Keresés

Részletes keresés

D.Lorg. Creative Commons License 2015.04.04 0 0 16927

Én a saját példámat írtam csak le, ami azért is teljesen más, mert nekem konkrétan már alkoholproblémám volt a végén, ami azt jelenti, hogy napi szinten ittam, nem is keveset, de szerencsére már vége. A 0,33-as sörök persze más kategória. De egy kicsivel azért tényleg jobb a ps pia nélkül.  Azt akartam még kérdezni attól, aki alkalmazza/ta a Trexant, hogy milyen mellékhatásokat tapasztalt? Ahogy hallottam azért elég erős gyógyszer.

hul Creative Commons License 2015.04.03 0 0 16926

A ps és az alkohol összefüggései azt jelentik, hogy rettenetesen rontja a pszoriázis tüneteit a szeszfogyasztás! A bőrgyógyesz-nénim évtizedes, igazolt tapasztalata is ez, ezenkívül mindenhol le vagyon írva a szakirodalomban, orvosi cikkekben!

Persze óriásiak a különbségek a masszív alkoholizmus és az alkalmi cider között, de sok helyütt olvasható, egyetlen pohárka alkoholtartalmú ital is ront a helyzeten.

Azt gondolom mindenkinek ki kell tapasztalnia neki mit jelent és érdemes nagyon visszafogottan fogyasztani. Nekem a Trexan gyakorlatilag tünetmentességet hozott, a szeszt pedig visszafogtam. Bizonyára segít ez is. A visszafogás azt jelenti, tömény nagyon ritkán (havi 1x?) és minimális, a sör 3 helyett 1/hét, az éltető vörösbor pedig mindig egy pohárral. Lehet utántöltve... de sose cserélek poharat. :-)

Szóval 1-2 dl, estefelé, de nem mindennap az se.

 

Előzmény: Octi19 (16925)
Octi19 Creative Commons License 2015.04.03 0 0 16925

Alkohol vs. PS sztoriban szerintem sokat számít a PS súlyossága is. Nekem nem nagy kiterjedésű, hanem nagyobb szúnyogcsípésre, vagy kivakart himlőhegre hasonító foltjaim vannak és egészen jól kordában tarthatóak. Nem szoktam rendszeresen alkoholt fogyasztani, csak nagyon néha egy-egy 0,33-as sört a vacsorához, vagy egy cider-t, töményet általában 1-2 alkalommal pár 3cl vagy nyaranta egy vodka-narancs esténként.

Januárban a sógorommal rosszalkodtunk egyet, tepertőt sütöttünk és közben kivégeztünk egy üveg jóféle skót nedűt meg megkóstoltuk párszor a sógor házi barack és földieper "lekvárját"...
...nekem filmszakadás ugyan nem volt, legalább is nincs hiányzó idő az emlékekben, de a sógoromnak végül is sikerült állva elaludnia...
Na, a lényeg: az események után két nappal már úgy ki voltam "virágozva", hogy az addigi foltjaim kb.: 2,5-3 szorosa volt rajtam és a folyamatosan meglévő foltjaim is legalább duplázódtak méretben!

 

Tehát azt biztosan tudom, hogy az én enyhe sömöröm igenis drasztikusan és gyorsan reagált az alkoholra.

Szerencsére nem vagyok rendszeres alkoholfogyasztó és nem is voltam soha, így nem okoz különösebb fájdalmat lemondani arról a kevésről amit eddig fogyasztottam, cserébe a lényegesen jobb állapotért.

 

(néha azért meg-meg iszok egy egy 0,33-as sört vagy cider-t de arra nem reagál a sömör, legalább is eddig nem reagált)

 

Az étkezésben nem vettem észre ilyesmit, sajnos szeretek jókat és bőségesen enni, ez meg is látszik rajtam, pláne úgy, hogy nagyon mozgásszegény életmódom van, de amikor diétázni próbáltam akkor sem vettem észre javulást és befejezve romlást sem.

Most szintetikus "A" vitamint szedek már kb.: 1 hete és szerintem javul az (egyébként sem súlyos) állapotom. Nem tudom, hogy mi lesz a kúra után, vagy ha valamiért abba kell hagynom.

