Keresés

Részletes keresés

Hilda65 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 415

Légy szíves segítsetek!

 

Kaptam karácsonyra egy Hausmeister 1301 kenyérsütőgépet, már 6 kenyeret sütöttem, mindegyik finom volt, de egyiknek se lett szép "piros" a teteje.

 

A dark fokozatot használtam és tejport nem tettem bele, csak vízzel csináltam.

 

Talán ez lehet a gond, vagy valami más?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Hilda

Attila58 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 414

Kösszönöm szépen,a válaszodat.

 

És elnézést hogyha sokat kérdezek.

 

Akkor nálam a lisztel lesz a baj,mert az 1 kg lisztett amit veszek(ABO MILL FEHÉR LISZTKEVERÉK HÁZI SÜTÉSÜ KENYÉRHEZ.)

ÖSSZETEVÖK: Finomliszt BL 55             49,3%

                       Fehér kenyérliszt BL 80  49,3 %

                        Van még benne száritott élesztö Kukoricapehely liszt 

Akkor nem ilyen lisztett kell vennem ugye?

Kösszi

Előzmény: .ETNA. (413)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.02 0 0 413
Igen, Attila úgy jó!

1 KG-os KENYÉRHEZ variációk:

1./ 310 ml víz, 560 gr liszt (400 gr fehér+160 gr teljes kiőrlésű tönkönybúzás, vagy teljes kiőrlésű rozs), két kiskanál porélesztő, 2 kiskan. só, 3 nagykan. olaj, 2 nagykan.cukor, ALAPPROGRAMON sütve;

2./ 320 ml víz, 560 gr liszt (400 gr teljes kiőrlésű + 160 fehér búzaliszt), 2 kisk élesztő, 2 kisk só, 3 nagykan olaj, 3 nagykan cukor TELJES KIŐRLÉSŰ PROGRAMON sütve;

3./ 320 ml + 1 nagykanálnyi víz, 560 gr csak totál teljes kiőrlésű liszt, 2 kisk. élesztő, 2 kisk só, 3 nagykan olaj, 3 nagykan cukor TELJES KIŐRLÉSŰ PROGRAMON sütve.


Ha a kilóstól kisebb kb. 75 dkg-os - 1,5 fontos és kizárólag csak teljes kiőrlésű lisztből készült kenyeret akarunk sütni (mert pl. nem mindenki szereti a családban és elég a kevesebb is):

1./ 260 ml víz+2 kiskanálnyi víz, 460 gr teljes kiörlésű 2 kisk só, 2 nagykan cukor, 2 nagykan olaj, 2 kiskan élesztő - TELJES KIŐRLÉSŰ PROGRAMON sütve.

A csak totál teljes kiőrlésű lisztből készült kenyér zömök, nem olyan magas, sűrűbb.

Egyébként néha nekem is feljött a tetejéig, hát nem mondanám, hogy az volt a legszebb kenyerem, de levágtam a felső részt és attól még fincsi volt és lehetett szépen szeletelni is:-)

Ha úgy érzed (ahogy pl. a férjem), hogy neki ez a kenyér kicsit édeskés, lehet a cukrot picit csökkenteni... bár szerintem a 3 kanál méz vagy cukor totál jó, csak a bolti kenyérhez képest számít kicsit édesebbnek:-)
Előzmény: Attila58 (412)
Attila58 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 412

Etna.

1 KG -OS KENYERET SZOKTAM CSINÁLNI  NEM 1,5 KG.

Porélesztöböl két kiskanállal csinálom ezentúl, az jó úgy?

Szerintem sok  lisztett raktam bele.

Kösszi

Előzmény: .ETNA. (409)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.01 0 0 411
Ja és az élesztő felfuttatáshoz egy jó tanács: ha meleg hely közelébe teszed a csészét gyorsan és szépen feljön (villanytűzhelyem van, bekapcsolom és melléteszem a csészét, a hő hatására mindig szépen fut).
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.01 0 0 410
Szívesen, remélem sikerül választanod és sok örömöd lesz majd a házilag sütött kenyérben:-)
Előzmény: Törölt nick (408)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.01 0 0 409
Szia ! Neked is BUÉK!

Túl sok a liszt, vagy/és túl sok az élesztő.

A SAFT francia gyorsélesztő a legjobb, a fotója a 367-es hsz-ben van.

