commons License 2002.06.19 0 0 2360
Mariano üdv a topicban! A "kéthetes" Merci típusa, állaga, stb?

Kérdés. EKR W126-os honlapján olvasom: "hátsó középso ülés kétpontos biztonsági övvel". Az enyémben nincsen. Lehet azért mert a hátsó ülés elektromosan állítható?
Apropó honlap. EKR nyaralsz? Lelassult a frissítés. Nem számonkérem, csak érdeklődöm.
Divan

candle Creative Commons License 2002.06.19 0 0 2359
tegnap estéről volt szó, és bp-n:-)))

ma este is fagyizunk 99%:-))

jössz?

Előzmény: LEX (2358)
LEX Creative Commons License 2002.06.19 0 0 2358
Melyik este és hol?

Én pl. lehet, hogy fagyizom ma este... :-)))

Előzmény: candle (2357)
candle Creative Commons License 2002.06.18 0 0 2357
valaki fagyizni este?
Lex_260SE Creative Commons License 2002.06.18 0 0 2356
Hali,

"Kéthetes Merci tulaj vagyok" - 2 hetes a Merci vagy 2 hete vagy a tulaja? :-)))

Egyébként üdv a topicban!

Lex

Előzmény: Mariano (2352)
candle Creative Commons License 2002.06.18 0 0 2355
szia:-))

mb klub alakul, ha érdekel olvass vissza az elmúlt 2 hétre, és küldj egy mailt az elérhetőségeddel:-)))

Előzmény: Mariano (2352)
candle Creative Commons License 2002.06.18 0 0 2354
"Kérdezem az illetékes elvtársaktól, hogy hogy állunk a klubbal? "

köszöni jól:-)))

tegnap összefutottunk páran, alapító okirat lassan körbemegy, beleírunk, ha nem jó. aztán hajrá

domain regisztráció alatt

infók gyűlnek:-)

"Mindenki nyaral?! Mondjuk érthető, odakint 32 C ... "

nyaral ja, hajnali 3-ig meló:-(((

32 fok? nekem jó a klímám:-))))

Előzmény: Lex_260SE (2351)
Mariano Creative Commons License 2002.06.18 0 0 2353
UncleT

Ha jól tudom a tetőcsomi a diszléc mellé támaszokik fel és az ajtó nyillásában is rögzül. Nekem nincs, de valamikor én is be akarok szerezni. 8-10 Ft között láttam az Auchanban, de az csak két léc volt és 123-ashoz irták hogy jó.

Mindenkinek KÉRDÉS!!!

Kiváncsi lennék, hogy a 123-ashoz gyártott tetőcsomagtartó jó e a 190-eshez vagy a 124-eshez?
Tudja e valaki?

Üdv. Mar

Mariano Creative Commons License 2002.06.18 0 0 2352
Hello Mindenki!

GeryV8 ajánlotta ezt a topicot. Kéthetes Merci tulaj vagyok.
Ha jól olvasom valami klubbról is szó van itt?

Üdv. Mar

Lex_260SE Creative Commons License 2002.06.18 0 0 2351
ÉÉÉÉÉBRESZTŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ !!!!!!

Mindenki nyaral?! Mondjuk érthető, odakint 32 C ...

Kérdezem az illetékes elvtársaktól, hogy hogy állunk a klubbal?

Lex

LEX Creative Commons License 2002.06.18 0 0 2350
Hali,

túlestünk az első komolyabb átvizsgáláson. Plusz még a múltkor megvolt olaj cs., szűrő cs. motorban és váltóban, légszűrő cs. , üzemanyagszűrő cs., gyertya update, hozzávaló kábelek csere, ilyesmik. Minden egyéb negatív, futómű és fékek teljesen OK, kasztni szintén. Ja! és a fényszórómosó törlőlapátját is ki kell cserélni... :-)))

Tegnap tankoltam, és utána alig bírtam beindítani a kocsit, aztán meg többször lefulladt az autó alacsony fordulaton. Ezután menni kellett vele vagy 20 km-t, hogy alapjáraton egyáltalán ne álljon meg. A végére nagyjából beállt, de még mikor leállítottam, akkor is "dadogott" kicsit a motor, és néha sikkeseket pukkant a kipuff... :-(
Tipp, mitől lehet? Esetleg benzin? (MOL kút volt, ahol egyébként csak szükséghelyzetben tankolok...)

Tali OK, de legközelebb a 29-30. hétvégén.

bye
Lex

UncleT Creative Commons License 2002.06.18 0 0 2349
Hello Srácok.

Régóta nem jeletkeztem már; itt vagyok, de csak olvasgatom a topikot. Most viszont lenne kérdésem, hátha van ötletetek: Keresek tetőcsomit és nemtom milyet vegyek. Nem tudjátok véletlenül, milyen megoldás létezik 124-hez? (tető-díszléc csere, meg ilyeneket már hallottam, de senki nem mondta biztosra) Még nem volt időm bemenni a Kárpát utcába, de nem is nagyon akarom elkeseríteni magam már az elején... :) Szóval ennyi.

Üdv: UncleT

candle Creative Commons License 2002.06.17 0 0 2348
"De lehet, hogy csak nyugatabbról küldték ide diplomatáskodni, és ott ez természetes dolog... "

diplomata konvoj ott sem szakadhat meg, biztonsági okból:-))))

topictali?

ma volt egy pici topictali, gery, dr jogász úr, jómagam:-))))

gyönyörűek voltunk:-))))

de most neked kell bp-n járnod:-)))

Előzmény: Törölt nick (2346)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.17 0 0 2347
mai story:

Nekem senki nem adott elsőbséget a dokinál:-))
....de ma kicérnáztak

...úgyhogy lassan benne lennék egy topic-taliban..

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.17 0 0 2346
HÁJ EVRIBODRI !

Candle: biztosan közelebbről is meg akarta nézni a kocsidat:-)
De lehet, hogy csak nyugatabbról küldték ide diplomatáskodni, és ott ez természetes dolog...

Elég punyi a topik...
Senkinek sincs mesélni valója? :-))

Előzmény: candle (2345)
candle Creative Commons License 2002.06.17 0 0 2345
mai story:

bp, belváros, akadémia utca környéke

kb 5 ovállámpás, diplomáciai E-klasse, fellobogózva megy az utcán, nekem keresztbe, nekik van elsőbbségük

megállok, meg akarom várni míg elmennek, mögöttem senki.

erre a 3. DT-s E-Klasse megáll és int.
megvárja míg felfogom, hogy miattam áll már vagy 5 mp-e, és átmegyek

azt hittem behalok:-)))))))

candle Creative Commons License 2002.06.16 0 0 2344
hajnali 4-re értünk haza:-)))) eléggé le voltunk harcolva:-))))
Előzmény: Törölt nick (2343)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.16 0 0 2343
Hali !

Még senki nem tért magához az önkívületből? :-))
Elég álmos a topic...

candle Creative Commons License 2002.06.16 0 0 2342
no lássuk csak:-))

ha a mostani állapotomból indulok ki, akkor a büdös életben nem fogom letölteni a digit gépről:-)))

azért remélem a napokban:-)

Előzmény: Törölt nick (2341)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.16 0 0 2341
Az enyémet én is láttam !:-))
A többire gondoltam...

A képeket mikor lehet megnézni?

candle Creative Commons License 2002.06.16 0 0 2340
a te kupédat nem kezdem el dícsérni, mert még fejedbe száll:-))))
Előzmény: Törölt nick (2337)
candle Creative Commons License 2002.06.16 0 0 2339
besz.rás a köbön.-))))

oan mb-ket láttunk, hogy az hihetetlen:-)))

a készülő 116-os egyszerűen szenzációs lesz, ha készen lesz:-))

Gyuszi által (hogy hívjanak egy szerelőt Gyulán, ha nem Gyuszinak:))) összerakott motoroknak valami fantasztikus hangja volt, ráadásul a blokk lefestve, mintha most jött volna ki Stuttgartból:-)))

egy élmény volt látni azokat az autókat, de komolyan

külön köxke érte EKR-nek,aki összegyűjtötte az emberkéket:-)))

Előzmény: Törölt nick (2337)
kbe Creative Commons License 2002.06.16 0 0 2338
jó volt
Előzmény: Törölt nick (2337)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.16 0 0 2337
HÁJ EVRIBODRI:-))

Ezek szerint Candle-ék szerencsésen hazaértek.
Tarthatnátok egy kis élménybeszámolót a körútról, szerintem mindenkit érdekelne:-))
( 116-os és egyebek)

Előzmény: candle (2336)
candle Creative Commons License 2002.06.16 0 0 2336
jóreggelt, topic hopp:-)
GeryV8 Creative Commons License 2002.06.15 0 0 2335
Hova?
Mire?

...és különben is ki vagy te itt?
.
.
.
.
.
.
:)))))))

mb-cars.hu Creative Commons License 2002.06.15 0 0 2334
készülök:-))))))))))
Mr. Cool Creative Commons License 2002.06.14 0 0 2333
EKR,

Meg tudod mondani, hogy lehet kivenni a fordulatszámhatárolást a 126-osokból? Emlékeim szerint az AC vezérlônél kell valamit összekötni, és akkor már az egekbe pörgethetô a motor. Gondolom így értétek el ti is, hogy az 560-as 280-at menjen...
thx.

Cool

Előzmény: EKR (2293)
kbe Creative Commons License 2002.06.13 0 0 2332
kbe Creative Commons License 2002.06.13 0 0 2331
kbe Creative Commons License 2002.06.13 0 0 2330
Hi all!

ez van most. valahol volt ezekről egy topic is anno.

560SEC 4Eva!

Szabad a trafipax-zavarás
Egy kormányrendelet értelmében legális a radarzavaró autóban tartása

Index
2002. június 12., szerda 20:23

Legálisan tartható autóban radarzavaró, radarjelző eszköz egy május 15-i kormányrendelet nyomán. A mániákus gyorshajtók kultikus tárgyának tartása eddig a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökre vonatkozó rendelet szerint szabálysértésnek minősült. A rendőrség egyelőre nem tudja, milyen módon léphet fel a trafipax-kijátszók ellen.

A közbiztonságra különösen veszélyes eszközökre - ilyen többek között a rugóskés, a dobócsillag, a bilincs és a gumibot is - vonatkozó szabályozás tiltotta a felsorolt tárgyak "nyilvános helyen vagy közforgalmú közlekedési eszközön történő birtoklását". A május 15-ig érvényes szabályozás szerint nem csak az számított szabálysértésnek, ha az autóban radarzavarót, de az is, ha egy lézeres kulcstartót, vagy nyolc centiméteres vágóélnél nagyobb pengéjű kést találtak.

Radarzavarót az autóba

A 124/2002 kormányrendelet enyhítve a szabályozáson legálissá tette a "különösen veszélyes eszközök gépjármű belső terében történő birtoklását". Ezután ügyes parkolással minimális törvénysértéssel szállítható haza a boltban frissen megvásárolt japán késkészlet. És legálisan tartható a radarzavaró, radarjelző is.

Mit tehet a rendőrség

Szembesültünk a problémával, át kell gondolnunk, mit tehet a rendőrség ebben a helyzetben - nyilatkozta az Indexnek Pausz Ferenc alezredes az ORFK közlekedési osztályáról. Mint mondta, a módosítás alapvetően megváltoztatta a szabálysértés elbírálását. Pausz arra nem tudott felelni, hogy május 15-e óta előfordult-e már, hogy közúti ellenőrzés során radarzavarót vagy radarjelzőt találtak a rendőrök, mert erről nem vezetnek nyilvántartást.

Megbízhatatlan eszközök

Pausz tapasztalatai szerint az utóbbi időben nem nagyon használnak radarzavaró, radarjelző eszközöket az autósok. Ennek oka lehet a radarzavarók magyarországi megjelenésével egy időben meghozott 1993-as kormányrendeletnek is, lehet azonban, hogy az eszközök megbízhatatlansága miatt szorult vissza használatuk - mondta el Pausz.

A rendőrség is tesztel

Egy-két eszközt előzetesen mi is kipróbáltunk, nem voltak túl hatékonyak - mondta az alezredes. A szabályozást enyhítő kormányrendelet megjelenése után Pausz szerint át kell tekinteni a helyzetet, hogy a jövőbeni jogszerű fellépésről döntsenek.

A radarzavarót használókkal szembeni fellépés a rendőrség ügye - mondták el a Fővárosi Bíróságon. Nem tudhatjuk mi az eljárás ebben az esetben, hiszen a bíróság csak akkor foglalkozik ilyen ügyekkel, ha valaki megtámadja a rendőrség döntését - mondta el az Index megkeresésére Sándor Zsuzsa, a Fővárosi Bíróság szóvivője. Addig is, az Index Jogi munkacsoportja szerint szabad a radarzavarás.

kbe

EKR Creative Commons License 2002.06.13 0 0 2329
Hi!

Arra szeretném megkérni a T társaságot, hogy, ha vki vmilyen "merci alkatrész beszerző hely" környékén jár, s nem okoz túl nagy fárdtságot, akkor kérdezzen rá a kedvemért a következő tételekre:

W116: klímahűtő; fordulatszámmérő egybeépített quartzórával

W126: külső hőmérséglet kijelző jeladója (az első lökhárító mögött van, kb egy fél cm átmérőjű 4 cm hosszú "tubus", amiből egy vezeték jön ki; fordulatszámmérő jeladó a diesel típusokhoz...

Asszem most csak ennyit tudok.