 

A legnagyobb problémám, tényleg csak annyi, hogy az elocom-os krém kikészíti a kezemet és rendszeresen kell kennem esténként és ha elfelejtem és megdörzsölöm a szememet, akkor csípi mit a fene...

Előzmény: D.Lorg. (16924)
D.Lorg. Creative Commons License 2015.04.03 0 0 16924

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Figyelni fogok ezekre a dolgokra, és természetesen a folyamatos kontroll sem fog elmaradni. Úgyis beszámolok majd itt az eredményekről. Egyébként zárójelben akartam írni a piával kapcsolatban, mert sokan írtak itt róla. December előtt sokat ittam, december közepe óta egy csepp alkoholt sem fogyasztottam, de az az igazság, hogy a ps ugyan úgy megmaradt és plakkosodott tovább, viszont egy kicsit kevésbé agresszívan. Ugyan úgy jelentek meg új pöttyök is. Tehát piálás alatt kicsit jobban kijött, de csupán csak az alkoholra kenni az egészet szerintem butaság. Aztán lehet, hogy embere válogatja.

Mackóbogár Creative Commons License 2015.04.03 0 0 16923

Itt a nyúl :-)

 

Pöttymentes ünnepeket Mindenkinek :-)

 

eukariota Creative Commons License 2015.04.03 0 0 16922

https://www.youtube.com/watch?v=bzSkm3U1izs

Előzmény: katihúgom (16917)
dajcsesz Creative Commons License 2015.04.03 0 0 16921

Rendszeres labor, erre figyelj.

 

Én heti 7,5 mg-ot szedtem kontroll nélkül, nálam ez kicsit odavert a májnak. Pedig ez a legkisebb dózis. Az eredmény meg volt 2-3 hét alatt 100 %-osan letakarította foltjaimat. De abba kallatt hagynom a kezelést.

Nagyon fontos a kontroll, a májenzimek folyamatos ellenőrzése. Nálam az említetten kívül semmi más elváltozás nem történt. Amint abbahagytam az MTX-et, ugyanolyan ütemben visszajött a sömim, sőt nagyobb felületen és agresszívabban. Ostorcsapás szindróma.

Ha abbahagyod a kezelést, arra is figyelj, hogy fokozatosan történjen, akkor nem csap vissza, mint nekem.

Előzmény: D.Lorg. (16918)
hul Creative Commons License 2015.04.03 0 0 16920

Azt tudom mondani, évek óta az első elmozdulást és hihetetlen mértékű javulást egyedül a Trexan hozott. Folyamatos adagemelés, orvosi ellenőrzés, vérkép feltétlen szükséges. De semmi dráma, meg hajhullás... a fehérvérsejt alakulás fontos. Egyéni a reakció, ez sem ver a földhöz automatikusan. Sokan élnek ezzel évek óta, nem csak pszoriázis miatt, hanem más eredetű izületi problémák miatt is. Pár hónap után áttértünk az injekcióra, ennek a gyomor védelme szempontjából van jelentősége. Ebben sincs semmi gázos, heti 1x megszúrom magam. Ez sokaknak rémisztő, de a valóságban semmiség, nem fáj és inkább sajnálod magad előre, mert nem szokványos injekciót adni saját magadnak. Pedig tényleg nulla. Ehhez is kell a gyomorvédő, heti 1 szem.

Viszont az élet összehasonlíthatatlanul jobb!    

Előzmény: D.Lorg. (16918)
K 1 Creative Commons License 2015.04.03 0 0 16919

Én tavaly szedtem a trexánt 4 hónapig . Kettő hónapig heti  6 szem, majd 8 db-ra emelték . Ez idő alatt kb. 80 % - os  javulás hozott . Felturbóztam egy kis dermovate-val, így lett 95 %-os . Jövő héten megint megpróbálkozom vele, de most injekció formájában . Így nem károsítja annyira a májat . 