Nem is az a lényeg, hogy milyen típusú a géped, inkább az, hogy mennyi kg-os kenyérsütésre alkalmas. Ez Nálad 1,5 kg - kb. 3,5 font - a váltószám 0,45.
(Az enyémben süthető maximális mennyiség a 2,5 fontos, kb. 1,3 kg-os ehhez ír általában 700 gr lisztet)

Az általam leggyakrabban sütött 2 fontos, kb. kilós kenyérhez az 560 gr lisz elég és két kis kanálnyi porélesztő.

Értelemszerűen a kb 3,5 fontos kenyeredhez használj legfeljebb 900-950 gr lisztet tegyél bele és max. 3 vagy 3 és egy kicsi kis adagolókanálnyi porélesztőt.

Szerintem a 1,5 kg-os kenyérhez a kockaélesztő négyötöde elegendő, tehát nem az egész.

Én a kilós kenyérhez kb. az élesztő kocka egyharmadát használom és felfuttatom egy pici cukros tejben és úgy teszem rá a lisztre.

Az élesztőkockát könnyű mérni, mert 5 részre oszthatóan kalibrálva van a sárga csomagolópapírja:-)
Előzmény: Attila58 (407)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.01 0 0 408
Köszönöm a jótanácsot, körülnézek akkor ezek alapján :)
Előzmény: .ETNA. (400)
Attila58 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 407

MINDENKINEK BOLDOG UJ ÉVET KIVÁNNOK.

 

Etna.

Az utolsó két kenyerem túl magas lett ,hozzáért az üveghez ezért a teteje nem sült át.

Szerinted mi lehet az oka? Egy kilos lisztett használok aminek a fele Bl-55 .és Bl-80.

Kocka élesztött teszek bele amit összemorzsolok kézzel és ugy teszem bele.

Mitt mondtál melyik a legjobb élesztö?

Szerinted mi lehet a baj?

Tudod Moulinex gépem van.

kösszi

 

Előzmény: .ETNA. (370)
.ETNA. Creative Commons License 2009.12.31 0 0 406
Kedves Moxxx!
Jaj, ne haragudj, szörnyen modortalan módon, egyszerűen - valahogy - elsiklottam a kérésed felett, nem is értem, talán nagyon belemerültem a többiekkel a receptcsereberébe:-))

Azóta biztosan láttad már, hogy miket írtam. De jó recepteket találsz a 377-es hozzászólásomban, illetve a 370-esben Attilának már felsoroltam a korábbi hsz-eim számát, ahol recepteket, tanácsokat stb. írtam.

Az Attilának megadott receptek többsége (talán mindegyik?!) a 2 fontos, nagyjából 1 kg-os kenyérre vonatkozik.

A használatimban csak 1-2 darab 2,5 fontos kenyér recept van, de ez is csak kb. 1,3 kg-nak felel meg, mivel 4,... valamennyi a váltószám a kg és font között. Ezeket a recepteket majd bemásolom Neked.

Ismét bocsi, amiért elnéztem és nem válaszoltam korábban!!

MINDENKINEK BOLDOG ÚJ ÉVET !!!
Előzmény: moxxx85 (384)
zozobra Creative Commons License 2009.12.31 0 0 405

Ez a kenyérke is szépen feljött,pedig egy ideig féltem,hogy nem fog.

Kicsit édeskésnek tűnik nekem is,így lehet csalni fogok ,mint a férjed.Milyen furcsa,hogy hogy megszokja az ember ezt a sok hozzáadott műdolgot a kenyerekben.

Ma sütök egy francia kenyeret ajándékba,remélem az is sikerül.

Az olasz tésztákról csak annyit,hogy a recept olvasása közben összefutott a nyál a számban,így lehet hogy magam is fogom motiválni magam a párom mellett :)

Megvallom őszintén ,azért vágytam a gépre,mert semmilyen dagasztós dolgom nem sikerült eddig.Gondoltam ezzel kiküszöbölöm eme hiányosságot :)

A fotót majd várom a kenyeredről :)

 

Ma már én nem leszek!Így:

 Boldog Új Évet Kívánok! :)