De ha vkinek hasonló gondjai lennének, akkor szóljon, mert a környékemen is vannak bontók, csak sajnálatos mnódon ezek a tételek nem elérhetők /mondjuk nem is olyan hétköznapi cuccok (((-: /

Üdv mindenkinek!

vajaki2 Creative Commons License 2002.06.13 0 0 2328
Hi,

nekem meg ugyan nincs meg meg a 300CE, de megvan a Haynes 124-es konyv. Szoljon valaki ha kell valami, csinalok az igenyelt fejezetbol fenymasolatot.

udv

vajaki2

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2327
HÁJ EVRIBODRI:-)

A szup. lenne, ha télleg erre kanyarodnátok.
Nekem du. 3 után lenne jó, előtte dokinál vagyok, szedik a cérnát!!!:-))))))))))))

Candle: Neked meg van a mobilom száma, ha télleg jöttök, előtte recsegj rám.

Üdv

Előzmény: candle (2314)
EKR Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2326
Na azért maradjunk abban, hogy pénteken mondom a tutit; mert azért ha nem sikerülk összeszervezni a kocsikat, akor nincs értelme, ezért kell feltétlenül keresni egymásat! Én holnap vmikor szeged érintésével elindulok haza Gyulára, és ott már nem biztos hogy net közelbe tudok jutni, de ez mejd kiderükl, és elkezdem szervezni a kocsikat.
EKR Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2325
KBE, bocsi, egy hónapja adtam el ismerősöm 560SEC-jét; 101ezer km volt benne '86-os évjárat és csak 2 db extra hiányzott belőle (((: volt benne ASR ABS ADS, fedélzeti számítógép, bivajbőr, elektromos hátsó szélvédőroló... 2,9értr kelt el, minden eredeti merci volt benne, a motrorháztető belső borítására csupán 28ezer volt az eredeti szigetelés; jah és metálfekete volt ((((:
kbe Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2324
EKR!

akkor szombatra szervezd össze a a többi verdát is :-))))

kbe

Előzmény: EKR (2299)
EKR Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2323
"Gyerekek" hirtelen eszembejutott, hogy tegnap este hajnali 4-kor feküdtem és ma meg 10-kor keletem... s jelen homokóraállssal még nem mondhatom el magamról, hogy ettem volna vmit az utóbbi 24 órában... Úgyhogy én most elmentem kajálni, nomeg a keletibe...

Gery: ha vagy, és ma este vmikor ráérsz s van normális számítógép, akkor megmutathatom a cd-t (((;

Na én most el...

EKR Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2322
viszont 505 literes a csomagtartója (((: - meg van hátul vonószem is...
EKR Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2321
az "otthon vagy egy használati..." megjegyzés arra utal, hogy létezik, és a kívánt információkat ki tudom fénymásolni belőle; de tudok címet (daimlerchraysler) ahonnan pár euróért postán küldenek egy "újat" a kívánt típushoz...
candle Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2320
"itt ül mellettem, és habzik a szája (nem kutya!!) "

adj neki egy csontot, azt kiderül:-))

"jelentkezett mégegy utas, nem tom, hogy elvigyük-e. "

szerintem nem fér be, kicsi az a 26-os:-)))

Előzmény: kbe (2318)
LEX Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2319
Hi all,

EKR

"otthon van egy 126-os használati utasítás könyvem" - ez engem is érdekelne, mert nekem sajna nincs :-(

üdv,
Lex

Előzmény: EKR (2315)
kbe Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2318
NNNA!

jelentkezett mégegy utas, nem tom, hogy elvigyük-e.

itt ül mellettem, és habzik a szája (nem kutya!!)

meg randa szőrős....

de nagyon akarja.

kbe

Előzmény: candle (2314)
kbe Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2317
Hali!!

van 82-83 as katalógusom, meg egy mercikönyv, meg a default gyári katalógusok kép formátumban, de ez utóbbiak csak kupéhoz, csak 126 hoz.

ha gondolod...

persze mind jogdíjas, de ezek az infok ezer helyen megjelentek, meg publikusak...

szal ha szolsz, akkor viszem szombaton.

vagy valamit nagyon felreertettem :-))

kbe

Előzmény: EKR (2315)
Divan 380 Sel Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2316
Köszi a fáradozást!
EKR Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2315
Nekem8! Én otthon leszek és a környék legkirályabb mercedes-műhelyében fogok szöszmötölni (((:

Jaj; 30-41-660-41 a telefonszámom, majd péntek délkörül hívjatok fel!

DEV-380SEL: amit kűldtél nem okozott gondot lefordítás szempontjából, csak csupán nem az állófűtésről szól; de mivel neked még 85 előtti van, ezért otthon van egy 126-os használati utasítás könyvem, ahol mindez benne van, de addig is lefordítok neked egyet; ami a W123-asban volt benne, mert ilyen típus is került beépítésre a 26-osba ((((: Este, v holnap vhol fent lesz a page-n /ha jut rá időm (((: /

candle Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2314
Achtung

noszóval, Gottlieb, kbe és jómagam szombaton akkor meglátogatnánk EKR-t Gyulán, valamint ACE-t Szögeden.

EKR, ACE oksa?:-))))

jön még valaki?:-))

tessék az autót lemosatni, kitakaríttatni addigra:-)))

Előzmény: EKR (2313)
EKR Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2313
Na mi van itt kialakulóban? (((: Digit fényképezőgépet lehet tudok szerezni; egyik haverom ideigérte kölcsön az övét (asszem az országban 4 db-ha van belőle meg vagy 300ezer volt németben) szerintem az elég lenne (((: De nem akarok erőszakoskodni...

Ma meg lesz csijnálva a pagen-n a figyelemreméltó rovat! Gondolom senkit sem érdekel, hogy már a 60-as évek elejétől a merci fejleszti a légzsákot; meg annak a patentej; apropó patent, fent lesz a 126-os orrstuktórája; a biztonsági kormány egyebek; pár törésteszt... De gondolom senkit sem érdekel ((((:

Üdv.

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2312
Hali !

Én Szegeden lakom.:-)

Előzmény: candle (2310)
candle Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2311
kitalálunk rája valami okosat.-)
Előzmény: kbe (2308)
candle Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2310
szombat oksa:-))

Gyula rlz:-)))

ACE: te hol is lax? miccósz, ha feléd kanyarodunk?:-)))

Előzmény: kbe (2309)
kbe Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2309
Hali!

ha minden jol egy, akkor a hetvegen (pentek este, vagy szombat) nekem kinez pestrol egy gyulai ut.

digit kamera van, tudas nincs. Ha gery vallalkozik fotozasra, akkor szivesen leviszem, ha egy ebednyi idot kibir nelkulem, vagy akarki mas, akkor leszervezhetjuk.

Mondjuk azert lenne ertelme szvsz mercikkel menni (nekem nincs, illetve 190D 2.5 :-)apunak), hogy egyszerrel lehessenek a képeken a verdák. eleg jol neznenek ki a kepeken ezek a rettenetek.

Candle? Gery? tobbiek?

kbe

Előzmény: EKR (2299)
kbe Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2308
Hali Gery!

akkor azt mondod , hogy a zaj miatt nem johetnek be??? hát összef----om magam.

merthogy kint az itthoni árnak kb a fele egy ilyen verda, tehát 2000 (500k)eurotol, 10000 ig, persze a 10000 es kategória (ami 2.5 mill Ft) az elso tulaj garazs, 91 es, 23000 km. HÉTVÉGI AUTÓ.

na most itthon 1.8 egy szétesett, lehasznált fosláda, amiben 50000 km-enként cseréltek olajat, csak a bele rendberakása lennek 3v4 k Ft, + a többi.

ötlet?
akar maganban is: kbe@saxon.hu

kbe

Előzmény: GeryV8 (2297)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2307
HÁJ EVRIBODRI:-))

Végre kisütött a nap!
Elö lehet venni a verdákat:-))
Sajnos a doki szerint én csak jövő héten szerdától leszek vezetőképes, de azért a hétvégén már lehet, hogy kipróbálom a kicsikét!

Már majd megesz a fene:-)))))

Stern Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2306
Helló!

Nekem olyan könyvem van, hogy "Die S-Klasse von Mercedes Benz" egy fekete könyv, az elején egy 600-as Pullmann és egy W140 600SEL látszik elölről, a hátulján meg hátulról. Valamelyik doboz mélyén van, mert most költöztem. Német alapossággal megírt könyv. Elején a gyár története, majd a modellek 1945-től, aztán külön az S-Klasse megjelenése, történettel, meg aktualitásokkal, mint akkori piaci tényezők, raliversenyek (van egy W108-as raliautó benne), és persze szines ívek is vannak benne csodaszép képekkel, a végén meg táblázat az adatokkal, nagyon pontos minden. Van vagy 20 oldal, és jó nagy formátumú. Persze lehet, hogy valamie rosszul emlékszem.

Előzmény: EKR (2279)
Stern Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2305
Én gratulálok a Te gyüjteményedhez, ha 60 db-os, ne Te gratulálj nekem :))

Egy W111-es fekete limóm van 1:18-ban, valamint egy W107 Hardtop Roadster 1:18-ban, és van egy W107 kupé 1:43-ban, ezt el is cserélem bármilyen makettre.
Amit nagyon szeretnék: W116, W123, W115, W126, W108 USA persze mind 1:18-ban, de lehet, hogy 1:1-ben könnyebb megszerezni, mert itthon _SEMMT_ nem lehet kapni, az én makettjeim is kintről vannak.

Előzmény: eger.jeno (2278)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2304
Szevasztok srácok,

Majd elfelejtettem mondani, hogy a hétvégén újabb optikai változásokon esett át a kisautóm. A fényszóróban lévô műanyagkeret fekete színt kapott, az eddigi ezüst helyett, így sokkal sötétebbnek látszik, és jobban megy a fekete hűtômaszkomhoz. Meg ráadásként megkaptam az öcsköstôl kölcsönbe a fehér indexeit, mivel festôhöz megy a gépe. Hát most olyan jól néz ki a gép, hogy elkerülhetetlen a fehér index beszerzése. A cimborák nem ismerték meg a verdát a városban:-) De, hogy ne legyen teljes az örömöm hétfôn reggel nem tudtam életrekelteni a gépet. Mint kiderült az elosztó tengelye ugrott át, úgy 60fokot... Már mindent próbáltunk, kivettük az öcskösébôl a gyújtásmodult, a trafót de egyik sem hozott eredményt, se benzinnel, se gázzal nem akart életrekelni. Aztán végül 0fokra állítottuk a fôtengelyt és egy hengerrel odébb mutatott az elosztó, mint kellett volna. Nem tudom, hogy történhetett a dolog, de egy szerintem 1M km-et futott motornál (1989-ben volt benne 294e km, a műszerfalon talált javítási matrica alapján, magyarországon meg nagy valószínüséggel taxi volt az árulkodó jelek alapján) már elképzelhetô ez. Azt hiszem ennyi.

Minden jót,
Cool

Ronin_ Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2303
Geregelt. Nem umlautos a-val.

Üdv, Ronin, német műszaki szakfordító

Előzmény: EKR (2291)
Divan 380 Sel Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2302
Jók a képek az autódról, és már a nicket is értem, eddig nem esett le. Milyen motor van benne?
EKR Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2301
GeryV8:

Az lehet, de az is meglehet, hogy nekem is igazam volt, hisz vannak ugyebár a 81előtti, a 81-85 közötti, a 85-"belső modellfrissítésig" és azáni darabok; na mindezekből volt RÜF, ECE ill Katalizátoros kivitel; s ha még az is figyelembevesszük, hogy az exportra gyártott gépkocsik nem minden esetben rendelkeztek ugyanakkora teljesítménnyel, mint a németországi illetve európai társai. pl egy USA- LA városába exportált 300SD teljesítménye kicsit különbözik a megszokottól, énk csak 145 km/h!!! Sajnos elég nehéz dolog áttekinteni ekkora motorpalettát ilyen nagy időintervallumon, és ennyi módosítás után (pl az 500-as motor már aW116-os coupéban, ill a coupé alvázára épített SL-ben már beépítésre került!!!).

Amúgy holnap mit csinálsz? Megvan a cd, de sajnos nincs megfelelő gépem a lejátszásra (((-:

GeryV8 Creative Commons License 2002.06.12 0 0 2300
EKR

Én úgy tudom hogy az 560-as 279LE-s volt az összes módosítás után, kat-al.
Az 500-as pedig 252LE, szintén az uccsó katos fajta.

A 86 előtti adatoknál a gyorsulásnál meg a NM-nél szvsz elírtál valamit.

Egyébként naggyon jjóó az oldalad! :))

(hogy én mióta rimánkodtam Neked érte, hogy updateld!! :)))))))

Egyébként nekem is volt egy élményem egy "enyhén" módosított 560-nal. Igaz az coupe volt. De 260-ig úgy kúszott fel a mutató mintha sose akarna megállni. Tovább sajna nem tudtuk tesztelni...

EKR Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2299
Na a fénykéezkedéshez lehet, hogy tudok egy kis segítséget adni; W116 (2 db gyönyörű állapotban) W123 (2 db, van több is, de ez a kettő szinte teljesen gyári állapot / az egyik 3 éve több, mint 1millióért cserélt gazdát, pedig csak egy 200D ((: /) W126 (ebből több gyönyörűt is tudok 560SEL-500SEL-380SE-300SD... (((: csak ez a nagy géppark mind otthonomban Gyula városában található, szerintem helyben tudnék szervezni egy megfelelő fotózást (fotózást nem feltétlenül vállalok, az annyira nem az én asztalom, viszontt a város gyönyörű hátteret jelent, amit a www.gyula.hu - címen ti is megnézhettek) Na most csinálom a 280asokat a modelleknél (((:
GeryV8 Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2298
Kihagytam a 260SE-t

A lényeg: 126-nál nem a károsanyag emisszióval van a baj, hanem a zaj emisszióval.
Ez persze az utolsó szériákra vonatkozik.

