Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

hicky Creative Commons License 2014.01.20 0 0 49975

Ja!És szerintem olcsón dolgoznak.Össze is hasonlíthatjuk akár veled,akár mással hogy az adott szervizperiódusban milyen összegért végeztél el a szakszervizt.

Előzmény: hicky (49974)
hicky Creative Commons License 2014.01.20 0 0 49974

Miután Keszthelyen is megszűnt a szalon és a szerviz, utána nemsokkal került át a szervizelése a Skodáknak a Kor-Autóhoz.A PoHu szerződést kötött velük,tehát minden ugyan úgy működik és zajlik,mint egy "normális szakszervizben".Az alvázszám alapján megrendelnek mindent és ott szépen szervizelik.Amióta odaviszem nem volt gondom az elvégzett munkával.(Külön jó nekem,hogy bankkártyával is fizethetek ott)Ebből gondolom,hogy értenek hozzá ott a szerelők.Mert ott is aztán megfordul elég sok márka,attól függetlenül,hogy maga a kereskedés Chevi(bár ez kifutó márka ott),Fiat,és Kia.

Előzmény: NKSB1 (49971)
hicky Creative Commons License 2014.01.20 0 0 49973

Maga a szalon bezárt,és a szerviz is,majd átalakult http://autocarma.hu/ 

Előzmény: Törölt nick (49972)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.20 0 0 49972

A kanizsai Skoda nem zárt be??

Előzmény: NKSB1 (49971)
NKSB1 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 49971

Köszi, a keszthelyire őszintén szólva nem is gondoltam, mert azt inkább Chevy-nek tartottam.

Most nézve a honlapjukat látom, hogy 2009 óta foglalkoznak Skodával is, remélem már kellő rutinjuk van a típusban. 

A Z.egerszegen már voltam egyszer, 10-es skálán legyen mondjuk 7.

A kanizsairól (AutoCarma) abszolut semmi info. (Talán még sosem láttam  a parkolójukban Skodát). Egyébként ez lenne helyileg legközelebb.

Előzmény: hicky (49970)
hicky Creative Commons License 2014.01.20 0 0 49970

Szia!

 

Én anno Nagykanizsán vettem a Superb-et,de ott sosem volt szervizen(kivéve átadás előtt a "0km"-es szervizt) Egerszegen is jártam 1x garanciális javítás miatt,de nem voltak szimpatikusak.

Próbálkoztam Székesfehérváron,és Celldömölkön is. De most már(a műszaki vizsgáztatást +2 szervizelést ők végeztek el) A Kor-Autóhoz viszem (http://www.korauto.hu/) Keszthelyre. Csak jókat tudok mondani róluk. 

Korrekt árakat mondanak,amit tartani is szoktak,hacsak nem találnak olyan hibát amit előzetesen nem tudtak. Nekem bevált, és csak oda viszem.Most lesz 6 éves az autó márciusban,így az újbóli műszakit is és a fékfolyadék cseréjét is ott csináltatom meg.Van autóvillamossági szerelőjük is,akikkel például a tolató radaromat fogom megnézetni mert megadta magát.Adnak ingyen külső-belső takarítást is,egy kis plusz hozzá. Ott maradhatsz végig,és megnézheted hogyan szervizelik az autót,nem csinálnak ebből gondot.

A "nagy szerviz" csak most jön,amikor is a vezérlés cseréje lesz esedékes.A szerviz füzet folyamatosan vezetve van,szóval én garancia időn túl is Skoda szervizbe járok,Keszthelyre mert amit én tortúrát végigjártam a szakszervizekkel az egy vicc,de itt én meg vagyok elégedve!

Előzmény: NKSB1 (49968)
stevie-13 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 49969

Külön köszönet stevie wonder és jogutodja(i) tréning sorozatának!

 

 

:-)

Előzmény: NKSB1 (49968)
NKSB1 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 49968

Üdvözlet Mindenkinek !

 

Lassan egy éve, hogy tulajdonosa lettem egy használt SI-nek (2005 1,9 pdti automata). 