D.Lorg. Creative Commons License 2015.04.02 0 0 16918

Bár nem szoktam írni, csak még egyszer korábban írtam le, hogy mi újság velem, azért a fórumot olvasom - és röhögök sokszor jókat, főleg a "menjünk el együtt strandolni, akkor miénk lesz az egész medence" típusú beszólásokon :D Na, szóval csak azért írtam, mert április közepén megyek bőrgyógyászatra, és több mint valószínű, hogy Trexanos kezelés lesz a vége, aminek, megmondom őszintén, örülök is, mert eddig semmi nem segített, viszont azért félek is, hogy valami élőhalottra redukál le a szer. Meg persze a dús sörényemet is féltem :D Valamelyikőtöknek van valami tapasztalata a Trexan-kezeléssel kapcsolatban? (Tisztában vagyok a sok negatívummal is)

katihúgom Creative Commons License 2015.03.27 0 0 16917

Pikkelysömörben szenvedő debreceni, lehetőleg gyógyszertárban dolgozó (gyógyszerész) személyt keresek, akit tünetmentes állapotba hoznék az én szabadalmaztatott gyógytermékeimmel (kapszula, fejszesz, krém, ecsetelő, kénes fürdő oldat), ellenszolgáltatásképpen segítene a termékeim országos terítésében..a termékek hatásosságáról orvosi dokumentumokkal rendelkezem..levelezési címem: dremakkukacvipmailponthu sancikukacdigikabelponthu

 

K 1 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 16916
közeli Creative Commons License 2015.03.24 0 0 16915

Hi. Nincs véletlenül arcüreg gyulladása vmelyikőtöknek?

Nekem mintha az lenne, bár alig észrevehető. Meg sztem krónikus változat lehet,mert nem akar elmúlni.

Előre hajolva kicsit érzem hogy lüktet fáj az orrüreg. 

Mióta kezelem kicsit halványodtak a foltok.

Mackóbogár Creative Commons License 2015.03.23 0 0 16914

jól van na, vicc volt, aki állatbarát, az nem cserél :-) meg amúgy is, visszanéztem Manci képét, rajta is jól mutatnál beduinként.

Előzmény: B.GY (16913)
B.GY Creative Commons License 2015.03.23 0 0 16913

Őket semmire sem cserélném.A Mancira fel is ülhetek akkora a háta:)

Előzmény: Mackóbogár (16912)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.03.23 0 0 16912

a 3 blökit meg elcseréled egy tevére :-)

 

Előzmény: B.GY (16911)
B.GY Creative Commons License 2015.03.23 0 0 16911

Akkor jó nagy kéne:)Lehet beöltözök beduinnak:)

Előzmény: Mackóbogár (16910)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.03.23 0 0 16910

vegyél neki napszemüveget (mármint a sömörödnek). 

Előzmény: B.GY (16909)
B.GY Creative Commons License 2015.03.23 0 0 16909

Akkor ezt a szert bányászoknak találták ki:) Nekem nem lenne jó,mert egész nap szabadban dolgozok.Májusban már leszoktam hámlani.Az én sömörömet nem nagyon érdekli a napfény.Tavaly nyaralás alatt jött ki egy pár új folt.

Előzmény: dajcsesz (16908)
dajcsesz Creative Commons License 2015.03.23 0 0 16908

Az eredmény meg van,  a foltjaim szinte teljesen eltűntek, csak nagyon halványan lehet a helyüket észre venni.

Az én problémám a napfénnyel és a szernek a bőrrák stimuláló mellékhatásával van.  A napfény elől nem lehet tökéletesen elzárni magad, védekezhetsz bárhogy, a fény, akár a szórt fény is, elér.

Előzmény: hul (16904)
zoliee81 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 16907

Voltam fogászaton. Van pár problémás fogam, de mikor az embernek azt mondja a Dokinő, hogy hűha, ilyet nem sűrűn látni, akkor ment el az életkedvem.... 

mr.mzsa Creative Commons License 2015.03.23 0 0 16906

Az adókedvezmény igénybevételéhez szükséges orvosi igazolást rögtön megkaptam a házi orvostól visszamenőleg 2010-től, ráadásul "végleges" kategóriát kaptam.

Lehetne ez öröm is, de sajnos nem az (magyarul "üröm az örömben") mivel ez az állapot (ízületi gyulladás) majd csak a krematóriumban múlik el (ahogy BGY fogalmazott), lehet tünetmentesíteni, de 45 év felett az is nagy eredménynek kell tekinteni, de majdnem biztos, hogy romlani fog. (Sajnos).

Az orvos azt mondta, hogy akinek ilyen betegsége van, óvatosan a sporttal is, a futás (főleg betonon) nagyon nem tesz jót, a súly emelgetést is el lehet felejteni, az úszás ami jót tesz, főleg gyógyvízben. (Bár a gyulladásra az sem túl jó, szóval nem tudom mi lenne az optimális mozg(at)ás.