V8-as 26-ban volt elég sok féle. kb 200-300LE-ig.
Szinte mindegyikből(380-420-500-560) volt 2-3 fajta. Ezek nem feltétlenül a 86-os facelift-hez kötődnek.

Most had ne soroljam fel tételesen a dolgokat...:)
De ha tényleg kell akkor összeírom.:)

Bár EKR barátom szerintem már megtette a holnapján...vagy nem? :)))

GeryV8 Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2297
KBE

126 importhoz.

300SE-SEL

Hivatalosan ezek jöhetnek be...Igaz ezek se olyan könnyen mint pl 2.0i Calibra. :(
Szar, de ez van...

A v8-asok asszem mind 75db. 74 a határ. :(

Ne kérdezd, hogy egy 91-es 560sel mitől lesz hangosabb mint egy dizel uno...

Bár eleve szar a szabályozás, de ebbe ne menjünk bele...
U.n kényszervámolás alá eshet adott esetben pl 560sec...de ebbe ne nagyon reménykedj, ezzel együtt már nem egy ilyet láttam. :)

Ha komolyan érdekel akkor privatban.

GeryV8 Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2296
Ace

Alapvetően igazad van, DE a feliratból kiderül, hogy ez milyen klub is tkp. Természetesen ALL MB! :)

Én is gondolkoztam rajta, hogy milyen gép kellene még rá...de rájöttem - ahogy Te is mondtad - 114,115,123, + 116,124,201,140, stbstbstb...

Több mint valószínű kivitelezhetetlen.

Amit én figyelembe és számításba vettem: Mindenképp fotót kell a háttérbe rakni...olyat ami mutat is, eltekintve a típustól. Hiszen a cél a figyelemfelkeltés + egyszerűség, érthetőség.

Ahhoz, hogy rajta legyen sokféle tipus, más kluboktól is lehetett volna csórni képet alapnak...de mivel rendes KLUB leszünk nem akartam, hogy ebből később akármikor jogi vagy egyéb gondunk legyen. Volt már ilyen...:(

Ezért kell saját kép...

Ez az ami technikailag is ok-ra sikerült. Messziről látszik rajta már hogy miről is van szó, elég figyelemfelkeltő, egyszerű. és szvsz bármilyen célra felhasználható.

De benne vagyok egy photoshooting-ba bármikor.
És köszi a comment-et.

GeryV8 Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2295
Ace

Ja, hogy az svájci volt...azt nem vettem észre...:))
No meg csodálkoztam is volna ha behoztad volna...:)

EKR Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2294
A weblap bővült a modellek ablakkal, itt még sajna csak a 380-as és az 500-as él. Az 500-asnál pár adat hiányzik, úgyhogy bocsi. Az est folyamán a képeknél fent lesz az én csacsim is; nomeg tervezek pár dolgot a figyelemreméltó link mögé is tenni (((:
EKR Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2293
Ja a demonstrációs példáról csak annyit, hogy van a "környékemen" egy 560SEL, amiből kis bíbelődés után eltávolítottuk a leszabályzást, és egy hosszabb autópályamenetben elhagyta a mutató a 260km/h-ig skálázott kijelző utolsó jelzését is; szerintünk kb 280-nal poroszkálhatott. ((((:
EKR Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2292
szívesen vállalok fordítást, már egy w126-os fedélzeti számítógép használati utasítását meg is csináltam (szépen könyvbekötve (((: )
Az itt megadott email cím érvényes, de a page-elején is ott a linkja (amúgy ugyanaz (((:)

Na most 5 percre búcsúzok...

EKR Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2291
Na most csinálom a modell-ek rész a site-on, már aktív a modell fül is, de az infók még csak a nap folyamán mennek fel.

A G-Kat - ból a G a "Gerägelt" azaz szabályozott katalizátorra utal. Mert a merciben már ugynevezett 3 utas, szabályozott katalizátort is szereletek, évjárattól függően szériában, v kis pénzér, de ha RÜF-ös kocsiról van szó (RÜF=Rückrüstung azaz visszaalakítás) akkor minden cucc, elktronika meg van a kocsiban, csak neked kell venni egy katalizator, es betenned a kipufogórendszerbe, s ezután a RÜF-ös kocsi is G-Kat-os lesz. Na most egy ideig elmegyek, mert különben nem halad a modell rész (((:

De azért vagyok...

Divan 380 Sel Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2290
EKR

Király a honlap. "...mely az autógyártás egyik stabil mérföldkövét szimbolizálja..." olvastán nekem is összeszorult a torkom. Nagyon jó, hogy már magyarul is lehet olvasni erről az autóról, nemcsak németül és csehül, mert ezeket a nyelveket sajnos nem bírom. Nem tudom jól értettem e felajánlásodat, nekem szükségem lenne némi segítségre németből fordításban. Van egy oldal ahol az állófűtésről írnak némi dolgokat ami engem érdekelne, de sajnos nem értem. Ha megtennéd, hogy lefordítod elküldeném a német szöveget az e-mail címedre /ha az itt megadott valós/, hogy ne terheljük vele a fórumot. Ha ez lehetséges előre is köszi.

eger.jeno Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2289
Melyik az a homasita ????

Jenő

Előzmény: candle (2281)
kbe Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2288
EZ: 03/86, 156.000 km, 185 kW 500

EZ: 05/82, 380.000 km, 170 kW 500

EZ: 09/85, 328.000 km, 160 kW 420!!!évjárat

EZ: 12/86, 280.000 km, 151 kW 420

EZ: 01/87, 271.000 km, 220 kW 560

EZ: 06/80, 209.000 km, 170 kW 500 évjárat

EZ: 11/88, 146.000 km, 148 kW 500

EZ: 11/87, 187.000 km, 164 kW 500

ja és ezek kupék, de rengetek különböző teljesítménnyel, és évjáratban.

na hogyisvanez?

kbe

kbe Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2287
Na ezért kell kupét venni, mert azon nincs csillag.

Jól vettem ki, hogy nem csak 86 ban, de később is volt egy modellfrissítés, amikor a motorokat basztatták?

És mi az a G-kat?????

csomo mercit ezzel hirdetnek, masokat meg nem.

szvsz ez a csucs kat, tehat ez az amit valszeg ben lehetne hozni nem???

importőrők, hm?

kbe

Előzmény: candle (2285)
johnnie_w Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2286
Üdv!

Tetszik az oldalad. A végén majdnem elsírtam magam, amikor azt írtad, hogy "mely az autógyártás egyik stabil mérföldkövét szimbolizálja..." :-)

KBE-t meg alig lehetett leszerelni a monitorról, annyira nézegette a "demonstrációs példát" a 235KMh / 5000 fordulatról! Szerintem ez volt neki az utolsó lökés az 560SEC felé...:-)))

Szóval tetszik az oldal, klassz és sok érdekeset olvasgattam. Így tovább!

Üdv. J.

Előzmény: EKR (2269)
candle Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2285
biztos kell nekik, a mercisek táborába akarnak tartozni.-)))

nekem spec egy alkalommal, amikor nem húztam ki a csillagot, letörték.

nem kihúzta a nagytudású, hanem letörte:-(((

Előzmény: EKR (2284)
EKR Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2284
Na nem kötöszködöm; nekem amúgysem kell, mert a környéken mióta mercink van még egyszer sem próbálkoztak "nyveskezüek" az eltulajdonításával. Azt mondjuk megértem, hogy az emberek a csillagok után akarnak ragadni, de azért szószerint...
candle Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2283
jóvanna, 1000, azaz egyezer.-))))
Előzmény: EKR (2282)
EKR Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2282
100-ért nekem is kell a csillag (((:
candle Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2281
hahó

a homashitában a kivehető csillag, házzal együtt 1800 volt, szentendrén csak a csillag 100 vagy 1200Ft

Előzmény: Mr. Cool (2271)
EKR Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2280
Bocsi, a kép egy kicsit "torz" lett, na azért, ha arra a kis pontra kattintatok, akkor megérkeztek a képhez (((:
EKR Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2279
Hi mindenki!

Köszike a pozitív kritikát, ezen leszek, hogy továbbra is legalább ilyen tendenciával bővüljön a lap.

- Bocsi az elírást, ki fogom javítani, hogy 280SE és nem 280S (csak elég későn tettem fel, ebből kifolyólag még más hibákat is találhattok); a cW értéket köszi, nekem csak otthon van meg a feljegyzéseim között, s ezzel egy pár napot "megspóroltál"

- Milyen S-osztályos könyved van, mert az lehet, hogy érdekelne!

Én amúgy csaupán 280S-280SE-280SEL prospektusom van 81-ből (de sajna épp kölcsön van adva); 380SE-380SEL-500SE-500SEL szintúgy 81es évjárat; nomeg van egy a modellfrissítés utánról és a cupékról is. Ezek mellett egy W126-os szerelési könyvvel meg egy W123-as szerelési könyvvel rendelkezek (mindegyik német nyelvő, de az nekem lassan olyan mintha magyarul lenne((((: ). Na ha vkinek kell egy kis segítség, akkor szóljon nyugodtan!

Asszem van vhol egy net címem, ahol lehet mercedes modelleket venni, W123-as asszem nincs köszte, de láttam sok gyönyörű W126-ost ((:

http://www.modelcarworld.de/cgi-bin/his-webshop.pl?pid=motorvision&t=zurStartseite&

(a modell címe)


(egy kép a merci gyári "üzleti" W126-osának a prospektusából ((:

Üdv mindenkinek!

eger.jeno Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2278
Szia Stern !

Gratula a géphez, mérmint hogy megmaradt !

Milyen makettjeid vannak ? A fiammal több min 60 darabos 1:18 gyüjteményünk van... Sajnos nincs 123-as közte.
Nem tudsz valami 123-as lelőhelyet ? Bármilyen méretarány lehet !

Jenő

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2277
Hi Candle !

Gondolom kompletten kell átszerelni, bár nem értek hozzá (még).

Az eredetit eltenném, hátha egyszer szép kis országunban olyan viszonyok lesznek, hogy nyugodtan vissza lehet tenni, senkit nem fog irritálni.
Persze gagyit azért nem tennék rá:-))

Remélem mindenkinek válaszoltam:-)))))))))))
Bocs, ha sok volt belőlem:-))

Előzmény: candle (2263)
Stern Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2276
Üdvözletem Uraim!

Régen nem jártam erre, mert lefoglaltak a teendőim. Leginkább azon dolgoztam az elmúlt hetekben, hogy ne kelljen eladni az autómat, vagyis ne csak 1:43 és 1:18 arányú Mercedeseim legyenek, hanem legyen egy 1:1 is. Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki sikerült a dolog, az autó már nem eladó. Le is vaxoltam a hétvégén, persze egyből eleredt az eső, de meg is állt rajta szépen nagy cseppekben. :-)))

Beleolvasva a topicba, elég szép termést hoztatok össze mind a fórumon, mind a klubélet alakítása körül, legközelebb 100%-ra ott leszek én is.

Ace Ventura! Gratulálok a kupéhoz, ez mindig egy küléönleges darab marad! De a feelingről BCsocsan könyvet tudna írni, tehát én nem is ragozom. :-)

EKR: A weboldalad tényleg igényes, nekem van szakirodalmam az S-Klasse történetéről, egy jó kis könyv képekkel, adatokkal, ha kell valami belőle, mondjuk megcsinálhatom a technikai adatok részt akkor szóljál.

Stern

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2275
SŐT !!!

Hamár 3 kocsi van, lehetne esetleg felülről is fényképezni, és akkor állhatnának csillag alakban.
Tudom, hogy csak a pof@m jár, de nincs technikai lehetőségem sem bemutatni, mire gondolok.
Kérlek, hogy ne bántó kritikának vedd az említetteket. Nem annak szántam:-)))))

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2274
Hi Gery !

Megnéztem a plakátot.
Alapvetően király, DE: szerintem 126 klubnak tűnik.Kellene egy 23-as, esetleg még egy szép 114/115-ös kocsi is a képre, hogy ne legyen ennyire tipus-specializált.
( Nehogy valaki "idegen" azt gondolja, hogy más tipussal nem lehet belépni a klubba.)

Üdv: ACE

Előzmény: GeryV8 (2268)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2273
HÁJ EVRIBODRI !

Gery: Nem azt vettem meg, mert azt sehogyan sem lehetett volna behozni.

Itthon találtam egy 280CE-t szintén szép állapotban, azt vettem meg.

A kivehető csillag téma azért érdekel, mert qrvára
tudom rühelleni, mikor nincs ott, ahol hagytam:-))

Előzmény: GeryV8 (2264)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2272
Hi EKR,

Srác, ami eddig kész van az oldaladból, az cool! Egypár hozzáfűzés. A Cw értéknél egy kérdôjelet látok, az érték 0.36. Van egy kép, ahol felnyitott gépháztetôvel áll egymás mellett 3 gép. Itt a balszélsôt 280S-nek írtad, de az szerintem SE, mert a K jet-es légszűrôház díszeleg rajta. Mégegyszer minden elismerésem! A bevezetés különösen tetszik! Az itt megadott ímélcímed aktív? Mert küldhetek még egypár anyagot, ha gondolod!

A feljebb említett kép nagyban:

A legjobbakat!