.ETNA. Creative Commons License 2009.12.30 0 0 404
Ja, és pl. a francia kenyér receptje nem ír olajat, és mivel másik progin is kell sütni (francia) a kenyér lyukacsosabb, könnyedebb szerkezetű lesz ... pl. ennek a kenyérnek az íze tényleg hasonló a kalács ízéhez.
.ETNA. Creative Commons License 2009.12.30 0 0 403
Olajat (napraforgó, vagy olivát) mindenképpen kell beletenni, tejport még sohasem tettem, de zárójelben meg is jegyzi, hogy nem muszáj. Ha a férjem készíti be a kenyeret, szokott "csalni" kicsit a cukormennyiségen a recepthez képest. A cukor helyett gyakran használok mézet, mert - többek között - egészségesebb is, mint a cukor. Az íze nem hasonlít a kalácshoz, bár tény, hogy a bolti csupa E betűs kenyér íze is más:-)
Előzmény: Törölt nick (402)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.30 0 0 402
mondjuk a mi gépünkhöz adott recept-gyűjtemény így ránézésre kenyér helyett kalácsot süttet az emberrel (mindenbe olajat, cukrot és tejport rakat...), szóval szerintem receptügyileg nem kell mindent betartani...

de én még csak kezdő vagyok...
Előzmény: .ETNA. (400)
.ETNA. Creative Commons License 2009.12.30 0 0 401
Most jutott eszembe, hogy megnézheted a fotóját a gépemnek a 294-es hozzászólásban is, mert Suppy eladásra kínálta az enyémhez hasonló gépét. Szóval láthatod, hogy ilyesmi formára gondoltam:-)
.ETNA. Creative Commons License 2009.12.30 0 0 400
Szia !

Nem nagyon jellemző rájuk az "elromlás", elég stabil gépek, s akárcsak pl. a mikrohullámú sütők esetében nem is elsődleges az ár.

Szerintem a lényeg, amire figyelj:
1./ két lapátos legyen
2./ legyen jó sok programja, legalább 10 (gyors, francia, tészta, sütemény, jam stb.)
3./ feltétlenül legyen használati utasítás a csomagban

S később igyekezz minden jó tanácsot is betartani, ami a használatiban szerepel.

Én jobbnak tartom azt, amelyik széles - ovális alakú. Az ilyenben szerintem szebb formájú kenyeret lehet sütni, bár ez csak az esztétikum szempontjából fontos.

Az enyém, Hausmeister HM1300-as van - ha jól emlékszem 2-3 éve... semmi baj vele, gyakran sütök kenyeret.

Keress rá a neten a fotójára, van hasonló formájú-tudásúja a Moulinex-nek is.
Előzmény: Törölt nick (399)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.30 0 0 399
Sziasztok!
Szeretnék venni egy jobb kenyérsütőt, lehetőleg nagyobb kenyeret süssön, legyen több funkciója. Olyan kellene, ami nem romlik el hamar :)
Tudtok javasolni?
Nem feltétlenül az ár az elsődleges szempont, nem a legolcsóbb készüléket keresem.
.ETNA. Creative Commons License 2009.12.30 0 0 398
Ja, és kedves Zozobra, akkor jöhet a pizza-tészta sütés:-)))

Bár ezzel "vigyázni" kell, mert miután először megcsináltam a langallót majd a pizzát is, a "pasijaimnak" annyira ízlett és úgy rászoktak, hogy szinte naponta kérték, hol az egyiket, hol a másikat :-))
.ETNA. Creative Commons License 2009.12.30 0 0 397
Hát ez szuper jó hír!!!! GRATULÁLOK !!
Ez a puszi az első kenyeremre, számomra teljesen érthető:-)))

Ha az íze egyébként jó és rendesen át is sült, akkor a tömörsége éppen olyan, amilyen egy házikenyérnek lennie kell, s csak azért meglepő így elsőre, mert a bolti kenyerek miatt nem vagy (vagyunk) hozzászokva az ilyesmihez. Az otthon sütött kenyérben ugyanis nincs semmilyen térfogatnövelő ez+az !! Van, aki aszkorbinsavat is tesz bele, attól is szép laza (vagy mifene), de nálam ez nem szempont, így ilyesmit nem használok, anélkül is szép magas kenyerem szokott lenni.

Legközelebb majd lefotózom és beszúrom ide, hogy össze tudd hasonlítani, persze én olyan kilós, 90 dekás kenyeret szoktam csinálni, mert kicsit nagyobb a gépem.
Persze a fényképezőnkről a fotót sem tudom feltölteni a gépre, így ez is csak akkor valósulhat meg majd ha a férjem, vagy a fiam ráér segíteni :-))
Előzmény: zozobra (396)
zozobra Creative Commons License 2009.12.30 0 0 396

Köszönöm szépen a tanácsokat,nagyon jól jönnek!

