Keresés

Részletes keresés

-Tsunami- Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4303

Amit én próbáltam az műanyag gyűjtős volt,de nehogy már fel keljen polírozni a késházat hogy oda kerüljön a fű ahol lennie kellene.:-))Még ha nedves is a fű ,akkor sem lenne szabad ezt csinálnia.Gyenge  konstrukció,ez a hiba oka. 20 centis vizes fűtől még megérteném,de hogy ha 1 picit nyirkos............

Előzmény: vincs.eszter (4300)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4302

Naja, annyi de a zsákot ugy gondoltam hogy abba gyűjtöm, (ilyen 1m3-es vászon) és abból borítom ki egy helyre ahonnan elviszik teherautóval! Szóval nem szeretném én az egészet bezsákolni! Azért köszönöm az együttérzést! :O)<

azt' lehet hogy mégse kellett volna elvállalni így egyedül...???

Előzmény: napalm. (4298)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4301
Köszönöm a tanácsot, megfogadom!
Előzmény: vincs.eszter (4297)
vincs.eszter Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4300
Amikor ilyet csinál a géped nézd meg hogy azok a csomók mennyire nedvesek. A nedves fűnél szokott az előfordulni nálam, hogy a gyűjtő még nincs tele,  de a nedves füvet nem tudja a légáramlat beljebb juttatni. A másik : a gyűjtődnek nem tudom, hogy milyen az anyaga, de időnként nem árt az is megpucolni.

Nekem vászonból van és volt már úgy, hogy több cm fű rakodott rá és nem úgy áramlott a levegő ahogy kellett.

Ja és a végén nem kapott követ a késed és nem görbült el?   A légáramlat ilyenkor jelentősen csökkenhet.  

Előzmény: valaki ül kint a szárnyon (4292)
-Tsunami- Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4299

3.Ha ilyen gép akkor ne várj tőle többet. Ugyanezt csinálja száraz fűvel ez is.

Előzmény: Törölt nick (4296)
napalm. Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4298
28.000 m2-t zsákba?
kitartás kaszatárs, kitartás ;)
Előzmény: MagdalenaNeunerFan (4294)
vincs.eszter Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4297
Én erre a célra begyűjtő gereblyét szoktam használni. Ez a hagyományos gereglyétől kb. 3x szélesebb.  

De általában a vágás és a gyűjtés között azért várok pár napot hogy a nap hagy végezze el a dolgát. Könnyebb össze gyűjteni ha ki van száradva.

Előzmény: MagdalenaNeunerFan (4294)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4296
szia. ilyen nekem is szokott lenni, ilyenkor két dolog lehetséges.
1. délelőtt vágod a füvet, amikor még az esti pára rajta van és ezáltan az alja vizes és nem tudja felszívni, várjál délutánig.
2. a fűgyűjtő megtelik és nem veszed észre.
Előzmény: valaki ül kint a szárnyon (4295)
valaki ül kint a szárnyon Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4295
igen kitakaritottam rendesen. Már egy ideje csinálja azt, hogy elszórja a füvet. Aznap nem locsoljuk a füvet amikor lekell nyirni igy nem vizes. Lehet, hogy 1-2 nappal elötte sem kellene locsolni?
Előzmény: 4125 (4293)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4294

Szevasztok,

tudom hogy nem kerti gép, de kerti szerszám... szóval arról lenne szó, hogy bevállaltam 28.000m2 bozótírtást, és elkell szállítani az 1m magas gazt. Mivel tudnám ezt összeszedni? Valami gereblyét tudtok ajánlani? Vagy valami szerszámot? Gondoltam hogy zsákba gyűjteném a cuccot... köszönöm!

4125 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4293

eddig nem csinált ilyet?

 

és a fűgyűjtöig vezető utat is kitakarítottad?

a fű nem volt nedves amikor nyírtad?

Előzmény: valaki ül kint a szárnyon (4292)
valaki ül kint a szárnyon Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4292
Sziasztok.
Nem tudom tud-e valaki segiteni abban, hogy van egy MTS OHV-400 SP48 HWC benzinmotoros fünyirógépünk és elég sok füvet otthagy a földön :(

http://img1.tar.hu/cikasz/img/34919576.jpg#3

Nem tudja valaki mitöl lehet? A késeknél kitakaritottam rendesen és a kések is meglettek élezve.
4125 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4291

és a vám+ áfa??

 

elvileg van rá gari, legalábbis az EU-n belül.

a mézga családos jogi reklámban is volt szó róla.

Előzmény: Az Agg (4287)
4125 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4290

áh megvan.

az auchan felrakja az áruit a globálplazara?

 

http://www.globalplaza.hu/multi_product.php?id=77040

4125 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4289

MontY

 

nem nehéz tologatni, de az mtd gépet te hol láttad neten, mert én úgy tudom, hogy csak nagyáruházakban árulják.