 

 

Előzmény: B.GY (16905)
B.GY Creative Commons License 2015.03.23 0 0 16905

Mindig az a rossz ami van. Ha sömör akkor az a baj,ha esetleg elmúlik,de más baj jön akkor az a rossz.Sehogy nem jövünk ki jól ebből.Minap voltam egy boltban.Kérdezte az ember mi a fejemen az a vörös folt.Mondtam neki hogy sömör.Erre ő: egy ismerősömnek is van 50 éve,azt mondták neki csak a krematóriumban múlik el:)Milyen igaza volt:)

hul Creative Commons License 2015.03.22 0 0 16904

Nem feltétlen halál minden, ami használ(hat). A szóródó, közutálatot kiváltó ps, a nulla fürdő, strand, néma, de beszélő családi és idegen pillantások, viszketés, vakarózás, gyűlölt tükrök... érdekes izületek. Lehet, valamit kell kockáztatni, hátha. 

Előzmény: dajcsesz (16903)
dajcsesz Creative Commons License 2015.03.22 0 0 16903

Pedig van azonnali  'megoldás'. Csak kérdés, hogy ki mit dob be, mit áldoz fel, mit vállal be.

Akinek a helyi cucc nem jön be, akkor a teljes testre ható dogokkal kell számolnia. No most itt tarok én.

Ciklosporin. Szuper anyag, épp csak annyi a mellékhatása, hogy, nagyon el kell gondolkodni rajta.

Lenyomott immunrendszer és ezáltal mindennek céltáblaként kitett testfelület, no és a bőrfelület fokozott tumoros - rákos - kitettsége eléggé elgondolkodtató.

Bár a sömi eltűnt, de a mellék hatások elgondolkodtatóak.

 

Biztos, hogy ezt akarom?! Folt nélkül, viszont minden hűha dögnek kitéve....Napimádóként  hosszú újjú ruha, szalmakalap, napfénykrém....Hát nem ezt szeretném....

 

Ha ez így van, vissza szeretném kapni a régi - akár foltokkal teli életemet...

 

Akkor csak foltos lennék, nem minden vacaknak - életellenes dolognak kitett - életet élnék.

 

Elég sok mindent kipróbáltam, - orvos által javasolt, saját magam által gyártott..... - a végererdmény mindig ugyanaz volt, pici javulás után rohadt nagy visszaesés.

 

Gondoljátok meg!!!!!

 

 

 

Mackóbogár Creative Commons License 2015.03.22 0 0 16902

végül is egy két hetes nyaralás, fürdőzés, napfény is elég :-) Ez eszembe sem jutott, pedig olyankor rólam is eltűnik, és nem kell feltétlenül tengerpart, elég a Balaton. (Mondjuk én gyógyszert nem szedek, csak kenegetem)

Előzmény: rókafegyver (16901)
rókafegyver Creative Commons License 2015.03.22 0 0 16901

Pedig van ilyen hamar megoldás. Nekem a napi kvarcolás szinte két hét alatt hozta a majdnem tünetmentességet. A lényeg, hogy megégni nem szabad, egy állandó bőrpír az ami tünetmentessé tesz. A kvarclámpa és a szolárium valamiért nem azonos hatású, ezt míg ki nem próbáltam nem hittem el a bőrgyógyásznak. Nulla alkohol és kevés zsír étrenddel kiegészítve nekem feleslegessé tette a gyógyszereket. Az viszont biztos, hogy ami nekem hat, másnak nem biztos, hogy szintén jó. De kipróbálni érdemes.

Előzmény: Mackóbogár (16899)
Master Mineral Creative Commons License 2015.03.22 0 0 16900

Ez már megjelent magyarul is! " Szerző ": Csányi Csenge !!

Előzmény: K 1 (16898)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.03.22 0 0 16899

Elolvasgattam. Bevallom, én már nem nagyon hiszek a különböző "csodaszerekben", pláne olyanban nem, ami kevesebb, mint 1 hónap alatt kínálja a megoldást. (ja, és persze akciós áron) De azért köszi :-)

Előzmény: K 1 (16898)
K 1 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 16898

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!