 

Örömmel jelentem be,hogy elkészült életem első kenyérkéje,szép aranybarna illatos!!!Úgy örültem neki,hogy mikor kicsit kihült még meg is pusziltam,a párom ki is nevetett :)

És nagyon finom lett!!Kicsit mintha sűrűbb lenne,mint a bolti,de ez engem abszolut nem zavar sőt örülök neki,hogy valamivel kevesebb tartósítószert eszünk ezentúl!

Etna! Totál megértem ezt a használati utis dolgot ,én amire ránézek elromlik,így már rég letettem arról,hogy a háztartási kütyükkel trükközzek.Örülök,ha az alapok mennek :)

 

.ETNA. Creative Commons License 2009.12.30 0 0 395
Ja most látom, hogy Neked nem SELECT, hanem MENŰ gombod van a program-választáshoz, így akkor természetesen ezzel kell a menűt kiválasztani, miután a dugót bedugtad a konnektorba utána Start/Stop....
Előzmény: zozobra (389)
.ETNA. Creative Commons License 2009.12.30 0 0 394
Ha mindent a korábban megadott - fél kilós - kenyérre vonatkozó receptem szerint készítel, basic (alap) programon akkor nem lehet gond.

Általában a gépek a basic programra vannak alapból beállítva, magyarán, amikor bekészítettél mindent és bedugod a konnektorba, rögtön az alap progira áll rá a gép. Utána kell megnyomni a Start/Stop gombot. Ezt nagyjából úgy tudod ellenőrizni, hogy ha az óra 3 óra 30 perc körüli időt mutat és valahol a kijelzőn látsz egy 1. számot (a gépen felsorolt programok száma mindig látható valahol az óra fölött kicsi számmal). Ha minden igaz, az általad felsorolt angol elnevezések meg is vannak számozva a gépen (ugye?) a felsorolásnál, így nem lehet eltéveszteni, ill. lehet ellenőrizni. Tehát szerintem alap proginál, ami a kenyérsütésnél a lényeg, nem is kell nyomkodnod, csak a bedugás után a startot. Kikapcsolni nem kell, magától kikapcsol, kihúzod a dugót és slussz-passz.

Ha pl. pizza tésztát akarsz csinálni, akkor a SELECT (kiválaszt) gombot addig nyomogatod amíg a kijelzőn nem látod a 7. ( a dought - tészta progi neve) számot, az óra pedig nagyjából 1 óra 50 percet mutat. Megnyomod a Startot és fogod látni, hogy az óra elkezd visszafelé számlálni. Értelemszerűen, ha gyors progin szeretnél sütni, akkor addig nyomogasd a SELECT gombot, amíg a 4. szám nem látszik a kijelzőn (quick). Ezután megnyomod a start gombot stb.stb.

Ha pl. este bekészítem a kenyérnek valót, akkor is a férjem programozza be a gépet, hogy pl. reggel 6-ra legyen kész a kenyér. Ha ő nincs itthon én ugyan nem programozgatok előre, azt csak a használatiból tudnám megcsinálni, ahhoz meg lusta vagyok:-) Inkább este 6-kor elkezdem sütni, 10-re kész a kenyér, addig úgyis ébren vagyok, kicsit pihen - bele a zacsiba és reggel ugyanúgy jó kis kenyerem van:-)) Amúgy a videót is csak a használatiból tudtam beprogizni anno, annyira hidegen hagynak a műszaki dolgok, hogy nem is próbálkozom a megjegyzéssel, túlságosan is szelektív a memóriám, ami nem érdekel, nem is tudom megjegyezni :-)

Egyébként én sem a cipó méretet, sem a színt nem szoktam állítani. Sok proginál eleve nem is lehet (pl. gyors, francia stb.) A Te géped amúgy is csak fél kilós kenyeret tud sütni, nincs is értelme cipóméretet, színt stb. állítgatni - szerintem.

Ja és a Cake progit jól gondolta Bubó, ez valóban a Sütemény program (nekem van madeira, csokis és kókuszos süti recept a használatiban - később majd beírom).