A kocsi messze várakozásaim felett teljesített eddig, nagyon meg vagyok vele elégedve!

A fórumot próbáltam áttekinteni, a "képbe kerülés végett" néhány ezer oldalt átolvastam. Azt hiszem sokat okultam a hozzászólásokból.

Külön köszönet stevie wonder és jogutodja(i) tréning sorozatának!

Hicky! Mint megyebelit kérdeznélek, melyik márkaszervizzel és milyen tapasztalataid vannak (közeledik a nagyszerviz) ?  Gondolok itt a nk-i, zeg-i, keszthelyi szervizekre.

Köszönöm

 

 

yotti Creative Commons License 2014.01.19 0 0 49967

Na jólvan megnéztem,nagyon baráti áron van,én meg azt hittem el kell adni a házat.......:)))

Előzmény: yotti (49965)
TraguAre Creative Commons License 2014.01.19 0 0 49966

Lehet. Mondhatni fogyóalkatrész:)

Előzmény: yotti (49965)
yotti Creative Commons License 2014.01.19 0 0 49965
Sziasztok.
Van ekem egy olyan problémám,hogy amibe bele dugom a nívópálcát az a hossú vezető tőben eltört.Lehet-e venni ilyet vagy rendelni valahol?
409 Creative Commons License 2014.01.18 0 0 49964

Még mindig nem tudni, mi a konkrét hibakód......

Amennyiben áramkör hibát ír egy adott befecskendezőre, az a teljes áramkörre vonatkozik, aminek csak része a hengerfejben lévő köteg. ( PD elem/hfköteg/motortéri köteg/csatlakozók/ECU)

(a héten akadtam össze egyel, annak a motortéri kötegét dörzsölte ki egy vízcsőbilincs pereme, és zárta rövidre a 4. henger és a táp vezetékét amikor éppen ehhez volt kedve)

De ugye azt sem tudni, vajon áramkör hibakódról van-e szó, és milyen jelenséget produkál amikor MIL-t kapcsol.

 

Előzmény: superbfanatic (49963)
superbfanatic Creative Commons License 2014.01.17 0 0 49963

Üdv!

A kálváriám folytatódik kicseréltem magamnak a kábelkorbácsot, de üzem-meleg motornál megint kigyulladt a hibajel.:( 

 

Köszi a segítséget mert bevágás nélkül lehet ,hogy eltört volna az új alkatrész is.

Előzmény: superbfanatic (49936)
superbfanatic Creative Commons License 2014.01.17 0 0 49962

Üdv!

a 131 LE-s gyári chip van benne.  ??? Megnézném a forgalmiban nem e a 100le változat. A kuplungot nem kell 123 e-nél cserélni, még nálam sem pedig ismertek.

Előzmény: Roligyilok01 (49948)
hicky Creative Commons License 2014.01.16 0 0 49961

Nem reális?Meglehet,de használattól függ a futásteljesítmény.Nekem most lesz márciusban 6 éves az autóm. 101.584 km-nél járok.

A vezérlés cseréje is érdekes.Ha valaki nem éri el a 120.000km-t akkor az autó 10 éves korában kell a cserét megtennie.Én rákérdeztem mi van ha nem érem el a 120.000km-t.Alvásszám alapján megmondják hogy akkor időben mikor kell a cserét megoldani.

Előzmény: petir (49949)
hicky Creative Commons License 2014.01.16 0 0 49960

"Valamikor mostanában szeretném lecserélni az autót, csak nem találom az utódot."

 

Mi az elképzelés?Mert biztos,hogy valahol keresgélsz.

Előzmény: bigjohni (49954)
bigjohni Creative Commons License 2014.01.13 0 0 49959

Nem lehet kiolvasni.

Előzmény: Roligyilok01 (49955)
bigjohni Creative Commons License 2014.01.13 0 0 49958

Nyilván nem tetted jól. :)

Előzmény: stevie-13 (49957)
stevie-13 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 49957

Valamikor mostanában szeretném lecserélni az autót, csak nem találom az utódot.

