Keresés

Részletes keresés

NAR Creative Commons License 2003.12.10 0 0 10333
Annyira rossz filmet nem lehet csinálni, hogy elvegye a kedvemet a könyvt?l :-) Mindkét filmmel az a baj, hogy túl rövid. Rowling stílusa nagyon tömör (mondjuk Tolkiennel összehasonlítva), és így egy "Harry Potter és néhány kiragadott jelenet a könyvb?l" feeling-je van mindkét filmnek.

Igazából az a baj, hogy a filmet nem Harry Potter "fanatikusok" készítik, hanem szórakoztatóipari szakmunkások, méghozzá megrendelésre, így egyszer?en nem fordítanak elég figyelmet a részletekre, és ez néha illúzióromboló. Ráadásul elég idejük sincs - amíg egy Star Wars film 3 évig készül, addig itt sietniük kell, hogy egy év alatt készen legyenek, mert n?nek a szerepl?k. Ez mondjuk nem magyarázat arra, hogy miért kellett ennyire elrontani a második film végét :-(

Persze ezzel együtt van néhány telitalálat: Maggie Smith mint Minerva McGalagony, Kenneth Branagh mint Gilderoy Lockhart és Jason Isaacs mint Lucius Malfoy. A kastélyt is nagyon eltalálták, a trollt is, Dobby-t is.

Bye,NAR
Előzmény: lukigod (10332)
lukigod Creative Commons License 2003.12.10 0 0 10332
A filmről mit gondolsz, NAR?Én a titkok kamráját meg se néztem, féltem, hogy elveszi a kedvem a könyvtől.
NAR Creative Commons License 2003.12.10 0 0 10331
Végül is a nyelvüket kellene használniuk :-)

Bye,NAR
Előzmény: gyanus_capa (10329)
lukigod Creative Commons License 2003.12.10 0 0 10330
Ti mit gondoltok a bölcsek kövéről, a filmről?Szerintem csak a zene volt az, ami igazán tükrözte a Harry Potter féle világot.
gyanus_capa Creative Commons License 2003.12.10 0 0 10329
nyelvtanulás ?

:-)

Előzmény: spidermike (10324)
lencsi24 Creative Commons License 2003.12.10 0 0 10328
Magyarul szeretném...

ha esetleg el tudnád küldeni mailben Loti azt is megköszönném..nagyon!!)))

vagy ha bárki meg tudja szerezni HP 3at magyarul..

NAR Creative Commons License 2003.12.10 0 0 10327
Hidd el, vannak olyan mozik :-)

Bye,NAR
Előzmény: lukigod (10325)
Lothiriel Creative Commons License 2003.12.10 0 0 10326
Angolul, magyarul vagy németül kell? :o)
Előzmény: lencsi24 (10322)
lukigod Creative Commons License 2003.12.10 0 0 10325
Két ázsiai csaj hm... én is szívesen forgatnék velük egy filmet, bár nem hiszem, hogy levetíthetném a moziban.
spidermike Creative Commons License 2003.12.10 0 0 10324
Én is keresek ázsiai ikerlányokat, de nem filmforgatás céljából :-)
Előzmény: Poci76 (10321)
spidermike Creative Commons License 2003.12.10 0 0 10323
Kazaa-n vagy dc-n próbálkozz! Bár lehet, hogy még megvan nekem otthon valahol a gépen...
Előzmény: lencsi24 (10322)
lencsi24 Creative Commons License 2003.12.10 0 0 10322
Sziasztok!

A segitségeteket szeretném kérni.
Nincs meg valakinek a Harry Potter 3 pdf vagy word formátumban?

Vagy honnan lehetne letölteni, megszerezni.

Segitségetek előre is köszönöm!

lencsi

Poci76 Creative Commons License 2003.12.10 0 0 10321
A Tűz Serlegéhez ázsiai, 14-16 év közötti lányikerpárt keres a brit filmstúdió. Ezek szerint a karácsonyi bált nem vágják ki a filmből.
srb Creative Commons License 2003.12.09 0 0 10320
Mégpedig azért nem, mert nem a szokásos módon fogják megölni. Ha ugyanis mondjuk leavadakedavrázzák, akkor megint úgy járnak, mint első alkalommal: a testét elpusztítják ugyan, de a szelleme megmarad.