 

Előzmény: MontY (4286)
Lipi07 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4288

Egy barátom hozatott magának ismerősön keresztül konténerben Honda NSR RR motort 4-5 éve Malájziából, 100-200ezerrel olcsóbban, az itthoni árához képest. De ott is volt valami gigszer a garival, pontosan már nem tudom, hogy mi, de a lényeg, hogy itthon nem vállaltak rá garanciát. Na majd beszélek a sráccal, hogy miért nem volt rá gari.

Előzmény: Az Agg (4287)
Az Agg Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4287

6 hetes, gyűjtőkonténeres, biztosítással.

 

rizikó mindenhol van, átverés, linkség jelen van az egész világban.

 

hongkongból még semmit sem rendeltem, de feltételezésem szerint az eljárásjog és a költség azonos vagy hasonló, mint tianjinből. merthogy onnan és bali szigetéről folyamatosan, egész évben "üzletszerűen"  érkeznek termékeim. 40 lábas konténer ausztriáig behozva tokkal-vonóval nincs 2000 usd. ne kérdezd meg, hogy miért oda, s miért nem ide hozatom :-)

Előzmény: 4125 (4282)
MontY Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4286
Szia,

Köszi a választ... Ma szeretném megvenni a gépet. A terület full fű. Egy rózsabokor van össz-vissz. :)
Fogalmam nincs szükségem lenne az önjáró verzióra vagy sem. Korábban (jóval) kisebb területet nyírtam elektromossal. Nem tudom a 30 kg-s gépet tologatni mennyire lenne fárasztó...
Egyébként teljesen sík terület.
A netet nézegetve, mintha az MTD is mulcsozna.
Előzmény: 4125 (4285)
4125 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4285

MontY

 

azt nem írtad meg, hogy milyen a terület, mert ha lejtős, akkor bizony csak a kawa motoros gép maradhat szem elött, annak ugyanis olajszorója van.

ezt olvasd el:

http://www.kerttechnika.hu/?page=cikk&page2=cikk2&id=183&PHPSESSID=d8ee78a9e295aff7cdf0f1982c493fbd

 

 

egyébként az említett mtd gépnek van tologatós verziója is, 5 ezer huf-al olcsobban, bár múltkor akciósan 55 ezer volt az auchanban.

 

kerekek szempontjából viszont a  McCulloch a jóbb.

az mtd viszont központi magsság állítással erndelkezik, ez vkinek előny, de van akinek csak gond.

 

ja és persze a vágásszélesség is különbözik, bár 700nm nem túl nagy terület, így a 48cm is elég, fölleg ha van beültetés is a területen.

 

esetleg olvasd el ezt is:

http://www.kerttechnika.hu/index.php?page=cikksajat/4umotor/4umotor_1&page2=cikkek2

Előzmény: MontY (4275)
4125 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4284

ja és azért vannak más költségei is, a pénzátutalásra gondolok itt.

dombornyomott kártya, stb...

Lipi07 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4283

Nyílván ezért is van ez a fórum, hogy megosszuk egymással a tapasztalatainkat, információnkat, ezért is kérdeztelek, hogy vásároltál-e már.

Az a cég, akivel mi szállíttatunk a GLS, és mikor körüljártam a külföldi szállítás kérdését, akkor tapasztaltam, hogy a szállítás többszöröse a belföldinek, és az utánvételes fizetéshez az adott országban kell bankszámlát nyitni, és ott az adott valutában kapjuk meg a termék árát. Vagy előre átutaltatom a vevővel a vételárat, de ez az út nem túl bizalomgerjesztő szerintem.

 

A garanciával kapcsolatban azért én csak kötném az ebet a karóhoz, mivel erre külön többször is felhívták a figyelmünket találkozókon, hogy a jótállás csak az adott ország garanciajegyével érvényesíthető. Lehet, hogy más gépeknél máshogy van, de a kertigépeknél, azokon belül a Husqvarna(partner, flymo, mcculloch) és MTD, Solo termékeknél 1000%, hogy ha külföldi garjeggyel viszed be a gépet szervízbe, fizető javítás lesz belőle.

Előzmény: Az Agg (4281)
4125 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4282

hazahozatal kevesebb mint 10 rongy????

amerikából?

hány hetes szállítással?

értékbiztosítással?

 

én hong kong-ból szoktam rendelni dolgokat, és nem ilyen szállítási díjjal.

amúgy minden nem EU-ból érkező csomag vám és áfa köteles.

 

azért a külföldi vásárlásnak is vannak rizikói, hogy ne csak a megtakarítást nézzük.

előfordulnak átverések is, fölleg azok esnek bele, akik tapasztalatlanok.

néha mást küldenek stb..