Cool

Előzmény: EKR (2269)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2271
Hi Ace,

Miért akarsz kivehetô csillagot? Csak nagyon silány utángyártott van belôle, a formán kívül nem sok köze van az eredetihez. Az én szerelôm 1500-ért adja az új kivehetôt. Nem tudom megér-e annyit, amikor ötezerpárszáz forint a gyári (26-oshoz) a mercedesnél... A kis, hűtôrácson lévô koszorús csillag meg 2K HUF (múlt héten vettem:-)) De ha mindenképp kitartasz a kivehetô mellett akkor össze lehet házasítani a kettôt. Bele lehet építeni a gyári csillagot a kivehetôs tartóba. Ehhez jó szórakozást! :-)

Cool

Előzmény: Törölt nick (2262)
Ronin_ Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2270
Addig is küldök nektek én 1 csillagot:


Előzmény: EKR (2269)
EKR Creative Commons License 2002.06.11 0 0 2269
Hi evrybodi!

Lassan elkészül a weblapom új változata, úgyhogy nézegessétek a www.tar.hu/w126-os címet (((: vélemények és cuccokat szívesen fogadok.

Ha van már papír a klubbról, akkor majd egy másolatot kérek, mert akkor lehet, hogy tudok szerezni a DaimlerChraisler-től pár zászlót prospektust meg egyebet....

Kivehetős csillaggal kapcsolatban csak jövő héten tudok mondani vmit.

bye all.

GeryV8 Creative Commons License 2002.06.10 0 0 2268
Itt van egy plakát-, szórólap-, matrica-, stb. tervezet.

http://kep.tar.hu/geryv8/index.phtml?aid=27523233&pid=977622&fullsize=1

A dolog nem végleges, lehet véleményezni.

candle Creative Commons License 2002.06.10 0 0 2267
hahó gery

pár gondolat:

1)nem tudtam beszélni az ügyvéddel.

2)domain elindult:-)))

3) küldj plakát terveket:-))

can

Előzmény: GeryV8 (2266)
GeryV8 Creative Commons License 2002.06.10 0 0 2266
Aham...
candle Creative Commons License 2002.06.10 0 0 2265
nem azt vette meg. 280CE-t vett:-))
Előzmény: GeryV8 (2264)
GeryV8 Creative Commons License 2002.06.10 0 0 2264
Én mondjuk azé vagyok csendben, mert ACE-tól várnék választ/infot a "2258"-ban feltett kérdésemre...

Gery :)

candle Creative Commons License 2002.06.10 0 0 2263
talppal együtt kell, vagy csak a csillag?
Előzmény: Törölt nick (2262)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.10 0 0 2262
HÁJ EVRIBODRI !

Ha valaki esetleg jár olyan helyen, ahol feliratok is vannak, akkor köszönettel venném, ha megkiváncsiskodná az árát:-)

Másik ami érdekelne: jó minőségű (gyári nemtom van-e) csillag kivehető kivitelben.

Nagy a csend a topicban:-)
Mindenki a nyaralását tervezi?

candle Creative Commons License 2002.06.10 0 0 2261
topic hopp:-)
EKR Creative Commons License 2002.06.09 0 0 2260
Ja candle.

A difi az eredeti - még. Az automataváltót kicseréltem kézire, de sajnos még csak 4 Gangos, nem tom miért, senki sem akar utánamdobni "_ugyért-_zarért" egy jó 5-gangosat. Már próbálkoztak teherautós 5 gangossal, csak annak az a szépsége, hogy nincs benne 0,85-ös áttétel, a legkisseb csak az 1,00 ))):

Üdv!

EKR Creative Commons License 2002.06.09 0 0 2259
GeryV8: Nem, nem az enyemet adom el! Csak egy ismerosom epp epitkezes kozepette van; nameg van meg egy 80ezer km-es 190D 2,5 Turbo /szegeny (((: /

Arat majd holnap tudok mondani a V8-as motorra.

candle Creative Commons License 2002.06.09 0 0 2258
"Feliratot én a kispesti Ady Endre uton lévő mb boltban vettem"

ott hol van mb bolt?

"A cuccokat asszem a GAAL-tól hozzák. "

nemcsoda, tényleg van ott minden:-)

"Tapasztalataim alapján kb 2x-es szorzóval dolgoznak :))))"

menjünk Stuttgartba, hozzunk be onnan cuccokat:-)

Előzmény: GeryV8 (2257)
GeryV8 Creative Commons License 2002.06.09 0 0 2257
Ace

"Találtam egy 230CE-t Svájcban, fullextra, 78.000Km, szervízkönyv."

Akkor nem ezt vetted meg?

Feliratot én a kispesti Ady Endre uton lévő mb boltban vettem. A cuccokat asszem a GAAL-tól hozzák.

De a legegyszerűbb ha beszaladsz a kárpátba...ott csak leveszik Neked a polcról és már suhanhatsz is...:))))
Kiváncsi lennék ott hányszor annyit kérnének el egy 280ce feliratért mint pl Stuttgartban.
Tapasztalataim alapján kb 2x-es szorzóval dolgoznak :))))

candle Creative Commons License 2002.06.09 0 0 2256
bontó utca 6
Előzmény: Törölt nick (2255)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.09 0 0 2255
Az enyém 280CE !:-)))

Elég nagy a szórás, ahogy látom.
Honnan lehet ilyeneket beszerezni?

candle Creative Commons License 2002.06.09 0 0 2254
turbodiesel felirat 1,5k:-))
Előzmény: GeryV8 (2251)
candle Creative Commons License 2002.06.09 0 0 2253
gratula:-)))

diffi az eredeti benzinesé?

egyébként a 380-as motort mennyiért adod?

Előzmény: EKR (2250)
GeryV8 Creative Commons License 2002.06.09 0 0 2252
Hi EKR! :)

Csak nem a sajátodat adod el?
Ne tegyél tönkre...még nem is láttam...:)

GeryV8 Creative Commons License 2002.06.09 0 0 2251
W126-os 500SE feliratot én pl csak eredetit találtam. Kemény 18eft-ért.
Úgyhogy én pl többek között ezért maradtam a W140 500SE feliratnál, szintén eredeti MB-s (nem török) verzióban került nekem 6eft-ba.

Hiába...a 126 az 126, nem holmi 140! :)))

Egyébként a Tied az nem 230ce? Minek Neked 280ce felirat?

EKR Creative Commons License 2002.06.09 0 0 2250
Hi!

Ha tőlem kérdezted, hogy gyári 300SD-e, akkor igen, csupán nem turbós, mert egy sima 123-as 300D motor van benne, egy 300ezres felujítás után, úgyhogy most 180km/h-kat megy és 8,093 l/100km es fogyasztásokkal szokott meglepni (((-:
De megvan még az eredeti 380SE motor is (garantáltan 180ezer km-rel; svájci import).

Bye all

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.09 0 0 2249
HÁJ EVRIBODRI !

Mégis mennyi lehet az a sok?
Tud valaki árat + lelőhelyet?

bcsocsan Creative Commons License 2002.06.09 0 0 2248
Ace!

Az csak boltban lesz szerintem, ezekről a speciálisan Coupe-s alkatrészekről írtam Neked, hogy nehéz bontóban szerezni. A boltban meg jó drága.

Üdv,

bcsocsan

Előzmény: Törölt nick (2242)
candle Creative Commons License 2002.06.09 0 0 2247
gyári 300SD-d van?:-)
Előzmény: EKR (2245)
candle Creative Commons License 2002.06.09 0 0 2246
nézek neked majd ha kijutok Szentendrére:-)))

de szerintem ne reménykedj:-))))

Előzmény: Törölt nick (2242)
EKR Creative Commons License 2002.06.09 0 0 2245
Tudja vki, hogy honan lehet 300SD feliratot szerezni, mert a 380SE már szúrja a szememet!!!

Üdv: Gab

Lex_260SE Creative Commons License 2002.06.08 0 0 2244
Ace,

gratula a járgányhoz, egy időben nekem is a szívem csücske volt a W123 coupe!

Apropó !

Tudja-e valaki, hogy honnan lehetne egy 500SE feliratot szerezni, mert egy 260SE van hátra feltéve.
Nagyon szúrja a szememet:-))))))

bye
Lex

Előzmény: Törölt nick (2242)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.08 0 0 2243
Candle !
Mail ment.
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.08 0 0 2242
Apropó !

Tudja-e valaki, hogy honnan lehetne egy 280CE feliratot szerezni, mert egy 280E van hátra feltéve.
Nagyon szúrja a szememet:-))

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.08 0 0 2241
HÁJ EVRIBODRI:-)))

Köszönöm a gratulációkat !

Annál qrvább dolog nincs, mint amikor végre megveszel valamit, és még egy hétig nem tudod használni.........bazze:-))

Nem baj, de ma legalább egy félórát ültem benne:-))
(na azé nem brummogtam hozzá:-)) )

Naon szép

EKR Creative Commons License 2002.06.08 0 0 2240
Üdv mindenkinek!

Egy W126 '82-es 4 hengeres Diesel új gazdát keres, 72LE-s, de 1988cm3-re van bejelentett s vizsgáztatva, 7-8 liter körüli fogyasztás, 160 km/h bármikor megy, autómataváltó, 2x elektromos ablak, klíma, tempomat, 16" alufelnivel, nagy hátsó dobbal, egyéb alkatrészekkel, beleköthetetlenül jó motorral, nagyon szép karosszériával. Jelentkezni e-mailen v telefonon (30 - 41 660 41)

bcsocsan Creative Commons License 2002.06.08 0 0 2239
ACE!

Gratulálok, s főleg örülök, hogy van mostantól köreinkben mégegy W123 Coupe!

Üdv,

bcsocsan

Előzmény: Törölt nick (2235)
Ronin_ Creative Commons License 2002.06.08 0 0 2238
Congratulations!
Előzmény: Törölt nick (2235)
candle Creative Commons License 2002.06.08 0 0 2237
GRATULÁLOK:-)))))

Előzmény: Törölt nick (2235)
GeryV8 Creative Commons License 2002.06.08 0 0 2236
Ace

Gratu az új géphez! :))

Te tudod az alap igazságot: MB coupe FOREVER!

:)

Ger

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.08 0 0 2235
Háj evribodri :-))

MEGVETTEM A KUPÉT!:-)))

Még kedden.
Sajna még aznap este a korházban kötöttem ki, úgyhogy igazából még li sem tudtam rendesen próbálni.:-(((((((((((((
Ma engedtek haza, de még nem igazán tudok kocsikázni, úgyhogy az élménybeszámolóra várni kell.
Szóval engem is érdekel a klubtagság:-))))
Köszönöm Candle és Bcsocsan önzetlen segítségét.
Ha sikerül szereznem dig.kamerát, akkor teszek fel néhány képet, és remélem a következő talin élőben is megnézhetitek.

Üdv

candle Creative Commons License 2002.06.07 0 0 2234
titeket is körbeküldelek:-)
Előzmény: Divan 380 Sel (2232)
candle Creative Commons License 2002.06.07 0 0 2233
jogos.

de tőled tegnap szóban megkérdeztem a mai mail témáját. :-)))

qrva jó a logó johnnie:-))

körbekűdöm:-)

Előzmény: johnnie_w (2231)
Divan 380 Sel Creative Commons License 2002.06.07 0 0 2232
És aki csak ma válaszolt?
johnnie_w Creative Commons License 2002.06.07 0 0 2231
Nekem nem jött mail...:-((((

Üdv. J.

candle Creative Commons License 2002.06.07 0 0 2230
körmail ment annak, aki tegnap válaszolt.

nézzétek meg lécci

üdv

GeryV8 Creative Commons License 2002.06.07 0 0 2229
http://www.chicksdignogaro.net/sl55.html

Ezt töltsétek le! Megéri.

Gery

Piri Creative Commons License 2002.06.06 0 0 2228
pirinyo@freemail a cimem erre irhatsz!
Előzmény: chiapas (2224)
candle Creative Commons License 2002.06.06 0 0 2227
szia

"300-as diesel, turbó és automata váltós"

ha jól tudom, motorikusan ugyanaz, mint a '26-os, sor5-ös motor

nekem az van. szerintem jó

"hogy a turbó változat ebből a motorból ugyanolyan megbízható-e mint a sima, "

enyémbe 320,000 van

ja, és mérföld:-))))

"hogy a turbó változat ebből a motorból ugyanolyan megbízható-e mint a sima, "

nekem a 26-os fogyaszt oan 8-10 között

"az automata váltóról szintén, hogy ugyanolyan megbízható-e, mint a rendes és mennyit számít a fogyasztásban (régebben valaki + 1l-t írt) "

én nem szerettem az autváltót. most imádom:-)))
fogyasztást nem tom, mert manuál váltósom nem volt, de saccra jó az az 1 liter

"Én (még) nem nagyon értek hozzá, és az autó vidéken van (tehát nem biztos, hogy elhozzák nekem szerelőhöz átnézetni), "

noszóval. ha úgyis elhozzák ahhoz az eredetvuizsgálóhoz, akihez te akarod vinni, akkor egy füst alatt megnézetheted:-)))

HA nem akarják elhozni eredetvizsgára, akkor ne vedd meg

"hogy tudom megállapítani, hogy tényleg keveset használt és nem kiglancolt?"

huhh, de jó kérdés.-)))))))) kb 5 oldal válasz és tapasztalat:-))))

"Rendes veszteségmérés nélkül ne nagyon vegyen meg, igaz? "

ha van tapasztalatod, akkor akár veszteség vagy kompresszió mérés nélkül is megveheted szerintem

szia

can

Előzmény: chiapas (2225)
candle Creative Commons License 2002.06.06 0 0 2226
jónapot kívánok

noszóval

mivel az "írnokunk" nem küldte körbe ezidáig a találkozón összegyűjtött elérhetőségeket, ezért az alábbi fórumot ragadom meg a klubalapításhoz szükséges adatok megkérésére.

tehát

mindenki, aki klubtag akar lenni kérem, hogy még a mai nap küldje el nekem az adatait. (az itteni email címre)

miszerint: nick, név, telszám, aktív email cím, lakhely, szigszám.

ezek azok az adatok, amiket a találkozón is felvettünk.