Hát ezzel kapcsolatban szinte minden kétség kizárva. Ha figyelmesen olvastátok, a Goblet végén dicsekszik is ezzel (bár ha tudta volna, mi következik, lehet hogy óvatosabb lett volna a hasonló kaliberű titkai könnyelmű kifecsegésével):

"I was ripped from my body, I was less than spirit, less than the meanest ghost... but still, I was alive. What I was, even I do not know... I, who have gone further than anybody along the path that leads to immortality. You know my goal - to conquer death. And now, I was tested, and it appeared that one or more of my experiments had worked... for I had not been killed, though the curse should have done it."

Szerintem Voldit csak úgy lehet elpusztítani, hogy valamiképp a lelkét semmisítik meg, vagyis valahogy hasonló helyzetbe kerül, mintha egy dementor megcsókolta volna.

Vagy ha valaki átküldi a függönyön a Halálkamrában...

Előzmény: smile64 (10316)
svikki Creative Commons License 2003.12.09 0 0 10319
OFF

Jelentem, én a Kossuth mozi nevű mátrixban néztem meg a filmet helyes magyar szinkronnal, de bárcsak angolhonban tehettem volna. Visszavágyom.

Előzmény: reffencs (10318)
reffencs Creative Commons License 2003.12.09 0 0 10318
Kapuzárási pánik :)
Nekem itteni miniatűr lakásunkban állandóan ilyenem van: kitör rajtam a klausztrofóbiás pánik, ha valaki bezárja a kaput, pedig még csak 30 vagyok :)
Te is az UK-ban csücsülsz? Én már nem sokáig: holnap hazamegyek kies Magyarhonba egy hónapra.
Aztán vissza a Belfast nevű mátrixba.
Ref
Előzmény: svikki (10317)
svikki Creative Commons License 2003.12.09 0 0 10317
Isten hozott a Mátrixban.

OFF
Jajj, a Love actually nagyon aranyos volt, de fura volt Pitont kapuzárási pánikban szenvedő cégvezetőként viszontlátni...

Előzmény: reffencs (10299)
smile64 Creative Commons License 2003.12.09 0 1 10316
Voldi igen jó alany lenne a szellemmé váláshoz. Nekem elég egyértelm?nek t?nt, hogy fél a haláltól. Halhatatlan akar lenni. Szóval jó esélye volna rá. Szerintem mégsem lesz szellem. Mégpedig azért nem, mert nem a szokásos módon fogják megölni. Ha ugyanis mondjuk leavadakedavrázzák, akkor megint úgy járnak, mint els? alkalommal: a testét elpusztítják ugyan, de a szelleme megmarad. Szerintem Voldit csak úgy lehet elpusztítani, hogy valamiképp a lelkét semmisítik meg, vagyis valahogy hasonló helyzetbe kerül, mintha egy dementor megcsókolta volna. Ez pedig szerintem kizárja, hogy szellem legyen. Ha valakinek megsemmisül a lelke, akkor aligha maradhat vissza kisértetként.
De ha mégis szellem lesz bel?le, akkor a legjobb hely neki a Titkok Kamrája lenne szerintem. Úgy vettem ki, hogy a kísértetek azokat a helyeket járják, ahol életükben ott hagyták a lenyomatukat valamiképp. Myrtle se azért van a klotyóban, mert ott ölték meg, hanem mert már életében is mindig ott bújt el, amikor csúfolták. Voldi pedig Mardekár utóda, így a rá leginkább jellemz? hely a Titkok Kamrája. A Denem-ház nem, mert ott a gy?lölt apjának a családja lakott, a falu melletti temet? is csak az apja csontja miatt kellett neki.
Mellesleg a Titkok Kamrája elég jó bünti lenne neki. Szépen végigunatkozná ott a következ? néhány évszázadot. :))
srb Creative Commons License 2003.12.08 0 0 10315
Ja, félt a haláltól. Első verzió. Engem inkább az érdekel, ő vajon tudja vagy csak gondolja, hogy Sirius nem jön vissza? Mert pl. Siriusra ráillene a kettes verzió, van még egy kis bosszúja befejezetlenül. De ha visszajönne és kinyírná Pettigrew-t, akkor Pettigrew "adóssága" Harry felé (mert megkímélte az életét) válna törleszthetetlenné.
Előzmény: NAR (10314)
NAR Creative Commons License 2003.12.08 0 0 10314
Az ötödik könyv végén Nick elmondja, hogy bel?le miért lett kísértet...

Bye,NAR
Előzmény: srb (10313)
srb Creative Commons License 2003.12.08 0 0 10313
Voldiból vajon szellem lenne, ha kinyirnák?