 

a garancia és alkatrész ellátásra pedig a te viking fűnyíród is jó példa, hisz a magyar forgalmazó csak lehúzos áron szerezne be hozzá vmit.

ami nálad nem gáz, mert azt is megrendeled külföldről, akár olcsóbban is, de van akinek sürgösen kell alktrész, és nem napok, hetek múlva.

persze gyorspostával hamar megjön, de akkor már nem is olyan olcsó az olcsó, éselég gáz ha pont akkor, véletlenül mást postáznak.

Az Agg Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4281

még valami: a példaként említett gép nem aukciós volt, hanem boltban vett (online store).

merthogy ez sem mindegy.

Előzmény: Lipi07 (4279)
Az Agg Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4280

természetesen igen, különben miért beszélnék erről szerinted?

legalább havi rendszerességgel vásárolok dolgokat onnan. jellemzően nem kerti gépeket, de mint korábbi hozzászólásaim között olvashatod is, hogy milyen  fűnyírót és mennyiért (!!!) vettem meg kintről. 

konkrét, friss, meleg, még ropogós példám is van, mivel egy barátom éppen most, hétfőn vetetett meg velem egy (új) Husqvarna gyűjtős/oldalkidobós/mulcsozós fűnyírót Honda motorral. Természetesen garanciával, ami itthon is érvényesíthető!

ára: kerekítve 250 USD. árfolyam: kerekítve 155 forint. 250*155=39500.-

Szerinted ez nem meggyőző?

Hazahozatal kevesebb, mint 10.000.-

 

úgy tudom, hogy te gépekkel foglalkozol, ezért valószínüleg neked nagyobb rutinod, naprakész információd van a gépek áráról, csomagküldési és egyéb, a kereskedelemhez szükséges információkról. ezért ebben nem szeretnék sem veled, sem mással kardozni.

 

amit viszont én, saját tapasztalatból tudok, mivel zsigerileg, pénztárcámon érzem a megtakarítást számtalan alkalommal: megfontoltan, nem elkapkodva számottevő árkülönbséget tudok én, egyszerű kis szürke emberke elérni azzal, hogy érdemben használom ki a net lehetőségeit.

 

megjegyzem továbbá, hogy a multi cégek legtöbb esetben ún. világgaranciát adnak termékükre. lásd pl. sony, nokia, panasonic, stihl, husi, viking, stb., stb.  

 

ezért, csupán ezért és nem más, így akár a te üzletmenetedet rontandó, bátorkodtam tanácsolni fórumozó társaimnak, hogy nézzenek körül tengeren túlon is, járjanak utána a dolgoknak, mivel (kerti) gépeket az ember elvileg megfontoltan vásárol és mindenki szeretne nehezen megkeresett forintjain spórolni!

 

 

de mint minden gesztenyét, így a jó vételt, olcsó szállítást, stb. is az embernek magának kell kikaparnia a parázsból... érted, ugye?

 

további szép napot!

Előzmény: Lipi07 (4279)
Lipi07 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4279

Vásároltál már, hozattál már be valamit Amerikából, vagy akár csak Németországból? Szerintem van pár buktatója a dolognak, pl. fizetés, szállítási költség. Legalábbis nálunk volt már szlovák és román vevő is, aki ki akarta küldetni magának a gépet, de végülis eljött érte, mert sokkal több (többszöröse) lett volna a szállítási költség, mint belföldre, és a fizetés is körülményes lett volna. Garanciát meg csak abban az országban tudod érvényesíteni, ahol vásároltad a gépet.

De kíváncsi lennék a Te személyes tapasztalataidra!

Előzmény: Az Agg (4278)
Az Agg Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4278

szerintem amerikai oldalakon nézz körül és nem utolsó sorban az ebay-t is figyeld. sok bolt van rajta. egyébként német oldalakon szerintem legtöbb esetben jelentősen olcsóbbak a gépek. angol valóban drágább.

 

Előzmény: Törölt nick (4277)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4277
Külföldire, ahol esetleg olcsóbbak a gépek. Német és angol honlapokon drágábbakat találtam, mint idehaza.
Előzmény: Az Agg (4276)
Az Agg Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4276
milyen honlapra gondolsz?
Előzmény: Törölt nick (4274)
MontY Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4275
Sziasztok!

Fűnyírót szeretnék venni, kinéztem kettőt, ebben kérnék tanácsot.

1. McCulloch M 4553: Briggs Quantum 50 motor, 60 l fűgyűjtő, mulcsfunkció, 53 cm vágásszélesség

2. MTD 48 SPKM: Kawasaki 6 LE-s motorral, önjáró, 48 cm vágásszélesség

Mindkettő kevéssel 70 e Ft alatt van. Az MTD-ben azért Kawasaki motor van, amiben talán jobban megbíznék, bár fogalmam sincs milyenek a Briggs motorok.
Kicsivel több, mint 700 nm-t kellene nyírni.

Köszi, ha valaki veszi a fáradtságot és megírja a véleményét.

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.03 0 0 4274
Szia, tudsz esetleg honlapot ajánlani?
Előzmény: Az Agg (4272)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!