üdv:

dl

chiapas Creative Commons License 2002.06.05 0 0 2225
Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni, most szeretnénk venni M123-ast, kombit és dieselt, most találtam is egyet, ami jól hangzik: 300-as diesel, turbó és automata váltós, állítólag nagyon megkímélt. Több kérdésem is lenne:
1. hogy a turbó változat ebből a motorból ugyanolyan megbízható-e mint a sima,
2. fogyasztás szempontjából milyen,
3. az automata váltóról szintén, hogy ugyanolyan megbízható-e, mint a rendes és mennyit számít a fogyasztásban (régebben valaki + 1l-t írt)
4. Én (még) nem nagyon értek hozzá, és az autó vidéken van (tehát nem biztos, hogy elhozzák nekem szerelőhöz átnézetni), miket nézzek meg rajta, ill. hogy tudom megállapítani, hogy tényleg keveset használt és nem kiglancolt? Rendes veszteségmérés nélkül ne nagyon vegyen meg, igaz?

Bocs a sok kérdésért, de én elég hülye vagyok az autókhoz, viszont mostanában muszáj lesz autót vennünk, és nem szeretnék vele befürödni.

Előre is köszönöm a segítséget: Chiapas
chiapas Creative Commons License 2002.06.05 0 0 2224
Piri,

a legutóbbi fórumtalin a Pólusban találkoztunk, akartam neked magán emailt írni, de mindig visszaküldte a szerver, hogy nincs ilyen cím. Írd meg nekem légyszi magánba a címed, tanácsot szeretnék kérni autóvásárlás ügyben.

Köszi: Chiapas

LEX Creative Commons License 2002.06.03 0 0 2223
Intrából nekem is az AMG monoblokk dizájn jön be, van is 2féle: sima és csavarozott kivitelben. A 17" szimpatikus, de a hozzávaló V mintás gumik árai kevésbé :-( A 15" viszont kicsi, bár az a gyári méret, úgyhogy szerintem a 16" lesz a kompromisszum...

Ja! és a gyártót Dezent-nek hívják...

Lex

Előzmény: GeryV8 (2222)
GeryV8 Creative Commons License 2002.06.03 0 0 2222
Opp...
2221-es storno.

Nekem CENTRA van és nem INTRA.
Ott a pont Cool-nál. Intra-ban vannak OZ, AMG, Lorinser copy-k. Szépek nagyon, hogy jók-e, azt nem tudom, de sokan használják, szvsz nagy baj nem lehet velük.
Ha netán AMG monoblock copyt akarsz rá venni azt azonnal tedd meg. De min. 17-esben. Gyönyörű lesz!

Mr. Cool Creative Commons License 2002.06.03 0 0 2221
Hi,

Emlékeim szerint vannak jó szép felnik is az INTRA-tól, pl. szinte tökéletes AMG másolat. Az 17"-osban igen jól mutat a 26-oson...

Cool

GeryV8 Creative Commons License 2002.06.03 0 0 2220
Nekem az van télire.
Nem egy szép darab, valaha krómozott volt.
Ha minden igaz van képem intra felniről 26-on.
Bár nem tudom Te melyiket nézted, amit én tudok és jó a 26-ra az szvsz nem egy díjnyertes felni.
LEX Creative Commons License 2002.06.03 0 0 2219
Hali,

azért itt is megkérdezem, hátha:

INTRA gyártmányú felniket ismeri valaki? Esetleg tapasztalat minőségről és strapabírás terén?

Találtam 1-2 szép darabot, és érdekelne, de eddig senki sem tudott mondani semmit róla...

bye
Lex

candle Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2218
nekem a kötőjeles jobban tetszik:-))))

"Egyébként az mb-cars.de 126-os rovatában ott figyel Gery 500-asa :-))) "

azt nem figyeltem, egyszerűen szívinkfartust kaptam, amikor megláttam a nevet:-)))))))

de aztán megnéztem a domaint, és megnyugodtam:-))))

Előzmény: Lex_260SE (2216)
GeryV8 Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2217
Tényleg! :)

Kár, hogy egy ezer éves kép.

Lex_260SE Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2216
candle,

a mienk mb-cars.hu vagy mbcars.hu leend?

Egyébként az mb-cars.de 126-os rovatában ott figyel Gery 500-asa :-)))

bye
Lex

Előzmény: candle (2191)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2215
Candle!
Kösz a mélt, válasz ment
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2214
Én már eccer körüljártam a dolgot.
Találtam egy 230CE-t Svájcban, fullextra, 78.000Km, szervízkönyv.
Legálisan sehogy sem jöhetett volna be.
Képzelheted ott zokogtam melette.........
és qvra igazságtalannak láttam, hogy ide születtem Mo-ra:-))))
Persze csak ez miatt:-)))
Előzmény: candle (2213)
candle Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2213
"Szerintem 123-ast sehogyan sem lehet behozni, ha jól tudom. "

jogos a 2 pont

a kff-en meg kell nézni, hogy motorkód alapján be lehet-e hozni.

Előzmény: Törölt nick (2211)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2212
Candle !

Ne felejtsd el, hogy az A-osztály is merci:-(

....bár lehet, hogy van akinek teccik....

...izlések és pofonok.. :-)))

Előzmény: candle (2207)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2211
Johhnie !

Szerintem 123-ast sehogyan sem lehet behozni, ha jól tudom.
Legfeljebb alkatrésznek.

Candle: mél ment, bocs, hogy fárasztalak:-)

candle Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2210
ha nyáron megyünk ki Németo-ba, a T-nek kupéért, akkor nézünk 23-ast is.:-)))))

DE az tuti, hogy macera az van vele.

olcsóbban hozod be, de akkor sem tudsz a behozatalon sokat fogni. szerintem drágább a munkaidőd, mint hogy foglalkozz vele:-) hétközben úgyis megyek erre-arra, megnézem, hátha van tuti 23-as:-)))

Előzmény: johnnie_w (2209)
johnnie_w Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2209
Izé.....ja, az. ;-))))
Előzmény: candle (2206)
johnnie_w Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2208
Nézegettem .de oldalakat, ahol használtan kínálnak autókat. Botrányosan alacsony árakon. Ez mind szép, de fogalmam sincs, hogy melyik az az autó, amit be lehet hozni. Ráadásul lövésem sincs arról, hogy a vámmal megterhelve mennyivel növekszik az ár.

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Esetlek egy hasznos link?

Szeretnék autót venni, de kicsit paráznék a behozataltól. Előfordalhat, hogy hiába teljesíti egy autó a jogszabályban leírt feltételeket, mégsem engedik be a határon?

Ezeket összevetve megéri-e szerintetek behozni egy 123-ast, vagy csak a macera van vele?!

candle Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2207
"Kiváncsi leszek, hogy a ma eladott mercik közül mennyit fogunk látni 20-25 év múlva az utakon.

Nekem nincs új tipus, de akinek van, mind azt mondja: ez a merci már nem az a MERCI..."

meglássuk. szerintem ezt így kijelenteni nem lehet.

az enyém '84-es 300SD.:-))

Előzmény: Törölt nick (2205)
candle Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2206
ha te az a johnnie vagy, akire gondolok, akkor ..................................:-))))
Előzmény: johnnie_w (2203)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2205
Kiváncsi leszek, hogy a ma eladott mercik közül mennyit fogunk látni 20-25 év múlva az utakon.

Nekem nincs új tipus, de akinek van, mind azt mondja: ez a merci már nem az a MERCI...

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2204
Candle!

A Te kocsidnak mik a paraméterei?

johnnie_w Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2203
Köszi az infot Candle!

A gyors válaszodért cserébe gyorsabban készül el a honlapod is...;-)

Üdv. J.

Előzmény: candle (2189)
candle Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2202
ezt a 20M-t azért is írtam be, mert a talin beszélgettünk, hogy mennyi MB-t gyárthattak.

megnéztem - tán hétfőn - az MB Autó Magyarország honlapját, ahol azt írták, hogy 19-et gyártottak, és 9,5 fut

Előzmény: Törölt nick (2201)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2201
Hali !

Candle: ekűttem megint a mélt.

Hát igen, a húszmillió azért már jelent valamit.
És abból kb. 15mil ma is fut szvsz.

Egy ismerősnek van egy 1912-es mercije.
1700cm3, és már akkor kompresszoros volt!
Amúgy hibátlanra restaurálták.
Ó azok a könnyű(fa) felnik:-))

Ronin_ Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2200
Igen, nálam az ajtó is bőrös.

Szerintem az én autóm gyakorlatilag full extrás.
Nem tudok olyat mondani, ami szerintem hiányzik belőle.

Előzmény: GeryV8 (2187)
candle Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2199
most találtam:

A húszmilliomodik Mercedes

A karácsony előtti utolsó munkanapon a sindelfingeni gyárban elkészült a húszmilliomodik Mercedes-Benz személyautó. A jubilemi jármű egy C-osztályos Sportcoupé volt, amit idén vesz majd át tulajdonosa.


2002.02.21.,

candle Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2198
"A mélemre röviden válaszolnál, ha nem nagy kérés?:-)
Előre is köszi! "

nem kaptam olyan mail-t, amire ne válaszoltam volna

esetleg küldd el mégegyszer

"Igaz 123-as alig van köztük.
w115, 126 nem kizáróok, ugye?"

nem. csak a topic címe a w123, nekem sem 23-asom van

Előzmény: Törölt nick (2197)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2197
Hali candle !

A mélemre röviden válaszolnál, ha nem nagy kérés?:-)
Előre is köszi!

Ha lesz kocsi, és belépek a klubba, akkor lehet beszervezni más fan-okat is?
Van pár cimbora mercivel, ők nem neteznek, ezért valszeg nem tudnak a klubról.

Igaz 123-as alig van köztük.
w115, 126 nem kizáróok, ugye?

candle Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2196
ahogy megkapom azt a listát, amit a múlt hétvégén vettünk fel, és amin rajta van mindenki elérhetősége, akkor jól megkutatom a közvéleményt:-)
Előzmény: Törölt nick (2195)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.02 0 0 2195
Háj evribodri !

Nagy a csönd a topicban:-((
Gondolom minden szerencsés autókázik ebben a jó időben, a kevésbé szerencsések meg autót szerelnek:-)

Mikorra tervezitek hozzávetőlegesen a következő talit?

candle Creative Commons License 2002.06.01 0 0 2194
"Szerintem a klub alakuló gyűléséről kitehetnétek
egy rövid összefoglalót a topicba. "

az az igazság, hogy volt írnok, aki mindent jegyzetelt:-))) csak azóta nem jelentkezik:-(((((

"megoldódott már a generátor problémád? "

hétfőn viszem szervízbe (hátsó prizma, ülésfűtsés stb). majd akkor kicseréltetem. most még csak az akksit tőltöttem felfele:-)))

Előzmény: Törölt nick (2193)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.01 0 0 2193
Háj evribodri:-))

Szerintem a klub alakuló gyűléséről kitehetnétek
egy rövid összefoglalót a topicba.

Candle: megoldódott már a generátor problémád?

Candle és bcsocsan mail ment de.

Leon_ Creative Commons License 2002.06.01 0 0 2192
"van a neten mb-cars.de"

de mi? :-))))))))))

.de szar vóóóót :-)))

Én is lehetek a Klubba? Bnőméknek egy kombi W124-ük van, majd egyszer elcsábítom, egy gyűlésre :-))

Előzmény: candle (2190)
candle Creative Commons License 2002.06.01 0 0 2191
"van a neten mb-cars.de:-("

a domain-jük valami mbcdi.com.-)))

Előzmény: candle (2190)
candle Creative Commons License 2002.06.01 0 0 2190
tököm

van a neten mb-cars.de:-(

candle Creative Commons License 2002.06.01 0 0 2189
szia jw

tömören válaszolva:-))

"Kik lehetnek tagok? "

gyakorlatilag bárki, valamikor a közeljövőben szervzünk újabb találkozót/találkozókat. azon szeretettel látunk, és ott ezt élőszóban meg tudjuk beszélni:-)

"Nekem még nincs MB tip. autóm (most másmilyen sincs :-((( "

öreg hiba:-)))) de nem gond:-)

"mert szerelmes vagyok ebbe a márkába! "

vagyunk itt egy páran ilyenek:-))))

"Mi lesz a lényege a szerveződésnek?"

ezt kicsit hosszú lenne itt leírni.:-)) az alakulásnál kb negyedórát beszéltünk erről.

tömören: szervízháttér, alkatrészháttér folyamatos check-olása.
kapcsolatfelvétel, találkozók, akár külföldi klubbokkal

mit hagytam ki?:-)))

Előzmény: johnnie_w (2188)
johnnie_w Creative Commons License 2002.06.01 0 0 2188
Üdv!

Olvasgattam itt a hozzászólásokat és láttam, hogy alakul valamilyen MB klub. Mikor, hol és milyen formában lehet majd ide belépni? Mi lesz a lényege a szerveződésnek? Kik lehetnek tagok? Nekem még nincs MB tip. autóm (most másmilyen sincs :-((( ), de nagyon érdekelne a dolog, mert szerelmes vagyok ebbe a márkába!

Bye. J.

GeryV8 Creative Commons License 2002.05.31 0 0 2187
Ronin

Nem a menetteljesítményével van bajom.
Annyira azért nem vagyok hülye, hogy az 500-al mérjem össze!