Asszem, két okból lehet szellem valakiből (nem vagyok oda az okkultizmusért, de szerintem JKR is biztos vmi hasonlót vett figyelembe):

1) Ha vki olyan materiális volt, úgy kötődött egy tárgyhoz vagy emberhez, hogy emiatt nem tud elszakadni az anyagi világtól; vagy
2) Ha vki nagyon be akar fejezni egy dolgot, amire nem volt módja, míg életben volt (különösen pl. mert hirtelen halála volt).

Na, lehet spekulálni :-) kiből lesz kísértet és kiből nem.

Előzmény: Lothiriel (10310)
Lothiriel Creative Commons License 2003.12.08 0 0 10312
Csak akkor kisértene ott, ha ott ölnék meg. Egyszerre lenne szem elött és veszélyes. A Mágiaügyi Minisztérium stilszerü hely lenne, nem? Bár ott meg ott a az O'men-féle halhatatlanok osztálya... A Denem-ház? :o)
A csuha meg nem menne, Mardekáros lenne, merthogy oda járt. :o(
De hogy került a többi szellem "háziszellemnek"? Nicket csak nem a Roxfortban fejezték le. Felfogadták öket vagy mi? Kötelesek vajon igy is ott maradni? Ez a Myrtillt-számüzzük-a-klotyóba dolog uj keletü is lehet.
Előzmény: reffencs (10311)
reffencs Creative Commons License 2003.12.08 0 0 10311
Még elképzelni is rossz, hogy Voldi a Roxfortban kísért.
Én nem iratnám a gyerekem oda...
Esetleg ha büntiből megválasztanák a Hugrabug szellemének és csuhában kellene járnia... ;-)
Ref
Előzmény: Lothiriel (10310)
Lothiriel Creative Commons License 2003.12.08 0 0 10310
Myrtillt valahogy visszazavarták Roxfortba, hogy hagyja már békén Olive Hornbyt, mert az feljelentette a Mágiaügyi Minisztériumnál. Lehet, hogy nekik van valamilyen retorziójuk, amivel sakkban tudják tartani öket.
Az ötösig azt hittem, csak abból lesz szellem, akit vagy nagyon brutálisan öltek meg (Nick és a Fejvesztett Futam) vagy a baziliskushoz hasonló lény ölt (Myrtill) meg. Az Adava nem tünt ilyen "szellemgyártónak".
Voldiból vajon szellem lenne, ha kinyirnák? Az mekkora bünti lenne neki! Bár másokat még kitanithatna igy is a szakmára...
Előzmény: Inner Circle (10306)
savagepumpkin Creative Commons License 2003.12.08 0 0 10309
Na de a mandragóra-permet magához térítette Nicket.
Előzmény: NAR (10308)
NAR Creative Commons License 2003.12.07 0 0 10308
A baziliszkusz elintézte Félig Fej Nélküli Nick-et...

Bye,NAR
Előzmény: Inner Circle (10306)
reffencs Creative Commons License 2003.12.07 0 0 10307
Van ilyen átok. Véres Bárónak hívják :-)
Ref
Előzmény: Inner Circle (10306)
Inner Circle Creative Commons License 2003.12.07 0 0 10306
Ezek a szellemek azért idegesítő egy banda. Teszem azt auror vagyok, rámtör egy Halálfaló, kinyírom, de előtte megtudja, hogy gyengén védekezek a szembecsukó bűbáj ellen. Akkor ellibeg egy élő haverjához és elárulja, aztán legközelebb azzal támadnak? Ráadásul ezek akárhová betolhatják a képüket büntetlenül? Kell hogy legyen valami fegyver a szellemek ellen! Olyan átok, ami "szellembiztosan" öl, vagy szellemtávoltartó átok vagy mittomén...
Előzmény: NAR (10305)
NAR Creative Commons License 2003.12.07 0 0 10305
Vagy Voldemort gy?zött, és Harry kísértete nem volt elég beszédes :-)

Bye,NAR
Előzmény: Zelda_of_Arel (10298)
Zelda_of_Arel Creative Commons License 2003.12.06 0 0 10304
Aurorok kellenek. Ők a rendőrök. Azért biztosan követnek el dolgokat a varázsló világban, amik nem kapcsolódnak Voldemorthoz. Ha nincs Voldemort, jön majd valaki más. "Constant vigilance!"

Zelda

Előzmény: Veqfuritamma_Dzsulájska (10302)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!