 

 

Akkor alighanem jól tettem, hogy augusztusban vettem egy másik autót, nem vártam tovább a tiédre ;-)

Előzmény: bigjohni (49954)
2stroke Creative Commons License 2014.01.13 0 0 49956

Én augusztusban vettem egy ugyan ilyen évjáratú Superb-t 369.000-el. Igaz ez már a másik véglet a km tekintetében,  de a 123e ilyen kaliberű 9 éves autónál meg nagyon kevés. Nekem megvolt a vétel utáni nagyszervíz azóta is gondtalanul autózunk vele, igaz eddig nem sokat mentünk vele(~ 6000 km) Egyébként valóban egy hozzáértő úgy írja vissza a km-t hogy azt később ne lehessen visszanézni, hogy mennyi a valós. Véleményem szerint az ára is elég magas. Gondolom 1.9M-t akar érte kapni, én 1,35M-ba hoztam el nyáron az autót, ami szintén egygazdás, magyar, törésmentes végig szervizkönyves volt.

Előzmény: Roligyilok01 (49955)
Roligyilok01 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 49955

Sziasztok!

 

Köszönöm a válaszokat eddig is:) 

Jó lenne ha egy ilyen szakember elérhetőségeit megkaphatnám( aki ki tudja olvasni a valós kilómétert és egy profin megmondja hogy rendben van-e az auto),mert nagy segítség lenne.Most megyünk megnézni,majd ideírom hogy mi volt.Engem is érdekel hogy miért kellett annyi mindent cserélni...

 

Szép napot 

Előzmény: bigjohni (49954)
bigjohni Creative Commons License 2014.01.12 0 0 49954

"kuplung szett"

"izzító szálak"

"generátor szabadonfutó tárcsa"

Ezeket vajon miért cserélték?

 

Az enyémben még nem kellett bántani.

 

Valamikor mostanában szeretném lecserélni az autót, csak nem találom az utódot.

 

 

Előzmény: Roligyilok01 (49948)
petir Creative Commons License 2014.01.12 0 0 49953

Szili igazad van aláirom !  

Azert ott a DE kozel 2 millio forintot keszul kiadni erte az uriember ezert is javasoltam a szerelot , most kifizer 10000Ft-ot es lehet megtudja a valos kilometert ha olyan megy vele aki nem csak kiolvasni tud hanem szerelo es ert is hozza felemelik raneznek mindenre azert egy kocsi alja is elarul jonehany dolgot, en pl mikor vettem leszedtem a szerelovel még a motor muanyag takarojat is korbeneztem ott is rendesen van e barmi gyanus dolog esetleg folyas  3 vagy 4 csavar igenis tessek megnezni !!! Amugy pont itt van mellettunk a kocsi...Erdekes a hondaba adjak el...a porsche pest mellett :D gondolom ott horror ar az allapotfelmeres...ezert is tanacsolom a sajat ismerost,szerelot aki márkabeli es nem eloszor lat ilyen autot!

Előzmény: Törölt nick (49952)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.12 0 0 49952

Ha netán olyasvalaki írta vissza aki értett hozzá, nem mondod meg később a valós kilométert.

Előzmény: petir (49949)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.12 0 0 49951

Milyen az a gyári chip? :-)

Előzmény: Roligyilok01 (49948)
_Brazil_ Creative Commons License 2014.01.12 0 0 49950

Nem _feltétlenül_ irreális  egy ilyen korú autóban ennyi kilometer, ez ami ebben van kb a magyar átlag körüli érték. Nekünk is van itthon egy lassan 10 éves turbódízel autó, 60e km van benne, ilyen alapon senkinek sem tudnám eladni ha akarnám :) és most, hogy átgondoltam, tudok néhány ismerősnél lévő 6-7 éves autóról amiben talán 70 sincs. Az én Superbemben is csak most lett 112, pedig már 5 éves lesz tavasszal, és ha a számomra elég kényelmesre alakult helyzetet nézem, egy év alatt ebbe sem megy bele most 15-20-nál több.