Egyébként a BMW ami szintén 150LE-s ugyan egy hajszálnyival jobban megy, de hogy sokkal kellemesebben megy a C az biztos. Normálisan húz alulról is nem kell gyilkolni ha haladni akarsz (iagz plusz 200ccm).
Egyszerűen csak furcsán érzem magam benne. Sok az olyan műanyag amit nem szívesen látok MB-ben. Biztos sokat dobna a komfortérzetemen, ha bőrös lenne. :) Nálad az ajtó is bőrös?
Egyébként futómű/fék hozza az MB szintjét. Alig fogyaszt, klíma nagyon jó.
A váltó viszont halál (kézi). Nehéz és pontatlan. Szerintem egyébként is ha MB akkor automata. Pedig ez nem nagy motor de hogy ehhez is sokkal jobban passzol az automata az tuti.
Egyébként 130ekm van benne.

candle Creative Commons License 2002.05.31 0 0 2186
remek dolog bikázni az autót:-((((

generátor teljesen over, akksi lemerült

bikára pöccre indult, akksi töltödik, hurrá:-((((

ace: válasz is ment:-))

Törölt nick Creative Commons License 2002.05.31 0 0 2185
Hali Candle!

Mail ment.

Ronin_ Creative Commons License 2002.05.31 0 0 2184
Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy EC felirat van a gombon.:-)

Mennyi km van abban a C-ben?

Egyébként az enyém is C220 és azért kaphattál kevesebbet a vártnál mert nehéz. Az enyém is 1410 kg. Meg nem 5000 ccm. Érthetően nem rakéta. Viszont menteből már egész jó. Meg végsebességben is. Nekem a múltkor Németországban óra szerint megfutotta a 235-öt gyári méretű (205/60 R15) gumikkal. De 225-ig bármikor jó. Az szintén jó, hogy 160-180-nál még megindul a mutató, ha odalépsz neki. Mondjuk 225/45 R17-es tutajokkal ne várj csodát (van akinek az van rajta). Az enyém 4 sebességes automata.

Előzmény: GeryV8 (2183)
GeryV8 Creative Commons License 2002.05.31 0 0 2183
candle

Valószínű Neked lesz igazad...mert egyéb rendellenesség nincs.

Kezelési utasítás?? :))
Olyanom nincs, de nem is kell. Csak átmeneti megoldás, amíg helyrepofozzuk a BMW-t.

Egyébként őszintén szólva többet vártam egy C-től, bár aranyos, kellemes gép.

candle Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2182
"ha melegre állítom pl. este és bekapcsolom a vent akkor is hallom hogy bekapcsol a komp"

ezt a 26-osom is csinálja

kompresszor csak akkor nem megy, ha e/c vagy a teljes kikpacsot nyomod meg.

még a szélvédő olvasztásnál is, amikor csak meleget fúj, akkor is bekapcsolt.

gondolom, olyankor a szárítás miatt kapcsol be. hamarabb elérje a komfort-zónát

Előzmény: GeryV8 (2180)
candle Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2181
ace: válasz mail elment.

gery: kezelési utasítás?

én el tudom képzelni, hogy ez normális

generátorom meg megadta magát. kivágta a belső műszerfal és konzol világítást, majd a komplett fűtéskapcsolót is. :-((((

GeryV8 Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2180
96-os C220

Manuális klíma.
Nyomja a hideget is meg a meleget is rendesen, tehát működik mindene, csak ha melegre állítom pl. este és bekapcsolom a vent akkor is hallom hogy bekapcsol a komp.
Persze lehet h. ez így normáls

Törölt nick Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2179
Hi Candle !

Mi történt a generátorral?
Őszinte részvényem:-((

Törölt nick Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2178
HALI !

Állatira nyomozok!!!!

Candle: mail ment

candle Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2177
szameg

generátoromnak lőttek, vitte magával a fűtéskapcsolót

hurrá

Ronin_ Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2176
Milyen C? 202 v. 203?

Digit vagy manuális klíma?

202: Ha digit, akkor felső sorban van egy olyan gomb (középtől jobbra), ahol van egy pici, piros led a gombban. Ha a piros világít, akkor a klíma ki van kapcsolva.

203: Nem tom.

Előzmény: GeryV8 (2158)
candle Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2175
hulla vagyok:_((((

elteszem magam holnapra, jó éjt:-))))

candle Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2174
sz.rik a fejemre a net:-))))

Előzmény: GeryV8 (2172)
candle Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2173
kűttem neked választ
Előzmény: Törölt nick (2171)
GeryV8 Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2172
Neked Candle! :)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2171
Jóéccakát mindenkinek, beborítok az ágyba:-))
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2170
Köszi, válasz ment !

Remélem hamarosan tag leszek:-))

Előzmény: candle (2169)
candle Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2169
elküldtem válaszként, arra amiről küldted:-)))

igen megalakultunk:-)

Előzmény: Törölt nick (2168)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2168
Télleg

A hétvégi találkozón megalakult a klub?

candle Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2167
kinek gery?
Előzmény: GeryV8 (2162)
candle Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2166
kb 1 hónappal ezelőtti képes autóban volt egy egész oldalas hirdetés. tán kárpát utca.

lényege az volt, hogy kevés km-es, újszerű állapotú MB-ket adtak jelentős kedvezménnyel.

de nem ez volt a baj, hanem az, hogy a hirdetés szlogene az volt: "Csak Ön tudja, hogy nem új"

én ebből azt olvastam ki, hogy nesze paraszt, vedd meg, a szomszéd majd azt hiszi, hogy zsír új mercire van pénzed.

kicsit evvel az autóval is ez a bajom. nesze bmeg, vedd meg, majd azt hiszik rólad, hogy futja egy "ovállámpásra"

de mindegy,lehet, hogy én látom sötéten a szitut

Előzmény: GeryV8 (2159)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2165
Szia Candle !

A mail még nem jött át:-((
mélben küldök másik címet, légyszi arra is küld át:-))

Előzmény: candle (2164)
candle Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2164
ahogy írtam neked mail-ban, én a saját autómról alváz alapján ellenőriztem a típust, gyártási évet és a motorszámot

tömören: igen a válaszom:-)

Előzmény: Törölt nick (2163)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2163
Hali!

Alvázszám alapján kideríthető valami?

Üdv

GeryV8 Creative Commons License 2002.05.30 0 0 2162
mél ment
candle Creative Commons License 2002.05.29 0 0 2161
jó reggelt:-)
Előzmény: GeryV8 (2159)
candle Creative Commons License 2002.05.29 0 0 2160
ment
Előzmény: candle (2157)
GeryV8 Creative Commons License 2002.05.29 0 0 2159
A cabrio kicsit öszvérnek néz ki, de legalább igényes.
Bár furcsa, hogy egy normális MB-hez illő felnire már nem futotta. :)
Igaz, azt lehet, hogy a türkish autópiacosok már lenyúlták róla.
GeryV8 Creative Commons License 2002.05.29 0 0 2158
Hogy lehet kikapcsolni a klímát egy C-ben?
Akár hidegre, akár melegre van állítva és bekapcsolom a ventillátort mindíg bekapcsol a klímakomp, és nem látok sehol gombot az a/c -hez.

Gery

candle Creative Commons License 2002.05.29 0 0 2157
szia :-)))

"Azt hiszem beleszerettem a kicsikébe. "

:-))) asszem itt mindannyian ienek vagyunk:-)))

mail megy

Előzmény: Törölt nick (2155)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.29 0 0 2156
Ja !

Leírtam az alvázszámot. Ez alapján meg tudja valaki mondani, hogy télleg milyen motor való ebbe a szépségbe?
A forgalmiba meg télleg ez áll: MB 250CP.
Ilyet még én se pipáltam.

Törölt nick Creative Commons License 2002.05.29 0 0 2155
Szia Candle !

Közben megnéztem az autót!!! Őszintén leesett az állam:-))))))
Egy garázsban állt a kicsike, fehér lepellel letakarva!!!!! (Azt hittem ilyen csak a mesében van) 50 év körüli a tulaj, az autó +egyszerüen qva
gyönyörű gyári állapotú. Delfinszürke-metál -nak
mondja, szerintem inkább ezüst lehet. Őszintén mondom ilyen jó (gyári) állapotút még nem láttam, pedig már vagy 4 éve a szívem csücske egy kupé.
8 éve van ennél a tulajnál, és csak balcsira járnak vele. 8 év alatt sikerült neki 56k kilcsit beletenni az ótóba.Most 218k van az órába, ami a látottakalapján hihető is.Hibátlan kárpitozás (jobban néz ki, mint a két éves autóm belseje)
Kék belvilág, mindenütt fa.Extrák: működő elektromos tolótető, kp.zár, szervő.4 seb kéziváltó ( automata jobb lenne ),hiánytalan és hibátlan krómozás, semmi kókányolás!! Gáz is van benne, bár azt én nem hiányolnám.Szimpi a tulaj, mert elöttem két baseball sapkás ültettett BMW-s
ifjú volt ott, de elküldte őket, mert nem akarja olyannak eladni, aki legyilkolja. Azt hiszem beleszerettem a kicsikébe. Vélemények?

JohnShaft Creative Commons License 2002.05.29 0 0 2154
igazad van, csak h most neztem mobile-n 84/09 300TD, zsir 154.000km maganszemely, doktor bacsitol, szervizkonyv, serulesmentes, automata
kerdem en, hol kapsz te ilyet nalunk?
megfelelne a magyar, ha ilyet odaadnanak nalunk 600-650-ert.
a behozatallal az a gond h 91 elottit, de meg mindenfele kedvezmenyes orszagbol mint svajc 88 elottit semmikeppen sem engednek be orszagba
kozl felugyeletin a lista meg olyan h kb 4-5 eve nem frissult h kapnak be, keptelenseg h 3-4 eves modellek (most nem az en esetem) meg csak hirbol sincsenek fent rajta...
Előzmény: candle (2153)
candle Creative Commons License 2002.05.29 0 0 2153
hahó

közlek.főfelügyelet honlapján motorkód alapján megnézheted.

szerintem a rárakódó költségeket ugyanott megnézheted.

már az országban lévő 23-asokat nem nézegetsz?

amit leírtál, az "anyagáron" 4-500k. ennyit + a behozatal költsége, nem tudom adnék-e érte? ennyiért valszínű, h Mo-n is kapsz

Előzmény: JohnShaft (2151)
candle Creative Commons License 2002.05.29 0 0 2152
hahó ace

kicsit tömör leszek, bocs

szóval, én sem tudok 250-es kupéról. végignéztem pár 123-as oldalt, nem láttam említve.

párszor találkoztam már olyan szituval, hogy kupéba beleraktak oan motort, amit gyárilag nem tettek az adott kaszniba, vagy egyszerűen kicserélték benne a motort (pl széthajtották a régit)

mondjuk ezek jellemzően dízel kupék (sic):-(((

egyébként mi ez a C(P)?

a 123-as történelméről a http://www.vfw123.de/geschichten/Meilensteine.htm oldalon találtam számomra érdekes dolgokat.

Előzmény: Törölt nick (2148)
JohnShaft Creative Commons License 2002.05.29 0 0 2151
Hali
na azt mondjatok meg nekem h be lehet-e vhogy hozni az orszagba 80-84 közötti (nem tudom pontosan meddig letezett) 300 D, 300 TD esetleg 240 D modelleket? ha igen, hogy is, es milyen koltsegei lesznek, tekintettel a kinti 1500-2000 euro koruli valos arra
candle Creative Commons License 2002.05.29 0 0 2150
"E220 Cabrio Facelift az új E-osztályra "

nem az, csak úgy néz ki:-(( ezt gagyinak tartom.

Ronin_ Creative Commons License 2002.05.29 0 0 2149
Ilyet sose vennék. Vagy a régit vagy az újat.
Előzmény: bcsocsan (2147)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.29 0 0 2148
ali mindenkinek !

Már régóta olvasom a topicot, de eddig nem szóltam hozzá, ugyanis (még) nincs 123-as mercim.
Régebben volt egy W115 240d, de sajnos egy balesetben totálkárra tört.( nem saját hibás:-) ).
Nagyon régóta szemezek a w123 kupékkal.
Most találtam egy hirdetést, de kétségeim vannak.

123 C(P)250. Hát ezt nem tudom eldönteni, hogy létezett-e 1977-as kiadásban 250 kupé.

Ha tudtok segíteni, akkor légyenszíves egy guru megírni, hogy létezett-e ilyen?
Eddig csak 230CE és 280CE -ről hallottam.
Az autót egyébként ma fogom megnézni, ha érdekel valakit leírom a látottakat.
Irányár 900kHuf, elektromos tolótető, faberakás,
igényesnek (!?)
Eddig ennyit tudok.

Üdv mindenkinek: ACE

bcsocsan Creative Commons License 2002.05.29 0 0 2147
Ezt a kocsit legalább igényesen alakították át 2001 novemberi esseni Motorshow-ra.
Adatai:

E220 Cabrio Facelift az új E-osztályra
1996-os évjárat, szervizelt, 81600 km van benne

Extrák: bőr, klíma, motoros fűthető ülések, tempomat, faborítás, el. ablakok, tető, jégkék metálfény, alufelni.
Átépítés 16.000 DEM volt 2001 novemberben.

Most az Ebay-en 20.000 Euro-ért megkapható. Hát nem olcsó...

Üdv,

bcsocsan



[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

bcsocsan Creative Commons License 2002.05.29 0 0 2146
Ehhez mit szóltok?