NEM KELL !!!! teljes kiőrlésű funkciót választanod a sima magvas kenyérhez, ezt csak akkor kell, ha sima lisztet egyáltalán nem használsz, tehát fekete, vagy barna kenyeret sütsz, kizárólag teljes kiőrlésű lisztből. Ekkor persze készülj fel, hogy sűrű kis "zömök" kenyér készül, tehát a súlya nyilván adott, de a mérete kisebb lesz, nem jön fel annyira stb. Tényleg, azt hiszem, hogy totál teljes kiőrl. kenyeret még nem is sütöttem..

A vegyes (sima+teljes kiőrlésű rozs, búza stb.) lisztből készült kenyeret is a basic - alap progin süsd és sípoláskor dobáld bele a magokat, hogy az elején az intenzív keverésnél ne nagyon "morzsálódjanak", törjenek szét. Ezért sípol a gép később.

A fűszeres és olasz kenyérnél a szárított oreganót, petrezselymet, tárkonyt stb.stb. ugyanúgy ráteszem a lisztre, mint a sót, cukrot stb. Hiszen ezek amúgy is apróra vannak vágva - csak a félbe, negyedbe vágott mag nélküli olajbogyót szoktam a sípoláskor beletenni.

A lapát olykor benne marad a kenyérben ez nem gond, nem szakít ki sok kenyeret, amikor kiszeded. Ezért adták a kampót, óvatosan (mert a lapát és a kenyér is meleg) beledugod a kenyér aljába "beragadt" lapátba, addig amíg teljesen át nem megy rajta, majd kicsit elfordítod, hogy a kis kampós (elhajlított) vége beleakadjon a lapát felső peremébe és így húzod kifelé határozott, de finom mozdulattal a lapátot.

Meglátod, hogy az első két-három kenyér után, már rutinból fog menni. A kenyér és pl. a tészta progin a csak kelesztett-dagasztott pizza tészta szerintem a legegyszerűbb, ezekkel érdemes az elején kísérletezgetni.
Előzmény: zozobra (392)
ágika1 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 393
Nyugodtan süsd bele a lapátot. Mindig a program utolsó dagasztásánál szoktak visítani a gépek.
zozobra Creative Commons License 2009.12.30 0 0 392

Köszönöm szépen!

:)

Ma megpróbálkozom az alább olvasott receptek valamelyikével...próba szerencse. :)

Csak kisül valami belőle:)

Csak még egy kérdés.Ha kiválasztom a teljes kiörlésű funkciót,a gép "tudja",hogy magokat szeretnék bele tenni és visít?

Bocs,tényleg nagyon kezdő vagyok.

A másik ,hogy a lapátot nyugodtan süssem bele a kenyérbe?Nem fog kitépődni mikor kiszedem a tartájból?

 

Köszi még egyszer!

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.29 0 0 391
a kis kampó a kenyérbe belesült lapát kihúzásához kell

a dagasztás - kelesztés - sütés idejét nem neked kell beállítani, az az egyes programpontoknál külön - külön a gépben be van állítva

csak bele kell rakni a hozzávalókat (alulra a folyékony, felé a liszt, legfelülre a só, cukor, élesztő, magok a dagasztás alatt a visításkor)

a sütés végén is visít
Előzmény: zozobra (389)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.29 0 0 390
nekünk hauser gépünk van, asszem, majdnem tökugyanezekkel a jelekkel / gombokkal

nálunk a következőket jelenti:

programok:
basic - alap
french - franciakenyér, hosszabb sütési idő
whole wheat - teljeskiőrlésű, leghosszabb idő
quick - gyors
sweet - édes tészta, pl. kalács
ultra fast I. illetve II. - ultragyorsak
dough - csak dagasztás sütés nélkül
jam - lekvárfőző program
cake - süti (???)
sandwich - szendvics (???)
bake - csak sütés minden más nélkül

programozás:

menu - ezzel lehet kiválasztani a programot

loaf size - ezzel lehet válogatni a lehetséges kenyérméretek között (kicsi, nagy)

color - sötét vagy világos kenyeret szeretnél

start/stop - ezzel lehet elindítani, megállítani (előfordul, hogy van rajta külön áramtalanító főkapcsoló, miénken nincsen, használaton kívül kihúzzuk a 220-ból)

trükkök:

menübeállításkor jelzi, mennyi lesz a sütési idő (ezzel meg lehet saccolni, mennyit dagaszt és mennyit keleszt, a sütési idő az kb standard a végén), az óra fel-le gombokkal ezt lehet "nyújtani" illetve "később elkezdetni" - pl. este 8-kor berakod, mondjuk 3óra40perces a program (nagy -1,2 kg teljeskiőrlésű kenyér), ez éjfél felé készülne el, ha azt akarod, hogy másnap reggel 6-ra legyen kész, megnöveled a 3.40-et 10órára, ekkor hajnal 2.20-kor kezd hozzá, és 6-ra kész lesz (van valami határ, asszem a 12 óra max)

csak sütéskor (bake) a miénk azt csinálja, hogy az időt az óra fel-le gombokkal 10 percenként max 60 percre lehet állítani

áramkimaradáskor pár percig őrzi a memóriát, aztán mindent elfelejt

dagasztás közben visítás jelzi, hogy a plusz magokat bele lehet szórni


adagolópohár és kanál nem feltétlenül kell, ha az itt a topikon olvasott recepteket alkalmazod (én is most tanulok, bár én elsősorban diabetikus előkevert lisztkeveréket sütök, ahhoz csak víz és élesztő kell, minden más benne van)
Előzmény: zozobra (389)
zozobra Creative Commons License 2009.12.29 0 0 389

Szia Etna! :)

 

Sajnos nem sikerült a megadott utakon használati utasítást lelnem,így más út nem lévén beírom a gombokat. :)

úgy be vagyok már sózva,hogy sütögessek ,erre tessék... :)

Nos..

A dobozban volt a gép,egy kampó,egy "tápszereskanál" és egy mérő kübli.

A feliratok a következők:

basic

french

whole wheat

quick

sweet

ultra fast I. illetve II.

dough

jam

cake

sandwich

bake

 

A gombok:

van egy órám fel nyillal

és egy órám le nyillal

menü

start/stop

loaf size

color

 

Értem én,hogy mit is jelentenek angolul,de fogalmam sincs miből mennyit,hogyan és meddig kell sütni...keleszteni...szóval kicsit kezd olyan Sziszüphoszi lenni ez az egész..lassan már a kedvem is elmegy tőle,pedig két napja még azt hittem, ezentúl már minden nap friss kenyér illata lengi majd be a lakást. :)

Erre semmi.

 

Köszönöm a segítségedet még egyszer!!!

 

 

.ETNA. Creative Commons License 2009.12.29 0 0 388
Kedves Zozobra, igazán nincs mit!

Ha máshogy nem sikerül, talán ha beírod, hogy milyen gombok vannak, vagy milyen feliratok a vezérlőn, esetleg megpróbálhatok segíteni.

Egyébként más fórumon (nők lapja café stb.) is írták már évekkel ezelőtt is, hogy a Trionhoz nem kapott használatit:
"Beleestem én is a Trion TR-7492 - es kenyérsütő problémájába! Nincs a csomagolásban használati utasítás és ajándékba adtam. Valaki segítsen nekem akár receptet akár egy használati utasítást küldjetek nekem! Van faxszámom , email címem is."
Előzmény: zozobra (386)
.ETNA. Creative Commons License 2009.12.29 0 0 387
Szia!

Van néhány linkem, de ez tűnik a legjobbnak:

1./ http://www.olcso.hu/keres/keny%C3%A9rs%C3%BCt%C5%91/page/1
---------------------
Ezen az oldalon látszik, hogy árulnak lapátot - de tovább kell menni a weblapukra... regisztrálni, stb. elég bonyolultnak tűnnek:
2./ http://haztartasigep.sinilap.hu/konyhai_kisgep_alkatresz/kisgep.html
------------------------
Esetleg itt, próbáld meg a vevőszolgálatukat megkérdezni, árulnak Moulinex kenyérsütőt, hátha van alkatrész is:

3./ http://www.ebolt.hu/product112795_category2140-Moulinex_Home_Bread_kenyersutogep.html

http://www.ebolt.hu/Terms.php#vevoszolgalat

Előzmény: Anea (385)
zozobra Creative Commons License 2009.12.28 0 0 386

Kedves Etna!

 

Köszönöm szépen!

Megpróbálom a megadott címek valamelyikét.Sajnos kaptam a gépet és nem volt benne az használati utasítás,így fogalmam sincs melyik gomb mit jelent. :)

 

De hátha...

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!