 

Képek alapján elsőre álmosan megnézve nem csúnya, de nehéz lenne megmondnai így mennyi lehet benne, mert a hírdetésben szereplő dupla ennyivel is kb ilyen lenne normális gazdánál.

 

(egyik partnerünknél van most egy eddig 290-et futott S2, ezen pont a héten lepődtem meg, nem látszik rajta a gyűrődés se kívül, se belül. Az előd S1 499-nél lett eladva, annak se volt semmi látható baja, okos órásmesterek a felével is eladhatták volna)

Előzmény: petir (49949)
petir Creative Commons License 2014.01.11 0 0 49949

Szia !

 

Ez a kilóméter egy 8 éves dízel autónál nem reális! A 120000Km -es nagyszerviz tartalmazza a vezérlés , folyadékok , szűrők cseréjét tehát az reális a többi alkatresz meg nyilván ha kopó és kell cserélni azért cserélték.

 

Nekem 2007 és végi a kocsim és 21XXXX km-nél járok én mondjuk kiolvastattam egy szakival valós ami benne van . Ha van lehetőséged érdemes keresni valakit aki foglalkozik ilyennel és elmegy veled meglesni az se baj ha esetleg szerelő és felemelitek alánéztek pl futómű milyen állapotban van lengőkarok jók e a 4 lengőkaros futómű jó! De sajnos nem olcsó dolog szóval érdemes jól átnézni. Ami tipusbetegség a rendszámtábla világítás a csomagtartónál előszeretettel ragyásodik nézd meg azt is. Féktácsák betétek, érdemes ránézni azokra is, és műszerfal ne legyen karácsonyfa ne világítson minden rajta :-D az nem jó jel.

 

Amúgy jó választás, a kocsi en nagyon szeretem rejtett hiba ez megmondhatatlan ez úgy is csak hónapok mulva derülhet ki. Itt ami gyanús az km... de a többiek még biztos irnak :)

Előzmény: Roligyilok01 (49948)
Roligyilok01 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 49948

Sziasztok,

 

2005-ös Superb vásárlásán töröm a fejem. Az auto itt van:http://www.hasznaltauto.hu/auto/skoda/superb/skoda_superb_1.9_pd_tdi_comfort_toresmentes_-_mo-i_-_123000_km-7534084

 

Beszéltem az eladóval aki nagyon korrekt( szervizvezető a Honda Royal motornál),és mindent elmondott az autóról.Szeretném a véleményetek kérni a tipusról ,hogy számíthatok -e valami rejtett visszatérő problémára. Továbbá az is érdekelne hogy ilyen kevés kilométerrel miért kellett annyi mindent kicserélni....

Köszönöm a válaszaitokat!

zida Creative Commons License 2014.01.10 0 0 49947

Még nem döntöttem el, hogy akarom-e, de azért előfordulhat, úghogy nekem (is) add meg légy szíves az elérhetőségét.

Köszönöm.

Előzmény: keresztl7227 (49946)
keresztl7227 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 49946

Hello,

 

Nekem egy 2007 2.0 PDTDI van, a DPF kiiktatás miatt, a következőket csinálta egy vérprofi emberke....

- gyári, eredeti szoftver lementve

- gyári program módosítva, dpf ellenőrzés - működés kiiktatva

- gyári szoftver teljesítménygörbék változtatva...

 

- az eddigi 140LE helyett az autó 170LE-s durván... autópályán is normálisan közlekedve 5.2-el elmegy, a motor erős mint egy bivaly...., városban is bírja gond nélkül 50-nél az 5-st...

 

Kb egy éve a Porsche-nál adták meg az elérjetőségeit, miután sokszázezer elköltése, illetve részecskeszűrő regenerálás szíváson túl voltam és már baráti a viszony a szervizvezetővel... Nem kellett chiptuning meg PB-box, ők is ennél az embernél dolgoztatnak.... ja és nem is fájt nagyon, mert 50eFt-ből megvolt...

Főleg WV - csoport autóival foglalkozik az ember, 2 óra alatt oda vissza teszteléssel.

 

Ha érdekes a priviben bárkinek megadom az elérhetőségét

Előzmény: petir (49945)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!