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


candle Creative Commons License 2002.05.28 0 0 2145
Valaki

szégyellem magam, de nem emlékszem a srác nevére, aki a címlistát elrakta.

szeretném megkapni, plzzzzzzzz:-))))

candle Creative Commons License 2002.05.28 0 0 2144
sorry, éjszaka vagyok csak elérhető, most meg nem akarlak híni. holnap dél körül kereslek

a lényeg:
beszéltem a magyarországi szervízzel, aszondják RCA kimenetet nem lehet varázsolni rá, csak az átalakítóval.

cd-tárat meg csak a kárpát utca rendelhet hozzá:-(((

az meg oan 130 körül mozog:-((((

úgyhogy köszönöm, de visszaadom:-(((

Előzmény: bcsocsan (2142)
LEX Creative Commons License 2002.05.28 0 0 2143
Hali,

ezentúl ezt a nicket használom, ehhez használható az emilcím is. Csak egy kicsit tér el az eddigitől... :-)

Gery,
a CD engem is érdekelne, csak még nem fixáltunk, hogy mennyire fér fel az anyag

üdv,
Lex

bcsocsan Creative Commons License 2002.05.28 0 0 2142
Candle!

Tényleg a Becker jó lett? Hívj majd fel!

Üdv,

bcsocsan

Előzmény: candle (2141)
candle Creative Commons License 2002.05.27 0 0 2141
mikor elindultunk hazafele, cd-ről beszélgettetek a Tibivel. le tudod írni vmikor?
Előzmény: GeryV8 (2140)
GeryV8 Creative Commons License 2002.05.27 0 0 2140
Azért ne ezzel kezdjük leendő MB klubunk népszerűsítését! :))
candle Creative Commons License 2002.05.27 0 0 2139
autós szégyentábla topicba?:-)))))
Előzmény: GeryV8 (2138)
GeryV8 Creative Commons License 2002.05.27 0 0 2138
A bunkója!!! Tipikus S-klasse tulaj! :)))))))
GeryV8 Creative Commons License 2002.05.27 0 0 2137
Feltettem.
candle Creative Commons License 2002.05.27 0 0 2136
szerintem a legjobban sikerült kép:-))))
Előzmény: GeryV8 (2135)
GeryV8 Creative Commons License 2002.05.27 0 0 2135
Hehe felteszem...:))

Előzetes beleegyezés nélkül nem akartam! :)))

candle Creative Commons License 2002.05.27 0 0 2134
tedd fel a dsc01819 képet:-))))))))))
Előzmény: GeryV8 (2132)
Divan 380 Sel Creative Commons License 2002.05.27 0 0 2133
Királyak voltatok, nagyon jók a képek, sajnálom,hogy nem lehettem ott!
GeryV8 Creative Commons License 2002.05.27 0 0 2132
Na hali!

MB-Cars Meeting 2002-05-26
Az alapító ülés és találkozó első hivatalos képei az alábbi oldalon találhatóak!

http://kep.tar.hu/geryv8/

:)

Így éjszaka ennyire futotta, de ha valakinek szüksége van valamelyik kép eredetijére, keressen meg.

Gery

candle Creative Commons License 2002.05.26 0 0 2131
megtaláltam:

"1901. március 22.-től napjainkig Mercedes és Mercedes-Benz márkanévvel 19 millió autó került ki a cég gyáraiból, amelyből mintegy 9 és fél millió ma is fut a világ útjain és írja a Mercedes történetét"

megtaláltam, az MB autó magyarország honlapján van rajta:-))))))

candle Creative Commons License 2002.05.26 0 0 2130
hátte és az ember?:-))
Előzmény: Balo (2112)
candle Creative Commons License 2002.05.26 0 0 2129
ONLINE

a 300SD-s ember nem jött, aszonta családi progi, de benne van a buliban, támogat:-)

candle Creative Commons License 2002.05.26 0 0 2128
cikk elején kifejtik, hogy 23-as klub alakul, a végén pedig 23-26-osról beszél az ember

Előzmény: bcsocsan (2127)
bcsocsan Creative Commons License 2002.05.26 0 0 2127
Candle!

Most ezzel meg mi a baj? Mi ellentmondásos ebben? Vagy nem is értem, amit írtak?

Mindenki:

Még jó, hogy tegnap felpolíroztam délelőtt a kocsit, mert mire befejeztem, már esett is az eső. De ez még semmi. 31 éve lakom otthon, s szombat délután 14 óra 40-kor megbüntetett a közterületfenntartó 8000 Ft-ra tilos parkolásért ott, ahol eddig összeségében kb. 3-4 évet is állt a kocsim büntetés nélkül. Úgy látszik, csillogva feltűnt neki is, egyébként észre sem vette volna, mert a többi autón egyiken sem volt büntetés-cédula. Jóindulatúak. Szombaton, miért nem sétálgat a gyerekével a Margitszigeten, vagy bármi? Szerencsére mára már az éjjeli eső miatt is koszolódott a kocsi, így remélem nem szállítják el tilos parkolásért a tali-ig.

Üdv,

bcsocsan

Előzmény: candle (2126)
candle Creative Commons License 2002.05.25 0 0 2126
tököm

a vezess.hu-n egy kicsit félresikerült cikket írtak a holnapi találkozónkról, íme:

"2002-05-24 12:35 - HÍREK
Mercedes W 123 klub alakul - _
Május 26-án a Mercedes-Benz W 123 és 126 típusok rajongói találkoznak a Pólus Center parkolójában. A tervek szerint W 123 Klubot alapítanak a fekvőlámpás Mercedes rajongói.

találkozót május 26-án, délután 17 órakor tartják Budapesten, a Pólus Center parkolójában. Az eseményre minden W 123 és W 126-os Mercedes tulajdonost várnak. A márkatalálkozóra érdemes kilátogatni, mivel klasszikus szépségű autókat láthatunk majd. A hazánkban erősen megtépázott imázsú 123-as sokak szerint az utolsó igazi Mercedes.

A 126-os S-Mercedesnek Magyarországon talán még rosszabb sors jut, mint a korábbi felső középkategóriás típusnak. A találkozón minden bizonnyal olyan autókat láthatunk majd, amelyek állapota méltó az eredendően nemes Mercedes luxuslimuzinhoz.

A terv az, hogy az eddig internetes fórumokon szerveződő W 123 és W126 rajongók klubot alapítsanak."

magának mond ellent a cikk. tököm az ienbe.

MB Klub rlz:-))))

candle Creative Commons License 2002.05.25 0 0 2125
oksa, csörögj ha ott vagy:-))))
Előzmény: Lex_260SE (2124)
Lex_260SE Creative Commons License 2002.05.25 0 0 2124
candle,

asszem az Omegával jövök, kombi 2.4i
Legalább a méret nagyjából stimmeljen... :-)))

Lex

Előzmény: candle (2121)
Hpg Creative Commons License 2002.05.25 0 0 2123
Boccs!

Most olvastam el a hozzászólásokat , és rájöttem, miért van a nickem mellett ?. Sajnos egyenlőre még nincs Mercedesem, így csak pártoló tag lehetnék max. de előbb utóbb szerzünk egyet. A családban viszont már 8 éve van egy w124-es, de sajnos most eladó.

Hpg

Hpg Creative Commons License 2002.05.25 0 0 2122
Hali!

Kösz, hogy gondoltatok rám is, természetesen megyek, egy vagy két érdeklődő társaságában.

Hpg

candle Creative Commons License 2002.05.25 0 0 2121
május 26 vasárnap. pólus parkoló, 17 óra

hpg ?
bocsocsan 280CE
geryv8 500SE
új ember 300SD
új ember 560 SEC
egér jenő 300D
Piri 123 hibrid meghajtással:-))))
candle 300SD

osztályidegenek: ha gondoljátok, elmegyek értetek, mégse valami izével gyertek má:-)))

lex ?
kbe rönó klájó

Előzmény: Piri (2120)
Piri Creative Commons License 2002.05.24 0 0 2120
Candle!

Piri: 200 benzin-gáz!

remélem mindenki el tud jönni mert én ott leszek!

Piri

Előzmény: candle (2114)
Lex_260SE Creative Commons License 2002.05.24 0 0 2119
Hali,

úgy néz ki, nem lesz kész a kocsi vasárnap délutánra :-(
Azért ha nem útáltok ki, kimegyek a talira egy osztályidegen járgánnyal...

bye
Lex

Divan 380 Sel Creative Commons License 2002.05.24 0 0 2118
Sajnos rajtam kívülálló okok miatt nem tudok ott lenni, pedig szívesen végiggusztáltam volna a kínálatot, de ha tudtok készítsetek fényképeket, hogy az ilyen renitensek is mint én is képben legyenek. Köszi.
bcsocsan Creative Commons License 2002.05.24 0 0 2117
Srácok!

remélem nem haragudtok majd meg rám, de a nevünkben írtam a Vezess.hu és a Totalcar internetes oldalak vezetőségének, hogy lehetőség esetén tegyék ki a honlapjukra a találkozó időpontját és helyszínét, s egyben meg is invitáltam őket a talira, mely a klub alapításának kezdetét is jelenti, egyben.

Üdv,

bcsocsan

U.I.: azért jó lenne, ha rengetegen lennénk, s sok új autó(tag) is lenne!

bcsocsan Creative Commons License 2002.05.24 0 0 2116
Candle!

bcsocsan 280CE

Üdv,

bcsocsan

Előzmény: candle (2114)
eger.jeno Creative Commons License 2002.05.24 0 0 2115
május 26 vasárnap. pólus parkoló, 17 óra

Jen? 123 300D

Előzmény: candle (2114)
candle Creative Commons License 2002.05.23 0 0 2114
május 26 vasárnap. pólus parkoló, 17 óra

lex260 S260
hpg ?
bocsocsan ?
geryv8 500SE
új ember 300SD
új ember 560 SEC
candle 300SD

osztályidegen:

kbe rönó klájó

Előzmény: Balo (2112)
GeryV8 Creative Commons License 2002.05.23 0 0 2113
Ok! Megnyugodtam. :)
Remélem én is ott leszek.
Balo Creative Commons License 2002.05.23 0 0 2112
Sziasztok

Valószínűleg én is ki tudok menni s hozok egy új tagot is (W126 500 SEC - hibátlan! állapotban)...

Előzmény: candle (2111)
candle Creative Commons License 2002.05.23 0 0 2111
magam részéről körbeküldtem kismillió emailt, az itteni nick-eknek.

válasz:

Lex oksa
hpg oksa
bcsocsan oksa

gery, kbe, jómagam, illetve még egy ügyvéd srác teljesen egyértelmű:-)))))))

idáig 7-en vagyunk, mint a gonoszok:-))))

MÁR SOKAN VAGYUNK, DE MÉG NEM VAGYUNK ELEGEN:-)))))))))))

MINDENKI HOZZON MÉG EGY EMBERT:-)))))

vasárnap, 5 óra pólus parkoló hátul (az F1 után)

c.

bcsocsan Creative Commons License 2002.05.23 0 0 2110
GeryV8!

Én már jeleztem magánban Candle-nek, hogy a F1 futam után elvileg ott leszek. A többiekről nem tudok semmit. A klub alapításban is benne vagyok, ha lesz egy kis időm pár nap múlva, akkor tevékenyen is részt tudok vcenni.

Üdv,

bcsocsan

Előzmény: GeryV8 (2109)
GeryV8 Creative Commons License 2002.05.23 0 0 2109
Azért döntsük már el, hogy egyáltalán jön-e vki a vasárnapi találkozóra!!!
candle Creative Commons License 2002.05.23 0 0 2108
.ssza meg mindenki, hétvége?
obga Creative Commons License 2002.05.23 0 0 2107
totyi_, engem is érdekelne. Küldj lécci képet, valamint hol lehet megnézni.
Előzmény: totyi_ (2100)
vajaki2 Creative Commons License 2002.05.23 0 0 2106
Sziasztok,

http://www.mobile.de/cgi-bin/search.pl?CountOff=8&DataNr=4&DisplayDetail=27407150&DoSearch=1&FormAircond=o&FormCategory=0&FormColor=%2e%2e%2ebeliebig&FormDate=1&FormEZ=%2d&FormKilometer=%2d&FormLand=%2e&FormMake=28&FormModel=300ce&FormPlace=%2d&FormPower=%2d&FormPrice=%2d&FormSort=0&Page=0&SearchCat=bereich%3dpkw%26sprache%3d2&bereich=pkw&sprache=2&x=64&y=3

Figyelem a hirdetes szoveget: "PKV von älteren Arzt gefahren.":)))

Vajon ez igaz?

Udv

vajaki2

bcsocsan Creative Commons License 2002.05.23 0 0 2105
RepairMan!

Kár, hogy megtört a Coupe-d, sajnálom. ha kész lesz mindenképp el kell gyere vele majd a talikra, hogy ne csak az én Coupe-m árválkodjon ott a LIMUZINOK között.

Van egy internetcím, mely egy német W115/W123 használt alkatrészekkel kereskedő pacák honlapja. Még nem rendeltem tőle semmit, de az árak korrektnek tűnnek:

http://www.bacigalupo-autoteile.de/index.html

Itt van a Coupe-hoz is egy csomó minden...

Üdv,

bcsocsan

Előzmény: RepairMan (2095)
Leon_ Creative Commons License 2002.05.22 0 0 2104
totyi!

Engem érdekelne! Mit eszik? Dobj meg légyszi egy maillel+képpel!

Leon

Előzmény: totyi_ (2100)
Leon_ Creative Commons License 2002.05.22 0 0 2103
"kabbe egyébként, húzzinnen:-)"

www.énisállatvédővagyokszeretemaződségeseket.com :-)))

Előzmény: candle (2102)
candle Creative Commons License 2002.05.22 0 0 2102
www.lelőjük_leont_mert_hülyeséget_beszél_,_és_nem_jön_sosem_fagyizni_,_mert_papír_.hu

kabbe egyébként, húzzinnen:-)

Előzmény: Leon_ (2099)
candle Creative Commons License 2002.05.22 0 0 2101
gyere talira te is:-)))))

mikori, és hol lehet megnézni?

7 személyes?

Előzmény: totyi_ (2100)
totyi_ Creative Commons License 2002.05.22 0 0 2100
Sziasztok!

Eladósorba került féltve?rzött és szeretett mercink!
tipusa: W123 300TD (touring diesel), nagyon szép ezüstmetál fényezés, klíma, tempomat, szintszabályozó, kp.zár, cds rádió, fekete bels?, gyári levehet? vonóhorog, szervókormány, gyári tet?ablak, szinezett üvegek, hátsótér roló, gyári alufelnik +téligumi felnin gyári dísztárcsákkal stb..
Az autó nagyon szép és jó állapotban van, a motorja gyári új alkatrészekkel lett felújítva, olajat nem eszi és nem füstöl, karosszériája is majdnem hibátlan állapotban van.

Képet tudok küldeni ha érdekel valakit, ide nem sikerült feltenni.
Irányár: 780eFt

Üdv.
Tibi

Leon_ Creative Commons License 2002.05.22 0 0 2099
"honlap. úgy döntöttünk 4-en, hogy regisztrálunk egy domain-t. bejegyeztetünk és elindítunk egy MB "klubot" "

www.hondas4ever.com? :-)))
www.ződségescars.hu??? :-)))

Előzmény: candle (2098)
candle Creative Commons License 2002.05.22 0 0 2098
azttttttttttttamindenit

a sok hülye mercisnek nem él az itt dedikált emailja, szégyellje magát:-))))

szóval:

1) hétvégén, vasárnap 5 körül tali bp-n? pólus parkoló?

2) honlap. úgy döntöttünk 4-en, hogy regisztrálunk egy domain-t. bejegyeztetünk és elindítunk egy MB "klubot"
akinek van kedve, szóljon

Előzmény: candle (2097)
candle Creative Commons License 2002.05.22 0 0 2097
MINDENKIIIIIIIIIIIIIII

mail-ok mentek

Mendoza Creative Commons License 2002.05.22 0 0 2096
OOOOOOFFFFFFFFFFFF !!!!!
Szia!

Hát az autónak nem csak az eleje volt törve.2db épp elem van rajta,a hátsó szélvédő meg a platóajtó...
Lellén gumishoz kellett menni belsőért,mert szét lett ütve a felni...
Dagonyába haverok vitték,én addig a sörsátorban "vesztegeltem"...:-))

Lábon jött vissza pestre az autó,de sikerült babodon az első hajtást tönkrevágni,plussz a hűtő olyan sáros lett,hogy melegedett rendesen...de gőzborotva kicsit javított a helyzeten.
Summa summarum: Iten király volt,nagyon-nagyon sok embernek tetszett a show,amit csináltunk...:-)

EEEEENNNNNDDDDD OOOOOFFFFFFFFFF !!

Előzmény: Mr. Cool (2094)
RepairMan Creative Commons License 2002.05.22 0 0 2095
Sziasztok,

egy '83-as 230 CE büszke, de megtört tulajdonosa vagyok. A kár és a rozsdásodás apropójából úgy döntöttem felújítom a kocsit, hiszen mióta megvan nem volt vele gond, sőt, csak és kiztárólag extrém jó élmények értek vele. Sajnos gondjaim vannak coupe alkatrászek és karosszéria-elemek beszerzésével.
Minden segítségért hálás lennék!

Bodó Balázs
MB 230 CE

Mr. Cool Creative Commons License 2002.05.22 0 0 2094
Mendoza,

Hát szerintem igen, annak volt megtörve az eleje mindkét oldalt? Legalábbis szombaton 10 órakor egy ilyet láttam lellén, utána meg babodban a dagonyában vesztegelni. Ti voltatok? Mi lett a gép vége?

Cool

Előzmény: Mendoza (2092)
candle Creative Commons License 2002.05.22 0 0 2093
vagyok vagyok:-)

csak alszik picit:-)))

hétvégén tali?

Előzmény: Lex_260SE (2091)
Mendoza Creative Commons License 2002.05.22 0 0 2092
Hali!

Remélem láttál minket babodon!!
"Hófehér" agyonborított Hilux....

Előzmény: Mr. Cool (2089)
Lex_260SE Creative Commons License 2002.05.21 0 0 2091
HALIHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ !!!

Befejeződött már a 7vége!!! Most már előbújhattok... :-)

Lex

eger.jeno Creative Commons License 2002.05.21 0 0 2090
Sziasztok !

Én Écsen voltam a Rába ringen egy gyorsulási versenyen.

Tegnap a 123-as most festett részeire raktam fel a diszitő elemeket. ( cca 2 cm-el hoszabb csíkot adtak a bal hátsó sárvégőm oldalára)

Valaki tud segíteni: hogy kell felraknia a sárvédő és a hátsó oszlop átmenetéhez a disz csíkot? Van két csavar, amelyek fejére rá kell "nyomni" a csíkot, és elmozdítni jobbra vagy ballra. Ez csak egy lehetséges mód, mert mire a karosszériás leszedte a helyéről, addigra a rögzítő helyek eltorzultak. Ha tud valaiki segíteni írjon !!!

Jenő
123 300D

Mr. Cool Creative Commons License 2002.05.21 0 0 2089
Yo Guyz,

Mivan, mindenki átaludta hétvégét? Vagy csak hozzám hasonlóan nem voltatok netközelben? Jó kis hétvége volt, szombaton somogybabodon off road, vasárnap pécsen hegyi... Cool! Tegnap azért kocsit is mostam(csakhogy mondjak valami csillaos témát)!:-)

Bye,
Cool

Hpg Creative Commons License 2002.05.16 0 0 2088
Hali!

A múltkor kihagytam egy variációt.


Hátha...

UncleT Creative Commons License 2002.05.15 0 0 2087
Mr. Cool:
Ja wohl, 124.
Az király lenne. Előre is kösz. Több emberrel is beszéltem, és a legjobbnak egy 8e Ft körüli ajánlat tűnik. Szépen dolgozik a srác - nem szeretném elrondítani ami szép. :)

Üdv: UncleT

Előzmény: Mr. Cool (2086)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.05.15 0 0 2086
Uncle T,

Hát, ha jövô hétvégén lesz a tali, az problematikus lesz nekem, mert már más van beütemezve... De ha nekiállok fényképezgetni és nem felejtem el, akkor megörökítem. Jól emléxem, hogy neked 124-esed van? Hát annak tényleg elég kicsi a kesztyütartója. Nekem is úgy fért be a 10-es, hogy levágtam a végét (no, nem a changernek...) De asszem nekem van valahol egy újságcikkem otthon, ahol egy 124-esbe van pnel építve. Megkeresem, aztán beszkennelem.

Bye,
Cool

Előzmény: UncleT (2085)
UncleT Creative Commons License 2002.05.15 0 0 2085
Ajtópanel, dejó! Gyere talira, meg szeretném nézni, még soha nem láttam élőben, és nekem is kellene csináltatni. Pont most készülök zene upgradere, de a 12 lemezes tár sajna nem fér be a kesztyűtartóba. :(
Előzmény: Mr. Cool (2079)
Stern Creative Commons License 2002.05.14 0 0 2084
Mai termés:

Árpád hídon, Pestről Budára W107 280SCL cabrio, amerikai kivitelű, vászontetős, WDB-107 rendszámmal, nem volt semmi. Nekem majd európai verzió lesz, kívül bordómetál, belül fehér bőr. Szentendre felé láttam elmenni, talán nem véletlenül.
Kiscelli utcánál 280-as W108 gyönyörű állapotban, NH-s felségjelzéssel.

Ma a rendőrök is belém akartak kötni, megállítottak, miután a parkolóban ökörködtem. Kérik a papírokat, én meg mutatom a 2 forgalmi engedélyt, mert anno elveszett, és most megkerült a régi. Vidáman közöltem velük, hogy az egyiket körözik. Ettől lelohadt az arcukról a mosoly, és visszavonultak tanácskozni arról, hogy ha találnak egy körözött papírt, akkor jegyzőkönyvet kell-e felvenni, és hogy ők juttatják vissza elvileg a kapitányságra. "Azt én nem csinálom" mondta az idősebb, gyorsan visszaadtak mindent, és sietve beugrottak a Golfba, és távoztak.

Igy kell ezt csinálni!

candle Creative Commons License 2002.05.14 0 0 2083
nem tudom ki kérdezett a múltkor bontót és szerelőt, arra azt írtam, hogy

bontó: cimbula, szentendre
szervíz: Sufni tuning, horvát peti óbuda, zeyk domokos utca

Előzmény: Lex_260SE (2082)
Lex_260SE Creative Commons License 2002.05.14 0 0 2082
Segítség!

Most lesz csak időm 7végén leadni a kocsit szerelőhöz. Szokásos olaj- és szűrőcsere motorban, váltóban, légszűrő csere, teljes átvizsgálás. Tudtok ajánlani Pesten vagy környékén megbízható és hozzáértő műhelyt? Az eddigi szerelőm sajna nincs otthon MB téren, és nem szívesen adnám lámer kezébe... :-(

Mr. Cool,
gratula a kocsihoz, reméléjük jól muzsikál majd...
Privátban adnál infót a szerelőről? Munka minőség, árfekvés, stb.? Kösz előre is!

Találkozó kapcsán annyi, hogy ha már mindenképp a 25-26-i 7vége a jó, akkor lehetőleg szombaton legyen, mert vasárnap F1, és azt gondolom más sem szívesen hagyná ki...

Lex

Piri Creative Commons License 2002.05.14 0 0 2081
Legyen inkább Vasárnap!

Nekem vasárnap lenne jó! Gobdoljatok a vidékiekre is!

Más!

Valaki keresett W126 klímát Az e heti Déli Apró újságban hirdetnek egy gyári klímát Békéscsabán 110e Ft ért! Sajnos a telefonszámot nem írtam fel de az újságosnál kapható a lap

Mr. Cool Creative Commons License 2002.05.14 0 0 2080
Lex!

A zárral kapcsolatban én úgy tudom, hogy a jobb kulcsmásolók át tudják alakítani a zárat a kulcshoz! Szóval ha veszel egy bontott zárat, nem kell megválnod a régi kulcsszettôl! Én most egyébként hátsó kilincseket akarok tenni az elsô ajtóra, hogy csak távirányítóval nyíljanak. Ha meg lemerül az elem, a csomagtartóból ki lehet nyitni az ajtókat, elvégre pneumantikus a központizár...

Cool

Előzmény: Omegafan (2066)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.05.14 0 0 2079
Szevasztok!

Végre elkészült a hónapok óta nélkülözött autóm! Egy olajfolyással indult a móka, fôtengelyköszörülés lett belôle, plusz még egy pár apróság lett kicserélve. Komplett gyújtás, komplett kipuffogórendszer, hardytárcsák, olaj és szűrôcsere a motorban és a váltóban, légszűrôcsere, új éxíjak, stb. Hát alig ismerek rá a gépre annyira megváltozott! Szinte nincs is hangja, szépen vált a váltó, és köszönhetôen a gázrendszer optimalizálásának, nagyon jól megy gázzal is. Ha már ennyire nekilendültem a dolgoknak nem maradhatott ki a zenerendszer upgradje sem. Cd váltó a kesztyűtartóban, erôlködô az ülés alatt, láda a csomagtartóban. Az elsô ajtóra ajtópanel került így már elfér a 16-os hangszóró elöl. Végre beépült a motorosantennám is. Ma reggel meg a dolgokat megkoronázatam egy garnitúra 15"-os gyári felnivel! Szóval most örülök! Egy kép a felnirôl:

Bye,
Cool

candle Creative Commons License 2002.05.13 0 0 2078
legyen 25 szombat, oksa:-)))))

Gitszi: hajrá. várunk:-)

de nekem nincs szép 123-asom:-((((((

Gitszi Creative Commons License 2002.05.13 0 0 2077
Sziasztok !
Rajongók is elmehetnek a talira,csak mert szívesen megnéznék néhány szép 123-ast?
Hpg Creative Commons License 2002.05.13 0 0 2076
Tehát

img src remélem idáig jó, eztán a teljes elérési út kacsacsőrök között, szóköz nélkül. Amit kiír a böngésző amikor a tár.hu-n a képen van a kurzor. Hát most nem?

Szerintetek mi a hiba?

Köszi a javaslatokat

Hpg

Hpg Creative Commons License 2002.05.13 0 0 2075
Na de hogy még a szöveget sem írta ki...

img src

Hpg Creative Commons License 2002.05.13 0 0 2074
Hali!

Nem hiszem, hogy elsőre sikerülni fog.

img scr

No, nézzük:)

Lex_260SE Creative Commons License 2002.05.13 0 0 2073
Jenő,

köszi, ez kimerítő volt! :-)))

25., 26. nekem is jó... ha ez többeknek megfelel, legyék akkor!

Lex

Előzmény: eger.jeno (2072)
eger.jeno Creative Commons License 2002.05.13 0 0 2072

2000, Szentendre, Kálvária tér 3. (Czimbula Sándor)
Bontó: 06/26/315-524
Bolt: 06/30/9414-694

Óbuda felől megyünk Szentendrére, az első lámpűs kereszetződésnél balra. A lámpa után jobb oldalon lesz egy ház - enyhe kanar ballra - melynek a házfalán egy 123-as merci van "kitűzve". Ez a bolt, és a bontó 30 méterrel tovább a bal oldalon van. A bontónak nincs parkolója.

Jenő.
123 300D

Előzmény: Lex_260SE (2069)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!